Forum Pvd A-raadsleden beantwoordt vele vragen Belangstelling groot bij begrafenis commissaris HENGELAARS GAAN FUSIE BESPREKEN wM'i&m Ui S VC-dames 1 valt tegen, dames 2 weer bovenaan Grote belangstelling voor a fdelingsver gade ring Partij boekt grote winst in Schiedam Laatste groet van korps voor bureau van politie Koopjes bij Timco BILJARTEN Ziekenhuisbouw vergt 8 jaar Deelneming aan de stemming in andere gemeente Belangstelling voor Wim Kan nihil in Vlaardingen Burgerlijke Stand Dr. Melchior trekt veel toeschouwers I Visafslag U Wisselkoersen 4Flardinga Ruiters' vieren feest Veemarkt Rotterdam HET VRIJE VOLK WOENSDAG 28 JANUARI 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Zaal 8 van het Volksgebouw bood gisteravond nauwelijks ge noeg plaats aan allen, die de vergadering van de Partij van de Arbeid wilden bijwonen. Was het dan zo'n bijzondere vergade ring? Dat ook wel, maar die grote belangstelling moet toch wel voornamelijk worden toegeschreven aan de gezonde strijdlust, die de afdeling Schiedam in deze'dagen bezielt. De vergadering had trouwens na de pauze een enigszins spec taculair karakter, omdat toen de aanwezigen gemeentelijke problemen konden voorleggen aan een forum, dat bestond uit leden van de FvdA-raadsfractie. Van die gelegenheid is door menigeen gretig gebruik gemaakt. Zo kwamen o.a. het nieuwe stadhuis, het ziekenhuis, de Tankercleaning, de gasfabriek en een speeltuin in het oosten, waarvoor de wijkvereniging „Het Singelkwartier" zo van harte ijvert, ter sprake. Gas Fractie-verslag ."A S ||J|| - Het forum bestond uit voorzitter mr. H. B. Engelsman en de leden zuster G. Burger. J. J. Bieze, H. Kornveld er. mr. P. van Boehove. De eerste vraag, die zij kregen te be antwoorden. ging overhet nieuwe stadhuis. Een van de 'veteranen' merkte op, dat in 1953 ai werd ge sproken over een raadhuis. 'Komt er thans werkelijk schot in?' wilde hij weten. Mr. Van Boehove gaf toe. dat het stadhuisplan zieh als een lang durige kwestie heeft laten aan zien. Maar de tijden zijn dan ook niet gunstig geweest: de oorlog, de eerste jaren na de oorlog toen de huizenbouw boven alles ging, de Koren-periode, de momenteel af lopende bestedingsbeperking, enz. Maar nu is dan ten slotte een geschikte plaats gevonden, terwijl eveneens de architecten al zijn aangewezen. Hjj had goede hoop, dat het stadhuis er over een jaar of tien wel zou staan. 'Floreert de tankercleaning en be staat er aanleiding tot uitbreiding,?' luidde een andere vraag. De heer Bieze zei hierop, dat de inkomsten bevredigend waren, maar dat er geen mogelijkheid tot uitbreiding bestond, omdat aan de Wilhelminahaven geen aansluitend terrein meer be schikbaar was. „Als de gasfabriek geen lang leven meer beschoren is, zijn de dure in vesteringen dan wel verantwoord?' Ook deze vraag nam de heer Bieze. geassisteerd door mr. Van Boehove, voor zijn rekening. Hij wees erop., dat de taak van de gasfabriek tweeledig is, namelijk het maken van gas en het distri bueren ervan. Op dit moment produceert Schiedam zelf nog 30 per cent van het totale plaatselijke gas verbruik, de rest komt van Pemis. Op een gegeven dag zal Schiedam de gasproduktie inderdaad geheel sta ken, maar de distributie zal hier blij ven plaatsvinden en daarom zijn de investeringen gerechtvaardigd. „Is het oosten een stiefkindje?" vroeg Iemand naar aanleiding van het in Het Vrije Volk verschenen artikel „Waarom nog steeds geen speeltuin in het oosten?" Mr. En gelsman gaf toe, dat in het oostelijk stadsdeel gebrek aan speelplaatsen bestond. Hij noemde het een taak van het gemeentebestuur de mogelijkhe den tot verbetering nog eens na te gaan. „De betonpalen, die tussen de Dam- laan en de Loeffstraat in de grond zijn geheid en die daar a! zo lang I (Van een onzer verslaggevers) Op de vergadering, die de afde ling Schiedam van de PvdA gis teravond hield, heeft voorzitter C. Boerman de verkiezingsactie ingeluid. Een actie, die in feite al lang aan de gang is, want de heer Boerman deelde mee, dat sinds de kabinetscrisis niet minder dan 83 nieuwe leden werden ingeschre ven. In zo'n korte tijd zoveel nieuwe leden, dat is in Schiedam nog nooit voorgekomen. De voorzitter wees erop: de Partij heeft nü de wind mee en nu moet worden aangepakt. Hoe stevig kan worden aangepakt, hebben drie leden overtuigend be wezen. De een heeft in de afgelopen weken 22 nieuwe leden in Nieuw- land gewonnen, de ander 11 in de Gorzen en de derde 9 in het Cen trum. De ledenwin-actie zal met onver minderde inspanning worden voort gezet. De verkiezingsactie krijgt bin nenkort vorm, als de eerste brochu res zullen worden rondgebracht. Voorzitter Boerman heeft goede hoop. Door gebrek aan tijd zai de or ganisatie van een en ander mis schien weieens wat moeilijk loipen, maar dit wordt ruimschoots goedge maakt door het enthousiasme dat ontstaan is door de politieke situatie. De belangstelling voor oudejaars- conferencier Wim Kan blijkt in Vlaardingen nihil te zijn. Aanstaande zaterdagavond za'. Kan met zijn A.B.C.-cabaret in de Stadsgehoor zaal optreden. Met hem komen oa. Corrie Vonk en wereldkampioen goochelen Fred Kaps mee. Zaterdag jl. is de kaartverkoop voer deze voor stelling begonnen en tot vanmiddag waren nog slechts 87 kaarten ver kocht. Er kunnen in totaal 755 men sen in de Stadsgehoorzaal. staan, wat gebeurt daarmee en waar' om staan ze daar?" Mr. Engelsman deelde mee, dat in de stedebouwkun- dige uitleg op die plaats bebouwing was geprojecteerd. Het wachten :s echter op een ondernemer, die daar op basis van een premie-regeling wil gaan bouwen. Dat was zo een bloemlezing uit de veie vragen, die werden voorgelegd aan het forum, dat zich over het algemeen op voortreffelijke wijze weerde. Het belangrijkste punt voor de pauze was het jaarverslag van de raadsfractie, dat werd uitgebracht door het raadslid mevrouw W R. Drukker-Brink. Zij noemde 1958 „geen jaar van grote bijzondere ge beurtenissen. maar een jaar van rus tig doorwerken," waar het althans de fractie betrof. Enkele punten, waaraan de PvdA-raadsieden in het afgelopen jaar bijzondere aandacht hebben besteed, waren: ziekenhuisbouw, bejaardenvraagstuk, sport, subsi dieplan, riolering Vlaardingerdijk, sanering en krotopruiming, verla ging van de huren van nieuw bouwwoningen, scholenbouw, jeugd- recreatie en verkeer- en vervoers problemen. Voorts weraen alvast twee afge vaardigden naar het verkiezingscon gres op 31 januari aangewezen, na melijk de heer A. Bakker en mej. N, Groenewegen. (Van een onzer verslaggevers) De verbouwing en nieuwbouw van het Schiedamse gemeente ziekenhuis zullen naar schatting acht jaar in beslag nemen. Dit deelden mej. G. Burger en de heer H, Komfeld gisteravond mee naar aanleiding van een waag, die werd gestéld aan een forum bestaande uit raadsleden van de PvdA. Met de terreinophoging is men vrijwel gereed. Nog dit jaar zal worden begonnen met de bouw van een verpleegeenheid voor twee mannenzalen, de poliklinie ken en een noodketelhuisje. Vol gend jaar komen de toegangshal en de operatiekamers aan de beurt, die over een jaar of twee gereed moeten zijn. De volgende fase is het bedden huis, vier of vijf verdiepingen hoog, waarvoor men rekent op een bouwtijd van 25 jaar. Dan zal nog een stuk aan het zusterhuis wor den uitgebreid en ten slotte zal men een begin maken met de bouw van het economiegebouw. (Van een onzer verslaggevers) Overweldigend groot was gistermiddag in Vlaardingen de belang stelling voor de begrafenis van de vrijdagavond plotseling op 45 jarige leeftijd overleden commissaris van politie, K. van der Ham. Op vele plaatsen langs de route, die de rouwstoet volgde, stonden rijen burgers dicht opeengepakt. Honderden waren op de algemene begraafplaats aanwezig, waar omstreeks half vier de met vele bloem stukken en kransen versierde baar ter aarde werd besteld. Indrukwekkend was de enige toespraak, die bij de geopende groeve werd gehouden. Terwijl een winters zonnetje de begraafplaats be scheen schilderde oud-collega B. W. Mourik Broekman het portret van commissaris Van der Ham met woorden. „Je nam in het Neder landse politïeleven een grote en belangrijke plaats in. Wij allen nemen jouw voorbeeld met ons mee als een groot bezit in ons hart." Nagenoeg alle leden yan het Vlaar- dingse politiekorps, dat de overleden commissaris zo na aan het hart lag, waren rond de groeve aanwezig. Het was de uitdrukkelijke wens van commissaris Van der Ham, dat de begrafenis zonder korpseer zou ge schieden. Advertentie IM Geboren: Sabina G., dv p. A. N. Molhoek en M. H; H. C. Nuijskens; Mirjam, dv D. Suttorp en J. van der Zwan; Petrus P. V., zv p. G. Sta en A. A. C. Peters»: Theodora, dv A. J. Boender en T. W. van Wezenberg. Omstreeks half drie gistermiddag vertrok de rouwstoet, bestaande uit zes wagens, van de Schiedamseweg. Via Van Leyden Gaelstr. Juliana- brug, Westhavenkade en Korte Hoogstraat ging het naar de Ge dempte Biersloot. In de voorronde om de DKC-Zuil werden gisteravond in de Oude Markt te Vlaardingen de volgende partijen gespeeld: 85 60 75 90 55 55 90 55 Michels Nieuwaard Mandemaker Vliet Cenderen Meijer Vliet Meijer In poule 2 om Libïc-beker werden BV DKC Schra Bezemer Schaap Prein Knipscheer Schra 72 60 75 68 55 42 90 34 de Rembrandt- gespeeid bij de 29 29 42 42 25 25 37 37 20 11 5 8 6 7 17 5 2.48 2.06 1.78 1.61 2.20 1,68 2.43 0.91 te Schiedam. In een geheel gevulde Concordia- zaal hebben gisteravond leden van de ZakensijdieUring „Vlaardingen" met plezier geluisterd naar het boei ende. vaak geestige betoog van dok ter A. Mei'.'.hior, vrouwenarts en ont dekkingsreiziger uit Haarlem. Dokter Melchior verhaalde dit keer over zijn bezoek aan de Groene He! zoals hii het Amazonegebied in Zuid- Amerika bij voorkeur noemt. Spe ciaal de zoektocht naar wilde India nen nam hij uitvoerig onder de loep. De primitieve levensgewoonten in de verzengende hittegolven van de wilde Indianen, de ziekte en de be strijding daarvan en nog tal van an dere aspecten k.-egen een g"ote plaats in het verhaal van dokter Melchior, die door de Zakenstudie- kringleden met aandacht werd be luisterd. Na de pauze lientten voorreffelijke films die de Haarlemse arts in het Amazonegebied had gemaakt, het gesproken woord toe. n Kt vPTfeft&AaMMHÉK - *-' v VK Vlak voor het politiebureau ston den de leden van de Vlaardingse po- litie opgesteld, aangevuld door leden van het reservekorps. Op de rechter vleugel van de groep stond een de putatie van twaalf man onder leiding van hoofdinspecteur J. W. F. Dor- leijn, waarnemend commissaris. Vlak voor het bureau van politie aan de Delftseveerweg stopte de stoet. Zwijgend hingen politiemannen van de deputatie enkele bloemen kransen om de auto, waarin de baar zich bevond. Tussen een dichte haag van mensen ging het verder naar de algemene begraafplaats, waar zich reeds een groot aantal politiefunctio narissen, autoriteiten, vrienden en kennissen had opgesteld. De heer B. W. Mourik Broekman, thans chef van de afdeling perso neelszaken bij de AKU-fabrieken in Arnhem, oud-collega en vriend van commissaris Van der Ham, sprak als enige. De heer Mourik getuigde van de grote liefde, die de heer Van der Ham voor zijn beroep heeft gekoes terd. „Al jong werden hem vele, vaak zware taken op de schouders ge legd. In die beginjaren was hij een bescheiden, loyaal en warmvoelend ondergeschikte, eigenschappen, die hem ook tijdens zijn chef-zijn ken merkten." „Je was een ingelukkig mens als je iets voor anderen had kunnen doen. Je stond altijd open voor de menin gen van anderen. Daarnaast was je een ernstig mens, die wist, dat'het leven slechts een doel is van een groter geheel," aldus de heer Mourik. Spreker wees er voorts op, hoe de heer Van der Ham tijdens de Tweede Wereldoorlog vele zeer grote risico's nam om dingen te doen, die in wezen ver buiten de werkkring van hera lagen. „Na de bevrijding heeft hij zich geheel gegeven aan de opbouw van het politiekorps. De koning te rijk was hij met de post in Vlaar dingen," De heer Mourik sprak voorts zijn leedwezen uit met mevrouw Th. M. van der Ham-Copfjn, die alleen ach terblijft. Na deze toespraak trad de voor ganger van de Rotterdamse gemeen te van de Church of England (de heer Van der Ham was Anglicaan) naar voren. Ref. Hosford bad onder andere het „Onze Vader" in het Engels. Daarna nam een lange rij Neder landers afscheid van de overledene aan de groeve. Zwügend heeft gistermiddag een deputatie uit het Vlaardingse politiekorps de kransen aan de auto gehecht waarmee het stof felijk overschot van de vrijdag avond overleden commissaris van politie K. v. d. Haro naar de Al gemene Begraafplaats werd ver voerd. Dat gebeurde voor het nieuwe gebouw van de politie aan de Delftseveerweg. waar de rouw stoet even halt hield. Vrijwel het gehele personeel van de politie in Vlaardingen had zich voor het gebouw verzameld om de commis saris een laatste groet te brengen. De burgemeester van Schiedam brengt ter kennis van belanghebben den, dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toegestaan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het in dienen van ciat verzoek aan te wijzen andere gemeente. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen of die is op genomen in het centrale bevolkings register. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk op de veertiende dag vóór de dag der stemming (dus uiterlijk op 2G februari 1959) in persoon mede deling ter secretarie ener gemeente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar. Kiezers die zijn opgenomen in het centraie'bevolkingsregister (schippers, woonwagenbewoners etc.) kan wor den toegestaan in een willekeurige gemeente aan de verkiezing deel te nemen. ZÜ doen hiervan tijdig (uiterlijk 26 februari 1959) mededeling aan de burgemeester van 's-Gravenhage, op een formulier dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Nadere inlichtingen worden ver strekt ter gemeentesecretarie afdeling Bevolking, Nieuwstraat 26, geopend: van 8.3012 uur en van 13.3014.30, 's zaterdags tot 12 uur. ROTTERDAM, 27 januari Aan de Visafslag alhier werden van IJmuid enen elders 200 kisten verse zeevis en 140 kg spiering aan gevoerd. De prijzen warenSchol midd 40 42, klein 3536: Schelvis gr 5657, midd 50—57, klein 45—50; Kabel jauw gr 5860, midd 4248, klein 35—39; Makreel 25—27; Wijting 37— 42; Heek 3334; Haring verse 34 35, alles per kist; Kuit 80120, Spie ring 100—110 per kg. De hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken zal vrijdag avond In zaal Tivoli een algemene ledenvergadering houden. Twee belangrijke punten komen op deze avond ter tafel. Allereerst de toe lichting op de bevissing van het recreatiegebied en tevens een be spreking van een eventuele fusie met de Algemene Schiedamse Hen gelaarsvereniging. Slechts vier teams van de Schiedamse Volleybal Club kwamen in de afgelopen dagen in het strijdperk. Dames 1 viel bitter tegen doop geheel onnodig een punt af te staan aan het waarlijk niet sterke br.h 2. Uitslag 22. Dames 2 zegevierde met 31 over Hudig 1. Doordat Shell 2 verloor staan de Schiedamse dames weer bo venaan met 16 punten, gevolgd door Shell met 15 punten. Heren 2 kon het ook niet verder brengen dan een gelijk spel, 2—2, tegen Spci. H'berg 3. Na met 20 te hebben achtergestaan wist SVC toch nog een puntje buit te maken. Here.. 3 was genoodzaakt de wed strijd tegen ZVC 4 met 30 gewon nen te geven. Op zaterdag 31 januari organiseert SVC voor zijn leden een gezellige contactavond met dans en spel in de zaai v.v, Chr. Soc. Belangen. Op het programma staan nu: Dames; SVC 4jong Pendrecht 1; Wico 1—SVC 4; SVC 3Hou Stand 2; SVC 2—spel. H'berg 1; ZVC 2— SVC 1. Heren; SVC 2—ZVC 3; SVC 3— Wico 2; SVC 1—VVS 1. Het lie haam is er nu, de organen moe "n er nog inkorten. DU impo sante bouwwerk in de steigers is de openbare ulo-school, die aan de St.- Liduinastraat te Schiedam, Vorig jaar 5 juli heeft wethouder H. Sabel ie eerste paal geslagen en in de aan staande zomer moet dit werk ge klaard zijn. Het vlot goed 'net de bouw. Van de winter heeft het aannemingsbe drijf D, Baron tot op heden nog maar weinig hinder ondervondenzo dat verwacht mag worden, dat de Willem de Zwijger-ulo uit de Prins j Mauritsstraat met de aanvang van het nieuwe cursusjaar verhuizen kan. Het gebouw sal twee vaklokalen en twintig leslokalen krijgen. Over de twee gymnastieklokalen, die waren gepland, bestaat nog onzekerheid. 27 JANUARI Engels pond 10^91—10,59J Amerik. dollar 3,78 3,77 A Franse frank 76,85—76,95 Belgische frank 7,54—7,545 Zwitserse frank 87,44i—87.495 Zweedse kroon 72,87S—72,924 Duitse mark 90.291—90,344 Deense kroon 54,70)54,75: Noorse kroon 52.90—52,95 Canada 3,895—3.89; Italiaanse lire 60.695—60.74* Oostenrijkse schilling 14.5414.55 Bijzonder groot was gistermid dag op de Algemene Begraaf plaats te Vlaardingen de belang stelling toen het stoffelijk over schot van de commissaris van po litie ter aarde werd besteld Bij zonder groot was ook het aantal kransen, dat de baar bedekte. Als „slippendragers" fungeerden een twaalftal leden van het Vlaar dingse politiekorps. Grote belangstelling bestond er gisteravond in zaal ,'Muzanda" voor de ruiter avond van de Vlaardingse ruitervereniging „Die Flardinga Rui ters". Het theater'oureau Daan Hooy- kaas vit Rotterdam presenteerde een vrolijk non-stop programma onder de titel „Horen, zien en lachen!" „Applaus, dat is alles voor een ar- tiest."Dat zei conférencier Willy Rex en als er één publiek geweest is, dat deze vingerwijziging ter harte heeft genomen, dan was het wel gister avond in Muzanüa. Een gulle lach en een klaterend applaus viel ten deel aan de arties ten die met zoveel verve hun „num mertje brachten", Accordeonmuziek van de Wico's, sketches door Anita en Tonny van Swol en imitaties aan de lopende band van Bueno de Mesquita ston den onder andere op het programma. Uit het openingswoord van voor zitter P. van der Berg bleek al weer, hoezeer het ->aard verdrongen wordt door de au-o. Van het grote aantal paarden dat de vereniging vroeger bezat, is er nog slechts een zestal over. Dat paarden-, zowel als autobezit ters overigens best lid kunnen zijn van eenzelfde vereniging, blijkt wel uit het feit dat er naast de tra ditionele ruiterfestijnen sterritten en dergelijke worden georganiseerd, waarvan de autobezitters dankbaar gebruik maken. Met een gezellig sa menzijn werd deze bjjzohder geslaag de avond besloten. Zoals .voldoende bekend, kregen de twee bovengenoemde verenigingen van het gemeentebestuur het visrecht in de wateren gelegen in en rond het recreatiegebied. Volwassenen die de leeftijd van 65 jaar bereikt hebben alsmede de jeugd kunnen, mits aan- gesloten bij een van de twee vereni gingen, een vergunning krijgen om in dit water te vissen. Er is in hengelaarskringen een op recht streven de hengelsport zuiver als sport en recreatieve bezigheid op een hoger plan te brengen. Slechts een algeheel samengaan en een po ging om leden uit alle lagen der be volking aan te trekken kan deze plannen doen slagen. Te meer daar men het standpunt huldigt „wie de jeugd heeft, bezit de toekomst," heeft de poging van de Schiedamse hen- gelaarsverenigingen een reële kans om te slagen. ROTTERDAM 27 Januari. Aan voer in totaal 2854 dieren. Hierbij waren 375 vette koeien, 811 stuks ge- bruiksvee, 241 vette kalveren, 206 graskalveren, 711 nuchtere kalveren, 78 varkens, 45 biggen 49 paarden, 3 veulens, 322 schapen, 13 bokken of geiten. Weekaanvoer 4573 dieren. De prijzen waren als volgt: vette koeien le 3,10—3,40. 2e 2,95—3,10, 3e 2,752,90; vette kalveren le 2,80 2,95, 2e 2,50—2,70, 3e 2,10—2,50; gras- kalveren 460, 380 280; nuchtere kal veren 72. 60 50; biggen 72, 60, 50; slachtpaarden 2,30, 2,20, 1,90 schapen 85. 60, 45; lammeren 95, 70. 45; kalf- en melkkoeien 1300. 1100, 975; vare koeien 890, 760, 615; vaarzü 975. 825, 625; pinken 680 550, 425. Overzicht: Vette koeien: aanvoer iets minder, handel flauw, prijzen als gisteren; vette kalveren: aanvoer ever. ruimer, handel vlot. prijzen als vorige week; graskaiverenaanvoer iets meer. handel kalm, prijzen niet hoger:nuchtere kalveren: aanvoer groter, handel goed. niet geheel prijs houdend; biggen: aanvoer iets rui mer, handel redelijk, goed prijshou dend; slachtpaarden: aanvoer matig, handel tamelijk ruim prijshoudend: schapen en lammeren: aanvoer ais vorige week, handel stroef, goed I prijshoudend; kalf- en melkkoeien: aanvoer als vorige week. handel goed. "uim prijshoudend; vare koeien: aanvoer iets meer. handel kaim. prij zen onveranderd; vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen constant. WOENSDAG Bioscopen: passage-theater. 2 en 8,15 uur: Verboden moederliefde. MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en S U.: The tin star. Apotheek: C, Jansen, Swammerdamslngel 41. Nieuwjand-Apotheek, Wlbautp'efn 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 our: Exposities „Op een blad papier" en „Ach tijd waar ben Je gebleven". Diversen: VOLKSGEBOUW. 2 uur: ANBB. kindcrfilmmlddag. KANTINE ROELANTS, S uur. SBLO, clubbladcursus. CHR. OC. BELANDEN, 8 uur: .asclub Schiedam, vergadering en films. DE ARK (Kethel), 7.45 uur- Animo, jaarvergadering. VOLKSGEBOUW, S uur: ANBB. film voorstelling, DONDERDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, 2 uur: Verboden moederliefde. Geen avondvoorstel ling. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en t uur: The tin star. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamslngel 41. Nleuwland-Apotheek, Wibautpleln 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 12—5 uur: Exposities „Op een blad papier" en „Ach tijd waar ben Je gebleven' Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur: -Per soneelsvereniging Gusto, toneel avond. VOLKSGEBOUW: S uur: AN.UB. cabaret. MUSIS SACRUM. S uur: Politie Muziekgezelschap, uitvoering.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2