Er onder door en er over heen Wisselvallig spel van Van Stigt Thans in v. d. Water-serie Stemming was best bij DOK 's Musical Show Oude maar goede film voor bouwvakkers Animoheeft veel op zijn programma staan m fepps il Tmgo ADVERTEERT Sigarettepeuk in papiermand binnenbrand Bestuursleden lasclub herkozen Verhuizer valt van balkon m Bromfiets valt onder truck Y olksdansers naar Excelsior Sursum Corda voor radio FOTO-AMATEURS HET VRIJE VOLK DONDERDAG 29 JANUARI 1959 PAGINA 4 I chiedammers onderelkaar Vakantiefeesten De vakantiefeesten van de Schie- damse Gemeenschap zullen dit jaar van 8 tot en met 15 augustus worden gehouden. De organisatoren zijn van plan ditmaal meer dan ooit aandacht te besteden aan een verantwoord vakantie-programma voor de jeugd. Een cn ander is nog in studie, zodat wij hierover thans geen mededelin gen kunnen doen. 22 jaar eerder In ons verslag van de PvdA- vergadering van dinsdagavond is een fout geslopen. Er stond namelijk, dat een van de „veteranen" opmerkte,, dat reeds in 1953 - werd gesproken over een nieuw stadhuis. Dit moet echter 1931 zijn. Dat scheelt dus niet minder dan 22 jaar. Expoge Burgerlijke Stand v. d. AREND Stedelijk Museum drie dagen dicht Wisselkoersen P. van der Tuuk met pensioen Spaarbank opent in Ketliel bijkantoor ,De Hoop" neemt 35 patiënten op is»» De oude panden in de binnen stad moeten plaats maken voor Vlaardingen krijgt consultatiebureau „geslachtskunde" PANTALON DE BROEKENKONING ANMB-leden zien twee films Visafslag De Ned. Vereniging van Ex- Politieke Gevangenen en Voormalig Verzet Nederland houden vrijdag avond 6 februari in Musis Sacrum de 13e jaarlijkse reünie van de Schie- damse oud-illegaiiteit. Aanvang acht uur. Het Schiedams Onderwijzers Toneel zal de thriller „Ik huurde deze kamer" opvoeren. In de woning van H. J. Kroost, Aleidastraat 22 te Schiedam, woedde gistermiddag om twee uur een bin nenbrandje dat aanzienlijke schade heeft aangericht. De vloerbedekking, een radio en een pick-up verbrand den. Oorzaak van de brand was waarschijnlijk een in de papiermand geworpen peukje van de sigaret, die de 14-jarige zoon Willem had ge rookt. De hoofdagent van politie Braanker kwam aan de achterzijde de woning binnen en bluste het vuur met em mers water. De brandweer hoefde geen dienst te doen. Verzekering dekt de schade. Geboren: Ingrid dv B Willems en B D Blijleven; Frederic zv A F Weijts en F\V Timmerman; Egbert J zv J Wijdenes en W Boerendans: Matthijs D zv M D Maas en A W Smit; An- tonius J z v J G Jongebreur en W A van Hoek; Agina M dv F Branden burg en J A M van der Ende; Cor nells M zv F Brandenburg en J A M jvan der Ende; Antonius F M zv H Na afloop is er gezellig samenzijn. I Monden en JL Landsbergen. (Van een onzer verslaggevers) Er onder door en er over heen. Om zo te zien zou het eigen lijk al kunnen; dat de treinen onder de nieuwe perrons-, overkapping door en over het nieuwe viaduct heen rijden. Het duurt dan ook niet lang meer. Het viaduct ligt er al prima bij en het mannetje, dat er over heen loopt, schijnt te willen bewijzen, dat dit bouwwerk ook nu al zijn nut afwerpt. De stationsoverkapping heeft trouwens eveneens reeds aar dig vorm gekregen, maar de hoge trapleren, de betonstukken, de werkwagen en de andere attributen van de arbeid wijzen er op, dat hier nog een flink aantal werkuren ingestoken moeten worden. Het karwei schiet zienderogen op. Dezer dagen is juist be gonnen met het inzetten van liet glas in de zijwanden'van de overkapping. Want minstens één nieuwe baan moet straks volledig bruikbaar zijn als de zomerdienst begint. Het hele emplacement wil men met de aanvang van het nieuwe winter seizoen in gebruik nemen. Enkele goede filmpjes, o.a. het im pressionistische „Les feuilles mortes", v/erden vertoond aan het slot van •k Jaarvergadering, die de lasclub Schiedam gisteravond in het Gebouw voor Chr. Soc. Belangen hield Het belangrijkste punt van de vergade ringsagenda, de bestuursverkiezing, leverde niets nieuws op. De heren A. Klein, voorzitter, W. P. Wies, eerste secretaris en J. Ma rinus, tweede penningmeester, die zich weer herkiesbaar hadden gesteld, zün aangebleven. Tevens zün de excursies voor dit jaar vastgesteld. De club zal 3 juni naar Veizen gaan om daar de pa pierfabriek Velzen te bezichtigen. Het tweede doel is Utrecht, waar op 26 september de tentoonstelling LASTU zal plaatsvinden, die om de twee jaar gehouden wordt. Nu echter zal er een feestelijk tintje aan wor den gegeven, want dit jaar bestaat de Nederlandse Vereniging voor Las techniek 25 jaar. Advertentie I.M. Profiteert nog enige dagen van onze voordelige aanbiedingen in CAMERA'S, belichtingsaieters, statieven, FOTOALBUAIS, FOTOPAPIEREN etc. HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM Het Stedelük Museum te Schiedam zal wegens werkzaamheden van 1 tot 3 februari zün gesloten. De elek trische leidingen in het gebouw zul len worden gereviseerd. 28 JANUARI Engels pond 10,582—10,59ï Amerik. dollar 3.7SÏ—3,771 Franse frank 76,82 i76 921 Belgische frank 7,547,541 Zwitserse frank 87,46—87 51 Zweedse kroon 72,86—72.91 Duitse mark 90.251—90.301 Deense kroon 54.671—54,721 Noorse kroon 52,8552 90 Canada 3,895—3,891 Italiaanse lire 60,671—60,721 Oostenrijkse schilling 14.532—14,542 (Van onze biljartmedewerker) In poule 2 van de Van de Water-beker-serie, gisteravond gespeeld bij de BV Het Centrum, heeft de DKC'er R. van Stigt thans 2 par tijen gespeeld, waarvan de uitslagen wel heel duidelijk het gezegde waar maken, dat „een speler zo goed kan spelen, als zijn tegen stander hem toelaat". Want in zijn eerste partij tegen de Sluis- speler M. Kooij had de DKC'er het heel wat moeilijker dan tegen de Centrum-speler M. Stlgter. tegenover Van Stigt Thans slechts 146 kon plaatsen. Tenslotte had Kooij zijn 290 vol en had Van Stigt Thans het tot 322 ge bracht. In zün eerste partü bleek al spoe dig, dat hü Kooü niet de baas zou worden met een voorgift van 110 ca ramboles op 290. In de 13e beurt was Kooü met 81 op de „lei" zün tegen speler, die 83 noteerde, praktisch reeds gepasseerd gezien de grote voorgift. Kooü speelde heel kalm en kwam door series' van 13, 27, 33, 16 en 10 in zün 21e beurt op 192, waar Met ingang van 1 februari zal de heer P. van der Tuuk, hoofdambte naar A bü de Rüksbelastingen te Schiedam, worden gepensioneerd. De heer Van der Tuuk, die reeds vele jaren in Schiedam werkzaam is, heeft zich en door zün werkwü ze en door zün activiteiten voor de Partij van de Arbeid bü velen bemind ge maakt. „De stemming is weer best", was een zin uit het speciaal ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan van de christelijke gymnastiek vereniging BOK gecomponeerde lied. Inderdaad hing er een gezel lige sfeer in zaal Arcade, waar woensdagavond de Musical Show van DOK's tamboers- en pijperscorps uitgevoerd werd. Advertentie 1.M Maandag opend de Spaarbank An no 1820 te Schiedam een nieuw bij kantoor aan de Populierenlaan 5 te Kethel. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Verboden moederliefde. Geen avondvoorstel ling. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en f uur: The tin star. Apotheek: C. Jansen. Swammerdamslnge! 41. Nieuwlsnd-Apotheek, Wlbautpleln 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 12—5 uur: Exposities „Op een blad papier" en „Ach tijd waar ben je gebleven". Diversen PASSAGE-THEATER, 8 uur: Per soneelsvereniging Gusto, toneel avond. VOLKSGEBOUW: 8 uur: ANMB, MUSIS SACRUM. 8 uur: Politie Muziekgezelschap, uitvoering. VRIJDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER. 1.30 en 7.30 u.: De tien geboden. MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 2 u.: Eén kwam terug. Apotheek C. Jansen. Swammerdamslnge! 41'. Nieuwland-Apotheek, Wlbautp eln 17. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 ,-ur: Exposities „Op een blad papier" en „Ach tijd waar ben Je gebleven". Diversen MUSIS SACRUM. 8 uur: SO-'oncel- J wedstrijd. SOT brengt „Ik huurde s- een kamer". <s tentie I.M. De band, die volgend jaar haar vü'fde lustrum zal vieren, bracht Geheel anders was het spel van de DKC'er tegen de Centrum-speler M. Stigter. Nu had Van Stigt Thans slechts 28 beurten nodig om zijn 400 caramboles bijeen te krijgen, terwijl Stigter het tot 127 van de benodigde 150 bracht. Een tussenpartü, gespeeld door Valkesteün-Eikenbroek, leverde een overwinning op voor de Pleinzlcht- speler P. Eikenbroek. In het begin van de strüd had Valkesteün. niet tegenstaande zün 100 voorgift. een behoorlijke voorsprong, hetgeen wel bieek uit de stand in de 28e beurt: 138-85. Hierna kwam Eikenbroek echter „los", maakte twee series van 17 en een van 10 en kwam in zün 23e beurt op 133 tegen 150. Valkesteün kwam in zün 39e beurt op 236, doch Eikenbroek maakte met 3 zün 190 vol. v. Stigt Thans 400 Stigter 150 M. Kooij 290 v. Stigt Thans 400 Valkesteün 290 Eikenbroek 190 400 127 290 «22 2aó 190 28 28 36 36 39 39 14,29 4,53 8,06 8,94 6,05 4,87 In de Fabristraat te Schiedam is gistermorgen om half acht de 18- jarige veriiuizenr J. Nc-ls uit de Mgr. Nolenslaan van een balkon gevallen. Hü liep een hersenschudding op en is ®n4eLde geestdriftige leiding van I ;n het Gemeenteziekenhuis opgeno- mejuffrouw C. Verkade feestelijke j men. marsmuziek ten gehore. i Het slachtoffer hielp bü het ver- De vele aanwezigen konden ook huirien. Kü verloor zün evenwicht tcen een linnenkast een balkonhekje kale sketcnes die het korps opvoerde, j ramcie Vooral variaties op het knollen- i land waren aardig; zij werden ge- speeld door enige als haasjes ver klede kinderen, terwül evenmin de jager ontbrak. Vermelding verdient zeker ook het stukje „De Postkoets". De reizigers van deze diligence bespeelden de dwarfluit, terwül de postiljon op de bok, op zün trommel, de paarden imiteerde. Aan de avond verleende verder de Hakkert-Band zü'n medewerking, die populaire liedjes liet horen, die uit volle borst door iedereen werden meegezongen. Van Dük's amusementsorkest uit Vlaardingen treedt zaterdag avond voor het voetlicht in Muzanda. Daar wordt een programma verzorgd van muziek en cabaret, dat om acht uur begint. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens zijn laatste reis naar de Ierse Zee heeft het hospitaalkerk schip „De Hoop" 35 patiënten aan boord gehad: 30 Nederlanders, drie Duitsers en twee Fransen. Zes Ne derlanders moesten in het scheeps- hospitaal worden opgenomen. Zes maal gaf de scheepsarts door de radio-telefoon medisch advies, 24 keer gaf hü een recept af. Het machinekamerpersoneel moest vijf keer bespringen, de radiotelegra fist kreeg acht keer een defecte zen der van een vissersschip onder han den. De voorganger was op deze reis ds. P. H. de Kleer, predikant te Sche- veningen. De afdeling Schiedam van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijjs- bond heeft gisteravond in het Volksgebouw een zeer geslaagde bij eenkomst gehad. Daar de bijeenkomst bedoeld was als filmavond, had men de keus laten vallen op de reeds twintig jaar oude Engelse film „Goodbye mr. Chips", die ongetwijfeld behoort tot de „betere" films van voor de oorlog. Na kennis gemaakt te hebben met de 83 jaar oude leraar aan het eeu wenoude Brookfield College, ziet de toeschouwer alleen nog maar een lange ..Hash-back", die liet leven van deze leraar verhaalt. Als 20-jarige maakt Mr. Chipping zijn debuut op het college en is met goede voorne mens bezield, doch merkt al gauw, dat men om een goede leraar te zün, De buurtvereniging „De Geus" uit de Bleekstraat en omgeving houdt donderdag 5 februari weer het jaar feest in de zaal van Excelsior, Oost- havenkade. Aanvang half acht. Het amusement wordt verzorgd door de toneelvereniging OVIJ, o.I.v. regisseur W. v. d. Herik. Gebracht wordt het blijspel „Ik moet met je trouwen", geschreven door Hans Nesna. Na 24 uur tot 2 uur gezellig samenzün. TONEEL ROTTERDAM In verband met ziekte gewijzigde voorstelling MERCADET Comedie van Honoré de Balzac Speciale prijzen i 0,73 - I 3.-. zatetüag 31 Januari, 8 uur MERCADET ComecUe van Honoré de Balxac. zondag 1 iebruari, 8 uur mt TROUWT DE WEDUWE? fcliispe. van Carlo GokJonU NEDir.LAKDSE COMEDIE dinsdag 3 Iebruari, 8 uur DANT0NS DOOD van George Eücbner. (Van een onzer verslaggevers) Langzaam maar zeker, pand voor pand, wordt Ylaardings oude binnenstad gesloopt. Er zullen maar weinig Vlaardingers zijn, die er een traan om laten als ze zien, dat de oude, vervallen pan den aan de Gedempte Biersloot, de Fransenstraat en de Keho- bothsiraat in slopershanden zijn gevallen. moderne winkelgalerijen, voor ce markant plein en voor een via duet. De bouw van het nieuwe winkelcentrum, het Liesveld, is dringend nodig, omdat het steeds groeiende Vlaardingen een „hart" moet blijven houden. De mensen uit de nieuwe wijken (Babberspolder, westwjjk, Zuidbuurt en straks ook Noordoostwyk) zullen in Vlaardings stadscentrum met ple zier moeten kunnen winkelen. Dat is nodig om Vlaardingen niet te laten verbrokkelen. Met het oog hierop is door de wethouder van Stadsontwikkeling de heer T. de Bruün en zün staf al lang van tevoren een sanerings plan voor de binnenstad samenge steld. De krotten moesten verdwe nen en in de plaats daarvan zou een riant winkelcentrum moeten komen. Met de sloop van oude huizen op de plaats, waar het tweede gedeelte van het Liesveldcomplex zal verrü- zen, is nu ook begonnen. Een sloop, die (hoe kan het anders), oude stoe len naar bulten brengt (zie foto). niet alleen diploma's nodig heeft, doch ook gezag moet weten uit te oefenen. Daar dit een eigenschap is die mr. Chipping moeilijk weet op te brengen, verliest hü in de loop der jaren zün idealen en liefde voor het beroep. Hü is bü zün leerlingen dan ook niet gezien. Zün houding tegenover de leerlin gen verandert als hü de charmante Catherine ontmoet tüdens een voet reis door Oostenrük en haar bü zün terugkomst in Engeland huwt. Ca therine wüst hem op zijn tekortko mingen en brengt hem liefde voor zpn leerlingen bü. „Mr. Chips" zoals hü voortaan genoemd wordt ontpopt zich als een zeer beminnelü.ke per soonlijkheid, die weldra bü iedereen geliefd is. Als hü zeventig jaar is, neemt de school afscheid van hem als leraar, doch niet ais vriend want hü betrekt een huisje tegenover de school en zijn deur staat altüd open voor vrien den en leerlingen van de school. In de oorlog wordt hij weer teruggeroe pen naar school om tijdelijk het di recteurschap waar te nemen en ten slotte op 83-jarige leeftijd sterft hü gelukkig en in het besef duizenden kinderen gehad te hebben. In het voorprogramma konden de aanwezigen een komische tekenfilm zien en het overzicht van de activi teiten van de Bond in 1958, die door de filmdienst van de ANB was sa mengesteld. Ook de kinderen van de leden heb ben een filmmiddag gehad gisteren. Zü zagen een tekenfilm, het nooit vervelende sprookje van Roodkapje. „Het lelijke jonge eendje", „Sweeny", „De electriciëns" en een circusfilm. Gistermiddag om vijf uur kwam de Rotterdamse bromfietser N. C. van Dam in aanraking met een an dere bromfietser, toen zy in de Ad miraal de Ruyterstraat te Schiedam een truck met oplegger passeerden. Van D. viel en zijnbromfiets kwam onder de truck terecht. Hij zelf be kwam geen letsel. De politie te Schiedam verzoekt eventuele getui gen zich op het hoofdbureau te melden bü de verkeersdienst. Een grote volksdans- en zangavond wordt zaterdagavond in de bovenzaal van Excelsior te Vlaardingen gehou den. Deze bijeenkomst wordt georga niseerd door de Vlaardlngse voortrek- kersstam Quo Vadis. .Alle leiders, leidsters, voortrekkers, pioniers en senior-padvindsters van de Nederlandse Padvinders Vereni ging en het Nederlandse Padvind- sters Gilde te Vlaardingen zijn uit genodigd. Het is voor het eerst, dat een dergelijke volksdansbyeenkomst in Vlaardingen wordt gehouden. Het volksdansen zal onder leiding staan van mej. Paula Brouwer. Zangleider zal zyn schipper Haasnoot uit Kat wijk aan Zee. Het begint om kwart voor acht. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingen krijgt een „consultatie bureau voor geslachtskunde". Dit bureau komt in de plaats van het bureau, dat aanvankelijk door de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming aan de Korte Dijk zou worden gebouwd. De stichting „Ten algemene nutte tot het exploiteren van consultatie bureaus voor geslachtskunde", die nauw samenwerkt met de NVSH. heeft nu bij het Viaardingse gemeen tebestuur een aanvraag ingediend, waarin verzocht wordt om erfpachts- uitgifte van een perceel gemeente grond aan de Dr. Abraham KnUper« straat i ter breedte van 21 meter en ter diepte van 35 meter,-Hierop wil de stichting een consultatiebureau bouwen. Als dit bureau gereed is, dan zai het worden beheerd door een com missie, die door NVSH-leden of be stuursleden uit Vlaardingen zal wor den gevormd. Zoals men zich zal herinneren ging na de goedkeuring door de ge meenteraad het bouwen van een NVSH-bureau aan de Korte Dük niet door, omdat de bouw te veel zou vergen. Advertentie I.M. iiitmiiiiiiiiiiiHiiimiüiiffiiiiiiiimüiiimiiiümiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiim BOOG STRAAT 86 - TELEFOON 68381 (Van een onzer verslaggevers) Uitvoeringen op 25 en 26 februari in „De Ark" te Kethel voor alle afdelingen, diverse onderlinge wedstrijden voor de verschillende afdelingen, de Turndag 1959 te Dordt van het Zuidergewest van het NCGV, een aspirantenmiddag voor leden van 10 tot 13 jaar van de kring Maasmond en demonstraties en marsen in Kethel. Dit allemaal heeft de chr. gym nastiekvereniging „Animo" voor de komende maanden tot augustus op haar programma staan. Zo werd meegedeeld op de jaarvergadering, die gisteravond in „De Ark" gehou den werd. Er werden twee nieuwe leden in het bestuur gekozen, te weten de heer P. G. van PeU en mej. J. Vuyk, beiden uit Kethel. De heer C. L. de Groot werd tot voorzitter herkozen. De vergadering was zeer goed be zocht en dat is een goed teken woor deze vereniging, die op 3 januari pas één jaar bestond. Voorzitter De Groot sprak in zün openingswoord dan ook van een succesvol 1958. Niet temin kwam men later op de avond tot de Cóhclusie, dat de propaganda nog intensiever moest worden opge voerd. De diverse jaarverslagen werden goedgekeurd evenals de begroting voor 1959. Aan het begin van de avond werd de uitslag van de gehouden verloting bekendgemaakt. Eerste-prüswlnnaar was de heer G. Dröge, hij werd da eigenaar van een polshorloge. Drie aspirant-leden hadden de meeste loten verkocht. Dat waren Jan Eys- berg, Toos van den Bos en Laura de Groot. Zü kregen een boek. De heer H. Voorbach sloot de vergadering, die een vlot en geanimeerd verloop had. Gisteravond organiseerde de Alge mene Nederlandse Bcdrijfsbond voor de Metaalnijverheid cn de Elektro technische Industrie de ANMB afdeling Vlaardingen zijn tweede filmavond in het winterseizoen. Een goed geruide zaal Harmonie heeft volop kunnen genieten van een twee tal films. Als voorfilm werd de bekende pro paganda-film van het NW „De Gouden Oogst" vertoond. De hoofd schotel van deze avond werd gevormd door de film: „De Grote Race"; het was een verhaal boordevol humor, waar vaak onbedaarlijk om werd ge lachen. De voorzitter van de ANMB afde ling Vlaardingen, de heer C. de Vries, vertelde in zün openings woord het een en ander over de ko mende activiteiten. Spreker legde in het büzonder de nadruk op de grote propaganda-aetie Uie het NW in februari gaat voeren en waarin ook Vlaardingen een duchtig woordje mee wil gaan spre ken. Na deze filmavond staat er nog één op het programma in februari. (Van een onzer verslaggevers) De Viaardingse harmonievereni ging Sursum Corda komt weer voor de radio. Morgenavond van zes uur tot 6.20 uur zal een concert van deze vereniging over Hilversum 2 worden uitgezonden. Dat gebeurt via de NCKV. De uitzending omvat de volgende nummers: 1. Koraal; Eén Naam is onze Hope, Gez. 112 (twee couplet ten) 2. Tweede Divertimento, G. Boedün, deel 2, Bourrée 1 en 2, deel 4. Passepied; 3. Ouverture „Spiritual Rivers" van G. Gault en 4. Murs Arromanches" door A. E. Kelly. ROTTERDAM, 28 jan. Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 300 kisten verse zeevis en 600 kg spiering aangevoerd. De prü- zen waren: schol middel 3840, klein 2831. schelvis groot 58—60, middel 5355. kabeljauw groot 49—58. mid del 4749. klein 4143, makreel 33—36, wyting 36—38, heek 36—39, verse haring 29—33, allesjer kift; kult 0.90—1.10, per kg. 1051 20, lever 1251J55, spiering 0.90—1.10 per kg.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1