Veld te zwaar voor goed spel - HDVS en Vitesse delen SVV komt er met één punt best af „Ikwas hang, dat uitverkocht Galeries 2.98 1 i Opvallende judo-prestaties in Sportcentrum Schiedam N. Schoenmakers (Set Up) maakt hele set uit Zwitsersen blijven onmondig Laatste minuten brengen Excelsior 20 nederlaag 6#JIJ (3 lijnen) Schiedammer in Engelse haven veron; Weerwijzer Arie Brouwer naar Friesland Noordhoek viert tweede lustrum Licfitstoet op bevrijdingsdag Kindercircus voor 'Gusto' Examens judo en jioe-jitsoe Ijsbaan Soenda morgen open? Eindwedstrij den 2e klas libre Spelregeltest voor junioren De Hollandiaan naar Lekkerkerk Voor herenmodes Veel kinderen bij Singelkwartier ÊögS □SS? 1: Door gas bedwelmd VOLLEYBAL IN 'T WEEKEINDE Esperantoagendo Wisselkoersen WIM KAN IN VLAARDINGEN: Kosteloze inenting Galeries Snedemes i HET VRIJE VOLK MAANDAG 2 FEBRUARI 1959 PAGINA 5 *S si k Is H.M m. ono 10 m. no -2 0 m. no -10 z. no -2 0 z. ono -4 0 m. n -4 0 z. no -4 0 m. nno -4 0 wem w^tu BMCR$itesrö£7eLasi$7 STH/fom O Succesje a Beslissing - _.J> '%Af Praktischs stadstas Alleen morgen zo voordelig In een zeer moeizaam gezwoeg-, met als grootste tegenstander het zeer moeilijk te bespelen terrein, hebben Hermes DVS en Vitesse de inzet broederlijk gedeeld* Met 11 werden de wapens gestrekt. Er werden uiteraard onder deze omstandigheden (te) hoge eisen aan de spelers gesteld, waardoor het peü zeer middelmatig bleef. Tegen de verwachting in pasten de Arnhemmers zich het best aan bh de ongunstige omstandigheden. Agres sief startend werden de Schiedam mers al direct drie hoekschoppen af gedwongen, maar het spekgladde Schiedamse doelgebied liet weinig balcontrole toe, slechts een enkele combinatie van de Hermes-voor- waartsen bezorgde de uitstekende Vitesse-verüediging enige moeilijkhe den. Even flitste een combinatie tussen Groenewegen, Ten Braak en Mhns- bergen op het heiligdom van Latnie af en kopte Mijnsbergen, gevolg! door 'stopper Van der Tuyn de bal net naast het houtwerk. Theu-- nissen'deed dit na een vrhe trap var Arendsen uitstekend na en het lag volkomen in het spelbeeld, dat Vites se na 29 minuten de veldmeerderheid in een doelpunt wist om te zetten. Een harde inzet van Theunissen werd In eerste Instantie door doel- Advertentie IM. NEWPORT, WIGHT (AP). De 21-jarige Nederlandse zeeman Petrus Marinas Tabey uit Schiedam, is te Newport op het Engelse eiland Wight in een ziekenhuis overleden, nadat hijbewusteloos was gevonden- in het met gas gevulde vooronder van het 198-ton metende Nederland se motorschip Dina. Kr is zaterdagmiddag in de feeste lijk met slingers versierde zaal Ma rijke wat afgeiachen. Vele kinderen waren toegestroomd om de film. te zien, die door de wijkvereniging Het Singelkwartier vertoond werden. De kleintjes hebben ten volle .gé- noten van het zestal vertoonde films en van de bijgaande traktatie in de vorm van een flesje limonade. Het is de bedoeling van deze wijk vereniging door te gaan met dit werk, vooral gezien de grote belang stelling die voor deze middag ge' toond werd. man Van Diest gestopt, maar ogen blikkelijk werd de terugspringende bal door Fepen bard ingckogeld. De overigens zwak spelende Her mes-voorhoede kreeg de gelegenheid om van zich te doen spreken. Na goed voorbereidend werk van de wat schuchter spelende Groenewegen kwam Van de Burg in volkomen vrije positie. Zijn actie faalde volkomen. De aanval van Vitesse bleef aan zienlijk soepeler draaien, waardoor doelman Van Biest op een actie van Feijen krachtig moest optreden en een scrimmage, ingeleid door Van der Horst met katachtig ver weer van de Schiedamse doelman werd ontzien. Vitesse bleef het tempo aangeven en alleen een onverwachtse omhaal van Ten Braak maakte het de Vites- se-verdediging nog ever. lastig. Rollen omgedraaid In de tweede helft bleken de rollen te zijn omgedraaid. De Schiedam mers toonden zich nu veel agressie ver en hadden aanvallend het beste van het spel. Al direct kogelde Van der Tuyn uit een indirecte vrije trap de bal hard in, doch Van Egdom, die spil Beekman verving, kopte de bal van de doellijn. Vitesse moest zich bepalen tot en kele uitvallen, waarbij Van der Horst eenmaal hard naast schoot. Evenals in de eerste helft kreeg Van der Burg opnieuw een unieke kans om te scoren 'na een actie van de naar voren gedirigeerde Van Zuyle- kom. Maar ook deze kans liet" de Schiedammer onbenut. Hermes bleef echter druk uitoefe nen op de Arnhemse defensie. Een kopbal van v. d. Tuyn, waarop Lamie uitstekend reageerde bleek de inlei ding van de gelijkmaker. Bij een voorzet van v. <3. Burg hinderden Arendsen en Eamie elkaar dusdanig, dat Van Zuylekom onverwachts in schietpositie kwam en geen fout maakte (11). Noch Vitesse, waarvan De Horst en Huiberts (geblesseerd), van plaats hadden verwisseld, noch Hermes DVS, waar Mijnsbergen in de half- linie werd teruggeroepen, hadden hierna voldoende kracht in reserve om tot een eindstoot te komen. De strijd bleef op 11 staan. Advertentie LM. Weerrapporten 1 uur: van neaenmorgen Stations Weerstoeot. Den Heldei onbew. Ypenburg onoew VHssingen onbew Eelde onoew Twenthe onoew De Bilt onbew. Eindhoven onbew. Vlv Z Limb onoew 3 2 k 4i~>ua ileisintü geh. öew zw -8 0 Stockholm zw oew w -5 0 Oslo licht bew w.stil -9 0 Kopenhagen onbew. w -3 0 Aberdeen onoew. w^tü -10 O Londen onbew. 1 0 Amsterdam onoew no -2 0 Brussel onbew. no -3 0 Luxemburg unoew no -3 0 Parijs onbew. nno -2 0 Bordeaux uent oew nno -2 0 Grenoble zw oew w^til -5 0.x Nice regen nno 4 4 Berlijn zw oew nno 0 0 Frankiur» geh oew ono 0 0 Müncben sneeuw ono -4 02 Garmiscb P met ontv Zurich zw oew ono -2 0.5 Genève gen oew nno -1 0 Locarno sneeuw w^til 0 3 tVenen zw oew nnw -0 0 (nnsbruch halt oew zo -5 0 Rome. regen ozo 10 3 Ajacclo geh Oew ono 7 I id a Grid mist w.stil 5 0 Mallorca zw oew ono 10 0 Algiers geh oew z 6 De Vlaardingse schaatsenrijders Arie Brouwers (vorge week uit het Noorse Hamar teruggekeerd) en Ru- die Liebreghts, zijn vanmorgen vroeg naar Friesland vertrokken om daar deel nemen aan schaatswedstrijden. Zoals wij dezer dagen berichtten, zul len binnenkort in de gemeenteraden van Rotterdam, Schiedam, Vlaardin- gen, Maassluis, Spijkenisse en Rid derkerk voorstellen aan de orde ko men om te besluiten tot de bouw van geprefabriceerde woningen volgens het Franse systeem Ccignet op grond van een overeenkomst, die deze ge meentebesturen met de N.V. Dura- Coignet hebben aangegaan. Deze perspectieftekening geeft een indruk van dit door de Rotterdamse archi tect E. F. Grootman ontworpen wo ningtype. „Zij laten u brullen van. het lachen," stond in het programma van de personeelsvereniging van stoom- wasserij Noordhoek, die haar tweede lustrum vierde. Inderdaad was het gelach van de vele aanwezigen in Musis Sacrum om het optreden van de muzikale clowns les Bcllinies za terdagavond niet van de lucht. Deze clowns maakten deel uit van de cabaret- en variétérevue „Sterren stralen" uit Den Haag. De fratsen die zij uithaalden waren geestig en hun muziek was behoorlijk goed. De verrassing van de avond was het onaangekondigd optreden van Harry Weijer, het zoontje van de chefmonteur van de wasserij, die op zijn nieuwe accordeon drie melodieën speelde, nl. Volare, Vrolijke muzi kanten en het bekende Liebestraum. van Franz Litst. Na afloop volgde een vrolijk bal op ballroom-muziek van Florida's Dan cingband. Advertentie IM. Door een commissie uit het bestuur van de Vereniging Nationale Feest en Gedenkdagen te Schiedam (vm. Oranjeverengiing) wordt, evenals vorig jaar, de organisatie van een op de avond van 5 mei (bevrijdingsdag) te houden lichtstoet voorbereid. Er wordt op gerekend, dat hieraan weer wordt deelgenomen door vele bedrijven, middenstanders, particu lier-,», jeugdverenigingen, sportver enigingen en scholen. In verband met het feit dat vorig jaar de klacht werd gehoord dat de termijn te kort was, wordt hiervan reeds nu kennisgegeven. De commissie zai het bijzonder op prijs stellen indien reeds nu inge schreven wordt. Uw berichten wor- taris van de commissie, de heer P, J. den gaarne ingewacht door de secre- Drenth, Burg. van Haarenlaan 946, Schiedam. De wedstrijden om de clubkampioenschappen in het Sportcentrum Schiedam hebben ruim vier uur geduurd. Opvallende prestaties zijn geleverd door de gele-banddrager De Held, die kampioen werd bij de gele banden en ook bij de middengewichten in de finale wist door te dringen, waar hij eerst door Klaasman, bruine band, werd verslagen. Ook Maan Voogd Bergwerff, kampioen b|j -Ie oranje banden, wist bil de zwaargewichten het tot de finale te brengen en zelfs de finale te bereiken van „alle categorieën". Bij deze groep, om het uiteindeiijk kampioenschap van Sportcentrum Schiedam, zag hij zelfs kans Cock Visser te verslaan. De revanche tussen deze judoka's kwam in het zwaargewicht. Hier was het Cock Visser, die Maan Voogd Bergwerff wist te werpen. Vreugdevoile kreten klonken zater dagmiddag uit vele Undermondjes door zaal Irene. Deze blijde geluiden waren het .gevolg van de grappige voorstelling, die het kindercircus El leboog uit Amsterdam gaf ter gele genheid van het jaarlijks kinderfeest van de personeelsvereniging van de Gusto. Gracieus was het optreden van de Blue Bells, een jongen en een meisje, cie kunstige standjes op een wip ma ken. Zeer goed was de stunt van het kleine meisje, dat op een zeer grote bal touwtje sprong. Gelachen is er vooral om August de clown, die alle nummers probeerde te imiteren en daar, tot grote ver bazing van het kinderpubliek, won- delwel in slaagde. De kleintjes werden in de pauze verrast met een heerlijk glas ranja en een grote sprits. In januari hebben de volgende le den van sportschool Bishoff te Schie dam hun examens met goed gevolg afgelegd. Jeugd, examen gele slip judo: Koos v. d. Toorn, Rob Schuitman, Pierre Kuypers, Wim Nieuwenburg, Johnny Scholte. Jeugd, examen gele band judo: Rien Luyte, Michel de Boer, Gerard den Heyer. Jeugd, examen oranje slip judo: Arie Ten wol de, Arthur v. Rongen, Eerste graad jioe-jitsoe, dames: M. v. Leeuwen, M. v. Geerenstein. Heren: P. Jagtman, B. v. d. Raaf, I. Koppeschaar. Gele band judo: J. Vermeulen, T. Alberts, D. Kruysifix. Oranje band Judo: L. Koppeschaar. Groene band judo: B. Lupker, A. Grim, L. Nieuwenburg, J. Kleyheeg. Bij de jeugd doet nu het verbod van de Ned. Jioe Jitsoe en Judo Bond om open wedstrijden voor ju doka's beneden 17 jaar te organiseren zich al gelden. Verscheidene junioren, die altijd wel tegen de senioren wa ren opgewassen hebben nu te kam pen met geringere wedstrijdroutine. Zo kwamen Geert van Dijk en Adrie v. d. Veer net iets te kort om een goede partij te maken in hun band- groepen. De volledige uitslagen van de fi nales luiden Groep t/m 10 jaar: Wim Filius verslaat Theo Manschot met le beenworp. Groep 11 en 12 jaar: Lagrand wint van Guus Lubbe met 5e heupworp. Groep 13 en 14 jaar: Henny Hense wint van J. v. d. Veer met le sutemi. Groep 15 en 16 jaar: Adrie v. d. Veer. verslaat Geert van Dijk met linkse 4e heupworp. Gele banden: De Held verslaat Mackaay met 2e beenworp. Oranje banden: Maan Voogd Berg werff verslaat Buiteman met 10e heupworp. Groene, blauwe en bruine banden: Cock Visser wint door terugtrekken van Cor van Gameren. Lichtgewicht: Cock Visser wint met linkse schouderworp van Frans Klaasman. Middengewicht: Frans Kiaasman wint op beslissing van scheidsrech ters van v. d. Held. Zwaargewicht: Maan Voogd Berg werff verliest van Cock Visser met 2e linkse schouderworp. Alle categorieën: Maan Voogd Bergwerff wint van Cock Visser met linkse 2e heupworp. Een team-wedstrijd tussen Sport centrum Schiedam en De Maasstad werd overtuigend door SCS gewon nen met 520. De ijsbaan op het tennispark Soenda te Vlaardingen zal vanavond niet geopend zijn. De zon was van daag zo krachtig, dat de ijslaag van middag reeds was gesmolten. Vanavond zal de baan weer worden ondergespoten. Oe verwachting is. dat men de ijsbaan morgenochtend vanaf halfnegen tot halfelf zal kun nen openstellen. De Vlaardingse gasfitter W. Th. G. is zaterdag tijdens werkzaamheden san de gasleiding in het perceel Westnieuwland 97 door uitstromend gas bedwelmd geraakt. De GGD was snel ter plaatse. Met. behulp van zuurstof werd de gasfitter weer by bewustzijn gebracht. Hij is later in het Algemeen Zie kenhuis opgenomen. Voor de eindwedstrijden om het persoonlijk kampioenschap 2e klas Hbre van het district Schiedam van de KNBB zijn geplaatst: J. de Ko ning en A. van Rtjnderhoff (DKC), A. Weeland (Entre Nous), J. Bredius (Het Oosten), H. v. d. Veer (Tone- gido), C. Verbrugge (RES), C., v. Duikeren (Sluis) en H. v. d. Does (LEV). De eindpartijen worden gespeeld bij OBK, Hoogstraat 107 te Vlaar dingen op 3, 4, 10, 11, 17, 18 en 24 fe bruari 's avonds om half acht. Als reservespelers zijn aangewezen de heren N. Hartog (OBKO en C. Klos (Vgb). Dinsdag 3 februari zullen tegen el kaar uitkomen: Verbruggev, d. Veer; Van Duikerenv. d. Does; Verbruggev. d. Does en v. d. Veer— Van Duikeren. MAASSLUIS. De jeugdige voet baliers van VDL, Excelsior uit Maas sluis, Rozenburg en MVV uit Maas land komen woensdag om 8 uur bij een in de bovenzaal van „De Mo riaan" te Maassluis. Zij zuilen door een drietal scheidsrechters aan de tand worden gevoeld over de spel regels. Op 18 februari wordt te 's-Graven- zande de spelrepv' :d georgani seerd voor de ogen uit het Westland. Het .uu, dat in Maas sluis en in 's-Gravenzande het hoog ste aantal punten behaalt, komt in de finale uit tegen een team van Fortuna uit Vlaardingen dat win naar werd op de eerste avond. De inzet is een wisselbeker van Het Vrije Volk. Een buitengewone prestatie werd zaterdagavond geleverd door de Set Up-speier Nico Schoenmakers tijdens de voUeybalontmoeUng tussen Set Up (Vlaardingen) en Juliana Z (Schiedam). Nadat in de tweede set di» service verscheidene malen was overgegaan bij de stand 90, kreeg hjj de service. Hard en zuiver sloeg hü service na service over het net. De Schie dammers bleken niet in staat weerstand te bieden tegen dit „geweld". Hun coach trachtte met twee time-outs de Viaardinger uit zijn evenwicht te' brengen, maar ook dit gelukte niet. Vijftien maal sloeg hü een gat in de Schiedamse verdediging, zodat Set Up deze set met 150 won. Een uniek gebeuren bij een voileybalont- moeting, dat dezelfde speler met ser veren een set uitmaakt. De eerste set van deze ontmoeting was tegen aller verwachting in door de Schiedammers met 15—11 gewon nen. Onderschatting aan de Vlaar dingse kant was wei de voornaamste factor van deze nederlaag. Het zelfvertrouwen van de Schie dammers had een geduchte knauw gekregen in de tweede set door de 15—0. De laatste twee sets leverden niet veel moeilijkheden meer op voor de Viaardingers. Uitslagen: 159 en 15—1. Door deze overwinning en het feit dat het Schiedamse SPSV vrij dagavond zijn eerste nederlaag leed hee'u Set Up weer een reële kans v-.or de bezetting van de bovenste plaats. Vóór de herenontmoeting speelde het tweede damesteam van Set Up tegen SPSV 1. Het was een middel matige wedstrijd met de Vlaardingse meisjes als de minst slechte ploeg. ZU wonnen verdiend met 31. Junioren kansen en reeds spoedig hadden zij met 7—0 de leiding. Maar toen kwa men de Schiedammers terug. Te iaat om een Vlaardingse overwinning te kunnen voorkomen (1513). De laat ste set was met 153 voor de Schie damse ploeg, zodat zij met 21 won nen. De strijd tussen de tweede teams was meer spannend dan fraai. De eerste twee sets waren voor de Schie dammers met 15—10 en 157. In de laatste twee sets wisten de Viaardin gers zich enigszins te herstellen en sleepten ten slotte nog een 2—2 ge lijk spel uit het vuur. De setstanden waren 1510 en 15—11. BERN (Reuter) De tegenstanders h. Zwitserland van het vrouwenkies recht hebben het gewonnen: de vrou wen zullen op politiek terrein on mondig blijven, heeft de volksstem ming van gisteren uitgewezen. Tégen het geven van het actieve en passieve kiesrecht aan VTcruwen stemden 654.924 mannen, vóór 323.307. Alleen in de kantons Waadt, Neuen- burg en Genève waren de voorstan ders van het vrouwenkiesrecht in de meerderheid, maar zij konden op het landelijke totaal niet de doorslag geven. Ongeveer 66,2 pet. van de stemge rechtigde mannen heeft deelgenomen aan de volksstemming. Dit is voor Zwitserland een hoog percentage, in het bijzonder in de winter. Bij de volksstemming ging het om verandering van artikel 74 van de Zwitserse grondwet, dat het actieve en het passieve kiesrecht en de mo gelijkheid, tot minister te worden be noemd, alleen openstelt voor mannen. In het kanton Waadt behaalden de voorstanders van het vrouwen kiesrecht een succesje. Daar gingen de kiezers in een aparte verkiezing met 33.671 tegen 30.285 stemmen ak koord met het voorstel, vrouwen kisrecht te geven in kantonnale aan gelegenheden. Waadt is het eerste Zwitserse kanton waar dit het geval zal zijn. Merkredon, la 4an de januaro. Membrarkuveno. Pritraktado de kongres-proponoj ce fam. v. Gink, Ploegstraat 19. Montru vian intereson prl la asacia vico kaj ver.u multope, Jaudon, Ia 5an de januaro. Klub- vespero Konversacio ce fam. Men- ningh. Gr. Markt 7. 't Is niet te verwonderen dat de supporters van De Graafschap De junioren van Set Up speelden j niets begrijpen van de matige resultaten van de ploeg. Bijna in elke zaterdagmiddag tegen twee teams wedstrijd zien zij hun favorieten een grote veldmeerderheid verove ren, maar (voldoende) zoden zet dit niet aan de dijk. Tegen SVV zorgden de Doetinchemmcrs voor de zoveelste aflevering van hun min of meer eentonig verhaal. De meeste van de zes kwartier voet bal gaven zij de toon aan, maar SW nam in de tweede helft de lei ding en De Graafschap kon ook slechts één doelpunt maken (11). van de Schiedamse Willem de Zwü gerschool. De ontmoeting vond plaats in de gymnastiekzaal van het Ge meentelijk Lyceum aan de Westha venkade te Vlaardingen. De ontmoeting tussen de beide eer ste teams stond op een vrij hoog peil en gaf by vlagen zeer goed volleybal te zien. De Schiedammers waren in deze wedstryd onbeslist de sterkste, vooral door hun grotere routine. De eerste set ging voor de Viaar dingers met 1511 verloren. In de tweede set was het verband by de Schiedammers even zoek. Gretig pro fiteerden de Viaardingers van de De wedstrijd RKW1K—De Hollan diaan kon- zondagmiddag wegens ter reinafkeuring niet doorgaan. Voor aanstaande zondag was voor De Hoi- landiaan oorspronkeiyk geen wed stryd vastgesteld. Ingelast is nu ech ter Lekkerkerk—De Hollandiaan. Dit is de ontmoeting die vorige week, eveneens wegens terreinafkeuring, g"cn doorgang heeft kunnen vinden. 2 FEBRUARI Engels pond 10,595—10,591 Amerik, dollar 3,7613,775 Franse frank 76,87576,925 Belgische frank 7,543—7,54? Zwitserse frank 87,43587,483 Zweedse kroon 72,86573,913 Duitse mark 90,2590,30 Deense kroon 54,65354,703 Noorse kroon 52,85552,905 Canada 3,89i»g3,89-^j Italiaanse lire 60,685—60,73i Oostenrijkse schilling 14,53,ï14,541 (Van onze sportredactie) De laatste minuten zijn in de wedstrijd De PostduivenExcelsior '20 be slissend geworden. Vlak voor tyd Het de Schiedamse doelman v. d. Veen een ongevaarlijke bal uit zijn handen glippen en de Postduiven-man v. d. Berg was er direct bjj om zijn club de overwinning te bezorgen (32). (Van een onzer verslaggevers) ,fiaar zit niemand. Bee, daar ook niet en daar zit ook niemand. Toen we vanavond naar Vlaardingen reden was ik nog een ogenblik bang, dat 't uitverkocht zou zijn. Nou ja, we hebben ook niet iederéén binnengelaten! We hadden een zivarte lijst! We hebben tegen die anderen gezegd: ga maar op de twee stations staan. "Want die heb ben ze in Vlaardingen. Maar ja, jonges, 't is ten slotte zo: in Am sterdam speel je voor je brood en in Vlaardingen voor de belegging!" Slechts 357 mensen hoorden dit zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal een weer briljante Wim Kan zeggen. De zaal was slechts voor de helft gevuld. En dat viel nog mee, want donderdag waren er nog maar zo'n 150 kaarten verkocht. Kan en het A B C-c a b a r e t er een „gezellige" avond van gemaakt. Want Wim Kan „vulde" de zaal na de pauze in z'n eentje ruim een uur lang op. Sinds „oudjaar" had hij weer UI van nieuwe virtuoze toespelinkjes op de nieuwe politieke ontwikkeling gevonden en ook an dere gebeurtenissen gingen over de hekel op een manier, zoals alleen Kan dat kan. 't Klonk nieuiv Kan bracht verder liedjes en nog een paar conférences uti oude pro gramma's, maar 't klonk weer alle maal zo nieuw en zo fijntjes, dat nie mand dat ook maar een ogenblik ver velend vond. „Als ik dat geweten had, dan had u wel by my thuis kunnen komen," vond oud-wereldkampioen goochelen Fred Kaps tydens zijn optreden. Eu ondanks het feit, dat de meeste Viaardingers thuis waren gebleven om naar Euro-son?" op de beeldbuis te turen of omda'. een kaartje hun te duur was, ondanks het feit, dat de sfeer uit een halfvolle Stadsge hoorzaal ais by toverslag verdwenen is, ondanks dat alles hebben Wim Tot aan dit moment was Excelsior in technisch opzicht de betere ploeg geweest, maar schoot in tactisch op zicht heel wat te kort. Het had er alle schyn van dat De Postduiven al direct zou toe slaan. De Schiedammers werden onder druk gezet en met behulp van het houtwerk konden doelpunten voor komen worden. Zelfs nam Excelsior in de 25e minuut de leiding toen uit een hoekschop van v. d. Ven. Kleine- koord (overigens zwak) pardoes In- knalde. Vyf minuten later was het echter weer geiyk. Willetnse kopte uit een vrije trap langs de te weinig reage rende v. d. Veen. Tot aan de rust gingen de partijen gelijk tegen elkaar op, waarbij Bier huizen zeer slordig en Leen Jansse onfortuinlijk was met schieten. Direct in de tweede helft kreeg Excelsior een achterstand door een missen van De Groot. Eveneens uit een defensie-foutje bracht Jansse de stand opnieuw gelijk. Het eerder genoemde onfortulniyke doelpunt, bepaalde uiteindeiyk de stryd in het voordeel van De Post duiven. Een ding viel zeer sterk in het voordeel van de Schiedammers uit. Hun techniek was aanmerkelijk be ter, doch dit ging weer gepaard met een te laag tempo. Slechts één man was by hen de uitblinker (en dan ook van het hele veld): Jan van SchilndeL Kalm en doordacht tracht te hij steeds een aanval op te bou wen, byna nooit mislukte zijn aan geven. In de tiende minuut meende De Graafschap de leiding te zien op doemen. Smulders zond een laag schot in, waarnaar doelman Tap bliksemsnel dook. Het leer plotte echter tegen de paal. Nauwelijks weer opgekrabbeld, moest Tap op nieuw al zijn capaciteiten bundelen, want vanuit een onmogelijke positie produceerde Seiderhuis een kogel. Pas na twintig minuten zag een SVV'er er zich voor een reële kans geplaatst, toen Gerritsen zich gran dioos verkeek op een voorzet van Hekman, Kleis schoot, doch Jochem- sen deed op de doellijn wat alle mak kers van hem verwachtten. Het aantal aanvallen in aanmer king genomen, zou De Graafschap bij de rust zeker met een paar doel punten voor hebben moeten staan. Dat pakte echter wel heel anders uit. Zeven minuten na de hervatting onderbrak SVV het zeer langdurige offensief van de witten. Plotseling een uitval over links, waar Corbeau een trappende beweging maakte. Jochemscn en Jansen meenden blijkbaar dat het geval wel van on schuldige aard zou zijn. maar de uit vallende Gerritsen kon dit helemaal niet bevestigen (01). Bijna viel kort daarop de beslis sing, Weer leidde Kleis de aanval. Hij schoot nu echter tegen de Doetin- chemse keeper aan. Van nu af zorg de De Graafschap voor grote span ning met de climax in de 18e minuut na de rust, v, d. Schuur plaatste, uit een vrije schop, een boogbai over de massa, die in frontlijn op een meter of wat voor hem stond opgesteld. Vet liep door en drukte ineens zyn schoen tegen de dalende bal (1—1). Het gevolg van de geschiedenis? De Graafschap bleef sterker, maar aan- ge-.ien de enige schutter van beteke nis, v. d. Schuur, niet. al te veel ge luk had, kwam SVV er met 1—1 best af. Op dinsdag van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in het gebouw van de GG en GD, Tuinlaan 80. Trouwboekje der ouders of geboor- tebewys der kinderen meebrengen. Vituurlijk bleef ook het succes- .e „Waardig over de drempel" niet achter enwe hebben het alle maal meegeneuried. Fred Kaps, ,,'s werelds sympa thiekste goochelaar" toonde zich m zyn conférence een waar klein kunstenaar. Hy manipuleerde op duizelingwekkende wyze met speel kaarten cn zijn beroemde „zout- toer" liet hy niet achterwege. Dan was er Corry Vonk, die met een paar oude nummertjes kwam. Zoals het Mannetje met 't hoedje op en zoais de Sneeuwman. Sant Heijer- mans vonden we het best in de kos- teiyke ,3estyging van de Zijpen berg". „Engelen en spoken", de titel van het tiende programma van het A.BC- ca baret van na-de-oorlog, was verder danig toegetakeld. Alleen „het hart was nog maar overgebleven en zo zagen we dan verder in een vlot tem po Margriet de Groot. Jacco van Renesse en Vicka Borg in een aantal (zang)stukjes aan ons voorbijtrekken. HET VRIJE VOLK. SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 MAANDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, J.30 en 7.30 u.: De tien geboden. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 U.: Eén kwam terug. Apolhe^k: Rembrandt, ..«mbrandtiaan 3. Diversen: MUSIS SACRUM. 8 uur: Wilton- Feijenoord, bedrljfajournaal 1058 en cabaret. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 1.30 en 7.30 u.: De tien geboden. MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 3 u.: Genadeloze jungle. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur Wlltcn- FeUenocrd, bedrijisjournaal 1858 en cabaret. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: God's little acre. 2, 7 en 9.30 uur (18 jr). CAPI7 OL: Texas. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Hoe vertel ik bet mijn dochter2, 7 en 9.15 uur (18 jr), CINEAC (naast de Bijenkorf): Jour- naai van S tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw): Tramlijn „Begeerte". 9.30, 11.43, 2, 4.15 7.15 en 9.30 uur (18 Jr), COLOSSEUM: Genadeloze jungle. 2, 7 en 9.15 uur (14 3D. Donderdag De rode schoentjes, 2, 7 en 9.15 uur (a.l.), HARMONIE: De dokter van Stalin grad. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). LUMIERE: Hercules. 2.15. 7 en 930 uur (14 Jr). LUTDSCA: Corruptie. 2.15, 7 en 9.30 uur (IS Jr), METRO: Stella's sleutel. 2, 7 en 8.15 uur (18 jr), PRINSES: Operatie „Kajak", 2.15. 7 en 930 uur (14 Jr). REE: Vijl helse uren. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: Gtgl. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 jr». 't VENSTER: De politie volgt het spoor. 2, 7 en 9.13 uur (18 ii). VICTORIAPal Joey. 2 en 3 uur (18 jr). Donderdagavond 3 uur: D» dood van een handelsreiziger (18 jr). om elegant te winkelen. Moiré voering en rits sluiting, Keuze uit 6 modekleuren. Hoogstraat Laurens ROTTERDAM

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1