GRATIS TIMCO en gas nu via pijp IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Schrijnende episode uit Wereldoorlog I 'Geestelijke weerbaarheid laat nu te wensen over' Cefa-publiek leeft mee met 'Schipper naast H ymmm Hip :-s.. Directie voor doclelij k ongeval aanspn Doktersdiensten Bromfietsendief aangehouden Slippartijen op spekgladde Rotterdamsedijk WILSO Het Vrije Volk Vul Uw garderobe GRATIS aan 1 HP cbiedammers onderelkaa Ipiflp - Ill Visafslag Wisselkoersen Cognac gestolen Burgerlijke Stand AFDELING VAN PRO REGE IN SCHIEDAM Scliiedamse oud-illegaliteit bijeen Sportdeskundigen in Kolpabad Predikbeurten De grootste krant Set Up: 4 pun ten uit één wédstrijd 4 dagen geheel te kopen (Van etn onzer verslaggevers) Voor het eerst sedert de dertiger jaren heeft de Dok- en Werf- maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. te Schiedam weer een eigen gas- en zuurstofdienst, gerubriceerd als afdeling 51, die kort geleden in gebruik is genomen. Tot de nieuwe afdeling be horen twee grote propaan-opslagtanks en een gebouwtje, ge legen dicht bij de Vlaardingerd.'jk, en een buizennet, dat zich over het ganse terrein van de werf uitstrekt. BÊÊÊS: Opdracht Ook flessen Er is een flessen-vulinstallatie, waarmee men eigen propaanflessen kan vullen uit de tanks. Immers, ook wanneer het leidingnet voltooid is, zullen er verbruiksplaatsen overblij ff®»! (Van onze filmredactie) „Het veld van eer" (Paths of Glory) tot en met maandag rian tri.d67M0dTiSjadMoU4m"in Monopole herinnert aan de anti-oorlogsfilm uit de storm. Van Ruysdaeiiaan 52, tel. dertiger jaren. Humphrey Cobb, die omstreeks 1934 de gelijk- 64098. De dienstdoende apotheek is nainige roman schreef, wat tot op zekere hoogte een geestver- F. H. Backer, St. Li duin astraat 58. want van Latzke, Barbusse en Remarque. Een toneelbewerking Voor herenmodes TIMCO van zijn boek maakte in 1935 grote opgang in Amerika. Men verwachtte toen al, dat het zou worden verfilmd. Dit is eerst in 1957 gebeurd door Stanley Kubrick en James B. Harris, beiden behorende tot een generatie, die de Eerste Wereldoorlog alleen uit de literatuur en van het witte doek kent. lvAO Singelkwartier Het Singelkwartier houdt vrijdag 13 februari in zaal Marijke een con tactavond voor leden, donateurs en genodigden ouder dan 18 jaar. Aan vang acht uur. iiSÉi HET VRIJE VOLK ZATERDAG 7 FEBRUARI 1959 PAGINA Advertentie lit In het tijdvak van 9 fe- bruarl t.m. 9 maart I9J9 stellen wij V ln de gele genheid Mocht U tot de gelukKl- gcn behoren, dan krijgt U tegen Inlevering van Uw kassabon het gehele door U bestede bedrag ln con tanten terug. 3ERENMODEMAGAZÏJN BROERS VEST 56 - SCHIEDAM Dit geldt ook voor onze afd. contectle. ïtt'yi i'.g *■-vU -rr*' MAW- Nadrukkelijk staat liet tvoordje „historisch" vermeld bi) het volgende verhaaltje dat wij in het personeels blad van een grote uitgeversmaat schappij lazen: ,JSrgens in Nederland fietst een hoofdagent van deze uitgeversmaat schappij. Hij verandert op een ge geven ogenblik van richting en steekt zijn hand niet uit. Een agent van politie ziet dat, houdt de man aan en stelt hem de gebruikelijke vragen. Naam, geboor tedatum worden genoteerd. ,£n uw beroep?" ,J-Ioofdagent." zegt de hoofdagent. „Ja, een meerdere zal ik toch maar niet bekeuren," zegt de agent. Er. hij stopt het boekje weer in zijn zak Meer pech had de adjunct-inspec teur van .een plaatselijk dagblad, die gisteren het volgende meemaakte. Hij heeft veel haast om ergens te komen, stapt op zijn fiets en be merkt, dat de bel er vanaf is ge sloopt. Op de Lange Haven wordt hij bekeurd, omdat hij niet bellen kan. Hij stapt af bij een rijwielhandel en koopt daar een mooie, fonkelnieuwe bel om meer bonnetjes te voorko men. Een paar uur later is niet al leen die nieuwe bel gestolen, maar ook de rest van de fiets. Wilton heelt ai eens eerder een eigen gas- en zuurstofafdeling ge had, zo lezen wij in het personeels orgaan Wilton-Fijenoord Nieuws, na melijk reeds voor de Eerste Wereld oorlog. In 1910 begon men zelf zuur stof te maken (2 m3 per uur!) en acetyleen, dat toentertijd als brand baar gas werd gebruikt. In plaats van acetyleen werd later petroleum-persgas gebruikt, dat op zijn beurt in de dertiger jaren ver drongen werd door propaan. Om streeks die tijd werd een oevreen- komst gesloten met Hoek's Zuurstof- fabriek en de eigen zuurstoffabricage gestaakt. De gassen zuurstof en propaan werden dus voortaan, netjes verpakt in flessen, buitenaf gekocht en in deze „verpakking" aan de propaan en zuurstofverbruikende afdelingen afgeleverd. Het transport van propaan- en zuurstofflessen over het terrein, ln werkplaatsen en op schepen is ech ter een tijdrovende en dus kost bare bezigheid. O.a. komen er hijs kranen aan te pas. De oplossing om tijd en geld te sparen is: breng het gas door pijp leidingen waar hel moet zijn, net als perslucht. Daarom werd na de Tweede We reldoorlog in verschillende werk plaatsen en bij nieuw gegraven dok ken een begin gemaakt met het aan leggen van distributiepijpleidingen voor zuurstof en propaan. Eind 1956 werd door de directie op dracht gegeven plannen uit te wer ken voor het aanleggen van hoofd leidingen voor zuurstof en propaan over de werf, die gevoed zouden moe ten worden door één centraal pro paan- en zuurstofstation, waarop de bestaande en toekomstige werkplaats- distributienetten konden worden aan gesloten. Nu, ruim twee jaar later, is dit centrale station aan in gebruik geno men. Hier staan opgesteld twee propaan- opslagtanks, elk met een nuttige ca paciteit van 24.000 kg vloeibaar pro paan. Deze tanks worden periodiek bijgevuld door tankwagens, die 10.000 kg per keer aanvoeren. ven. die niet op het net kunnen wor den aangesloten. Voorts ls een propaan-afleverlngs- zuil geplaatst voor het tanken van auto's, enz., die propaan als motor brandstof gebruiken. Langs de oost zijde van het station zijn zes aan- sluitplaatsen voor zuurstofbatterfj- wagens ingericht. Het door leidingen aangevoerde propaan kan ook aan boord van schepen worden gebruikt, zonder dat dit gevaar oplevert. Door het treffen van technische voorzieningen en or ganisatorische maatregelen is thans bereikt, dat gasiekkage aan boord uit gesloten moet worden geacht. Op de Willem Ruys werkt Wliton reeds enige tijd volgens dit systeem. 1 "j;--s'vi*' -i i 'i? K'VSf/ v ROTTERDAM, 6 februari. He den kwam aan de Visafslag alhier een vaartuig en werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zeevis en 550 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: tong gr. 3,15— 3,20, id. midd/ 3,00—3,15. id klein 2,802,90, ld. slips 2,55—2,60. tarbot gr. 2,75—2,80. id. klein 0,95—1,15, griet 0,901,20 per kg; schol gr. 23— 25. ld. midd. 32—36, id. klein 29—33, schar 19—22, zeebot 1416, schelvis midd. 3638, id. klein 2326, kabel jauw gr. 3643, id. midd. 35—38. id. klein 22—26, Wijting 8—18, haring verse 35—37 per kist; kuit 0,550,70, spiering 0,751,00 per kg. 6 FEBRUARI Engels pond 10,595—10,59» Amerik. dollar 3,7613,771 Franse Irank 76,85—76,95 Belgische frank 7,54s7,55 Zwitserse frank87,44è87,49è Zweedse kroon 72,87172.921 Duitse mark 90.2290127 Deense kroon54,66154,711 Noorse kroon52,8752,92 Canada 3,87^—3,871-2 Italiaanse lire 60,74ï60,791 Oostenrijkse schilling 14,5414,55 Ditis de voorzijde van de nieuwe gas- en zuurstofafde- ling van Wilton. Helemaal links is nog het achterste deel van een zuurstofbatterijwagen te zien. Het gebouwtje links is een werkplaats en in het ge- bomotje rechts is de zuurstof- apparatuur' ondergebracht. (Foto WF-Nieuws). De .medische diensten worden ge durende dit weekeinde 'in Schiedam waargenomen door P. J. W. Beu kers, Burg. Knappertlaan 76, tel. Op 30 mei van het yorïge jaar heeft zich in een Poeldijkse hout zagerij een dodelijk ongeval voorge daan ten gevolge van onvoldoende veiligheidsmaatregelen. De directie is voor dit ongeluk aansprakelijk ge steld en door het Delftse kantonge recht veroordeeld conform de eis tot een boete van honderd vijftig gulden subs, twintig dagen hechtenis. Voor het afvoeren van afval was in het bedrijf een buis met drie ijzer draadjes aan het plafond bevestigd. Het geheel woog ongeveer tweehon derd kilo. Deze toestand bestond al achttien jaar zonder dat ooit een keuring door de arbeidsinspectie had plaatsgehad. Toon een van de arbeiders zich tijdens het werk aan de buis vastgreep schoot deze ios en viel over hem heen. Later is de man aan de bekomen verwondingen over leden. De adjunct-directeur van de hout zagerij voerde voor de kantonrechter aan dat de ijzerdraadjes en de plug gen waarmee het geheel aan het pla fond was bevestigd, van deugdelijke kwaliteit waren.: De officier ont kende dat niet, maar vond het sa menstel als geheel onvoldoende vei ligheid bieden. Bij koninklijk besluit is gere kend van 1 januari 1959 aan Ir. J. M. Unk op zijn verzoek eervol ontslag verleend als buitengewoon hoogleraar nan de Technische Hogeschool te Delft, Advertentie I.M. T Bi'- Gestolen ls een bemande fles met tien liter cognac ter waarde van 76 die gistermorgen vroeg voor het pand van een distilleerderij aan de Lange Haven was neergezet. Geboren: Anna H., d. v. F. Doe- jaaren en A. Willems. Overleden: Adriana Hemelaar, 57 jr., echtg. v. F. H. van Sprang. Op een proefschrift getiteld „Het Kirkendall-effect in het sy steem goud-platina" promoveerde aan de TH tot doctor in de technische wetenshcap ir. A. Bolk uit Delft. Promotors waren prof. dr. W. G. Bur gers en mevr. prof. dr. ir, A. E. Kor- vezee. De leden, van'hét IvAO wacht don derdag .19-.februari, in:-het -Volksge bouw een filmavond over: „Schoon heid en bijgeloof ln Oost-Afrika", die zal worden ingeleid door dr. A. Mei- chïör. De inleider maakte een reis door Oost-Afrika en zal de aanwe zigen een en ander vertellen over Tangajlka, het land van de Oeloe- goeroe-bergen en het Victoriameer. De Koninklijke Ned. Militaire Bond „Pro Rege" heeft in Sursum Corda een vergadering gehouden met als doel de oprichting van een afdeling Schiedam. „Pro Rege" is de stichting die zich ten doel stelt, het stichten en in stand houden van Protestantse Mili taire Tehuizen, waar de Nederlandse soldaat enigszins een vergoeding vindt voor wat hij aan sfeer mist in dienst. Dit belangrijk ewerk kan echter alleen voortgezet worden als men over voldoende geld beschikt. De be langrijkste bron van inkomen is voor „Pro Rege" de contributie; deze is echter afhankelijk van het ledental, zo betoogde de heer E. Sterk, propa gandist van de vereniging. Hij vertelde verder over de succes sen in andere gemeenten van leden werfacties; een frappant voorbeeld was Aalten waar de afdeling in twee maanden groeide van dertig tot dui zend leden. Dit moet ook in Schiedam mogelijk zijn, meende hij en wees op het sla gen van de actie „vier ton" van het vorig jaar. Men beschikt nu over 56 tehuizen, terwijl men plannen heeft voor acht nieuwe; hiermee alleen is al één miljoen gulden gemoeid. Men besloot deze avond met het kiezen van een definitief bestuur dat als volgt is samengesteld: J. H. Weverling, voorzitter; P. J. Drenth, secretaris en J. v. Geyl, pen ningmeester. De heren J. M. de Vlie ger, S. van Leeuwen en J. H. Schwa- german zijn eveneens in het bestuur opgenomen, voorlopig zonder vaste functie. Dit zijn de twee propaanop- i slagtanks, die Wilton sedert a kort heeft en die elk een nut- J tige capaciteit hebben van 24.000 kg vloeibaar propaan, f (Foto WF-Nieuws). f In Rotterdam zijn gisteravond twee jongelui aangehouden op een brom fiets waarvan het achterlicht niet brandde. Het waren de 20-jarige W. J. M. F. uit Schiedam en de 15-jarige H. C. S. uit Rotterdam. BK de aan houding bleek, dat de jongste de brommer de vorige dag had gestolen op de Lange Haven te Schiedam. Beiden zijn ingesloten op het Schie- damse politiebureau. Doodstil was het gisteravond gedurende éé;n minuut in Musis Sacrum. Deze stilte werd gevraagd door de waarnemend voorzitter de heer K. A. Brand op de jaarlijkse reünie van de Schiedamse oud- illegaliteit om de gevallen strijdmakkers te herdenken. Na dit plechtige moment werdenmoeten ds maatschappij beheersen, door de vele aanwezigen, die zelfs De toneelvereniging SOT voerde uit T niJnn rï«n»4n Fialff hot tXToci_ W/)r>r rto horjAc'lroro rln hnaicnAn fi-1 vi 1 Zij hebben de sfeer en de strekking van het boek niettemin indrukwek kend overgebracht. De poüus (Franse infanteristen) van deze film doen niet minder realistisch aan dan de frontsoldaten uit „Le feu" van Bar busse. De loopgraven vol kanonne- vlees en het woeste niemandsland met zijn prikkeldraad, granaattrech ters, puinhopen en lijken verschijnen hier in lugubere beklemming. De gruwelijkste episoden van de Eerste Wereldoorlog hebben zich af gespeeld aan het verstarde westelijke front, waar massale stormaanvallen moesten worden ondernomen om een naar honderd meter terreinwinst te behajen. t Humphrey Cobb verhaalt van een dergelijke aanval door een Franse divisie op bevel van een generaal, die zich door eerzucht in piaats van door strategische overwegingen laat leiden. Het wordt een bloedige mislukking. De generale staf wijt de nederlaag aan lafheid van de manschappen (de officeren gaan bij voorbaat vrij uit) en eist, dat er „een voorbeeld zal worden gesteld". Schijnproces* Drie bataljonscommandanten moe ten elk een soldaat aanwijzen, die voor de krijgsraad zal terechtstaan wegens lafheid in het aangezicht van de vijand. Na een schijnproces wor den de drie zondebokken veroordeeld en gefusilleerd. Deze dubbele oorlogsmisdaad, het uit eerzucht zinneloos opofferen van mensenlevens en het straffen VLAARDINGEN, Wederom is van Duitse en Nederlandse zijde be langstelling getoond voor het Vlaar- dingse Kolpabad. Gisteren brachten de heren dr. H. Weitzdorfer en F. Roskam, bestuursleden van de Duitse Sportbond, respectievelijk afkomstig uit Essen en Keulen, de heer H. Wöhle, een architect uit Essen, als mede de heren J. Ruyghaver van het NOC, M. van Gelder, adviseur voor sportaangelegenheden van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten en de bekende atleet Klaas Boot een studiebezoek aan deze badinrichting. De bedrijfsleider van het Kolpabad, de heer J. Traas, leidde het gezel schap rond. De heren staken hun geestdrift voor dit bad niet onder stoelen of banken. Het was opnieuw een bewijs, dat de gecombineerde zweminrichting zowel binnen als over de grenzen bewondering afdwingt. van onschuldigen. heeft door de suggestieve regie een krachtige uitbeelding gekregen. Opmerkelijk is ook de geluidsbe- gelelding, die niet voortdurend een hevig trommelvuur doet horen, maar de stilte voor en na de aanval telkens onderbreekt met paukenslagen of een kort mitrallleurgeratel. Kirk Douglas speelt de rol van de kolonel, die vergeefs probeert de drie veroordeelden té redden. Adolphe Menjou, nauwelijks herkenbaar, is een cynische en sluwe generaal Van de vele naamloze poilus zijn verschei dene markant getypeerd. Hoogtepunten van de film zijn de stormaanval in het nevelige krater- landschap en de als een stram mili tair schouwspel geënsceneerde te rechtstelling. Passage houdt het nog eén week bij De tien geboden. Advertentie I.M. Stemmen van afkeuring klonken vrijdagavond in zaai Irene, waar de dramatsiche film „Schipper naast God" door de Cefa werd vertoond. Het publiek was zo gegrepen door deze film, dat zij zich niet kon inhouden, toen enkele Duitse soldaten een groep joden aan boord van het schip De jonge Keeltje dreven. Schipper van deze schuit is Joris Kuiper, die aanneemt de joden van Hamburg naar Alexandrlë te bren gen. Deze harde zakenman wordt echter door het lot van deze mensen aangegrepen en blijft met hen over de aarde zwerven, omdat zij nergens aan land mogen; hij wil ze niet naar Hamburg terugbrengen. Dit door Jan de Hartog geschreven verhaal is onder de leiding van de bekende Franse regisseur Louis Daguin een buitengewoon boeiende film geworden, die het aankijken zeker waard is. De hoofdrol van kapi tein wordt vertolkt door de Frans man Pierre Brasseur. Aan deze film ging het interes sante „Zonder vrees of blaam" van de Koninklijke Marechaussee vooraf. voor de bezoekers de boeiende thril Ier „Ik huurde deze kamer", terwijl de Music-Boys van Wilton-Fijenoord de avond met een rustig muziekje op luisterden. uit Leiden, Gouda, Delft, het West- land en Rotterdam gekomen waren, het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus gezongen. Vervolgens hield luitenant-kolonel J. J. F. Borghouts een causerie, die liij gelicht had uit zijn vorig jaar in Amsterdam op het congres van de Nat, Fed. Raad van het voormalig verzet voorgedragen lezing. Overste Borghouts vond dat de te genwoordige geestelijke weerbaarheid wel iets te wensen overliet. Dit komt doordat vele jongeren het onmogelijk achten een ideaal te bereiken. De oorzaak hiervan ,is vooral de angst waarin zij leven. Angst voor het communisme en een eventuele OOrlOg. Er is moed voor nodig deze angst te overwinnen, móét men het geloof in idealen verstevigen, „Ik ben er echter van overtuigd," zei overste Borghouts, „dat als er een conflict komt, weer vele mensen zul len opstaan. Zij zullen het vrijwillig doen, maar nu ook met een zekere verplichting. De verplichting t.o. ae gevallen kameraden om te blijven strijden tegen de totalitaire ideolo gieën." De overste besloot zijn causerie I jarige M. C. van L. uit" Rotterdam, met de woorden: positieve krachten J werd licht gewond. De Itolterdamsedijk te Schiedam, die bestraat is met keistenen was gisteren spekglad. Het gevolg was een aantal slippartijen en kettingbotsin gen. Om tien over zeven slipte er een RET-bus, bestuurd door de Rotter dammer J. V„ waarbij een verkeers- zuiltje sneuvelde. Omstreeks haif acht slipte bij de Nieuw Mathenes- serstraat een motorrijder. Een achter hem rijdende RET-bus, die twee vrachtwagens en een personenauto aan het inhalen was, moest remmen i en slipte eveneens. Het resultaat was een kettingbotsing met enige mate riële schade. De motorrijder, de 51- i*-'.; goede HEREN KLEDING -. HOOGSTRAAT,, 61 SCHIEDAM jPUTSELAAN, 32—34 ROTTERDAM Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk: 10 uur ds. H. W. Hem mes (H. Avondmaal)5 uur ds, W. H, Hemmes. Bethelkerk: 10 uur ds. A. Hoffman; 5 uur ds. W. Anker, Charlois. Opstandingskerk: 10 uur dr. Pienter, Oegstgeest; 7 uur maj. Souverein (Leger des Heils) en ds. J. D. Smids (Oecumenische Dienst). Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. J. Gras; 7 uur dr. G. Huls, Gouda (Opendeurdienst). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. A. Hebly en 7 uur (oJjs. Lorentzplein) ds. Hebly. Oud-Ka th. Kerk: 10 uur Hoogmis. Jehovah's Getuigen: 6 uur Wacht torenstudie. Kirk Douglas speelt de rol van de kolonel, die drie veroordeelden tracht te redden in Het veld van eer. Het Vlaardingse Set Up is weer vier punten rijker geworden in de vollcbal-competltie. En hiervoor heeft het slechts éénmaal gespeeld. Met 30 won het gisteravond van de Willem de Zwijgerschool 2. De wed strijd van „vanavond" tegen het eveneens uit Schiedam komende ODO is reeds een reglementaire over. winning geworden. Deze wedstrijd is namelijk reeds op een vroegere datum vastgesteld, maar de Schiedammers vroegen uit stel. Nu zou voor de tweede maai deze wedstrijd vanavond gespeeld moeten worden, maar wederom kun nen de Schiedammers niet met een volledig team naar Vlaardlngen ko men. De wedstrijd tegen de Schiedamse scholieren heeft alleen in de eerste set moeilijkheden voor de V'.aardin- gers opgeleverd. Het was een gelijk opgaand duel tot 11—11. Toen wist Set Up de balans in zijn voordeel te doen overhellen met 15—12. De tweede en derde set werden respectievelijk met 15—6 en 15—5 ge wonnen. Door deze resultaten bezet ten de Vlaardingers op het ogen blik de derde plaats achter de Schie damse verenigingen Willem de Zwij gerschool 1 en SPSV 1. Aanstaande vrijdag spelen de Vlaardingers tegen de scholieren. Bij een Vlaardingse overwinning zou de eerste plaats tot de mogelijkheden gaan behoren. De dames hebben woensdag onno dig een punt in Schiedam achterge laten in hun strijd tegen de dames van SPSV. De eerste twee sets waren met 157 en 159 voor de Set CJp- dames. Daarna namen zij het veel te licht op en zij verloren verdiend de derde set, zij het na verlenging, met 1614. Slecht serveren in de vierde set.was oorzaak van de grote 154-nederlaag. Einduitslag der- 1 halve 22, Niet zo'n beste beurt van de Vlaardingse dames. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 1.30 en 7.30 u.! De tien geboden. MONOPOLE-THEATER, 3, S. 7 en 9 uur: Het veld van eer. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan S. Diversen: IRENE, 3 uur: Ontspanningsver. Vegla, filmavond. LANGE HAVEN 129. 8 uur: tpening CJMV-jeugdgcbouw. VOLKSGEBOUW, 8 uur: SMHV Vriendenkring, contactavond. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 1.30 en 7.30 u.: De tien geboden. MONOPOLÈ-THEATER. 3, 5, 7 en 9 uur: Het veld van eer. Apotheek: Backer, St. Lldutnastraat. Topvoetbal: BOSRAND. 2.30 uur: SVV—Peijen- oord (oefenwedstrijd). MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 1.30 en 730 u.; De tien keooden. MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 U.: Het veld van eer. Apotheek: Backer, St. Lldulnaatraat.-. Diversen TO ON K U NS TO E B OU WS uur: Mens en Muziek, lezing over „Solist en orkest". ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Complot met de duivel. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL: Bosbrand. Zaterdag en zor.clag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Hoe vertel lk het mijn dochterZaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC (In Beursgebouw): Aaam en Eva. Zaterdag 9,30. 11.30, 1.30, 3.30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur, zondag vanaf 1.30 uur (14 Jr). Zondagmorgen 11 uur: Mysterieus Azië (a.l.). CINEAC (naast de Bijenkorf): Jour naal van 9 tot 24 uur. COLOSSEtJM: De familie Trapp ln Amerika. Zaterdag en zondag 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). HARMONIE: Hotel onder verdenking. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (18 jr). LUMIÈRE: Hercules. Zaterdag en zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTUSCA: De Imitatie-generaal, Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). METRO: De kat. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (38 jr), PRINSES: De Jonge leeuwen. Zater dag en zondag 4.30 en 8 uur ;14 jr). Zondag 2 uur: Kindermatinee. REX: Naar eer en geweten. Zaterdag en zondag 2, 4.3Ö, 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALLA: De vrouw die tweemaal leefde. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (18 jr). 't VENSTER: De politie volgt het spoor. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur, zondag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur (18 Jr). VICTORIA:-De bruid is niet bleu. Zaterdag 2, 7 en 9.30 uur, zondag 7 en 9.30 uur (18 Jr). Zondagmiddag 2 en 4.30 uur: De gestolen straul- Jagerplanneu (a.l.). Advertentie IM. I.i«,s°TTERDAMS TONEEL 111 I zaterdag 7 februari, 8 uw SUIKER Toneelspel van Hugo Cl cru a. FAMILIEMATINEE zondag 8 februari 2.15 uur MËRCADET Comedje van Honore de Balzac. zondag 8 februari 8 uur WIE TROUWT DE WEDUWE? Bjltopei van Carlo GoldonL DE NEDERLANDSCHE OPERA maandag 9 februari 8 uor Première f ANDREA CHENIER van Giordano Dirigent t Ennlo Gerelli Regie t Wolf-Dieter Lucfwlg Decoisf Costumest Dominique Hartmann HooJdrolient Gié van Styoi-Brcuweostijn Joao Gibin(WeenseStactsopera) John Shaw (Covent Garden) ("1 ROTT**»AMS TONEEL IW I. woensdag II februari 8 uurr SUIKER Toneettpe. van Hugo Claus. donderdag 12 februari 8 uur t1 BALLET DER LAGE LAUDEN Atl leiding.- Mascha ter Weeme. Les Sylphidei Sonatina Paliscdes Coppélia De Gouden Appel NEDERLANDSE COMEDIE vrijdag 13 februari, 8 uur NINA Blijspel van Xoussin» roet o a. Mary Dresselhuys.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2