nieuwe ss V Voetganger nr. 1: negen pnnten voor verkeer Sinds januari nieuwe leden >infraphil< Spreeuwenpraat - K ft* Machinefabriek ontslaat helft van personeel Lïbellefrisse zonnige mode Automobilist verongelukt „België saneert kolenindustrie 29.W Dulles tijdelijk uit functie Zeven maanden voor 'Zoon'van Ebert bleek leugenaar MÊm jmm Het ergste Razzia's op fietsen, schoenenvordering Secretaris in arrest, geknoei met toto HET VRIJE VOLK DINSDAG 10 FEBRUARI 1959 PAGINA S Maagd PHILIPS ,Ras op, Pieter! -Te zegt nu wel: „We hebben hier in Ne derland toch het heel simpele mijn heer en mevrouw," maar is dat zo sim pel? Alsjeblieft zón der grondig vonder- zoek geen mijnheren en mevrouwen, géén ge-dame. Denk om die zere tenen, spreeuw. Deze waarschuwing wordt mij toegeroe pen- door de heer L. 'M. A. M. uit de Pieter Langendijkstraat te Rotter dam. Zélf is hü een uitvoerig on derzoek begonnen „Je ontving over het oma-pro bleem een brief van mevrouw D. van de Spaansebocht. Is deze „mens van het vrouwelijk geslacht" een me vrouw? Al zou zij gehuwd zijn, doch ei] behoort slechts tot de „lagere volksklasse", dan is zij géén me vrouw." (De heer M. citeert hier Van Da- Ie: „Afevrouw: aanspreektitel voor iedere vrouw, die niet tot de lagere volksklasse behoort.") ,]Zeg dan geen mevrouw, doch da me. Dat gaat ook niet. Pieter, want weet je zeker dat zij uit de be schaafde stand komt? Zo niet, dan óók geen dame." (Van Dale: „Dame, volwassen vrouw uit de beschaafde stand." In een oudere uitgave komt echter ook voor: „aanspreektitel gebruikt om een vrouwelijk persoon aan te spre ken- wier naam of titel men niet kent.") „Zou zij 19 zijn geweest in plaats van 29 dan zou ze misschien nog geen jongedame zijn geweest, want om dat te zijn is er een zekere be schaving nodig." (Van Dale: „Jongedame: meisje met zekere beschaving" „En indien Pieter zélf door zijn voorkomen cn manieren tot een ze kere stand behoort, is hij pas mijn heer." (Van Dale: Mijnheertitel voor volwassen manspersoon met wie men niet gemeenzaam .is, heer des huizes, man die door zijn voorkomen en ma nieren behoort tot een zekere stand". Pieter mag zich dus als heer des huizes gelukkig mijnheer noemen....) Wil men dus mijnheren of me vrouwen, zo zal er eerst gesnuffeld moeten worden. Gehuwd of onge huwd? Zekere beschaving of niet? tot een zekere stand^pf tot de lagere volksklasse? Hoe zijn voorkomen en manieren? Toe spreeuw, haal dat eens uit de knoop!" Mooie opdracht, mynheer M. Ik begin er niet aan, start geen enkel vooronderzoek, houd het voor mij zelf op „mijnheer en mevrouw" en roep tot degeen die het niet met me eens zijn: „Laten we dan iedereen persoon noemen, want een persoon is een „zelfstandig optredend men selijk wezen". Doch in ernst: Dat men op dit ge bied gekke toestanden krijgt, blijkt uit een slotopmerking van de heer Ivf „Eij een grote instelling hier ter stede worden de vrouwelijke em ployés aangesproken met mevrouw; de tientallen in dat gebouw ploete rende werkvrouwen met juffrouw. Klopt dat allemaal? Waarom een vijftigjarige werkvrouw misschien moeder en grootmoeder) juffrouw en een 18-jarige bureauliste mevrouw? 't Zit mij niet lekker". Zulke dingen zouden Pieter ook niet lekker zitten. Ze lachten mevrouw J. D. (Oost- voorne) uit toen zij beweerde dat er lang geleden een reuzin was. die een schort vol zand droeg. Toen ze op de plaats kwam waar nu Hillegersberg hgt. knapte de band, zodat de aarde op de grond kwam: En dat is nu Hillegersberg. Ja. dat was de legende van de reu zin Hiidegardis. maar in werkelijk heid is die heuvel„een zandige op duiking van oude formatie in het polderland". De kinderen van Hillegersberg heb ben echter vroeger ook aan die le gende geloofd. Zij zongen er zelfs van. Enkele lezers hebben voor mij dit lied opgeschreven; de heer A. P. Groothuyzen bijv. Hü woonde om streeks 1904 in Hillegersberg en leer de op school het iied van Hillegond. A. M. van E. die een 50 jaar abonnee van uw blad" is, heeft alle drie cou pletten opgeschreven. Ik citeer het eerste: „Toen HiUegond, een reuzenmaagd van Hollands duinenrand onschuldig werd van huis gejaagd, nam zij haar schort vol zand. Zij zocht een plaats voor 't souvenir van hare dierbre grond. En het lieve meisje stichtte hier (bis) De Berg van HiUegond (bis)". Enfin de reuzenmaagd zit droef te huilen 'maar ziet: daar verheft zich de god van de Rottestroom en hij schalt: .Waarom zo droef geschreid? Uw naam die deze heuvel draagt (bis), zal klinken wijd en zijd (bis) „Dit üed hoorde bij ons op de nu gesloopte school in de Oude Dorps straat tot de verplichte leerstof. We zongen het tweestemmig als de bur gemeester werd Ingehaald", herin nert zich met een glimlach de heer L. K. die het oude Hillegersberg een zeer warm hart toedraagt. Aanbod Vandaag hebben wij de volgende aan biedingen ln dank opgeschreveneen dlvanbed (bestemd) van De G. uit de Husalschestraat. een tweepersoons ledi kant en een wrlngerbok (alles bestemd) van Van der S. van de Alb. Kuyperlaon. een wieg met bedje en een dekentje (alles bestemd) van L. uit de Pont straat. een kinderledikant van D. uit de Geert Relndersscrnat te Schiedam en een tweepersoons spiraal van L. uit de Bent- hutzerstrant. Twee fauteuils, stoelen (alles bestemd), tafeltjes en theekast hebben wU genoteerd van S. uit de Hyaclnthsraat, een kookkachel (be stemd) van Van A. utt de Noord- molendtvarsstraat. boeken van Van T. uit de Zwarte Paardenstraat, schilde rijen van O. uit de Wlekstraat en rels- bonnen van S. uit de Jasmijnstraat cn van N.N. ZUverpaplcr hebben wij ont vangen van J. uit de Sneeuwbalstraat, van O. uit de Anna Marastraat, M. uit de Lambertusstraat (met capsules), E. van de Rotterdamscdljk te Schiedam en van p. van de Struytenweg. De spreeuwenpot werd verrast met guldens van M. uit de Eendrachtsstraat, 'an P. van de Noorderhavcnkade. zeventig cent van W, uit de Beverstraat en twee kwartjes van S. uit de Kokerstraat. Vondst Fla SchUller. Balkenstraat 23b. beeft dinsdag op de NenUto-iJsbaan een grijs portemonneetje gevonden; in houd: geld, 2 fletssleutcltjes en foto's. J. Been, Boezemstraat 47 a, heeft dins dag op de Bergweg een grijs gebreid kinderhandsc hoentje opge raapt. Op 25 Januari heeft het dochtertje van mevr. SpekmaD, Frlta Ruysstraat 17a. een rood klndertasje gevon den ln een bioscoop op de Coolslngel. Wie heeft zaterdagavond bij de bus halte (voor Ridderkerk) op de Brce een koffertje met kinderspeelgoed laten staan. Het ls terug te bekomen bij mevrouw Schipper. Dortsmondstraat 34. Mevrouw Visser, Mallestraat 19, heeft ln een por tiek op de Putselaan een bruine glacé handschoen met een gehaakte bovenstuk gevonden. PIETER SPREEUW. iMARINE-WIT, een van de gelief- A koosde combinaties dit voorjaar: hier voor een recht chcmisicr-jurkje uit witte wol, gebiesd met marine. Brede leren ceintuur. (VIRGINIE I WESPETAILLES, in gesnoerde ceintuurs, bloezende lijfjes en grote WITTE KRAGEN in V-vorm zijn aan de orde van de dag. Daarmee is de chemisier-japon in ere hersteld. Zo mer- en nam,ddagjurken van dit mo del worden vaak van ragdunne met bloemen of noppen bedrukte stof ge maakt en (ie rok waait wijd uit. Zo als bij dit model uit met noppen be drukte marine organza. Véél marine- wit combinatiesI (VIRGINIE) (Van onze moderedactrice) Er is geen sprake van, dat je nu al in een Parijs mode huis foto's vande juist ge toonde modellen uit de nieu we voor jaarscollecties be machtigt. Ze zijn er niet eens cn was dat wel het geval, dan zou je ze toch niet voor het eind van deze maand mogen publiceren. Er worden al ge noeg Ideeën ontijdig gesto len, ook zónder die foto's. Hier en daar staat men zui nig een paar hoedenfotó'g af, (lat is alles. TWEE VROUWELIJKE ontwerpers maken een uit zondering op deze regel, VIRGINIE en CHANEL. Ze zijn niet aangesloten bij de Chambre Syndicale de la Couture Parisienne, het or gaan dat de grote modehui zen moet beschermen tegen alle kwade invloeden die van buitenaf dreigen cn dat o.a. onverbiddelijk streng de hand houdt aan die foto-publika- tie-datum. VIRGINIE IS beroemd om jaren lang met het stand- haar. jeugdige kleren, die punt gebroken, dat de mode nooit tendentieus modieus en elk seizoen zo drastisch moet dus heel draagbaar zijn. En veranderen, dat geen vrouw de oude Coco Chanel heeft al het meer bij kan houden. G 'r"' f.r. V "j- v Chanel brengt dan ook elk seizoen opnieuw mantelpak jes in een rechte, soepele lijn. Het grootste verschil zit bij een nieuwe collectie in de manier waarop ze die pakjes uitmonstert: haar blouse uit dezelfde stof ais de voering van het pak, haar met de blousestot omblesde mantel zakjes en kragen zijn vrijwel de hele wereld rondgegaan. ALLEBEI zijn.ze heterover eens, dat dë vrouwen hun nieuwe modellen niet snel ge noeg onder ogen kunnen krij gen, .waarschijnlijk'omdat, ze zélf vrouwen zijn en zich dus in onze nieuwsgierigheid kun nen verplaatsen. Maar ook, omdat ze graag willen, dat de vrouw-ln-de-straat zo gauw mogelijk van hun kleren zal gaan houden. Daarom vandaag toch al vast een voorproefje van de nieuwe mode, die, zoals u merkt, deze keer elke. vrouw welgevallig wil zijn. LINKS V-VORMIG en in de breedte gerekt zijn de .Hals- openingen en revers van veel voorjaarspakjes. Grote zak- J ken garneren dc jasjes dik- e wijls. De mouwen zijn drie- kwart. Zandkleurig wollen pafc van VIRGINIE. RECHTS GARNERING In Vlaardingen: (Van een onzer verslaggevers) Maandag is de helft van het per- soneeï van de Vlaardingse machine- en pijpconstructiesfabriek N.V. C. de Neeff ontslagen. Het personeel van de fabriek aan de Galgkade was 160 Wan sterk. Een feestavond.'die in zaai Muzand» door de personeelsver eniging was georganiseerd, is afge last. Het ontslag van de ongeveer tach tig man (voornamelijk fitters, die bij de pijpenfabricage waren ingescha keld) hing al geruime tijd in de lucht. Half januari reeds heeft het personeel de aanzegging gehad, dat hét wel eens zou kunnen worden ont slagen. Velen hadden dan ook al maatregelen genomen. De ontslagaanvrage was ook bu het Gewestelijk Arbeidsbureau te Vlaardingen nog aangehouden, om dat het zich aanvankelijk liet aan zien, dat men de fitters op een grote werf in Schiedam of in het Botlek- gebied nog wel aan 't werk zou kun nen krijgen. Dit laatste is niet ge lukt. Het massale ontslag is gedeeltelijk het gevolg van het feit, dat de te rugslag in 1958 nu begint door te werken. Grote werven (met name Wilton-Fijenoord in Schiedam) ga ven minder orders mede als ge volg van het feit, dat men eigen personeel omschoolde. Voorts wer den tal van orders geannuleerd. De fabriek was enkele jaren gele den bijzonder snel gegroeid, omdat in de tijd van hoogconjunctuur zo veel opdrachten binnenkwamen. Voor de andere helft van het personeel is voorlopig nog werk voorhanden. in rood- beige (stropdas, manchetten, ceintuur en zakklepjes) op een deux pieces: boleromodel) op een rechte rok. Nieuwste variatie van CHANEL. (Van een onzer verslaggeefsters) Princesselijn, verhoogde of ver laagde taille en óveral strikjes, dit zijn de voornaamste, moderecepten, die Libelle's show voor lente en zo mer voorschrijft. Als pikanterietje: gewaagde, kleurencombinaties, zoals blauw met groen. En tot slot als voornaamste modekenmerk de rok- net-over-de-knie. De show van Libelle, die weer alom in het land rondtrekt, ven-ast niet door een revolutionaire lijn of extra vagante modellen. Wat de manne quins tonen is stijlvol en vooral „draagbaar": een frisse, zonnige mode. Een bijzonder cachet werd aan de show verleend door diverse haute- couture-módellen, uit Pariis en van do Nederlandse mode-ontwerper Dick Holthaus. De 23-jarige heer Bosman uit Maarn is gisteravond overleden, na dat hjj 's middags omstreeks half vijf met zijn auto te Houten tegen enige bomen was gereden. Het on geval gebeurde toen de heer Bos man met zijn auto moest uitwijken voor eenvrachtauto, bestuurd door de heer A. uit Houten, die linksaf sloeg. In deze rubriek-vermeldt Het Vrije Volk zender commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd. Natuurlijk is op dit congres (van de PvdA red. HVV) weer het spook beeld opgeroepen van een rechts ka binet als het ergste wat Nederland kan overkomen. Er is voor de socia listische leiders blijkbaar niets ver- doemenswaardigers denkbaar dan een kabinet, uitsluitend bestaande uit ministers die de katholieke of protestantse godsdienst belijden. Uit het Brabants Dagblad ('s-Her- togenbosch) van 3 februari 1959. (Van onze'verkeersredacbeur) Maak de voetpaden vrij van allerlei obstakels en breid ze uit. Geef de hoofdstraten een zodanige profilering, dat de voetganger kan oversteken in etappen en beperk de snelheid van het rijverkeer. Maak duidelijke verkeerslichten ook voor de voetgangers en regel het oversteken beter. Voer een periodieke keuring in voor de ver voermiddelen en verander het rijbewijs in een een rijvergunning. En oefen, controle op een zeer strenge naleving van de verkeers regels, ook door de voetgangers. Dit zijn de negen punten, waarvan de heer L. C. Admiraal in Den Ilaag, voorzitter van de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgan gers, verhoging van de verkeersvei ligheid verwacht. HU heeft de pun ten genoemd ïn een rede, die 'hü heeft gehouden voor het Nederlandse Verkeersinstituut in Den Haag. In zijn toelichting noemde de heer Admiraal op de van hem bekende drastische en vrij scherpe wijze voor beelden van de onveiligheid in West- Europa en de Verenigde Staten. Om een denkbeeld te geven van de jffers, die het verkeer vraagt, stelde hij, dat iedere dag twee schepen, elk met duizend opvarenden zouden kunnen vergaan en dat vijf of zes vliegtuigen zouden kunnen neerstor ten, ieder met vijftig man aan boord. Voor Nederland geldt, dat er elke dag een spoorwegongeluk a.ls dat van Woensel in 1957 (zeven doden) zou kunnen gebeuren. In acht jaar, van 1950 tot 1957, zijn er tweehnoderd kinderen dood gereden, dat is de bevolking van een dorpsschooltje En elk jaar worden er duizend mensen van hoven de vijfen zestig tegen de viakte gesmeten door het verkeer. De tijd is gekomen, dat de ganse samenleving, in opstand moet komen tegen deze gruwelen. Op allerlei gebied wordt alles ge daan om de veiligheid te bevorderen, aldus de heer Admiraal. Bestaat er risico, dan onthoudt men zich. maar in het wegverkeer kan blijkbaar al tijd nog wat worden gewaagd. De veiligheid in het luchtverkeer ls groter dan die op de weg. Nimmer deinst men er terug voor de kosten als het nog veiliger kan. Op het schceps-, het spoorwegverkeer en het luchtverkeer heeft de overheid een stevige greep,— op het wegverkeer riiet. Razzia's Tegen het plaatsen van obstakels als fietsen en allerlei voorwerpen op het voetgangersdomein, het trottoir, wilde de heer Admiraal razzia's met de bepaling, dat men eerst na een week zijn bezit zou kunnen terug krijgen. De heer Admiraal zei verheugd te zijn, dat er wordt gewerkt aan een betere beseherming van de voetgan ger op de zebra, maar hij gelooft toch dat'het tempo van het rijdende ver keer de veiligheid bepaalt. Hij zei het volmaakt redelijk te vinden als de voetganger zou wor den beboet bij het oversteken door rood lichtsignaal. Wat hem betreft kon men in zo'n geval de schoenen van de voetganger in beslag nemen als zou blijken, dat hij geen disci pline zou willen leren Ten slotte pleitte de voorzitter van de NVBV voor spreiding van de schooltijden. Tot zijn spijt had men het voorbeeld, dat Amsterdam hierin geeft,- nog nergens willen volgen. In Engeland behoeven de school kinderen maar tien maal per week door het verkeer, in Nederland twee ëntwintig. Paus Johannes de 23ste An- gelo Giuseppe Roncalli zal op 19 maart, de dag waarop in de r.-k. kerk het feest van de Heilige Jozef wordt gevierd, zijn naamdag vieren. In Vaticaanstad zal men die dag vrijaf hebben. De planters op Malakka zijn van mening, dat het zedelijk peil van hun arbeiders sterk daalt. Zij schrij ven dit, althans voor een. groot deel, toe aan de pas ingestelde wekelijkse gratis filmvoorstelling. (Van onze Brusselse correspondent) Dc kolenindustrie in Europa's oudste mijngebied, de Boringa, zal gesaneerd worden, dusdanig, dat van het tièntal nog produ cerende er slechts vier permanent en een tijdelijk in bedrijf zullen blijven. Met 16 stemmen voor en 1 ont houding keurde gisteravond de Bel gische Nationale Kolenraad (te ver gelijken met onze Nederlandse Mijn Industrie Raad) het saneringsplan van de regering goed. Tevor- i had den drie vertegenwoordigers .an het Algemeen Belgisch Vakverbond woedend de vergaderzaal verlaten. Zowel het Algemeen Belgisch Vak verbond ais de Belgische Socialisti sche Partij zijn nl. fervent tegen het saneringsvoorstel zoals het thans is geaccepteerd. De Belgische socialis ten vinden, dat de belangen van de arbeiders worden opgeofferd aan die van de industriëlen. Het ziet er inderdaad voor de mijnwerkers in de Borinage weinig rooskleurig uit. Zes duizend zullen door de sanering hun broodwinning verliezen, 4000 ondergrondse en 2000 bovengrondse. Enkele honderden zul len vervroegd' gepëhsionneerd 'kun nen worden. Dank zij de steun van de Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal zullen werkloze mijn werkers gedurende vier maanden na hun ontslag het volle loon blijven ontvangen, daarna genieten zij nog acht maanden van een' aflopende steunregeling. De Hoge autoriteit van de KSG zal tevens hulp geven bij het herscholen van mijnwerkers. Wordt passende arbeid geaccepteerd buiten de eigen streek, dan zullen de verhuis en installeringskosten ver goed worden. De secretaris van "de Haagse voet balvereniging SVH, de heer L, W„ is door de politie aangehouden. L. W. wordt ervan beschuldigd verduiste ringen te hebben gepleegd tot een bedrag van 50.De secretaris was belast met het innen van totogelden. Hij verzuimde de gebruikelüke ze geltjes op de totoformulieren te plakken en deze op te zenden. De zaak kwam aan het rollen oen er een prijs van 700.viel op een niet ingeleverd nummer. De Pnrtij van de Arbeid bestaat vandaag dertien jaar. Voor deze verjaar- dag hebben de leden een bijzonder welkom ge- schenk bijeengebracht. 5 In de week der werkers zijn 5046 nieuwe leden gewonnen. Hierdoor is de totale ledenwinst na 1 januari gestegen tot 8500, Rotterdam is de mijl- J paal 10.000 gepasseerd, Friesland is tot boven de 13.000 gestegen. 2 Het gewest Utrecht is de 8200 ruim gepasseerd. J Advertentie I.M. Bij spierpijnen,' reumatiek, neusverkoudheld..,. /■iDHJ&k. Typ. 7529 f 3740 Waar warmte helpt, helpt Philips „Infrzphll" beter (Vervolg van pagina 1) Dulles zou vandaag naar het Wal ter Reed-hospitaal, een militair zie kenhuis in Washington, gaan voor een breuk-operatie. Bovendien zal hij een nabehandeling ondergaan voor de ingewandsaandoening, die hij in december gehad heeft. De functie van Dulles zal voor en kele weken worden toevertrouwd aan Christian Herter, de plaatsvervan gende minister van Buitenlandse Za ken, of bü diens, afwezigheid aan Douglas Dillon, vice-minister van Economische Zaken. Dulles hoopt tijdens zijn afwezig heid. ook „de tijd te" hebben om, vrij van andere beslommeringen, zich vol komen teconcentreren op de inge wikkelde, ernstige problemen, die ge rezen zijn door de Sowjet-Bedreigin- gen ten aanzien' van Berlijn eh de geallieerde houding daartegenover". Mocht hét tot, een conferentie met de Sowjet-Unie komen, dan zal. naar verwacht wordt, Dulles zelf de VS vertegenwoordigen niet' iemand anders. Dulles wordt deze maand 71 jaar. Toen hij gistermorgen na zijn be zoek aan Europa uit het toestel stap te op het vliegveld van Washington, vonden de verslaggevers algemeen dat hij er bijzonder opgewekt, gezond en welgemoed uitzag. Niemand had toen enig vermoeden van het verzoek dat hij nog 's middags schriftelijk aan president .Eisenhower zou doen. (Van een onzer verslaggevers) De Arnhemse rechtbank heeft van morgen de 51-jarige Amsterdamse metaalarbeider L. L. veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met aftrek der preventieve hechtenis ter zake van het feit, dat hü op 3 no vember 1958 twee minderjarige meis jes, die. te Nümegen verblüf hielden in een rijksopvoedingsgesticht, aan de over haar gestelde voogdij bad onttrokken. L. koestert het voornemen met een van de meisjes in het huwelijkte treden, zodra hi), in vrüheid zal zijn gesteld. De els luidde zeven maanden on- voorwaardelük. TEGUCIGALPA (AP, AFP). In de afgelopen dagen zón in Honduras opstandige acties ondernomen tegen de regering, die echter volgens be richten uit Tegucigalpa alle zijn mis lukt. NEURENBERG (AP). De 37-jarige Kurt Eberfc, die in 1956 van Oost naar West-Duitsland vluchtte en daar grote opschudding verwekte door te beweren, da hij, de zoon, was van de communistische burgemeester van Oost-Berljjn, Friedrich 'Ebert, blükt te hebben gelogen, Voor een Neurenbergse rechtbank verklaarde hü gisteren, de zoon te tün van een oorlogsinvalide. In 1949 werd hü wegens spionnage veroor deeld tot 25 jaar gevangenisstraf. Zeven jaar later lieten de Oostduit sers hem vrij, waarna hü naar het Westen i luchtte. De Neurenbergse rechtbank heeft hem wegens oplichting en valsheid in geschrifte'veroordeeld tot 22 maan. den gevangenisstraf. Rio de Janeiro enni naar het strand begaf. Jayne Mansfield hebben ster en haar echtgenoot op elkaar ingewerkt als Mickey (biceps) Hargi- olie en vuur. De Ameri- tay zich naar een feest- kaanse sexbom had zich je. nog maar nauwelijks vertoond In de Brazi liaanse hoofdstad of de politie kreeg een gecom pliceerde autobotsing ie noteren plus een inci dent, waarbij Jayne bij- Jayne openbaarde zich in een laag uitgesneden gewaad met bloemcor- sage op de boezem. „De. jongens werden na de kleren van het lijf een beetje opgewonden" werden getrokken. De botsing van drie auto's zo wordt in Rio verteld gebeurde toen de chauffeurs op de boulevard van Copaca- bana werden afgeleid zo getuigde Jayne, die aan opgewonden jongens haar brood verdient, niet geheel ontevreden, „en begonnen bloemen te plukken". Dat ging overigens zo door het schouwspel van hardhandig, dat de Jayne, die zich in biki-' blonde schoonheid in gillen uitbarstte, waar op haar echtgenoot de belagers te lijf ging. vervolgens trok hü '4ju colbertje uit en sloeg dit om dc schouders van blozende Jayne. Het paar rende ten slotte de zaal uit en vertoonde zich niet meer op het feest, dat' hierna nog uren niet minder vrolijk voort- woedde. Kort voor het feest had Jayne tü'dens een persconferentie de diep zinnige uitspraak ge daan: sex-appeal heeft niets te maken met lichamelijke afmetingen. Het gaat er alleen om wat ex je van binnen bent.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2