Werknemers boven loongrens boren in werkloosheidswet geven aan staking nog grimmiger accent 1070 schepen in-" en uitgevaren Kinderrumoer maakte Rotterdammer kwaad 1 - Lr- Advies van SER (minderheid tegen) ZONDER COMMENTAAR Oogst na 10 dagen mist Koopman vrij op borgtocht »"dd!>e'S Zeven doden door mist en vorst Bh seitiesiee 1 Spreeuwenpraat VN-solclaien voor spionage veroordeeld Dooi muur ook nog mist Boorponton voor oliewinning in zee verankerd Cuba herroept doodvonnis Sosa Blanco Segni premier van Italië Vier ketting botsingen op Rijksweg 13 iEÏIsl Hitier Ladingbus van mijn dreef bij IJmuiden V Met houthakken kon hij niet winnen Paar uit Den Bosch beste dansers HET VRIJE VOLK MAANDAG 16 FEBRUARI 1959 PAGINA J «*e V r^jfM 1 Ook de Lijnbaan Snelle hulp Momter meeting Alleen in de leiding van de vakor ganisaties en de actie-comités is grote activiteit ontplooid. In een enorme krachttoer wordt vandaag te Quaregnon een monstermeeting ge organiseerd. Tic ij fel 80 X schade goedkoper ~^?^anty»u,.me Ukenejsx *«n the 64» •I „Ziet u <je overeen komst?" vraagt het Australische blad .Sunday Majil" aan zjjn lezers. Het drukte naast elkaar twee foto's af: links een affiche, die de kunstenaar John Rigby op uitnodiging van de Brisbane Art Gallery heeft ont worpen; rechts Zad- kine's beroemde beeld in Rotterdam. Wij zijn geneigd om te zeggen: „Ja, die overeenkomst is wel heel erg groot." Dit knipsel is ons toegezonden door de oud-Rotterdammer W. de Neef, de twee en een half jaar geleden naar Australië emigreerde en nu in Ips wich (Queensland) woont. Hij „ver slindt" bijkans een kranteartikel wanneer daar het woord Rotterdam in voorkomt... De „Sunday Mail" vertelt, dat een kunstcriticus op de gelijkenis tussen affiche en beeld heeft gewezen. Het blad schrijft: „Het monument van Zadkine toont een menselijke gestal te met een uitgerukt hart, die la haar doodsstrijd de handen naar de hemel opheft. De affiche van. mr. Rigby laat ons dezelfde armen zien, dezelfde handen en dezelfde randen bij de ellebogen." Wat de 36-jarige, gebaarde John Rigby er zélf van vond? „Het is allemaal tóeval. Ik heb geen ogenblik aan dat monument gedacht. Ik ken het eigenlijk helemaal niet." Rigby deelde verder nog mee. dat hij geïnspireerd was door een boom uit een moeras. Hij zag in die boom het symbool van de strijd die Bris bane heeft moeten voeren om zich van een moeras tot een grote stad te ontwikkelen. De kunstenaar wees erop, dat men de opgeheven armen èn in de primi- fcieve èn in de moderne kunst meer tegenkomt: „Het is onmogelijk om iets geheel nieuws te tekenen." „Toeval", zegt mr. Rigby. Wij ne men dat graag aan. maar dan is het toch wel een bijzonder merkwaardig toeval. In Brisbane debatteert men erover. Ook de Rotterdamse Lijnbaan is aan het andere eind van de wereld beroemd. De heer De Neef heeft er in het grootste blad van Queensland, de „Courier Mail", een boeiend artikel over gelezen. De schrijver meende, dat in Rotterdam de verkeerspro blemen zo prachtig waren opgelost en dat er winkelstraten waren, waar je absoluut geen hinder had van het verkeer op wielen. De „Courier Mail" meldde ook nog, dat men een dergelijk plan ook in Brisbane hoopte te verwezenlijken. Vorige week donderdag vroegen wij voor een t.b.c.-patiënt, die al vier Jaar op bed ligt, een paar tropische vogeltjes. En het deed ons zeer veel genoegen om zaterdagmorgen reeds van de Rotterdamse Vereniging van Vogelliefhebbers, voorheen Kanaria- Rotterdam. de volgende brief te ont vangen: „Zetr geachte collega Pieter Spreeuw. Het is ons een genoegen u te kunnen mededelen, dat wij twee paar tropische vogels hebben mogen afleveren op het door u verstrekte adres. Onze bezorger genoot een hartverwarmende ontvangst. Wij wensen deze patiënt heel veel geluk met onze kleine gave, U. geachte collega, heel veel dank, dat u ons in staat hebt gesteld enig geluk te mo gen schenken". Pieter droeg de vogelliefhebbers al lang een wam hart toe. Dat hart is nu nog warmer geworden. Aanbod Aan bet begin van de nieuwe week hebben wij met veel genoegen de vol gende aanbiedingen ln ons Bock der Bijdragen opgeschreven: een eenpersoons opklapledlkant (bestemd) van L. van de Brlelselaan, een tweepersoons ledikant met matras (bestemd) van S. uit de Voi- marijnstrast, eeo veren schudbed (be stemd) met relsbonnen van V. ven de Brltacnburg en een eenpersoons oed (be stemd) met een schemeriarop en schoe nen van B. van de Statenslngol. Vier stoelen en twee fauteuils (alles bestemd) hebben wij genoteerd van Van C-. uit de Hendrik Croeslnckstraat, een stof zuiger (bestemd) en kinderschoenen van Ij van de Mathenesserweg, een warm- waterstoof (bestemd) van B. van de Groenezoom, kleding van Van (j. uit de Rös Manzstraat en grammofoon platen van W. van de Schulpweg. De spreeuwenpot werd verrijkt met guldens van Van de M. uit de Bloem- fontcinstraat. E. uit de Natalstraat, P. uit de Van der Sluisstraat, B. uit de Slash ckstraat en een rijksdaalder van N. N. Hartelijk dank. Vondst Pieter van Leeuwen, 2e Schanastraat J3b, heeft woensdag bij een tramhalte in Hlllegereberg een paar schaatsen gevonden. GAZA (AFP). Een krijgsraad te Gaza heeft vier leden van de VN- troepen in het grensgebied van Egypte met Israël, alle vier Canade zen, wegens spionage veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van één tot drie maanden. De vier Ca nadezen zullen naar Canada worden gezonden om hun straf uit te zit ten. De krijgsraad veroordeelde tevens drie Israëlische meisjes die bij de kwestie betrokken waren, tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 5000 gulden. (.Van onze soc.-econ. redactie Werknemers die de loon grens van f 6900 overschrijden, dienen onder de wettelijke werkloosheidsverzekering te worden gebracht. Dit is het oordeel van de Sociaal Econo mische Raad. Een minderheid (de werkge versvertegenwoordigers) vindt dat er geen aanleiding is het „hogere" personeel in de werk loosheidswet op te nemen. De vraag of het wenselijk is de loongrens van de werkloosheidswet af te schaffen is in de SER bestu deerd op verzoek van de oud-staats secretaris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhiln. De SER heeft nu een advies uitgebracht aan de minis ter van Sociale Zaken A I, prof. Beel De voorstanders van de afschaf fing stellen, dat werknemers boven- de-Ioongrens niet uit eigen middelen de gevolgen, van werkloosheid kunnen dragen. IJlt een oogpunt van reehts- (Van onze weerkundige medewerker) Het blijft dooien. De koude lncht, die de schaatsenrijders veertien da gen van dienst is geweest, voelt er niets voor zijn vingers te branden met een tegenoffensief. In het ge hele land zal de temperatuur dan ook boven het vriespunt zijn. Met de vorst zijn de wolken en de mistvlagen h,elaas niet verdwenen; afgezien van een enke! Limburgs op- klarinkje blijft de lucht voorlopig potdicht. Dat een graad dooi in een vochti ge atmosfeer veel kan zijn, hebben we gisteren duidelijk kunnen zien. De gesmolten rijp verhoogde boven dien hier en daar de waterstand op het ijs. Stralend weer kreeg Zuid-Limburg, waar de thermometer opschoot tot -f-9 graden C, Aken melddde 10 gra den. Merkwaardig was, dat de dooi zich heeft voltrokken bijstijgende luchtdruk. De barometers in ons land wijzen de laatste dagen constant on geveer 1040 millibar of 780 millimeter. De regiewisseling had hierdoor ook een bijna geruisloos verloop. (Van onze Brusselse correspondent, Louis Velleman) Ministens zeven (maar mogelijk 17) mijnwerkers zijn te Franieries ln de Borinage gearresteerd en opgesloten in de gevangenis van Bergen. De mannen werden betrapt bij het openbreken van een straat toen zij een barricade wilde oprichten. Door deze arrestaties heeft de mijnwerkersstaking in de Borinage een nog grimmiger accent gekregen. Vittel Décot, districtssecretaris van de Centrale van Mijnwerkers, drukte zich gisteravond zó uit: „Wij hebben besloten zet u dat maar in uw krant om door te vechten met het risico van te moeten kreperen". Hoeveel mensen de Rijkswacht ge arresteerd heeft is niet te zeg;; in. Het was onmogelijk betrouwbare in lichtingen te krijgen. Zeker is. dat wanneer vandaag het feit alge meen bekend zal zijn de gemoede ren nog meer verhit zullen raken. Redelijk rustig was overigens het weekeind. De 25.000 stakers arbei ders, beamten en ingenieurs -- heb ben nogal traditioneel Zuid-Belgisch de zondag doorgebracht (cafébezoek, een spelletje, een praatje). Niet toevallig in Quaregnon: voor de socialisten is deze plaats histo risch geladen. De verklaring van Quaregnon was gelijkertijd het eer ste beginselprogram van de Bel gische Werklieden Partij. Vijftigduizend mensen worden van middag om drie uur in Quaregnon verwacht. Mannen én vrouwen. Mot to: De Borignage moet leven. Het socialistische gemeentebestuur van Quaregnon heeft toestemming tot de demonstratie gegeven. De Rijkswacht heeft voorbereidingen getroffen voor zeer uitgebreide ordemaatregelen. ln deze rubriek vermeldt Het Vrijt Volk zonder commentaar tref fends uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd. De gevaarlijke situatie v..,i de poli tieke onverschilligheid van heden. Iaat zich denken, als men zich her innert hoe Hitler greep op de massa kreeg, door schone beloften. Een soortgelijke politiek bedrijft nu de PvdA: de fractiedictatuur ten op zichte van de socialistische ministers, die hierdoor uit het kabinet moesten, w een soortgelijk aspect. De heer Bode, burgemeester vat) Elburg in een redevoering voor de christelijk-historische Jongeten te Hattem. Verslag in 'De Homoet'. nieuwsblad voor Hattem vaa 30 januari 1959. Op enige mijlen uit de Nederland se kust bij Noordwijk aan Zee is za terdagmiddag een boorponton op de Noordzee verankerd, waarmede in het weekeinde het eerste onderzoek is ingesteld naar de bodemgesteld heid van de Noordzee voor de kust van Zuid-Holland. Het onderzoek, dat wordt verricht door de dienst grondmechanica te Delft, houdt ver band met de plannen van de Neder landse Aardolie Maatschappij om de winning van aardolie uit te breiden tot de lagen die men onder de zee bodem vermoedt. Voor dit eerste onderzoek vertrok zaterdagmorgen de sleepboot Hector met op sleeptouw de boorponton Iluib. Nadat door peilingen de juiste positie was bereikt werd de boor ponton verankerd. gelijkheid is het gewenst dat zij een uitkering krachtens de Werkloos heidswet ontvangen. De werkloosheidswet wordt voor de hogere gesalarieerden dan een basis voorziening, Het treffen van aanvul lende voorzieningen en het dragen van persoonlijke verantwoordelijkheid krijgen meer betekenis. De raad wijst er verder op dat er bij de thans ver zekerde werknemers ook groepen zijn voor wie het werkloosheidsrisico ge ring is. Uit een oogpunt van solidari teit dragen zij toch bij aan de werk loosheidsverzekering. Deze solldariteitsgedachte dient zich ook uit te strekken tot degenen met een inkomen dat boven de hui dige loongrens uitgaat. De minder heid wil de bestaande loongrens van 6900 handhaven. Afschaffing van de loongrens doet naar haar oordeel tekort aan het verantwoordelijkheids gevoel van de werkgeversc cn werk nemers voor de eventuele gevolgen van werkloosheid. In het bedrijfsleven zijn reeds uit eenlopende voorzieningen voor het hoger personeel getroffen. Indien dit personeel onder de Werkloosheidswet valt zouden deze voorzieningen wel licht achterwege blijven. De minderheid betwijfelt of in de kringen van de belanghebbenden wel het verlangen bestaat om te worden opgenomen in de verplichte Wacht geld en Werkloosheidsverzekering. Zij heeft bezwaren tegen een uitbreiding van de collectie verplichte verzeke ringen. Indien tot afschaffing wordt overgegaan moet naar de mening van dc raad het werknemersaandeel in de te betalen premie worden gecompcn- I seerd. Het moet mogelijk blijven dat een ontslagen werknemer naast zijn wet telijke aanspraken nog een uitkering van zijn werkgever krijgt. Aftrek dient achterwege te blijven zolang het inkomen beneden een bepaald percentage van het vroegere loon blijft. Een werknemer die nu meer dan 6900 verdient zou bij het ontvangen van een werkloosheidsuitkering ver zekerd zijn krachtens de Ziektewet, Dit brengt mee dat hij zich ais ver plicht verzekerde bij een ziekenfonds kan laten inschrijven. Meestal heeft hij echter al een particulier ziekte kostenverzekering. De SER geeft in overweging voor deze werknemers de koppeling tussen Ziektewet en Ziekenfondsen besluit ongedaan te maken. Het aantal werknemers dat onder de verzekering zou vallen wordt op 138.000' geschat. De kosten worden geraamd op circa 18 miljoen gulden per jaar, waarvan 3,3 miljoen voor rekening van het rijk komt. (Van een onzer verslaggevers) De sleepboot Hector van Wijsmul ler heeft in de afgelopen nacht een n het Noordzeekanaal drijvende ladingbus van een mijn naar de Ha ringhaven te IJmuiden gesleept. Daar werd hij op een vrachtwagen van dc marne geladen en naar Den Helder vervoerd. De mijnopruimingsdienst heeft de bus vanmorgen op het strand snel en vakkundig uitgebrand. De ladingbus is zaterdag in het Noordergat bij de Noordersluis te IJmuiden boven water gekomen, toen daar een sevhip in aanvaring kwam met een meerpaal. Hij werd ontdekt toen men zondag de schade ging op nemen. Het scheepvaartverkeer op het Noordzeekanaal ondervond gisteren ovcerigens meer last van de dikke mist dan van deze, uit de oorlog daterende ladingbus. MOD-deskundigen achtten hem niet al te gevaarlijk. Slechts bij het vervoer naar de Haringhaven was het nodig het scheepvaartverkeer voor enige tijd stil te leggen. Oorspronkelijk dacht men met een bom te doen te hebben. In Den Hel der bleek, dat het hier ging om een ladingbus van een mijn. (Van een onzer verslaggevers) Vandaag kunnen de havensleepboten in Rotterdam het meer nau welijks aan: vijftig meter zich was er vanmorgen op de rivier. Dan waagt men wel wat, als men een schip van 7000 ton aan de trossen heeft en dan moet er toch -wel bijzonder worden gemanoeuvreerd om het zonder brokken op zijn plaats voor de wal of aan de boeien te krijgen. De Rotterdamse haven ligt echter niet plat. In de laatste 24 uur zijn dank zij de radarposten 40 schepen uit- cn 54 schepen binnengevaren. Oogst van tien dagen radarhulp: 598 schepen binnengeloodst, 472 schepen naar zee gebracht. Het is een prestatie, waar de mannen van de nylardienst best tevreden over zijn. Alle tijdschema's worden echter De Engelse koningin-moeder Eli zabeth heeft tijdens haar tocht door Kenya een bezoek gebracht aan de oude haven van Mom basa. Zij werd daar begroet door Arabische zwaarddansers die la ter voor haar optraden. HAVANA (Beuter). Het doodvon nis tegen majoor Sosa Blanco, die vorige maand onder enorme belang stelling in het stadion van Havana terecht heeft gestaan, is herroepen. Er zal een nieuw proces tegen hem worden gevoerd. Intussen is de 32-jarige rebellen leider dr. Fidel Castro benoemd tot premier. (Van een onzer verslaggevers) Een Rotterdamse ha venarbeider heeft zon dag de oude spreuk „oog om oog, tand om tand" in praktijk gebracht door op zolder houtjes te gaan hakken. Aanleiding tot deze ietwat ongewone zon- dagmiddagbezigheid was een vrolijk rumoer, ge produceerd door de kin deren van een timmer man, die b(j hun groot ouders aan de Catha- rinastraat in de Maas stad op bezoek waren. Die grootouders wo nen twee hoog en de havenarbeider, die de eerste etage de '4jne mag noemen, kreeg op deze deprimerende mis tige en voetballoze zon dag het ktaderspella- waai op volle geluids sterkte in zijn woonver trek. De geteisterde man zocht het hoger op: hij ging naar de zolder waar hij zeer energiek aanmaakhout begon te vervaardigen. Als ant woord klonk het geren en gejubel nog .luider dan tevoren en dat ver droot de havenarbeider zozeer, dat hij weer naar beneden toog en om re kening en verantwoor ding vroeg over deze verstoring van zondag- middagrust. Helaas had hij zijn houthakkersinstrument een bijl, nog in de hand. En daarmee ging hij na een kort, maar hef tig gesprek de vader van het luidruchtige kroost te lijf. Deze moest later in het zie kenhuis worden verbon den, terwijl de havenar beider met volle teugen kon genieten van de rust van een politiepost. (Van een onzer verslaggevers) Na langdurig overleg in de raad kamer heeft de Amsterdamse recht bank zaterdag de Amsterdamse koop man E. P. (47) op borgtocht van 10.000 op vrije voeten gesteld. In tegenstelling tot de Angelsak sische landen komt vrijlating op borgsom in het Nederlandse recht uiterst zelden voor. Tegen deze koopman is door de officier van Justitie, mr. H. G. van Everdingen, een vervolging ingesteld. E. P. wordt verdacht van oplichting van een Deense zakenman. Hij zou deze man een veertiental schilderijen van „tweederangs" meesters verkocht hebben. E. P. wordt ervan beschul digd bij dc verkoop bedrieglijke voor wendsels te hebben gebruikt. De Amsterdmse koopman zat in voorarrest. Zijn raadsman, mr. L. P. van der Does, heeft de Amsterdamse rechtbank primair nietigverklaring van de preventieve hechtenis ver zocht. Subsidiair vroeg hü schorsing van de hechtenis. Hij bood hierbij een borgsom van 10.000 aan. De rechtbank willigde dit verzoek in. E. P. zal tijdens het vooronderzoek geen contact mogen hebben met de beide Duitse getuigen Kiinstler en Kohn. De pas van de verdachte blijft in handen van de justitie. ROME (Reuter). Voor de tweede maal is Antonio Segni, de thans 68- jarige landeigenaar uit Sardinië, pre mier geworden van Italië. Hij staat aan het hoofd van een minderheids regering van christen-democraten en wordt als progressief beschouwd. Zijn minister van Buitenlandse Za ken, Pella, daarentegen is de meest vooraanstaande figuur van de rech tervleugel der christen-democraten. Hij is in 1954 vijf maanden premier geweest. volkomen in de war gestuurd. Dat merkt men vooral bij de Centrale voor Arbeidsvoorziening, die elke dag ongeveer 5000 havenarbeiders naar de meest uiteenlopende punten in het Rotterdamse havengebied moet zenden. Het busvervoer stagneert. Arbei ders komen op de haventerreinen aan en de schepen zijn er nog niet. De kantines van de Volksbond maken goede zaken. Slechte zaken maakt de centrale echter: tienduizenden ar beidsuren gaan verloren. Dat geldt ook voor de havenbedrijven met hun eigen personeel. V erstoppingen De vaart bij mist op de rivier wordt nog bemoeilijkt, omdat er hier en daar schepen zijn blijven liggen. De ze ankerliggers verstoppen de vaar- ruimte ten dele en dat eist voor de konvooien, die desondanks inkomen en uitgaan extra inspanning en zorgvuldigheid. De politie bericht: behoudens en kele aanrijdingen geen ernstige on gelukken langs de weg. De busdiensten van Rotterdam naar omliggende plaatsen „lopen volgens rooster; geen stagnatie", zegt de directeur van de centrale verheugd en hij voegt er aan toe: „De chauffeurs verdienen een ex tra kopje koffie". De veren over de rivier: intact ge bleven, behoudens de zware wagen veren tussen Vlaardlngen en het Pernisser oliegebied. Vanmorgen, wat later, oest echter ook het veer op Katendrecht het bijltje er bij neerleggen. De treinen: richting Utrecht een paar minuten vertraging. Richting Den Haag—Dordrecht geen stagna tie. (Van een onzer verslaggevers) Niet minder dan 80 personenauto's zijn vanmorgen b(j vier kettingbot singen op de Rijksweg 13 onder Delft, bij de afsplitsing, min of meer by aanrijdingen beschadigd. De ernstigste botsingen deden zich voor, toen een vrachtwagen dwars op de weg kwam te staan. De chauf feur had de wagen niet meer in zijn macht, ij kon bovendien niet meer uit de rijbaan komen, want de ver snellingsbak was in elkaar gedraaid. Het gevolg was, dat enige tien tallen auto's uit de richting Den Haag niet meer uit de voeten konden en alle min of meer beschadigd wer den, doordat zij op elkaar Inreden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bij deze vier ket tingbotsingen kregen .andere wa gens, die nog wei doorreden even eens schade. Langs de Rijksweg hebben vanmor gen tientallen politiemannen as sistentie verleend. Zij moesten vast stellen, dat er over het algemeen veel te roekeloos werd gereden. Een van hen uitte zijn boosheid hierover met de allszeggende opmer king: „Je zou er je pistool op leeg schieten" en voorbij de vergramde politieman sneed een grote tankauto, die zich door de mistbank heenboor- de alsof er geen mist was. Advertentie I.M. Dit is geen aanbieding van dunne goedkope badhanddoeken,neen, dit Is een aanbieding van de beste Twentse baddoeken dure grote baddoeken met body... zware baddoeken, als planken... in extra grote ma ten w.o. diverse baddoeken uit de series rond de drie gulden nü door elkaar voor nog géén één gulden vijftig. yah-'' Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van al deze soorten bad doeken voor één prijs voor 6000 moderne vingerdoekjes in honderden dessins, van-75- voor cent. (Van een onzer verslaggevers) In Sas van Gent reed zaterdag avond om half acht tijdens een dichte mist een Belgische perso nenauto in het kanaal Terneu- zenGent. De bestuurder, de 60-jarige Gente naar A. de Paepe en zijn 30-jarige schoonzoon M. Snoeck, kwamen om het leven. Mevrouw de Paepe kon zich redden door uit de wagen te springen juist voor hij het kanaal in dook. Brandweer en politie wer den bij hun vergeefse reddingspogin gen ernstig door de mist gehinderd. Tussen Nijmegen en Geldermalsen werd zaterdag de 75-jarige bromfiet ser G. Jansen uit Opheusden gedood, toen hy op een onbewaakte overweg door een trein werd gegrepen. Op de Nieuwendijk te Someren in Noord-Brabant werd de 37-jarige P. van Rooy zaterdagavond, nadat hij van zijn bromfiets was gevallen, door een auto overreden en gedood. Te Haalderen is zaterdag de 32- jarige gehuwde H. Bolte uit Gendt, werkzaam op de Philipsfabrieken te Nijmegen, in de mist met zijn motor fiets in volle vaart tegen een stil staande wagen gereden. Aan de ge volgen van dit ongeval Is hfj heden overleden. Spiegelgladde weg Ook ijs en gladheid eisten hun tol aan mensenlevens. Op de rijksweg Utrecht—Arnhem slipte gistermid dag om vijf uur een auto, en vloog in de bocht tegen een boom. De 30- jarige bestuurder W. van Zwetselaar uit Rhenen overleed bij aankomst in het ziekenhuis. De echtgenote, een dochtertje en de schoonmoeder van het slachtoffer werden in ern stige toestand in het ziekenhuis op genomen. Hun toestand verbeterde echter ln de loop van avond. Op de plaats van het ongeluk was de weg spiegelglad door van de bomen val lende rijp. Op het Zuiderdiep te Nieuw-Bui- nen reed zaterdagmiddag het zeven jarig jongetje Jacob te Velde schaat send in een wak. Het kind was reeds overleden toen het op het droge werd gehaald. (Van een onzer verslaggevers) De heer Wim Voeten en me], Jeanne Assmann uit 's-Hertogen- bosch hebben zaterdagavond in de Dierentuin in Den Haag de eerste prijs behaald bij de ster-danskam- pioenschappen van Nederland, afde ling professionals. Tweede werd het echtpaar J. Daniels uit Amsterdam. De besten in de hoofdklasse ama teurs waren de heer en mevrouw J. Xleynhout uit Amsterdam, in de A- klasse amateurs ging de eer naar het echtpaar L. van Burkum uit Den Haag. "Van de leraren eindigden de L. Wesseling en mej. A. Slob uit Delft als eersten. De jury bestond uit zes Engelse wedstrijddansers.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2