Willem Ruys nieuwe stijl voldoet aan alle eisen van de tijd Woedende moeders willen zeeman te lijf na dolle rit Duitse topfiguren wegens laster voor de rechtbank i RADIO Parka coats Peek&Cloppenburg ZONDER COMMENTAAR A. GROENENBOOM Glazenwasser tot 12 jaar veroordeeld elke woensdag jongens- markt i Spreeuwenpraat G. v. d. Heuvel overleden Vijf rondreizen per jaar 'Grand old Lady' Sibajak in '59 uit de vaart V VD-steun voor KVP-plan Stenen gooien: splinter in oog van chauffeur - kamer en ÏStCBTB - Jaar voor etaleur in zedenzaak Twee verklaringen Drieduizend kuikens verbrand SIEMENS QK t&llsjVjL&UL Kinderen vergast HET VRIJE VOLK DINSDAG 3 MAART 1959 Weerklank Het doet ons toch we! erg veel plezier, dat al zoveel huismoeders ons na het (en ik zeg het nogmaals met klem) dringende oproepje van zaterdag kleding (vooral baby- en kinderkleding) hebben toegezegd. Zó was het spreeuwenbureel maan dagmorgen bezet of de eerste tele foontjes kwamen binnen. Bibliotheek 't Komt Pieter voor. dat we tegen woordig wat minder Rcdc-Kruis- lectuur., brievenbussen" zien dan vroeger, maar misschien is dat ver beelding. Feit is echter, dat het Rode Kruis nog steeds lectuur goed kan gebruiken. OOK WIJ VERZORGDEN HET SCHILDERWERK OP HET M.S. WILLEM RUYS SCHILDERSBEDRIJF Nieuwe beschuldiging Het jaar daarop was Strack leider van een handelsdelegatie in Turkije. Hij werd ook van die post ontheven, nadat Hallstein had beweerd, dat de Westduitse diplomatieke vertegen woordiger in Turkije had meegedeeld, dat Strack door de Turkse regering niet gewenst werd. Lerico binnengebracht PAGINA J Enige tijd geleden vroeg Pieter 's lezers aandacht voor wat ik noemde „een merkwaardig ver haal". 't Ging over twee leegstaande, kleine kamertjes die maar niet verhuurd konden worden; en dat in deze tijd van woningnood. De ver huurder had van al les geprobeerd en inderdaad er wa ren ook gegadigden gekomen, maar de ervaringen daarmee waren volgens deze verhuurder wel zeer onDrettig. Pieter gaf zjjn oordeel; vond dat het 't goed recht van de verhuurder was om te beslissen aan wie hij zijn ka mertjes al dan niet geeft. Wel, hij heeit van dat goede recht gebruik gemaakt. En dit is zijn tweede verhaai: „Na de plaatsing in de Svreeuwcn- praat verscheen een aantal gegadig den, dat, hoe klein de ruimte ook was, graag wilde komen, ik, kan me indenken, dat iemand die nog klei ner behuisd is. iedere vierkante me ter méér dankbaar zal aangrijpen. Er was één echtpaar dat ik na rijp beraad de kamertjes afstond. Man en vrouw werkten; se -waren blij dat ik wilde helpen. Binnen 24 uur waren se „over". Omdat zij nog niet veel meubilair hadden, liet ik vitrage, vloerbedekking, dressoir, kap stok, tafel en stoelen in de kamer tfes achter. Op de grond zitten is ook geen lolletje. Ze zaten .rzalig" zeiden se. .Ze waren' van de hel in de hemel gekomen," zeiden ze. Maar. Ze zijn na vijf zoeken plotseling weer vertrokken. Er zijn drie weken, huur betaald. Er is vijf zoeken lang licht gebruikt en dat zou. betaald voorden als de kwitantie werd aan geboden (fifty-fifty). Het opgegeven nieuwe adres (waar ik geld kon ha len) bestaat wel. maar mijn ex-huur ders waren daar onbekend. En nu teil ik Pieter nog wat zeg gen: Ze hebben in die vijf weken kans gezien van de kamertjes een stal te maken. Er bleek zo te zijn gekookt en gesmookt, dat het plafond „roet zwart" is. De meubelen waren met een vieze bruine aanslag overdekt. De gordijnen zijn zwart. Het behang is ontoonbaar. Etensresten in pa pier lagen onder het dressoir. De vloerbedekking was door verschui ving van het 'ledikant, gescheurd. Een half vuilmsblik vol rommel was on der de tafel bij elkaar geveegd. Het opknappen van deze ravage kost me meer dan ik aan huur heb ontvangen. Zegt men niet altijd: zate goed doet goed ontmoet? Larie. Een der kamertjes is nu weer opgeknapt, getuit, geverfd, behangen en andere vloerbedekking. Nuznmer twee wordt ook opgeknapt. Wat kost dat, Pieter Als ze beide zcecr toonbaar en be woonbaar zijn gemaakt, ben ik meer dan een halve maand invaliditeits- rente kwijt." Briefschrijver vertelt, dat hij de zaak onderzocht heeft en ontdekte, dat deze mensen in ttvee en een half jaar zeer vele malen zijn verhuisd en komt tot de slotsom: ,Jk ben er wéér (liever gezegd: toch) ingetrapt. Wat nu, Pieter? De mensen ver knoeien het op die. manier voor el kaar." Dit is het verhaal van een ont moedigd man en ik kan me dat voor stellen. Je kunt eigenlijk nauwelijks geloven, dat mensen de boel zo ach ter kunnen laten; "k heb echter geen reden om aan te nemen dat deze man zo'n naar verhaal zo maar uit zijn duim zou zuigen. Hij Doemt dit zijn vierde teleurstellende ervaring en vraagt: „Wat nu?" Ik zie maar één oplossing: vóóraf beter informe ren. Maar ook dat valt niet altijd mee Ik hoop van ganser harte, dat nóg meer huisvrouwen dit voorbeeld zul len volgen; 'k heb het u verteld: het gaat om in wezen zo trieste zaken. En niet ieder nieuw wereldbur gertje wordt verwacht, terwijl moe der een keur van kleertjes in de kast heeft. Eerste verantwoording; kleding voor klein en groot werd ons toe gezegd door R. van de 's-Gravenweg, L. uit de Aleidisstraat, S. uit de Ta- puitstraat, S. van de Zilverschoon- straat, Van der B. van het Piet Heynsplein. V. uit de Heemskerk- straat, L. van het Cerberuspad, S. van de Flnkkeesestraat, N.N.. M. van de Bergsingel en O. de L. uit de Bas Jungeriusstraat. die ook nog een kin- derledikantje aanbood. Wie volgen? Zo ook in Leerdam. Daar is een lectuurhuisje: daar, kan men de lec tuur ook brengen op een speciaal adres. En nu vertelt onze correspon dent, dat men op dat adres (Tiend- weg 18) bijzonder blij was met een prachtige zending van enkele hon derden Hollandse. Franse, Duitse en Engelse boeken, die daar door een onbekende werden bezorgd, 'n Fikse bibliotheek. Dergelijke onbekenden zijn Pieter zéér lief. Aanbod In dank hebben wij vandaag geno teerd: een tweepersoons rlaapbaak (be stemd) van H. uit de Rilland Bathstraat. een tweepersoons ledikant met een vul kachel (belde bestemd) van K. vau het Parnassuspad, eeu divan (bestemd) van L van de Oostmaaslaan, een gestikte deken (bestemd! en kleding vau Van de S. van het Saladijnpad en een kinder- ledikantje met bedje bestemd I van M van het Angelslo. Verder hebben wij twee fauteuils (bestemd) opgeschreven van K. uit de MUIInxstraat. vier stoelen (bestemd) van D. uit de Ajnilesestraat twee grote stoelen (bestemd) van B. Van de Wolphaertsbocht, kleding van s. uit de Stationsstraat te Schiedam, een garage. poppeDhuls en schoenen van V. uit de Sonmansstraat en sportbladen van •Van W. uit de Paulus Potterstraat. Van Nelle-punten hebben wij ontvangen van B. uit de RIebeekstraat. V. uit de Catha- rinastraat, van N. N„ Van C. uit Geer vliet, Van M. uit de Katerstraat te Go- rlnchem. Van Vt. uit Poortugaal en van N. N. van de Statlonssingel te Geervliet. De spreeuwenpot werd voller door drie gulden van B. van de Dreef, een rijks daalder van H. uit de Stolkstraat en twee kwartjes van N. N. Dierenrijk De grijs met witte kar van mevr. tv, G Versteeg, St. Mariastraat 66b, la sinds 2ff febr. van huls verdwenen. De zwart witte poes van mevr. Slntnlcolaas. Hemenoordseetrsat 3. liep 25 febr. van huls weg. piETER SPREEUW. (Van een onzer verslaggevers) Ook het vlaggeschip van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd. de Willem Ruys, heeft een verjongingskuur ondergaan. Dat kostte bijna 23 miljoen gulden, maar nu voldoet het trotse pas sagiersschip ook aan alle eisen van deze tijd, terwijl het tevens geschikt is om zijn nieuwe taak naar behoren te vervullen. De Willem Ruys gaat in een lijndienst rond de wereld varen. Van Rotterdam door het Suezkanaal naar Austalië en vandaar door het Panamakanaal terug. Dat betekent, dat het schip thans ook geschikt moet zijn voor de vaart over de Atlantische Oceaan. In de ouderdom van "2 jaar is gis teren te Leiden overleden de heer Christiaan van den Heuvel, oud-lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de Nederlandse Christelijke Boe ren- en Tuindersbond. De heer Van den Heuvel werd in 1887 te Haarlemmermeer geboren en trad reeds vroeg op politiek terrein op de voorgrond. Nog maar 25 jaar oud werd hij voor de AR-Partij lid van de gemeenteraad van Haarlem mermeer. Tien jaar later vaardigde deze partij hem af naar de Tweede Kamer, waarvan hij bijkans 35 jaar tot 1956, deel heeft uitgemaakt. De heer Van den Heuvel heeft zich voora! bewogen op agrarisch gebied. Hij is tal van jaren lid geweest van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond. waarvan hij na de bevrijding voorzitter werd. In de Tweede Kamer heeft hij zich vooral doen kennen als land bouwdeskundige. Hij had speciale aandacht voor de zaken op het ter rein van financiën en economie. Hij was lid van de SER en van de pachtkamer van het gerechtshof te Arnhem. Vijf maanden lang hebben de scheepsbouwers van Wilton-Fijen- oord aan het schip getimmerd. Meer dan tweeduizend arbeiders hebben dag en nacht aan dit miljoenenwerk hun beste krachten gewijd. Dit was de grootste verbouwing, die ooit aan een passagiersschip werd uitgevoerd; honderd nieuwe passa giershutten, waardoor de accommo datie met driehonderd slaapplaat sen werd uitgebreid; een tweede zwembad, een sportdek, ook voor de toeristenklasse, ruimere salons, een grote kinderkamer en een Itinder- speeldek, een tweede bioscoopthea ter, een zonnedek, een tweede biblio theek en dat alles in de meest mo derne uitvoering. De uitbreiding maakte het noodza-' keiijk, dat er twee trappehuizen bij kwamen en twee liften, waardoor het totaal gebracht werd op vijf liften. Bovendien werd het gehele schip uit gerust met airconditioning. Voor deze uitrusting moesten door het gehele schip leidingen worden aangelegd met een totale lengte van 15 km. De installatie is bruikbaar in de tropen, maar ook in koude stre ken. Vinnen De Willem Ruys kreeg ook even- wichtsvinnen, waardoor het schip bij zwaar weer rustiger blijft varen. Vier hulpmotoren verhogen, het vermogen. Verder werd een nieuwe verdam pingsinstallatie geplaatst om zoet water te maken uit zeewater, waar door per dag ruim 400.000 liter water wordt geproduceerd. De beide schoorstened werden met ruim drie meter verlengd; zodat de voorste schoorsteen thans 16 meter hoog is. De brandweerinstallatie werd vernieuwd. Door de verlenging van öe verschil lende dekken het laagste dek met. ruim 60 meter en het bijbouwen van dekhuizen is het silhouet van het schip voller en imposanter geworden. Het Indonesische bedieningsperso-" neet, werd nu Indonesië niet meer in het vaarplan is openomen, vervan gen door bjjna tweehonderd Neder landse bedienden. Voor ben werden de bedieningsverblijven geheel ver bouwd. Ook de "andere bemanningsverblij- ven zijn onder handen genomen en aangepast aan de eisen van deze tijd. De bemanning heeft een eigen bio scoop, waar filmvoorstellingen gege-i ven zullen worden tijdens de negen weken durende reizen. (Van een onzer verslaggevers) Op last van de Amsterdamse recht bank zal dc politie vandaag een 43- jarige etaleur arresteren die vanmor gen wegens een zedendelict onder meer het meelokken van een negen tienjarige scholier naar zijn kamer tot twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek werd veroordeeld. De etaleur stond twee weken ge leden terecht in een zitting die by uitzondering door de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. J. Knottenbelt, voor de pers toeganke lijk werd gesteld. De rechtbank be paalde voorts dat de etaleur ter be schikking van de regering zal worden gesteld en moec worden verpleegd. Hij was vanmorgen niet naar de uit spraak komen luisteren en zal, om dat hij zich thans weer op vrije voe ten bevindt, in de loop van de dag door de politie worden opgehaald. De officier van Justitie had we gens het plegen van ontuchtige han delingen een feit waarvoor de ver dachte al drie maal eerder was ver oordeeld een jaar gevangenisstraf geëist. In deze ruortek vermeldt Het Vrijt Volk zonder commentaar tret- tende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd- IVaarom hebben de socialisten de zaak oP scherp gezet? Het antwoord is bekend en duidelijk. De socialistische ministers waren kiem gereden door de fractie. De heer Burger en zijn volgelingen wil den een breuk. En precies een breuk op dat moment. Uit 'Antirevolutionaire boodschap', verkiezingsmanifest van de Aft- Partij. De christelijke partijen kunnen niet toestaan, dat in een samenleving waarin meer vrijheid mogelijk wordt, socialistische idealen worden gereali seerd. Daarom was de breuk onont koombaar en daarom is zij voor ons alijvend. Hoofdartikel in Trouw van 14 februari 1958. (Van een onzer verslaggevers) De Willem Ruys zal vijf rondreizen per jaar maken. Op enkele reizeD wordt ook Peru aangedaan en dan is het schip 64 dagen onderweg. Het schema is zo opgesteld, dat de Ru.vs altijd met kerstmis en nieuwjaar in de thuishaven is, hetgeen de op varenden bijzonder waarderen, Lloyd-drecteur, de heer Th. Ruys, die de nieuwe lijndienst besprak, ver telde, dat ook in Singapore de nieuwe route populair is. Verder bemerkte men, dat ook in de Verenigde Staten, waar Miami wordt aangedaan, be langstelling bestaat. De Willem Ruys heeft nu twee klassen: de eerste klas en toeristen klas, waardoor de indeling van het schip) veel eenvoudiger werd. De bruto tonnage steeg door de ver bouwing van 21.100 ton tot 23.300 ton. Advertentie I.M. RÖSENER MANZSTRAAT 18—22 - ROTTERDAM TELEFOON 34392 74099 38866 a (Van een onzer verslaggevers) „Ik dacht meteen aan die dronkemansrit in het centrum van Den Haag," zei gistermiddag een Rotterdamse taxichauffeur nadat hij had gezien hoe de 28-jarige olieman op de grote vaart, G. D. P„ onder invloed van alcohol en zonder rijbewijs, in een weggenomen auto dwars door een plantsoen met spelende kin deren was gereden en negen geparkeerde auo's min of meer had beschadigd. Drie mensen werden door de wildemansrit gewond. Woedende moeders wilden de dronken automobilist te lijf gaan toen hij na zjjn laatste botsing in de Van Brakelstraat strandde De taxichauf feur wist de dronken man in bescher ming fe nemen tot de politie kwam. (Van een onzer verslaggevers) Drieduizend kuikens zijn zaterdag- middag in Nijkerk door verstifckin» of verbranding om het leven geko men bij een brand in de kuikenmes- terij van de heer K. Bos in het Paas- bos. In de schuur waarin de kuiken- mesterij was ondergebracht, stonde; vjjf batterijen met drieduizend kui kens. Drie batterijen werden ver warmd met propaangas. In een ervar is de brand uitgebroken. •r^) -W De rit begon in de Kortenaerstraat. P. had 's middags eerst in een café gedronken en was daarna naar een bar aan de Schiedamseyest gegaan. Welgemeende adviezen om naai- bed te gaan sloeg hij daar in de wind. Tegen vijf uur verliet hij de bar. Hij liep naar de Kortenaerstraat waai de Buick van zijn vriendin gepar keerd stond. Een raampje van deze wagen was kapot de auto was on langs gestolen, pas teruggevonden en nog niet hersteld waardoor P. het portier kon openen en achter het stuur kon plaats nemen. Hy startte de wagen en reed met een een wielrijder aan, die daarbij een hoofdwond en schaafwonden op liep. Vervolgens botste de Buick tegen een stilstaande taxi. Een Engelsman die in deze wagen zat werd licht ge wond. Daarna ging de tocht via de Schiedamsesingel door een plantsoen waar tientallen kinderen speelden. Ze vluchtten verschrikt naar alle kanten toen de auto op hen af kwam. Een jongetje kon niet snel genoeg wegkomen en kreeg een tik van de wagen. Gelukkig werd hy niet ernstig gewond. Na in de Kortenaerstraat en de Van Brakelstraat nog vijf auto's en een lichtmast te hebben geramd, pro beerde P. de auto te parkeren. Dat lukte pas nadat hy nog tegen een drietal wagens was gebotst. Dc olieman di ein ziin omgeving als ren rustige jongeman bekend staat werd door de politie ingesloten in het hoofdbureau. Zo ziet het achterschip van de Willem Ruys er na de verbou wing uit. De dekken zijn naar achteren uitgebouwd, het laag ste dek zelfs zestig meter. De schoorstenen werden verlengd, maar toch werd het profiet van het Lloyd-vlaggeschip veel vol ler. (Van onze correspondent te Bonn) De Westduitse ambassadeur in Parijs, Herbert Blankenhorn, en de voorzitter van dé Europese Commissie van de EEG, Wai ter Hallstein, moeten zich voorliet gerecht berantwoorden op beschuldiging van beledigingen laster. Dat si een opzienbaren de beschuldiging, een veroordeling zou voor deze figuren een zware slag zijn en wellicht zelfs het einde van hun loopbaan betekenen. Het gaat hierom; ze's, zeven jaar geleden was Ministerialrat Strack de leider van de besprekingen in Cairo over een handelsverdrag tussen West- Duitsland en Ep-pte. De Egyptische autoriteiten dreigden Strack met het afbreken van de onderhandelingen, als hy hen niet inlichtte over de be sprekingen, die tegeiykertyd met Is raël over een schadevergoedingsver- drag werden gevoerd door Blanken horn en Hallstein. Strack weigerde dit, maar lichtte het Westduitse Mnisterie van Bui tenlandse Zaken wel In over de 'drei gementen. Op aandrang van Blan kenhorn en Wallstein, alsmede van de vroegere ambassadeur van Wesi- Duitsland in Egypte, Von Maltzan, die later zal terechtstaan, werd hü toen teruggeroepen. Korte tijd later werd hij geheel van zijn opdracht ontheven. Als onmiddellijke reden hiervoor werd een verklaring genoemd van de Egyptische persattaché in Frankfort, dat Strack 35.000 mark van een Egyp tische firma zou hebben aangenomen om het verdrag met Israël te dwars bomen. Deze persattaché trok later zijn beschuldiging grotendeels, in. Later verklaarde de Turkse rege ring zoiets nooit te hebben beweerd, en ook de Westduitse vertegenwoor diger in Turkije zei, dat hij nooit een brief over een dergelijke verklaring had geschreven. Sindsdien probeert Strack recht te krijgen. Vandaar dat Blankenhorn en Hallstein thans in de beklaagden bank zitten. Blankenhorn maakte gisteren, op de eerste dag van het proces, enige in druk, toen hij de atmosfeer schilder de van zeven jaar geleden. Hy ver klaarde, dat men in die tyd in Bonn krachtige pogingen deed om met Is raël tot een akkoord te komen over een scliadevergoediugsverdrag, dat het kernstuk van de Westduitse poli-' tiek in het Nabije Oosten moest wor den. Bi) die pogingen had hij zich tegen alles gewend wat dit verdrag In gevaar zou kunnen brengen/Overi gens schoof hij alle verdere maat- iegelen tegen Strack op de schou ders van Hallstein. pynlük werd de zaak, toen de president aan Blankenhorn vroeg, of er een byzondere vriendschap had bestaan tussen hem en Hall stein (beiden ongehuwd)Blanken- hom ontkende dit. Het proces zal waarschijnlijk drie weken duren. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse kustvaarder Lerico, die vrijdagavond op de kust van Jut land strandde en zondagavond is vlotgetrokken, heeft gistermorgen veilig de haven van Thyrborö bereikt. Het schip werd geassisteerd door de sleepboat Garm. De stranding heeft vermoedelijk geen grote schade ver oorzaakt; dit zal door duikers onder zocht worden. (Van een onzer verslaggevers) De Koninklijke Rotterdamse Lloyd zal het passagiersschip Sibajak waar schijnlijk aan het eind van dit jaar uit de vaart nemen. „De Grand Old Lady Is nu eenendertig jaar oud en heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt," zei Lloyd-directeur Th, Ruys gisteren aan boord van de ver jongde Willem Ruys. Het schip kwam in 1S28 in de vaart en behoorde toen tot de allermo dernste schepen van die tijd. Het heeft tot het begin van de tweede wereldoorlog de dienst onderhouden tussen Nederland en Indonesië. In de oorlog was de Sibajak troe pentransportschip voor de geallieer- den. Ze legde in die jaren ruim vier honderdduizend myi af en vervoerde 75.000 militairen naar de verschil lende strijd tonelen. Na de bevrijding werd het schip door de regering gevorderd. Eerst voor de repatriëring van Neder landers uit Indonesië, later voor het vervoer van emigranten naar Australië en Nieuw-Zeeland Tenslot te voer en vaart het nu in de rond- de-wereid-iijndiensten van de Lloyd. (Van een onzer verslaggevers) Tot een gevangenisstraf van twaalf jaar met aftrek heeft het Amster damse Gerechtshof vanmorgen de 31-jarige glazenwasser M. A. uit de Kattenburgertussenstraat veroor deeld. Het hof achtte hem schuldig aan doodslag, driemaal in "één han deling gepleegd. De glazenwasser heeft in de nacht van 23 januari van het vorige jaar in zjjn huls de gaskraan opengezet, met het fatale gevolg, dat zün drie kin deren de tweejarige tweeling Rob bie en Marianne en de zesjarige Hans door verstikking om het leven kwamen. De procureur-generaal had tien jaar geëist met terbeschikkingstel ling vau de regering of als het hof het hiermee niet eens kon zyn een gevangenisstraf van vijftien jaar. In eerste instantie heeft de Am sterdamse rechtbank de glazenwasser tot tien jaar met aftrek veroordeeld. De officier van Justitie, die wegens moord achttien jaar had geëist, was van dit vonnis in hoger beroep ge gaan. (Van een onzer verslaggevers) Prof. Oud, de aanvoerder der libe ralen, is zeer verheugd over het,.be zitsvormingsplan van de KVP: Hij ziet er een reden temeer iirom de samenwerking met de PvdA'niet te herstellen. Dit heeft hij maandag avond'betoogd op een vergadering in Den Haag. „Het bezitsvormingsplau, dat prot. Romme heeft ontvouwd, stemt in grote lijnen overeen met hetgeen de liberalen op dit stuk van zaken voor staan," aldus prof. Oud. Hjj vervolg de: „Als prof. Romme er werkelijk op uit is de samenwerking met de PvdA te herstellen vermoordt hij rij» plan nog voor het goed en wel is ge boren". Want prof. Oud vindt het zeer twijfelachtig, of de KVP voor haar pla nsteun zal kunnen krijgen van de PvdA. (Van een onzer verslaggevers) Enkele Delftse jongelui hebben gistermiddag op rijksweg 13 een ge vaarlijk spelletje gespeeld, .waarvan een automobilist uit Den Haag het slachtoffer werd. De jongens gooiden vanaf het via duct Brasserskade steentjes naar be neden. Een van hen raakte de voor ruit van een personenauto, bestuurd door de heer De Boer uit Den Haag. De ruit werd vernield en de heer De Boer kreeg een glassplinter in zijn oog, die hij by een oogarts moest laten verwijderen. Advertentie I.M. Prof. rar, dr. M. Rooy. hoogleraar in de publiciteitsleer aan de univer siteit van Amsterdam, geeft com mentaar bij de stembusuitslagen die op donderdagavond 12 maart dooi d« NTS worden uitgezonden. Ook leidt-hij gesprekken met politici die in de weken daaraan voorafgaand voor de televisie zijn verschenen. leeftijd 2 jaar dubbel poplin in leuke kleuren praktisch in de regen {waterafstotend) sportief in zon en wind (winddicht) kleine stijging per moor

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2