oefening kracht en en charme nu oo Prima uitvoering van jubilerend DOK Huishoudschool in '58 ruim 400 leerlingen Werkloosheid 2 pet. in Rotterdam Ongelukken bij Wilton CdK opent Europoort SW-FORTUNAVL.: derby met historie Vele judo-cracks op toernooi in Schiedam Enquête SMC: bedrijfsruimte in Nieuwland Sim W worden gevist Verlovihgé- :7£fngen% ISieuwe routes autobussen K. Jager krijgt onderscheiding Gevelplaten zijn experiment chiedamtners onder elkaar Met v. d. Peijl naast de roos geschoten Visafslag QtfoA 2o&£y\ BBS Finale HVV-beker in 'Concordia' Wasgoed van lijn gestolen Wisselkoersen Burgerlijke Stand Voor lening achter gesloten deuren oor wo llen voorjaaréétoHen naar: HET VRIJE VOLK VRIJDAG 6 MAART 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) De chr. gymnastiekvereniging Door Oefening Kracht heeft gisteravond in het Passage-theater een jubileumuitvoering ge geven, die klonk als de zaal en foyers vullende fanfare waarmee de tamboers en pijpers het programma voor de pauze afsloten. In één woord: voortreffelijk. Een veelbelovende jeugd, goede damesgroepen en eeno zeldzaamheid hiér ter stede prima herenafdeling hebben bewezen, dat bij DOK, de grootste turn vereniging van Schiedam, kwantiteit en kwaliteit hand in hand gaan. 4 gratis koopdagen TIMCO Balletschool Cefa Shoiv Teamwork In ritmische oefeningen, het is bekend, ziet men het vrouwelijke lid van de gymnastiekvereniging op haar charmantst. Zelden even wel hebben wij zulk precies team work gezien als gisteravond. TKaMritf - Ibèg&oi Schoolclub Petticoats - Onderjurken - Gaines - B.H.'s enz. PANTALON? DE BROEKENKONiNG '4&1 Advertentie X.M. Blijkens een uitvoerig verslag in het christelijke dagblad De Rotter dammer van woensdag heeft het lid van de Tweede Kamer C. F. van der Peijl, dinsdagavond in Irene een ver- kiezingsrede afgestoken voor de af deling Schiedam van de Chrtstelijk- Ristorische kiesvereniging Groen van Prinsterer. Het verslag bevat enkele merk waardige zinsneden. De heer Van der Peijl zou namelijk o.a. gezegd hebben: Het is niet in de eerste plaats zo. belangrijk of de CHV met tien of twintig stemmen in de Sta- ten-Generaal wordt gehoord. Wel belangrijk is, dat het Evangelie wordt gehoord." Maar enkele alinea's verder lert de verslaggever van De Rotterdai mer het CHU-kamerlid de volgende woor den in de mond: ,Een Christen blijft echter niet aan de kant staan. Ik geloof nog altijd~dat de AR is ach teruitgegaan. omdat hien te lang ge wacht heeft met mee te doen. Het. is daarom, in dit Verband wel dege lijk van belang of we tien of twintig vertegenwoordigers in de Staten-Ge- neraal hebben." Een aardig puzzeltje dus. Vindt de CHU het nu wel of niet een zaak van het eerste belang om zoveel mo gelijk vertegenwoordigers In de Sta- ten-Generaal te krijgen? Wij neigen ertoe over om het laatste te gelo ven. als we verder lezen: „De pro paganda van de CHU is nogal ma ger in vergelijking met «Jat andera partijen doen. Er is niet veel geloof in de waarde van deze propaganda". Ons moet van het hart. dat wij niet veel geloof in de waarde van dit verslag hebben. Het kamerlid Van der Peijl heeft dinsdagavond name lijk helemaal geen rede in Irene ge houden. De heer Van der Peijl was ziek en toen is ds. A. Oliemans uit Dordt maar een speech komen af steken. En dit is De Rotterdammer kennelijk ontgaan. Maandagavondwordt aan de Nieuwstraat 22 (sportschool Jansen) de balletschool Myra Peters geopend. Voor de Stichting Chr. Filmactie (Cefa) wordt zaterdagavond in Irene de film „Al wat gij hebt" vertoond. Aanvang acht uur. De uitvoering is geworden, wat voorzitter F. E. Koelman in zijn openingswoord ervan voorspelde: het hoogtepunt van de jubileumviering. Het welkomstwoord van de voor zitter kon uitgebreid zijn. Vertegen woordigers van de kerkeraden van de Ned. Herv. en de Geref. Kerk, het bondsbestuur, de bondstechnische commissie, het Zuidergewest, de kring Maasmond, de SBLO, de CJMV Vrienden van DOK en zustervereni gingen zaten in de zaal. Hij vertelde, hoe DOK was ont staan uit een klein groepje CJMV'ers en in 45 jaar tijd uitgroeide tot een verèniging met meer dan duizend leden. De technisch adviseur van de ver eniging, L. P. Isings, bood namens de Vrienden van DOK een nieuwe vaandeltop van modern allure aan als symbool van de vooruitstrevend heid in DOK-kringen. Een toepasselijk cadeau, want het programma droeg in menig opzicht een modern karakter. Zo is DOK ze ker niet wars van show, dat bieek wel in'de eclatante finale, een „ta bleau" dat het ganse podium vulde, met tientallen vlaggen in allerlei tin ten, met kleurige lichteffecten en k(l)eurige kostuums. DOK heeft ook het systeem losge laten van voor de pauze alleen het jonge goed en daarna de ouderen. Op die manier bleven vier uur gymnas tiek afwisselend genoeg. Genoeg variëteit en een tempo van werken en op andere nummers over schakelen dat de aandacht niet liet verslappen. Voor de pauze: een Bloememvals „gedanst" door meis jes van 14 tot 16 jaar, een kostelijke boerendans door jongere meisjes. i jongens van 10 tot 11 jaar met stok- oefeningen en kastspringen, ringtur- ner. door dames, een vrije oefening van de heren, dat waren zo enkele punten Direct na de pauze hebben de he ren zich voortreffelijk gepresenteerd aan hét hoogrek en op de brug. De ritmische oefeningen van de dames, een voornaam bestanddeel van de tweede helft van het programma, hadden geen gering aandeel in- het succes van de avond. Des ritmische oefening op een bo lero en een danssuite, de fantasie (voor meisjes) op muziek uit Faust van Gounod, de oefening op de wat melancholieke Slavische mars van Tsjajkowski hadden onmiskenbaar dat zelfde sprookjesachtige, dat (geen vergelijking natuurlijk I) ken merkend is voor klasiek ballet. De dames maakten deze nummers tot de glanspunten van de avond. De muzikale ondersteuning was aan de waardige handen van orga nist Joop Walvis en pianist J. van Ravens toevertrouwd. Volgende week donderdag wordt de uitvoering her haald. ROTTERDAM. 5 maart. Heden kwam aan de visafslag alhier een vaartuig en werden van IJmuiden en elders 300 kisten verse vis en 110 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: tong groot 3.65—'5.70. middel 3.30—3.60, klein 2.903.00, slips 2.30 —2.35. griet 1.00—1,55, heilbot 3.10— 3.45, per kg; sdSol groot 2S—31, mid del 36—47, klein 31—33, schar 24—26, zeebot 1618, schelvis middel 4347, klein 2835, kabeljauw groot 4756, middel 4042, klein 3033, makree! 3034, wijting 1226, verse haring' 2534, per kist; kuit 0.801.05, lever 1.001-10, spiering 0.901.15, per kg. De gemeente Schiedam heeft de Schiedamse Middenstands Centrale verzocht een soort van enquête te willen instellen betreffende de vraag naar bedrijfsruimte in Nieuwland. Daarom verzoekt de SMC midden standers, die serieus interesse hebben voor bedrijfsruimte in Nieuwland voor de vestiging van ambachtsbe- drijven (zoals van rijwielhersteller, timmerman, loodgieter, schoenher steller, stoffeerder en elektricien) zich schriftelijk met volledige gege vens omtrent hun wensen te wenden tot het secretariaat van de SMC, Lange Haven 102. (Van een onzer verslaggevers) Menig Nieuwland-bewoner zal vanmorgen met enige ver bazing hebben gekeken naar de mannen, die aan het vis sen warenin de singels. Het gebeurde echter hoogst legaal. De twee grootste hen gelaarsverenigingen van Schie dam, de ASHV en Schiedam en omstreken, hebben namelijk van de gemeente toestemming gekregen om de singels en an dere wateren in Schiedam leeg te vissen en de vis over te brengen naar het water in het recreatie-oord ten westen van de Poldervaart. De broodvisser W. Oranje en zijn helpers zijn er van morgen mee begonnen. Nieuw land was hst eerst aan de x beurt. De singels in Schiedam- i oost, de vijver bij het riool- gemaal aan het Marconiplein f en de wateren rond de be- t graafplaatsen volgen. Er zal ongeveer met dit karwei twee dagen gemoeid zijn. Vooral van het water rond de Alg, Begraafplaats hebben de hengelaars hoge verwach tingen, omdat daar destijds karpers zijn uitgezet. Advertentie I.M. BR0£ft$ UFST93 7SC 67937 Radio-Moskou heeft bekendge maakt, dat de Russen een grote raket hebben ontworpen met behulp waar van men tunnels kan maken. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Dracula. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: Daar komen de tanks. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Nederlandse Keramiek; Ach tijd, waar ben je gebleven: Moderne Nederlandse expressionisten (alle t/m 22 maart). Diversen: ARCADE, 8 uur: Boekenweekavond, Henrl Knaap spreekt over Humor ln de letteren. MUSIS SACRUM. 8 uur SG-tuneel- wedetrijd. Het Zuiden brengt „George en Margaret", Bioscopen: ZATERDAG PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Dracula. MONOPOLE-THEATER, '3, 5, 7 en 9 uur. Daar komen de tanks. Apotheek: Evers. Lange Haven 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Nederlandse keramiek: Ach tijd, waar ben Je gebleven: Moderne Nederlandse expressionisten (alle t/m-22 maart). Diversen: MARIJKE, 2 uur: Het Singelkwartier, klnderlilmmiddag. MUSIS SACRUM, 3 uur: Schiedamse Gymnasiasten Bond, Jubileum- receptie. IRENE, 8 uur: Cefa, hoofdfilm *„A1 wat gij hebt". MUSIS SACRUM. 8 uur: Schiedamse Gymnasiasten Bond. feestavond. ■''fjSUP* «JPÉ 1^45 ^fjgSÈS» ij •ÖaS '-V-' (Van een onicr verslaggevers) Op <31 december 1958 telde de Huishoud- en Industrieschool in de Prins Mauritsstraat 412 leerlingen, te weten 319 leerlingen uit Schie dam en 93 uit de omliggende gemeenten. De avondcursus telde 228 leerlingen, namelijk; 19Q uit Schiedam en 38 uit de omliggende ge meenten. Deze en andere cijfers kan men lezen in het zo'juist verschenen jaar verslag van de Huishoud- en In dustrieschool voor Schiedam en Om streken. Het jaarverslag geeft een overzicht van de bijzondere activiteiten op school en maakt onder meer melding van het feit, dat ter bestrijding van het gebrek aan ruimte, enige lokalen van het naastgelegen ulo-gebouw in gebruik zijn genomen. Onder hoofdstuk „Praktijk- werk." wordt -/.eed dat assistenten in de huishouding, kinder verzorgsters Vanavond, vindt in zaal „Con cordia", aan deWesthavenkade, de finale plaats van 'de junior- testwedstrijden om de wisselbeker van „Het Vrije Volk". Deze finale gaat tussen de teams van F or tu na. VDL (Maassluis) en Naald- iDijk. De wedstrijden beginnen- om 7.45 uur. De heer H. van Mun ster, chef propaganda van ,Jiet Vrije Volk", zal de beker weer aan de winnende vereniging uitreiken. en leerling-verkoopsters evenals vo rige jaren in de praktijk werkten. Van drie tot en met zeven maart werd door S2 meisjes een bezoek ge bracht aan het Schoolbuitenhuis te Oosterhout. Men vertoefde daar voor een werkweek, terwijl ook voor de nodige ontspanning werd gezorgd. Op 19 februari 1958 werd de schoolclub „De Boemerang" opge richt. Reeds op 12 juli werd een feestavond gehouden, die geheel door de,leerlingen werd verzorgd. Zaterdag 27 september was een be langrijke dag voor de school. De be stuursleden, leerkrachten en overig personeel van de school namen op deze dag namelijk afscheid van de directrice mejuffrouw H. J. Ybes, die tot directrice van een school in Goes benoemd werd. Ook werd afscheid genomen van mejuffrouw S. J. van de Waard, die de pensioengerechtig de leeftijd bereikte. In de plaats van mejuffrouw Ybes, werd tot directrice mejuffrouw Th. Vis benoemd. Naast de verzekering tot dekking van het risico van wettelijke aan sprakelijkheid, heeft het bestuur nu ook een ongevallenverzekering voor de leerlingen afgesloten. De leerlin gen zijn nu tevens verzekerd tegen ongevallen in de praktijk en tijdens schoolreisjes. De rivier biedt altijd, wel iets be zienswaardigs en zeker voor jongens voor wie het varen nog altijd iets romantisch heeft. Daarom is deze Schiedamse huismoeder met zoon lief naar de waterkant getogen, maar niet voordat se hem stevig heeft in gepakt. Want al breekt zo nu en dan het zonnetje door, het is nog winter. Advertentie I.M. De meest gesorteerde speciaalzaak in ROTTERDAMSEDIJK 399 - SCHIEDAM - TELEFOON 67550 (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam en Schiedam hebben samen in de maand februari het aantal werklozen met 473 mannen zien teruglopen. Het totaalcijfer ligt nu weer beneden de 5000 (4956) voor Rotterdam en het is 344 (61 minder dan voor januari) voor Schiedam. De 53-jarlge eerste stuurman L. E. A. is gistermiddag op het dek van het Noorse schip Hoegh Rider, dat bij Wilton in reparatie ligt gestruikeld. Hij liep een hoofdwond op en moest in het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam worden opgenomen. Aan boord van de Noorse tanker Fernrose is vannacht de 18-jarige Noorse koksmaat P. S. S., die onder de invloed van sterke drank ver keerde, van een trap gevallen. Hij werd gewond aan een oog, dat hij waarschijnlijk zal moeten missen. De jongen is naar het Ooglijderszleken- huis in Rotterdam overgebracht. Ook de tanker ligt bij Wilton in reparatie. De directeur van de Rotterdamse Elektrische Tran deelt mee, dat met ingang van 7 maari; de routes van de autobusüjnen 39 ex 40 bij wijze van proef worden gewijzigd. Lijn 39 (ringljjn) za-, komende van het station NS Schier* un, de bestaan de route volgen tot de Vlaardinger- dijk bij de P. J. TiOeistralaan. Ver volgens wordt gereden via P. J. Troelstralaan, Burg. Van Haaren- laan, Burg. Knappertlaan, Rubens plein. bestaande route. Lijn 40 zal in de richting Kethel de bestaande route volgen tot de Burg. Stulemeyerlaan bij de Burg. Honnerlage Gretelaan. Vervolgens wordt gereden via Burg. Honnerlage Gretelaan, Nieuwe Damlaan, Burg. Van Haarenlaan, Schiedamseweg, be staande route. In de richting Hillegersberg zal via dezelfde route inomgekeerde volg orde worden gereden. Het ingang van die zelfde datum wordt ook de route van autobuslijn 44 gewijzigd. Er zal dan niet meer worden gere den via Heemraadssingel, Vieram- bachtsstraat, Burg. Meineszlaan, Burg. Meineszplein, Van Cittersstraat v.v„ doch via Heemraadssingel, Beu- kelsdijk. Burg. Meineszplein, Van Citersstraat v.v. Invoering van éénrichtingsverkeer op de Boergoensevliet maakt het no dig de route van autobuslijn 49 te veranderen. Er zal niet meer worden gereden via Van Blommesteynweg. Boergoen sevliet oostzijde, Gruttostraat v.v., maar via Van Blommesteynweg, Arendsweg, Nachtegaalplein, Fuut straat, Dorpsweg, Gruttostraat v.v. In nagenoeg alle bedrijfstakken is er enige teruggang geweest. In de bouwvakken was de daling 62 en het zou zelfs 60 meer zijn geweest, als niet op de afsluitdag nog 60 schil ders van de Willem Ruys aan het eind hunner werkzaamheden waren gekomen. Aan die afbouw van de Willem Ruys hebben doorlopend 1500 tot 2000 man gewerkt. Maar Wilton- Feijenoord heeft de meesten dezer arbeiders kunnen vasthouden voor een nieuwe grote verbouwing, nu van een Italiaans schip. Enige daling met 29 tot 513 was er ook in de metaalnijverheid. Door late afmonstering als gevolg van op gehouden schepen door de mist was er in de koopvaardij 70 man minder geregistreerd, nl. totaal 538. De jeugdbemiddeling liep met 65 terug tot 72 nog geregistreerde gevallen en in de sfeer van het lager personeel was de teruggang 116 tot 1250. In globale cijfers was het beeld: 150 daling voor de seizoenwerkloos heid (tot nu 800), 166 voor de wrtj- vingswerkloosheid (tot nu 2492) en 157 voor de groep mindergeschlkten (nu 1908). Het gemiddelde werkloosheidsper centage is door die ontwikkeling tot ongeveer 2 pet. gedaald. Nu het betere weer velen lokt tot een wandeling langs de rivier, kan geconstateerd worden, dat de werkzaamheden aan ,J£uropoort", het nieuwe café-restaurant aan de Maasboulevard te Schiedam, goed vorderen. De contouren verraden reeds hoe het uiterlijk van het gebouw zich zal voordoen en het drukke heen- en weergeloop van vele arbeidskrachten bewijst, dat aan de Inwendige afwer king met volle kracht wordt gewerkt. En binnenkort zal deze drukte nog vermeerderen, wanneer de gemeente de laatste hand legt aan de voltooiing van de Maasboulevard ter plaatse. 1 Wanneer zich geen onverwachte tegenslagen voordoen, kan het ge bouw bp 23 april in gebruik worden genomen; de opening van het café- restaurant zal op die dag worden ver richt door de commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland, Tegen die tijd zal ook het nabij gelegen ornament, de Baak, zijn op gericht. Wij twijfelen er niet aan of na de 23e aprU zal Schiedam een hoekje aan de rivier bezitten, waar veien rust en verpoging kunnen vin den. Bij de familie J. S. en bij de fa milie H. B. E. In de Ruys de Beeren- broucklaan te Schiedam is gister nacht wasgoed gestolen. In totaal verdwenen vier lakens, twee dekens, twee handdoeken, een pyjama en een pullover. Advertentie 134- HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68981 De ontmoeting: tussen SVW en Fortuna Vlaardingen, die zon dagmiddag in Schiedam aan de Bosrand plaats heeft, is een derby met historie. In vroeger jaren waren dit de ontmoetingen van het seizoen en ongetwijfeld zal ook nu weer dit duel in de belangstelling staan. 5 MAART Engels pond 10,61—10,611 Amerik. dollar 3,77g—3,77g Franse frank 76,95—77,05 Belgische frank 7,55—7,551 Zwitserse frank 87,31—87,36 Zweedse kroon. 7&94173,991 Duitse mark 90>ti—50,291 Deense kroon 54,7554,80 Noorse kroon 52,94—52,99 Canada 3,89—3,891 Italiaanse lire 60,811—60,861 Oostenrijkse schilling 14,561—14,571 OVERLEDEN: N. W. van Beurden, 75 jr.; J. Wildeboer. 67 jr.. echtg. van J. Venema; C. B. Koog, 62 jr.; G. de Zwart, 19 jr.; M. A. P. van Heusden, 77 jr., wed. van F. A. H. Segers; J. van der Graaf, 67 jr.; J. P. D. Lulj- ten, 21 jr. GEBOREN: Joseph A. M., z. v. A. J. de Vette en J. M. Ham; Hendrik J., s. v. H. van Katwijk en M. C. van der Kruit; Marcellus J. P., z. v. P. M. van Hassel en M J Blom; Erna E., d. v. H. Planken en H. J. Mennen. Gehuwd: H. J. Paalvast 29 jr. en A. L. Groenewegen 23 jr.; E. van Veen 42 jr. en C. B. Petermann 30 jr.; C. J. Noordhoek 29 jr. en W. Coster 24 jr.; E. J. Baanvinger 21 jr. en J. C. Rijnberk 18 jr.; C van Oostenrijk 27 jr. en H, C. de Rooij 25 jr.; M. Brussé 73 jr. en A. E. H. Wuijster 46 jr.; J. Rosman 25 jr. en J. BI Scholte 22 jr.; N. M. Kolmeijer 28 Jr. en N. Boertje 20 jr.; L. van Nieuwenhuijze 26 jr. en E. Vogt 22jr. ONDERTROUWD: H. F. Brouwer 26 jr. en A. H. de Jong 31 jr.; J. J. Jobse 27 jr. en M. M. Nieuwland 22 jr.; J. W. van Loon 24 jr. en A. Jan sen 23 jr.; W. T. van Weeren 24 jr, en W. Versluis 22 jr. Fortuna, dat lelijk in de onderste regionen van de le divisie A is ge raakt, komt zondag „geladen" naar de Bosrand om te trachten zijn po sitie te verbeteren en. veilig te stel-, len. De nederlaag welke SW heeft ge leden in Vlaardingen is voor de rood groenen de zwarte bladzijde in deze competitie en houdt nog steeds de waarschuwing in dat, evenals in het verleden, het spel van Fortuna een tactisch tegenspel vereist. Leeuwarden heeft 1.1. zondag For tuna bedwongen met fris open spel en vooral tempo, twee factoren wel ke SW zal moeten hanteren wil men wederom niet het onderspit delven tegen deze oude rivalen. De roodgroenen zullen zondag moe ten aantonen dat zij, evenals Leeu warden, inderdaad tot de kopgroep behoren en dat de nederlaag des tijds in Vlaardingen een „vergissing" was. In deze sfeervolle derby zal het zeker aan spanning niet ontbreken en kan scheidsrechter, de heer F. A. F. Hügens uit Roermond, zijn han den vol hebben. De opstelling luidt: SW: Tap. Romein en Hekman sr., Jan van Schtjndel, A, van Kampen en Clarljs: G. van Pelt, Hekman jr., Corbeau, Könemann en Kleiss. Fortuna: De Leeuw; Swaneveld en Koolman; Weber, Janssen en v. Bor den; Smits, Brouwer, Baksteen, Bou- man en v. d. Berg. Om half twee wordt een voorwed strijdje gespeeld tussen de pupillen en SW en Fortuna. SW 2 gaat op bezoek bij PSV 2, een belangrijke uitwedstrijd voor de roodgroene reserves. SVV 3 bezoekt de lijstaanvoerder in zijn afdeling, F^ijenoord 3 en SW 4 speelt om 10 uur aan de Polder vaart tegen DHC 4. (Van een onzer verslaggevers) De burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens, heeft gistermiddag de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, ln zilver, op de borst gespeld van de heer K. Jager, die op 1 maart veertig jaar in dienst was van de Rotterdamse graanhandel de firma Gerrlt van StoLx. Na een aantal functies bij het be drijf te hebben doorlopen ls de heer Jager nu reeds een tiental Jaren al gemeen procuratiehouder van de fir ma. Kij vervangt ln voorkomende ge vallen de eigenaar van het bedrijf. De heer Jager is vlce-voorzitter van de Commissie voor Administratie en Beheer der Gereformeerde Kerk en lid van de evangelisatiecommissie. Bij K.B. is verleend de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In zilver aan mevrouw M. Kostense-Baron uit Rotterdam. Zondagmiddag om twee uur begint in het Sportcentrum Schiedam het nationaal judotoernooi voor bruine banden. Het aantal inschrij vingen is niet groot, de kwaliteit vergoedt echter in dit geval alles, omdat bijna alle lands- en districtskampioenen hebben ingeschre ven. Voor het eerst zullen nu ook de bruine banden -in gewlchts- groepen uitkomen. (Van een onzer verslaggevers) Vlak na het begin van de Vlaar- dingsc raadsvergadering ging de raad gisteravond op verzoek van de heer Vermeer (c.h.n.) in besloten zit ting. Dit geschiedde, toen het voor stel een hypothecaire geldlening te verstrekken aan A. Hoolmeljer en Zonen N.V. van 200.000, Zoals men zich zal herinneren is de beschultfabrie met kantoren en woningen van de firma Ten Kate te Vlaardingen op 11 februari verkocht aan de N.V. Kooimeljer. Aan de heer Ten Kate was door de raad op 6 april 1955 een krediet verstrekt uit de ge meentekas van 200.000, Uit de opbrengst van de verkoop is dit krediet afglost. De N.V. Hool- meijer heeft nu weer om eenzelfde krediet gevraagd. „Ik stond een beetje tegen die nieuwe hypothecaire lening aan te kijken. Maar de mededeling tijdens de besloten zitting hebben me volle dig ingelicht. Ik zal voor het voorstel stemmen," zo zei de heer Vermeer na de besloten zittttag. .Het is verheu gend. dat een dergelijk bedrijf naar Vlaardingen komt", zo voegde de heer Van der Veen hier aan toe. Het voorstel werd daarna met algemene stemmen aangenomen. Advertentie IJM. Korte Hoogstraat 22 - Rotterdam TEL 11.90.00 Bij de lichtgewichten zien wij oa. Nagel van judoclub Vanderhorst uit Utrecht en Kattestaart uit Vlaardin gen. Bij de middengewichten hebben in geschreven de Dordtenaren Ritmees ter en Arie ln 't Véld, terwijl de kans hebber hier wel is Winters uit Rot terdam. Ook bjj de halfzwaargewlchten zien wh Winters weer op de mat die het nu krijgt op te nemen o.a. met Gale- sloot van judoclub Utrecht en Groot, de halve finalist bij de. juniorenkam pioenschappen van Nederland, uit Haarlem. Bij de zwaargewichten zien wy De venter van Rotterdam. Termaten uit Zeist cn Lugten uit Hilversum als de kanshebbers, wanneer voldoende scheidsrechters aanwezig zijn zullen de voorwedstrydea op twee matten verwerkt worden. De halve- en hele finales zullen na de pauze op één mat verwerkt worden. (Van een onzer verslaggevers) Het feit, dat nog maar enkele ja ren na de opening de witgeschil derde gevelplaten van het Flatgebouw voor Bejaarden ln Vlaardingen nu reeds zullen moeten worden vervan gen door nieuwe spectraplaten, heeft gisteravond nogal kritiek uitgelokt van een aantal raadsleden. Met name de heer Nlemantsver- driet (c.-h.) opperde, dat dit toch niet mag voorkomen. Van een nieuw gebouw verwacht men dat het goed is en een architect moet weten, dat de dingen die hij gebruikt, van goede kwaliteit zijn. Dat was wethouder Walstra (arb.) met hem eens, maar, aldus de wet houder, het flatgebouw is meer dan in één opzicht een experiment. Het bestek is door alle Instanties goedge keurd, maar een volledige garantie was niet te geven. Een zeker risico was aanwezig en het feit, dat de gevelplaten ongeschikt biyken te zijn, ls een tegenvaller, die moet worden aanvaard. De wethou der kondigde aan. dat ook de platen aan de achtergevel van het gebouw binnenkort zullen moeten worden vervangen. De vervanging van de gevelplaten van het ziekenhuisgedeelte gaat f 14.414 kosten en de raad besloot de ze kosten te maken.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1