VAR A-ledental maakte in Schiedam flinke sprong en van j. v. d. Kop 40 in de wetsproblemen Geanimeerde vergadering o in het Volksgebouiv Activiteiten in 1958 van e commissie HDVS aan kop in spelregel- weclstrijden Morgen filmdag bij het NVV Van Dijkstraat vierde feest Het Vrije Volk HC Staal bij Maarsberger aangereden Sibajak naar Australië Jeugd wint van Zwaluwen XI Noodkerk voor de West wijk chiedammers j elkaar onder Esperanto-agend o Burgerlijke Stand MEDITATIE Voor Herenmode TIMCO GEVONDEN De grootste krant van Nederland Veemarkt Rotterdam Wisselkoersen Door auto aangereden Geen spreekuur Visafslag het VRIJE VOLK DINSDAG 17 MAART 1959 (Van een onzer verslaggevers) In 1958 maakte het ledental van de VARA in Schiedam een sprong van 5240 naar 5565, een winst dus van 6,5 procent. Dit verheugende resultaat deelde secretaris M. Boomsluiter I in zijn jaarverslag mee op de jaarvergadering, die de afdeling Schiedam gisteravond in het Volksgebouw hield. Het was trou wens een buitengewoon geanimeerde vergadering, want bijna eik punt op de agenda bleek wel stof voor een positieve dis cussie op te leveren. Liuotm Herkozen PAGINA S ZOETERMEER. De 47-jarige bouwvakarbeider J, Baars uit Zoe- termeer is zondagavond in Berkel aangereden door een personenwagen. Met een dubbele beenbreuk en een zware hersenschudding is het slacht offer naar het gemeenteziekenhuis aan de Bergweg te Rotterdam ver voerd. suiker „Tergelegenheid van het feit, dat me,j. C. W, van der Kop veertig jaar geleden in dienst kwam van het gerecht te Rotter dam en sindS die tijd werkzaam is geweest op de griffie te Rotterdam en Schiedam, heeft het de Koningin behaagd de jubilaresse de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toe te kennen." Deze mededeling deed de pre sident van het jltallig kantongerecht mr, P. B. Cos, gister morgen gedurende een bijzondere zitting. Herinnert u zich nog? Het club huis St. Joris Doele sou tien jaar gaan bestaan cn clubhuisdirecteur Karei Schollen senior had een in drukwekkend. verlanglijst-.7 opgesteld, want. zo hoopte hij ten dachten wij), ie Schiedammers zouden dit jubi leum waarschijnlijk wel royaal wil len onderstrepen. Een televisietoe stel. een projectie-apparaat cn nog meer van die voorwerpen, die men in ie Doele prachtig kan gebruiken, stonden op dat lijstje. Het tienjarig bestaan is inmiddels lang en breed gevierd. Een TV-onl- vangcr staat er echter nog niet in het clubhuis, zo hebben wij ons laten vertellen, een filmapparaat evenmin en al die andere doing en die op het lijstje stonden ook niet. Denk nu niet, dat de heer Schol len thans ontevreden is. Integendeel. lv- het maandbericht van het club- li,is zegt hij van de jcestweek: „Een goed programma, grote belangstel ling en een verjaardagspot die nog j 2.10,87 opbracht". Dit 'betekent, dat men de verschil lende kosten, die voor de feesten zijn gemaakt, kan betalen en dan nog een bedragje overhoudt. Wal men'met dit bedragje begint? De 'er Schol- ten heeft er de inzet van zen spaar actie van gemaakt. Waarvor men dan gaat sparen? Voor al die dingen, die wij hierboven wel en niet hebben genoemd cn die het clubhuis zo goed 'kan gebruiken. Tot slot nog één nieuwtje uit het clubhuis. De Clutenba clubhuis-ten toonstelling-bazaar wordt dit jaar gehouden van 15 tot en met 18 april. Nu reeds is men aan de voorberei dende werkzaamheden begonnen. I„ het kader van de- toneelwed- strijd van de Schiedamse Gemeen schap geeft Lutona vrijdagavond in .Musis Sacrum een opvoering van „De fatale datum" Aanvang acht uur. De belangrijke winst, die de VAR-n in Schiedam boekte, schreef de secre taris voor een groot, deel toe aan de succesvolle uitvoering van de Radio- TV-gids, die wat indeling en kleur- verdeling betreft, nog steeds aan de spits van alle omroepbladen staat. Apart noemde hij rok nog even de winst in Kethel, daar ging het le dental met niet minder dan negen procent vooruit. In het jaarverslag kwam ook nog de opheffing van de Kunstkring ter sprake. Als reden werd aangevoerd, dat het voor het bestuur steeds moei lijker werd het Passage-theater vol doende bezet te krijgen. Toch hebben de leden in het af gelopen jaar hun verzetje nog wel gehad. In het Passage-theater werd met veel succes de revue „Als de haan kraait" opgevoerd en de com- r.iunity-singing-ochtend, waarvan de opnamen op tweede kerstdag over de radio werden uitgezonden, heeft stemmen doen opgaan om nog eens met iets dergelijks te komen. Of het bestuur daarin zal slagen, staat nog niet vast. Maar in ieder geval kunnen de Schiedammers re kenen op een feestavond in het na jaar, die dan verzorgd zal worden door. Nico Schoonenberg met zijn eenniansshow. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De aftredende be stuurders. secretaris Boomsluiter en de leden P. S. Sjoerdsma en mevrouw W. Veld-van Eden, werden allen her kozen. I11 de plaats van de heer K. W. Wielhouwer, die Schiedam gaat verlaten, werd de heer J. Vredeveld gekozen. De vergadering heeft secietaris Boomsluiter kandidaat gesteld voor as Verenigingsraad. Voorzitter G. Smidt heeft het jaar verslag en het omroeprapport van het hoofdbestuur beknopt en helder toegelicht. Woensdagavond houdt de Schie damse Scheidsrechters Vereniging de laatste speiregeltcst wedstrijd voor ju nioren van dit seizoen cn wel voor de A-kiassers. De C- en B-kiassertjes van Hermes-DVS hebben er intussen voor gezorgd, dat hun grotere broers met een voorsprong de laatste ronde ingaan. Voor de overige deelnemers moet dit een aansporing zijn Hennes in een faire kamp van de eerste plaats te verdringen. Deze wedstrijd wordt weer gehou den in de Martinit-kantine en vangt aan om kwart over zeven. Vooraf zal de bekende oud-trainer van SVV .de heer P. Smit. een kort praatje voor de jongeren houden. Jaudou, la 19an de marto Klubves- pero Konversacia vespero ce fam. v. Gink, Ploegstraat 19. Estas sufica temoj por prt paroli do venu kaj parteprence al la dis- kuto. Geboren: Johannes, z van J de Reu ver en D van Waarde: Leendert E, z van A Termijn en M E Kruines; Jan. z van J Wijnmaalen en P Lange- reis; Gregorius J, z van J A Waltman en J J L de Gooijer; Eveline M, cl van P v Unen en J W Pronk; Cor nelia, d v G Hamerslag en M Wolt- haus; Theodora J J, d yan J E Bone faas en W J J Schuurmans. Overleden: J Loijens, 43 j, echtg van S den Boer; A Hollander, 78 j, wed van H de Jonge: H de Koek, 59 j; A.Stegmeijer, 64 j. Voor de laatste maal in deze lij- denstijd komt donderdagavond om 8 uur de Oud-Kath. gemeente aan de Dam bijeen voor de meditatie, welke pastoor C. P. v, d. Berg houdt. Advertentie I.M. Woensdagmiddag om 2 en. 4 uui belegt de NVV-Bestuurdersbond te Schiedam in het Volksgebouw voor de kinderen der aangesloten leden filmbijeenkomstea. Een zeer leuke film zal er gedraaid worden over avon'uren in een circus. Voorts zul len .e kinderen een verrassing mee naa; huis krijgen. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de boden der aangesloten organisaties en ook nog bij mevrouw Wielhouwer, Lorentzlaan 36b, mevrouw Cliaig- neau—v. Os, Prof. Treublaan lO; me vrouw Brand. Gordonstraat 33. en bij mej. L. Meerkerk, Pendrechtsestr. 8b. Woensdagavond om 8 uur is er voor de aangesloten leden ook film. Dan wordt er de prachtige kleuren film .Dili" vertoond, met in de hoofdrollen Leslie Caron en Mel Fer rer. Ook hiervoor zijn kaarten verkrijgbaar bij de boden van de aangesloten organisaties. Deze bij eenkomst wordt eveneens gehouden in de grote zaal van het Volksge bouw, Te bevragen aan liet hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9-12.30 uur en 2-6 uur: Gekleurde hoofddoek, 1 paar blauwe wanten, 1 paar zwarte dames- handschoenen. Te bevragen bij de vinders: Draaüslot, PhiUpse, Poortugaalsestraat 21: oorbel, Pi Tiulik, Burg. van Haarenlaan 1205: ring met steen, R. Blom, Aleidastraat 80b; gouden ring, F. van Geene, Burg. van Haarlaan 1007*.kinderbrtl, K. van Aporloo, Nieuwlandfiat SO: kinderbrll, Visser, Frnnselaan 206. Rotterdam, telef. 32044: zwarte damestas met inhoud. Pe ters, Zwnrtcwaalsestraat 22; aktentas m. Inhoud, C. van Mil, Schiedamseweg 181. Kethel; plastic portemonnee. E. Verha gen, Groenelaan 7JL; zwart glacé dames handschoen (r.j, Brotter, Villastraat 54; bruin glacé herenhandschoen, A. Hou ten, Strijensestr. 33; bruine herenhand- schocn Cr.). K. v. d. Schaft, Nieuwland fiat 8; 1 paar suéde damesschoenen, H. Fllpse, Doelehofje 25; rood kinderpan toffeltje, Witkamp, Schiedamseweg 104, Kethel; gritze jongensjas, G. Burger, Eroersveld 178; Jongenstrui, H. Dikhof, Brugmanstraat 15a; beige heren-winter jas, Machinefabriek Fontijnc, Boterstr. jongenstrui, H. Smellk, Dr. Wlbautstraat 3; jongensjasje met capuchon, Reurllng, Vlaardingerdijk 25. De commissie voor huishoudelijke en gczUsvoorlichting te Schiedam heeft verslag uitgebracht over haar werkzaamheden in 1958. In het afgelopen jaar werden vijf demonstraties in koken gegeven cn negen lezingen over de meest uiteenlopende huishoudelijke onderwerpen gehouden. Het hele jaar door werden twee naaicursussen gegeven. Lezingen, filmvoorstelling, demon straties en cursussen waren over het algemeen goed bezet. Onder leiding De Vlaardingse oranjevereniging „Jacob van Dijkstraat" heeft zater dagavond in het r.-k. Verenigingsge bouw een goed geslaagde feestavond gehouden. In zijn openingswoord hul digde voorzitter Van Halewijn de se cretaris van de vereniging.' die IZ'A jaar getrouwd is. Voorts werden de overleden leden herdacht. Het toneelgezelschap RTV „Ameta" bracht na dit openingswoord het to neelstuk „Pa snapt het niet" en van deze opvoering hebben de vele leden van de oranjevereniging zeer veel ge noten. Tot diep in de nacht ziin de bewoners van de Jacob v. Dijkstraat nog gezellig bijeengebleven. DINSDAG <$5 Bioscopen: <S> PASSAGE-THEATER, 2 en 3.15 uur: De gebroeders Karamazow. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 cn 9 uur: f> Ik was een rebel. Apotheek: C. Jansen. Swammcrdamsingei 41. Nicuwland-Apotheek, Wibautpiein 11. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Nederlandse keramiek; Ach tijd, waar ben Je gebleven; Moderne Ir Nederlandse expressionisten (alle r t/m 22 maart), g Diversen: VOLKSGEBOUW, 8 uur: Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholh. dranken, huldiging jubilarissen. MUSIS SACRUM, 8 uur: Kath. Kring, Jaarvergadering. s»> WOENSDAG bioscopen: X PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: De gebroeders Karamazow. s» MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Ik was een rebel. Apotheek: C. Jansen. Swammerdamslngel 41. Mouwlond-Apot'heek Wtbautplein 17. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Nederlandse keramiek; Ach tijd, waar ben Je gebleven; Moderne Nederlandse expressionisten (alle t/m 22 maart). O Diversen: MARTINIT-KANTINE, 7.15 uur. f SW, spelrcgeitestwedstrijd. X VOLKSGEBOUW, 8 uur: NVV-3e- X stuurdersbond, filmvertoning. van de soc. werkster van het Gem. Adviesbureau kwam maandelijks een groep dames bijeen. Onder leiding van de soc. werkster van het Ned. Herv. .Maatsch. Werk kwam een tweede groep dames een avond in de veertien dagen bijeen. Verschillende onderwerpen werden besproken, o.a. de inkomstenbelas ting. kleur en vorm in de woning en voeding. Om van een goede belangstelling verzekerd te zijn werd zoveel moge lijk met de wensen van de bezoek sters rekening gehouden. In deze kleine groepen komt het werk van onze commissie het meest tot zijn recht. Dat deze middagen en avonden zo goed zijn geslaagd is voor een' groot deel te danken aan de goede samenwerking met de sociale werk sters. Het blijkt steeds bezwaarlijk om voldoende belangstelling te kweken, daar voor hen voor wie het werk onzer commissie bedoeld is reeds in velerlei opzichten voorlichting geor ganiseerd wordt uit andere bronnen. Wij denken hierbij aan het werk door- vakverenigingen, confessionele verenigingen, radio en televisie, enz. Twintig Haarlemse bloemen meisjes zullen- de komende toe ken. in da Spaarnestad tien duizenden narcissen, tulpen en irissen uitdelen. Kind april gaan ze naar Pa rijs als gastvrouwen op de bloe mententoonstelling 'Floralis'. Midden juni zulten ze luister bijzetten aan de Holland-weel: in Scarborough, in oktober ten slotte doen ze hetzelfde in Stuttgart. ROTTERDAM, 16 maart, Aan voer in totaal 1981 dieren, w.o. 1220 vette koeien, 761 varkens. De prijzen waren: Vette koeien 3,16 —3,46 3,00—3,16 2,80—2,92; Varkens (lev. gew.) 1,87—1,85—1,83. Overzicht Vcv.„c j£0£ien-aanvoer groter, handel kalm, ruim prijshou dend, enige prima's boven notering. Varkens Uev. gew.): aanvoer als vo rige week, handel redelijk; prijzen hoger, prima exemplaren boven no tering, zware varkens van 1,76 tot 1,78 per kg. 16 MAART Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse marK Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 10,61210,615 3,773—3,772 76,9577,05 7,54a—'7,55 87,25—87,30 72,945—72,99J 90,21190,264 54,76—54,81 52,95—53,00 3,891—3,893 60,79260.84J 14,56ï—14.57Ï HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie Passage 20 - Tel. 68798 J (Van een onzer verslaggevers) Hoofdcommissaris H. M. C, A. Staal van de Rottedamse politie is maandagavond omstreeks tien nhr bjj Maarsbergen in zijn personenauto aangereden door een hem achterop komende vrachtauto. De heer Staal reed vrij langzaam doordat er een vuiltje in de benzine leiding van zijn wagen zat. De chauf feur van de vrachtauto heeft hém vermoedelijk te laat gezien en botste achter tegen de auto van de hoofd commissaris op. Beide wagens werden beschadigd, maar persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Op de plaats van het ongeluk kwamen vele politiemannen een kijkje nemen. Bovendien kwam er een auto var. de Rotterdamse politie om de hoofdcommissaris te halen en de beschadgide wagen werd naar de opleidingsschool van de Rijkspolitie De Varenkamp te Bithoven ge bracht. Vanmorgen haalde de heer Staal zijn wagen persoonlijk in Bilt- hoven op. (Van een onzer verslaggevers) Met achthonderdvijftig; passagiers is vandaag het passagiersschip. Siba jak van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd uit Rotterdam vertrokken. Het schip gaat via het Panamakanaal naar Nieuw-Zeeland en Australië, vanwaar het door het Suezkanaal terugkeert. Op de uitreis komen in Southampton nog honderdvijftig Engelse passagiers aan boord. Ruim dertig Finnen en vijfen zeventig passagiers, onder wie ook ontheemde Hongaren,- uit Oostenrijk en Duitsland reizen voor rekening van het internationale comité voor Europese emigratie. De oudste passagier is de 80-jarige heer K, H. Nauta uit Bussum, die, zoals wij reeds meldden, met zijn vrouw op bezoek gaat bij hun drie geëmigreerde zonen. De jongste aan boord is de zes weken oude Martinus Zondag. Het Vlaardingse Zwaluwen, kandi daat voor de tweede klasse zaterdag voetbal, heeft een oefenpartijtje ge speeld. Want daar kwam in. feite de wedstrijd, die dit weekeinde op het Zwaluwenveld tegen een Nederlands zaterdagjeugdelftal werd gespeeld, °P neer. Het werd ten slotte, na een ietwat matige en onder-de verwachtingen blijvende vertoning, een 1O-Her winning voor de zaterdagjeugd. Voor de rust hielden de Vlaardin- gers vrij aardig stand. Vooral de Zwaluwenverdediging wist vele aan vallen te onderscheppen. Vleugel ontnam midvoor Hopman (Kennemerland) alle kansen. En de Vlaardingse doelman Van der Reij- den wist enkele gevaarlijke ballen heel goed te stoppen. Na de rust bleek, dat di Zwaluwen- aanvalsllnie niet bij machte was tegen, dit jeugdelftal iets uit te rich ten. Doelman Koelewijn (Spaken burg) kon dan ook niet veel talenten ten toon spreiden. Aan de ahdére kant ging het. in de zestiende minuut van de tweede helft anders. Van Duijvenbode kreeg toen de bal goed toegespeeld en middenvoor-Hopman stootte het leer keurig door, het doel in. -v" Daar bleef het bij in de wedstrijd, die verder op het zwaar bespeelbare veld nogal moeizaam "erliep. Advertentie I.M, D£K01TER8fMSLSCH0UWBÜRG; bW ROTTERDAMS TONEEL 1 vrijdag 20 maart, .8 uur A POPULAIRE VOORSTELLING Toneelspel van Hugo Claus. Speciale prijren f 0.75 I 3. DE NEDERLANDSCHE OPERA maandag 23 maart, 8 uur F DIE ZAUBERFIÜTE Opera van W. A. Mozart, Het was gisteren veertig jaar ge leden. dat mej. Van der Kop haar werkzaamheden „aan de Noordsin- gel" begon. Iri 1933 werd zij overge plaatst naar de griffie te Schiedam waarna spoedig de aanstelling tu„ hoofd van de griffie volgde. Mr, Cos gaf een kort overzicht van haar werkzaamheden bij het gerecht. Hoe zij steeds weer voor grote pro blemen wordt gesteld als voorschrif ten cn wetgeving gewijzigd worden. En gewijzigd wordt er maar al ie vaak. Hij wees op de nieuwe pacht wet, de huurwet, het kinderrecht en de huurkoop. Met accuratesse heeft zij zich steeds weer in de nieuwe materie ingewerkt. Voorts bood hij de jubilaresse mede namens de griffier mr. O. W. Sipkes en de officier van Justitie mr. R. „A Schimmel een encyclopedie en bloe men aan. Mr. Schimmel memoreerde de uit stekende samenwerking en wees op de verheugenis bij het Openbaar Mi nisterie over deze onderscheiding. De samenwerking tussen mej; Van dei- Kop en de griffier mr. Sipkes dateert niet van de afgelopen zes jaar. Reeds in 1929 had hjj met haar in Rotter- I dam samengewerkt op de griffie al daar. Later werd mr. Sipkes overge plaatst en het - had hem bijzonder erheugd te vernemen, dat in 1953 jok mej. Van der Kop naar Schiedam werd overgeplaatst. Namens de plaatsvervangende kantonrechters sprak vervolgens mr. dr. ir. M. M. van Praag „bijna als collega, want ik heb er ook haast veertig jaar opzitten." Hij overhan digde haar een bloemstukje, waarna een personeelslid van de griffie, cte heer J. T. Bijl. de jubilarisse een fraaie barometer aanbood. Hierna volgde een rij van sprekers, van wie wij noemen mr. F. Borde- wijk namens zijn confrères, notaris A. Hoek als afgevaardigden van de Schiedamse notarissen en deurwaar der F. C. van Duyn. Nadat mej. Van der Kop een kort woord gesproken had volgde een ge animeerde receptie in de kamer van. de kantonrechter. Het gebruikelijke woensdagmiddag spreekuur van de Wethouder van On derwijs komt deze week te vervallen. Mr. F. B. Cos speldt mej. v. d. Kop de eremedaille in goud, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau op. (Van een onzer verslaggevers) Naar wij vernemen heeft liet col lege van kerkvoogden van de Her vormde Gemeente in Vlaardingen besloten voor te stellen een noodkerk voor de West wijl; aan te kopen. Het kerkgebouw is een houten bouwwerk, dat op het ogenblik nog in N'oord- Brabant staat. Als de houten kerk geplaatst wordt, dan zal het gebouw helemaal aange past worden bij de huizen in...de nieuwe Westwijk. De kerkzaal meet twintig bij acht meter en daarnaast is er nog een zaaltje van vijf bij vijf meter. Het ligt in de bedoeling om de kerk ook voor het wijkwerk in te schake len. De noodkerk zou voor een pe riode van rond vijf jaar in de West- wijk worden geplaatst in afwachting van een permanent gebouw. Na die vijf jaar zou het gebouw ook voor de Noordwijk dienst kunnen doen. Rotterdam 16 maart. Aan de Vis afslag alhier werden van IJmuiden, en elders 300 kisten verse zeevis en 2200 kg spiering 'aangevoerd. De prij zen waren: Schol midd. 38 tot 40, id. klein 28—30. Schar 23—24, Zeebot 9 —12, Schelvis midd. 63—65, Kabel jauw midd 50—52, idem klein 40—41, Makreel 30—32, Wijting 35—39 p kist, Kuit 4565, Lever 75—90, Spiering 5060 p kg. Met het oog op de viering van het derde lustrum van het district Schie dam van de KNBB zijn ook jubileum wedstrijden georganiseerd, waarvoor de spelers van de diverse klassen in aparte poules zijn ingeschreven. Gis teravond zijn de jubiieumwedslrijden voor een deel gestart, terwijl tevens nog competitiewedstrijden en drie- bandenpartijtn op het programma stonden. Onderstaand laten wij de uilslagen volgen van alle gespeelde partijen. Competitiewedstrijden: De Sluis—RES 6—0. C. v. Duikeren 132 132 15 2i 8.80 A. Willebrand 158 12415 54 8.26 W. Heinsbvoefc. 120 120 32 18 3.75 C verbl-ugge 109 108 32 12 3.37 W. v. d. Steen 107 107 32 21 3.34 H. Leijte 101 56 32 8 1.75 Driebandenloernooi: Poule i. gespeeld bij de BV Bellc- vue te Maassluis: Walda 30 30 71 3 0.422 v. d. Water 30 28 71 4 0.388 Simons 30 30 132 4 0.227 Fortuijn 30 28 132 2 0.212 Vermeulen 30 30 53 3 0.556 Dries 30 15 53 2 0.283 Poule 2, gespeeld bij de BV Rem brandt te Schiedam: Eggelmeijer 30 30 68 5 0.441 Van Gerven 30 13 68 2 0.191 Weeland 30 30 73 4 0.379 Schepen 30 29 79. 4 0.367 Bleiksloot 30 18 85 2 0.210 v. Letten 30 30 85 3 0.352 Poule 3. gespeeld bij de BV De Karseboom te Schiedam Van Duijl v. Deuraen Broekhuijzen Valkesteijn Ruggenberg Hendriks Ruggenberg Valkesteijn 48 48 30 16 30 30 42 20 42 .42 30 26 42 42 42 31 64 64 60 60 90 90 78 78 0.750 0.250 0.500 0.330 0.466 0.288 0.538 0.397 le klas. gespeeld bij de BV RES te Schiedam: v. d. Velden 200 186 33 30 5.63 Willebrand 200 200 33 39 6.06 Cordemans 200 200 34 30 5.88 Eikenbroek 200 183 34 16 5.38 De beide overige vastgestelde par tijen konden, door verstek laten gaan van de spelers, geen doorgang vin den. 3e klas, gespeeld bij de BV HVO te Vlaardingen: Zeebregts 100 100 44 12 2.27 Liebregts 100 68 44 8 1.54 Jacobs 100 100 36 15 2.77 v. d. Brugge 100 66 36 19 1.83 De 'partijen ValkPost en Kuisken Groen vonden geen doorgang we gens het niet opkomen van de spe lers Post en Huisken. De uitslagen van de bij de BV Confiance te Vlaardingen gespeelde partijen zijn als volgt: Boomert 100 84 50 9 1.68 v, d. Ster 100 100 50 13 2.00 Vink 100 100 46 11 2.17 v. d. Linden 100 68 46 10 1.47 De Jong 100 100 29 14 3.44 Hulsman 100 74 29 11 2.55 v. d. Lugt 100 100 40 13 2.50 v. d. Vliet 100 53 40 5 1.32 De uitslagen van de in poule 2 ge speelde partijen 4e klasse zijn als volgt: Poule 2 gespeeld bij het Volksge- bouw te Vlaardingen: Van Genderen 75 75 59 5 1.25 Smit 75 60 59 5 1.01 v. d. Meijden 75 75 71 10 1.05 Meijer 75 65 71 4 1.01 Meijer v. Genderen Schipper Van Rijn Verbeek Smit Poule 3, gespeeld bij 't Oosten te Vlaardingen: 75 75 40 13 1.87 75 45 40 6 1.12 75 75 51 8 1.47 75 70 51 7 1.37 75 75 47 7 1.66 75 55 47 7 1.17 Alphenaar De Vette Roetman Stolpen Van Wijk Stolpen Coens 75 51 44 9 1.15 75 75 43 9 1.74 75 52 43 7 L20 75 75 41 8 1.82 75 75 41 10 1.82 75 75 37 8. 2.02 75 62 37 9 1.67 Poule 4 gespeeld bü MES te Vlaar dingen: Gerritsma Hansen Post v. Tillaart Joosse PulJe 75 66 32 6 2.05 75 75 32 10 2.34 75 75 37 10 2.02 75 59 37 6 1.59 75 75 43 8 1.74 75 48 43 5 1.11 Poule 5 gespeeld bij de BV Entre Nous te Schiedam: v. Duikeren Droge v, d. Berg Mouthaan Hardinxveld Schellebeck Schellebeek Mouthaan Heinsbroek Schellebeek 75 66 52 5 1.26 75 75 52 -11 1.44 75 75 28 12'2.67 75 41 28 6 1.46 75 49 25 8 1.96 75 75 25 20 3.00 75 75 20 12 3.75 75 37.20 .7 1.85 75 75 28 11 2.67 75. 56 28 8 2.00 Van Marle 75 75 44 7 1.70 Poule 7, gespeeld bij de BV DKC te Schiedam: UlsamerBakker niet doorgegaan. Spelers niet opgekomen. De Jong Nieuwaard De Gast Helmich Mondt Kentie v. d. Linden De Jong 75 75 23 12 3.26 75 44 23 10 1.83 75 75 39 13 152 75 54 39 5 1.38 75 75 33 10 2.27 75 45 33 6 156 75 75 45 9 1.66 75 73 45 8 1.62

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1