Eerste DA F-jes rijden in Eindhoven van de band Majoor Schmidt: Ik was gewoon kwaad Crisis' in KSG nog niet afgekondigd Elf Nederlandse caravans trekken door VS WASSEN 37f° Spreeuwenpraat Politie rolt jonge bende op Schipper gewond bij ontploffing ZONDER COMMENTAAR IJ sblok overleeft Afrikaanse reis Lauren Bacalls juwelen terug EEN ECHT K0FF1ELEPELTJE! Ministers blijven op de vlakte Meesterlijk... 'ONS MEVROUW' STUURT TROTS DE PROEFBAAN OP Waarom Schmidt naar huis mocht Ds. Kemp overleden mMMé HET VRIJE VOLK DINSDAG 24 MAART 1959 PAGINA 3 Tollende knippen SC Vrijlating verwacht Deze Burger mr.E.Elias) (Van onze verkeersredacteur) De eerste en de tweede DAF- personenauto van de lopende band gekomen, een dag vrij voor het DAF-personeel als be loning, een weg genoemd naar de gebroeders Van Doorne in hun geboorteplaats Horst al deze vreugden zijn maandag middag tussen drie en vijf uur uitgestort over een fabriekshal met duizenden mensen, toen te Eindhoven de aflevering werd ingeluid van de lang verwachte Nederlandse personenauto uit Van Doorne's Automobiel fabriek. Brabants feest Géênszins onzeker Vrije dag £X*OPLOSSIR6 raadsel*** JUwnr Ir dn wmfét i StowSaadmtMttt «ppt» 8 £i3«53EBEBHHB3MBw2öi i* 17ëk-wat? féhienka.! veerkrachtig-plooihoudendwaabaar Ijj S\r (Van onze Brusselse correspondent) Uitstel van het afkondigen van de 'duidelijke crisistoestand' op de Europese kolenmarkt. Maar: nog geen afstel. De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal b 1 ij f t van mening, dat de crisistoestand bestaat; dat de produktie van de steenkolenmijnen verminderd moet wor den dat de invoer beperking behoeft. "Vierentwintig deelnemers, leden van de 'Nederlandse Ca ravan Club', met elf combina ties auto-caravan, zijn de eer ste groepsreis naar de Verenig de Staten begonnen. U treft er een keur uit duizenden Steun verwacht Pieter moet van daag excuses maken. En ik hoop dat een mij onbekende JRET- conducteur deze ver ontschuldigingen zal accepteren. En ik buig in ootmoed 't spreeuwenhoojd en zal de man graag een nieuw dubbeltje aan bieden. Vanwaar dat dubbeltje? „Hee, dat is geen goed Nederlands dub- ,v| beitje!" dacht ik 'n week of wat geleden toen een van de spreeuwenneven we gens niet geringe verdiensten beloond moest worden en ik grabbelend in mijn beurs naar een zilverstukje zocht. Nee, het ivas ook geen goed Nederlands dubbeltje, 't toas een Zweeds muntje. Maar ik, kon me levendig voordellen, dat de man- die die het my bij het wisselen gegeven had, deze vergissing maakte. Dubbel tje en Zweeds muntje leken als twee druppels water op elkaar. En oom pieter sprak verstandig tot de spreeuwenneef„Kijk, dat dubbel tje proberen we nu niet stiekem uit te geven. Je mag de mensen nooit bedriegen. Je moet altijd eerlijk zijn. Dat dubbeltje doen we nu m dit aparte vakje. Kunnen we ons nooit vergissen." Wel, dat was dat. Sprak Pieter vorige week een. man. die naar Zweden zou gaan. Zei Pie ter; „Wacht, Aan heb tfc nog een dubbeltje voor je." Had ja bloos gerust, o spreeuw de verstandige en eerlijke Pieter dat dubbeltje tóch uitgegeven; juist, 't Zweedse geldstukje. Op de tram. Ik zal u graag een nieuw geven, on bekende conducteur. Zaterdag 14 maart stond er in onze krant een foto van de scheerstoel, die een kapper uit Ep>e zo vernuftig had geconstrueerd. Zittend kon de man zijn klanten scheren. Onze correspondent uit Ooltgens- plaat, de heer L. Jordaan, bericht ons hu, dat de Eper kapper niet de enige is, die zijn klanten zittend scheert en knipt. Ook zijn schoonzoon, de kapper H. Kobus uit Ooltgensplaat. doet dit al enige tijd. De heer Kobus heeft langer dan dertig jaar gewoon als iedere andere kapper rond de stoel gelopen. En hij heeft al scherend en knippend heel vrat gelopen, want het is nog maar een paar jaar geleden, dat daar in de buurt de sluitingstijd voor het kap- persbedrijf werd vastgesteld. Knippen (Van een onzer verslaggevers) Re Amsterdamse politie heelt zeven jongelieden met nozem-allures inge sloten, Zij behoren tot een bende die haar hoofdkwartier had op de Nieuwemlijk. Van daaruit maakten zij een serie strooptochten door Am sterdam, Tal van inbraken, autodief stallen en gevallen van joyriding hebben de jongelui in de iaatste maanden gepleegd. Met de arrestatie van de 21-jarige H. A. H„ die verleden week woens dagavond inbrak in een radiozaak m de Meeuwenlaan, kreeg de politie een slangrijk aanknopingspunt. H. werd gearresteerd na een felle achtervol ging door een agent in burger, die drie waarschuwingsschoten loste. Zijn medeplichtige, de 20-jarige F. C., ontkwam aanvankelijk. Hu werd echter gisteren aangehouden, nadat hij zich enkele dagen schuil had gehouden. Deze beide inbrekers werden be trapt toen ze de radiozaak uitstapten met twee radiotoestellen, twee scheer- apparaten en een geldkistje. Het was overigens a! de zevende maal dat er bij deze zaak werd ingebroken. Ook elders in de stad had de bende het voorzien op radiozaken. In de Vijzelstraat haalden ze uit een winkel een groot aantal radioartikelen. De recherche is nog op zoek naar een aantal bendeleden. Vermoedelijk zal het aantal arrestaties spoedig de tien overschrijden. De Maasbrachtse schipper E, Zoer, 37 jaar oud, is gistermiddag in de haven van Maasbracht bij een ont ploffing op zijn schip ernstig ge wond. Hij is in een ziekenhuis opga- nomen. ïn de machineruimte van het schip waren gassen vrijgekomen, die ont ploften toen de schipper de motor wilde voorverwarmen." Door de explosie werd de stuurhut volkomen vernield. De schade aan het schip is aanzienlijk. Advertentie IM. en. scheren in een agrarische streek betekent voor de kapper vroeg begin nen en werken tot laat op dé avond. De 55-jarige heer Kobus werd be gin 1958 ziek. De dokter verbood hem „staand werk"; er moest een oplos sing voor gevonden worden. Die op lossing is er gekomen. Smid C. Kamp werd te hulp geroepen en na veel wikken, wegen en tékenen kwam men tot de constructie van een stang, die onder aan de poot van de stoel draai baar werd bevestigd. Aan het andere eind kwam een fjetszadel, zodat de heer Kobus nu als iiet ware zittend rond zyn klanten tolt. Een licht duw tje met de voet is voldoende om van de ene naar de andere kant te tollen. Men verzekert het ons met klem: Niemand behoeft er bang voor te zijn, dat men maar aan één kant geknipt of geschoren wordt. De heer Kobus kan overal bij Een plaatje van deze Ooltgenplaatse kapper drukken wij hierbij af. Met Euromast Pieter (en vooral mevrouw Spreeuiu) wachten met belangstelling op het ogenblik dat de Euromast het hoog ste punt bereikt zal hebben. Die auto lokt ons. Euromast spreekt tot de fantasie. Euromast is onderwerp van vele ge sprekken. Rotterdam is nu al trots op die Euromast. Hoezeer wij geboeid toorden door dat karwei? Pieter belde maandagmorgen met de belastingen. Ik had een beoaalde ajdeltng nodig. ,Jk zn', u doorverbin den" beloofde de juffrouw aan de Puntegaalslraat. Pieter kréég die af deling. En wat hoorde ik? ,Met Euromast," zei de meneer. Aanbod In dank hebben wij vandaag de vol gende aanbiedingen in ons boek der Bij- draoen opgeschreven: een divan, vier stoelen en twee armstoelen (bestemd) van O. uit de Brandaanstraat, stoelen, een tweepltsgasiel (alles bestemd) en een nachtkastje van Van R. van de Ma- tbenesserdijk, twee armstoelen, een ko kosmat (bestemd) en capsules van B. uit de Kegelstraat en een uitschuif tafel (bestemd) met aardewerk van B. van de Oudedljk. Een kachel (bestemd) hebben wij genoteerd van N". van het Burg. Hölmanpletn, een vloerkleed, een strijk plank. een luidspreker (alles bestemd), capsules, zilverpapier, postzegel® en reis bunnen van Van M. van de Lange Hilleweg, een stofzuiger (bestemd) van B. uit de Pols loodst raat, een flets (be stemd) van S, van de Oostraaaslaan. postzegels, viltjes en tijdschriften van Van, der E. va a bet Burg. Hof f manplein en waardepunten van N.N. De spreeu- wenpot were! verrijkt met een gulden van Op den K. van de Schlekade. Kleding voor bet oproepje hebben wij opgeschreven van O. uit de Willem de Zwijgerstraat (roet wieg), S. uit de Runstraat (met capsules), H. van de Goudenregenlaan te Delft, K. uit de Cy- elameatraat, Z. van de SnelHusslngcl te Schiedam, De B. uit de Amelandsestraat es van Y. uit de Tochtstraat. Verlies De fam. Van den Berge, Almonde- straat 57, zoekt een op 19 maart op de Schledamseslngel verloren zwarte por tefeuille met nummerlljsten, kleine foto's en eigendomsbewijzen van post duiven. Ook de fam, Dottelaar, H, Dul- laertpleln 45b, zoekt wat, en wel een poesje van pluche dat tussen dit plein en Dzerstraat is verdwenen. Waar is de ierenbrll met donker grijs montuur, die de heer Resoort, Orenjeboomstr&at 214, op 14 maart tus sen huis en Penoreeht miste? Ongeveer 12 gulden zaten er in de zwarte porte monnee die N. de Jong, Ouaewel- straat 43. op 13 maart tussen huls en Burg. Meineszlaan kwijtraakte. Vondst De heer G. B. de Rijke, Kat. Lagedijk 47c, heeft in de omgeving van de Qroe- nendaal een bril gevonden. Kent de Heuvel, Heer Hugostraat 15b, heeft on geveer drie weken geleden in de omge ving van de coolslngel een bruin© le deren. handschoen opgeraapt. PIETER SPREEUW (Van een onzer verslaggevers) „Nu pas realiseer ik me, dat niet ik, maar Nederland in Indonesië in het gevang- heeft gezeten." Dit zei gisteravond in het Haagse hotel Terminus majoor H. C. J. G. Schmidt aan een kleine kring van vrienden en kennissen. Niet per vliegtuig is majoor verbazing een oud-KNIL-korporaal Schmidt in ons Jand teruggekeerd, mij daar toe". Het toestel dat hem van. Engeland naar Schiphol zou brengen, noest Om even over half negen stapte door mist na uren boven Amsterdam majoor Schmidt het Haagse hotel te hebben gecirkeld, uitwijken naar binnen, de bloemen van zijn pieeg- Dusseldorp. dochter, mcj. Koppens tegemoet. Zij De KLM-districtsdirecteur daar vloog hem om de hals. stelde zyn eigen auto ter beschik king en daarin passeerde Schmidt Daar stonden leden van het Jung- om zeven, uur de Nederlandse grens, schlager-comité te wachten, zoals „Welkom, riep tot mijn stomme eerder op de dag op Schiphol. Daar trof Schmidt ook de heer Lunink, die in zijn proces als getuige de charge is opgetreden. De vrijlating ran Schmidt is al sedert oktober door Buitenlandse Za ken verwacht. De majoor is de laat ste maanden ook een paar keer uit Hoe, werd DJAKARTA (Antrra) De voorzitter van het Hof van Appel, Raden Tirtosoedibjo, heeft verklaard, dat de revisie van het vonnis tegen de voor- de gevangenis geweest, malige majoor van het KNIL, verder niet onthuld. H. C. J. G. Schmidt, zijn grond vond in de omstandigheid, dat hij slechts schuldig is bevonden aan de aan klacht lid te zijn geweest van een bui ten de wet gestelde organisatie, de Daroel Islam, Wegens gebrek aan bewijs is Schmidt vrijgesproken van de andere aanklachten met name: De Daroel Islam daadwerkelijk te hebben gesteund; In samenwerking met de Daroel Islam een voorpost, van het leger te hebben aancevallen De heer Schmidt vertelde nog dat het telefoontje dat tijdens een gesprek tussen hem en de ge- i'angenisdirecteur in Djakarta zyn vrijlating meldde, nog is herroepen. Twee uur later kwam pas defini tief door. dat hij onvoorwaardelijk werd vrijgelaten. Een afschrift van het vonnis ontbreekt thans nog. In deze rubriek vermeldt Het Vnje Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd- is natuurlijk even blij als gij alien, dat wij liet er zo mooi hebben afge bracht de 12de dezes, doch hij heeft nooit behoord en zal nimmer behoren tot diegenen, die uit de allergrootste winst de allergrootste voldoening putten. Zes meer is hem allang mooi genoeg. Een geleidelijke stijging van onze partijaanhang is hem liever dan sensationele sprongen. Hij is een oud. voorzichtig en be daard man. Stunten en sensaties maken niet veel indruk op hem. De betrekkelijkheid van alles staat hem, bij de beschouwing van alles, (e dui delijk voor ogen dan dat hij zou gaan juichen om uitwassen van kie zersgunst. talen wij daarom, terwijl dc ne gentien in 's lands vergadereaal to nen wat de liberaliteit Is en wat zij wil, trachten onze positie naar binnen te versterkendat wii zeg gen: de partij te versterken door haar ledental te vergroten; het par tij-apparaat te verdiepen en te con solideren en het liberalisme, ook in tern, als een levensbeschouwing en een levenshouding uit te dragen, een levenshouding, die niet alleen te ma ken heeft met stemmenwinst en electorale glorie. lilt Vrijheid en Democratie, weekblad voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie van 21 maart 1959. Er volgde een bliksem-interview. „De moeilijkste tijd was het proces, met daartussendoor de „tentoon stelling" aan de Indonesiërs, die met tomaten etc. mochten gooien. Hoe ik geestelijk overeind bleef? Ik weet het niet. Nou ja, ik was gewoon kwaad. En ik had geweldige steun aan de Nederlandse getuigen." "Wat ik ga doen? Het is moeilijk over de toekomst te spreken. Ik heb nu een nieuw pak verder heb ik geen cent. Bij de kust van het noordelijke eiland van Nieuw-Zec". nel zijn min stens drie meteorieten ,t felle licht verschijnselen in zee gestort. De grootste steen woog naar schatting 45 kg. LIBREVILLE (Reuter). Een reusachtig ijsblok, dat duizend jaar oud moet zijn. is na een tocht van 27 dagen uit Noord-Noorwegen naar Afrika, aangekomen in het zieken huis van dr. Albert Schweitzer te Lambarene, op 80 km van de equator. Het blok, dat drie ton woog by het vertrek, was slechts tien pet. in ge wicht verminderd, om precies te zijn 336 kilo. Het was tegen weersinvloe den beschermd door 'n laag glaswol. Tegelijk met het ijsblok werd een zending medicijnen afgeleverd. De eerste DAF-600 die aan het pu bliek is geleverd, ging naar jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyer) van Eekart. voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Automobiclclnb, de KNAC. Jhr. Smits van Oyen, die Inwoner! is van Eindhoven, had deze DAF alj begin 1957 besteld, lang voor de pro-' duktie ook maar enige vorm had ge-' kregen. De tweed# personenauto In luxe- uitvoenng was voor mevrouw Truus, Smulders—Belien, burgemeester van Oost-, West- en Middelbeers in de Kempen, Nederlands enige vrouwe lijke burgervader. Zij heeft het wa gentje m oktober gekregen van haar gemeentenaren, die haar hebben ge huldigd toen zij twaalf en eea half jaar burgemeester was. Natuurlijk was het huldigingscomité van toen aanwezig. Het is een groot, hartelijk en echt Brabants feest geworden, deze in trede van de vaderlandse personen auto in de verkoopwereld. Ai om drie uur begonnen de drie duizend man personeel samen te stro men in de enorme eindmontagehal, waar een lopende band van een kilo meter emdigt. Een uur later, onder groot applaus, rolde het eerste autootje gekente kend AD-01-23, een caramelgeel wa gentje met blinkende chrcomstrlp- pen, van die band en bleef staan op het verhoogde platform- Burgemeester mr. dr. Ch. J. M. A. van Roov van Eindhoven had de band in werking gesteld, burgemees ter mr F. J. J. L. van Lanschot van Geldrop ging onmiddellijk in de auto zitten, startte en reed hem het plat form af tot vlak voor de eigenaar, de directie en de gasten. En terwijl het gejuich nog door de hal donderde, nam jhr. Smits van Oyen reeds bezit van zijn voer tuig. Zijn vrouw ging naast hem zitten. 1 Gefeliciteerd, mevrouw Smul- ders, zegt dr. Hub van Doorne, DAF's oudste directeur tot Ne derlands enige vrouwelijke bur gemeester. Mevrouw Smulders ^-Beliën is juist in haar fonkel nieuwe DAF gestapt, nadat hij I can de band rolde. (De grens van Geldrop en Eindho ven loopt dit jaar nog dwars door de fabriek: de band begint in Eindho ven en eindigt in de buurgemeente, vandaar het optreden van twee bur- aemftesters.) Na jhr. Smits nam mevrouw Smul dersBeiiën haar auto op dezelfde manier in ontvangst. Hoewel zij nog geen rijbewijs heeft, ging zij achter het stuur zitten en reed weg naar de proefba&a, géênszins onzeker. Haar prachtige autootje is uitge voerd in lichtgroen met een Arabisch wit dak. Het draagt het nummer AD 02-0*. Mevrouw Smulders toonde zich er bijzonder verrast mee. Want eigenlijk hadden de ge meentenaren een standaarduitvoe ring geschonken en 'Ons Mevrouw' zag er nu de directie van Van Doome op aan, dat het allemaal super de luxe was geworden. En terecht. (Behalve deze extra's heeft de populaire burgemeesterse nog een gratis verzekering voor drie jaar gekregen en een aanbod, uiter aard uit Eindhoven, voor een auto radio). Vóór dit alles gebeurde had de oudste directeur, dr. Hub van Doorne, onder daverend gejuich van het voltallige personeel medede ling gedaan van de vrije zaterdag voor Fasen, die 'wei eens een voor loper zou kunnen zijn van een vijf daagse werkweek.' Dr. Van Doome beloofde, dat de produktie nu snel zou worden op gevoerd, maar hij vroeg niet het het onmogelijke te verlangen, daar een nieuw bedrijf eea klem jaar nodig heeft om in te lopen. Br zijn nu 125 dealers in Nederland, Zij zijn verantwoordelijk gesteld voor de volgorde der aflevering. De export zal pas beginnen als de verleden jaar opgestelde wachtlijst voor het binnen land zal zijn afgewerkt. Wel zal de uitvoer nog belangrijker worden dan de binnenlandse markt. Vijfentachtig percent van wat aan dc wagen wordt besteed, blijft in Ne derland, tientallen Nederlandse fa brieken zijn betrokken bij de levering van onderdelen. Een ontploffing in de Brim- stone-steenkoolmijn nabij Robbins in de Amerikaanse staat Tennessee, heeft aan acht mijnwerkers het le ven gekost. Deze acht man vormden de gehele ploeg van deze kleine mijn. De eigenaar van de mijn bevindt zich onder de slachtoffers. LONDEN (AP). Scotland Yard heeft de juwelen ter waarde van 5000 pond opgespoord die vorige week van de actrice Lauren Baca II waren ge stolen. Detectives vonden de juwelen in een Londens huis, maar er werden geen arrestaties verricht. Mevr. Baeall, de weduwe van de filmspeler Humphrey Bogart, vertoeft in Lon den. Advertentie JU. 7» X Advertentie LM. In een vergadering met de bijzondere Baad van Ministers by de KSG gisteren in het gemeentehuis in Luxemburg heeft de Hoge Autoriteit fel haar standpunt verdedigd. Te Rotterdam is in het ziekenhuis „Eudokia" in de ouderdom van 30 jaar overleden ds. J. A. Kemp, ge reformeerd predikant te Genderen (N.-B.) Ds. Kemp werd 16 januari 1929 ge boren. Hij werd m 1955 kandidaat te Rotterdam. In 1956 werd hij te Gen- deren bevestigd. De laatste twee jaar had hij met ziekte te kampen. Zijn stoffelijk overschot zal woens dagmiddag op de Nederlandse her vormde begraafplaats „Oud-Kralin gen" te Rotterdam worden begraven. De huidige Belgische ambassa deraad in Londen, Hippolyte Colls. is benoemd tob Belgisch ambassadeur in. Moskou. Advertentie LM. zeggen de klanten, als za deze charmant wijde japon zien. Ook dit seizoen openen wij weer met eer) topcollectie, waarin wij U de prachtigste japonnen en japan-costuums tonen van de grote internationale modehuizen uit alle delen van Europo. Vrouwen die elegant en modieus gekleed willen gaan, jong en oud, slank en in de grote maten, vinden er hun droom- modellen. (Van een onzer verslaggeefsters) Dat wil zeggen: hun wagens zijn zaterdag met de Maasdam zee ge gaan. onder de hoede van één van de deelnemers, de heer C. C. W. Schuilenburg uit Den Haag. Zij zelf vertrekken vrijdag met de Rijndam en vinden hun caravans, als ze 6 april arriveren, netjes opge steld terug op een kampeerterrein, even buiten New York. Dit kampeerterrein is het eerste van teer velen. De reis zal bijna vier maanden duren en voert de deelne mers van kust tot kust. Mevrouw R. van Amerongen—Druk ster, bestuurslid van de "Nederlandse Caravan Club', wier man het plan roor deze grote reia bedacht en alle voorbereidselen trof. vertelt ons ervan. Ze heeft de kaart van de Verenig de Staten voor haar neus liggen en zucht even diep. Ze heelt zjch met haar man moeten terugtrekken van deelname: 'Toen ik naar de Maas dam belde, had ik het land. Maar alieer. al het feit dat ik kleine kin deren hebDe gemiddelde leeftijd van de deelnemers ligt tussen de vijftig en zestig jaar. Je moet er ook de tijd voor hebben!" sade te Washington, die op 17 apri zal plaatsvinden. De route gaat van New Vork vis Washington omlaag naar New Or leans, door de Grand Canyon naai Las Vegas en Los Angeles, via Sac Francisco naar Salt Lake City. Dl deelnemers zullen het beroemde Yel lowstone Park zien. Chicago, de Nia gara Waterval. Ottawa en Montreal en Boston. Zij zullen zo min mogelijk 'steden doen', vee! buiten verblijven. Zij rij den individueel, maar hun weg loopt langs dezelfde kampeerterreinen. Zij zullen elkaar dus steeds weer terug vinden. 'Ze doen pionierswerk.' zegt me- hartelijk en riepen de groep een vrouw Van Amerongen. die het secre- warm welkom toe. Ambassadeur dr tariaat van de Club waarneemt tn J. H. van Royen stuurde een uitnodi- het huis. waarin ze te Amsterdam ging voor een ontvangst op de tunbtas- j woont: J. J. Viottastraat 40. Negentig kampeerbedrijven en Ka mers van Koophandel werden aange schreven. De meeste antwoordden De ministers van de zes verenigde Euro-landen hielden zich op de vlak te. Geen enkel land het vooralsnog een duidelijk voor of tegen horen. Het volgende werd besloten: 1. De Hoge Autoriteit zal een 'soepel' stelsel van produktie- en invoerbe perkingen uitwerken per onderne ming. 2. Vóór 20 april zullen die voorstel len in de zes nationale hoofdste den gedeponeerd worden. 3. In een nieuwe vergadering van de Raad van Ministers met de Hoge Autoriteit op 4 en 5 mei aanstaan de zal een beslissing vallen. 4. Om België te helpen de naar een uitbarsting lopende moeilijkheden op de binnenlandse markt tot 5 mei te overbruggen, wordt een be drag beschikbaar gesteld van 2 miljoen dollar (7,6 miljoen gulden). Dit zal ten goede komen aan Bel gische mijnwerkers, die door de in België niet meer te vermijden drastische produktiebeperking ge troffen zullen worden (gedeelte lijke werkloosheid!). De arbeiders krijgen een aanvulling op het ver minderde loon tot een maximum 90 percent van het oude salaris. De grote vraag is dus. na de met spanning verbeide vergadering van gisteren: zat de Raad van Ministers metterdaad 5 mei de Hoge Autoriteit volgen? Er is weinig van te zeggen. De stemming bij de ministers was in het algemeenhet gaat grotendeels En dat dit binnen Uw financieel bereik ligt, bewijst dit schattige japonnetje in Amerikaanse struc tuurmet hele "ingebouwde" petti coat. Het gracieuze model met de royale wïjdklokkende rok, de rijke meerkleurige dessins, het is een extra bezoek aan Wassen ruim schoots waard. Maten 36 t/m 42. Leuke- attractieve prijs ROTTERDAM: "City Centrum" Binnenweg, tel. 13 93 75 Dorpsweg hk, KatendrecRwe Lagedijlt, iel. 7425 9 DEN HAAGi Spul hk. Kalvermarkt, tel. 18 2143 om een Belgisch probleem, is dan de vérstrekkende crisismaatregel' per se nodig? Tot uiting kwam wrevel tegen wat verschillende sprekers noemden het 'dirigistisch aanpakken' van moeilijk heden. De Hoge Autoriteit laat intussen de tijd voor zich werken. Volgende maand komt het Europese Parlement in Straatsburg bijeen en de Hoge Autoriteit verwacht op goede gron den, dat zy daar veel steun zal krij gen, en dat de steun van het par lement ook de houding der ministers zal beïnvloeden als die begin mei weer bijeenkomen. Bovendien zuilen de kolenvoorra- den in Europa met het komen van de zomer weer aanzienlijk toenemen.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2