Stadspark op 3 juni open tienjarig NOAD Kooij eist het volle pond op tegen V an Stigt Thans Schiedamse regisseur schreef komisch stuk Comedia in,Drijf zand' Zware vlucht voor duiven Eerste schaakavond voor Schiedams kampioenschap I Kaarten voor 1-meifeesten Geslaagd AFSLUITING BEURSBRUG iort- resultaten Jonge diefjes gearresteerd Het Vrije Volk chiedatmtievs Voor Herenmode TI NICO St. Jan (40 jaar) recipieerde in Beijersbergen Vaststelling van de voorgevelrooilijnen Burgerlijke Stand Forlima-VI.-VDL nu op 30 april GEVONDEN Wisselkoersen „REIZEN EN TREKKEN IN UW VAKANTIE" De grootste krant van Nederland rij HET VRIJE VOLK DINSDAG 21 APRIL 1959 PAGINA 4 wmesa Nieuive Koers Ouderavond EHBO Morgen wordt te Schiedam door de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J, Klaasesz ,het café-resau- rant Europoort geopend. Het twee verliepingen hoge gebouw, dat inclusief de grond bijna een miljoen gulden heeft gekost, ligt aan de Maasboulevard in een van de mooiste rivierbochten van de Nieuwe Waterweg. VEEL GLAS Gern. kennisgeving EXPOSITIEZAAL N.V. DE ARBEIDERSPERS SLAAK (bij het Oostplein) - ROTTERDAM Voorlichiiiigsoenlrum LEZINGEN in de Recreatiezaal ïn het gebouw van de N.V. De Arbeiderspers, ingang Emantspad, aanv. 8 u. n.m. f •iS 6 Morgen gaat W; ■jgr.-r - tS-'S'-ffk Morgen gaat hel café-restaurant Europoort officieel open. Gisteren zijn tientallen journalisten nit Schie dam cn Rotterdam van dagbladen, tijdschriften en vakpers op bezoek geweest oni het nieuwe gebouw in ogenschouw te nemen. De meningen liepen, nogal uiteen. Wat het gebouw betreft, varieerden zij ongeveer van sober tot riant. Over het. interieur waren de meningen minder verdeeld, doch uitgesproken eenstemmigheid werd bereikt, waar men over Het uit zicht ging spreken. Woorden als fantastisch,schitte- terend en ongelooflijk vond, geen der aanwezigen te overdreven. Europoort ligt dan ook op een uitgekozen plaats: precies in een van de mooiste (en volgens sommigen dé mooiste) boch ten van de Nieuwe Waterweg. Vooral bij zonnig weer lijkt ons Europoort voor de Schiedammers een aangewezen plaats, weliswaar zijn de prijzen een beetje aan de hoge "kant, maar een kop koffie valt boer de meeste mensen nog wel te betalen. Voor de jeugdige verzamelaars is dan nog het nieuxvs, dat zij metter tijd een nieuw suikerzakje aan hun verzameling kunnen toevoegen. Eu ropoort geeft namelijk een fleurig suikerzakje bij ie koffie, waarop in geel de Eurobaak staat afgedrukt. Nieuwe Koers houdt vanavond om acht uur een bijeenkomst ten huize van de lam. Boerman, Burg, Knap- pertlaan 189a, waar Cor Sehuize een inleiding zal houden over het vraag stuk van-de arbeidstijdverkorting. De Willem de Zwijgerschool houdt woensdag in Irene een ouderavond, aanvang acht uur. waar een lerares van het.Voorlichtingsbureau voor de Voeding uit Den Haag een lezing zal .houden over „De voeding tussen 12 en 20" en hierbij de Him „Voor zover het aan jou ligt" zal vertonen. Cantate De cantate ,A negro girl goes to school" van de Haagse componist Ig- nace Lillen zal donderdagavond in Irene worden uitgevoerd door de Ma- thenesserkring, de koor- en orkest vereniging van de Schiedamse Rljks- h.bs. Aanvang acht uur. Een variété-show staat de EHBO- leden zaterdagavond in Arcade te wachten. Medewerkenden aan het feestprogramma zijn: The Jolly Players, Beb Koedam. Mary Bosch, Aad Warby, de Gerto's, Do-Re-Mi, Wim Scholte en de Etona's. Na afloop volgt een gezellig samenzijn. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Op 3 juni zal waarschijnlijk door de commissaris der Koningin in Zuid-Holland mr, J. Klaasesz het stadspark bij Kethel worden geo pend. Het nieuwe recreatieoord beslaat een oppervlakte van circa 40 ha. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.16 uur: Rivalen zien niet om. MONOPOLE-THEATER 2. 7 en S uur: Nat asfalt. Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Leven om te fotograferen (foto's van Ed van der Elskeu). Diversen: VOLKSGEBOUW, 8 uur: IvAO, lezing over bermtoerisme. MUSIS SACRUM. S uur: BB. inlijving plichtnoodwachters. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en S.1S uur: Rivalen zien niet om. MONOPOLE-THEATER, 2,7 co 9 uur; Nat asfalt. Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Leven om te fotograferen (foto's van Ed van der Elsken). Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: WUton- Pijenoord, filmavond. CHR. SOC. BELANGEN, 8 uur: Las- club Schiedam, lezing met film. IRENE: 8 uur: Wlliem de Zwijger- school, ouderavond. WIJKCENTRUM, 8 uur: SBLO, ver gadering. Voor de avondb y eenkomst op l mei in Musis Sacrum zijn voor bejaarden tegen gereduceerde prijs (35 cent) kaarten verkrijgbaar, bij P. Meijer, p.a. Volksgebouw, Tuiniaan 50. De normale toegangsprijs bedraagt 75'ct. Betreffende de kindermiddac zij nog vermeld, dat aan de serie adres sen voor kaartverkoop ontbrak mevr. Capello-Nesse, Dr. de Visseriaan 28. Voorts zijn wegens verhuizing geen kaartjes meer, verkrijgbaar op het adres Lorentzlaan 36. doch thans bij mevr. Wltsen-Schoffers, Van Leeu- wenhoeckstraat 14, De kaartjes voor liet kinderfeest, dat om half drie in Musis Sacrum begint, kosten 35 cent, Voor de oehtendbyeenkomst in het Volksgebouw (KNA speelt „Beschuit niet muisjes") zijn nog kaarten ad 25 cent verkrijgbaar bij het secreta riaat van het melcomité, West- frankelandsestraat 91a. tel. 66764. (Van een onzer verslaggevers) Een goed bezochte receptie Meld de r.-k, melkhandelarenvereniging St. Jan te Schiedam zondagmiddag in hotel Beijersbergen ter gelegen heid van haar veertigjarig bestaan. Velen kwamen het bestuur hun ge lukwensen aanbieden. De heer A. M. Schoof van de Ned. R.-K. Midden standsbond noemde St, Jan „een van de meest bloelende onderafdelingen". Hij huldigde de heer H. S. Kerklaan, die mede-oprichter van en veertig jaar lid van St. Jan is. Verder voerden nog het woord C. Kramer-Freher namens de ORVEM en de AMV, A. Visser, voorzitter van' de Schiedamse saneringscommissie, en G. van der Ham, voorzitter van de afdeling Rotterdam, die erop wees, dat Schiedam in de afdeling steeds voor is gegaan, zowel met de vakantieregeling als met de sane ring. 1 De laatste spreker was de landelijk bondsadviseur pater N. Commandeur OFM, die bekende zijn kaartje voor NederlandBelgië aan een collega te hebben gegeven om naar Schie dam te komen. De bouw van Europoort is vlot ver lopen, ondanks het feit, dat. het. bouwvolume in stukjes en beetjes werd verleend. Toen in december 1957 de eerste paal werd geslagen, wist men nog niet of men binnen een re delijke termijn aan de eigenlijke bouw zou mogen beginnen: toen men aan de parterre-bouw bezig was. wist men nog niet of ook toestemming zou worden verleend voor het bouwen van een bovenverdieping. Het is allemaal nogal meegevallen en nu is Europoort, op enkele klei nigheden na, gereed. Alleen ontbreekt nog het opgaand element ,de Euro baak, die evenals het gebouw is ont worpen door de Rotterdamse archi tecten Swaneveld en Goslinga. Maar over een dag of veertien zal ook de 28 meter hoge Eurobaak. een ge schenk van een onbekende Schie dammer, aan de Maasoever verrijzen. Het nieuwe café-restaurant bestaat uit een skelet van gewapend beton, gefnudeerd op 48 betonpalen van 22 meter lengte. De rond het café-res taurant en de bovenzalen lopende balkons zijn eveneens in gewapend beton uitgevoerd. Een bijzonderheid is wel, dat het benedenterras aan de Maaszijde zes meter over het water is uitgebouwd. Eri s overvloedig gebruik gemankt van glas. De glaspuien zijn voor het grootste deel uitgevoerd in teakhout. De inrichting van het Europoort is gematigd modem, smaakvol en rus tig. Op de parterreverdieping bevindt zicth het café-restaurant (oppervlak te 156 m2). Het restaurant, gelegen ana de rivierkant, is van het café gescheiden door een geheel glazen wand, waardoor men vanuit de café zaal ook een onbeperkt uitzicht op de rivier heeft. In het café kunnen 50 en in liet restaurant 76 personen zitten. Op de eerste evrdieping zijn twee. zalen gelegen met een totale opper vlakte van 192 vierkante meter,-die gescheiden worden door een plastic schuifwand, zodat de ruimte ook als één geheel gebruikt kan worden en dan plaats bitedt aan tweehonderd personen. Vanuit deze zalen heeft men een nog royaler uitzicht naar alie zijden. Op de terrassen rondom het ge bouw, die gedeeltelijk met glas wor den afgeschermd, kunnen vierhon derd mensen een plaats vinden. In het souterrain bevinden zich de dienstruimten, de wijnkelders, de keukens, die alle zeer ruim. zijn ge houden met de modernste apparatuur zijn toegerust. Het café-restaurant Europoort is een inrichting, die zoals burgemeester J. W. Beek het uitdrukt, nog ontbrak aan de standing van Schiedam. Voor het examen voor het EHBO- diploma zijn- de volgende leden van het Schiedamse Rode Kruis geslaagd: de dames G. Jaarsma C, Verkerk. W. Kats. Bouw, Luyendljk, M. Bennis. C. J. Kouwenhoven, G. F. Hoogland, M. Sprong en Sprong-Kleiberg en de heren C. van Vendelo, A. van Eyk, L. Land en D. van der Linden. Voor de tweede maal zal In Schiedam de film worden vertoond „Het geluk van de Nieuwe Wereld- maatschappij", die een duidelijk over zicht van het werk en de wereldwijde organisatie van Jehovah's Getuigen geeft. De film zal deze keer vertoond wor den door de heer R. Engelkamp, dis trictsdienaar van Nederland, op woensdag 22 april in het Volksgebouw grote zaal, Tuiniaan 50. De toegang is vrij. Aanvang 8 uur n.m. Met een gezellige receptie vierde j De voorzitter van de speciaal in het Het Hoofd van het gemeentebe stuur van Schiedam maakt ter vol doening aan het bepaalde in art. 10 van de Woningwet bekend, dat het ontwerp van een besluit tot vaststel ling van voorgevelrooilijnen voor een gedeelte van de Overschtesestraat.de Emmastraat en de Singel in verband met de voorgenomen bouw van een nieuw Stadhuis heden voor de tijd van dertig dagen ter Gemeente-se cretarie (afd. Algemene Zaken, Stad huis) voor een ieder ter inzage is ge legd, Gedurende de termijn van der tig dagen kunnen belanghebbenden b(j de Gemeenteraad bezwaren in dienen. De Beursbrug zal. wegens de uit voering van onderhoudswerkzaam heden, in de nacht van donderdag 23 april op vrijdag 24 april van 0.30 uur tot 6.00 uur en in de nacht van vrij dag 24 april op zaterdag 25 april eveneens van 0.30 uur tot 6.00 uur zijn afgesloten voor alle verkeer. de Schiedamse tafeltennisvereniging NOAD zaterdag haar tienjarig be staan. In de vrolijk versierde Koren beurs brachten de vele genodigden op. feestelijke wijze de avond door. Vele afgevaardigden van zuster verenigingen en andere sportinstel lingen kwamen het bestuur felici teren. Al spoedig was het pociium herschapen in een bloementuin. De heer 'N. Spithoven van de Schiedamse Sportraad, wees in zijn speech op dc grote verdienste van de vereniging. Vooral nu de buiten sporten gebrek aan velden krijgen zullen de binnensporten belangrijk meer leden krijgen. En NOAD helpt deze op te vangen. De aandacht werd ook gevestigd op de penningmeesteresse mevrouw H. Marijnen. Zij werd tot erelid be noemd. Geboren: Ronald, zv A. Bosma en W. Bossema: Jantine, dv D. Donkel en W. van den Berg; Jacobus, zv J. Vervoort en H. F. de Groot; Ingrid, dv H. M; Bonefaas en G. van Beek: Franciscus C. M.. zv F. C. de Vette en A. J, M. Ham: Krina C,, dv L. Plooü en K. C. van der Meulen: Hen drik W„ zv M. G. Wapenaar en H. L. Klos; Vera, dv J. Sterenborg en L. Habermehl; Arle, zv B. Korpei en J. J. Vermeulen. Overleden: H. C. Bubbers. 73 jaar, echtg. van P. J. van der Velden. Geboren: Antonius, z. v. A. Kloot wijk en L. Wegman: Antoinetta M. H.. d. v. G. H. A. Smits en C. A. Olsthoorn; Cornelis, z. v. T. Masten broek en A. W. Prince; Erika, d. v. C. van Tilborg en P. van Tol; Jacob I., z. v. A. L. J. van der Veer en A. J. Turel; Johan A. W. M., z .v. J. M. C. M. Oomes en S. J. Korsten; Ber tha W,, d. v. A. van Dijk en M. J. J. van Gerwen; Ronald P., z. v. J. de With en K. Miklecic. Overleden: A. J. Vermaat,. 66 jr.: H. Willems, 72 jr., echtg. C. M. Keiler leven geroepen feestcommissie, de heer J. Visser, bood een tenmstafel aan. Dc tafel werd direct ingewijd door de spelers H. J. Abcn. kampioen van Schiedam en N. Allmerdinger, beiden van NOAD. In de finale ont het Schiedamse kampioenschap was de laatste ver slagen. Nu kreeg hij zijn revanche. Na een enerverende strijd wist hij te zegevieren. De aanwezigen hebben zeker van deze wedstrijd genoten. Tot diep in de naclit werd er ge danst op de vrolijke muziek van de Jan Rook-Combo. (Van onze sportredactie) Op het parcours „Nieuw-Mathe- nesse" hielden de rennersclub „Schie dam" en „Rotterdam" onderlinge wedstrijden waarbij ondanks de har de noord westen wind nog behoor lijke tijden werden gemaakt. Bij de amateurs was het P. zyimans (Rot terdam) die eerste werd. Hij legde de 60 km af in 1 uur, 34 minuten en 20 sec. W. de Jonge en F. Albers werden resp. tweede en derde in de zelfde tijd. Nieuweïlingen 60 km in 1 uur. 35 min. 1 J. van Geest (Schiedam)2 J. Nijhuls, 3 Kranenburg (beiden R'dam) A-junioren; 25 km in 45 min. 1 Dubbelman: 2 J. Zijlaard; 3 Cino (alle drie van R'dam). Na drie ritten zijn bij de renners club, „Schiedam" de volgende club kampioenen uit de bus gekomen; Amateurs R. Meeldijk met 4 pnt. Tweede en derde werden resp. W. de Jong 5 pnt en P. Meeldijk (twee rit ten) 7 pnt. Nieuwelingen 1 J. van Geest 3 pnt; 2 F- Jantschik 6 pnt. A-junioren 1 W. Lepolder 5 pnt; 2 Wcnsveen 6 pnt. B-junioren 1 D. Valk 3 pnt; 2 A de Rooy 6 pnt. De RC „Schiedam" zal op 30 april uitkomen in de ronde van Feijenoord met de volgende vijf renners uit de klasse amateurs; R. Meeldijk: Br. Callegari: W. do Jong; F. Albers'en P. Spijkers. Het verrijden van deze ronde is ook de oorzaak dat in de op dezelfde dag te rijden ronde op het Nieuw- land parcours, uitgeschreven In het kader van de koninginnefeestviering. geen amateurs maar slechts nieuwe lingen aan de start zullen verschij nen. Dit volgens een der wedstrijd- bealingen van de KNWU. (Van onze biljartmedeweiker) Zondag heeft Kooij in de Vierspe- lenkamp tegen Van Stigt Thans het volle pond opgeëist. Weliswaar moest Van Stigt Than.? in de libre- en cadrepartij een behoorlijke voorgift geven doch Kooij was er bijzonder goed in. In de UbrepartiJ had Kooij in zijn 11e beurt 102 caramboles, doch hier na serveerde Van Sigt Thans een serie van 58 waardoor hij op 195 kwam en zijn voorgift reeds had wegge werkt. Hierna zakte zijn spelpeil wat af en in de rest van de partij kwam hij nog slechts drie maal in de dub bele cijfers; Kooij speelde rustig zijn partü met prima beurten en serveerde in de 27e beurt een serie van 21, waarmede hij zijn 200 vol had. In de cadrepartij kon Van Stigt Thans zyn tegenspeler niet byhou- De bekerwedstrUd Fortuna-Vlaar- dingenVDL, die aanvankelijk mor genavond aan de Floreslaan zou worden gespeeld, is uitgesteld tot donderdag 30 april. Voor die datum was aanvankelijk de wedstrijd ge pland van de winnaar van dit duel cn hftt Schiedamse Hermes-DVS. Met het schrijven van het toneelstuk Barend Ossekop'' heeft de regisseur van de Schiedamse vereniging „Het Voetlicht", de heer P, Burg, getoond, dat hij gevoel voor humor heeft. De talrijke aanwezi gen in het Volksgebouw hebben zaterdagavond soms uitbundig ge lachen. Het komische stuk werd met vaart gespeeld. Jammer was het echter, dat er enige acteurs te veel steun by de souffleur zochten. Toch kan gezegd Te bevragen aan het hoofdbureau Tan politie te Schiedam tussen 9-12.30 uur en 2-6 uur: ektcutas met Inh.: porte monnee met inh.; portefeuille met inh.; schoudertas met Inh.: 3 tassen, 1 over hemd «n 3 pr. damesschoenen; zijden hoofddoek; wit kinderschoentje: zakmes en 3 Sleuteltjes; ring met sleutels: dou blé armband: zwarte glaoé-dameshand- schoen. Te bevragen bij dc vinders: 2 rollen behang, Kars, HOgenbanweg 41; zwart hondje. Dierenasyl, 3t. Anna Zusterstr.: sohroevedraaler. Bitter, Oosterstraat 77: duimstok. Moerman. Edlsonstraat 27b; bureausleutel, R. Versctaar, Bottcrdam- sedljk 265a: klnderbrii, H. Ton, Bm. v. Haarcnlaan 1215; ring met sleutels. A. Scharloo. Alb. Thijmstraat 57a; plastic regenjas. E. v. d. Berg, Parallelweg 160a; rood kluderjasjc. C. M. Pietcra, Wcat- frankelandsestraat 90a; blauw gestreepte joni-enstrui. Klclrtekoort. v. Ruysdaellaan 3c; zijden damessjaal, De Leede, Nieuwe Haven 75: bruine damessjaal, A. Wies, Dr. Wibautplein !8: klnderschepje. F. v: Heukelcn, Hoofdstraat 145: rolschaats, H Elshof. Nwe Maasstrant 2a; autoped, Nouwlnnd. Jan Vermcerstraat 28: hou ten stepje, P. Nesse, Swammerdamsingcl 5a: "atuoped, J. Boomsluiter. Wattstraat 68b; gummibal, C, v. Doom. Nieuwe Hr- ven 4Sc; portemonnee met inh.. drogis terij de Papaver. St. Llduinastraat 56. 20 APRIL 1353 Engels pond 10,62310.62Ï Anierik. dollar3.77,'u3.77A Franse frank 76,9077,00 Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 7,551—7.555 87,24ii87.291 72,91—72,96 90,19—90,24 54,76—54.81 53.02-1—53,07i 9.9113,914 60,76160,815 14,58—14,59 Advertentie I.M. Dat „Drijfzand" een boeiend toneelstuk Is, werd zaterdagavond ten dele waargemaakt, door de toneelvereniging Comedia. Er waren slechts weinig belangstellenden naar Tivóli gekomen om het stuk te gaan zien. Niet geheel onbegrijpelijk, want het was een reprise van enkele jaren geleden, toen voerde Comedia het namelijk op voor de SG. De schrijvers, Mare Fontenel en Oscar Ferket, hebben hun werk „Drijfzand" genoemd, om aan te tonen, dat het een moeiiyke zaak is om zich uit de moeilijkheden in het leven te redden; men zakt erin weg als In dryfzand. De inhoud komt in het kort hierop neer dat Barbara, doch van Ben Ter- schoot. een eigenaar van een koper- myn, bemind wordt en zelf bemind. De een is echter de ander niet. Na vele verwikkelingen komt alles echter op zijn pootjes terecht.. Over het algemeen, werd er redelijk gespeeld. Alleen bezondigden enkele spelers, die bijrollen vervulden, zich aan het te veel opzeggen van hun' rollen. Zij letten daardoor, niet genoeg op het acteren zelf, waardoor-het ge heel een nogal gedwongén_karakter kreeg- t'- Mejuffrouw L. SwaaL.ih'fhaar ,'rol van Barbara en de heer P. 'Blaauw als Ben Terschoot waren in dit gezel schap de besten. reis- en taalgidsen, streekbeschi'U- vingen, wandel- en autokaarten, vakantielectuur. gezelschaps- en jongerenreizen naar vele landen, bungalows in Nederland en Chalets en Ferien- wohnungen In buitenland, privé- reizen. excursies, weekends, /iets-, wan del- en bustochten, kamperen, natuurvriendenhuizen in binnen- en buitenland, tochten voor gemo- toriseerden, buitenlandse natuur- vriendenr elzen. VAN 18 APJUL TOT 16 MEI A.S. GEOPEND; dagelijks van 95 uur. 's Avonds op 20, 25, 27 april cn op 2. 6. 8 en 11 mei van 7—10 uur. Op Hemelvaartsdag van 104 uur. GESLOTEN: op zondagen en op 1 en 5 mei. A.P.-BOEKWINKEL Reisbureau „DE VRIJE WERELD" I.V.A.O. DE NATUURVRIENDEN TOEGANG VRIJ. DIRECTIE „HET VRIJE VOLK" ..Vakantie in het buitenland". Praatje door T. Tjebbes, dir. „De Vrije Wereld". Vertoning van films en dia's over Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en Zweden. Optreden van De Spelbrekers. O.a.v. „De Vrije Wereld". Tel. 112280. Causerie door drs. J. Mennema, met kleuren dia's. over .Rotterdammers waarheen? Re creatiemogelijkheden rondom onze stad", o.a.v. het I.vA.O. Inleiding door Jaap van Dijk, met kleuren dia's, over zyn reizen door Joegoslavië, o.a.v, het I.v.A.O. Filmavond voor gemotoriseerden. 0.a. do films ..Veilig Rijden" en „Stadion-Sterrlt", o.a.v. het T.V.A.O. .".Toegangskaarten zyn 50 cent verkrijgbaar bij de portier van „Het -Vrije Volk" hoofdingang Slaak, Rotterdam; by Burggraaff, Madelief straat 38A en op het kantoor I.V.A.O.. Heemraadssingel 170. Zaterdag 25 april: Zaterdag 2 mei: Woensdag 6 mei: Vrydag 8 mei; worden, dat de avond geslaagd is. Barend Ossekop, een rol van on dergeschikt belang, is een cliënt van Hans Hanneman, een advocaat. Deze oiyke vrijbuiter probeert zijn „sui kertante" op allerlei manieren geld af te zetten, io krijgt hij geld als hij zgn. trouwt. Na verloop van tijd kan hij dus ook zeggen, dat hij vader wordt. Dit brengt hem ook geld in het laatje. Als tante Jutta op zijn verjaardag komt speelt zyn vriend Emlel Bruck ner voor zijn vrouw. Hy leent het kind van zijn bediende. Toch komt alles uit. maar tante neemt alles ge moedelijk op. Dé uitblinkers waren vooral de heer L. van Katwijk in rol van Emiel Briiekner en mevrouw Sloof als tante Jutta. Tot slot werd er gedanst op de vroluke muziek van het trio Jack Vos. In tegenstelling met dc eerste sei- zocnvlucht is nu gisteren de vlucht op Valkcnswaard voor duiven van de liefhebbers, aangesloten bU de Rot terdamse rosldulvenbond, een bij zonder zware geworden. Het was niet alleen de wind, waar tegen de. uit zuidelijke richting ko mende vogels moesten optornen, maar bovendien moesten zy de in tense koude dooorstaan welke hen met een windkracht van 7 tegemoet joeg. Over de te vliegen afstand, groot 90 km. deden de dieren ruim twee uur. Dit komt neer op een gemid delde vliegsnelheid van zo naasteby 45 km per uur. Veel duiven zijn bovendien onder weg blijven steken en tot laat In de middag heeft menig liefhebber bij zyn platje zitten wachten op de laat komers. Het is tevens nog lang niet zeker of deze voor het vallen van (Je duisternis alle op hun hokken zijn teruggekeerd. Hoewel de lostijd om 8 uur was gesteld, werden de duiven eerst om 10.30 uur in Valkënswaard in vrijheid gesteld. Van de 471 duiven door de leden van de SCV De Postduif inge zet, meldde zich de eerste om 12.36 uur. Eers teen vol uur later waren de prijzen verdiend. Normaal zou dit binnen de vyf minuten moeten ge schieden: wel een duideiyk bewijs hoe zwaarf de vogels het op deze ab normaal koude lentedag gehad heb ben, Uitslagen van p.v. De Blauwe Dof fer: Sebrechts 1, 9; A. v. d. Hnde 2; A. Broeders 3, 11, 18; Ouwedyk 4; v. Gogh en. Co. 5.19, 20: Paardekoper 6, 8. 16, dipl.; Vrauwdeunten en zn. 7, 15: Wijteler 10, 12; v. d. Sloot 13; Kamp en Co. 14 Wyntles en zn. 17. den, die met hoge series een ferme voorsprong kreeg. nl de eenbadnspartij hield Van Stigt tot in de 21ste beurt de leiding, doch hierna maakte hy nog slechts écn carambole waardoor Kooij zijn 30 kon volmaken. By het driebands- spel kwam Van Stigt Thans in zijn 30e beurt pas tot 4 caramboles tegen Kooy 18. Toen draaiden de rollen, want 14 beurten had Kooij nog nodig om zyn 20 voï te maken, Van Stigt Thans had het nog tot 16 gebracht. Libre: Kooij 20O 200 27 v. Stigt Thans 275 255 27 Cadre: Kooij 150 150 24 v. Stigt Thans 200 124 24 Een band; Kooy 30 30 20 v. Stigt Thans 30 23 20 Drie banden: Kooii 20 20 43 v. Stigt Thans 20 16 43 33 58 22 26 7.40 9.44 6.25 5.16 1.500 1.200 0.465 0.372 Valkestein liep tegen Van Soelen hard van stapel, toen hij zijn libre- party in 22 beurten won, wat hem e enmoyenne opleverde van 9.09: Van- Soelen had 213 van de benodigde 275 caramboles bijeen. In de volgende partijen bleek Va.- kestlin zijn krult verschoten te heb ben, want in zijn cadrepartij ging het hem aanvankelijk weer sterk voor de wind. doch hierna toonde Van Soelen weer zijn kunnen: hoge series brach ten hem in zijn 22e beurt op de ver eiste 200; Valkestyn was op 101 ge strand. In de eenbandspartij gaf Valkestijn goed party, doch hij kon Van Soelen toch niet bijhouden. Met een tekort van acht caramboles werd h;i verlie zer. Bij het driebanden ging het vol komen fout voor Valkestijn. v. Soe len had slechts 16 beurten nodig om zi|n 20 driebanders te maken, waarbij eén serie van 7. Valkestijn kwam niet verder dan slechts 7, toen Van Soelen ziln 20 vol had. Van Soelen 275 213 22 55 9.08 Valkestyn 200 200 22 47 9.09 Cadrepartij: 9.09 Van Soelen 200 200 22 44 Valkestyn 150 101 22 15 4.59 Een band: Van Soelen 30 1 30 35 4 0.857 Valkestijn 30 22 35 3 0.628 Driebanden: Van Soelen 20 20 16 7 1.250 Valkestijn 20 7 16 2 .0.437 Twee rivalen. Van Duijl en Van Soelen. hebben gisteravond fel ge streden. In de 27e beurt had Van Soelen zijn 275 vol en noteerde Van Duiil 325. Voor deze twee verliespunten heeft Van Dulil zich gerevancheerd In zijn volgende partijen, weïke hy alie op zijn naam kreeg. De cadrepartij was in 17 beurten beslist, terwijl hy zowel bij de één- als driebandenparty dc winst op zijn naam bracht. Llbreparty Van Soelen Van Duijl Cadrepartij Van Duiil Van Soelen Een band: Van Dull! Van Soelen Driebanden: Van Duijl Van Soelen 275 275 27 69 10.18 375 325 27 46 12.03 250 250 17 66 14.70 200 179 17 50 10.52 30 30 21 8 1.428 30 21 21 4 1.000 20 20 17 3 1.176 20 11 17 2 0.647 (Van een onzer verslaggevers) De Delftse politic heeft twee scho lieren van twaalf en dertien jaar ge arresteerd, toen zij op het punt stonden hun vierde diefstal te ple gen in de Nederlandse Kredietbank aan de Oude Delft, ltecds driemaal hadden zü er op klaarlichte dag si garetten cn snoepgoed meegenomen. Toen zij nader aan de tand wer den gevoeld, bleek, dat de jongens al heel wat op hun kerfstok hadden. Tal van iefstaüetjes kwamen aan het het licht, waarbij vooral de studen ten het hadden moeten ontgelden. Werkterrein was steeds de Oude Delft. Zo ontvreemdden zij kleine geldbe dragen uit de studentensociëteit' Sanctus Virgilius, uit de kapel aan de Oupde Delft 18, uit het studen tentehuis van de vrouweiyke studen ten en uit de studentenverblijf boven de kantoren van het Gewestelijk Ar beidsbureau. (Van onze schaakmedewerker.i In een doodse stilte tikten zondag avond de vele schaakklokkcn in de kantine van Wilton-Fjjcnoord. Schiedams beste schakers waren daar bijeengekomen om hun eerste wedstrijd en voor het persoonlijke kampioenschap te spelen, In zyn openingswoord was de voor zitter van SCS. de heer G. van de Berg. zeer verheugd over het feit. dat er zo'n grote belangstelling voor deze wedstrijden blijkt te bestaan. Tevens bedankte hij de directie van WF. die de kantine zo welwillend heeft afgestaan voor dit doel. Aan het toernooi, dat georgani seerd Is door de verenigingen SCS en ESS, nemen dit jaar vier deel nemers meer mee dan vorig jaar. Waren het.er toen 28, nu is net aan tal tot 32 uitgebreid. De spelers zijn ingedeeld in vier poules. De winnaar van de eerste groep kan zich kampioen noemen. Vorig jaar was dat de heer L. Reits- ma. die ook in de hoofdklasse van het Rotterdams kampioenschap uit komt. Verder zyn er een eerste klas A en B. De eerstgeplaatsten hiervan mogen volgend jaar in de hoofd klasse meespelen. Verder is or dan nog een tweede klas, waarvan de twee winnaars promoveren naar de eerste klasse. De eerste zet <e2e4) werd gis ter gedaan door de heer G. van dé Berg. Hy opende voor de heer Reitsma. die met wit tegen de heer J. Stalie uitkwam. De eerse parü die afgelopen, was, was die tussen de heren Swartz en S. Koster. Met zwart zegevierde dc- laatste binnen het uur al over 2i}n tegenstander. Als alle wedstrijden verspeeld zijn, zullen op acht juni de priizen aan de gelukkige winnaars worden uitge reikt. -ff

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1