A. Braak (27) Vlaardings tafe tenniskampioen 59 <k Reflex winnaar van verenigingsbeker Jan van Duijl wint Y ierspelenkamp HBSS thans uit gevaarlijke zone Feestprogram voor j koïiioËlïinedaË Duivennieuws EHBO huldigde op jaarfeest jubilarissen KORTJES Zwemmen in Schiedam Herdenking Met 'n gezellige receptie jubileumviering ingezet Burgemeester reikt beker uit Nogmaals: straatvoetbal Lichtstoet DRIEBANDEN Volkstuinders op goede weg Harmonie dertig jaar Schiedam: 79.137 ADVERTEERT Beenbreuk na botsing Esperan to-agendo Jeugd speelt stuk over rassenprobleem Actie voor geschenk jubilerend museum Gecombineerde straf voor poging tot inbraak in Schiedam Kettingbotsingen Veemarkt Rotterdam GEVONDEN Geld weggenomen: zes mnd. met aftrek Showroom van Rola HET VRIJE VOLK DINSDAG 28 APRIL 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingens tafeltenniskampioen 1959 woont en werkt in Schiedam. Het is de 27-jarige metaalbewerker „NOL" BRAAK. In het Sunlight-paviljoen heeft deze taaie verdediger, lid van de Vlaadlngse tafeltennisvereniging Reflex, gisteravond bewe zen momenteel de sterkste tafeltennisser van Vlaardingen te zijn. Hij versloeg mede-finalist Arie Vrijbloed op overtuigende wijze. Het verenigingskampioenschap 1959 ging naar Reflex, dat ten slotte vjer punten meer verzamelde da nShell. De burge meester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens, overhandigde gis teravond de door de gemeente beschikbaar gestelde verenigings- wiselbeker aan Reflex-voorzitter K. de Graaf. Fouten "s=d:Z- r£S'. 0É ROTTERDAMSE SCHOUWBURG Eindstanden Voor FEEStJStIKELEN BOKHORST SSS—HBSS 1—1 DVO '32—GTB 4—3 PPSC—SNS 4—1 Beyer In de laatste vergadering van de SBLO Is de straatvoetbalcompetitie ter sprake gekomen. Enkele opmer kingen wil ik graag rechtzetten. De straatvoetbalcompetitie is niet van de heer Scholten, zoals werd ge zegd, maar wordt georganiseerd door een voetbalcommissie van zes leden waarvan de heer Scholten secretaris is. De heer Büloo, voorzitter van de SBLO, meende dat dank zij het goed georganiseerde pupillenvoetbal de belangstelling voor het straatvoetbal zou afnemen. De heer Bijloo geeft echter blijk van slecht geïnformeerd te zjjn. Want pupillen zijn toch jon gens van 9 tot- 11 jaar en die spelen niet mee in de straatvoetbalcompe- titie. Wel hadden enkele Il-jarigen zich via de straatclubs gemeld. Er zijn in de straatvoetbalcompetitie drie afdelingen, namelijk: A voor 17 tot 21 jaar. B voor 14 tot 16 jaar en C voor 12 tot 14 jaar, "Voor de jongens in de leeftijd van 12 tot 21 jaar wordt door de Schie- damse voetbalverenigingen weinig gedaan. Daarom ontstond in 1950 de straatvoetbalcompetitie en deze had en heeft nog grote belangstelling. Het ging en gaat de straatvoetbal- commissie om de vrijetijdsbesteding van de jeugd in de zomermaanden. Als de bestaande voetbalverenigingen in deze tijd een competitie organi seren, dan is het werk van de straat- voetbalcommissie overbodig en heeft deze haar doel bereikt, namelijk een goede vrijetijdsbesteding voor de jeugd van 12 tot 21 jaar m de zomer maanden. Het ziet er naar uit, dat dit jaar voor de straatvoetbalcompetitie geen sportvelden worden toegewezen. Dat zou jammer zijn voor de 250 jongens die zich hebben opgegeven, ondanks het pupillenvoetbal. KABEL SCOLTEN sr. Secretaris straatvoetbal- commissie. Jaudon, la 30an de aprilo. Pro la rememortago de la llberigo ni ne kunvenos. La sekvonta fojo estos cielirtago do ankau tiam ni ne kunvenos. Gedurende een week hebben de Vlaardingse tafeltennissers elkaar to een zestal poules bestreden. Gister avond konden in het volle Sunlight- paviljoen eindelijk de slotpartyen worden gespeeld. In de strijd om de Vlaardingse titel 1959 kwamen een viertal cracks rond de tafels te staan. Dat waren Arie Vrijbloed, Nol Braak, L, Verhagen en J de .Bruto. Na een spannende en felle strijd sch&kïlde Vrijbloed zijn mede-Shell-speler Verhagen uit en Braak deed hetzelfde met mede- Reflex-speler De Bruin. De kampioensstrijd tussen Vrijbloed en Braak zelf was In de slotfase vooral bijzonder spannend. In de eerste set ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Vrijbloed speelde fel aan vallend, Braak soepel en nauwgezet verdedigend. Braak profiteerde ten slotte van de fouten, die initiatiefnemer Vrijbloed maakte en liep uit tot een 137- voorsprong. Toen kwam Vrijbloed weer opzetten tot 1816, maar met 2111 kwam toch de beslissing in 't voordeel van Braak. In de tweede set een wisselend spelbeeld. Telkens weer liep Vrijbloed de achterstand In en by de stand 18—18 kon eigenlijk nog van alles gebeuren. Maar juist op dat moment maakte Vrijbloed drie kapitale blun ders en toen was zijn kans verkeken. Nol Braak, die vorig jaar als twee de eindigde (de 16-jarige Vlaardingse kampioen 1958 is in de loop van vorig jaar overleden (was kampioen 1959. De Vierspelenkamp is achter de rug. De Rembrandt-speler Jan van Duijl is met 40 punten winnaar geworden en kwam dus in het bezit van het zilveren keuenrek. Van Duijl is onbedreigd eerste ge worden, Het was jammer, dat de Rembrandt-speler G. Ruggenberg voor de laatste partyen verstek liet gaan, omdat hy in het ziekenhuis opgenomen moest worden. Ruggen- berg was na Van Duijl nog de enige kanshebber. Seven punten achter Van Duijl eindigde de Sluis-speler M. Kooü als tweede en hij ontving voor het vele werk voor het toernooi verricht, een extra-beker. De Entre Nous-speler B. van Boe len, van wie men hoge verwachtingen had gehad, behaalde 32 punten en werd derde. Op hem volgde de Rem brandt-speler G. Valkestijn die het tot slechts 20 punten had gebracht. De resultaten van Van Stigt Thans (Schiedam) waren wel wat beneden verwachting gebleven; hij eindigde met 13 punten als vijfde, terwijl G. Adver entie 1J4. J g4 ROTTERDAMS TONEEL Iw I donderdag 30 april, 8 uur KoaingluDedag SUIKER Ton.el.pet van Hugo Clou». Populaire p rij zee 10.75 llmfk- DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8 uur: Quo Vadls. MQNOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: Bloed in de zon. Apotheek: C. Janeen, Swammerdamslngel 41. Nleuwland-Apotheek, Wlbautpleta 17 Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 12—5 uur: Leven om te fotograferen (foto's van Ed van der Elsken). Diversen: IRENE, uur: Personeelsvereniging Gusto. filmavond. WIJKCENTRUM, 8 uur: Balletschool Myra Peters, leerliiiEenuitvoerlag. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8 uur: Quo Vadis. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: Bloed In de zon. Apotheek: O. Jansen, Swammerdamslngel 41. Meuwiand-Apotheek, Wbautplein 17 Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Leven om te fotograferen (fotos van Ed van der Slaken), Diversen: ARCADE, 8 uur: Balletschool Peggy Ltiske, leerllngenultvoerlng. OBSTANDINGSKEBK, 8 uur: WUk- gemeente lï NHG, koorzang, «lm en lekenspel. IRENE, 8 uur: WUkgemeente VI, toneel, Buytenhek (Schiedam) met 12 pun ten als laatste eindigde. Zaterdag werden de partijen Valke stijnBuytenhek en Van Soelen Van Stigt Thans gespeeld. In de Ubrepartij zag Buytenhek geen kans om zijn 75 voorgift tegen Valkestyn weg te werken; hü zag zelfs geea kans gelijke tred met hem te houden. Ook in de cadrepartij was Vaikestijn de sterkste en had tot to de 17e beurt de leiding. Buy tenhek liet enkele prima series voor zich noteren. Alleen de éénbandsparty kwam op naam van Buytenhek. In de 14e beurt was de stand met 17 geiyk doch door dat Valkestyn drie maal in de reste rende vier beurten poedelde, won Buytenhek. De driebandenpartij werd ten slotte remise, waardoor Buyten hek nog op drie punten kwam. In de volgende party kon Van Stigt Thans zyn spel niet voldoende ontplooien. Het gevolg was dat het volle pond, 100, op naam van Van Soelen kwam. De slotpartijen gingen zondagavond tussen Kooy en Valkestyn, die In remise eindigden. Libre party: Valkestyn 200 200 27 35 7.40 Kooy 200 176 27 49 6.51 Cadre partij: Valkestijn 150 121 28 19 4.48 Kooi) 150 150 28 25 5.35 Éénbandsparty: Valkestyn 30 19 29 6 0.655 Kooij 30 30 29 6 1.034 Driebanden party; Valkestyn. 20 20 56 2 Kooi] 20 18 56 4 Van Soelen-Van 275 212 Libre Thans: Van Soelen 275 v. St. Thans 275 Cadre partU: Van Soelen 200 200 v. st. Thans 200 124 Eenbands party Van Soelen 30 30 v, St. Thans 30 29 28 Driebanden party: Van Soelen 20 20 43 v. St. Thans 20 16 43 0.357 0.321 Stigt 18 78 38 40 24 37 24 22 28 15.27 11.77 8.33 5.16 lfrfl 1.035 0.468 0.372 De deelneming aan de lichtstoet op dinsdag 5 mei is zeer bevredigend. Het belooft een aantrekkelijk schouw spel te wroden. De opstelling van de stoét geschiedt in de Boerhavelaan. Het begin is aan het Boerhaveplein. Er wordt op ge wezen, dat kinderen wel aan de stoet kunnen deelnemen, als zy niet in een vereniging of school zijn., doch dat zij ditmaal achteraan worden opgesteld. Vanzelfsprekend kan het aantal deelnemers niet groot genoeg zyn. Waarom zou dit geen evenement kun nen zijn, Schiedam waardig? De be drijven en middenstanders, verenigin gen en scholen kunnen nog steeds inschrijven bij de heren P. J. Drenth, Burg. van Haarenlaan 946, tel. 63838 en A. M. Schoof, Lange Haven 77, tel. 68812. Voor de verschillende groepen wor den prijzen beschikbaar gesteld, ook persoonlijke. Ook by de juniores was er een felle stryd te zien, die resulteerde in een nek-aan-nek-race tussen de twee broers A. en F. Balm (Reflex). A. Balm bracht ten slotte de titel jeugd kampioen op zyn naam. De overige eindstanden waren: Tweede klasse: 1 M. v. d. Knaap (geen club, kampioen)2 K. de Graaf (Reflex). Derde klasse: 1 M. v. d. Knaap (kampioen, geen club)2 W. Top (Hollandlaan). Vierde klasse: 1 E. v. d. Hert (niet in club); 2 J. v, d. Linden (Sunlight)3 M. Gip- hart (Reflex); 4 P. Hulsman (In tiem). vyfde klasse: 1 J. Slaats (Cin cinnati); 2 W. Krul (zonder club); 3 M. Bargman; 4 B. Koets (BCM). De kampioensbeker voor de ver eniging, die de meeste punten be haalde, ging dit jaar naar Reflex, dat 13 punten verzamelde. Tweede werd Shell met negen punten en der de Hollandiaan met zeven punten. Advertentie I.M. Hoosstraat 34 - Groenelaan 36 - Schiedam Ruim 200 kinderen hebben zater dagmiddag in de zaal Chr. Soc. Be langen genoten van een voorstelling door het jeugdtoneelgezelschap „De secretaris van het jeugdtoneel, had speciaal voor deze gelegenheid een stuk geschreven; ,JCinderen kennen geen grenzen". Op sympathieke wyze werd de kin deren duidelijk gemaakt dat de kin deren op de Hele wereld geiyk zijn, wat hun huiskleur ook moge zyn. In enige rollen zagen wy reeds enig jeugdig talent op de voorgrond tre den: Lenle Schneider als het Neder landse bloemenmeisje; het negertje werd goed gespeeld door Elly de Vries en wy zagen ook een leuk rol letje van Dickie van der Schoor als het ondeugende Pietje. In de pauze werd een jeugdquiz gehouden en tot slot werd een toneelwerkje opgevoerd, getiteld „De onzichtbare koning van Bibelebom". Een stukje over een verdwenen on vindbare koning en de streken van een laaghartige markies. De toneelprestaties werden geleid door mevr. N. Dettmeijer-Tettelaar; de vader van een der kladeren. de heer G. Wyzenbroek, legde veel eer in met mooi uitgevoerd kapwerk. Het Schiedamse museum bestaat ddt najaar zestig jaar. De Vereniging Vrienden van bet. Stedeiyk Museum is begonnen geld in te zamelen by de burgerij met het doel om straks by het niuseumjubileum het kunstbezit van de stad Schiedam met een ge schenk te verrijken. Het museum zelf zal enige aan dacht aan het jubileum wijden met het organiseren van een grote ten toonstelling van Sdhiedams kunst bezit. De bij het straal jagerongehric van gistermorgen omgekomen piloot was de 26-jarige eerste luitenant H. Sliep uit üden. Hy was gehuwd en had twee kinderen. Zyn stoffelijk overschot werd gevonden by Wes- temleiand (gem. Eenrum). (Van onze sportredactie) In het Schiedamse zaterdagmiddagvoetbal heeft HBSS zich. zater dag veilig gesteld voor het behoud van het derdeklasserschap. De Schiedammers speelden namelijk bij SSS gelijk, waardoor degra datiegevaar is geweken. PPSC behaalde op eigen terrein een ruime en verdiende overwinning op SNS, terwijl GTB met één punt verschil de meerdere moest erkennen In DVO. HBSS speelde met twee debuteren de junioren v. Veen en v. Winden die zich echter voor het eerste elftal nog niet voldoende, rijp toonden SSS had met het winövoordeel In de eerste helft het beste van het spel hetgeen In de cornerverhouding (12—0) duideiyk tot uiting kwam. In de 22ste minuut voorkwam de Schie damse doelman Aaldijk een zeker schynend doelpunt, maar even later moest hy toch capituleren voor een treffer van Tros. Direct in de tweede helft zorgde Meuldyk voor de geiykraaker, maar tegen wind in spelend bleef de thuis club toch gevaariyker. vyt minuten voor tijd konden Scheffers en Wal- kenbach de Schiedammers ternau wernood voor een nederlaag behoeden, Een onvolledig GTB heeft in Vlaar dingen door èen doelpunt in de laatste minuut de punten aan DVO moeten laten. Na afloop tekenden de Schiedammers tegen dit doelpunt eehter protest aan. Het met negen man spelende GTB nam door de midvoor de leiding, maar kwam hierna onder hevige druk te staan. De Vlaardingers scoorden voor rust drie maal, waarvan de eerste door de GTB-spil ln eigen doel werd gescoord. De Schiedammers hadden na de rust de bakens verzet en door doel punten van de links- en rechtsbuiten werd de doelpuntenbalans in even wicht gebracht. Het in buitenspelpositie gescoorde doelpunt in de laatste minuut bracht de Vlaardingers de zege, PPSC heeft op eigen terrein tegen SNS weinig twijfel over de einduit slag totgn .bestaan. De Schiedammers warén óver alle linies sterker en vooral voor de rust speelde PPSC een opvallend goede party. De Schie damse doelpunten werden gescoord door Boertje (2x>, Bijl en Loender- sloot. Gisteravond is de competitie be gonnen driebanden groot-biljart Hiervoor hadden ingeschreven on derstaande teams: De Beyer a met de spelers H. de Jonge (36), P. Scheffer (30) en J. Kreuger (30). De Beyer b met de spelers: T. v. Slobbe (30), L. v. d. Meer (30) en P. Meyer (30). Entre Nous met de spelers C. Eg- gelmeUer (30), A. Weeland (3Q)en A. Blelksïoot (30). Pleinzicht met de spelers J. v. Dig gelen (30), P. Eikenbroek (30) en G. Buitenhek (30). Rembrandt met de spelers J. van Duijl (42), G. Valkesteijn (30) en Zwanenberg (30). De uitslagen van de gespeelde par tyen zyn als volgt: ENRembrandt: Van Duyi Eggelmeyer Zwanenburg Bleiksloot Valkestyn Weeland De Jonge Van Ltogen P. Scheffers P. Meyer Kreuger Van Leeuwen 42 42 75 4 0.560 30 24 75 2 0.320 30 25 174 2 0.143 30 30 174 2 0.172 30 24 98 2 01244 30 30 98 2 0.306 b: 36 36 85 4 0.423 30 10 85 2 0.117 30 30 63 4 0.476 30 16 63 3 01253 SO 30 114 4 01263 30 24 114 2 0.210 Zaterdagavond is in 't Schiedamse Sportfondsenbad o.a. gezwommen om de SZC-schollerenbekers. By de jon gens werd deze beker op de 5x25 m vrye slag estafette buitgemaakt door he! team van de Rljks-h.b.s. (zelfde tyd als Technische School: 1.10.2 sec.). By de meisjes won de Willem de Zwygersohool de scholierenbeker. De winnaars waren: Op 25 m rug slag jongens van 9 tot en met 12 jaar T. van Schooneveld. By de meisjes; T. v. - d. Jong. Dezelfde afstand schoolslag werd gewonnen door M. de Beer, terwyi V Tramper by de meisjes eerste werd. T. van Schoone veld zegevierde op de 25 m vrye slag en Y Tramper weer bij de meisjes. De jongens en meisjes van 13 tot en met 14 jaar zwommen 50 m. schoolslag. IDt nummer werd gewon nen door respectieveiyk R. Zeemans en V. Kok. Dezelfde afstand rugslag door het meisje L. Blaauw. De vrije slag ging naar B. Voerman en bU de meisjes naar L. Blaauw. De 15 tot en met 16-jarlgen zwom men ook 50 m rugslag, schoolslag en vrye slag. Winnaar: K van Lieshout, K. Garnaal en F. Meyer. Bij de meis jes E. de March!, W. van de Lee en P. van de Wildt. De dames en heren zwommen 100 m en wel vrye slag, schoolslag, rug slag en vlinderslag. By de dames wonnen respectieveiyk; C. Gaste laars, R. v. Baarle, E. de Marchi en weer C. Gastelaars. Bij de heren: R. Zyistra, A. de Raay, P. Koning en A. Sonneveld. Conform de eis heeft de Rotter damse rechtbank de 27-jarige chauf feur G. H. te Schiedam zes maanden met aftrek, waarvan drie voorwaar delijk, opgelegd wegens een poging tot inbraak in een perceel aan het Broersveld. De 26-jarige varensgezel P. J. H. tegen wie wegens diezelfde inbraak poging negen maanden met aftrek waarvan drie voorwaardelijk was ge- eist, luidde het vonnis zes maanden met aftrek. Op het RubcnsDlein te Schiedam bij de kuipperbollen vonden gister middag binnen vijf minuten tijd twee kettingbotsingen plaats. By de eerste, om tien over half vy'f, waren een vrachtauto en drie personenauto's betrokken; een Volkswagen werd ernstig beschadigd, vyf minuten later botsten vier personenauto's, waarvan er twee ernstige schade op liepen. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse volkstuindersver- eniging Kleln-Babberspolder hield gisteravond haar jaarvergadering ln Wijkcentrum Nieuwiand. De vereni ging is nog steeds op de goede weg, zo bleek uit het jaarverslag van se cretaris J. L. Fluijm. Er zijn thans 262 leden, in het afgelopen jaar wer den 27 nieuwe leden ingeschreven. Het bestuur onderging enkele ver anderingen en bestaat thans uit: J. van Rosmalen, voorzitter; J.L.Piuym secretaris, T. C. Robberegt, penning meester, C. J. Kapel, tweede secre taris, W, G. Kars en A. de Hooge. De inkoopcommissie werd gereor ganiseerd, een nieuwe taakverdeling werd ingevoerd. De commissie bestaat thans uit: J. van Rosmalen, voorzit ter, P. Brouwer, secretaris, en A. Hy- man, penningmeester. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte hield de tweede voorzitter van het landeiyk verbond, W. Vlie ger, een praatje over „Vreugde op de volkstuin", toegelicht met kleuren dia's. Ongeveer- tweeduizend Schiedam mers zullen maandagavond deelne men aan de herd, iking der gevalle nen. De stoet form», ert zich om ezven uur, vertrekt om v, f minuten voor half acht en komt om kwart voor acht bij het monument aan de Gerrit Verboonstraat aan. De kapel van het Leger des Heils speelt daar treurmarsen tot het ge heel is opgesteld. De burgemeester legt een krans en om acht uur klinkt het hoornsignaal voor de twee minu ten stilte. Om half negen is er een herden- kingsbyeenkomst in de Grote Kerk, georganiseerd door Expoge en Voor malig Verzet Nederland. Sprekers zyn kapelaan H. M. J. Stoehnga uit Den Haag en ds. J. Couvèe uit Schiedam. Medewerking verlenen de chr., mu ziekvereniging Harpe Davids,-dirigent A. L. Glotzbach en de kon. zangver eniging Schiedams mannenkoor Or pheus. dirigent Gysbert Nieuwiand. Men verzoekt ons medete delen, dat ook zy, die geen circulaire hebben ontvangen, toch aan de plechtigheid van de herdenking der gevallenen op maandag 4 mei kunnen deelnemen. By voorkeur dient men zich alsnog op te geven by de heer J. H. F. van der Brugge, Vondeliaan 52b, telefoon 67406, doch er kan ook worden aan gesloten tijdens de opstelling van de stoet, om 7 uur in de Boterstraat. (Van. een onzer verslaggevers) In het feestprogramma voor de viering van koninginnedag in Schiedam is een wijziging gekomen. De wielerwedstrijd, die J wordt georganiseerd door de rennersclub Schiedam in samen- 5 werking met de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen, wordt namelijk in verband met verkeerstechnische moeilijk heden niet in Nieuwiand gehouden, maar in het centrum op het traject Tuirüaan-Lange Nieuwstraat. Reeds vijftig renners hebben Ingeschreven voor deze nleuwe- iingenwedstrijd over een afstand van ruim 60 km (55 ronden). Er zijn voor dit wielerevenement vele fraaie prijzen beschik- i baar gesteld, die na afloop zullen worden uitgereikt in café i Liberty. Een nieuw punt op sportgebied vormen in het uitge- breide feestprogramma de schietwedstrijden in het Beursge bouw. Het volledig programma ziet er thans ais volgt uit: 3 uur: luiden der klokken, 9 uur: mars door de stad van OBK, Harpe Davids en Cres cendo, 9.45 uur: aubade op de Grote Markt door bovengenoemde korpsen benevens het vendel Schiedam van de Oranje Garde, 912 uur: Boshoek-terrein, schoolvoetbal- en handbaltoer- nooi, finales. 10.30 uur: Passage-theater, filmvoorstelling voor de jeugd, 101 en 26 uur: Beursgebouw, schietwedstrijden, 1112 uur: carillonbespeling door Cor Don, 2 uur: kinder wedstrijden: estafette op de Maasboulevard, zak lopen met- hindernissen in de Prins Bernhardlaan, behendig, heidswedstrijd in de Nassaulaan, schatgraven in het Ster- rebos, 2.30 uur: Tuinlaan-Lange Nieuwstraat, wielerwedstrijd voor nieuwelingen, 7 uur: Edisonplein, gymnastiekdemonstratie door THOR, Folyantha, DOK en Excelsior, 7 uur: Aleidastraat, judo- en jioe-jitsoe-demonstratie door Sportcentrum Schiedam (Reinier Hulsker), 8.459.30 uur: Broersvest, openluchtbioscoop, 9.40—10.15 uur: Grote Markt, taptoe door negen harmonie gezelschappen. Een gezellige receptie in Jeugdhaven is zaterdagmiddag de opening geweest van de viering van het dertigjarig jubileum van het tam boers- en pijperskorps 'Harmonie'. 'Harmonie' zal donderdag ln het Passagetheater een jubiieumultvoering geven, waarvan het program ma er veelbelovend uitziet. Vele afgevaardigden van zuster verenigingen, de CJV. gemeente en kerk, waren zaterdagmiddag aanwe zig om hun gelukwensen, ai dan niet vergezeld van iets stoffeUjks, aan te bieden aan de jubilerende vereniging. De heer C. Landsbergen voerde na mens de sectie muziek van de Schie damse Gemeenschap en als voorzitter van Crescendo het woord. Hij vestig de de aandacht op de belangryke plaats, die Harmonie in de gemeen schap inneemt. Hy vond het jammer, dat Harmonie by de taptoe op konin ginnedag (voor het eerst) niet aan wezig kon zyn door de uitvoering in het Passagetheater. De heer Lands bergen bood de vereniging een week zaalhuur aan. De voorzitter van het huldigings comité, de heer J. Sonneveld, bood zijn gelukwensen aan en zei, dat Harmonie een mooi stuk Jeugdwerk verrichtte. Naast gelukwensen bood de federatievoorzitter in Schiedam van de CJV, de heer W. F. de Wolff, een bedrag van vyftig gulden aan. Verder spraken nog de heer Struik, voorzitter van de landeiyke contactcommissie en de heer Leng ton van de vereniging Jubal uit Dordrecht, die beiden een muziek stuk aan het bestuur overhandig den, terwijl voorts de heer K. Ryp- Ook zondag was het voor de Schie damse postduiven nu niet direct aangenaam vllegweertje. De Rotter damse Bond hield een vlucht vanuit Hannut 140 km. De duiven werden om 9.15 gelost en om 10.59 uur meld de zich de eerste zich bü zyn eige naar. De pryzen werden in 28 minuten verdiend. De betrekkeiyk lange duur (Van een onzer verslaggevers) In dc maand maart nam hel inwonertal van Schiedam met 52 zielen toe, op 1 april waren er 79.137 Schiedammers. Ook nu was er een vestigingstekort ditmaal van 25 personen. De bevolkingsgroei van 0,065% is dan ook te danken aan ge- f boorte-overschot van 77 per- f sonen. Het zwakke geslacht Is in i Schiedam nog steeds in de meerderheid; 39.900 dames te genover 39237 heren. Op geanimeerde wyze vierde zaterdagavond de EHBO, afdeling Schie dam, haar 41-ste jaarfeest. In zaal Arcade aan de Lange Haven hebben de vele belangstellenden hun hart kunnen ophalen aan een luchtige variété- show. De wnd, voorzitter, de heer J, C. Ziere, had het deze avond wel druk. Hy moest al. een aantal jubilarissen huldigen. Een werk dat hy overigens met plezier deed. Hy mocht de heer G. A. Verhoef een insigne opspelden, daar deze al 25 jaar lid is. Mevr. E. E. Kops-van Gerven heeft het gepresteerd 30 jaar als bestuurslid werkzaam geweest te zijn. Haar ontging ook geen beloning, zy kreeg evenals de heer K. de Vries, die met 35 jaar de kroon spande, een prachtige vulpen-set. Ook de eehtge. noten van deze dame en heren wer den niet vergeten, zy werden ver rast met resp. een doos sigaren en een bloemetje. De voorzitter, de heer G. de Goe- dere, de heer J. Veld, die 25 jaar lid is, en de heer J» Matthysse, die tot erelid werd benoemd, werden be dacht met een grote fruitmand. ROTTERDAM 27 april Aanvoer in totaal 1874 dieren waarvan 1203 vette koel enen ossen en 671 varkens. De pryzen waren vette koeieen 3.20 3.55, 3.003.18, 2.802.94; varkens 7.72, 7.70,1.67. Overzicht: vette koeien aanvoer als vorige week; handel kalm: pryzen onveranderd, prima's boven notering, afloop traag; var kens (lev, gew.) aanvoer korter: han del redeiyk; pryzen aanvankeiyk iets boven notering, verder als vo rige week, zware varkens van 1,58 tot 1.60 per kg. miiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiiiin valt vermoedeiyk te wyten aan regen en de vry stugge zuidwestenwind. Door de liefhebbers van de SCV „De Postduiven" werden 383 duiven ingezet (vonge week waren dit er lüó meer)Eerste duif A. J. Brokling, 2 O. Bolkenbaas, 3 A. Moog. Vereniging „De Blauwe Doffer" zette 167 duiven in. Nummer 1 werd de duif van de combinatie Van GoghKoster: 2 idem en 3 H. Brok ling. Nederlandse Algemene Bond, ver eniging „De Vryheid", nam deel met 315 duiven aan een vlucht op Roo sendaal. De duiven werden om 10 uur gelost. Eerste duif 10.39, laatste 10.53 uur. Eerste prils M. Putters, 2 J. Schrumpf en 3 eveneens J. Schrumpf. Zaterdagvliegers postduivenvereni ging „De Snelvliegers", vlucht vanuit Tilburg, 60 km. Aldaar gelost oa 13.30 uur. Eerste duif binnen om 14.15, alle prijzen binnen de vyftlen minuten verdiend. 1 P. Overdevest. 2 H. Tjade en 3 Zweistra. Hier trof fen de duiven een zuidelijke wind en mooi weer. SCHIEDAM Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9-12.30 uur en 2-6 uur: blauw klndertrultje; bruin kinderschoentje (l.>; balletschoentje; l p. zwarte glacé dameshandschoenen; glacéhandschoen (S.); kist met auto- criok. wieldop en sleutels; bak met ge reedschap; zilveren broche, afslultdek- sel van tankauto; wandelwagentje; con tactsleutel: brU. Te bevragen bij de vinders: klnder- sehoudertasje. Wies, Dr. Wlbautpleln 18; rode portemonnee, D. Vrauwdeent. Ro- senlaan 10; kinderportemonnee, J. Wille- gers, Maasdamsestraat 2b; akten tas. Stopetie, Aib. Thljmstraat 44a; autopad, Verlinde, Bilderdijkstraat 12; 2 sleutels, H. Zeelenberg, Tulnlaan 66; vulpotlood, ma, commissaris van politie, sprak en onder meer iof uitte voor de wyze, waarop Harmonie assistentie verleent de diverse feesteiykheden. De heer H. Jongman, voorzitter van de jubilerende vereniging, zei in het dankwoord, dat hy tot de aanwezi gen richtte, dat Harmonie zyn uiter ste best zal doen om de vriend schapsbanden te bestendigen, Hy huldigde ook nog de oud-voorzitter van Harmonie, de heer A. Veenman, die veel belangrijk werk voor de ver eniging heeft gedaan en ook nu nog nooit vergeefs een beroep op zich laat doen. Si. Gistermiddag om kwart voor vyf vond op de BK,-iaan te Schiedam een aanrijding plaats tussen een scooter en een vrachtauto waarvan de chauffeur, J. N„ geen doorgang vrijliet. De bestuurder van de scoo ter, de 61-jarige incasseerder A. Hoeke uit Rotterdam, brak zyn lin kerhand en liep kneuzingen op, Uitslag Ciutenba-verloting. De hoofdprijs, een keukenuitzet, is geval len op nummer 921 (geel lootje). 965 en 964 zyn troostprijzen. De balletschool Myra Peters geeft vanavond zijn eerste leerlingen- uitvoering in het Wijkcentrum Nieuw iand, Dr. Wibautplein 129, Aanvang acht uur. Expoge en VVN, afdelingen Schiedam, houden vanavond een le denvergadering in Maison "Westhuis, aanvang kwart voor acht. Na afloop van het huishoudeiyk gedeelte wordt de kleurenfilm Charley Moon ver toond. WUkgemeente II van de Her vormde Gemeente te Schiedam houdt morgenavond om acht uur een bij eenkomst ln de grote zaal van de Op- standingskerk. Het koor van de Op- standingskerk zingt, de kleurenfilm Glas van Haanstra wordt vertoond en een groep gemeenteleden voert het lekespel „Naaman de Syriër" op. De 28-jarige Utrechtse Instrument maker J. U, heeft gisteren by een botsing in Vlaardnigen een beenbreuk opgelopen. Hy moest naar het Alge meen iZekenhuis worden vervoerd. Het ongeluk geeburde op de Sehie- damsedyk naby de afrit van de Hof- laan. U reed op de fiets en by het uitwijken naar rechts kwam hij in botsing met de 14-jarige wielrijder H. van O. uit Vlaardingen. De fiet sers vielen op het wegdek. Van O. kwam er ongedeerd af. De rechtbank te Rotterdam ver oordeelde de 44-jarige havenarbeider P. v. V. en de 36-jarige fabrieksarbei der A. v. V. te Vlaardingen, die van een Duits familielid een bedrag van 1800 DM hadden weggenomen, tot zes maanden met aftrek waarvan w, Jansen, ijsseimondestreaï 5ia; vui-j twee voorwaardelyk. De officier van pen. c. Zeienoerg, Numaaadorpsestraat Justitie had resp. negen maanden 3b; Ltpssleutel, J, Bolkenbaa». Prof. Ka- merlinghlaan 95b; rozenkrans ln «ui, v. Brakel, Wingerdlaan 10; rozenkrans, O. Tombrink. HavendUfc 154a; ring met sleutels, W. Zijlstra, Em. v. Haarenlaan 1246; rol-maatlat, H. v. Dijk. Westfran- kelaudsestraat 80b; broche, J. Seger, Am- perestraat 18b; bedrag aan geld. Stok, Stadhouderslaan 52; zilveren kettinkje met kruisje, v. Rijswijk, v, Leeuwen- hoecfcstr&at 28a; zwarte glacé dames- handschoen, H. Jansen, Vlaardlngerdljk U3a: blauw jongensjasje. Landsbergen, Koemarkt lb; zwarte autoeoat, H. Jan sen, Vlaardingerdijk 113a; blauw klader jasje, B. Ballegoie, Seringenhof 12; jon gensjasje (bruin), C. Verdugt, Molensin gel 23: wit babyschoentje, v. Mil, Schle- damseweg 215; zwembroek en handdoek, J. v. d. Knaap, Vlaardingerstraat 12. Op de Koemarkt te Schiedam kwam gistermorgen een wielrijdster in botsing met een voetganger, de 22-jarige J. J. Holsken, die onvoor zichtig overstak. H. werd ter obser vatie naar het de Dr, Noletsüchttog overgebracht. met aftrek, waarvan vier voorwaar delyk, en zeven maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelyk, geëist. De Rola Haardenfabriek N.V. aan de Noordvestsingel 89 te Schiedam heeft een showroom geopend, waar thans een twintigtal haarden kachels staan opgesteld, meest voor ollestook ingericht. Rola levert sinds enkele jaren ook aan particulieren. Om deze reden voornameiyk is de voormalige pakke rs) omgebouwd tot een showroom met een oppervlakte van ruim 30 m2. De nieuwste modeüen haarden wor den hier getoond; als novum ook haarden in zeer aantrekkelijke pas teltinten (grijs, beige, groen, bruto) die fraai zullen passen in moderne interieurs en zelfs haarden uitgevoerd in twee kleuren (grijs-groen en bruin- beige).

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1