Lekkerkerk heeft nu eindelijk ook zijn bevrijdingsmonument GER Grote schade door brand Utrechtse grachtengrot wordt koffiekelder voor jongeren BttSTITCH'«g a - KRATZ ZO» COMMENTAAR S preeui venpraa t VOORTREIN R'dam-Gouda Werkgevers herdenken T. J. Twijnstra IN JANUARI MEER DODEN IN VERKEER Broertjes tegen trein: 1 dode BBS Pd HUH TJd i HET VRIJE VOLK WOENSDAG 6 MEI 1959 PAGINA 3 Betuwe Als het meisje in de trein vijf seconden langer naar u kijkt dan bent u blij dat u de dag begonnen bent met water, zeep en Blauwe Gillette! De enige manier om u merkelijk goed te scheren en u heerlijk ft is en schoon le voelen. (Van een onzer verslaggevers) Lekkerkerk heeft zijn bevrijdingsmonument! Drie jaar later dan in de bedoeling had gelegen, onthulde burgemeester M. J. Muller het gisteravond. Niet uitbundig Januari is geen gunstige maand geweest voor 't Neder landse verkeer. Gunstiger beeld Motor tegen auto1 Anti België verdiende aan de EXPO 750 miljoen fr. KLM-vlieger niet 'kennelijk onredelijk' ontslag gegeven DEKKER-VERPAKKING n.Y. AMSTERDAM Tel.: 59765$ „Soms Is het hier wel eenzaam. De laatste zondag zei ik nog tegen rrtün man; „Heb je plan nen voor vandaag? Anders zonden we eens naar Rotterdam kunnen gaan. Er waren geen plannen en we zijn met het autootje naar Rot terdam gereden. Het was leuk, maar ik was toch bij] toen ik weer terug was." Deze woorden ko men uit de mond van mevrouw Ste kelenburg, oud-Rotterdamse, wier man sinds vier jaar huismeester is van het vakantiekindertehuis ,X>e pinkel", midden in de prachtige, met het Utrechtse heuvelland meegol vende bossen van Leersum„De Gin- kel" is eigendom van de gemeente Rotterdam. Wü praten met mevrouw Steke lenburg in de grote, zeer heldere keuken van het tehuis, eens de paar- d es tal van een rijk man, die op dit wonderschone plekje een houten jachthuis liet optrekken. Mevrouw Stekelenburg zwaait de scepter in de keuken, haar staf bestaat uit drie jongedames: twee uit het dorp Leer- sum. een uit het verderop gelegen Veenendaal. De meisjes zijn intern; zij hebben een leuk kamertje. De heer Stekelenburg houdt van zijn werk, mevrouw Stekelenburg vindt het prettig om hem ter zijde te staan. Het echtpaar werkt bijzonder hard en toegewijd om het de gasten, over het algemeen schoolkinderen, zoveel mogelijk naar de zin te ma ken. De vrouw des huizes zegt: „Na tuurlijk moet er aangepakt worden. Soms heb je nauwelijks tijd voor je eigen werk thuis. Maar eigenlijk zou je niet anders wallen. Je leeft erin mee. Ja, 't is erg leuk," „De Ginkel" ligt een flink stuk buiten Leersum. In de zomermaan den is het er druk, hoort men er vro lijke kinderstemmen. Maar de win termaanden? Zijn die niet stil? Heeft men dan niet het gevoel om op ..De Ginkel" volkomen geïsoleerd te wonen? 't Valt mee. Werklieden van de ge meente Rotterdam zijn dan bezig het houten gebouw te restaureren. Ze zijn bij de familie Stekelenburg in pension. Soms zijn er ook gezelschap pen. Vorige kerstweek logeerde er een club Belgen in het tehuis. Mevrouw Stekelenburg is blij met de telefoon. Dat geeft je een gevoel niet helemaal van de wereld afge sloten te zijn. En verder is zij blij met het autootje. Wat zou dit gezin zonder dit wagentje moeten doen? Maar als er erg veel sneeuw geval len is. kan het gebeuren, dat ook dit autootje in de garage moet blijven. Dan moet eerst de sneeuwploeg ko men Het is stal in deze contreien. Het is goed daar te toeven. Mevrouw Ste kelenburg zegt: „Maar ik kan u ver zekeren, dat heel wat mensen jaloers op ons zijn." pieter kan zich dat goed voorstellen: Wij van de stad weten nauwelijks meer wat stilte is. En wanneer zien wij een heerlijk voorjaarsbos zoals daar in het Leer- sumse? Het leven gaat rustig voort. De twaalfjarige dochter leert op de ulo school in Rhenen, de twee jongste kinderen spelen op de schommel en in de zandhoop. De leveranciers ko men aan huis en krijgen een kop koffie. En steeds zijn er weer an dere meisjes en jongens uit die grote, roezige stad Rotterdam, waarvoor gewerkt moet worden. Misschien is ook Pieter wel een beetje jaloers op de heer en mevrouw Stekelenburg. Wij zijn die dag nog in Tiel te rechtgekomen, het oer-oude Betuwse stadje waar heel wat nieuwbouw is en dat een zindelijk levendig cen- trumpje heeft. De Tielenaren wezen ons hulpvaardig de weg naar het kleine station, waar om de zoveel tijd twee blauwe engeltjes aan ko men rijden. De een knort naar de richting Arnhem (of Nijmegen) de ander naar Geldermalsen, 'n ge meente met een station als van een wereldstad. Men kan van Tiel op twee manie ren naar Rotterdam. Via Utrecht is het korter maar kiest men de rich ting Dardt dan boemelt men geza pig langs een half dozijn piepkleine dorpjes, die verscholen liggen achter een verrukkelijke kraag bloesem en waarboven altijd een nooit te groot maar wel zeer eerbied waardig-mas- saal en grijs torentje uitpriemt. Men sjokt van Tie! naar Gelder malsen en wacht daar een half uur. Men sjokt verder van Geldermalsen naar Beesd, Leerdam, Arkel, Gor- kum... En 't is merkwaardig: reeds hier gaat men de randstad Holland langzamerhand leren ontdekken. Wat een nieuwe wijken in Leerdam en Gorkum. Schoorstenen van fabrie ken, kranen van scheepswervenveel beton bij Arkel. Naar het westen rij dend, worden de steden steeds gro ter; de randstad groeit. Bent ge in. Tiel en hebt ge de tijd, neem dan indien ge naar Rotter dam moet dat leuke, ruime engel tje, Al was 't alleen maar om eens rustig te bekijken wat het Betuwe- land u aan fruit, best vee, en geiten te bieden heeft. Aanbod Vandaag hebben wij met veel plezier de volgende aanbiedingen genoteerd: een ledikant met spiraal van Van de P. uit de Maximiliaanstraat, een tweepersoons veren bed van M. uit de Ballerlandse- etraat, een éénpersoons ledikant met twee armstoelen van K. uit de Donker- alootstraat, een radio en relsbonnen van K. uit de Colonlastraat, radio-onderde len van G. van de Riederlaan en een kastje met een kamerscherm van O. van de Coolhaven. Een babybad en schoenen hebben wij opgeschreven van G. van de Schiedamseweg, een schoolbord, een tel- raara en een dambord niet stenen van N. N., twee zakken capsules van B. van de IJsselroondselnan. zilverpapier en capsules van De E. uit de Sophlastraat en nog eens zilverpapier en capsules van K. van de Josephlaan. AUen onze dank. Verlies Mevr. Grootenboer, Mamlsstraat 31, verloor op 28 uprll haar armband horloge ln de omgeving van de Croos- wijksewev. De heer Havenaar, Ametde- straat 136c, Is vorige weel: zijn bruine g 1 a c é-li and schoen kwijtgeraakt. Gaande van het Feljenoord-Stadion naar huls miste de heer P, Schilfers, ImmobtUalaaa 9. op 25 april zijn por tefeuille, Inhoud: donateurskaart van Feljenoord, kinderfoto's, rekeningen en vijfentwintig gulden. Vondst Mevr. Timmers, Sophlakade 36. heeft zondag op deze kade een g 1 a c é-d a - tneshandschoen opgeraapt, In de tunnel bij de Diergaarde heeft mevr, J. Leensma, Van Borselenstraat IX, op 30 april een, grijs gebreide handschoen gevonden. Dierenrijk De fam. Hoogland. Slecphellingstraat 12a. zoekt een goed tehuis voor drie witte katertjes en een bont en een wit poesje, alle 2.1jn zeven weken out!. Mevr. Struvk, Verboomatraat 153e, ver zorgt sinds een paar dagen een oud Malthezmtje. "Wie 1a de eigenaar? rarrra rpbbeow Nieuw spoorboekje is groter, dunner (Van onze verkeersredacteur) De zomerdienst van de Neder landse Spoorwegen, die 31 mei in gaat, bevat voor de verbinding Rot terdam—Gouda een voortrein, die van maandag tot en met vrijdag riidt voor de forensen. Deze trein no. 476 vertrekt van Rotterdam te 16.33 en komt te Gouda aan om 16.52. Daar het herstel aan het viaduct van de lijn Hofplein—Den Haag HS doorgaat, blijft de beperkte dienst regeling gelden tot najaar 1960. Wijziging in de dienstregeling Hoek van HollandMaassluis maakt het mogelijk te Rotterdam aanslui ting te geven op de sneltreinen naax en van Groningen, Friesland en Twente. en kleuriger (Van onze verkeersredacteur) Het zojuist verschenen nieuwe spoorboekje voor de zomer dienst der Nederlandse Spoorwegen ziet er heel anders uit dan wij de laatste jaren gewend waren. Het formaat is een centi meter breder, waardoor het boekje twintig percent minder pa gina's kan tellen, en er zitten roze bladzijden in. Op die roze bladzijden staan de grote binnenlandse verbindingen, die NS tot nu toe ook samenbracht in een afzonderlijk spoorboekje. Op het kaartje voorin zijn die verbindingen aangegeven met rode lijnen. (Van onze soc.-economische redactie) Op een besloten algemene ledenver gadering van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers, heeft de nieu we voorzitter van het verbond, ir. A, J. Engel, vandaag in èen korte rede voering zijn voorganger, de heer T. J. Twijnstra, herdacht. Hij gewaagde daarbij onder meer van de treffende woorden, die de vakbewegingsleiders Oosterhuis (in Het Vrije Volk) en Roemers (in Het Parool) aan de heer Twijnstra heb ben gewijd. „Een treffend bewijs van bet feit, dat de betekenis van Twijnstra veel groter was dan die van alleen maar een industrieel leider. Mede dank zij Twij'nstra hebben wij in Nederland thans een niveau van overieg en samenwerking tus sen ondernemers en, arbeiders be reikt dat voor onze collega's uit andere landen bijna onvoorstelbaar is." In het bijzonder wees ir. Engel daarbij o.a. op de „energieke pogin gen, die Twijnstra in het werk heeft gesteld om de geïsoleerde positie waarin het verbond in zijn verhou ding tot andere maatschappelijke groeperingen in de periode voor de Tweede Wereldoorlog was geraakt, te doorbreken." Er zijn er vier, namelijk: A. van de grote steden in het wes ten naar het noorden en oosten (Twente) vice versa; B. van de Randstad Holland naar Arnhem/Nijmegen en Maastricht/ Heerlen en omgekeerd; C. van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam naar Zeeland en D. van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam naar Venlo via Brabant. Dit laatste heeft bijvoorbeeld tot gevolg, dat tabel 10, die de 'oude lijn' beschrijft, nu weer een dienst regeling is van Amsterdam tot Roo sendaal en niet meer naar Vlissin- gen. Op dezelfde wijze konden de an dere bij de grote verbindingen be trokken tabellen worden ingekort. Ook laat de npmmering van de ta bellen niet meer de hiaten zien, die men er vroeger in aantrof en die een wat systeemloze indruk maakten. Men moet er wel rekening mee houden, dat vrijwel alle trajecten nu een nieuw nummer hebben gekregen. De zomerdienst loopt van 31 mei tot 3 oktober. Nieuw in het dienstbetoon zelf is, dat thans ook de binnenlandse lijn naar het oosten in sommige gevallen tot over de grens is verlengd, evenals dit reeds het geval was met de lijnen naar Roosendaal en naar Arnhem, die op tal van uren verbinding geven met Brussel of Keulen. Een aantal treinen van de nor male uurdienstregeling zal nu van Amsterdam uit via Hengelo rijden naar OsnabruckHannover en via -Enschede naar Munster. Voor de terugreis uit Duitsland geldt een zelfde regeling. Door de uitstekende aansluitingen op deze verbinding zullen de reizigers uit alle delen van het land van deze noviteit kunnen profiteren. Voor de zondagen heeft dit nogal wat wijzi- gingen gegeven in de dienst van het i westen naar Twente, Groningen en Friesland. Ander nieuws over de grenspassa- ees is. dat de grenscontrole op de tweemaal dagelijkse verbinding oro- ningen-Bremen voortaan zal gebeuren in de trein. Niet alleen wordt bier door de reistijd verkort, maar boven dien is het nu we! mogelijk te Gro- nlng aansluiting te geven op een later aankomende trein. Dit betekent een tijdwinst van een uur voor hen die van Rotterdam en Amsterdam reizen naar de Hanze stad. Tot nu toe was het een grote grief in het noorden, dat zodanige aansluiting niet bestond. Een binnenlandse verbetering is. dat de treinen van Leeuwarden naar het westen nu alle gaan stoppen te Wolvega, Akkrum en Grouw-Imsum. Voor het vakantievervoer naar Ter schelling en Vlieland is belangrijk, dat in aansluiting op de boot dage lijks trein 3278 rijdt van Leeuwarden (vertrek 12.58) naar Harlingen Ha ven (aankomst 13.38). Op zaterdagen van 11 juli tot en met 22 augustus zal deze trein rijden van Groningen af (v. 11.45). De uurdiens t Enkhuizen-Amster dam. waarin des middags een onder, breking bestond, zal worden gecom pleteerd met een middagtrein in op alle werkdagen, vertrek Enkhuizen 15.55 eh in tegengestelde richting vertrek Hoorn 16.18. .■.■vis*<y'WyAy. Burgemeester Muller van Lekker kerk. heelt gisteravond het door de Rotterdamse beeldhouwster mej. J. H. Hans vervaardigde be vrijdingsmonument onthuld. Advertentie I.M. -ivf--- *t; Lxnxm- 4"vï ,wl u .ji Het gemeentebestuur van" Lekker kerk had in 1955 de' Rotterdamse beeldhouwster mej. J. H. Hans op dracht verstrekt tot het vervaardi gen van een herdenkingsmonument. Men had toen het plan het in 1956 te kunnen onthullen. Dat zou ech ter duren tot 1959.... Het kwam zelfs zover, dat het geduld van de ge meente opraakte en menzei: „We wil len het beeld niet meer hebben!" De vrede werd echter getekend en mej. Hans kon rich weer aan het beeld houwen zetten. Gisteravond dan is het onthuld. Bij deze plechtigheid zei burgemeester Mulier onder meer: „Lekkerkerk heeft geen monument voor de ge vallenen willen oprichten, omdat wij reeds een eigen, onvergankelijk mo nument hebben in onze harten. Dit bevrijdingsmonument is nodig om na zoveel jaren de gedachte aan die vijfde mei waarop wij de vrijheid herkregen levendig te houden. Wij moeten waken over die herkregen vrijheid, die reeds vele malen op nieuw bedreigd is." Voor de aanvang van de korte plechtigheid, die door zeer velen werd bijgewoond, speelde het muziekkorps Juhana. Nadat burgemeester Muller het monument had onthuld, brachten de verenigingen de va-andelgroet. Tot slot speelden beide muziekkorp sen Juliana en Excelsior twee cou pletten van toet Wilhelmus. Het beeld, door de Rotterdamse beeldhouwster vervaardigd uit Franse kalksteen, toont twee fi guren die naar elkaar gebogen staan, met aan hun voeten een verslagen roofvogel. Met gezamen lijke krachtsinspanning hebben zij de vijand verslagen, de herwonnen vrijheid houdt hen bijeen. Bevrijdingsdag '59 is overigens ner gens in het land uitbundig gevierd. Kwam het door de gure wind? Kwam het door het karakter van werkdag, dat hoofdzakelijk jonge mensen de bevrijding vierden en er op uittrokken om op pleinen en trottoirs te dansen, om te luisteren naar de concerten en te kijken naar de fakkels cn de lampions? Een be scheiden feest, zo karakteriseerden het tal van steden. Advertentie I.M. Koffe Hoogstraat 18 - Tel.135763 (Van een onzer verslaggevers) Een bijzonder hardnekkige brand, die ontstond in een opslagplaats voor rieten matten, heeft dinsdagmiddag voor tienduizenden guldens schade aangericht aan een laboratorium cn een grote villa aan de "VVestvlietweg in Leidschendam. De brandweer van Leidschendam, die maar over één autospuit beschikt, moest de hulp inroepen van de korp sen van Rijswijk, Voorburg en Den Haag. Men vermoedt dat de rietmatten, die buiten liggen, door spelende kin deren in brand zijn gestoken. Om streeks kwart over, twaalf werden de eerste vlammen door een negenjarig jongetje ontdekt. Enkele ogenblikken later sloeg het vuur over naar het rieten dak van de villa, waarvan de bewoners met vakantie zijn. Het laboratorium van een chemisch bedrijf, dat daartussen ligt, brandde geheel uit. In de loop van de middag moest het rieten dak van de villa er afge haald worden, omdat het materiaal ondanks de duizenden liters water die erop gespoten waren, bleef smeu len. (Van onze verkeersredacteur) Het percentage ongelukken was weliswaar lager dan dat van januan, 1958, namelijk 95,8 percent, maar het' percentage dodelijke ongelukken lag, op 105,2 en in de gemeenten met- meer dan honderdduizend inwoners! was het nog ongunstiger. Daar be droeg het 127,8 bij een toeneming van' de ongeluken tot 106,8 percent. Een teleurstellende uitkomst- juist omdat in de grote steden na de invoering van de maximusnel-i heid in november 1957 aanvanke-' lijk het aantal fatale ongelukken! sterk was gedaald. Het totale aantal verkeersongeluk-' ken in Nederland bedroeg in januari! 1959 2347 tegen 2449 in 1958. In da- grote gemeenten waren deze cfjfers 1003 en 944. In februari zien wij gelukkig een gunstiger ontwikkeling. Dan is het percentage in het gehele land 84,9 van dat van dezelfde maand in 1938 en voor dodelijke ongelukken is het 84.4 percent. In de grote gemeenten riet men 87,9 en 84.2. Het totale aantal ongelukken in Nederland was die maand 1913 tegen' 2252 in februari '58 en in de grote steden was het respectievelijk 778 en 885. Al met al kan over januari en fe bruari te zamen voor het hele land nog een vermindering worden gecon stateerd tot 90,6 percent en bij dode lijke ongelukken een vermindering tot 94,6 percent. In de grote steden liep het aantal ongeluken terug tot 97,4 percent van 1958, terwijl het aantal dodelijke on gelukken over deze periode ophep tot 105,4 percent. Het aantal ernstig gewonden in liet hele land kwam op 88,4 percent en ln de grofe steden daalde het tot 88.5 percent. Het aantal licht gewon den stond achtereenvolgens op 94,2 percent en 108,2 percent. In het Zweedse parlement Is een wetsontwerp aanhangig gemaakt waarin de aanmaak en verkoop van lange dolken en springmessen wordt verboden en het bezit ervan aan minderjarige wordt ontzegd. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdagmiddag even na 5 uur zijn op de onbewaakte overweg in de spoorlijn Purmerend-Hoorn bij Beets twee broertjes, de 15-jarige Joop en de 12-jarige Bené Glandorff, met een bromfiets tegen de trein gereden. De 15-jarige bestuurder was direct dood. Zijn broertje, die met hem was meegegaan om de nieuwe bromfiets,; die Joop voor zijn zestiende verjaar-, dag zou krijgen al vast in te rijden,.' is met "zware verwondingen naar het' stadsziekenhuis te Hoorn overge bracht. Dinsdagmorgen reed de 22-jarige ongehuwde fitter H. Janssen uit Reu ver, met op de duo de 42-jarige heer A. Simons uit Belfeld te Belfeld tegen een vrachtauto met aanhangwagen op. Beiden werden zeer zwaar gewond. De beer Janssen overleed op weg naar het ziekenhuis, de heer Simons werd in zorgwekkende toestand in het zie kenhuis te Tegelen opgenomen. Zij waren op weg naar hun werk te Swalmen. !n deze rubriek vermeldt liet Vrije Volk zonder commentaar trei lende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Maar wat me ook verder nog moge gebeuren, één dlag is o.L thans wel reeds duidelijk, namelijk dat het van katholiek standpunt beslist dom ge weest is, de Katholiek Nationale Par tij van Weiter uit te schakelen. Wij hebben zelfs r.-k. mensen gesproken, die op ds. Zandt stemden (omdat hij de principiële anti-dirigist waoj. Mimet MM. BRUSSEL (AP) De Expo '58 heeft de staat een winst opgeleverd van ongeveer 750 miljoen frank, aldus deelt het Ministerie van Economische Zaken vandaag mee. De uitgaven bedroegen 3.070 mil joen frank en de inkomsten 3.820 frank. De kantonrechter te 's-Gravehha- ge. mr. M. B. Vos, heeft vanmorgen m zijn uitspraak in de zaak die door de 41-jarige vlieger B. Kourdis aan hangig was gemaakt tegen de KLM (wegens het hem door de KLM in maart 1958 naar zijn mening .ken nelijk onredelijk" gegeven ontslag) vastgesteld dat het beëindigen van de dienstbetrekking niet kan worden beschouwd als „kennelijk onredelijk'". Derhalve dient aan eiser de vorde ring tot handhaving van het dienst verband met de KLM te worden ont zegd. De kantonrechte, passeerde ge- daagdes bew\jsaanbod, weigerde het gevraagde herstel der dienstbetrek king en ontzegde overigens, voor zo veel nodig, de vordering. Eiser werd veroordeeld tot betaling van de kos ten van het geding, dat tot nu toe aan de zijde van gedaagde begroot is op 400,—. Advertentie IX. (Van een onzer verslaggevers) De Utrechtse grachten lig gen laag en daarom zijn er langs de waterkant onder de straat en de huizen destijds kelders gemaakt: diepe, don kere 'spelonken' met ervoor een soort van promenade. Ze worden gebruikt als bergruimte. En dat is eigenlijk jammer want er is zoveel meer van te maken. Onlangs heeft een handige sakenman enkele 'grotten' al omgebouwd tot restaurants met terras. Binnenkort komt er nu ook een koffiekelder voor jonge mensen. Piet van Minderhout een nog pas 22-jarige vertegenwoordiger heeft een jaar lang rondgelopen met dit idee: Tk zou een gelegenheid willen openen, waar jongens en meis jes van even boven en even onder de twintig kunnen komen waar ze goedkoop iets te drinken kunnen krijgen in een prettige omgeving, zonder altijd die gillende jukebox. Geen danstent, maar een leuke zaak. TTij kon een maand of wat geleden II zo'n grachtenkelder huren. Piet van Minderhout deed het en ging aan de slag. Vergunningen aanvra gen berekeningen maken. Eerst zat het hem tegen. Er kwam geen schot in. Hij stond overal alleen voor. deze jeugdige vertegenwoorddger^nec- ondemem Ingsgeest. Hij praatte er over met een paar kennissen. Ze besloten hem te hel pen, Drie. vier jongens stelden zich oesehikbaar. Ze voelden wel wat voor het idee. 'We kunnen helpen bij de verbouwing.' Zakenrelaties van de toekomstige - exploitant sprongen bij: ze boden spaard' elke cent stookt tü gratis allerlei materialen aan. Zand, die kelder. J nu in grint, cement tegels, hout en ao- voorts. Het een keurige zaak, De jongebinr^uisarchitect C. A. klnd°ewn Set hier binnen- Zelfs bo^en de tachtig. Vosmeer zei: 'Ik zal het interieur er mar k7iitcn ™n wiwsLOaama komen hier alleen jongeren SSfltok*de werken"m^T^idm^at^ap" e" wand-m te dSorSei met futorisH kaarten. Op die manier kunnen we Ze kunnen koffie drinken voor een sche schildennapn futurlsti- dc raddraaiers were„kwartje per kop. Verder verkoop ik schilderingen. limonade en melk. croquetten en koe- Elke avond wordt er gewerkt in ken. Geen bier Geen sterke drank, die kelder_aan de Oude Gracht on- En reken maar. dat mijn zaal Albert Bouwman en Ton van der Wel helpen Piet van Minderhout tin regenjasbij het inrichten van de eerste koffiekelder voor de jeugd aan de Oude Gracht te Utrecht. instanties af. Hij regelt alles zelf. Hij zoekt verder contact met jeugd organisaties en jonge kunstenaars (ze kunnen bij mij exposeren). Tntussen groeit de krmg van ent- housiaste medewerkers. Soms staan ze hier met tien man te wer ken ik ken ze amper allemaal.' De koffiekelder komt op die manier be gin volgende maand klaar. 'Alleen de eerste dag mag iedereen j Minderhout had "wat geid opge- Plet van Minderhout zeïf sjouw* d* van bebop eu zo. Net ate dc.'

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2