Geslaagd honkbalfestijn van TIEN-jarig SW Schitterend spel van gasten Schoten-EHS wEbO-TAX! Beslissingswedstrijd in 3B nodig: Excelsior en W estlandia Prijzen lichtstoet en schieten uitgereikt WF na één jaar KNVB naar afdeling terug 5 «mervoetbal bij HDVS-RBC Directies Gemeentewerken in Schiedam-Viaardingen AFDELING ROTTERDAM Uit het dagboek van de politie 64.65.0 (3 lijnen) CRICKET Behouden vaart en goede vangst Schiedamse vierdeklassers Van Beem wint kampioenstitel klaverjassen Kees den Haan gaat naar Papendredbt Giant draait later Scheveningers niet zo vlot eruit Drie concerten van Engelse band Voor bromfietsen ENGELEN iSOHfEDASÜSEl I ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK DINSDAG 19 MF.t 1959 PAGINA 4 Hierna bleek by SW het kruit ver schoten, want ondanks honkslagen wist Schiedam het veld potdicht te houden, terwijl Schiedam m de vyfde innings de eer redde door een goede honkslag van v. Ruiven, welke in het veld by SVV verkeerd werd beoor deeld en daarna verkeerd werd ver werkt. Uitslag 31 vo:r SW. Prachtig honkbalweer was het eerste pinksterdag in Schiedam. Het is dan ook niet te verwonderen, dat het grote jubileumtoemooi, dat ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van SW was georga niseerd, een groot succes is geworden. Vele Schiedamse honkballiefhebbers hebben van honkbal van de bovenste plank kunnen genieten. En al kwamen dan SW en Schie dam in de verliezersronde, de pret was er niet minder om. Omstreeks half twaalf zondag opende voorzitter Hooghals het toernooi. Een bloemenhulde van de gasten, EHS en Schoten en een overhandiging van een vaantje door de honkbalvereniging Schiedam waren de eer ste felicitaties, die SW onmiddellijk na het openingswoord in ont vangst kon nemen. De heer A. A. Fischer bracht na mens het hoofdbestuur van de Ne derlandse Honkbalbond de felicitaties ever. Hierna kwamen Schiedam en Scho ten in het veld. Reeds tn de eerste innings kwamen de kwaliteiten van Schoten naar voren onder aanvoe ring van Henk Keulemans. Door een prachtige tweehonkslag van v. d. Brugge wisten Keulemans en De Groot de thuisplaat te bereiken, ter wijl Lkkien een goede tik in het veld werd uitgevangen. Doch door treu zelen van Schiedam wist Geurts nog thuis te komen. Hierdoor werd de stand 3—0 in de eerste innings. In de tweede innings wist De Groot een prachtige drie- honkslag te plaatsen, waardoor met een fout van Schiedam de stand werd opgevoerd tot 7—0 voor Schoten. In de derde innings kwam Namer door een fout van de Schiedamse achter vanger op de thuisplaat, 80. Schie dam wist in deze wedstrijd geen punt te scoren daar de werper Munster man en het veld van Schoten de baas bleven. Hierna kwam de organiserende ver eniging SVV in het veld tegen EHS In de eerste innings wist SW zelfs een voorsprong te nemen. Kolmeyer Het zesjarige Schiedamse meis je F. Leenders is zaterdagmiddag door een brume hond in het voor hoofd gebeten. De hond schoot plot seling uit een zijsteegje van de Hoofdstraat in Schiedam, toen het meisje met een groep padvindsters, die deelnamen aan een wandeltocht, passeerde. Een automaat op het Dr. Wi- bautplein is zaterdag door een veer tienjarige Schiedamse jongen gefor ceerd. De Jongen nam twee zakjes Haagse hopjes mee. De tienjarige P. van D. heeft de resterende twintig pakjes uit de automaat naar het po litiebureau gebracht. V. f Een brandje in de hout-, meel- en en zaagselfabriek A. de Jong m Schiedam, Is zaterdag door een agent van politie en een aantal burgers met emmers water geblust. Twee bromfietsers, de twintig jarige Vlaardinger J. v. d. S. en de 44-jarige Schiedammer A. B„ zijn zaterdag door de Schiedamse poliïe gearresteerd omdat zjj onder invloed op een bromfiets zaten. v. d. S. reed in die toestand een voetganger aan. De dertienjarige M. H. uit Vlaardlngen is zondag door de politie aangehouden. De jongen had samen met een vriendje van 12 jaar, J. O., drie rjjwielen weggenomen. wist het eerste honk te veroveren door een foute ingooi van Hoogenbos en Bras een gave honkslag, terwijl bij de gelijkmakende slagbeurt van EHS het veld van SW prima in vorm was door goede aangooien en een goede vang van Kolmeyer. In de resterende innings wist EHS echter de score op te voeren tot 71, door goede honkslagen en prima honk- lopen. Twee fouten SW behoefde zich echter niet te schamen, daar er in de hele wed strijd slechts twee fouten werden ge maakt, terwij! EHS er zelfs drie maakte. Door deze uitslagen kwam in de verliezersronde uit Schiedam en SW, terwijl de wlnnaarsronde werd verspeeld tussen SchotenEHS. In de pauze werd door SW aan de deelnemende verenigingen een koffie maaltijd aangeboden, hetwelk erg op prijs werd gesteld. SW wist in de eerste innings de score in zijn voordeel te brengen; door goede honkslagen van Kolmeyer en De Lange kwam Kolmeyer op de thuisplaat, terwijl SW door goed veldwerk en een goede vang slechts drie slagmensen nodig had voor evcn- zovele nullen aan de zijnde van Schiedam. In de tweede innings kreeg men ongeveer hetzelfde te zien. SW kon twee man thuisbrengen door een goede honkslag van De Lange en fou ten In het Schiedamse veld, terwyl Schiedam weer met drie man naar de kant werd gewezen door werper De Lange en goede vangen van een velder. Advertentie LM. Dé wedstrijd Na deze wedstrijd kwam voor het publiek DE wedstrijd nl. EHS tegen Schoten. Het publiek heeft kunnen genieten van vuurwerk, doch toch was de strijd eenzijdig, daar bij EHS vele fouten werden gemaakt en de geslagen ballen in het veld van Scho ten. geen genade konden vinden. Terwijl Schoten op haar beurt prachtige honkslagen wist te plaat sen waaronder zelfs een home-run van Klein, die drie man binnen bracht en een driehonkslag van Keu lemans, welke ook twee man over de thuisplaat bracht, terwijl EHS hier tegenover slechts Houtkamp! door Jole) thuis kon brengen. Uitslag 121 voor Schoten. Door de heer Hooghuis, voorzitter van SW werden daarna de prijzen uitgereikt, welke als volgt was: le prijs, Schoten; 2e prijs, EHS; 3e prijs, SW; 4e prijs, Schiedam. Hij dankte de verenigingen voor hun medewerking aan het welslagen van dit toernooi en tevens de scheids rechters voor het beschikbaar stellen van hun vrije zondag. Keulemans dankte namens hun allen voor de prima vezorgde organisatie en de aangeboden broodmaaltijd. De junioren van SW zijn in de competitie gestart met als resultaten SW al—SW a3 16—0; Schiedam bi—SW bl 525. De SW-reserves zetten him over winningen voort door resp. USC 1 te verslaan met 186 en Schiedam 3 met 1410, welke laatste wedstrijd heel vreemd verliep, want in de eer ste innigs wist Schiedam 3 een voor sprong te nemen van 6—0, welke door goede tikken en honklopen van SW werd omgezet in een overwin ning. Een home-run van Leen On verwacht bracht vier man over de thuisplaat. SW 3 sloeg wel hard te rug en wist zich mentaal er tegenop te brengen. Hulde De wedstrijd tussen ACC en Her- mes-DVS voor de eerste klasse A van de competitie van de KNCB is ge wonnen door de Schiedammers met 47 runs. HDVS scoorde 163 runs te gen ACC 116. De battingeyfers van HDVS luiden; Melief 36, Stahlie 50, Van Noordwyk 24, Van Meurs 16 en Borsboom 14. Bowlingcyfers ACC: Schooneveldt 2 voor 57, Wim Feldmann 0 voor 33, Van der Broek 1 voor 19, Bregman 1 voor 10, Van Weelde 5 voor 42. De battingeyfers ACC; Wim Feld mann 14, Bregman 17, Heron 24, Meyer 11, Van der Broek 11, N. O. Schooneveldt 13, Bowlingcyfers HDVS: Noordwijk 3 voor 42, Van Meurs 4 voor 53, Tette- laar 3 voor 18. De oud-Sparta-speler Kees den Haan, die het Vlaardingse „Zwalu wen" als trainer gaat verlaten, heeft een contract afgesloten met de voet balvereniging „Papendrecht". Den Haan vertrekt officieel bij Zwaluwen op 31 mei aanstaande, doch is intus sen by Papendrecht reeds met zyn werkzaamheden begonnen. (Van onze sportredactie) Door een kranige, maar benauwde overwinning heeft Excel sior '20 zijn kansen voor het kampioenschap behouden. De Schiedammers versloegen op eigen terrein Cromvliet, maar daar ook Westlandia de volle puntenwinst binnenhaalde, zal er tussen beide clubs een beslissingswedstrijd nodig zijn om de kampioen aan te wijzen. DHS moest de eer aan Overmaas laten, dat hiermee op Schiedamse bodem het kampioenschap be haalde. De film „Giant", met o.a. James Dean "In een van de hoofdrollen, draalt met, zoals wy abusievelijk ver meldden, maandag en dinsdag maar van dinsdag t/m donderdag in. het Monopole-Theater. Wat er aan kruit te verschieten viel in deze wedstrijd kwam in de eerste twintig minuten tot ontbran ding. Nadat Vermunt op een pass De trap naar het succes leidt meestal naar boven. Zaterdagmiddag echter voerde hij voor de prijswin naars van de schietwedstrijden en de Lichtstoet 1959 naar beneden. Zij moesten nl. hun prijzen afhalen in Tussen de pieren van Hoek van Holland heeft vanmorgen in alle vroegte de burgemeester van Vlaar- dingen, tnr. J. Heusdens, aan boord van het rykspolitJevaartulg RP 10 de Vlaardingse haringvloot een „De- houden vaart en goede vangst" toe gewenst. Met de bedrijf schapswinkel 1959 in top voer als eerste Vlaardingse logger de VI. 97 van schipper Fer. Verschoor het zeegat uit op weg naar de haringgronden. De andere der tien Vlaardingse loggers, die de eerste ploeg vormen, volgden. Omstreeks zes uur vanmorgen ver liet de Vlaardingse vloot de thuis haven. Traditiegetrouw stonden aan het Hoofd en op de Maasboulevard ondanks het vroege uur vele duizen den de vertrekkende vloot vaarwel te zwaaien. Ook m Hoek van Holland stonden op de pieren tientallen familieleden van de bemanningen met zakdoeken te wuiven. (Van onze sportredactie.) De eerste beslissing bij de Schiedamse vierdeklassers is gevallen. Na een éénjarig verblijf in de KNVB is Wilton-Fijenoora gedegra deerd naar de onderafdeling. De vreugde van de promotie van vorig jaar is dus wel van bijzonder korte duur geweest. DRZ heeft zijn kampioenskansen uitstekend verdedigd en gaf l'SV Pretoria niet de minste kans. De Zonners treffen het ongunstig, dat naast concur rent Hillesluis opnieuw niet tot spelen kwam. Schiedam verloor tegen de verwachting in met niet minder dah 40 van Rockanje, terwijl ook Martlnit op eigen terrein de eer moest laten aan Hekelingen. (Van een onzer verslaggevers) In Schevenlngen Is het uitvaren van de haringvloot niet zo vlot ge gaan: er deed zich een aantal lichte aanvaringen voor en er liep een log ger aan de grond Het is zo'n gedrang in de door gang van de tweede naar de eerste binnenhaven en tan de eerste naar de voorhaven, dat er soms twee, drie schepen naast elkaar trachten te va ren. Er kwamen natuurlijk een paar lichte aanvaringen voor. Maar een kniesoor, die daar op buisjesdag op let. De bemanning van de Sch. 3 kreeg het even benauwd, toen het schip op de zogenaamde drempel tussen de voorhaven en de buitenhaven aan de grond liep. De Sch. 73 gooide een lijntje over en enkele andere loggers gaven het duwtje, zodat het schip toch met vereende krachten vrij kwam. Buiten koersten de meeste schip pers even naar het zuidwesten om het kleine zeil te hijsen, dat het stu ren vergemakkeiykt. Daarna werd de steven naar het noordwesten gericht, naar da 57e breedtegraad. f HET VRIJE VOLK SCHIEDAM edactle en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 DRZFSV-Pretoria Voor de wedstrijd DRZ-FSV Pre toria werd een minuut stilte in acht genomen in verband met een dode lijk ongeval, dat m de afgelopen week één der Rotterdamse spelers is over komen. De wedstryd had een matig ver loop, ook al door de zwakke tegen stand der Rotterdammers. Door goed kopballen van Molendyk en Wigmans wisten de Schiedammers reeds met de rust een 2O-voorsprong te ne men. In de vyfde minuut in de tweede helft moest v. Os wegens een oog blessure vervangen worden door Krab bendam. Met nog één doelpunt ge scoord door Collee met een goede schuiver stelde DRZ de zege veilig. SaturnusW F De voor degradatie beslissende wedstrijd SaturnusWF is ten na dele van de scheepsbouwers uitgeval len. WF mag dus volgend seizoen in de onderafdeling proberen het ver loren terrein te herwinnen. Onder nerveuze omstandigheden werd deze wedstryd begonnen, maar niettemin slaagde men erm tot aan- trekkeiyk voetbal te komen met ge- Ijjk opgaande aanvallen. In de 20e minuut beoordeelde de Schiedamse defensie een lage door loopbal verkeerd, waardoor Hoorn weg de thuisclub de leiding kon ge ven. Binnen de minuut had WF ech- tr de stand weer geiyk door een doel punt van v. Unen uit een actie van Rijken. WF had toen de gelegenheid door te gaan door zwakke momenten in de Saturnusdefensie, maar daar entegen scoorde De Deeuw voor Saturnus nog twee maal, daarmee de ruststand op 31 brengende. WF trachtte na de rust het ver loren terrein te herwinnen. Met verre schoten werd doelman Keunjng be werkt. Het succes moest echter uit een strafschop komen, die door Kor- pel werd benut. Op gelijke wyze ver hoogde Saturnus echter de voor sprong door 'n handsgeval van Ram. Opper benutte deze kans. Rechtshalf Zwam wist de achter- stand met een kopbal nog tot 43 terug te brengen, doch verder Uet Saturnus het niet komen. RockanjeSchiedam De moeilijkheden, die Schiedam ondervond in de reis naar Rockanje (er werd eerst tegen vijf uur ver trokken, terwijl om zes uur gespeeld moest worden) zijn het kennelijk In de benen gezakt. Op een slecht veld kon de Schiedamse verdediging geen vat krijgen op het spel van de thuis club en ock «invallend zat er weinig verband in het optreden van de be zoekers. Met de rust keek Schiedam dan ook al tegen een 20-achterstand aan en hoewel de Schiedammers in de tweede helft het Rockanjedoel herhaaldelijk onder druk zetten, was het aanvalsspel toch te kort om suc cesvol te zijn. (Van onze sportredactie) Hennes DVSRBC is niet meer dan een genoeglijk partijtje zo- mervoetbal geworden. De nauwelijks duizend toeschouwers konden zo niet van (overigens bescheiden) voetbal dan toch wel van alle geneugten van een zomerse middag genieten. Niettemin blijkt de af werking van de restjes competitievoetbal op deze wijze alleen als formaliteit nog van betekenis te zijn. Om verder van de financiële verantwoording van betaald voetbal dan maar niet te spreken. van Roks al direct dicht by een Roosendaals doelpunt kwam, lag nog geen minuut later de bal achter de RBC-goalie Martens v. d. Zee, die de geblesseerde v. d. Burg erg matig verving, bracht m samenwerking met Groeneyregen, de bal laag en scherp voor het Roosendaalse doel waaruit de actieve v. Zuylekom wei nig moeite had om de bal de juiste richting te geven (10). Slechts eén minuut duurde de vreugde van een Schiedamse voor sprong. Van Beers wandelde rustig door de Schiedamse defensie heen en voordat deze aanstalten maakte om de Roosendaalse linksbinnen tot staan te brengen, lag de bal achter doelman v. Driest. En nog voor het eerste kwartier was verstreken joeg Vermunt uit een combinatie met Roks vanuit een scherpe hoek de bal keihard tegen de laat. Vergouwen was erby om de terugspringende ba! feilloos on de Schiedamse touwen te brengen (12). De Schiedammers beantwoordden dit doelpunt met een zoevende "inzet van v. Zuylekom, waarbij de lat ech ter de gelijkmaker in de weg stond. Na dit veelbelovende kwartier bleek het krijgsplan aan belde zijden ech ter te zijn afgewerkt. RBC bleef aanvallend gevaarlij ker dan de Schiedammers gesteund door een technisch overwicht in het middenveld en een levendiger spel opvatting. De aanval kwam ook ech ter niet verder dan enkele plaag stootjes van de rechtervleugel Roks Vermunt, terwijl Hermes DVS zich tot uitvallen bepaalde waaruit v. Zuylekom nog tot een verraderlijk schot kwam. Peil valt terug Na de rust viel het spelpeil, ook van RBC, bedenkelijk terug. Wel kreeg Cools uit een pass van Roks in de achtste minuut een vrije sco ringskans, maar een voortreffelijke reactie van doelman v. Diest be hoedde de Schiedammers voor een grotere achterstand. Ook in deze speelhelft wist Roc- f punten) de benedenzaal van de Amstelbron. Ondanks het mooie weer had de Vereniging Nationale Feest- en Ge denkdagen daar een volle zaal. De heer L. Kamp heette de aan wezigen welkom, terwijl ook de heer v, d. Gnend nog het woord voerde. O.a. werd naar voren gebracht, dat de lichtstoet moet uitgroeien tot een evenement, waarnaar niet alleen Schiedammers komen kyken. Om dit te bereiken is het zeker ge wenst, dat er'meer deelneming-komt uit de kringen van de middenstand en grootbedrijf. Zo zouden, en vooral in een stad als Schiedam, de distil lateurs ruimer vertegenwoordigd moeten zyn. Meer aandacht zal volgend jaar ook besteed worden aan de kinderen met lampions, die langs de route op- .gesteld stonden. Vervolgens werd tot de prijsuitrei king overgegaan. De deelnemers uit het grootbedrijf en de middenstand kregen bekers of zuiltjes. De kinde ren mochten speelgoed uitkiezen. Na de lichtstoetwinnaars kwamen de winnaars van de schietwedstrij den, die op Koninginnedag gehouden werden, aan de beurt. De belangstel ling was meegevallen. Er zijn over de 100 (roos) kaarten verkocht, wat ech ter niet zeggen wil, dat er ook vier honderd deelnemers waren. De heer Kamp deed de suggestie, dat uit deze wedstryden een schietclub kan voortkomen. Belangstellenden kun nen contact opnemen met de heer G. Rosman, De heer J. van Geloven kwam op een totaal van 49 punten en won hiermede de wisselbeker en een luchtpistool. De winnaars van de tweede tot en met de vijfde prys de heren Hardinxveld, J. Visser, J. Kunst en J. P. Dullaard (allen 47 kanje tweemaal te scoren, zodat Schiedam met een overtuigende 40-nederlaag genoegen moest ne men. Zy werden verbiyd met een me daille, waarvan er een beschikbaar was gesteld woor het gemeentebe stuur. Daarentegen slaagde Hermes erin naast RBC te komen. Een handsbal van v. Loon was de aan leiding van een vrije trap net bui ten het strafschopgebied, waaruit v. d. Sloot de bal over het Roosen daalse muurtje en In uiterste lin kerbovenhoek liet verdwynen, zon der dan doelman Martens er eén hand naar vermocht uit te steken. In het laatste kwartier werd RBC in de verdediging teruggedrongen, maai- ondanks enkele uitgesproken kansen voor de Schiedammers bleef het by de puntenverdeling (2—2). ExcelsiorCromvliet Excelsior heeft in een enerveren de wedstryd met het kleinst moge lijke verschil (21) Cromvliet te- dwongfn. De beslissingswedstrijd te gen Westlandia zal nu de kampioen van deze afdeling moeten aanwyzen. Uiteraard leed het spel van de Schiedammers onder de spanning. Niettemin startten de Schiedam mers aanvallend met kansen voor de binnenspelers. Dit resulteerde m de 20e minuut in een doelpunt van v. d. Ven uit een combinatie tussen Jansse en Zuijdewyk, Tot aan de rust bleef deze stand ongewijzigd, ondanks gevaarlijke momenten voor beide doelen, waarbij het doelman v. Veen niet aan geluk ontbrak. Direct in de tweede helft werden de Schiedammers in de verdediging teruggedrongen en in de 20e minuut scoorde Weelink uit een vrije trap de gelijkmaker. Vyf minuten later haalde Excel sior verlicht adem door een succes volle kopbal van Gudde uit een trekbal van Ve"*naas. Onder grote spanning van het 2000-koppige pu bliek kwam het einde, dat na de uitslag van Westlandia bekend werd een beslissingswedstrijd voor de Schiedammers betekende. DHSOvermaas DHS heeft op eigen terrein de eer aan Overmaas gelaten, dat zich na de wedstrijd kon uitleven in kam pioensvreugde. De Rotterdammers hebben het echter geenszins cadeau gekregen en werden zelfs in de tweede helft sterk in de verdediging gedron gen. Door fouten in de Schiedam se verdediging en onfortuin der Schiedamse voorwaartsen trok Overmaas aan het langste eind (2—4). Reeds binnen de drie minuten joeg Krommenhoek de Rotterdam mers naar een 10-achterstand. Nerveus trachtte Overmaas de ba kens te verzetten, maar slaagde er met m de Schiedammers de wil op te leggen. Zelfs kopte v. Unen nog eenmaal tegen de lat. Niettemin kwam de gelijkmaker In de 12e mi nuut uit een voorzet van Adriaanse, die door Schmidt goed werd benut. Nadat Mulder, alleen voor doel man Burger een scoringskans had gemist, nam DHS weer het initiatief over en kreeg de Rotterdamse de fensie met spil Bos en doelman Rook aan het hoofd het zwaar te verantwoorden. In de 20e minuut faalde stopper Gouka en had Heshof maar voor het scoren. Uit een snelle uitval zorgde Adriaanse zelfs voor een 13-ruststand. In de tweede helft waren de Schiedammers aanhoudend in het offensief. Inzetten van Krommen hoek en v. Unen werden uitstekend gekeerd. In de 20e minuut kregen de Schiedammers een strafschop te gen zich, die echter door doelman Burger werd gekeerd. In de 23e minuut verhoogde Adri aanse de Rotterdamse voorsprong tot i4 alvorens Roozen een pass van Degeling op de juiste wyze be nutte. Er volgde een zware druk op het Overmaasdoel, maar de Rotter damse verdediging liet zich niet ontzetten. Volkomen verdiend gingen de spe lers van Overmaas op de schouders als beloning voor het behaalde kam pioenschap. „The Norwich Citadel Band" van „The Solvation Army" uit Norwich, Engeland, brengt in deze dagen voor de eerste maal een bezoek aan Ne derland. Dit muziekgezelschap geeft in enkele steden een uitvoering. Ook Vlaardlngen was in het reisschema opgenomen. Op de eerste pinksterdag werden drie concerten gegeven. *s Morgens in de Stadsgehoorzaal en in de mid dag en avond in de Remonstrantse Kerk aan de Hoflaan. Zaterdag was de tournee begonnen in Dordrecht. De leider van deze uitstekende Engelse koperband was kapelmeester John G. Gibson L.C.T.C. By iedere voorstelling werd het woord gevoerd door een lid van het „Leger des Heils", de Nederlandse tegenhanger van „The Solvation Army" uit Engeland De belangstelling by de drie con certen was zeer goed te noemen. Advertentie I.M. Celsiusstraat 42 - Schiedam Telef. 66852 (hoek P.K.OJaan) De Vereniging van Directeuren van Gemeentewerken zal ditmaal de jaarlijkse tweedaagse voorjaarsvergadering houden op 28 en 29 mei in Schiedam en Viaardingen. Verwacht wordt dat ruira honderd directeuren, adjunct-directeuren of leidinggevende ambtenaren bij de diensten van Gemeentewerken in tal van Nederlandse gemeenten aan deze vergadering zullen deelnemen. BESLISSINGSWEDSTRIJDEN EERSTE KLASSE O DilettantDZB lf VZB Kampioen TWEEDE KLASSE A* FIOS—NRC 1—2 NRG Kampioen EERSTE KLASSE: A: Damos—Putfceraboek I—a St. Lodewijk—Belvedere 3—3 TOGB—Eureka 2—1 TWEEDE KLASSE: A: RET—WCR 5—0 DERDE KLASSE: li A: OHVVSmeetaland 32 TSBPostef p no BUJdorpOML 3—0 DESVActlvitaa 0—3 Boezemkwartier—Delta B no. B; SCR—SVG 2—1 RES. EERSTE KLASSE: A: Sparta SExcelsior R 5 I—a D: DEE 2—Nado V 2 1—2 G: SMV 2—HUleatuls 3 2—1 WRW 2—St. Lode wijk 2 1—1 RES. TWEEDE KLASSE: A: Spartaan "30 4Fort. 4 4—2 B: B. DVS S—Silkkerv, 3 0—4 Musschen 4OW 2 4—5 C: Musachen 3Foortug. 2 2—2 I: HlllealtUS 4—Progress 3 3 DZB 3—Aeolus 3 2—5 J: USD 3—ETO 3 10—0 RES. DERDE KLASSE: Excels. R 10—RFO 7 6—3 Slikker?. 4—VFO 4 v no. SW 10—Xerxee 2—2 B: Hermee DVS 8Hion 3 3—3 Spartaan *20 O—SW 11 1—3 Neptusu* aExeel*. VO 5 O—5 Xerxes 8Nleuwenhoorn 2 33 svv li—hov e 4—1 Sparta 14—DOV S 24 D: DHS 5—Leonldss 4 05 RFC 8—OKC 4 0—3 Spartaan '20 8—VOO 7 0—1 H: FSV Pret. 6—at, VOlh. 4 1—5 I: Hellev. 3—St. Lod, 3 3—4 K: OHW 3—Smeetaland 3 1—10 OML 2—BUJdorp 2 1—1 L: DZB 4—Belvedere 4 0—2 M: Actlvitaa 4—BUJdorp 3 1—1 DZB 5—DESV 4 0—3 RES. VIERDE KLASSE: Xerxes 0—Excelsior R 13 1—1 B: OW STransvaiia 5 0—1 Fortune 7—Excelsior R 13 8—0 HOV 8Feijenoord 16 2—0 C: Spart. "20 8Trsnsv. 8 37 Neptunus 11OW 3 3J Mussehen 0VDL 4 10—2 ODI 4Excelsior R 14 01 HOV 9—DCL 6 2—2 D: Spartaan *20 10—DCV 6 3—0 Transv. 7Excels. "20 7 21 Muosclien 10—Hekeling. 5 5—1 E: Transvaiia 8—ODI 5 5—S Poortugaal 3Overmaas 8 35 CW 10—OKC 5 4—2 Neptunus 13—Fortune 8 0l F: Musscben 11—Nado V 4 1—10 Spart. '20 11—Nleuwenh. 3 3—0 Excelsior "30 8CW It 3— Leonldas 7—ODI 8 3—2 G: CW 13—SVDPW 4 3—13 Overmaas 0DEH 4 00 Spartaan "20 12—DRZ 4 3—1 Scblebroek 4—LMO -1 3—2 H. Nado V 5Hllesluls 5 05 St. volharden 5—DDO 5 3—1 Martlnit 5VOO 9 33 't Noorden Hltlegersb. J H no. I. Spart. '20 13—Bolnes 4 0—8 EDS 7—SVDPW 5 4—0 J: GLZ 3—'TSB 2 5—0 Boexemkw, 3—St. Hooger 4 B no. DQZ 3Demos 4 0—: L: Het Noorden 8Rog* 3 2—1 SO Delta 2—SCR 3 1—1 M: Wico 4Demos 5 03 Germinal 5AVS 5 2—3 Spaxt. '20 14—AeOlus 8 3—3 vND 4Zulderater 5 3—4 SMV 6—DSC 4 4—3 N: Aeolus 7—Noorderkw. 4 34 BUJdorp 4NRO 5 0—1 RET 4—DJS 7 1—4 TOGB 5—SVO 3 Nestoro 4Voorwaarts 5 Noorderkw. 5DOZ 4 Scbled. Boys 3—TOGZ 3 ZATERDAG RVB EERSTE KLASSE: PPSC—DVO '32 RES. EERSTE KLASSE TOGR 2—Excelsior M 3 B: DVO '32 2—Vlaaxd. 2 ZWSH 2—DOTO 3 RES. TWEEDE KLASSE: A: Unicum 3Excels. P 3 C: Gr. Wit R 2—DVO '33 3 Rozenburg 2Excels M 4 D DOS '32—TOGR 4 ZWSH 3—WOR 3 RWH 5—HBSS 4 RES. DERDE KLASSE: Vlaardlngen 3RSM 3 B; MW '27 3—PPSO 4 D: Zw, Wit '28 5—Cap. 5 TOGR 5BVCB 3 Egelant. Boys 2HCSZ 2 PPSO 5—WOR 4 Zwaluwen 8RSM 4 F: TOGB 6—WHR 2 Sozaro 2—SDV 2 Roga 4—Zwart Wit "28 6 G; TOGR 7—Zw. Wit '28 7 RWH 6—DOTO 4 Bolnes 3Zwervers 4 Hoogvliet 4Rhoon 2 B. RSM 6—DOTO 5 A-JUNIOREN l: CW 1—RFO 1 3: DCV 1—Coal 4: OKC—NRO SSS—Hoogvliet 8 CW 2—Excelsior R 2 Spsrt. '20 2—FeUenoord. 3 9: DHZ 2Neptunus 3 12: Leonids» 2—DOV 2 Neptunus 3Xerxes 3 Spart. "20 4—Feijenoord 5 TOGR 3—RFC 3 IS: BVCB—Aeolus 2 17: SstumuaSpljkenlsse TOCtR 3—RDM 9 e e—2 40 5-0 6 ja.0 32 4—0 0116 1—3 3—1 2—1 e 8—0 1—6 4—1 4—0 2—) 4—3 S—1 4—1 O 3—0 5—2 9 3—3 9 2—6 9 1—1 9 2—5 9 0—1 9 4—3 9 2—4 9 0—3 9 5—2 9 6—2 1—3 15—5 3— X 0—4 0—7 9 0—1 4—0 2—0 2—1 4—1 I—1 0—3 i—1 Op donderdag 28 mei begint de vergadering met een samenkomst om 10.15 uur in de grote zaal onder de Opstandmgskerk te Schiedam, waar- by ir, J. v. d. Akekr, directeur Ge meentewerken te Schiedam, een toe lichting zal geven op tal van grote projecten die in Schiedam gereed zyn gekomen of nog onderhanden zijn, welke projecten tycens een bustocht in de middaguren bezichtigd zullen worden. Om 12.15 uur heeft een ontvangst door het gemeentebetuur van Schie dam plaats in de aula van het ste- delyk museum. Na een gezamenlijk genuttigde koffietafel vangt om 2.15 uur de bovengenoemde rondrit aan. Tijdens deze rit worden bezocht of bekeken het rioolgemaal aan de Mar conistraat, de Prof. Kamerling On- neslaan en de nieuwbouw by de Ho- genbanweg, het Stationsplein, de nieuwe industrieterreinen, het via duct over de Schie, de omgeving van de h b.s. met de plaats van de nog te bouwen Proveniersbrug, het com plex b l.o.-scholen in Nieuw land dat een unicum is m Nederland, de wyk Nieuwland en het bad Groenoord, waarna een wandeling door het re creatieoord Kethel volgt. Daarna gaat de rit naar de torenfiats bij de Vyfsluizen, de BK-laan met het Julianapark, de Buitensluis en de nieuwe Spui sluis. waarna een be zoek volgt aan Wilton Fijenoord, waar de directie de bezoekers zal ontvangen. Vanaf de Wilton-steiger wordt met een Spldo-boot een bezoek gebracht aan de Deltawerken en by terugkeer in Schiedam wordt gedi neerd In het café-restaurant Euro poort. Daarmee is het programma voor de eerste dag, in Schiedam, ten einde. Vrijdagmorgen heeft om 9.30 uur m de zaal Harmonie in Vlaardlngen een huishoudelijke vergadering plaats, waarbij o.a. een nieuw bestuur verko zen zal worden. Ir. W. E. A. van Oosterom, directeur Gemeentewer ken te Viaardingen zal, als tweede gastheer, op zyn beurt weer een uit eenzetting geven van de Vlaardingse projecten, die eveneens tijdens een rondrit bezocht- zullen worden. Daar- by wordt om. een bezoek gebracht aan het Kolpabad en het bavenbe- dryf Vlaardingen-Oost N.V Tevoren echter heeft het gemeentebestuur van Viaardingen de directeuren om 12 uur op het stadhuis ontvangen. Vierentwintig klaverjassers streden zaterdagmiddag in het Volksgebouw aan de Schiedamseweg om het kam pioenschap van Viaardingen. Win naar werd de heer v. Beem met ruim verschil. Ongeveer 500 klaverjassers en -sters hebben in de> afgelopen weken in een felle strijd uitgemaakt wie over ging naar de finale. Gedurende 12 weken kwam er iedere week een tweetal als winnaar uit de bus en die ging over naar de finale. Alle Vlaar dingse klaverjasverenigingen waren bij dit kampioenschap betrokken. Het was de heer A. E. Korman, die zaterdagmiddag de pryzen uitreikte. Hy is voorzitter van de klaverjasver- enlgmg DOM, die dit Jaariyks eve nement organiseert. De wlsselprijs, een wisselbeker, was voor de win naar. Hy ontving verder een kam pioensinsigne. Voor alle daelnemeis had men een persooniyke prijs. Rest nog te vermelden, dat men er reeds nu weer op gebrand Is zo spoedig mogeiyk revanche te nemen of de ereplaats to verdedigen De uitslag luidt: L. C. v. Beem, 5046 pt.; 2. P. Berkhout, 4728 pt; 3. J. Hoileman, 4694 pt.; 4. D. de Roo- de, 4633 pt; 5, J. Smit, 4629 pt KUNSTGEBITTEN repara ties, ook voor spoedgevallen! Rotterdamsedijk 265. telef, 68031 KAPSALON HELENS brengt vi de betere haarverzorging. Stroom permanent f 6.—, Stroomloos, de permanent voor elk haar 7.50 compL alles inbegrepen Gratis ha len en brengen per auto. Een gulden reductie op vertoon van deze advertentie Kapsa lon Helene Rembrandtlaan 22, Schiedam, tel, 67170. TOPMERKEN T.V. 1959 Gratis antenne naar keuze, geheel compleet geplaatst en gratis prachtige T.V.-tafel. Betaling in overleg. Tel. 41890 ook 's avonds. Alleen betere merken TELE VISIE 1959 gratis antenne »n draaibare TV-tafei Gun stige betalingsvoorwaarden. VolL garantie, 100% service. Tel. 47667. R'dam Ook das avond3 of Postbus 3011 Bas v. d. Heyden, Zelfbedie ning, vraagt flinke VER KOOPSTERS en caissières. Gehuwden event, halve da gen. 17-35 jaar. Prettige werkkring, goed loon. Asuun, kantoor Mathenesseriaan 476, Rotterdam. In da stationsrestauratie wordt gevraagd JUFFROUW voor buffet en bediening, vgg.v., en een werkster. Aanmelden na 8 uur, station Schiedam.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1