Schiedams jeugd: pluim van dierenbeschermers Diploma 'suitgereikt op jaarvergadering Scksëde» TWEE schepen zaterdag bij De I Ioop t water in Landelijk schoon DRANKKNOEIERS VOOR ANTWERPSE RECHTER Van mestschouw in 70 jaar naar tankschip Mevrouw Peek en dochter verrichten de doop Schiedamse scheepswerf uitgebreid Schiedam wint Duivennieuws Ir. S. Moesker directeur gemeente werken Wat zij vingen Clubontmoeting rennersclub raffia fantasie Wisselkoersen C. A. Kamp eerste op voordracht voor inspecteur van LO HET VRIJE VOLK DINSDAG 26 MEI 1959 PAGINA 4 De jeugd, en dat geldt in dit geval zeker ook voor de Schie damse jeugd, is zo slecht nog niet. Dit bleek *weer eens op de jaarvergadering van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, afdeling Schiedam, die maandagavond in de bovenzaal van De Amstelbron gehouden werd. Het was dé voorzitter van de vereniging, de heer H. Wil- lems van Beveren, die in zijn huldigingswoord, bestemd voor een zevental Schiedamse jongens, tot deze conclusie kwam. Eén van hen, Evert Hoornweg, verdiende deze woorden van lof voor het feit, dat hij in de afgelopen winter na veel moeite en ten koste van een stel vuile kleren een eend uit een van de stadsvijvers wist te bevrijden van een stukje gasslang, dat om de snavel was gaan zitten en wat het dier, ondanks verwoede pogingen niet verwijderd kon krijgen. De zes andere knapen, Jan v. d. van Beveren, een goed jaar geweest. Goed jaar -Het jaar 1958 is voor de Dieren bescherming, aldus de heer Willems Jonge katjes Mei is de maand van de jonge poesjes. Voor velen is de huisvesting van de jonge katjes een probleem. Men wil ze wel graag houden, maar men weet er eigenlijk geen raad mee. Probeert u het eens bij familie of vrienden. Lukt dit niet, brengt u ze dan naar het dierentehuis aan de rsa St. Annazustersstraat, waar ze tegen SF een geringe vergoeding pijnloos wor den afgemaakt. Behoud van het nest ten minste één katertje. Dit diertje zal bij de moederpoes drinken, waar door ontsteking aan de borstklier wordt voorkomen. Voorzorg 39,85 meter lang COROS Y DANZAS (Van onze Brusselse correspondent) De slotakte van het Belgische methyldrama is gisteren begonnen, om goed negen uur in de holle zaal van het Assi senhof in het Paleis van Justi tie aan de Britse Lei in Ant werpen. Vierendertig verdachten schoven onhandig langs lange rijen stoelen, het was of een bioscoopvoorstelling begon. Zwart zag de zaal van de ver dedigers. Meer dan een halve meter hoog was het dossier dat een deurwaarder deponeerde voor president Deripainsel. In september begonnen Dood door schuld Tankschepen Vooral in de laatste jaren is de scheepswerf De Hoop zich gaan spe cialiseren in de bouw vin tanksche pen en -scheepjes. De gevolgen daar- ppp§ Schie afgedamd Heuvel, Joop Andriessen, Gerard Sonneveld, Frans Willemse, Piet Bel laars, Jan Zoutendijk, bemerkten, ook al in de afgelopen winter, dat er een jong katje op het eilandje in het water van de Swammerdamsingel zat. Ondanks het gevaar te lopen door het ijs te zakken, natte voeten te halen of kou te vatten, wisten zij het diertje met behulp van een ladder te redden. De heer Willems van Beveren was niet zuinig met lof en gaf de zeven 'toffe jongens' ter herinnering en als beloning een fraai uitgevoerd di ploma en een mooi mouwembleem mee naar huis. Even tevoren had de heer Willems van Beveren de heer Korpel, be heerder van het Dierentehuis, gehul digd. De heer Korpel, zal in verband met zijn leeftijd, niet langer als be heerder optreden. Dit Is zowel voor de leden van de Dierenbescherming, als voor de dieren zelf een verlies. Het tehuis was altijd brandschoon, de administratie was tot op een cent na altijd verzorgd en vanzelfsprekend hadden de dieren alle belangstelling. Bovendien deed de heer Korpel dit werk vrijwel voor niets. Dit alles was voor het bestuur van de Dierenbescherming dan ook aan leiding geweest, om de beheerder met een cadeau onder couvert te belonen. In zijn dankwoord merkte de heer Korpel nog op, dat, ook al is hij dus niet meer in functie, men toch op zijn diensten kan blijven rekenen en hij gaarne bereid is om eventueel bij te springen. De heer Korpel zal opgevolgd wor den door de heer Muijs. Veel werk is verzet door de propa- ganda- en asielcommissie. Ten bate van het dierentehuis kon door de actie „Zilvervloot" en de hulp van vele sympathiserenden een groot be drag bijeengebracht worden. Geheel ideaal is echter alles nog niet, want men streeft nog naar een vervoer middel, waarmee zieke en gewonde dieren vervoerd kunnen worden. Te vens herinnerde de voorzitter nog aan het grote succes, dat de hon denshow dit jaar was. Prettig vooral was het, dat de jeugd in zo grote ge tale meedeed. Ook was de Dierenbescherming vertegenwoordigd op de tentoonstel ling „Bloemen en Hobbies", verleden jaar, tijdens de vakantiefeesten ge houden. Mede door deze stand kon een net to ledenwinst van 74 ledengenoteerd worden. De jaarlijkse collecte bracht, on danks het gernge aantal collectan ten, toch nog de somma van 1324,73 op. Aan het jaarverslag van de Die renbescherming ontlenen wij verder nog het volgende. Het dierentehuis, (tijdelijk) toe vluchtsoord voor zieke, gewonde en zwervende dieren, bewees dit jaar onomstotelijk zijn bestaan. Honder den dieren, waaronder niet alleen katten en honden, maar ook konij nen, hamsters, kippen, duiven, schild padden en zelfs een fazant, vonden hier onderdak of genezing. Ook vo gels, waaronder veel meeuwen, von den hier hulp. In samenwerking met de renners clubs Rotterdam en De Mol uit Dor drecht hield zondag de rennersclub Schiedam op het parcours in Nieuw Mathenesse een clubontmoeting. Bij de amateurs werd P. Bezemer van De Mol winnaar. Hij reed de 68 km in 1.40.05 uur en finiste voor P, Zijl man van Rotterdam. Derde werd W. ae Jong van de rennersclub Schie dam. Nieuwelingen, 68 km in 1.43 uur: 1 H. de Ruiter. 2 G. Klop, beiden De Mol en 3 F. Jantschik. Schiedam. Junioren. 50 km in 50 min.: 1 W. Lepolder. Schiedam. 2 A. Bezooien, 3 K. Kok, beiden De Mol. De gebruikelijke woensdagmid dagspreekuren van de wethouder van Onderwijs en de gemeenteiyk inspec teur van het onderwijs in Schiedam, komen deze week te vervallen. Zo ziet de nieuwe dwarshelling van de Schiedamse scheepswerf De Hoop eruit. Dank z(j deze nieuwe aanwinst (voor de bouw ervan moest een gedeelte van de Schie geruime tijd worden droog gelegd en moesten rond 180 hei palen de grond in worden gesla gen) kunnen nu schepen tot 55 meter lengte worden gerepareerd. De schepen worden door acht hellingsblokkcn, die in het water kunnen wegzakken, automatisch op het droge (en weer terug) gesleept. ftov'rti'ntin MAÏHENESSERPLEIN Het eerste negental van de honk balclub Schiedam heeft zondag zijn ongeslagen record weten te handha ven. Schiedam won met 135 van JOS. Mede als gevolg van het feit, dat Shell een nederlaag heeft gele den, prijkt Schiedam nu aan de kop van de ranglijst. In de eerste slagbeurt wist JOS zondag te scoren door Van Ommeren. Maar ook Schiedam scoorde in deze slagbeurt enkele punten door goed slagwerk en een fraaie home-run, die P. Kambeen sloeg. In de tweede, de derde en de vierd inning ging JOS voor nul aan de kant. Schiedam wist in deze innings zijn score op te voeren tot elf punten, m de resterende innings scoorde JOS nog een totaal van vijf punten. Schiedam won de wedstrijd verdiend dank zij go°d slagwerk. Begunstigd door schitterend vlieg weer verliepen de door de Schiedamse postduivenliefhebbers gehouden wed vluchten bijzonder goed. De vereni ging „De Snelvliegers"s aangesloten bij de NBZV zond 76 duiver naar Lsbramont, een afstand groot 233 km. Bü matige oostenwind aldaar om 12 uur geiost keerde de eerste duif om 15.26 uur op zyn hok terug, eigenaar de heer J. Tromp, die hiermede be sla op de eerste prys legde. Tweede werd H. Tjaden en derde C. Zweistra. De prijzen waren in 25 minuten ver diend. De verenigingen „De Postduif" en „De Blauwe Doffer" namen deel aan de jubiieumvlucht van de Rotter damse Postduivenverienging „De Snelvliegers". Er werd gevlogen van Chimay, een afstand van 196 km. Meegegeven door „De Postduif" 515 duiven. Aankomst eerste duif by een lossing tussen 7 uur en 7.30 uur om 10.15.00 uur. Laatste prijsduif was om 10.40 uur binnen. Uitslagen 1 M. van Mourik; 2 H. Crama en A. Smits. De prijswinnaar van H. Crama werd vo rige week eerste en leverde hiermede wel een zeer uitzonderlijke prestatie. A Smits pakte 4 duiven in de eerste tien pryzeu. Resultaten „De Blauwe Doffer": 1 A. v. d. Hoeven: 2 A. Broeders cn 3 J. Vrauwdeunt zn. Er werd hier met 165 duiven aan deze vlucht deel genomen. De p.v. „De Vrijheid", aan gesloten bij de NAB vloog op St. Gis- lain-Hornu, afstand 172 km. De dui ven werden aldaar gelost om 7.45 uur. Aankomst eerste duif 10.31.00 uur, laatste prysduif 10.59.00 uur. Win naar j. Bodegom; 2 Barzilay en 3 Santboer. (Van een onzer verslaggevers) De echtgenote van Schiedams burgemeester, mevrouw H. G. A. PeekLinthorst en de dochter van het burgervaderlijk echt paar, mevrouw G. II. I. M. de RooyPeek, zullen zaterdagmid dag ieder een schip dopen. De burgemeester zelf, mr. J. W. Peek, zal diezelfde middag op dezelfde werf waarop de doopplechtig- heden worden verricht, een nieuwe dwarshelling, waarop sche pen kunnen worden gebouwd tot een lengte van 55 meter, offi cieel in gebruik stellen. Deze reeks plechtigheden zullen plaatshebben op de meer dan zeventig jaar oude scheepswerf „De Hoop", die schilderachtig is gelegen aan de Schie, tien minuten fietsen ten noorden van Schiedam. Omstreeks drie uur zaterdagmiddag zullen de twee gedoopte schepen te water worden gelaten. De tewaterlating van de Gulf Oil 89 zal, naar verwacht wordt, een nogal spectaculair schouwspel opleveren. Het schip is namelijk het grootste, dat ooit op een dwars helling van De Hoop gebouwd werd. En de Schie is ter plaatse nog geen twintig meter breed. De scheepswerf De Hoop is één van de weinige werven in Rotterdam en omstreken, waar de schepen op dwarshellingen worden gebouwd. Het betekent, dat deze nieuwe schepen over de volle lengte te water moeten worden gelaten. Dwarshellingen worden meestal langs smalle vaarwaters gebruikt, omdat het schip, dat in het water plonst, zo snel afremt, dat weliswaar een grote vloedgolf de oevers van de andere zijde van de vaart teistert, maar dat het schip zelf de overkant niet raakt. Ten minste, als alles naar wens verloopt. 'Endaar rekent de'directie van De Hoop (directeur A. Klein Hesse- link) vast op. Van tevoren Is nauw keurig het moment berekend, waarop het schip de helling verlaat en de waterspiegel raakt en verder is DINSDAG bioscopen PASSAGE-THEATER: Operatie Am sterdam, 2 en 8.15 uur. MONOPOLE-THEATER: De vlucot van de Pijl, 2, 7 en 9.15 uur. Diversen VOLKSGEBOUW: Suurhof spreekt op bijeenkomst PvdA, 8 uur. Sterrenbos (zandvlakte): Ope ning jeugdjolijt, 7.30 uur. Apotheken: Firma c. I. Jansen, Swammerdam singel, Nleuwiend-apotheck £,r. wibaut- pleln. T''1 toonstellingen jTEGELIJK MUSEUM: Opening exposities Kets Vt:\vcy cn „drie Jonge schilders uit Eindhoven", 9 8.15 uur. Weer is in de gemeente Vlaar- dingen 'n stukje .landelijk schoon' aan liet verdwijnen. Achter de fraaie poort aan de ingang van de oprijlaan van het vroegere landgoed „Koly" worden heipalen de grond ingeslagen, wordt beton gestort en doen tekenaars in di rectieketen hun werk. Zandauto's rijden ag en aan. Nog een paar jaar cn dan zal men vanonder dit fraai bewerkte bewerkte poortje geen groene weiden met grazende koeien maar wel torenhoge vleu gels van een gloednieuw streek ziekenhuis kunnen ontwaren. V 25 mei Engels pond 10.61110.62i Amerik. dollar 3.7733.771 Franse frank 76.97)—77.07) Belgische frank7.5747.57f Zwitserse frank87.371—87.42) Zweedse kroon 72.93172.98) Duitse mark 90,27)90.321 Deense kroon54.795—54.841 Noorse kreon 52.99153.041 Canada 3.933.931 Italiaanse lire 60.821—60.871 Oostenrykse schilling 14.5814.59 B. en W. van Schiedam dragen als opvolger van ir. Van den Akker als directeur van gemeentewerken voor de huidige adjunct-directeur ir, S. Moesker. Als de raad vrijdagavond tot de benoeming van de heer Moes ker overgaat, zal dat betekenen, dat in Schiedam een nieuwe commandant van de brandweer moet komen. De heer Moesker is namelijk op het ogenblik brandweercommandant en deze functie achten B. en W. niet te combineren met de functie van directeur van gemeentewerken. De promotie van de heer Moesker brengt moeilykheden van financiéie aard met zich. Omdat hy als com mandant van de brandweer een jaar- lykse toelage genoot, was zijn totale salaris hoger dan dat van de direc teur van gemeentewerken. Zijn be roeming tot directeur zou daarom als gevolg hebben, dat de heer Moesker in salaris achteruit ging. Daarom stellen B. en W. de raad voor de heer Moesker tot directeur te benoemen, hem ontslag te verle nen als brandweercommandant en hem tot adviseur van de Schiedamse brandweer te benoemen. Uit hoofde hiervan zou de heer Moesker dan een jaarlijkse toelage krijgen van 1600 gulden. Wie de heer Moesker als brandweercommandant zal opvolgen is nog niet bekend. nauwkeurig vastgesteld, wat er dan gaat gebeuren. Er zijn voor de tewaterlating zater dagmiddag speciale voorzorgsmaatre gelen getroffen. Zo zal bij voorbeeld omstreeks drie uur zaterdagmiddag het gedeelte van de rijweg langs de Schie, dat tegenover de werf Is gele gen, voor alle verkeer worden afge sloten. Dit in verband met het feit, dat ean grote waterkolom tegen de wallekant en over het wegdek zal kunnen stro men. Wel zal het publiek in staat worden gesteld het ongetwijfeld spec taculaire schouwspel van. korte af stand gade te slaan. Het muziekkorps van de Schie damse politie zal de tewaterlatingen met pittige marsmuziek komen op luisteren. Het grootste schip, dat zaterdag te water gaat, is de Gulf Oil 89, waar voor op 20 december van het vorig jaar de kiel werd gelegd. Het schip is 250 ton groot en heeft een inhirif van 350 m3. Het schip is speciaal ge bouwd voor het vervoer van licht ontvlambare olie. De lengte van het schip is 39,85 meter, de breedte is zes meter, de diepte Is zes meter. Op het voor- en achterschip zijn verblijven gebouwd voor de bemanning en het gezin van de schipper. Het schip kan geladen worden met een capaciteit van 200 m3 per uur. De snelheid is 16 km per uur en de voortstuwing geschiedt door een 235 pk 5 cilinder Stork- motor. Eind juli zal de Gulf Oil In de vaart komen. Ook voor het kleinste schip van het tweetal werd de kiel op 20 december 1958 gelegd. Dit schip, de Esso Nederland 104 is bestemd voor de verkoop van olie en benzine op de rivieren. Het schip meet 50 ton en heeft een tankinhoud van 60 m3. Met e»n motor van 90 pk kan een snelheid van 16 km per uur worden bereikt. De afmetingen zyn: lengte 22 meter, breedte 4.10 meter en diep gang 1,45 meter. Eind juni zal dit schip In de vaart komen. Advertentie I.M SPAANS FESTIVAL Donderdag 23 mei, 8 tiur Het grootste Spaanse Dans-ensemble met de Flamenco-groep ZAMBRA, 110 medewerkenden. Prijzen 2,50 t.m. 6,-, r.i. Coupons geldig met bijbetaling. «'ROTTERDAMS TON EEL kfl i zaterd. 30, zond. 31 mei, 8 uur In verband mat ultgeftelda premie enoo 2 voorstellingen van A NIETS MEÈ TE MAKEN Blijrpel van Jeremy Klngiton. Uit de pers> een vermakelijke, met gloed en onstuimigheid gespeelde Tooritelling. EStEtrORHUtIEIfrH~HOLlAKD^ESTlV*r~~~ OAJjEUJKS AAN 0E SCHOUWBURG VERKRIJGBAAR. VERZEKERT U VAN GOEDE PLAAT- SEN VOOR HET HOLLAND FESTIVAL DOOR NU REEDS SCHRIFTELIJK TI BESTELLEN. DIT KAN TOT UITERLIJK I JUNI A.S. Maar één verdachte werd aan d< ketting binnengeleid, de enige arres tant: Corthout. de man die de do- drndrank stookte. Zelfs Rogier Hoet, d» apotheker uit Lier die Corthouts leverancier was, werd tot nu toe niet aangehouden. Toch vielen in het methylschan- daa! officieel acht doden en officieus vyftien, (van zeven doden kon niet worden bewezen dat methyl de oor zaak was, al werd het wel vermoed), en toch zyn zes mensen voor hun le ven ongelukkig door het drinken van methylalcohol. De methylzaak brak uit in septem ber. Ben Noorse zeeman, Jens Oos- gaard, ging dood door methylvergif- tiging. Toen een vrouw die bruiloft) Vangstberlchten van dinsdagmor gen: VI 70 12 kt, VI 73 4 kt, VI 172 2 kt, VI 203 1 kt thuisvarend, VI 216 2 kt. VI 97 7 kt. VI 115 3 kt. VI 142 7 kt, VI 14 6 kt, VI 56 6 kt, VI 89 5 kt. vierde, Josephine Hoebreohts, toen de waard en de waardin van café "t Melkboerke' op de Melkmarkt in Antwerpen en de zoon van dit echt paar. Pas In dit stadium kwam de jus titie op gang, pas op dit punt werd in razend tempo gepoogd de methyl- bron te ontdekken. Maar het was te laat. Methylalcohol was verwerkt in tientallen fancy-merken en wat erger was in flessen die een bekend merk droegen, honderden porties dodelük vocht. Er zat methylalcohol in likeur, in bonbons, zelfs in chocolade. Kran ten, radio en televisie waarschuw den de Belgen, zelfs buitenlandse bladen (ook Het Vrije Volk) publi ceerden lange lijsten verdachte mer ken alcohol. Onder druk van de publieke opi nie zette de politie alles op alles. Het net sloot zich, langzaam echter, want Gustaaf Corthout was intus sen ondergedoken, nadat hij blik semsnel zijn twee clandestiene stoke rijen had afgebroken. Al vluchtende werd hij na een wilde jacht gegre pen. Bleek zat hy gisteren in de be klaagdenbank, een man met een kleurloos gezicht m een donker pak Naast hem de apotheker. Met neg vier verdachten werden zij bcschu!- tugd van dood door schuld, subsidi- air,.„e'', veroorzaken van zwaar licha melijk letsel. Zes andere mannen is e? "et; veroorzaken van lichame- ,ijk letsel ten laste gelegd. De hele rest: louter het verkopen of voor handen hebben of vervoeren van clandestien bereids niet verac- cijnsde alcohol Slechts twee getuigen-deskundigen hoorde de rechtbank In de loop van de eerste procesuren. En al spoedig bïeek dat het methylproces onder lei ding van mr. Deripainsel gedegen, maar daardoor uitermate langzaam zal verlopen. Want enkele dozijnen advocaten en niet de goedkoopste van België staan in de arena om op atle juridische slakken zout te leg gen. En de zaal lag gisteren vol met slakken. "Want over deze band stoot de verdediging: de hoofdverdachten deden metterdaad m clandestiene je never. Zij geven dat toe. Maar zij wisten per se niet. dat zij gevaarlijke methylalcohol verwerkten, zij dach ten daarentegen dat het de veel ge makkelijker te zuiveren ethyialcohol was. 'Altijd,' stelt Corthout, 'kocht ik van apotheker Hoet ethyialcohol, geen methylalcohol. Altijd, en plotseling is hij me methyl gaan leveren. En hij waarschuwde me niet. Had hij het wel gedaan, dan zou ik vanzelf sprekend de waar geweigerd hebben. Ik zou nooit gepoogd hebben methyl alcohol te zuiveren.' Verbaasd is apotheker Hoet. 'De heer Corthout.' stelt hij. 'zei mij de alcohol nodig te hebben voor het voorverwarmen van zware motoren. Nooit zon ik methylalcohol geleverd hebben, indien ik geweten had dat de alcoho' bestemd was voor con sumptie. Sterker, ik zou helemaal niets geleverd hebben, want ik wist dat dat verboden was.' En zo zat gisteren de rechtbank al heel gauw m een chemische wir war, stonden de advocaten fel te de libereren over de vraag hoe biauw ethyialcohol en hoe biauw methyi- 'rohol er uit ziet. stuurde de presi- m een deskundige naar een labora- ioiitim om monsters van de twee soorten te bereiden. En zo zal het ongetwijfeld dagen en dagen door gaan. Maximaal hangt boven het hoofd van Corthout en consorten twee Jaar gevangenisstraf. En dan, wat mis schien voor het verloop van hun le ven erger zal zijn, een vordering van de fiscus, die ln de vele tientallen miljoenen franken loopt. Want ook op clandestien bereide alcohol, dodelijk of niet dodelijk, mag het rijk accijns heffen. En het rijk, vertegenwoordigd door de procureur des konings. heeft laten weten dat het dat in deze zaak zonder enige terughoudendheid tot het uiterste zal doen. (Van een onzer verslaggevers) In de ruim zeventig jaren, die de Schiedamse scheepswerf De Hoop oud is, is de werf vooral in de laatste acht jaren bijzonder snel gegroeid. Vóór de uitbreiding van de werf, die zaterdagmiddag door burgemeester Peek officieel in gebruik gesteld zal worden, was de totale oppervlakte van de werf aan de Schiekade rond 1750 m2. Thans heeft men de beschikking over een goede 9000 m2. Met vier man personeel begon men ruim 70 jaar geleden met de bouw van spoelmgsschouwen, houten schuiten en mestsr.houwen ten behoeve van en voor de boeren en tuinders in de verre omtrek. In 1923, toen de schoonvader van de huidige directeur, de heer J. van Kampen, de werf ging exploiteren, werd begonnen met de bouw en re paratie van yzeren schepen. In de loop der jaren werd de werf uitge breid met een timmer- en schilders afdeling, met een bankwerkery en een lasmrichting. Na de laatste uitbreiding is het aantal personeelsleden gestegen tot niet minder dan 55 mari. Voor de enige dochter van de heer Van Kam pen, de vrouw van de huidige direc teur, de heer A. Klem Hesselmk, moet zaterdag 30 mei dan ook een byzon- der belangrijke dag zijn. Zij was het. die haar vader, toen de werf nog niet zo ver was uitge groeid, ging assisteren bij hPt zware werfwerk terwijl hy nadat het per soneel naar huis gegaan was, alleen ïrder werkte van bleven in een gebied met veel olieraffinaderijen niet uit. Sinds 1950 werden niet minder dan 45 sche pen gebouwd, waarvan 29, dus ruim de helft, tankers waren. De andere vaartuigen, die werden gebouwd, waren sleepbootjes, binnen vaartschepen tot een tonnage van 500, werkschepen, baggermateriaal en drijvende bokken. Daarnaast werden nog rond 125 schepen in behandeling genomen voor verbouwing, reparatie of revisie. In maart 1958, bij de intrede van de bestedingsbeperking, werd besloten de werf aanmerkelijk uit te breiden en nieuwe mogelykheden te schep pen voor de reparatieafdeling. Van de gemeente Schiedam wist men een groot stuk grond te kopen cn vooc de realisering van de plan nen werd de Schie over een lengte van ongeveer 55 meteT afgedamd. Na tal van moeilijkheden de grond bleek op sommige plaatsen van bijzonder ongunstige kwaliteit zyn nu acht onderheide heiïingbanen ge construeerd. Iedere helüngbaan rust op twintig heipalen. De gemonteerde hellingwagens hebben elk een capaciteit van rond dertig ton. De schepen kunnen met een snelheid van twee meter per minuut uit het water worden gere den. Twee schepen kunnen op de hel ling naast elkaar gezet worden en I door de uitbreiding is het nu moge- j lijk om schepen tot een lengte van 55 meter droog te zetten. Morgen27 mei. is het feest bij de familie Koppenol. Fabristraat (S3A in Schiedam. Het echtpaar Koppenol is dan namelijk precies een halve eeuw getrouwd. Op de zelfde dag is het echtpaar vijftig jaar lezer van onze krant. Vele ouden van dagen zullen het echt paar Koppenol wel de hand komen drukken. Want de heer Koppenol is bestuurslid van de verentging voor ouden van dagen in Schie dam, Bij de vele gelukwensen, die het echtpaar in de loop van de komende dagen wel zullen berei ken voeqen icij graag de onze! Van harte i. —S (Van een onzer verslaggevers) B. en W. van Schiedam hebben de heer C. A: Kamp, leraar aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onderwijzers te Rotterdam, als eer ste op de voordracht geplaatst ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van de inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer M. Holl. De heer E. J. Bos, hoofd van een g.l.o.-school te Voorburg, staat als tweede op deze voordracht. Vrijdag avond zal de raad moeten beslissen.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1