SVV maakte Tjikalong t winnen niet Schiedam klopt met ferme cijfers ABC Tweede overwinning van Excelsior 20 in promotiestrijd V ri je-Y olk-bokaal voor J. Doejaaren COJO FORTUNA-ATLETEN GOED OP DREEF Jonge dief moet buit in het water gooien stn van 40-jarig DUS WALDO-TAXI De hele dag examens in Sportcentrum Schiedam Boottocht voor 50 patiënten 64.65.0 (3 lijnen) Voor bromfietsen ENGELEN Programma Jeugd Joli jt Prijsuitreiking en opening Twee gewonden bij ongeval op Deens schip Wat zij vingen ADVERTEERT Brandweer uit Viaardingen deed 'f goed Eerste paal bureau voor geslachtskunde Scooter valt over hond Burgerlijke Stand Schaaktoernooien ICW.-mars dit jaar extra feestelijk Dr. Drees eregast op EilandeDConlaetdag PvdA-V rouwengroep Twee bazen prijzen in Schiedam Jubileum concours HSV De Amateur Esperan to-agen do Brandje in scbool- in-aanbouw HET VRIJE VOLK MAANDAG 8 JUNI 1959 PAGINA 5 Voor groene haring BOER naar Alles op alles De sw'ers zetten echter in de laatste slagbeurt alles op alles.-Koos i de Haas, :door 4-wijd op de höhkén.' gekomen en door. een doorgeschoten bal verhuisd naar het 2de hond, werd terwijl er nog maar eên nul was, door een prachtige home-run van Gerard Gommel thuisgebracht (34). Rode-Kruiscampagne 10.355.02 toir Wm TRUBFLEX- TIU Cr Vechtpartij Vrijdag 19 juni: DHS 4—WF 2; DHS 7—Demos 4. Advertentie IJV1. MGR. NOLENSLAAN 850 - SCHIEDAM if orp en zullen dc patiënten van het Zonnehuis Zuid-Holland te Schiedam met de Kaap van de Spido ec nrondvaart door de Rotterdamse havens gaan maken. Ook zal een be zoek worden gebracht aan de Delta werken oj hei Botlekgebied. De ongeveer 50 patiënten zullen aan het Hoofd 1 Maasboulevard) te Schiedam tussen 7 en 9 uur 's mor gensword en ingescheept. De ziekenomroep geeft acte de presence door wat gesprekjes op de geluidsband vast te leggen en de patiënten en wat zij zien door mid del van kleurendia's te vereeuwigen. Later zullen de kleurendia's op de zalen worden vertoond, zodat de pa tiënten opnieuw kunnen genieten. Vanzelfsprekend gaat de radiorepor tage in de eerstvolgende uitzending „de zalen op". Geboren: Leendert J. zn van M. Lekberkerk en C. Posthuma: Peter W. G. zn van P. G. Boks en J. W. de Leede; Peter zn van A. J. D van Eekelen en D. A. D. Gijtenbeek; Marcel zn van J. J. Braat cn C. M. Klinge: Sylvia A. dr van J. E. van der Windt en M. J. van Breukelen; Lourens L. zn van L. P. Sonneveld en A M. Smit: Eddy zn van G. van der Stelt en T. J. Harlaar; Ronald zn van J. Blaauw en W. Wijzen- broek. Overleden: E. Gebuys 80 jr wed. van J. Blumenthal. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: Mijn beste vijand. 2 en 8.15 uur. MONOPOLE-THEATER: De boom der gehangenen. 2, 7 en 9.15 uur. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: 30 X 1 varia ties op een portret door Xees Ver- waRve» JDrie, uit.'het zuiden t'.. (Shyders, Lenharts,, en Overste gen), 10—5 nür. Diversen WILTON-KANTINESchaaktoernooi om Schiedams kampioenschap, prijsuitreiking. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The big country. 2 en 3 uur (14 Jr.). CAPITOL: Terreur op de Trollen- berg. 2. 7 en 9.15 uur (18 -Jr.). CENTRAAL: Verraderlijke voetspo ren. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr.). CINEAC (naast de Bijenkorf): Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw): De com missaris grijpt ln. 9.30, U.30. 1.30, 3.30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur (14 Jr.). COLOSSEUM: En altijd lokt de vrouw. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr.). Donderdag: Manlna (14 Jr.). HARMONIE: De trommen van Fu Manchu, 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). LVMIERE: The taan lnslóe. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr.). LUTUSCA: De llefdestutmeL 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr.). LUXOR: Het dagboek van Anne Frank. 3 en 8 uur (a.l.). METRO Paspoort der schande. 2. 7 en 9.15 uur (18 Jr.). PASSAGE: Mijn beste vijand. 2 en 8.15 uur (a.L). PRINSES: De ondergang van Billy the Kid. 2.15, 7 en 9.30 uur (IB Jr.). REX: Fort Bowie. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr.). THALIA: The captain's table. 2.15, 7 en 9.30 uur (IS jr.). •T VENSTER: Huls-clos. 2, 7 en 9.15 uur <13 Jr.). VICTORIA: Drie Fran&e katjes. 2 en 8 uur (18 Jr.). Donderdag 8 ur: Le Plalslr (18 jr.). (Van onze honkbalmedewerker) SW is zeer geladen naar Tjikalong gegaan om zijn huid zo duur mogelijk te verkopen en bet Tjikalong zo moeilijk moge lijk te maken, ondanks diens ongeslagen eerste plaats in de overgangsklasse B der KNHB. Dit bleek in deze wedstrijd, want de geduchte sïagploeg van Tjikalong werd geheel in bedwang gehouden door werper De Lange, die goed gesteund werd door zijn velders. Tot en met de zesde innings wisten de Hagenaars niet de thuisplaat te bereiken. Ook de SW'ers werd het erg moei- vier wijd werd reeds vier man over ïtf.k gemaakt, doch zij wisten in de de thuisplaat gebracht, vijfde innings de eerste man over de thuisplaat te brengen, daarby ge-1Schiedam stond even vreemd te Advertentie IJV1. steund door fouten van achtervanger en weiper wegens schijn. (0—1). In de zevende innings wisten de Hagenaars twee tikken' in het veld op de honken te komen. Het zag er even voor SVV zeer slecht uit, doch SW trok zich hier mentaal tegenop en de eerste nul werd aan de kant gezet door goede aangooi van De Lange naar de eerste honkman Bras. Bij een tik van Graves wisten de Hagenaars aile honken te bezetten, doch door te snel honklopen wist De Haas de tweede nul naar de bant te verwijzen. Jammer was dat dezelfde speler bö de volgende slagman de bal van de werper door de handen liet glippen, waardoor Tjikalong gelijk scoorde (1—11. In de volgende slagbeurt bracht tou v. d. Hamer zijn clubgenoot Cor v. d. Velden binnen, door een prach tige tik in het linker veld, waardoor SVV opnieuw de leiding had geno men (12). In de gelijkmakende achtste in nings konden de slagmensen van Tjikalong echter opnieuw de hon ken bezetten, hetgeen voor Hans de Lange zeer moeilijk werd. Toch wist hü goed gesteund door zijn clubgenoten door drieslag en een goedé aangooi naar de achtervan ger twee nullen naar de bank terug te wijzen, hetgeen een foute aan gooi naar het eerste honk geheel nivelleerde. Jammer was dat door een doorge schoten bal de gelijkmaker werd ge scoord, terwijl even later de eerste honkman van Tjikalong de thuis plaat kon passeren door een goede tik van de Hagenaar Hagor. Bij het ingaan van de negende innings stond SW dus tegen een achterstand te kijken van 32. In de gelijkmakende laatste slag beurt liepen opnieuw de honken vol met één man aan de kant. Jammer was toen dat liet goede spel van SVV door pech werd beïnvloed, want een normale honkslag werd een techni sche home-run doordat de linksvelöer van SW de bal door het effectvolle droge veld ineens van richting zag veranderen en in het lioge gras ver dwijnen. Einduitslag 64 in het voordeel van Tjikalong; doch SW behoeft zich niet te schamen, want in deze wedstrijd werd aangetoond, dat SW niet in de onderste regionen thuis hoort. De beide reserveteams van SVV hebben gewonnen, het tweede van concurrent Storks II met 84, waar door de beide Schiedamse honkbal teams in deze afdeling de leiding hebben, want ook Schiedam wist zijn wedstrijd tegen RFC II te winnen, het lijkt dus op een Schiedams on deronsje. SVS 3 wist zijn ongeslagen record te handhaven: Sparta. 5 werd met 164 thuis verslagen. In de eerste innings leek het er niet op, dat Schiedam met de cijfers 20—6 zou winnen, want reeds bij de eerste slagbeurt startte ABC over rompelend, Door goed slagwerk en kijken, doch wist zijn antwoord te vinden door ook goed er op los te slaan, waardoor de stand werd ge lijkgemaakt (44). Schiedam had echter hierdoor meteen de moeilijk heden opgelost want de werper van ABC werd zoekgeslagen. In deze slr.gbeurt namelijk kwamen alle Schiedammers in het slagperk. Cock Reynierse zorgde voor het hoogtepunt in deze wedstrijd met een magnefiek home-run. ABC stond toen achter met 116, want ABC kon slechts twee man over het huishonk brengen. Hierna werd van werper gewisseld en dit bleek eerst een verbetering te zijn, daar hü kans zag 3 Schie dammers met 3-slag naar de bank terug te wijzen. Ook de Amsterdammers kwamen in de volgende innings niet verder, doordat Reynierse met goede steun van zijn velders geen kanzen meer weg gaf. De reserve-werper van ABC kon de Schiedammers in de vierde en volgende innings geen ontzag meer inboezemen, zodat, het scoreverloop in deze innings door hulp van de Amsterdamse velders werd beperkt tot 17—6. In de laatste (5e) innings voerde Schiedam de score nog op tot 20—6. Werperresultaten Reynierse (Schiedam) 6-6-2. ABC 4-11-10 (2 werpers). Het tweede reserveteam van Schie dam wist zijn leidende positie te handhaven door RFC 2 met 278 naar huis terug te zenden. Advertentie LM. Celslusstraat 42 - Schiedam Telef. ,66853 (hoek P JC.OJaan) Het programma van Jeugd Jolijt voor deze week luidt als volgt: Dinsdag: spelavond Groenweeg- je-Raam. aanvang 7.15 uur. Woensdagmiddag: poppenkast en spelmiddag op terrein SVDPW Parallelweg, aanvang 2 uur, toe gang 10 cent; Spel- en poppen- kastmiddag op terrein DRZ, sportpark Kethel, aanvang 2.30 uur, toegang 10 cent. Donderdagavond: gekostumeer de optocht „Ali Baba en de 40 rovers". Westen, verzamelen om 7 uur bij de Erasmusschool, Huys- mansstraat; Gekostumeerde op tocht .Ali Baba en de 40 rovers", Nieuwland, verzamelen om 7 uur Schaperlaan t.o. Prof. Aalberse- laan; Autopedwedstrijden in de Marconistraat bij ht. „Gemaal", aanvang 7.15 uur. Vrijdagavondopdracht-wandel mars Schiedam, vertrek om 7 uur van de plantage, deelnemers moe ten minstens 10 jaar zijn. De campagne van het Rode Kruis heeft in Schiedam 10.355,02 opge bracht. Zaterdagavond heeft namens het bestuur de penningmeester, de heer L. van Dijk, allen die aan de campagne hebben meegewerkt, be dankt. (Van onze sportredactie) Opnieuw is het Excelsior '20 gelukt in de promotiecompetitie tot een overwinning te komen. Gisteren omzeilden de Schiedammers een bijzonder lastige klip door TV BB in Haarlem met 01 te slaan. In een wedstrijd, die onder hoogspanning verliep, maar niettemin voortreffelijk voetbai te zien gaf, toonden de Haarlemmers zich gevaarlijke tegenstanders. Zij kwamen vooral in de tweede helft tot een overwicht. De Schiedammers wisten echter de juiste tactiek te vinden en hiermee bleef het doelpunt van Zuyderwijk beslissend voor deze wedstrijd. Na een verkennend begin kwamen de Haarlemmers al gevaarlijk voor doelman v. Veen. Bierhuizen moest zelfs op de doellijn redding brengen toen de Schiedamse doelman reeds gepasseerd was. De uitvallen van Excelsior bleken echter het nodige gevaar in te hou den. in de dertigste minuut bracht v. d. Ven uit een vrije schop de bal goed voor het Haarlemse doel, waar Zuyderwijk klaar stond om feilloos in te koppen. Direct hierop was er opnieuw een scoringskans, maar Jansse knalde in vrije positie over, In de tweede helft is Excelsior slechts vijf minuten in de aanval ge weest, Hierbij bracht v. d. Ven de bal nog gevaarlijk in de doehnond, waar de overige aanvalsleiders verzuimden in te grijpen. Langvaain werd de druk van TYBB op het Schiedamse doel groter. De Schiedamse defensie weigerde echter te capituleren, waarbij vooral doel man v. Veen, spil De Groot en Bier hulzen uitstekend werk deden. De Haarlemmers slaagden er niet in de wat onfortuinlijke 01-neder- l&ag weg te werken. De bekende doffer van de liefheb ber Jan Doejaaren heeft gisteren tijdens de wedvlucht door de Rotter damse postduiven bond op Orleans gehouden weer eens triomfen gevierd. HU werd niet alleen eerste in zjjn vereniging De Postduif niet acht mi nuten voorsprong op de tweede ge melde duif, maar tevens eerste in het district Rotterdam. De tüd van de "vale nummer '34" was schoon 12.27.27, dus 38 sec. snel ler dan de winnaar van de tweede prijs, een vogel van de liefhebber De Hollander van de vereniging 't Wes ten uit Rotterdam, die als tüd liet noteren 12J28.05. Jan Doejaaren behoort in Schie dam tot een van de bekenndste lief hebbers. Van dit seizoen is de vale nu vier maal op vlucht geweest en alle keren zat hü in de prijzen. Advertentie LM. .shirts met exclusieve boord. Verkrijgbaar in 2 mouwlengten Bii de eisteren in Rotterdam op dc Nenijtobaan gehouden tweede regio nale atletiekwedstrijd maakten de leden van de atletiekvereniging Fortuna een goede beurt. Mej. L. Buitelaar wist met een zeer goede sprong van 4^4 m tweede te worden en promoveerde zodoende van de dames D- naar de klasse; ook op het nummer 100 m dames klasse C deed zy het goed «oor in haar serie tweede te worden in de tyd van 13.4 sec., terwjjl in finale vierde werd. (Van een onzer verslaggevers) Vanavond wordt in de kantine van WiltOD-Fiicnoord te Schiedam aan de Vlaardlngerdijk de prijzen uitge reikt van het persoonlijk schaakkam pioenschap van Schiedam. Mórgenavond wordlt in de Amstel- bron aan de Broersvest te Schiedam het ESS-streektoernooi officieel ge opend door een bestuurslid van de Öcheidamse Gemeenschap. Het nummer 200 m dames klasse D werd voor hel eerst gelopen door mej. T. Sloot, welke afstand zij wist af te leggen in 28.1 sec. Ook by de heren klasse D liep Jeen v. d. Berg de 200 m in de goede tüd van 24.7 sec., terwijl Job Sprü op de 600 m jongens klasse B een zeer goede race liep en zün persoonlijk record weer verbeterde met 0,3 sec. Hij bracht dit op 1 min. 33.1 sec. Bij de jongens klasse D liep de 12- jarige Marie Schippers de 60 m, waarin hü in zijn serie eerste werd, demi-finale tweede en in de finale vierde ia de goede tijd van 8.5 sec. Wies Fraterman plaatste zich bü dp meisjes a hij het kogelstoten der de met een stoot van 9,88 m (kogel 3 kg), terwijl zij de discus 24,50 m weg wierp cn het clubrecord met maar liefst 3,30 m ve. beterde. Zaterdag heeft de gradencommissie van de Nederlandse Judoraad niet minder dan 46 kandidaten de ver schillende proeven afgenomen. In de grote wedstrijdzaal van het Sportcentrum Schiedam van Retnier Hulsker werd begonnen op twee mat ten met de verschillende kata's, later werd ook daar de techniek getoond. Teleurstellend was het voor twee leerlingen van Rienier Hulsker, dat. zü niet zijn geslaagd voor het Nage- no-kata, de techniek van het wer pen. Het behaalde cü'fer 5%, toonde volgens het commentaar van één der examinatoren, dat geen grote fouten werden gemaakt, maar dat juist op de details gelet moet worden, waardoor dan volgende keer zeker meer succes verwacht mag worden. Onder de kandidaten voor de eer ste dan was één dame, mevrouw Es- sink uit Eindhoven, de echtgenote van de bekende Eui-ope.se middenge- wieht-kampioen Hein Essink, die dit keer vlot slaagde. De wedstrijden werden op drie mat ten tegelijk verwerkt en hadden een vlot verloop. Toch was het kwart voor 12, terwijl precies om 7 uur begonnen was, voordat de laatste partij afge lopen was en de voazritter van de Nederlandse Judoraad de geslaagden kon feliciteren. Geslaagd voor Xe dan; mevr, Es sink, Eindhoven; Van Es; Martens; Lans; Harks, Eindhoven; M. de Lan ge; v. Hout, Eindhoven; Pepels; On- zinga. Voor 2e dan slaagden; La- mans, Eindhoven en Van Beurden. Voor 3e dan: W. A. Buchei, Zand- voort en J. Wolfs, Amersfoort. •s Middags examen door leerlingen van Reinicr Hulsker afgelegd. Ge slaagd zijn: voor gele slip (jeugd): J. v. Slingerland, F. J. Berendsen. R. Stierman, Wigman. Voor de gele band (jeugd): J. v. Gelder. r De volgende senioren zijn geslaagd voor gele band; C. Rïjswük, C. v. Cappellen, H. Snijders, J. Vennik, W. Graauw, W. Krul. J, Neef, J. Niedek, J. A. Bandel, J. Uittenbogaart, R. eBrgmans, H. Telkens, A. J. Rosen- quist en J. B. P. Stolk. Van de gele slip naar de gele band met oranje slip slaagde het jeugdlid R. J. Kars. Voor oranje band zün geslaagd: M. enMaanurdin» F. Engers, T. J. Mae- kaay en W. A. Feelders. Voor groene band: J. T. v. d. Wal. De jaarlijks door het Vendel Schie dam van de Oranje Garde georgani seerde Koningin Wilhelmina-mars zal dit jaar op zaterdag 4 juli worden gehouden. Deze 15e KW-mars, de tiende in Schiedam, zal in bet kader van het 25-jarig bestaan van het Vendel Schiedam een extra feestelijke tocht worden. Het Vendelbestuur heeft gemeend de externe viering van het jubileum samen te doen gaan met het feest programma, dat traditiegetrouw na afloop van de tocht, op het Plan- tagcpodlum zal worden gegeven, De programmaboekjes zullen de verenigingen, scholen en instellingen e.d. binnen enkele dagen woeden toegestuurd. H. C. Apon en H. Delwei. Drie kan didaten voor gele band werden af gewezen. Totaal werden 32 judoka's geëxa mineerd, terwijl er vorige week nog 22 judoka's hun witte band hebben behaald. Alle examens werden onder de zeer critisceh blikken van talrijke belang stellenden, Vooral 's avonds bij de zwarte-band-examens zaten de tri bunes vol. Doordat zaterdagavond aan boord van het Deense schip Troja, liggende in de Vlaardingse Vulcaanhaven, tijdens het plaatsen van een graan- schot een schild in het 6Vi meter lager gelegen ruim viel, werden twee mensen gewond. De 33-jarige kapi tein H. J. liep verwondingen op aan zijn benen, de 27-jarige le machi nist brak een enkel en beschadigde zijn wervelkolom. De machinist is in het Havenziekenhuis te Rotterdam opgenomen. Vangstberichten van maandag: VL 78 3 kantjes, 85 5, 132 5, 203 5, 208 3. 216 6- De rest niet gehoord. Prijzen van hedenmorgen: trawl- haring groen ,94-119, klein 73-74, groot 54-64. Binnen 5 juni VL 115 N. dc Niet, 9 last. De trotse eigenaar van de prijs- dof/er, Jan Doejaaren. De doffer is van 1954 en heeft ln zijn vijf levensjaren reeds heel wat prijzen in de wacht gesleept. In 1954 behaalde hij vier prijzen in de jonge duivenvluchten. In 1955 tien maal prijs en het topjaar 1956 leverde hem met 13 prijzen tevens het kampioen schap op zowel de Oost- als ZuidlOn, Hü werd toen uitverkoren om deel te nemen aan de grote in Amsterdam te houden duiven-olympiade, uitge schreven door de Federation Colom- bophile Internationale, waar hij in de afdeling rasduiven een zevende plaats bereikte. Ook het jaar 1957 bracht hem 13 overwinningen en het vorig jaar boekte hü met zes prijzen, waar onder drie eerste, opnieuw grote suc cessen. Als all-rounriduif is de vogel van Jan Doejaaren wel een unicum in de duivensport en ook het nog resteren de programma zal misschien nog wel meer successen voor hem opleveren. Met de overwinning van gisteren komt Jan Doejaaren voor een jaar in het bezit van de kristallen Vrüe-Volk- wisselbokaal, een zeer fraai cn kost baar sierstuk van de Nederlandsce kristal-industrie. OOSTVOORNE-ROCKANJE De jaariykse Eilandencontactdag, die door de Vrouwengroep in de Partij van de Arbeid, afdeling Oostvoorne- Rockanje, wordt georganiseerd, zal worden gehouden op dinsdag 7 juli. Dr. W, Drees en echtgenote zullen op deze dag de eregasten zijn. Voorts zün uitgenodigd alle afde lingen van de vrouwengroepen uit de omgeving, alsmede Rotterdam-Zuid, Viaardingen en Schiedam, Maassluis en Spijkenisse. De bijeenkomst vindt plaats in het Verenigingsgebouw in het recreatie centrum Kruininger Gors te Oost- voorne, waar het gezelschap zal wor den begroet door de directeur I. v. Hennik. Deze zal iets vertellen over het kampeerleven. waarna vertoning van enkele filmpjes. In de middaguren wordt een wan deling gemaakt naar het nieuwe ge deelte van het recreatiecentrum, waar een speelweide en een herten- kampje wordt aangelegd. Opening van de dag te 10 uur, sluiting 4 uur. Opgave voor deelneming bü me vrouw M. J- Rietdyk-Gelderland, Kloosterweg 2, Oostvoome (post Brielle), of bij de andere bestuurs leden. Over bet onlangs door de Br. Wiardi Beckmanstichting gepubli ceerde rapport „Gelijke kansen" zal op donderdag 18 juni in het Jaar beursrestaurant te Utrecht een con ferentie gehouden worden. Inleiders zijn prof. P. de Wolff, prof. dr. F. van Heek en dvs. A. R. Vermeer. De heren P. J. LeeuwenUein en G. Don. onderbazen bij Wilton. Fijenoord in Schiedam, hebben in de jaarlijkse opstellenwedstrijd van het NIVE-maanblad .Maas boven baas" ieder vijftig gulden gei zonnen Bovendien ontving de inzending van baas B. W. Tietshof, eveneens van Wilton-Fijenoord, een eervolle ver melding. Zij moeten echter in deze prijs vraag hun meerdere erkennen in fa brieksbaas C. Ramaekers uit Maas tricht, die oor het derde achtereen volgende jaar zijn inzending met dc hoofdprijs bekroond ziet. Dit resul taat is des te opmerkelijker omdat de jury elk jaar andere leden telt on de opstellenu anoniem worden be oordeeld. Deze keer was de j ury s amenge- steld uit bedrüfsfunctionarissen uit Gelderland. Het NIVS (Nederlands Instituut voor Efficiency) heeft 85 inzendingen ontvangen. Het onder werp van de opstellenwedstrijd was dit jaar „De baas en de viligheid De heer Raemakers krijst honderd gulden en wordt houder van de nieu we wisselprijs een plaquette van de Rotterdamse beeldhouwster Adri G. Blok die door Unilever ter be schikking is gesteld. Behalve aan de heren P, J. Leeuwenstein en G. Don zün prijzen van vijftig gulden toege kend aan de bazen R, Postma <Dok- kum), D. Schoen (Zaandam) en K. E. Verspeek (Amersfoort). De prijsuitreiking za! plaats vinden op 10 juni te Arnhem, waarbij de AKU ais gastbedrijf zal optreden. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan organiseerde de Schiedamse HSV „De Amateur" in het Spui te Brielle een hengelconcours tegen de vereniging „de Watergeuzen" aldaar.. Met zestien deelnemers vingen de Schiedammers totaal 3625 gram vis tegen „de Watergeuzen", die met veertig leden deelnam, 3421 gram. Hiermede legde de jubilerende ver eniging beslag op de beschikbaar ge stelde beker, doch stond deze af als prens voor het op 11 juli a.s. te hou den toernooi ten bate van de restau ratie van de Catharinakerk te Brielle. In Nieuwenhoorn werd later op de dag een dameswedstrüd gehouden tussen de echtgenoten van de leden onderling. De dames Plooy, Van Schaick en Hagen behaalden in dit uitzonderlijk evenement de beste re sultaten. Na afloop werd de voorzitter van „de Amateur", de heer C. J. Aben, die reeds vijfendertig jaar zowel de verenigingsbelangen als die van de totale plaatselijke hengelsport met grote toewüding behartigt, gehuldigd. (Van een onzer verslaggevers) De 18-jarige C. J- B. uit Utrecht heeft zaterdagnacht ingebroken bü zijn werkgever, de firma Dekkers Elektriciteitswerken op de hoek van het Oudèkerkhof te Utrecht, Hij sleepte in totaal 1|00;~ uit geldkist en kassa, maar moest de buit halverwege zijn terugtocht in het water gooien, omdat hij door de politie opgemerkt werd. Het grootste gedeelte van het pa pieren geld had hü m een plastic zakje gedaan met de gedachte: „Mocht de nood aan de man komen, dan gooi ik het geld in het water en vis het iater op. Ruim zeshonderd gulden heeft de politie later opge haald. De jongen had vrijdagmiddag bü het verlaten van de zaak het raam van de achterdeur opengelaten. Om één uur 's nachts ging hü op pad. Als voorzorgsmaatregel had hü vol leybalschoenen aangetrokken. De zaak kwam hü makkelijk binnen, daar kende hij de weg met de sleu tels. Het papieren geld, dat hü be machtigde, deed B. in het piastic zakje, dat hü goed afsloot, de zilve ren guldens stak hü in zün zak. In de Nobelstraat werd hy aange houden door een agent, die hem op vallend nerveus vond. Op de vraag, waar h|j vandaan kwam, antwoordde de jongen, dat hy gedanst had. „Op vollcybalschoenen?" vroeg de agent verbaasd. „Daar dans ik altijd op," antwoordde de jongen rap. B. nam de benen toen hü uitgeno digd werd toch even mee naar het politicbureau te lopen. Dank zij zijn volleybalschoenen had hü gauw een voorsprong maar de agent kreeg op de Kromme Nieuwe Gracht assis tentie van rijf studenten, die ge alarmeerd waren door zijn gefluit. Hei programma van de jubileum- wedstrijden, die ter ere van het veer tigjarig bestaan van DUS in de eerst komende weken op het terrein aan de Schiedamseweg in Kethel werden ge speeld, is thans kant en klaar. Alle wedstrijden worden 's avonds gespeeld en beginnen om acht uur. Het programma ziet er als volgt uit: Dinsdag 9 juni: dhs 2—Ursus 1; DHS 5—Excelsior-S 5. Woensdag 10 juni: DHS 1Fortu- na-V comb. Donderdag 11 juni: DHS 3-—GSS 1; DHS 6SFC 4, Vrijdag 12 juni: DHS 4Schie damse Boys 1; DHS 7Excelsior-S 8. Dinsdag 16 juni; DHS 2—Demos 1; DHS 5—Hermes DVS 7. Woensdag 17 juni: DHS 1Zwalu wen-V 1. Donderdag 18 juni: DHS 3—GTB 1; DHS 6Schiedam 5. Dinsdag 23 juni; DHS 2—HBSS 1; DHS 5—PPSC 3. Woensdag 24 juni: DHS 1—SVV comb. Donderdag 25 juni: DHS 3—Marti- nit 2: DHS 6—WF 4. Vrijdag 26 juni: DHS 4—DRZ 3; DHS 7—Martinit 5. Jaudon. la 12 an de junio. Klubrees- jero, Mensca gimnastiko ce fam: Van Gink, Ploegstraat 19. Venu al Esperanttujo, la tempe rature estas la sana kiel ce vi. «r B„ die intussen zijn geld in het water had gegooid, werd na een vechtpartij overmeesterd. Hij is naar het hoofdbureau overgebracht. Op het zondag gehouden provin ciale concours van de vrüwiUige brandweer in Oostvoorne, waaraan 18 ploegen deelnamen, is het eerste team uit Viaardingen als zesde geëindigd. Een zeer goede prestatie, als men bedenkt, dat de Vlaardingers zonder, enige voorbereiding aan het concours deelnamen. MAASSLUIS Zondagavond werd de brandweer te Maassluis gealar meerd voor een brand in de in aan bouw zünde openbare kleuterschool in de Sluispolder-West. In een der vertrekken hadden kin deren, ondanks het feit. dat het ter rein is afgezet, afval en nog te ver werken materiaal in brand gestoken. Een hevige rookontwikkeling deed het ergste vrezen. Nadat omwonenden met zand het blussen ter hand hadden genomen, was de brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was met een nevelspuit, het vuur in ruim een kwartier mees ter. Aan de Dr. Abr. Knyperstraat te Viaardingen wordt donderdagmiddag om twee uur de eerste paal geslagen voor een bureau van de Stichting tot het Exploiteren van Consultatiebu- reaus voor Geslachtskunde, De voor zitter van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming de heer Jac. L. Griep, slaat de eerste paal. In de Van Maanenstraat te Viaar dingen kwam zondagnacht de 33-ja- rige schilder A. van L. met zijn scoo ter te vallen, doordat een hond de rüweg oprende. De scooterberijder en zün 18-jarige duopassagiere E. G. V. kwamen ten val. Van L liep verwon dingen aan het hoofd op. De scoo ter werd ernstig beschadigd. HET VttiJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administre*- Passage 20 - Tel. 687so

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2