ZIJ WACHTEN... MAAR WIJ OOK! RoolvinkBeslissing van persoonlijke aard STAKING DREIGT BOVEN FRANKRIJK n Weer spanningen ir Belgische Kongo Moet kleinhandelaar groot repertoire muziek kennen? 1 ZONDER COMMENTAAR TWEE STEDEN EREN PROFESSOR DEBYE weeuwenpraat Drakesteinkoop maandag feit Verdronken bos opgebaggerd Propa ganclisten voor NVV met vakantie Twistpunt: reis van minister SER-advies minimumloon Triest Boven kiiken ZENUWRUST HET VRIJE VOLK ZATERDAG 13 JUNI 1959 PAGINA (Van onze parlementsredaetie) „Mijn beslissing over mijn benoeming tot staatssecretaris van Sociale Zaken is geheel van persoonlijke aard. Ik draag er per soonlijk de verantwoording voor," verklaarde ons de heer Rool vink toen wij hem vroegen of het CNV instemde met zijn be noeming. PARIJ5 (Reuter) Het ziet ernaar uit dat het dinsdag in Frankrijk tot een krachtmeting zal komen tussen de regering en een aantal vakbonden die die dag in staking willen gaan. (juJ. Onvriendelijk ontvangen Benelux-ratiioteiescoop S«tÉÉ Ontwerp De staatssecretaris heeft thans een ©ntwerp-Vestigingsbesluit (met vrij gematigde eisen erin) om advies aan een commissie van de Sociaal-Eco nomische Raad gestuurd. nodig voof rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt's Zenuwtabletten Eens per jaar, meestal aan het be gin van de zomer, or ganiseert mej. J. A. M. Gleichman een persconferentie. Dan vertelt zij de ïtotter- damse journalisten bijzonderheden over de collecte van de Nederlandse vereni ging AVO, afdeling Rotterdam. AVO, dat betelsent arbeid voor minder-validen. Adres: Goudsesingel 172, vierde verdie ping. Daar t1n.it ge het kantoor, daar is ook de AVO-tverkplaats. In de kamer van mej. Gleichman staan de stoelen voor de verslaggevers klaar. Er worden sigaretten gepre senteerd, men schenkt thee: „Toe, neemt n dit koekje. Het is erg lek ker". Tot zover is alles volgens de traditie. Maar ditmaal was er ook iets minder-traditioneels: de ver slaggevers ontmoetten een vrouw en een man beiden minder-validen die vertelden, dat zij veel aan de AVO te danken hebben. Die vertel den van hun leven. En hoopten dat de Rotterdammers de op 20 juni ram melende collectebussen niet zullen vergeten. Pieter stelt er prijs op om wat over deze ontmoeting te schrijven. Eerst iets over de AVO. En dat is nodig, want heel wat mensen weten niet wat er nu eigenlijk achter die drie letters schuilgaat. i. Rammelt er een collectebus. Vraagt de voorbijganger: „Waarvoor is het?" Zegt de collectant: „Voor de AVO." Glimlacht de voorbijganger: „O ja, voor e AVRO De AVO behartigt de belangen van de minder-val.de mensen, van hen die door een handicap niet in staat zijn deel te nemen aan het normale arbeidsproces. En het is de terug keer naar dit normale arbeidsproces die mej. Gleichman en haar staf en die ook de directeur van do AVO- ■werkplaais, de heer J. Munnik, en zijn staf voor ogen staat. Soms lukt dat, soms lukt het niet. Bij wie het wel lukte? M Wij spraken met mevrouw A, Zij wordt op een rolstoel binnengereden. We zien een zwartharige, levendige, goedgeklede en knappe vrouw. Ja, zij wil graag over de AVO vertellen. Dit is zo ongeveer haar verhaal. „Voor de oorlog was ik keukenmeisje In 1941 werd ik ziek. Ik ben haast vijftien jaar ziek geweest. Tien jaar lang lag ik op bed. Vijf jaar heb ik in een ziekenhuis gelegen. Ik kwam niet meer buiten. Ik voelde me als een vaatdoek Via een wijkzuster ben ik in con tact gekomen met de AVO. Men heeft mij aan een invalidenwagen en een rolstoel geholpen. Weet u wat dit voor mij betekende? Ik kon me weer voort bewegen. Ik kon zélf naar de voor deur toe. Het was alsof ik weer leerde lopen". De AVO kan helpen, maar de min- der-valide moet natuurlijk ook zelf de nodige energie en het doorzet tingsvermogen opbrengen. Dat is hier gebeurd. „Drie jaar geleden heeft de AVO bemiddeling verleend bij het ver krijgen van kantoorwerkzaamheden, die ik thuis kon verrichten. Ik. werd telefonische acquisitrice voor het winnen van abonnees. De AVO zorg de ook voor telefonische aansluiting. Ik ging zélf verdierien. ik zal de eerste jurk, die ik kocht, nooit ver geten. Vroeger kreeg ik 13026 per jaar, ja per jaar, van de Raad van Arbeid. Ik moest maanden en maan den sparen als ik een nachtpon wilde Kopen. Door mijn werk kreeg ik leuke con tacten. Relaties hebben de hoofden bij elkaar gestoken. Vorig jaar werd mij een motor-invalidenwagen aange boden. Ook daarbij heeft de AVO be- middeld. Het is niet zo gemakkelijk geweest. Maar ik dacht: „Ik wil, het móét. Ik zal er doorheen komen." Mevrouw A. is eind vorige maand getrouwd. Haar man heeft een zaak. Zij zelf wil een sigarenzaak begin nen. In twee maanden tijd haalde zij het vakdiploma kleinhandel in tabak. „Ongelofelijk" zeiden de deskundigen. „Een voorbeeld van wilskracht en doorzettingsvermogen", zegt mej. Gleichman. Mevrouw A. had haar levensver haal verteld. Er werden nog een paar vragen gesteld. Ten» slotte werd het stil. „Wilt u nog meer weten?", vroeg mevrouw A. „Ik weet genoeg", zei Pieter. „Over de AVO weet u nooit genoeg. Dat kan ik u verzekeren", antwoordde mevrouw A. Pieter is nog met klaar met de AVO. Maandag hoop ik u te vertel len. wat een andere minder-valide, de heer B., over zijn leven te zeggen had. En dat was veel. Dat was ook belangrijk, omdat wij eruit kunnen leren hoe verkeerd wij vaak tegen over de lichamelijk gehandicapte mens staan. En. hoe moeilijk het voor die mens is zich een plaats in dat normale arbeidsproces te veroveren. Aanbod Aan het einde van de week hebben wij de volgende aanbiedingen in ons Boek der Bijdragen opgeschreven: een tweepersoons driedelig bed. een een persoons ledikant en kleding van Van de B. van de Mathenesserweg. een twee persoons bed. een kinderledikant met matrasje en een loper van Van V. van de Spiegelnlsserkade, een tweepersoons ledikant met spiraal van Van B. uit de Amelandsestraat cn twee fauteuils met een haard van H. van de Hllledljk. 'Jen zonnescherm met steun hebben wij ge noteerd van J. uit de BUderdljkstraat, capsules en zilverpapier van Van der L. van de Nieuwe Binnenweg en Kleding van Van de P. uit de Vijverhofstraat, H. uit de Stavenlssestraat cn van B, uit de Helena Swarthstraat (met speelgoed beest). De spreeuwenpot werd verrijkt met een gulden van Van de K. uit de Schalkburgerstraat. Allen onze dank. Verlies Alex Velleman, Van Heusdestraat 11b, verloor vrijdagmorgen tussen de Sta- tlonssingel en huls een rode bood schappentas met schoolpapieren. In de omgeving van de Putselaan ls mevrouw Van der Linde, Putselaan 56a, op 11 Juni een oorknop'(een druiven trosje) kwijtgeraakt. Vondst Bij de fam. Cramer, Spaansebocht ii, berust een gevonden orlonvest (rose). Mevr. Stuit. Lambertusstraat l'i9, heeft ongeveer drie weken geleden op de Coolslngel een verchroomd dames horloge gevonden. Tonnie van Hennes, Dirk Dancstraat 9, vond dinsdag op de Schiedamseweg een blauwe autoped met. luchtbanden. Dierenrijk Voor de liefhebbers heeft mevr. Van do Watering, Tweebo3Straat 32, twee koerduiven, een mannetje eD een vrouwtje. Bi) mevr. Wegman, Strevels- weg 203b, ls een spierwit vogeltje komen binnenvliegen. Het heelt een bruin plek je op zijn kop: de linkerpoot ls geringd. PIETER SPREEUW. PjS'WÈ Een herdcnkingsjazzconcert voor Sidney Bechet, de beroemde jazz- kunstenaar die de vorige maand te Parijs is overleden, wordt morgen in New York gehouden. De opbrengst is bestemd voor een naar Bechet ge noemd kankerfonds. Zij wachtenWij wachten ook! Zij wachten na een zware dag in de fabriek op de bus die hen naar huis zal voeren. En wij? Wij wachten op de foto's die onze lezers nog op de valreep zullen inzenden voor de wedstrijd 'Richt uw lens op de werkende mens*. De termijn loopt maandag a.s. af; wat 'ons in de loop van die dag niet heeft bereikt, doet niet mee! Fotograaf Paul Huf sprong enthousiast de rijweg op en richtte zijn lens wel zeer overtuigend op de werkende mens of liever: op de net gewerkt hébbende mens die hier nog zo geheel in de sfeer van loonzakje en tijdklok werd verrast. Paul Huf is een van de juryleden van de door ons uitgeschreven wedstrijd en wie over een even goede techniek, snel reactievermogen en originele kijk beschikt als hij, ach, die heeft wel een kansje! Men herinnère zich overigens, dat alle inzendingen (niet kleiner dan 9x9 cm en niet groter dan 18x24 cm) automatisch meedingen in de nationale fotowedstrijd, die onder hetzelfde motto wordt georga niseerd door de Vereniging Nederlands Fabrikaat, in samenwerking met dc Stichting tot Bevordering der Amateurfotografie. Er zijn twee categorieën: een jeugdgroep (tot 17 jaar) en de vol wassenen. Men vermelde achterop naam, adres en groep. Wie zorgt dat zijn inzending maandag bij ons binnen is, heeft kans op een prijs in beide wedstrijden! Diasdag zal namelijk het gehele, spoorwegpersoneel acht uur staken. Reeds hebben de chauffeurs op lange afstanden, het grondpersoneel van Air France, het trampersoneel in Marseille, alsmede metaal- en bouw vakarbeiders meegedeeld dat zij uit sympathie zullen meestaken. De regering heeft daar tegenover gesteld, dat zij de spoorwegarbeiders dienstplicht zal opleggen om de sta king te voorkomen. Zij zal ongeveer 150.000 van de 360.000 man spoorwegpersoneel re- quireren, Geven zij hieraan geen ge- vol, dan kunnen zij een boete krijgen van 10.000 gulden en een gevangenis straf van een jaar. Premier Debré heeft gisteravond in een radio- en televisietoespraak ge tracht, de spoorwegarbeiders te be wegen van hu- actie af te zien. 'De komende week kan beslissend zijn voor de toekomst van Frank- C rijk,' zo zei hij. 'De regering kan zich niet neerleggen bij een tactiek die dodelijk is voor het welzijn van het volk.' De dag van dinsdag zal waarschijn lijk beslissen over de vraag, of de komende maanden grote arbeidson rust ia Frankrijk zal ontstaan of niet. Volgens regeringskringen zullen de vakbonden weinig lust hebben de ko mende maanden nieuwe stakingen op touw te zetten als die van dinsdag door krachtige regeringsmaatregelen gebroken mocht worden. De spoormannen eisen een loons verhoging van elf pet, het restant van de 20 pet die hun in 1957 beloofd was om hun lonen op te trekken tot het peil van de industrie-arbeiders. Morgen wordt er op een wereld jazz-festival jazz uit 25 landen ge speeld in het Central Park van New York door een band van 18 man met musici uit Zweden, Nederland, Haiti, Ghana, Nigeria, Indonesië, België en Ierland. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard, voor rekening van hen die worden geciteerd. Vriend en vijand van het nieuwe kabinet-De Quay zullen het er ter stond over eens zijn, dat landbouw na de regeringsverklaring van vorige weck zeker geen reden heeft tot juichtonen. Integendeel! De ongerustheid die door deze re geringsverklaring in landbouwkrin- gen is ontstaan, is tijdens de verdere discussies vorige week in de Tweede Kamer zeker niet weggenomen. We moeten nu maar afwachten, hoe het verder zal gaan. Maar da eerste mededeling van de nieuwe re gering over het te voeren landbouw beleid zijn in hoge mate triestIn alle geval is de grootste waakzaam heid geboden. De georganiseerde landbouw :vl er, al of niet via de politieke partijen geen twijfel over mogen laten bestaan, dat een ver slechtering van het toch al karige ga- ranticbeleid in de gegeven omstan digheden volstreki onaanvaardbaar is. De Landbode (Orgaan van het Koninklijk Nederlands Landbouw-Comlté) van 4 juni 1959. (Van een onzer verslaggevers) Maandag zal het definitieve koop contract voor kasteel Drakestein in Lage Vuursche getekend worden. Na mens de koopster prinses Beatrix zal als paleis-intendant, jhr. mr, C. Dedel, rijn handtekening onder de koopakte plaatsen. De moeder van jhr. F.L.Boscn van Drakestein heeft zich lang tegen de verkoop van het slot verzet, maar zij heeft zich thans teruggetrokken in een hotel te Baam In de bossen rondom het landgoed, die gedeeltelijk nog het eigendom van de jonker zijn gebleven, zal een bungalow worden gebouwd. De jonk heer hoopt deze in het najaar te kun nen betrekken. In de kom van Lage Vuursche zal voor hem een nieuwe garage ge bouwd worden. Voor enkele Baarnse ingezetenen die tot dusver woonden in bijgebouwen bij het kasteel, zal elders woonruimte gezocht moeten worden. Jhr. Bosch van Drakestein ver wacht dat de Kroonprinses na be ëindiging van haar studie in septem ber as. definitief haar intrek in slot Drakestein zal nemen. grt!' I B. ROOLVINK 'persoonlijk besluit" (Van een onzer verslaggevers) Een eeuwenoud verdronken bos is deze week gevonden bij het bagger- werk voor de nieuwe Theodorusha- ven, op het Noordland in de Ooster- Schelde bij Bergen, op Zoom. Men heeft boomstammen van vier meter lengte met een middellijn van een meter aangetroffen onder een twee meter dikkeveenlaag, die thans' wordt weggegraven om een vaargeul aan te leggen. Sommige van de eiken en iepen zijn verpulverd, andere exemplaren, zijn nog gaaf en kei hard. In deze omgeving moet het middel eeuwse stadje Reimerswaal gelegen hebben dat bij de I5de-eeuwse Ellsa- bethvloeö. voorgoed overstroomd werd. Op deze plaats is bij laag wa ter wel eens opud aardewerk gevon den. UW JUISTE GEWtCQT Zet „Aanvankelijk had ik reserves, niet alleen van persoonlijke maar ook van politieke aard. Het valt immers niet mee om mijn functie bij de vakbe weging die Ik jarenlang heb vervuld, vaarwel te zeggen. Daarom heb ik mij langdurig over deze zaak bera den", aldus de heer Roolvink. Over zijn aanvankelijke reserves van politieke aard wilde hij rich niet uitlaten. Op de vraag of hij hoopte dat er aan het departement van Sociale Za ken een tweede secretaris zou worden benoemd, die afkomstig ls uit de Ka tholieke Arbeidersbeweging, ant woordde de heer Roolvink dat dit wellicht een zaak van later orde zal zijn. .Eerst moet er een nauwkeurige werkverdeling op het departement komen. Het is in, elk geval de be doeling dat ik mi) met de loonvor ming bezig zal houden. Welke andere taak ik eventueel nog zal krijgen is nog niet zeker." De benoeming van de heer Rool vink, die beslist niet onverwacht komt, heeft één merkwaardig aspect. Dinsdag jongstleden is er nl. een vergadering geweest van, het over legorgaan der drie vakcentrales, waar is gesproken over het stand punt, dat de vakbeweging zou inne men tegenover de uitgangspunten, die de regering heeft bekendgemaakt voor haar loonbeleid. Op die vergadering toas de heer Roolvink als bestuurder van het CNV aanwezig. Naar wij vernemen heeft het in kringen van de vakbeweging bevreemding gewekt, dat de heer Roolvink, die op dat moment toch wel moet hebben geweten, welke plaats hij weldra zou gaan innemen, rustig is blijven zitten tijdens een vertrouwelijk overleg van hen die straks in heel andere verhouding zijn gesprekspartners zouden zijn. Zijn wij wel ingelicht, dan is men niet alleen bij het NVV, Tnaar ook bij de andere vakcentrales weinig inge nomen met deze gang van zaken. (Van een onzer verslaggevers) In hotel De Postzegel te 's Herto genbosch was gisteravond een grote NVV-familie bijeen. Uit alle delen van ons land, van Appingedam tot Hoensbroek, van Winterswijk tot Terneuzen, waren zij naar Brabants hoofdstad gekomen als volslagen vreemden voor elkaar. Maar dat duurde niet lang, want dank zij een goed diner en het uitricht op een heerlijke en welverdiende vakantie verliep de kennismaking buitenge- 'woon vlot en was de stemming wel dra uitmuntend. Twintig echtparen vertrekken van daag per bus naar Scharnachtal in Zwitserland voor een tiendaagse va kantie, hun aangeboden door het NVV als onderdeel van de landelijke waardebonnenactie. De ledenwerfactie werd een groot succes, want hierdoor konden 12.000 nieuwe leden worden geboekt. Onder de aanbrengers hiervan werd o.a. een reis naar Zwitserland verloot en deze twintig echtparen, allen propa gandisten van bij het NVV aangeslo ten bonden, waren de gelukkigen. (Van onze Brusselse correspondent) Twee kranten, de Soir en de Standaard, maken melding va nieuwe spanningen tussen de Belgische regering en koning Boud wijn. Het twistpunt zou dit keer zijn: de reis van minister V; Hemelrijck naar de Kongo. Een week reeds verblijft de minis ter voor Kongo in de kolonie, naar thans blijkt tegen de wens in van de Koning, die de heer Van Hemelrijck via de eerste minister heeft laten weten, het bezoek aan Kongo op dit moment niet te waarderen. Het antwoord van de heer Van Hemelrfjck zou geweest zjjn: „Ik ga, of ik treed af, het is nu genoeg." De Koning zou later tan het ver trek toch zijn fiat hebben gegeven omdat het fiat formeel nodig is. Een minister des Konings heeft toestem ming nodig om zich buiten het land te geheven. Een nadere voorwaarde van de Koning zou echter zijn geweest: mi nister Van Hemelrjjck mag geen en kele beslissing nemen zonder overleg met en instemming van de eerste minister en de gouverneur-generaal van Kongo. De Standaard wijst erop, dat dit nieuwe incident op een hoogst on gelukkig moment komt. Men moet dit soort incidenten vooral betreu ren als zij uitgaan van hofkringen. Intussen is de minister in Kongo op verscheidene plaatsen zeer on vriendelijk ontvangen. Correspondenten uit Leopoldstad in Belgische kranten wijzen alle op toenemende spanning, op een „ge vaarlijke en explosieve toestand." De ontvangst, die minister Van Hemelrijck geniet van de kant der blanke bevolking, schijnt ook niet bijster enthousiast te zijn. Zoals men weet, voelen de Kongo lese „colons" weinig voor de nogal vooruitstrevende politiek van Van Hemelrijck. De Kongolezen zelf vinden en dit is dan de tegenstelling dat Van Hemelrijck nog niet vooruit strevend genoeg is. De nieuwe actie in Kongo wordt kennelijk van bovenaf geleid, gevoed door Kongolese politieke organisaties. Met name de Abako weert zich, de party van de veelbesproken Joseph Kasavubu, die na een soort vrijwil lige verbanning in België al weer enkele weken terug is in Kongo. (Van onze parlementsredaetie) Een commissie uit de SER zal een advies aan de regering voorbereiden over de wenselijkheid en de moge lijkheden van een wettelijke rege ling van een minimumloon. Daartoe heeft de raad gisterochtend in een korte vergadering besloten. Van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. Van Rooy, was een desbetreffend verzoek bin nengekomen. Zoals bekend, was dit verzoek al aangekondigd Sn de rege ringsverklaring van het kabinet De Quav. Aken cn Maastricht maken zich op tot huldiging van professor Pieter Debye. De Technische Hogeschool van Aken zal hem op 29 juni een eredoctoraat verle nen. Maastricht gaat hem met diner en fakkeloptocht huldigen. Verklaring: Maastricht is zijn ge boortestad (24 maart 1884) en aan de Technische Hogeschool van Aken kreeg hij zijn eerste wetenschappelijke opleiding. In scheikunde en natuurkunde werd Debye een Grote Naam, De No belprijs in 1936 voor scheikunde was daarvan één uitdrukking. Van de veie andere noemen we sicchts zijn directeurschap van het Kaiser Friedrich Instituut fiir Fhysik in Berlijn. Toen het nazi bewind loyaliteit van hem eiste, verliet hij in 1939 deze post om te vertrekken naar Amerika. Daar doceert hij sedertdien aan de Cornell Universiteit van Ithaca en hij werd Amerikaans staats burger. Professor Debye komt op 29 juni (met echtgenote) uit Aken met een nasleep van 709 studenten die hem in Maastricht komen vieren. Als bewijs tot welke sterke bindingen de schei kunde kan leiden. De grote droom van sterren kundigen is eens met een teles coop te kunnen uitstijgen boven de dikke soep die atmosfeer heet, en dan een onbelemmerde blik op het heelal werpen. Welnu in die richting wordt gewerkt. Ge leerden van het Smithsonian observatorium en de Harvard sterrenwacht zijn bezig een aard- satelliet te ontwerpen, die teles copen zal meevoeren naar een hoogte van 800 kilometer. Er moet 150 pond aan batterijen mee en 150 pond aan instrumenten, die het midden houden tussen teles coop en televisiecamera, Met zo'n satelliet hoopt men in zeven maanden tijd een nieuwe kaart van de sterrenhemel te kunnen maken. Op eerdere berichten over een bijdrage van de OEES voor het ontwerpen van een Benelux- radiotelescoop met kruisantenne zijn correcties gekomen. De OEES heeft voorlopig ongeveer ƒ50.000 toegekend voor voorstudies. Dat is de helft van de voor één jaar benodigde gelden. De andere helft wordt door België en Nederland bekostigd. De voorstudie van bet plan (van de Leidse professor J. H. Oort en zijn Belgische collega^ professor P. Bourgeois) zal enige jaren vergen. Over de plaats waar eventueel de teles coop zal verrijzen, valt nog niets to zeggen. S-y. zviAfe"' x V-?© s v tsV (Van onze sociaal-economische radactie) Moet een detailhandelaar tn gram mofoonplaten een bepaalde hoeveel heid kennis hebben van het op platen opgenomen 'repertoire'? Vast en zeker, zegt de Nederlandse Vereniging van Grammofoon-Detail handelaren. Wij laten niemand tot ons kartel toe, dieniet bij ccn examen heeft getoond dat hij over muriek- kennis beschikt. En wij vragen dus ook aan de staatssecretaris van Eco nomische Zsrken om als hij een Ves- tigingsbesluit voor de grainmofcoix- platenhandel gaat maken, daarin onze miniumiunessen op te nemen. Geen handelaren die niet over vakkennis beschikken alstublieft, anders storten straks, de 5000 radiohandelaren, die nog geen pia- ten verkopen, zich in onze branche en wordt de grammofoonplaat een bazaarartikel,.. Staatssecretaris Veldkamp voelt echter niet zo heel veel voor deze redenering. In de eerste plaats bestaat ern stige twijfel aan de noodzakelijkheid van deze repertoirekennis. .Voorts kan het 'repertoire' zoals het aan de kandidaat-kleinhandelaar wordt ge leerd, gezien het enorme aantal com posities, slechts een vrij willekeurige keuze omvatten. En ten slotte "kan het gevraagde repertoire alleen kennis van de ern stige muziek bevatten.' 'Repertoirekennis van de jazz, amu sements- en dansmuziek acht de staatssecretaris niet mogelijk, aange zien het repertoire van deze muziek een sterk veranderlijk karakter draagt.' Naar de mening van de staatssecre taris ban een kleinhandelaar, die de verschillende platenmerken en leve ranciers daarvan kent, en die boven dien de catalogi der leveranciers goed kan hanteren, zijn cliënten vol ledige service geven. Inmiddels is het grammofoonpla- tenkartel zelf al zeer geruime tijd (te weten meer dan twee jaar) in onderzoek. Naar wij vernemen zal dit onder zoek, waarbij het onder meer gaat over de vraag, of de eisen, die het kartel aan nieuwe ondernemers in de branche stelt niet te hoog zijn, binnenkort worden afgesloten met een officiële pirblikatie. Eva Bartok, de beroemde film ster, heeft haar autobiografie ge schreven. Het boek, dat binnen kort te koop is, heet „"Worth living for" (Waard om voor te leven). Eva, die op het ogenblik volgens eigen zeggen weer ver loofd is met prins Shiv van Pa- litana en al vier keer getrouwd is geweest, houdt haar boek zelf ten doop in een televisie-uitzen ding. Of het boek van deze brui sende vrouw geheel openhartig is mag nauwelijks worden aan genomen. Advertentie LM.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2