ere na veel Zorg over hoogte van verhogingen nü Regering somberder dan SER rekensom hos door brand verwoest Armstrong maakt al weer volop grapjes 1erv.ee WASSEN COCARDE Spreeuwenpraa t IDEAAL ZONDER COMMENTAAR mi Legeroefening Tanta Rliei' geëindigd Roberto Arias naar Brazilië bij Wassen Jongetje door vrachtwagen doodgereden sk Umte sndm heht map m échte foomfots hjflhMTAWSM# "Op zicht service' zonder prijsverhoging HET VRIJE VOLK VRIJDAG 26 JUNI 1959 PAGINA 3 Vliegtuigjes Loslopende hond zoekt U uit (Van onze soe.-economische redactie) De regering is voor een vrijere loonvorming, omdat daardoor de verantwoordelijkheid in eerste aanleg van de overheid naar het georganiseerde bedrijfsleven wordt verplaatst. Zij zegt echter nu reeds in de nota: „De regering mag niet nalaten eï op te wijzen, dat de be richten, die haar hebben bereikt met betrekking tot de hoogte van overeengekomen loonsverhogingen haar met zorg ver vullen." Commerciële televisie spaar Premiebouw fi_' Subsidie op melk spaar 0 stuks Opzet? Tien tegelijk Dit is de {apon voor U 20 stuks 1.20 Mevrouw H. van D. te Hoogvliet komt met een klacht, die si) via Pieter onder de aandacht van verkoopsters, verko pers en winkeldirec ties wil brengen, ,Mi)n zuster is al tien jaar rceduwe," schrijft zij. „Van So ciale Zaken krijgt zij een uitkering en nu en dan ook koopbon- nen om hert nodige voor haar beide kin deren en haar zelf a an te schaften. Als zij in plaats van met geld met deze bonnen iets in een tcinkel komt kopen, is cle behandeling door het personeel in de meeste gevallen niet leuk, om hel zacht uil te drukken. Mijn zuster heeft toch net zo goed als ieder ander haar eigen keus. maar de meeste verkoopsters en verkopers zouden haar ertoe willen dwingen. datgene te nemen wat ze nou nel goed genoeg achten. Pieter. ik ben er een keer bij ge- meest en je zou ze, eerlijk! Wijd hier eens een artikeltje a an, ook ter wil le van anderen die in dezelfde om standigheden verkeren. Anders blijft het telkens weer een zware gang voor mijn truster Wel, mevrouw Van D., als ik win kelier of warenhuisdirecteur was en merkte, dat klanten met koopbonnen van Sociale Zaken in mijn zaak on beleefd werden behandeld, zou er wat zwaaien. In de eerste plaats omdat onbeleefdheid jegens mensen die het toch al moeilijk genoeg hebben, bij zonder ergerlijk is, en in de tweede plaats uit zakelijke overwegingen. Die bonnen zijn zö goed als geld. Je stuurt ze naar Sociale Zaken en het bedrag wordt op je bank- of girorekening gestort. By Sociale Zaken vernam ik, dat sommige winkeliers, die niet vaak. dergelijke bonnen aangeboden krij gen. de voorkeur geven aan contante betaling. Ze hebben het vaak erg druk en dan houden ze hun admini stratie graag zo eenvoudig mogelijk. Vele andere zaken maken nimmer bezwaar tegen het bonnensysteem. „Iu het algemeen is het helemaal niet nodig tegen de verkopers te zeg gen. dat men met bonnen wenst te betalen," aldus mijn zegsman. „Zij hebben er niets mee te maken: men betaalt immers aan de kassa." Pieter herinnert zich een discussie over de vraag, of de winkelbedienden voor de oorlog hoffelijker en hulp vaardiger waren dan tegenwoordig. Er werden zeer verschillende opmer kingen gemaakt, bijv: ,Jn de crisisjaren waren ook de winkelbedienden zo bang voor ont slag, dat ze zich wel moesten uitslo ven en alles van de klanten moesten slikken. Die tijd is gelukkig voorbij." ,Jn zaken waar men de prijzen zo laag mogelijk wil houden, is er te genwoordig vaak betrekkelijk weinig personeel. Er wordt veel aan de klanten overgelaten. Wie op veel ser vice is gesteld, kan in andere zaken terecht, maar dan moet hij ook voor die'service betalen." „Vroeger werd een mens als stuk goed behandeld, tegenwoordig als massagoed. Dat ligt aan de overbe volking." De behandeling van klanten met bonnen is bij die gelegenheid niet ter sprake gekomen. Was dit wel het ge val geweest, dan zou stellig niemand hebben durven beweren, dat zij min der recht op beleefdheid hebben dan de anderen. Mijnheer, ik heb zondag bij Heli port staan kijken naar ivedstrijdcn met vliegtuigjes, dat vind ik een leuke sport. Nu zou ik dat ook willen doen of proberen het te doen. Maar nu weet ik niet bij wie ik om inlich tingen moet gaan. Zou u mij die kunnen geven?" vraagt Gerrie van Bruchem uit de Loeffstraat 48 in Schiedam- Met plezier, Gerrie. Je hebt op Heliport leden van de Luchtvaart club Rotterdam met hun modelvlieg tuigjes in actie gezien. Secretaris is de heer W. Beekmeyer, Belgische straat 27b. Deze Luchtvaartclub is aangesloten bij de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor de Lucht vaart. Wend je tot de heer Beek meyer. Mevrouw J. van Eijmeren, die in de Becramming te Overschie woont, maakte 22 juni een wandeiingetje met haar hond. Het dier ging plot seling zo erg trekken, dat zijn mees teres hem niet meer kon houden. •s Middags kwamen twee agenten haar bekeuren wegens het op de openbare weg los laten lopen van een hond. ,Wat kost het?" vroeg mevrouw Van E.. die graag meteen wou beta len, omdat zij invalide is en liever niet helemaal naar de Noordsingel gaat om door de kantonrechter te worden veroordeeld. Volgens de agenten kon deze zaak niet onmiddellijk worden afgedaan. Ze wisten ook niet. hoe hoog de boe te dan zou moeten worden. Had ik nu werkelijk niet aan de d»ur kunnen betalen?" vraagt- de briefschrijfster, „Ik ben nog nooit voor het gerecht geweest, niet voor een hond en niet voor iets anders." pieter vernam bij informatie, dat het 'os laten lopen van een hond inderdaad niet behoort tot de ver keersovertredingen die „contant kun nen worden betaald." Dit betekent echter niet, dat mevrouw Van E. over enige tijd voor de kantonrech ter zal moeten verschijnen. De griffie zal haar een girobiljetje sturen met vermelding vui het bedrag, dat rij moet storten om de zaak te schik ken. Alleen als zij dan niet betaalt, volgt een oproeping. Blijft zij weg, dan wordt zij bij verstek veroordeeld. Schrijf een brief aan de kanton rechter, Noordsingel 113. mevrouw Van E. Vertel hem, dat u invalide bent en dat het geval met die hond niet aan onachtzaamheid was te wij ten. Dan loopt het misschien nog wel los met die loslopende hond. Aanbod vandaan hebben wij met veel plezier dc volRer.de a.aubiedVn&en opgeschreven: een tweepersoons splr&al van Pauwenbure, een éénpersoons bed van A uit dc Grote Visserijstraat, vier fau- teulls en een tafeltje van B. uit de Hen- newlerstraat en een uttschulftafel van Van A. uit de strijensestraati. Kleding hebben, wij genoteerd van De J. van de Boerhs&velaan te Schiedam, H. uit de Multatulistraat, B. uit de O"®*®1'"?,*1 „n cftpeulea van H. van de Walenburger- wee en Van der M- van de Maashaven. De «precuwesypot werd verrijkt met vijf gulden van N. uit de Boomgaardstraat. Alien onze dank. Verlies In een groot warenhuis cp Het Beurs plein miste mevr. Van der Klaauw Gla- nerveld 8, woensdag drie «tel nieuw k:1 nderondergoed. De Jeugdige Van Vliet, Heemslcerkstraat 100b, Is za terdagmiddag tn het Vroesenpars een «andaal Kwijtgeraakt. Geeske Blauw, RetlMstraai 101 te Bolnes, heeft zaterdag Sn Rotterdam twee paar °}euwe sok ken verloren, dit ze van haar zakge.d voor vaderdag had gekort^ spR£2CW Advertentie IJM. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk «onder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Het is thans aan minister.Cats om met een bruikbare vorm te komen, welke in iedergeval geen afbreuk doet aan de levenskracht van 'ons huidige omroep- en TV-stelsel. Er zijn buiten landse voorbeelden, zoals in Engeland en de Verenigde Staten, die Ieren hoe het hier in ieder geval niet moet; er zijn andere, zoals in Duitsland, vol gens welke de nadelen, welke er naar onze mening aan kleven, misschien beperkt blijven Maar eerst zouden wij toch de klemmende argumenten willen vernemen, die pleiten voor de noodzaak en de wenselijkheid van de thans ingeslagen richting. Dit De Tijd-Maasbod» van 24 juni 1959. De commissie voor kernenergie zaken van de Amerikaanse senaat zal 1 en 2 juli in openbare vergaderingen de overeenkomsten bespreken, die de Verenigde Staten met Engeland, Frankrijk, canada, West-Duitslana, Nederland. Turkije en Grieken land hebben gesloten. Advertentie I.M. door nu te kopen Zaterdagmorgen beginnen wij met de verkoop van deze moderne schoudertassen kampeertassen strand- en badtassen of boe U ze noemen wilt. De grote mode voor de school gaande jeugdideaal om mee te nemen naar bad of strand een tas die heel sportief Rotterdam kan gebruiken. Schoudertassen die normaal voor 3.60 goedkoop zijn. van effen waterdicht linnen, met solide treksluiting, verstelbare schouderriem en groot voor- vak koopt U nu voor nog géén rijksdaalder. Zoader ook nu nog aan te geven, hoe de gedifferentieerde loonvorming precies in har werk zal gaan, stelt de regering in de nota een aantal voor waarden: 1. Bij het doen van voorstellen moet aannemelijk worden gemaakt, dat de loonsverhoging niet tot prijsverhoging leidt. 2. Waar de compensatie van de huur- en melkprijsverhoging prijsver hogingen tot gevolg heeft, kan geen (vrijere) loonsverhoging worden toe gestaan. 3. Bij het doen van loonvoorsteUen kan men zich niet beroepen op een achterstand bjj andere bedrijfstak ken, differentiatie veronderstelt im mers afwijking van het gemiddelde loonpeil, zowel naar boven als naar beneden. 4. Het College van Ryksbemiddelaars zal geen c.a.o. goedkeuren, als een voorgestelde loonstijging de gemid delde nationale stijging van de pro- duktiviteit te zeer overtreft. 5. De regering meent, dat de diffe rentiatie per onderneming voorlopig voornamelijk de secundaire arbeids voorwaarden moet betreffen. Zij denkt daarbij in het bijzonder aan winstdelingsrègelingen en gepre mieerde spaarregelingen. 6. Als in het georganiseerde bedrijfs leven geen overeenstemming kan worden bereikt over een verbetering van de lonen en andere arbeidsvoor waarden, kan het College van. Rijks bemiddelaars een regeling bindend opleggen. Het college kan daarbij van de bestaande richtlijnen afwijken. Verder zegt de regering in dit hoofdstuk, dat zij zich bewust is dat de vrijere loonvorming sociaal on aanvaardbare loonverschiilen kan op leveren. Daarom heeft rij bij de SER advies gevraagd over het minimum loon. De ambtenaren zullen het alge mene loonpeil volgen. Over de lonen in de landbouw zegt de regering, dat zü daarover zal overleggenmet de werkgevers- en werknemersorganisa ties. Overigens kan hier iets bereikt worden door gehele of gedeeltelijke handhaving van de garantieprijzen, wanneer de produktiviteit stijgt. Over de verkorting: van de arbeids tijd geeft de regering geen richtlij nen. Zij vindt, dat de grootst moge lijke voorzichtigheid en geleidelijk- (Van onze soc.-economische redactie) In het begin van de regeringsnota staat te lezen, dat het evenwicht tus sen de middelen en de bestedingen is hersteld. Maar, zo zegt de regering, dat evenwicht kan gemakkelijk weer worden verbroken. Er zijn alweer spanningen op de arbeidsmarkt en het gevaar bestaat, dat die spannin gen in de naaste toekomst nog groter zullen worden. De regering herinnert eraan, dat het gemiddelde aantal werklozen in 1959 op 90.000 was geschat, maar dat op dit ogenblik het te verwachten ge middelde 70.000 bedraagt. Daartegen over staat een stijging van het aantal openstaande aanvragen. De beste dingsruimte wordt automatisch ver kleind door autonome factoren. Dit betekent, dat. de ruimte op verschil lende punten zonder opzettelijke maatregelen zoals een algemene loonsverhoging of belastingverlaging tooh wordt verbruikt. Doordat deze ontwikkeling al aan de gang is, en zich nog voortzet, is de mogelijkheid tot bestedingsverrui ming kleiner dan zou Wijken uit het SER-advies, aldus de nota. Toch meent de regering, dat het overschot op de betalingsbalans in 1959 nog wel 1250 miljoen zal be dragen. Voor 1960 schat zij het be langrijk kleiner dan de f 830 miljoen, die het SER-advies waarschijnlijk acht. Bij een geleidelijk afnemen van het overschot zal het saldo op de be talingsbalans dan in de tweede heUt van 1960 (op jaarbasis berekend) nog kleiner zijn. Daarom, zo zegt de regering, moet bij de inkomensontwikkeling van zelf standigen en loontrekkenden een grote mate van voorzichtigheid in acht worden genomen. (Van onze soc.-ec. redactie) De regering berekent, dat de voorgestelde maatregelen het vol gende effect op de rijksbegroting voor i960 zullen hebben. Minder uitgaven (in miljoenen guldens) Woningwetbijdragen -- Afkoopsommen financienngsregelingen 1947 en 1948 24 Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze schoudertassen, ideaal ook voor devacantie, in de kieuren marine, korenbiauw, geel en rood, voor heid in acht moeten worden genomen en zegt, dat In vele gevallen een keu ze moet worden gedaan tussen ver hoging van de lonen en verkorting van de arbeidstijd. Onmiddellijk na de behandeling van de nota in het parlement kan met de vrijere loonvorming worden begonnen. Richtinggevend is de da tum van afloop van de c a.c. maar in elk geval kan voor 1 juli 1960 tot verbetering mogen worden besloten. De verwerking van de huurb(jslag- 1957 zal eveneens bij vernieuwing van de c.a.o. worden vastgelegd, maar daarvoor kan men 1 januari I960 als laatste datum nemen, zodat dan de verwerking samenvalt met de nieu we huurverhoging. Als in een bedrijfstak de uitkom sten een grotere loonsverhoging zou den toelaten dan de regering toelaat baar acht. moet deelruimte gebruikt worden voor prijsdaling. Tn het geval van uitblijven ran zodanige prijsda ling behoort in een gesprek tussen het betrokken bedrijfsleven en de overheid het totaal der concurren tieverhoudingen in de desbetreffende bedrijfstak aan de orde te worden gesteld," aldus de nota. Advertentie l.M dooi* nu te kopen Op kleine bedragen, telkens opnieuw sparen, dat is het geheim van ruimer leven. Kijk op een kwartje en onge merkt kunt U guldens sparen voor artikelen, die U anders niet zou kunnen kopen. En hier is weer zo'n aanbieding om het in de practijk te brengen. Echte beukenhouten kleer hangers met vernikkelde haak. prima glad afgewerkte kleer hangers, koopt U nu voor prij zen. 30 tot 60% lager dan normaal. Beuken ers. MetbroeUUt norma" 6 voor -9v Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze beide soorten kleerhangers, van prima kwaliteit voor een prijs, waarvoor U ze beslist niet mag laten liggen. Advertentie I.M.. (Van een onzer verslaggevers) Ruim 10.000 militairen van de parate vierde divisie die met 2000 voertuigen bij tropische temperatu ren hebben deelgenomen aan de om vangrijkste legeroefeningen van de laatste jaren zijn vandaag naar hun garnizoenen teruggekeerd. Bij deze oefening, genaamd „Panta Khei", die van maandag af in de Peel onder nagebootste oorlogsomstandig heden is gehouden, waren drie batal jons infanterie en een afdeling artil lerie in de aanval en vier infanterie- bataljons en twee afdelingen artillerie in de verdediging. De luchtmacht was present met Piper-Cubs, die bombardementen met zakjes talkpoeder hebben uitgevoerd. Een paar honderd aanvallende mili tairen zijn 's nachts stiekem met landingsvaartuigen de Maas overge trokken. Anderen hebben in de omgeving van Venray een paar brandjes ge blust. die door met vuur spelende kinderen waren veroorzaakt. De mili tairen mochten alleen roken voor zo ver dat geen gevaar voor bos- of hei debrand opleverde. Generaal speidel, commandant van de NAVO-strijdkrachten ia Midden- Europa en verscheidene militaire attachés hebben de oefening bijge woond. Meer belastingen: Verhoogde grondbelasting Personele belasting Verlenging belastingmaatregelen van Hofstra 38 8 150 129,5 196 Voordeel schatkist 325,5 Hoeveel daartegenover de vermindering van de belastingopbrengst zal zijn als gevolg van de verlaging van het ongehuwdentarief heeft de regering nog niet meegedeeld. PANAMA (AFP) De Panamese revolutionaire leider Roberto Arias, die in april vaij dit jaar in de Bra ziliaanse ambassade te Panama was gevlucht na mislukking van zijn be weging tegen de regering, is donder dag per vliegtuig uit Panama naar Brazilië vertrokken, waar hij zijn vrouw, de Britse danseres Margot Fonteyn, zal ontmoeten. (Van een onzer verslaggevers) Twee compagnieën, soldaten en de manschappen van zeven brand weren, die van Apeldoorn, Heerde, Epe, Hattem, Hattemerbroek, Oldebroek en ZwoJIe, hebben gisteren urenlang gestreden tegen een onberekenbare bosbrand op de Noord west-Vel uwe onder Wapenveld. Vier uur duurde het eer het vuur was geblust. Bijna dertig hectare bos, hoofdzakelijk jonge aanplant, ging verloren. De bosbrand van Wapenveld was de vierde die binnen 24 uur uitbrak in de omgeving van Hattem. Van drie had men de schade kunnen beperken tot een geringe oppervlakte, maar na het alarm dat gisteren omstreeks het middaguur werd gegeven, lukte dat niet, hoewel onmiddellijk tweehonderd militairen van het elfde genie bataljon uit Wezep de brandweerlieden kwamen assisteren. De wind was namelijk fel en draai de steeds van noordoost naar zuid oost en weer terug naar oost, met hot gevolg dat de brandende opper vlakte de vorm annnam van een inktvis met tentakels naar alle kan ten. Tot overmaat van ramp breidde het vuur, dat In een jonge larix-aan-' plant was begonnen, zich uit naar een oud dennenbos In de richting van een bosarbeiderswoning. Toen de brand tot op honderd meter was ge naderd, vluchtte de vrouw van de bosarbeider E. J. Ilcke met haar tweejarig zoontje. Korte tijd later hadden bulldozers echter tussen het brandende bos en de woning een brede gang gemaakt en daardoor kon het vuur op vijftig meter afstand van het huis tot staan worden gebracht. De bulldozers er opereerden er drie bleken een onmisbare hulp te zijn. Zonder deze zou' volgens de brandweerlieden een veel groter areaal dan 30 hectare verloren zijn gegaan. Het grootste deel van de verwoeste grond behoort toé aan Staatsbosbeheer Bij de bosbrandweer vindt men het vreemd dat er in deze streek ifokort op elkaar 'n viertal branden zijn uit gebroken. Geruchten over brandstichting de den de ronde, maar ook al werd er in de hei een sigaretteaanstcker ge vonden, het bewüs dat hier moedwil in het spel is, kon niet worden ge leverd. Drie kwart ha dennenbos ging gis teren tegen de avond verlaren op het landgoed Pijnenburg te Soest; tn de buurt van het Friese Garijp ging duizend vièrkante meter hakhout in vlammen op. De brandweer wist ge vaar lopende huizen te behouden. In het infanterieschietkamp de Harskamp laaide de grote brand van woensdag weer op; opnieuw ging 15 ha heide verloren. Drie duintoppen van de zeereep in het duingebied van de Amsterdamse waterleiding stonden gistermiddag in lichterlaaie. De brandweer had twee uur werk aan de blussing. Van alle kanten stroomden gister morgen bij de brandweren van Maas- bree en Venlo meldingen binnen over verschillende brandjes in de bosrijke omgeving tussen beide plaatsen. Over een lengte van drie kilometer woedden, niet minder dan tien branden langs de rijksweg Venlo— Eindhoven. Hel drukke verkeer tus sen beide steden moest door de rook ontwikkeling geruime tijd gestaakt worden. De politie zoekt thans een brom fietser die kampjes langs de pas ontdekte branden reed de brand weer was er toen nog niet en pas na de bedreiging met een pak slaag door vrijwillige blussers mee aan het blussingswerk toe®. In Welleriooi in de Limburgse ge meente Bergen ging 31 ha dennen verloren. Armstrong zat vanmorgen weer rechtop in zijn bed, maakte grap jes met zijn verpleegster, lachte luidkeels en mocht al weer een eindje lopen zonder dat iemand hem ondersteunde. Hij heeft van nacht uitstekend geslapen. Ondanks dit alles zijn zijn artsen zeer voorzichtig. Zij achten nog niet uitgesloten, dat zich nieuwe compli caties zullen voordoen. Armstrong lijdt aan longontsteking, terwijl ook zijn hart niet in orde is. Gisternacht heeft de bekende mu sicus nog een crisis doorstaan. Hij had toen zeer hoge koorts. In een vanmorgen verstrekt me disch bulletin wordt gezegd, dat zijn temperatuur vannacht tweemaal flink was gestegen, maar dat hij overigens uitstekend had geslapen. Vanmorgen om 7 uur was hij koorts vrij, aldus deze bekendmaking, en over het algemeen is zijn toestand opmerkelijk verbeterd. Indien zich geen complicaties voordoen, mag Armstrong over een dag of drie weer opstaan. Advertentie IJM. (Van onze sociaal-economische redactie) De regering heeft in haar nota niet verteld, wat haar verdere plannen met betrekking tot de huren rijn. Zij wacht hiervoor op de speciale studie van de SER. We! zegt zij, dat het nodig zal zijn 'in de loop der komen de jaren vla huuraanpassingen de af stand tussen het huidige huurpeil en de te verwachten evenwlchtshuur te overbruggen'. Intussen doet de regering „reeds thans een beroep op het bedrijfsleven al het mogelijke bij te dragen tot verlaging van de bouwkosten'. 'Als mede als gevolg van een toe nemende spanning op de arbeids markt de bouwkosten zouden stijgen, zal de regering niet nalaten hier tegen de nodige maatregelen te nemen'. Zo nodig zal het in uitvoering nemen van nieuwe bouwwerken krachtig worden afgeremd'. De bepaling, dat de huur van on voldoende onderhouden woningen kan worden teruggebracht tot het peil van vóór. 1955, zal worden her zien. Daarbij zullen de maatstaven voor de beoordeling van de onder- houdstoestand worden verscherpt. Hoewel de regering thans besloten heeft de subsidies op woningwetwo ningen te verlagen, staat nog niet vast, weü subsidiebeleid precies zal worden gevoerd. Blijvende subsidië- Advertentia l.M. Nog nimmer hadden wij zo'n suc ces met onze japonneneollectie. Zowel in de modellen als stoffen' zijn onze klonten werkelijk opge togen over de leuke ruime sorte ring welke wij hun voortoveren. De nieuwe modetinten blijken ook bij het Nederlandse publiek enorm in de smook te vallen. Dit voortreffelijke model, in een zeer beschaafde cótelé-sfreep, moet U zeker eens komen passen. Het wordt gebracht in 3 kleuren combinaties: streepdessin in bruin/ beige, grijs/groen en bleu/beige op wit fond. Leuk slank kledend, in de maten 42 t/m 48. Weereen fantastisch voordelige Wassen-verrassing. "f 5 En mocht een bezoek aon één on zer filialen U niet mogelijk rijn, dan is de unieke Wassen-op-zicht~ service de gerieflijke oplossing. U krijgt het GEHEEL VRIJBLIJVEND (zonder kostenverhoging) BIJ U THUIS OP ZICHT. Behoudt U de japon, dan gireert U het bedrag; bent U niet tevreden, dan zendt U de japon (binnen 5 dagen s.v.p. j op onze kosten terug. fM HJtmaester ring van woningwetwoningen voor be paalde groepen op sociale gronden zal stellig noodzakelijk zijn. Maar: 'De vraag of reeds bij de komende subsidieverlaging naast de bijzondere bijdragen voor bejaarden cn voorma-j lige krotbewoners voor nog andere groepen bijzondere maatregelen voor i de nieuwbouw nodig zijn wat zich uiteraard tot uitzonderingsgevallen zou moeten beperken zal de rege ring nog nader onder ogen zien.' Door opheffing van de consumen tensubsidie op melk vervalt ook de mogelijkheid om streeksgewijs nog extra-subsicüetjes te geven om streek verschillen in de kosten van de melkvoorziening op te vangen.- 'Over de verwerking van deze sub sidies in de voor het komende prijs- jaar vast te stellen prijzenschema's zal nader overleg worden gepleegd met het georganiseerde bedrijfsleven.' Betekent dit dat de melkprijsver hoging hier en daar nog iets meer dan vier cent kan gaan bedragen? Zend briefkaart met vermelding van artikelnummer VV 3 maat en kleur. Uw naam er» volledig adres in blokletfers s.v.p ROTTERDAM: "City Centrum" Binnenweg, tel, 139375 - Dorpsweghk. Katendrechtse Lagedijk, tel. 74 25 9 DEN HAAG: Spui hk. Kalvermarkt, tel. 182148 Gistermiddag heeft op het kruis punt van dc Hudsonstraat en de Bal- boastraat in Amsterdam een vracht auto, bestuurd door de 47-jarige P. B. uit Wilnis, een motor aangereden. Het vijfjarig zoontje van de be stuurder van het motorrijwiel R. F- Eindhoven, viel op het wegdek en kreeg het linkerachterwiel van de vrachtauto over zich heen. Het jon getje overleed ter plaatse. De vermoedelijke oorzaak van het ongeval is het verkeerd geparkeerd staan van een personenauto, waar door de vrachtwagen moest ;uitwO- ken.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2