Bad Groenoord Schiedam blijft veel mensen trekken .Schiedam' op slag in Amsterdam Al grote drukte op eerste dag van Jeugd-Eldorado Met drie auto's op man ingereden SVY na grote achterstand gelijk tegen The Catchers Schiedammers kwam meer toe dan puntenverdeling wïiPfAxi Logies nodig voor Engelse musici Auto ramt lichtmast Diefstallen Motorongeluk bij Geervliet na klapband Turk duikt in ondiep bad Er gaat niéts boven S V Y 3 kampioen vierde klas C 64.65.0 (3 lijnen) Twee inbrekers (7 en 8 jaar) gearresteerd VDL bedwingt DHC (3-2) Klachten over de bezorging chiedammers onderelkaar Gem. bibliotheek enkele weken dicht C. VAN GINK OVERLEDEN Dilettantjes spelen in Oostvoorne Orgel en sopraan in Grote Kerk Zonnesteek Kinderspeelplaats achter Lekstraat als raad ja zegt Afval in brand Er gaat niets boven Onwel door warmte Esperanto-agendo R'danïs jeugdteam - met veel S VVers - wint laonkbalprijzen HET VRIJE VOLK MAANDAG 20 JULI 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Nog deze week wordt in het Schïedamse Bad Groenoord de tweehonderdduizendste bezoe ker verwacht! En daarmee zal dan midden in het seizoen het bezoekcijfer van vorig jaar (191.000) ruimschoots worden overtroffen. Directeur Dries Peute is bijzonder optimis tisch: blijft het weer goed, dan zal Groenoord deze zomer waarschijnlijk 300.000 mensen trekken! Verschil (Van een onzer verslaggevers) Twee mannen en een vrouw hebben vrijdagnacht in de Ha venstraat te Rotterdam verschillende keren gepoogd om met bun auto's in te rijden op een caféhouder, met wie één van de twee mannen „een appeltje te schillen" had. De caféhouder moest verscheidene malen dekking zoeken achter geparkerde auto's. Hij werd daardoor niet aangereden, maar wei een van de mensen, die met hem het café hadden verlaten, de 19-jarige J. Abdoul van de Noordschans.-Deze werd doar een van de drie auto's geraakt en moest met een gebroken pols en hoofdwonden naar het Coolslngelziekenhuis worden vervoerd. Zware taak Lou v. d Hamer had toen de zwaie •taak als pitcher het einde van de wedstrijd uit te spelen. In de achtste innnigs moest hy een punt weggeven door driemaal vier-wyd en goede honkslag toe te staan, waardoor The Catchers met 75 voorstonden. Het zijn prachtige cijfers, die wel aanduiden,- hoe warm deze zomer tot nog toe is geweest. In het afgelopen ■weekeinde namen ruim 11.000 per sonen een duik in het fraaie open- luchtbad. Gisteren was er op de gras- gazons nauwelijks ruimte voor alle zonnebaders. Het zijn heus niet alleen Schie dammers, die naar Groenoord komen. Vooral in het weekeinde wemelt het er van de Rotterdammers en andere niet-Scbiedammers. De heer Peutee is niet zo heel erg in zijn schik met dat grote bezoek van buitenaf. „Je kunt heel goed het verschil zien tussen een door-de- weekse-dag, als er praktisch alleen Schiedammers komen, en een week eind eals er ook mensen uit andere steden komen", zegt hij. „Neen zo'n weekeinde, als we nu gehad hebben, Hoewel er genoeg pa pierbakken staan, Is het gras bezaaid met papiertjes, eierdoppen, visgraten, olienotenschilien en schillen van ba nanen en sinaasappelen. En als Je tegen die slordige mensen zegt: er staat toch een papierbak, dan kijken ze je aan alsof je Spaans spreekt". En dat is dan wel een van de minder aangename gevolgen van die indrukwekkende bezoekcijfers. Sen feestelijke intocht was dat za terdagmiddag! Twee grote touring cars, afgeladen met bruinverbrande en lachende kinderen van de wijk- veremgmg Het Singelkwartier kwa men om even na half vijf via de overweg (de vroeger so beruchte) bij de Schie de stad binnen tuffen. Btj het station wachtte de harmo nie van Wiiton-Fijenoord op se. De bestuursleden, schaarden zich met vlaggen en vaandels achter de mu zikanten en toen, met muziek voor op dus, reden de bussen stapvoets naar de Buys Ballotsingel, waar tien tallen ouders de aankomst van hun kroost ruim een uur hadden verbeid. Het was een hartelijk weerzien na een zeer feestelijke week, want het was voor de tiende keer dat Het Sin gelkwartier een vakantiekamp had georganiseerd en ditmaal bovendien in De Lichthoek in Soest (Met beste kamp dat we ooit gehad hebbenen met een record aantal kinderen: 116. En laat ik niet vergeten: met het beste weer dat men zich maar wen sen kon. (Van onze honkbalmedewerker) Na tot de vierde innings achter te hebben gestaan, heeft Schiedam de wedstrijd in Amsterdam tegen JOS toch gewonnen met 94 en daardoor een kans op het kampioenschap behouden. De Schiedammers, die het eerst aan slag kwamen, werden al spoedig met drie nullen naar de kant verwezen. JOS daarentegen kon reeds in de eerste mmngs een voorsprong van twee punten bereiken door goede honkslagen en vier-wyd, waarvan de honklopers profiteerden. Onze stadgenoten wisten echter in de tweede mnings Molenaar, door vier-wiid op de honken gekomen, door nogmaals twee maal vier-wyd af te dwingen en een honkslag van Cambeen over de thuisplaat te bren- brengen, terwijl JOS daarentegen in de gelijkmakende slagbeurt niet wist te scoren. i De derde innings bracht Schiedam niets op, terwijl de Amsterdammers Aan boord van het motorschip Daphne, dat bij Wilton te Schiedam ligt, zijn uit de hut van de eerste machinist H. N. 340,-, 840 DKr, kledingstukken, een koffer en een gouden zegelring gestolen. Een polshorloge vermiste het twaalfjarige meisje T. S.. dat in Groenoord was gaan zwemmen. In een Schiedams warenhuis werd zaterdag uit een weekendtas van mevrouw G. J. M. F. van N.-Z, een portemonnafe met 30 gestolen. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: De dictator. 2 en 6.15 uur. MONOPOLE-THEATER, De zwarte baretten, 2, 7 en 9.15 uur. Apotheek: Rembrandt, Rembrantlaan 5. Diversen: JULIANAPARK: Llchtfestijn. 8—12 il DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER- De dictator. 2 en 8 15 uur, MONOPOLE-THEATER: Met getrok- f ken pistolen, 2, 7 en 9.15 uur. Apotheek: Rembrandt, Rembrantlaan 5, Diversen: JdUANAPARK: Llchtfestijn, 8—12 u ROTTERDAMSE BIOSCOPEN f ARENA- Houseboat. 2, 7 en 9 30 uur taj.j. CAPITOL: Tlmboektoe. 2, 7 en 915 uur (14 jr). CENTRAAL. Met muziek meer mana 2. 4.30, 7 en 6 30 uur (al.). CINEAC (naast de Bijenkort): Jour- naal Taa g cot uur CINEAC (In Beursgebouw)-Rlo Bravo 9.30. 11.30. 1.30. 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Tarzan ln New Vork. 2, 7 en 9.15 uur (al.). Donderdag- nfiSS&K?1 -tosle (18 jr). «ArtMONlE De terugkeer ran Lem- ™y Caution. 2, 7 cn 9 15 uur (14 jr' i-UMlÈHE: It happened to Jane 2 15, 7 en 9 30 uur (a J Lutusca De grote jnzz-cocktaü. Trtii' 7 en 930 UUr (a-1 LUXOR De Indische graftempel. 2,J7 en 9 30 uur 18 ir). METRO. Die Belne von Dolores* 2,7 en 9 15 uur (a 1.). FRINGES: De Indische graf tempel* 215, 7 en 9.30 uur (18 jr). REX* ik ben d'r kapot van. 2, 4.30, 7 en 9 30 uur (al.). THALIA: Witte wildernis. 2.15, 7 en 9 30 uur (a 1 1 *t VENSTER* De glimlach van een zomernacht 2, 7 er. 9.15 uur (18 jr) VICTORIA Wonderman, 8 uur (14 Jr). Dagelijks 2 uur. Bambi (ai.). Donderdag 8 uur. De rode schoen tjes (aJ.). In verband met de jaarlijkse schoonmaak en de gedeeltelijke ver bouwing zal de gemeente-bibliotheek aan de Lange Haven te Schiedam ge sloten zyn van 20 juli tot en met IS augustus. De eerste uitlening na de vakantie zal dus weer zijn op maandagavond 17 augustus. De filialen zullen in de week be ginnende met 10 augustus weer ge opend zijn, De jeugdafdeling aan de West- molenstraat is ln de maand augus tus slechts tweemaal per week ge opend en wel op vrijdagavond en op zaterdagmiddag. Na een langdurige ziekte is vrijdag m het gemeenteziekenhuis overleden de heer C. van Gink, een van de op richters van de afdeling Schiedam van de Arbeiders Esperantistenbond. In het begin der dertiger jaren werd wijlen de heer Van Gink door het ideaal van een volkomen inter nationale taal gegrepen en mee nog enkelen richtte hu de afdeling Schie dam op. Enkele jaren later trok hij op de flets naar Barcelona om een. wereldcongres van. Esperantisten bij te wonen Zyn stoffelijk overschot zal woens dagmorgen om elf uur op da Alge mene Begraafplaats te Schiedam ter aarde worden besteld. zelf hun voorsprong konden vergro ten tot 31. In de vierde innings kon geen van beide ploegen tot sco ren komen, daar de velders de ge slagen ballen prima verwerkten. De vyfde innings bracht echter voor onze stadgenoten zeven punten op, zodat dit zelfs een dubbele in nings werd. De Schiedammers wisten alleen in deze innings acht honk slagen te plaatsen, waaronder drie twee-honkslagen, waarop de Am sterdammers geen kijk hadden en daardoor ook fouten in het veld gin gen maken. In de gelijkmakende'slagbeurt wlsir JOS zelfs geen antwoord hierop te geven, want het. Schïedamse veld werd potdicht gehouden. In de zesde innings kon Schiedam zijn voor sprong nog vergroten tot 9—3, door dat Naterop (door honkslag op het honk gekomen) met goed honklopen het derde honk kon bereiken, waarna hij door zijn clubgenoot Schol werd thuisgebracht. JOS, door een door geschoten bal en een fout van de werper met twee man op de honken, kon toch niet doorbijten, want daar na kwamen de drie nullen erg gauw door goed vangen van de werper en midvelder Kok, terwijl de derde nul kwam door goed aangooien naar het eerste honk, Schiedam had daarna zijn kruit verschoten, daar de Amsterdammers wijl JOS op zijn beurt de achterstand het ve'.d wisten dicht te houden, ter- nog wist te verkleinen tot 94, door in de achtste mmngs een fout der Schiedammers uit te bulten. Werperresulfcaten: JOS 6, 7, 15; Schiedam: 7, 6, 3. De Schïedamse jeugdtoneelvereni ging De Dilettantjes is zondag naar Oostvoorne weest om luister bij te zetten aan een groot kinderfeest in de Kruininger Gors. Op uitnodiging speelden de Schledammertjes het aardige stuk „De slimme kat die laar zen had" van Fr. Lucidius, dat zij kort geleden op hun repertoire heb ben genomen. De première van dit stuk voor de Sehiedamse jeugd is op zaterdag 19 september in Arcade. Woensdagavond om acht uur geeft Jacq. P. Bekkers in de Grote Kerk te Schiedam zijn veertiendaags or gelconcert, waaraan ditmaal de so praan Truus van Ameyde meewerkt. Het programma luidt: 1. a. Allegro in C, G. B. Pescetti (1704—1766): b. Canzone in F, G. Frescobaidi (1583—1643); 2. „Mein glaubiges J. S. Bach; 4. „Laudate Domlnum", Herze", uit Pinkstercantate, J. S, Bach (sopraan en orgel)3. Trio in G W. A. Mozart (sopraan en orgel) 5. Ricercare over Psalm 100, Andries de Braai (geb. 1909); 6. a. Midi, Flor Peeteis (geb. 1903); b. Soir, uit Speculum Vitae, (sopraan en or gel) 7. Orgelkonzert tiber die Weise „Es sungen drei Engel", H. F. Mi- cheelsen (geb. 1902). Eerstvolgende orgelbespeling woensdag 5 augustus. op Zondagavond werd op het station te Schiedam de vijftienjarige matroos Hans Scbmitz uit Den Haag onwel. In het Gemeenteziekenhuis bleek dat hy een zonnesteek had opgelopen. GEERVLIET. Wonderlijk goed liep zondagavond omstreeks half tien het motorongeluk af, dat als gevolg van een klapband de 24-jarige motorrijder Joh, v, d. Mee en zijn 39- jarige duo-passagier C. M. v. d. Neef nabij Geervliet overkwam. Rijdend in de richting Rotterdam sprong plotseling de voorband van de door v. d. Mee bestuurde motor, met het gevolg dat hij de macht over zyn stuur verloor en via een stapel tegels ln het zandbed van het verplaatste rijwielpad terecht kwam. Bestuurder en duo-passagier maakte een flinke smak. Door botsing tegen de tegels vloog de motor in brand. Ijlings toegeschoten weggebruikers slaagden er in om met zaad de hoog oplaaiende vlammen te bedwingen. Van der M, Uep bij het ongeluk een vleeswond aan zyn voet op, ter wijl v. d N een lichte hersenschud ding kreeg Na behandeld te,zijn door dokter"Woittlez-uit Zmdland'wérden de slachtoffers per GGD ambulance naar het - Zuiderziekenhuis 'vervoerd. De 40-jarige Turkse zeeman E Durmas dook zondagmiddag in het ondiepe gedeelte van het Kolpa- buitenbad en kwam daarbij met zijn gelaat op de bodem terecht. Hij liep enige scheurwondjes aan neus en lip op. Achter de woningen aan de Lek straat bevindt zich een open terrein, dat B, en W. van Schiedam tot bin derspeelplaats tvillen bestemmen. a Volgens het hiervoor door gemeen tewerken uitgewerkte plan kan dan een betegelde speelplaats met vijf speelwerktuigen, toegangspaden en beplanting, worden aangelegd ter grootte van ca. 600 m2. De kosten van dit werk bedragen 8,750. B, en W. merken nog op, dat bij herhaling is gebleken, dat op het be trokken terrein allerhande vuil wordt gedeponeerd, hetgeen uiteraard een ongewenste toestand is. Reeds vroe ger hebben de omwonenden hierover geklaagd. Bovendien wordt in deze omgeving nergens een gelegenheid gevonden, waar kleine kinderen veilig kunnen spelen. De bestemming als kinder speelplaats is dan ook een gelukkige oplossing. De raad wordt gevraagd het be nodigde krediet ad 8.750 beschik baar te stellen. Advertentie LM. (Van onze sportredactie) Doordat het derde negental van SVV zaterdagmiddag met grote cij fers (272) won van Sparta 5 en zijn tegenstanders USC en Ondina in. de ze afdeling verloren, is dit Schïe damse negental ongeslagen kampioen van hun afdeling, de vierde klas C, geworden. Het was zaterdag een spelletje van kat en muis. Sparta 5 kon twee man over de thuisplaat krygen, terwyl de SVV-ers door geraffineerd honklopen en prima slagwerk 27 maal een speler over de thuisplaat zagen gaan. Zij zaaien nu met twee andere teams om twee plaatsen in de derde klasse moeten spelen en mdlen zy spelen voor wat zy waard zijn dan zit er wel een grote kans op promotie ln. Het tweede team van SW wist de kleine kans op promotie nog te be houden door stadgenoot Schiedam 2 zaterdag met 12i te verslaan. Er j over het weer en over de deelneming, moet nu afgewacht worden hoe de Wel verwacht zij, dat in de komende tegenstanders in deze afdeling het er weken de belangstelling nog bedui- af brengen. j dend groter zal worden. (Van een onzer verslaggevers) Op de Martinit-terrein ïn het volkspark te Schiedam is van morgen Jeugd-Eldorado begonnen. Op deze eerste dag was de be langstelling al groot: ruim tweehonderd kinderen waren vanochtend present, toen het hek om half tien openging. Ze hadden hun pakjes brood bij zich, want het is de bedoeling, dat in Jeugd-Eldorado de jongens en meisjes de gehele dag tot 's middags vier uur worden beziggehouden. Dat laatste Is dan de taak van zestien leiders, merendeels mensen, die dage lijks met het jeugdwerk te maken hebben of op een kweekschool zitten. Jeugd-Eldorado is in de plaats ge komen van de voorheen gebruikelijke dagtochten naar het openluchtbad Warande te Oosterhout, die door de Schïedamse Gemeenschap in de zo mervakantie werden georganiseerd. In Jeugd-Eldorado valt de nadruk op het zelf doen. Volksspelen en klein-terremspelen vormen de hoofd schotel van het programma. Als het slecht weer Is kan de jeugd terecht ln een heel grote tent, die voor dit doei is opgezet. Bovendien rijdt er meermalen per dag een trein tje naar Bad Groenoord, waar de kinderen kunnen gaan zwemmen. Mej. A. M. Rouwhorst, die de al gehele leiding heeft is best tevreden De politie ontdekte zondagmiddag een brandje by een hoop afval naast de drukkerij Vita Nova aan de Nieuwpoortweg te Schiedam. De brandweer o.l.v, D. de Jager bluste het vuur. Advertentie I.M ...reu* iui. Zaterdagavond om kwart voor ze ven is de twaalfjarige A. A. de R. uit de Lange Kerkstraat m de Burg. van Haarenlaan van zyn fiets gevallen en buiten bewustzyn geraakt. Hy had de hele middag in bad Groenoord liggen zonnen en was door de warmte bevangen. Jandon, la 23an de Julio klub- vespero. Konversacia vespero ce kdo Menningh Gr. Markt 4. Het jeugdteam van hefc rayon Rot terdam van de Kon. Ned. Honkbal Bond wist in Haarlem op een toer nooi van jeugdteams uit Den Haag, Amsterdam, Haarlem en Utrecht de derde piys te behalen en tevens de styiprijs. Aangezien het Rotterdamse rayon nog niet over officiële honkbalpakken beschikt en dus de spelers m een korte voetbalbroek moesten uitkomen, werd hun bij de aanvang gevraagd door de andere teams: „Spelen jullie voor de eerste keer honkbal?" De andere ploegen hebben dit kunnen ervaren, want zelfs de stijlprijs werd door het Rotterdamse team in de wacht gesleept. In dit Rotterdamse jeugdteam wa ren de SVV-speiers Wout van Mete ren ,Huib den Dunnen, Marry Gom- mel en Benny Steenbergen opge steld, zodat het Sehiedamse SW het leeuwenaandeel leverde. zijn, de politie te hulp (Van onze honkbalmedewerker) De wedstrijd tussen SVV en The Catchers uit Amsterdam, die zondagmiddag aan de Westfrankelandsedijk werd gespeeld, is van begin tot einde spannend en enerverend geweest. Na in een aarzelend begin een grote achterstand te hebben opgelo pen, wist SVV nog een gelijk spel te behalen (77). door een goede aangooi der Amster dammers, een prachtige vang van hun rechtsvelder en een drie-slag. Nadat ln de vierde slagbeurt "Van Ham voor de Amsterdammers op het eerste honk kwam door een goede brondbal en daarna het tweede honk stal, kon dezelfde speleis het derde honk bereiken doordat de veld- scheidsi echter schijn werd afgeroe pen van Hans de Lange. Dit was de eerste van de vele fouten welke de Haagse scheidsrechter in deze wed- stiyd zou maken. Doordat Hans ae Lange na deze scheidsrechterlijke be slissing een wilde worp op zijn ach tervanger smeet, kon Vao Ham door een doorgeschoten bal het thuishonk bereiken en terugslaan (12e) SVV tegen een achterstand laten aanky- ken van 60. In de gelijkmakende vierde innings zou SW echter terugslaan. Alle SWers kwamen in het slagperk. Hans de Lange, Cor Bras en Huib Kooy kwamen over de thuisplaat door vlcrwijd en goede honkslagen van Bras, Kooy en Cees van der Gaag. Weer liepen alle honken vol met De eerste Amsterdamse aanval werd goed door de SVV'ers in toom gehouden. In de tweede innings kwamen acht leden van The Cat chers in het slagperk. Twee Amster dammers kwamen door vier wijd op de honken, terwijl twee man naar de kant werden gewezen door een goede vang van mvaliei Leen On verwacht Jammer was, dat deze speler het derde honk slecht aan gooide, waardoor Borgman het thuishonk bereikte. Weer waren twee honken bezet door een foute vang in het verre veld van SVV, waarna De Groot voor The Cat chers een .tweehonkslag plaatste en twee Amsterdammers over de thuis plaat gingen. Hier werd nog een vierde punt aan toegevoegd door een gave tweehonkslag. tenvyi Hans de Lange voor de derde nul zorgde door een vang in het binnenveld. SW ging dus de tweede slagbeurt in met een 40-achterstand. In de derde mmngs wisten de Amsterdam mers opnieuw een punt te scoren door een fout van kortestop Koos de Haas (50i. De geiyykmakende slagbeurt bracht SW weer niets op Vier mensen die zondag in New 'o 1 ncjieii sue noHKen voi mei vork tydens een onweer onder een 'nog slechts éen nui doe* d<" Tste-- boom schudden, _zyn omgekomen toen dammers wisten de* schade "vérder te vangen. SVV" had dus in deze slag- beurt de achterstand kunnen ver kleinen tot 63. SVV kwam het veid in by de vüfde slagbeurt'en kon door prachtige tik ken de achterstand opnieuw verklei nen (65). Alles was dus weer mo gelijk en de strijd werd steeds span nender. de boom door de bliksem werd ge troffen. Vier andere personen liepen verwondingen op. beperken door Bennie Heshof met drie slag terug te wijzen en Gerard Gomiael op een goede tik uit te In de zesde en zevende slagbeurt kon SW noch The Catchers de thuisplaats bereiken. Hans de Lange werd door de veldscheidsrechter uit het veld ge zonden wegens een uitlating die hy niet toloi eerde. Het publiek was het hiermee geheel niet eens, daar juist deze scheidsrechter vele fou ten had gemaakt en SVV nog meer dupeerde door de pitcher naar ae kleedkamer te verwijzen. Ook rondom het veld heerste toen een geladen stemming. In de geiyk makende slagbeurt wist Toon Goetgeluk (zaterdag een home-run in het tweede negental) een goede tik te geven welke ln het Amsterdamse veld verkeerd werd oe- ooideeld en slecht aangegoiod, zodat hy het tweede honk kon bezetten, terwijl Cor Bias daarna een prach tige twee-honkslag plaatste, zodat Goetgeluk kon scoren. In de geiyk makende negende in nings echter kon SW de zo ver diende gelyktnaker toch scoren. Ben- nie Heshof kon het eerste honk be reiken door een veldersfout der Am- sterdammeis en daarna ooor schijn van de Amsterdamse pitcher naar het tweede honk, waarna Gerard Gommel hem thuisbracht door een pi ach age twee-honkslag. Goetgeluk en Heynemans konden echter hun team met verder brengen, zodat deze wedstrijd in de laatste mmngs toch nog onbeslist eindigde, wat voor SW wel onbevredigend was. Nog dezelfde nacht zyn de drie autobestuurders door de politie van het bureau Marcomplein aangehou den. Het zyn de 34-jarige assuran tiemakelaar L. A. A. K. uit Rotter dam, de 95-jarlge vertegenwoordiger C, S. uit Vlaardlngen en de 2S-ja- rige kapster D. Th. v. R. uit Rotter dam. De assurantiemakelaar was vroeger kelner in he tbedrijf van de café houder geweest. De assurantieman wilde nu „een aantal taken recht" zetten" en had zijn vriend de ver tegenwoordiger mee genomen. Op zijn beurt had deze een kapster mee bracht, die in de buurt van een tele- foncel ging staan om, wanneer dat nodig mocht te roepen. Van het .rechtzetten" en van het larmeren van de politie is niet veel terecht gekomen. Dc twee vrien den reden maar telkens met hun auto's voor het café heen en weer en later voegde de kapster zich met haar auto daarbij. Nadat de drie wagens op de café houder hadden gejaagd en een der cafébezoekers was sangreden, werd pas de politie gewaarschuwd Men vond de aangerede op straat: de auto's waren in verschillende rich tingen verdwenen. De twee mannen werden mede dank zy de radiowagens van de po litie spoedig gegrepen, de kapster kwam zich later aan het hoofdbureau meiden. Alle drie zyn zy in verze kerde bewaring gesteld, verdacht van poging tot dodslag Advertentie I-M. Donderdagavond 29 juli komt de Norman Silver Tenth Band uit de Engelse plaats Blackpool naar Vlaar- dingen. Dit gezelschap, dat uit circa 50 leden bestaat, zowel dames als heren, zal tweemaal in Vlaardlngen overnachten, nl. van 29 tot 30 en van 30 op 31 juli a,s. Het betreft hier hoofdzakelijk meisjes en jongens van 1319 jaar. Op het eerste verzoek om huis vesting ontvmg het comité al menige reactie. Niettemin zou by de hui dige aanmelding een groot gedeelte van de leden van deze band geen onderkomen hebben. Daarom doet het comité nogmaals een dringend beroep op de burgerij om één of meerdere leden van de Norman Silver Youth Band twee nachten huisvesting te verlenen. Men kan dit meiden aan één van de volgende personen: H. K. van Minnen, Hofsingel 3, tel. 2983; J. Wapenaar, Mendelssohnplein 45b, tel. 4466; B. v. d. Brink, Van Beet- hoven-Ungel 125b, tel. 2806. Of na woensdag as. in het bureau van het comité in de Visbank (tel. 6666), Er kan hieromtrent nog meege deeld worden, dat de band donder dag 30 juli na een mars door' de stad enige nummers ten beste zal brengen op de Markt vóór-het stad huis. Hierna zal de mars door de stad worden voortgezet met als eindpunt het Kolpabad. Hier zal het gemeentebestuur de Engelse gasten op het dakterras een maaltijd aan bieden. 's Avonds geeft de band dan nog een openbaar concert in de mu ziektent in het Hof. (Van een onzer verslaggevers) De Delftse politie kreeg zaterdag avond aangifte van een inbraak bij de familie R. aan de Delfgamvseweg, die met vakantie ln het buitenland vertoeft. De daders van deze In braak zyn gepakt. Het waren..,, twee jongetjes van zeven en acht jaar. De knapen hadden met een steen de ruit van een openslaande deur in geslagen. en vervolgens de deur ge opend. Op de slaapkamers hadden zij de hele boel overhoop gehaald. Zy volvoerden hun daad zaterdag middag. zy konden snel worden ge pakt. daar iemand hen in de buurt had zien rondsluipen. Ze bekenden nog geld en een speelgoedpistooltje te hebben meegenomen. MAASSLUIS DHC, dat vorige jaar de Zilveren Molen, inzet van de VDL-nedcrlaagserie, voor een jaar ln het bezit kreeg, zai de trofee moeten afstaan. Zondag kwam DHC niet tot een overwinning. Het moest zelfs na een aardige wedstrijd de eer aan VDL laten (32). Beide elftallen hadden jonge spe lers ingezet. By VDL kwamen uit J. Bredeveld, F. Rieken, J, v. d. Burg, C v. d. Knaap en Verduyn. Laatst genoemde trad op als doelverdediger. Rieken en Van der Knaap speelden een goede wedstryd, de anderen speelden middelmatig. Direct na de aftrap ontspon zich een levendige wedstrijd, niet al te technisch aan beide kanten, doch het aanzien wel waard, vooral wat de eerste helft aangaat. Er werden aardige aanvallen opgezet, doch de voorhoeden waren onmachtig om doelpunten te maken. DHC wist in de 30e minuut het doel te vinden. Na een vlotte com binatie over rechts wist de midden voor te scoren; 01. Vyf minuten voor rust wist G. v. Gijzen, na een goed aangegeven bal van A. Kap de geiykmaker te scoren; 1—1, G. v. Gijzen was in de tweede helft al spoedig actief. Hij wist na een flitsende aanval het doel te vinden; 21. DHC ondernam hierna aardige aanvallen, doch de VDL-verdediging ruimde rustig. In de 30e minuut maakte de verdediging een fout, die door de rechtsbinnen van DHC werd afgestraft; 2—2. Tien minuten voor het einde was het wederom G. v. Gyzen, die raak schoot; 32. Komende week komt het eerste van VDL niet in het veld, daar het 2e en 3e een bezoek brengen aan het ie en 2e van Schiedam. Klachten over bezorging van de Krant kunnen elke avond tossen half zeven en half acht opgegeven worden aan ons kantoor te Rotter-' dam, telefoon 1L10.30. De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Doordat de bestuurder L. uit Den Haag zaterdagavond om vyf voor twaalf even achterom keek, week zyn auto op de Vryenbanselaan iets naar rechts en raakte toen een lichtmast. De lichtbak viel door de schok naar beneden en de auto werd aan de rechterzijde flink beschadigd. Da be stuurder mankeerde niets, maar B. uit Den Haag die naast hem zat, brak by de botsing zyn rechteronderarm. De voorzitters van de Franse bond tegen atoombewapening, de predikant Andre Troome en prof. Alfred Kastier, hebben een brief tot de Gaulle gericht, waarin zy hem verzoeken geen toestemming te ver lenen voor het doen van. een kem proef.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1