Vlaardinger A. Mooij 25.000ste bezoeker Arie Drop verdient extra-baanpremie Spoorwegovergang Burg. De Jongkade wordt veiliger Xerxes verslaat SVV: 5-3 Peet Geelv. d. Waal en De Groot op dreef Wmm Schiedamse Lichtfestijn kassucces Agent reed door spijkers Oplichter door achterdeur ontsnapt Pr. Beatrixpark in Schiedam Elisabeth gaat terug vhegen JeugdOverschie vermaakt zich 't liefst buiten Duitse radio en t.v. komt naar Delft chiedammers it ondere^ai Wijziging van liet verkeer sbeslui t Boot beschadgde Weslerlioofd, N.V. wil niet betalen V aardigbeidsexamen in Jeugd Eldorado Gevonden Zonder vergunning in singel gevist j Jeugd geniet van wagenspel Brigadier Van Duijl gaat jubileren lijfwacht van Saoed valt fotograaf aan Kinderen zoeken hun ouders Vcilingnieuws PANTALON De Broekenspecialist (Van een onzer verslaggevers) Lichtfestijn, de feeërieke verlichting in het Julianapark te Schiedam, heeft al naam gemaakt tot buiten de stadsgrenzen. Want het was een Vlaardinger, die gisteravond op de rotonde door het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap gefelici teerd werd, omdat hij de 25.000ste bezoeker was. Omstreeks kwart over negen kwam de heer A. Mooij, Leliestraat 12 te Vlaardingen, het Schiedamse park binnen om met zijn vrouw en drie kinderen van acht, vijf en twee jaar te kijken naar de verlichte olifanten, zebra's, giraffen en andere dieren. Gem. kennisgeving ALS RAAD JA ZEGT HET VRIJE VOLK DONDERDAG 23 JULI 1959 PAGINA 4 Advertentie LM. HOOGSTRAAT SS - TELEFOON 68981 A'iei een Schiedammer, maar een Vlaardinger was de 25.000ste bezoeker van Lichtfestijn in het Julianapark te Schiedam, De familie Mooy uit de Leliestraat te Vlaardingen kreeg van de heer De Wolft, secretaris van de Schiedamse Gemeenschap, een grote vruchientaart aangeboden en het dochtertje van twee jaar kon 'niet nalaten het baksel meteen even te keuren. Binnenkort zal de dure Spuisluis aan de Havendijkmet een monument morden gesierd, zo blijkt uit een voor- stel van B. cn XV. aan de raad. De Dordtse beeldhouwer Bans Petri is nagenoeg gereed met het hem op gedragen beeldhouwwerk, dat dc be scherming van land en dier tegen hel water symboliseert. Ook de plaats van het monument is reeds gekozen, deze is bepaald na- bi; de machineruimte van de binnen schuiven aan de stadszijde. Verder is de bedoeling, dat op de wand van de machineruimte van de bui- tenschuiven (rivierzijde/ een tqkst wordt aangebracht in samenhang met het symbool van het monument. De letters van die tekst zullen ieder afzonderlijk uit natuursteen worden vervaardigd. B. en W, achten nu de tijd geko men om een besluit te nemen over de inhoud van de tekst, Voor de verschillende adviseurs van ons col lege," zo schrijven zij, „bleek het niet gemakkelijk een opschrift te vinden, dat aan alle gestelde eisen voldoet." Maar ten slotte hebben B. en RL met instemming kennis genomen van de gelukkige gedachte van de ge meente-archivaris, drs. P. Th. J. Kuyer, om het bouwuferk sprekende in te voeren door daarop te laten aanbrengen het volgende opschrift: „HOUDT MIJ IN STAND: IK SCHUT UW LAND!" B, en IR. stellen nu de raad voor Petri opdracht te verlenen tot het vervaardigen en aanbrengen van dit kort-en-bondige opschrift. B. en W. van Schiedam maken be kend, dat zij in hun vergadering van 25 juni 1959 besloten krachtens ar- i tike! 5. eerste lid. sub c van het wegenverkeersreglement vast te stel len de volgende wijziging van het verkeersbesluit voor de gemeente Schiedam. ENÏG ARTIKEL Onder het hoofd 'wachtverbod' worden tussen de rubriek 'Vlaardin- gerstraat' en de rubriek 'Westmolen straat' ingevoegd de volgende ru brieken: Weg tussen de spoorbaan Schie damVlaardingen en het sportvel dencomplex Harga vanaf de spoor brug tot de grens met de gemeente Vlaardingen, nummer 55 Cbord mo del WVR); weg met het sportveldencomplex Thurlede tussen de Oudedyk en de toegangsweg tot de Spirit-terreinen, nummer 55 'bord model WVR). Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig da gen na heden. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin gericht, maar in gediend by de commissaris der Ko ningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Bit besluit is in afschrift verzon den aan de desbetreffende hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswa terstaat, aan. de Koninklijke Neder landse Toeristenbond ANWB, de Ko ninklijke Nederlandse Automobiel club, de Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging en aan Gedepu teerde Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende de ge noemde beroepstermijn ter. visie ter gemeentesecretarie (stadhuis, 'afd. Algemene Zaken). .Toen de familie Mooij bij de thee- schenkerij op de rotonde een plaatsje had gekregen, zei de secretaris van de Schiedamse Gemeenschap, de heer F. A. de Wolff, die op 1 september de heer M. Holl als voorzitter opvolgt, onder andere: „Toen wij in het voorjaar het be sluit namen het Julianapark te ver lichten, waren we er een beetje be vreesd voor, hoe het zou gaan. Vorig jaar is de verlichting namelijk min of meer in het water gevallen, maar nu profiteert het park van een uit zonderlijke goede zomer." De heer De Wolff was verheugd nu reeds, na 2H week, dc 25.000ste be zoeker te kunnen verwelkomen. Tot nog toe hebben dus tienduizend men sen per week Lichtfestijn bezocht. Ais het zo doorgaat, deelde de heer De Wolff optimistisch mee, breken we het record van zes jaar geleden; toen waren er in totaal 70.000 bezoe kers gekomen. Voorbode HU hoopte, dat de belangstelling Het beroep van waterstoker komt niet zo veel meer voor in deze mo derne tijd van. wasmachines en gei sersWanneer eens iemand voor het hekje op het Schiedamse kantonge recht moet verschijnen, mag dat wel iets bijzonders worden. En dat werd het'gisteren in Schie dam. Het was waterstoker H. G. B. uit de Numansdorpsestraat, die ver telde hoe liij de gemeenschap een dienst had bewezen. „Een comédie humainc", zo karakteriseerde de waarnemend kantonrech' :r mr. dr. ir. M. Af. van Praag de amusante on derbreking waarvoor B. zorgde. B. had een oude fauteuil met na gels en al voor zijn pakhuis op straat gezet en was van plan die in moot jes hakken en dan als brandstof voor zijn waterketel te gebruiken. Mei ar. men en benen zwaaiend, een dans pasje hier en een buiging daar, schil derde hij de rechter voor hoe de si tuatie in de straat was. „U doet, als of u een tank in elkaar slaat," zei de kantonrechter glimlachend. ,Jk ruim altijd alles op, dat nu net die agent door de spijker moet rij den, een kind rijdt om de stoel heen," voerde de waterstoker ter veront schuldiging aan. De els van vier gulden of twee da gen werd veranderd in sen riks of een dag „Akkoord," zei de watersto ker. Een zwierige buiging „Heren!" en weg was hij. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: De dictator, 2 en 8.IS uur. MONOPOLE-THEATER: Met getrok ken pistolen, 2, 7 en 9,15 uur. Apotheek: Rembrandt, Rembrantlaan 5. Diversen: JULIANAPARKLichtfestijn, 8—12 u VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: Pepote, kind van de straat. 2 en 8.15 uur. MONOFOLE-THEATERJungle Jim in het verboden land, 2 uur; De "wraak van Frankenstein, 7 en 9.15 uur. Apotheek: Rembrandt, Rembrantlaan 5. w Diversen: 5 JULIANAPARK: Lichtfestijn. 8—12 'i 2 °iAühuis: openbare yergadering ge- meenteraad. 3 uur. voor Lichtfestijn een voorbode zou zijn van het succes van alle eve nementen, die nog in het kader van het tiende Schiedamse vakantie- feest gaan plaatsvinden. Namens de SG overhandigde de heer De Wolff de familie Mooij een grote vruchtentaart, die meteen ge keurd wordt door het dochtertje van twee jaar. Van de restaurateur M. v. d. Most kreeg de Vlaardingse familie nog een 'cadeaubon van tien gulden. Het m.s. „Stormvogel" van de N.V. van Keuien's Motorbootdienst te Rot terdam heeft op 2 december 1958 schade toegebracht aan het rem- mingwerk van het Hoofdplein. Het Westerhoofd werd door aanvaring beschadigd. De genoemde vennootschap weigert de besteikostcn te vergoeden, zodat de gemeente Schiedam genoodzaakt is zich tot de rechter te wenden. B. en W. stellen daarom de raad voor te besluiten tot het voeren van een procedure tegen de N.V. van Keuien's Motorbootdienst te Rotter dam of zo nodig tegen anderen ten einde de schade vergoed te krijgen. Veel plezier heeft men woensdagavond beleefd van het rijden van de kleine Vlaardingse belofte Arie Drop. Deze zag kans in een aan trekkelijke stijl en in korte tijd zijn juniorvriendeii een ronde aan de broek te geven en trok daarna opnieuw ten strijde. Hij had ken nelijk het voornemen allo winst uit deze wedstrijd over 10 kilometer te putten, en hij slaagde hierin zonder meer. Met tien punten, een volle ronde cn nog extra 100 meter voorsprong werd hij in 16 minuten, 32 2/5 sec. winnaar. Tweede met 8 punten werd De Haan. die in de spurt om de eer ste klassementpunten de naar rechts omkijkende Stolk links wist te pas seren en op de tweede plaats over de meet. wipte. Stolk werd met 6 punten derde, Kanseiaar met 4 punten vierde en Ouwerkerk, die in de klassemen- (Van een onzer verslaggevers) Morgenochtend om half tien wordt in Jeugd Eldorado te Schiedam een begin gemaakt met het afnemen van vaardigheidsexamens. De kinderen kunnen achtereenvolgens leerling, gezel en meester worden. Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en 26 uur: grijze portemonnee en ring met sleutels; dainespolshorloge; zilveren schakelarmband; kettinkje met sleutels; vulpen in étui; map met tekeningen; zwembroek; lichtblauw babytrultje. Tc bevragen, bij de vinders: groen damesvest, J. A. v. Delden, Esdoornlaan 14; tas met badgocd, A. M. de Wit, Ph. van. Bourgondiëstraat 29; beige dames- vest, p. v. 'cl. Bosch, Leliestraat 49: grijs colbertjasje, W. Groeneboom, Swee- ltnckstraat 82, Vlaardingen; grijs kin- dervest. Slingerland, Abbenbroekstraat 4; bruin Jongensjack, W. Saven, Paral lelweg 168a; plaid van kinderwagen, mevr. Van Kampen. Oude Maasstraat 3; 1 paar schoenen. Schaap, Schietbaan straat 3; groen badpak, v. Duikeren, Wllhelmlnaplein 28; i paar witte kin derschoentjes, G. Dröge, Visserstraat 7; baddoek cn zwembroekje, Rozenberg, Schaepmansingel ,94; overall, G. Heer in 't Veld, Westerbeékstraat 54. Botterdam; damessjaal, Van Akkeren, Korte Haven 38; duimstok, S. v, d. Burg, Kerkweg 65; kerkboekje, Broere. Aieidastraat 24a: driewlelig kinderfietsje, Wijdenes, Harg- stngel23; pop, A. Ouweneel, Mafcorüc- straat 73; plastic bal, M. Land. Dr. "Wl- bautpleln 143; postduif, J. Bigneel, J. Blankenstraat 96, Den Haag: kinderbril, politiepost Kethel; herenbril, G. Frau- deunt, Rozenlaan 10; lipssleutel, P. v. d. Windt, Houtstraat 5; ring met sleutels, M, Letterman. Hoofdstraat 233; "kinder bril, Bergkotte, Galilclstrant 37a; doublé armband, J. v. Leeuwen, Pr. Fred. Hen drikstraat 11a: bedrag aan geld, H. Punt, Den. Bommclscstraat 6; zilveren dasspeld, L. Blok. Nieuwe Haven 21; be drag aan geld, G. Stoke, Schiedamse- weg 38; bedrag aan geld, politiepost Kethel: portemonnee met inhoud, v. Kruiningen, Willem Brouwerstraat 14; twee portemonnees met Inhoud, politic- post Kethel. ten tweemaal laatste werd eindigde als vijfde. De ritten om de Carltas-brassards gaven een overwinning te zien van de Rotterdamse Leeuw van Ooijen, die Put na 6 van de 7 te rijden ron den inliep, terwijl amateur Geluk met 30 meter voorsprong Kruidenier ver sloeg in een tijd van ruim 5 min. 45 sec. Piet Geluk was in de daarna vol gende wedstrijd niet te houden. Hij nam ronden op zijn concur renten en veroverde en passant nog 13 punten uit de klassementen, waar van er twee door Notenboom en één door Verhagen, die door een lekke band moest afstappen, werden ge wonnen. Van de nieuwelingen, welke met de amateurs in 1 wedstrijd over 40 km. uitkwamen was Blokker de beste. Hij wist zijn achterstand op Geluk te beperken tot 2 ronden en bemachtigde 8 punten. Een ronde na hem kwam Notenboom met 11 pun ten, Buitendijk met 8 punten en Ra demaker zonder punten. Vijfde werd Van Ooijen met 6 punten en zesde Zimsmeister met 1 punt. Deze laat- sten noteerden resp. 4 en 5 ronden achterstand op Geluk. De meerijdende amateurs zorgden voor het navolgende eindklassement: 1 Geluk 13 punten, 2 op 3 ronden Kerkhof 15 punten, 3 Kruidenier 0 punten. De tijd over de 40 km was 1 uur en 21 seconden. (Van een. onzer verslaggevers) In een hotel in Laren is een be kende oplichter, J. K. uit Delft, ter wijl de recherche klaar stond om hem te arresteren, door een niet ge bruikte achterdeur ontsnapt. K„ die reeds wegens een reeks van oplichtingen veroordeeld was, werd onlangs door een vergissing uit de gevangenis vrijgelaten. H|j had even wel ter beschikking van de regering gesteld moeten worden. Per taxi was K. platzak onder weg leende hij van de chauffeur een gulden uit Rotterdam naar La ren gekomen. Het feit dat hU geen oagage bij zich had, wekte bevreem ding. Hij vertelde een buitenlandse televisieshow voor te bereiden en daartoe contacten te willen leggen met radio-artiesten. Of hij van dazen ook geld heeft losgekregen, is nog niet bekend. De hoteldirecteur waarschuwde de politie. Deze ontdekte, dat K. zich onder een valse naam in het hotel- register. had laten inschrijven. Toen de recherche hem wilde ar resteren, had K„ die onraad ver moedde. zich juist door een achter deur uit de voeten gemaakt. Gistermorgen om kwart over tien werd op de Burgemeester Van Haa- renlaan te Schiedam mevrouw M. C. v. B.-W.. die met twee kinderen op de fiets reed. door een andere wiel rijder gesneden. Zij viel, haar vier jarige dochtertje Ida liep daarbij een lichte hersenschudding op. MAASSLUIS Al enige jaren hebben verschillende raadsleden aan B. en IV. van Maassluis verzocht aan de hopeloze verkcerstoe- stand bij de spoorwegovergang aan de Burg. De Jongkade een einde te maken. De rijbreedte van de overweg is te gering, waardoor het verkeer steeds vastloopt cn vooral de voetgangers in de knel komen. Van de zijde van het gemeentebestuur wordt al geruime tijd ge tracht de directie van de Spoorwegen ertoe te bewegen deze overweg te verbreden. Ondanks het feit dat de besprekingen nog gaande zijn, zullen enige verbeteringen tot stand komen, die vooral ten goede zullen komen aan de voetgangers. J. Z. uit Vlaardingen had in de j Surinamesingel gevist. Zonder ver gunning. „Ach ja, mijnheer de kan tonrechter. mijn zoontje mag zo een half uurtje voor hij naar bed gaat nog graag eens naar buiten," aldus Z. Het vijfjarig knaapje (beneden de twaalf jaar heeft men geen vergun- ning nodig) stapte met zijn vader naar de singel. .Heeft u nog iets gevangen," vroeg de Schiedamse kantonrechter, mr. dr. Ir. M. M. van Praag. Z. had niets gevangen en was niet eens hengel- liefhebber. ,Jk ben. zelf dulvenlief- hebber. vis is moeilijk te vangen, een duif is veel gemakkelijker te krijgen, je zet ze zo in een mandje, vertelde hü de rechter, Mr. Van Praag vond, dat verdachte zich beter bij zijn duiven kon houden. Nee, ik trap er niet meer in, zei Z. De eis was 7 of drie dagen. Het werd f 5 subs, twee dagen. De dienst gemeentewerken heeft met goedkeuring van de directie van N.S. een aanvang gemaakt met de werkzaamheden om de voetgangers wat meer veiligheid te bieden. Aan beide zijden van de Burgem. De Jongkade zal een trottoir komen. De afrastering ter plaatse zal worden verplaatst, het plantsoentje kleiner wordt. De ongeveer twee meter brede strook die daardoor wordt verkregen, wordt geheel benut voor een trottoir. Aan de andere kant van de rijweg vanaf de kiosk komt eveneens een breed trottoir. Hiervoor is nodig dat de kademuur langs de haven wordt verhoogd. Deze werkzaamheden zullen dus nog geen afdoende oplossing van dit nijpende verkeersvraagstuk beteke nen. doch de voetgangers zullen met deze noodoplossing ten zeerste ge diend zijn. Verder ligt er nog het vraagstuk van de verplaatsing van de kolen- opslag- en werkplaatsen langs de Stationsweg. Over de rommelige toe- stand ter plaatse wordt reeds gerui- I me tijd onderhandeld. (Van een onzer verslaggevers) Als de raad ja zegt, krijgt het nieuwe recreatiegebied in Kethel de naam „Prinses Beatrixpark', Zoals bekend heeft de Schiedamse Gemeenschap op verzoek van B. en W. een prijsvraag uitgeschreven voor 'een naam voor het nieuwe stadspark. Het resultaat was 175 inzendingen, waarvan sommige gelijkluidend wa ren. Onder de gelijkluidende inzen dingen verkreeg de naam van Prinses Beatrix het hoogste aantal. B. en W. hebben inmiddels de Prinses verzocht toestemming te ver lenen dit park haar naam te geven. Inmiddels is de gevraagde toestem ming verleend. (Van een onzer verslaggevers) Een paar honderd kinderen heeft gistermiddag in Jeugd Eldorado te Schiedam genoten van de opvoering van het wagenspel „De schelmenstre ken van Harlekijn" door het Theater Arlequino. Van de koning is een vogel gesto len. die gouden eieren legt. Op een listige manier weet Harlekijn de vo gel weer op te sporen. De vier acteurs. Erna Oosterling, Wil Steenbergen, Theo van Du|jn en Fred van Doorn, speelden met mas kers voor. De regie had Fred van Delft, Het Haagse gezelschap zal op 31 juli weer in Jeugd Eldorado optreden en op 7 augustus In de Plantage. Niet alleen in ons land is het warm. Op het doorstoofde Deense strand zocht dit gezin een wate rige oplossing voor het probleem: hoe kun je aan het strand in koelte en zonder zand je eten naar binnen werken! Vrijdag 31 juli viert de Schiedamse brigadier van politie J. H. van Duy'l zijn 25-jarige ambtsjubileum. Hij zal die dag om drie uur in de kantine van het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat worden gehuldigd. EDMONTON. ALBERTA (Reuter) Koningin Elizabeth is hersteld van haar maagaandoening en kan, na een paar dagen rust, de rest van haar vermoeiende rondreis door Canada wel afleggen, maar zij zal de terugreis niet maken in het konink lijke. jacht Britannië, doch terug vliegen. Op die manier zal zij onge veer een week eerder bij haai' kin deren terug kunnen zijn, zo is in Edmonton meegedeeld. Bovendien kan zij dan nog wat achterstallig werk inhalen, voordat zij met haar echtgenoot, prins Phi lip, opnieuw op reis gaat: z|j moet drie dagen naar de Shetland-eilan- den toe. De Canadese autoriteiten in Hali fax zijn ietwat teleurgesteld over de terugreis per vliegtuig: z|j hadden alles voorbereid om Elizabeth en haar echtgenoot een adembenemend afscheid in de Britannia te bereiden. Misschien is het- daarom voor de vermoeiende vorstin wel beter dat zij het vliegtuig neemt.,.. (Van een onzer verslaggevers) In het kader van het oefenprogramma voor het komende seizoen hebben SVV en Xerxes hun eerste proef afgelegd. Beide clubs heb ben in een pittig partijtje een tip van de sluier der verwachtingen voor de aanstaande competitie opgelicht cn vooral voor de Rotter dammers is dit beslist niet tegengevallen. Met de beide oud-Sparta nen Geel en v. d. Waal (nu ZFC) in de aanvalslinie werd SVV in de tweede helft verrassend verslagen (35) nadat SW in de eerste helft een 20-voorsprong had gehad. FREIBURG (AFP) In Freiburg heeft zich een incident voorgedaan, toen een fotograaf foto's maakte van vrouwen in het gevolg van koning Saoed van Saoedie-Arabië, die daar woensdagavond is aangekomen. Twee leden van de lijjivacht van de vorst maakten, zich na een korte worste ling, waarbij de bril van de fotograaf werd vernield, meester van zijn foto toestel. De fotograaf beeft een klacht in» gediend zowel tegen <le twee Ara bieren als tegen een Westduitse poli tieman, die geen gevolg had gegeven aan z|jn hulpgeroep toen hij werd gemolesteerd. Het moet gezegd dat het tempo van Geel en v. d. Waal bepaald aan de lage kant was. De actieve midvoor Hendriks wist dit echter grotendeels te compenseren en de vijf treffers, waarvan vier in de tweede helft, liet aan produktiviteit dan ook niets te wensen over. De Schiedammers had den twee gastspelers in hun midden, namelijk v. Rees (VFC) en. De Groot van DFC. De laatste speelde een voortreffe lijke wedstrijd en was de beste man bü de Schiedammers. De VFC'er y. Rees werd te weinig in het spel be trokken om een redelijk oordeel te vellen, In technisch opzicht bleek deze speler echter voldoende kwaliteiten te bezitten. Het waren deze beide spe lers die in de 20e minuut een keurige combinatie voorschotelden waarbij De Groot de bal keurig bij Könemann bracht die slechts met het hoofd be hoefde te knikken. Nadat v. Schijndel tegen de staan der had geknald'bracht De Groot in de 40e minuut opnieuw de bal op uitgerekende wijze in de Rotterdamse doelmond en op gelijke wijze scoorde Könemann het tweede doelpunt. In deze periode had de Xerxes-aanval kennelijk moeite om elkaar te vin den. Niettemin leidde een schot van De Rot op de staander het eerste tegendoelpunt in, dat door v. d. Waal uit een combinatie Geel-Hendriks met een beheerste schuiver werd ge maakt. In de tweede helft had Xerxes het beste van het spel. Aanvallend kwamen de Rotterdam mers tot een beter geheel en reeds in de eerste minuut zorgde Hendriks met een droge inzet voor de gelijk maker. De ijverige Smits zorgde in de tiende minuut met een afstandsschot voor 23. Gastspeler De Groot kreeg loon na werken door in de 18e minuut met een hard schot de balans weer In evenwicht te brengen. Op juiste wijze werd hei veldoverwieht van Xerxes door doelpunten van Geel (na een misser van v. d. Oever) en De Rot na een geslaagde actie van v. d. Waal in de eindstand 35 verwerkt. Om tien uur gisteravond werden drie kinderen van 2, 4 en 6 jaar oud in nachtgewaad op de Gedempte Biersloot in Vlaardingen aangetrof fen. Twee dames brachten de peu ters naar het bureau van politie. Het bleek, dat de kinderen, die op de Kortedijk woonden, wakker waren geworden en hadden bemerkt dat de ouders niet huis waren. Daarop had den zij de woning verlaten om b|j oma in de Steijnstraat te informeren of vader en moeder daar waren. De kinderen zijn later aan de moeder overgegeven. (Van een onzer verslaggevers) Als gevolg van het mooie zomer weer ondervindt de commissie voor de Vakantiebcsteding te Ovrrschie, dat over het algemeen de buitenac- tivifeitcn meer jeugd trekken dan de zaaivoorstcllhigen. Het huttenbouwersdorp in de Spaanse polder heeft ook deze week een maximaal aantal- hewoners en voor het jeugdvoetballoernooi. woens dagavond op het veld van VOB moe ten extra-wedstrijden ingelast wor den. De voorstellingen in de poppen kast op de brede trottoirs van da Burgenfeester Baumannlaan, de Abtsweg en de Van Noortwijjckstraat trekken honderden kleuters. Ook de speeltuin van het volkstuincomplex Blijdorp aan. de Zestienhovensekade, opengesteld voor de Overschiese kin deren; heeft regelmatig een groot aantal jeugdige klanten. De bloemschikcursus, alleen toe gankelijk voor schooltuindehtjes is volgeboekt. Het aantal kinderen, dat 's middags een uurtje komt lezen of luisteren naar een mooi verhaal in de jeugdleeszaal aan het Vormerpad is wel wat kleiner dan vorige jaren, maar toch niet onvoldoende, zo ook de belangstelling voor de filmvoor stellingen in de verschillende wijken van Overschie. (Van een onzer verslaggevers) Maandag zal de Westduitse radio en televisie in Delft opnamen komen maken van het bezoek, dat een aan tal inwoners van de Duitse mtjnwer- kersplaats Castrop Kauxel volgende week hier brengt. Op die dag wordt 's morgens een tentoonstelling in het Rijksmuseum Huis Lambert van Meerten geopend en is er een orgelconcert in de Hip- polytuskerk. 's Middags wordt een excursie gemaakt naar het Maurits- huis in Den Haag en 's Rvonds z|jr. er sportwedstrijden en wordt in de bovenzaal van Doelen Kino een „Europees gesprek" gevoerd door tien leden van de afdeling Delft van de BEF en tien Westduitse Jongeren. ROTTERDAM Coöp. tuinbouw veiling der Zuidholland.se Eilanden G.A. van 22 juli. Aardappelen 7—26 per kg; andijvie 26—36 per kg; bloemkool A 28—48 per St., B 14—37; dubb. bonen 1 64—90 per kg. 2 60 83; komkommers A 26—31 per st., B 18—26, C 1118; bospeen 1 2225 per bos, 2 1320: sin 1 18—35 per st., 2 1010, 1746 per kg: kruisbessen 3747 per kg; rode bessen 2 641,10 per kg; frambozen p. d. 39; perziken 940 p. st.; ananas meloen 4698 p. st.; netmeioen 1961 p. st.; zwarte bessen 2.002,21 p kg; Early Laxton 1 1,131,24 p. kg, 2 451,10; Ontario 1 1.45 -1.53 p. kg, 2 1,33; Golden. Japon 2 76—1,35 p. kg, 1 1,58; kroten 26—31 p. kg; rabarber 13—14 p. kg; spinazie 36 p. kg; kassnijbonen 1 79 —92 p. kg, 2 53—75: selderij 12—16 p. bos: waspeen 1A 25—28 p. kg. 2A 1326; spitskool 4647 p. kg; uteri 8—17 p. kg; zilveruien 34—45 p. kg; rodekool 20—36 p. kg; gelekool 26—28 p. kg. Tomaten a export 4448, binnen land 48—49; B 44, 49—51; C 39—45, 2530; CC export 26. Oomskinderen: H 55-60 63 p. kg, HI 80. H2 54. K 20—44, Yellow Transp.: Et 70-op 63 p. kg, St 65-70 56—62, St 60-65 53. St 55-60 37. H 70-op 64—68, H 65-70 47—65, H 60-65 40—57, H 55-60 30—46, HI 43—52. H2 24—26, K 12—42. Perzikappel: H 70-op 45—55 p. kg, H 65-70 43. H 60-65 37, H 55-60 26, HI 38—52, H 2 17—39, K 8—28. Beauty of Bath; H 65-70 75—79 p. kg. H 60-65 51—62, H 55-60 33, H2 26, K 32—Si- Stark Early: St 65-70 71 p. kg, Sfc 60-65 65, St 55-60 55, H 70-op 71—82, H 65-70 72—78, H 60-65 62—72, H 55-60 42—58. HI 39—49, H2 25, K 21-37. In de Belgische Staatscourant is woensdag de wet afgekondigd waarbij prins Albert van Luik, die onlangs in het huwelijk trad met prinses Paola Ruffo di Calabria, een jaarlijkse toelage van 3.500.000 frank kr|jgt.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1