Stukje Parijs in Schiedam tot leven Maar Chez GuiUaume is nu nog drooggelegd Wandelaars Vierdaagse gehuldigd SVV krijgt Engelse atleten op bezoek J. Henry Dunant voor eerste maal in Vlaardings haven Veel belangstelling op kaden K W-haven voor Jonge verkenner straf' kaalgeschoren Ouders boos; de hopman vond ?t goed voor moreel Schiedamse duiven konden in Bastogne niet worden gelost Geen Schiedamse successen in straathonkbaltoernooi SPARTA-ARSENAL Rotterdamse herkent scooterdief Veel brommers reden te hard Het Vrije Volk Drie ballonnen zi jn terecht Duivennieuws Hele jaar door jonge maatjes Man onder trekker in sloot geraakt veruit de grootste Sleepbootbemanning redt jongen Jongen botst met brommer tegen auto Wijziging van bet verkeersbesluit Prettige week voor For tuna-jeugd Goede prestaties van Fortuna-leden Wisselkoersen HET VRIJE VOLK DINSDAG 4 AUGUSTUS 1959 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) De Parijse bloemen- en parfumeriestalletjes ontbreken nog evenals een terrasje zo maar op straat, in het etablissement Chez GuiUaume mag nog geen wijn en bier worden geschonken maar toch is het stuk Lange Haven tussen het CJV-gétiuw Jeugdhaven en de Korte-Havenbrug, die gedrapeerd is met een Are de Triomphereeds omgedoopt tot Champs Elysées. „Paris a Schiedam" is al toegankelijk voor Schiedammers en Parijzenaars, maar zaterdagmiddag om half drie gaat het pas officieel open. Dan zijn alle onderdelen van het door de CJV gecreëerde attractiecentrum kant en klaar. Diligence fsmx Roel Prinsen, een gezonde knul van twaalf uit de Letlandse- straat te Rotterdam heeft gekampeerd. Een week lang is hij er met de padvinderij op uit geweest, in een tentenkamp te Moer gestel. Vrolijk en opgewekt ging hij de vorige week maandag de deur uit; met een bedrukt gezicht kwam hij zaterdag terug. „Ma, kijk-es" zei hij tegen zijn moeder', die haar jongen in een zonniger stemming thuis verwacht had. Hij nam zijn padvin dershoofddeksel af en liet het haar zien: zijn kruin was vol komen kaal geschoren en van het voorhoofd tot aan die kruin liep dwars door zijn jongenskuif, een kale baan van een centi meter of vier. Vernedering (Van een onzer verslaggevers) Voor 't eerst heeft het nieuwe schip van het Rode Kruis, de J. Henry Dunant, in de Vlaardingse haven gelegen. Het schip dat de opvolger is van de Veluwelijnboot Kasteel Staverden, kwam gisteren tegen de avond in de Koningin Wilhelminahaven aan. Aan boord bevonden zich patiënten uit Den Haag, Delft en om geving. Het was de tiende tocht, die de Henry Dunant maakte. Maandagmorgen waren de patiënten aan de Aelbrechtskade te Rotterdam aan boord gebracht. Zaterdag bleek, dat de J. Henry Dunant de Overschiese brug niet kon passeren. In plaats van naar Den Haag te varen, moest men met ambulancewagens, personenauto's en bussen de patiënten vandaar en uit Delft wel naar Rotterdam vervoeren om hen in de gelegenheid te stellen een week lang te genieten van een „vakantie"-te-water. Attractie Voor de wedstrijd SpartaArsenal die op ZATERDAG 8 AUGUSTUS op het Sparta-kasteel wordt gespeeld, heb ben wij een aantal toegangsplaatsen beschikbaar; Zitplaatsen 4.en 3. Staanplaatsen 1.75, 1.50 en 1. Verkrijgbaar bij onze verkoopadressen: Het Vrije Volk, Slaak 34, Rotterdam; Het Vrije Volk, Passage 20 te Schiedam; H. van \ijf, Koninginneweg 66, Ridderkerk. DE DIRECTIE Zondag heeft bestuur, leden en donateurs van SWS OV een groot se hulde gebracht aan haar zes le den, die met zoveel succes de 43ste Vierdaagse te Nijmegen tot een goed einde wisten te brengen. Om ongeveer half drie werden de lopers in het clublokaal ingehaald. Nadat zij op hun feestelijk versierde stoelen hadden plaats genomen, werden zij a) snel met bloemen en cadeaus overladen. Onder de vele sprekers bevond zich ook het ereiid D. Bamberg. Deze had, zoals al jaren traditie is, weer een groot gedicht gemaakt, waarin hij elke deelnemer met enige woor den aantipte, Bij deze huldiging werd natuurlijk ook de verzorger, dhr. M. Roza, niet vergeten. Ook hij ontving vele bloe men en cadeaus. Onder de genodig den bevond zich ook de familie, waarbij de lopers in Nijmegen heb ben gelogeerd. De middag werd ver der doorgebracht met wat spelletjes en een dansje op de muziek van de voortreffelijk spelende band De Lu- niks. Aan het eind kon de voorzitter mededelen, dat deze middag zeven nieuwe leden zich hadden aange meld. Dat naast de senioren ook de ju nioren niet voor een kleintje ver vaard zijn, zullen zij deze week gaan bewijzen. De Schiedamse vereniging neemt nl. met 15 junioren aan de Internationale Jeugdvierdaagse van TW in Rotterdam deel. Net als hun grote broers ontvangen ook zij na het volbrengen een huldiging, Dit ge schiedt zondag in het clublokaal. (Van onze correspondent) HELLOUW Door onbekende oor saak raakte de heer T. v. d. Burg uit Waardenhurg maandagmiddag om streeks drie uur met zijn trekker en aanhangwagen de macht over het stuur kwijt. Hij kwam in de sloot naast de Margrietstraat terecht. De heer v. d. Burg kwam onder de trek ker te liggen. Toegeschoten hulp wist de man te bevrijden, dooh een arts kon slechts de dood constateren. De heer v. d. Burg laat een vrouw en een baby van zes weken achter. Dan mag er ook bier en wijn ge schonken worden in Ohez Guülaume, zoals het gebouw Jeugdhaven voor enkele weken heet. In Chez Guü laume valt heel wat te beleven. Op de benedenverdieping kan men te recht in de „kroegen" Moulin rouge en Montmartre. Op de bovenverdieping vindt men behalve bistro het Louvre, waar wer ken staan tentoongesteld van de Duitse kunstschilder Johannes Lura, die ook heeft meegewerkt aan de verdere inrichting van het etablisse ment. "Achter het gebouw zal in een fees telijk verlichte tuin kunnen worden gedanst. Voor het gebouw komt een terrasje. Tussen de Jeugdhaven en de Korte Haven-brug zal het een week lang markt zijn met o.a. een bloe men-, souvenir- en parfumeriestal letje. Dan zal een Franse diligence een regelmatige pendeldienst onder houden tussen het Juüanapark, Paris Schiedam en de kennis. Dan zal een originele Franse gen darme (althans het uniform is ori gineel) surveilleren op de Schie damse Champs Elysées. De CJV hoopt dat Paris d Schie dam een succes sal worden, ook een financieel succes, want de Jeugdha ven is nog steeds niet schuldvrij. Za terdagmiddag sal het stukje Parijs dat de CJV wil zien als een collectie ve inzending voor de tentoonstelling Werk onzer handen" op originele wijze worden geopend: het tamboer en pijperkorps Harmonie zal op een platboomde schuit de Lange Haven komen opvaren. Door eigen oplettendheid heeft een Rotterdamse juffrouw haar scooter, die was gestolen op de Coolsingel, weer spoedig teruggekregen. Toen zij zaterdag in de tram op de Rotterdamse dijk reed, zag zij plotseling een man die zich op haar scooter in de richting Schiedam spoedde. Zij waarschuwde de Rot terdamse politie en deze gaf het ge val door aan de Schiedamse herman dad. Deze vond de scooter gisteren ge stald voor een dancing in' Schiedams binnenstad. In het gezelschap van enkele rechercheurs stapte de Rot terdamse juffrouw de dancing bin nen en zü herkende in een van de aanwezigen de dief. Het was de 22- Jarige kelner J. W, v, W. uit Rot terdam. Het sleuteltje van zijn eigen scooter paste op de gestolen scooter die van hetzelfde merk was. •"„W'i' -<£n\ fv-vry.ys v Zaterdagavond ontvangt de atletiekafdeling van SVV een gezel schap Engelse atleten van de Atletic Club „ERITH" uit het district Kent. Vorig jaar heeft de AC Erith de Schiedamse atleten een bij zonder hartelijk ontvangst in Engeland bereid. In Botterdam vond gisteren de in scheping van de chronische zieken plaats. De zieken uit Dm Haag en Delft moesten eerst over de weg naar Rotterdam worden vervoerd omdat de J. Henry Dunant niet onder de brug bij Overschie door bleek te kun nen. Dit gezelschap van jonge Engelse sportlieden onder leiding van mr. V. Fowie en Bob Tomltn, twee atletlek- officials, worden door het atletiek- bestuur van SVV zaterdag omstreeks half acht ontvangen ln café-restau rant De Amstelbron, waar de gasten zullen worden voorgesteld aan hun respectievelijke gastvrouwen en gast heren voor deze week. Voor deze sport-contactweek heeft SVV een weekprogramma vastgesteld waarbij uiteraard de atletiekwedstrij den een belangrijke plaats Innemen. j Zondag 9 augustus komen de Engel se atleten in het veld tegen een sterk Schiedams atletiektearo op 't hoofd terrein van SW in het Sterrebos. In dit Schiedams atletiekteam star ten o.a. Veldhoven op de 1500 m cn Waterreus op de 400 meter, atleten die gerekend worden tot de sterkste midden-afstandslopers van district Rotterdam. Op het hoogspringen 2 Schiedamse pohtie-atleten t.w. De Vette en Dijkstra, terwijl op de 3000 meter o.a. Rinus van Kampen de Schiedamse kleuren zal verdedigen. In verband met de vakanties zal pas in de komende dagen de volledige Schiedamse ploeg bekend kunnen worden gemaakt. Deze wedstrijd vangt om half drie aan roet een de- filé van. de Engelse en Schiedamse ploegen. Woensdagavond 12 augustus vindt een trial-meet plaats op het sport park De Vijfsiuizen tussen Erith AC, Minerva (Rotterdam) en SW/Shell- comb. In de loop van deze sportweek staan diverse Interessante excursies voor de Engelse gasten op het pro gramma met tot besluit zaterdag avond 15 augustus een sporthal in Maison Westhuis. Zondag 16 augus tus vertrekken de Engelse atleten weer. Honderdnegen processen-verbaal moest de Schiedamse politie de af gelopen maanden schrijven voor bromfietsers die boven de maximale snelheid van dertig kilometer per uur reden. De meesten reden sneller dan veertig kilometer. Door bemanningsleden van de Rot terdamse sleepboot Spes is gister middag de negenjarige Jaap K. uit Vlaardtngen uit de haven gered. Jaap reed ter hoogte van het Vis- serijplein over de Oosth&venkade, toen hij plotseling de macht over het fietsstuur verloor. Met rijwiel en al dook de jongen het water in. Dankzij het feit, dat de sleepbootbemanning het zag gebeuren, kwam Jaap er met een nat pak af. De politie te water heeft de fiets opgedregd. In Irak is een commissie onder leiding van de minister van Staat Foead' Aref in het leven geroepen om een bedrag van honderduizend gulden bijeen te brengen ter schadeloosstel ling van de slachtoffers van de onge regeldheden te Kirkoek. Een gebroken rechter onderbeen en een wond aan de kuit plus schade aan zijn bromfiets waren de gevolgen van een aanrijding voor de zeventienjarige Deiftse leerling kok G. J. van Halderen. Hij retd met zijn brommer over de Delfgauwseweg en verleende geen voorrang aan een van rechts uit de Van Oldenbarneveldstraat komende auto. Deze was gestopt om voor rang te verlenen aan een andere auto en trok net op toen de brom mer het kruispunt was genaderd. De jongen moest in het Gasthuis wor den opgenomen. Drie van de tien ballonnen, die zaterdagmiddag 25 juli bij de ope ning van de Jeugdvakantiefeesten 1959 ln Vlaardingen vanaf de Markt werden opgelaten, zijn terecht. Twee ballonnen zijn in Heerjansdam te rechtgekomen en een is in Maasdam gevonden. Maasdam ligt in de Hoek- sche Waard. Vermoed wordt dat de andere ballonnen naar zee zijn afge dreven. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: De vierkante recruut, 2 en 8.15 uur (a.l.). MONOPOLE-THEATER: 't Kan n.et gekker, 2, 7 en 9.15 uur (14 jr.). Apotheek: Gouka ec Co., Groenelaan 127. Diverse!:: JULIANAPARK: Lichttesten, 8-i2 u. LANGE HAVEN 129: Paris a Schie dam, 7.30-11 uur. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: De vierkante reeruut, 2 en 8.15 uur (al.). MONQFOLE-THEATER: 't Kan niet gekker, 2, 7 en 9.15 uur (14 jr.). Apotheek: Gouks en Co Groenelaan 127. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij in hun vergadering van 25 juli 1959 be sloten krachtens artikel 5, eerste lid, sub c van het Wegenverkr -rsregle- rnent vast te stellen de volgende wij ziging van het verkeersbesluit voor de gemeente Schiedam: Aritkel 1. Onder het hoofd „Wacht' verbod" wordt tussen de rubriek „Lange Nleuwstraat" en de rubriek „Nieuwstarat" ingevoegd de volgende rubriek: .Nieuwe Haven tussen de Westfrankelandsestraat cn de Vlaar- dingerdijk, nummer 55" (bord model WVR). Artikel 2. Onder f rt hoofd „Voor rangskruisingen of -splitsingen" wor den tussen de rubriek „Koemarkt Hoogstraat" en de rubriek „Noord eindeSchiedamseweg Vlaardingse- wegDorpsstraat" ingevoegd de ru brieken: Nieuwe Haven—Gordonstr., Nieuwe Haven, ars 11,104( bord mo del WVR)Nieuwe HavenMariastr., Nieuwe Haven nrs II, 104 (bord mo del' WVR); Nieuwe HavenWest- frankelandsestr., Nieuwe Haven nrs II, 104 (bord model WVR) (waarbij het verkeer over de Nieuwe Haven voorrang heeft). Van dit besluit staat voor leder be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig da ger na 31 juli 1959. Het adres van beroep wordt aan HJJ. de Koningin gericht, maar in gediend bij de Commissaris der Ko ningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Dit besluit Is in afschrift verzon den aan de desbetreffende hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswater staat, aan de Koninklijke Nederland se Toeristenbond ANWB, de Konink lijke Nederlandse Automobielclub, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeerde Sta ten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende de ge noemde beroepste-mijn ter visie ter gemeentesecretarie (stadhuis, afd. Algemene Zake:-.). Diversen: JtJIAANAPARK: Liclnfestljn. 8-12 u. LANGE HAVEN 129: Paris a Schie dam, 7.30-11 uur. P.v. De Snelvliegers vloog zaterdag 1, augustus met 83 duiven een wed vlucht vanuit Sittard, afstand 145 km. Gelost 12 uur. Eerste duif 14.38.53 uur, laatste duif 25.06.01 uur. Uitslag. 1 3 6 9, J v Rossen; 2 14 19 20, H J Tjaden; 4 10 12, G v Wingerden; 5 16, W Egging; 7, J Scheepmaker; 8 17, C Beljaare: 11 15, P J v Eijk; 13, Ohr Zweistra; 18, P Sprong; 21, J Tromp. Met stukjes en beetjes heeft hij toen het verhaal verteld. In het be gin was het allemaal wel prettig ge weest, maar tegen het eind van de week werd de stemming in het 'nest' er niet beter op. Toen heeft de 'bloedraad', waarin de hopman en de patïoulllelelders zitting hebben, straffen uitgedeeld. Roel, die voor die hopman alles deed wat hem ge vraagd werd, maar het vertikt had voor zijn mede-verkenners allerlei karweitjes op te knappen, moest met twee andere jongens voor de vierschaar. Voor het plan de boosdoeners zeepsop te laten drinken, heeft de hopman een stokje gestoken, maar het voorstel de jongens kaal te scheren had ook zijn instemming. En zo ging h'et haar er af; bi) de twee anderen, helemaal (de kale koppen werden bovendien nog met jam ingesmeerd), bij Roel bleef het bij een tonsuur en die baan dwars over zijn hoofd. De verontwaardigde moeder heeft de hopman van de Burgemeester van Ha&rengroep uit Schiedam onmid dellijk ter verantwoording geroepen, 's Middags kwam hij bij haar op be zoek. „Vindt u dat nou zo erg?" had hij gevraagd, „dat is toch zo weer aangegroeid." Verder vertelde hij, De Scheveningse firma John de Jager heeft na jarenlange experimen ten een manier gevonden om het mo gelijk te maken dat de Nederlandse consument het gehele jaar door „Hol landse nieuwe" kan eten. Tot au toe is de jonge groene ha ring alleen in het begin van de ha ringteelt te krijgen. De methode van de firma berust voornamelijk op het diepvriezen van de gefileerde jonge haring in een luchtdichte verpakking, waarbij de vis goed geconserveerd blijft terwijl de smaak er niet op ach teruit gaat De firma heeft aan het Ministerie van Economische Zaken te Den Haag meegedeeld dat zij bereid is in de toekomst aanvoeroverschotten uit de markt te nemen tegen een lagere prijs en deze een zodanige bewerking te doen ondergaan dat ze voor de consument behouden blijven en voc rote afnemers zoals b.v. de strijd macht knnnen worden opgeslagen. Hoewel een geheel nieuwe en grote fabrieksinstallatie nodig Is, zal de prjjs niet hoger liggen dan 22 cent per diep gevroren jong maatje. dat hij het als een doop beschouwd had, omdat Roel zijn eerste verken nerskamp meemaakte, maar toch ook aL straf voor zijn gedrag. „Dat is wei goed voor zijn moreel," voegde hijeraan toe.. Blijkbaar is het deze hopman vol komen ontgaan dat zo'n behandeling voor het front van de troep die her inneringen opwekt aan concentratie kampmethoden, door zo'n jongen als een vernedering ervaren wordt. En het is hem kennelijk ook niet hele maal duidelijk dat ouders, die hun kinderen aan zijn zorgen toevertrou wen. moeten aannemen dat een pad vindersleider daarmee een stuk ver antwoordelijkheid van hen over neemt, waarvan hij zich bij voort during bewust dient te zijn. Roel Prinsen heeft de hele zondag met een petje op rondgelopen en ook vanochtend had hij, zelfs in huis, nog die pet op. Zjjn hoofd is nu hele maal kaal; daar heeft de kapper voor gezorgd. Het gevoel van schaam, te, dat de hopman blijkbaar niet, maar Roel wel heeft, kon hij niet wegknippen. Roels moeder heeft een klacht in gediend bij de districtscommissaris van de Nederlandse Padvinders te Rotterdam, die een ernstig onderzoek toezegde. Gisteren is op het RFC-terrein het door de rayon-commissie van de KNHB georganiseerde straat-honkbaltoernooi gehouden, waar aan door een twaalftal straat- en schoolteams werd dselgenomen. Te elfder ure meldden, zich nog vier ploegen maar aangezien het wedstrijdschema reeds gereed was, konden deze pioegen niet meer ingedeeld worden. De tfvee Schiedamse schoolploegen deze te zien hitten was al een genot wisten zich niet m de finale te spe len. De Bemardusschool eindigde in poule 2 op de laatste plaats terwijl de St. Martinusschool in poule 3 als derde eindigde. Het toernooi is overigens voor de Rotterdamse en een deel van de Schiedamse schooljeugd een evene ment geworden dat het volgende jaar zeer zeker herhaald zal worden. Er waren op het RFC-terrein drie vel den uitgezet en hierop werden in 3 poules totaal 24 wedstrijden gespeeld. Met uitzondering van de finales duurden deze wedstrijden 25 minu ten. Voor de finales werd 40 minu ten uitgetrokken. Er is door de jongens hard voor de ere-pakn gestreden. Er was zelfs éen i jongen die uit Zandvoort overkwam om zijn ploeg te steunen. Bij het ne gental uit de Brederodestraat speel den twee jonge Amerikanen m Rotterdam op vakantie mee en Reeds op de eerste dag voelden op deze veel beter dan de Kasteel Sta verden geoutilleerde J, Henry Du nant de patiënten zich volkomen thuis dank zij uiteraard ook de goede zor gen van de omvangrijke medische staf, bestaande uit artsen, zaalzusters en helpsters en helpers. Onder commando van kapitein M. Poot voer maandag -vanuit Rotter dam da J.' Henry Dunant door het bedrijvige "Waterweggebied in de richting van de zee. Bij de Berghaven te Hoek van Holland draalde de J. Henry Dunant. De eerste nacht toef de men te vlaardingen. De volgende ligplaatsen deze week zijn Heusden, Cuyk. Tiel, Nieuwersluis waarna de ontscheping zaterdagmiddag te Rot terdam weer begint. Op de eerste avond van hun ver blijf aan boord van de J. Henry Dunant heeft Vlaardingen de patiën ten een zeer genoeglijke avond be reid, die was voorbereid door de heer G. G. Eykelenboom van het „orgaan van bestand" van de Her vormde Kerk, in nauwe samenwer king. met de afdeling Vlaardingen van het Nederlandse Rode Kruis. Het Rode Kruis, afdeling Vlaar dingen, zorgde voor een attractie bij de koffie, terwijl genoemde commis sie alle patiënten een leuk verpakt doosje Vlaardingse ijzerkoekjes aan bood. Voordat dit gebeurde hadden de patiënten al geluisterd naar een concert van ongeveer een half uur door het muziekkorps van het Leger des Heils, terwijl daarna het EJA- koor zich ook nog liet horen. Tussen half acht en half negen was er gelegenheid voor familieleden om de patiënten te bezoeken, waar van ook al een druk gebruik werd ge maakt. Volgens het vaarschema komt dit seizoen de J. Henry Dunant nog een- maai in de Vlaardingse haven, na melijk op 22 oktober. Dan zullen zich patiënten uit Utrecht en omgeving aan boord bevinden. Evenals in voorgaande jaren heb ben ook dit jaar enige Vlaardingse patiënten de boottocht meegemaakt met de „Rotterdamse week"; ln to taal vyf. ROEL PRINSEN nu helemaal kaal op zich. De New-York Yankee's eindigden uiteindelijk als eersten en legden hiermede beslag op de wisselbeker. Als persoonlijke prijs kreeg dit ne gental een miniatuur slaghout. De Rotterdams-Amerikaanse ploeg werd tweede en verdiende hiermee een echt slaghout. De ploegen, die eindig den op de 4e, 5e en 6e plaats, ont vingen een medaille. Bovendien werd aan de captain van de deelnemende ploegen een fraai herinneringsvaan- tje uitgereikt. Vorige week hebben een 35 Vlaar dingse Fortuna-junloren met hun leiders hun vakantie doorgebracht in het KNVB-jeugdsportkamp te Zeist. Hoewel de weersomstandig heden niet zo daverend waren heb ben zij daar toch een hele prettige week gehad. Er werd deelgenomen aan het voet baltoernooi met een B-elftal en 2 C-elftallen. Het B-elftal kwam uit stekend voor de dag en behaalde na 4 overwinningen onbedreigd de eerste prijs. Zelfs werd in de vriendschap pelijke wedstrijd tegen de winnaar ln de A-poule en wel de v.v. Kennemer- land met 21 gewonnen. Ook werd door de rood-gele jeugd met succes deelgenomen aan andere sportwedstrijden. Bij het tafeltennis sen, waaraan werd deelgenomen met circa 70 jongens behaalden de For- tuna-jongens Maarten Vink en Sjaak Weber resp. de eerste en derde prijs. De leden van de Vlaardingse atle tiekvereniging Fortuna hebben zondag in Den Haag aan atletiekwedstrijden deelgenomen. Verschillende deelne mers aan deze wedstrijden kwanten tot goede persoonlijke resultaten. Bij de meisjes C wist bij voorbeeld Beppie van Roon op de 60 meter ln de finale te komen. Zij liet een tijd van 9,3 sec. afdrukken. Bij het hoog springen behaalde Beppie de tweede prijs met een sprong van I m 25. Nel van Genderen legde in deze klasse de 60 meter af in 10,3 sec. Zij sprong 1.05 m hoog. Bij de meisjes A verbeterde Wies Fraterman het clubrecord kegelstoten met 6 cm. Zij bracht het op 10.33 ra. Tevens liep zij de 100 m en werd vijfde in de tijd van 14,5 sec. Bij de dames D liep mej. T. Sloot de 200 m in de voor haar goede tijd van 29,7 sec. en werd daarmee derde. Joh. Sprij liep bij de jongens B de 300 m en verbeterde zijn persoonlijk record met 0,6 sec. HU bracht dit op 40.4 sec. Bij de jongens A liep Gerard v. d. Wal de 100 m in 12.7 sec., sprong 4,96 m ver en stootte de kogel 9,37 m ver. HU verbeterde zijn persoonlijk record. Arie Brouwer liep eveneens de 100 m ln 12,7 sec. By de heren D behaalde Jeen v d Berg de 3e prijs op de 100 m In de zeer goede tijd van 12,5 sec. Terwijl Piet v. d, Linden de 100 m liep ln 12,6 sec. 1 AUGUSTUS Engels pond 10.60i-10.61 Amerifc. dollar 3,771—3,771 Franse frank 1,76921—1,77021 Belgische frank 7,551—7,561 Zweedse kroon 72,33—72,93 Duitse mark 90,191—90,241 Deense kroon 54,775—54,821 Noorse kroon 52,97—53,02 Zwitserland (vrij) 88,531—88,585 Canada3,93136—3,9416 Italiaanse lire 60,79160,841 ROTTERDAM. Maandag 3 augustus 1959. Aanvoer in totaal 1737 dieren. Vette koeien en ossen (naar schatting 1049)Varkens 688; Vette koeien le kw. 305—325 2e kw. 285—300 3e kw. 270—285; Varkens (levend gew.) le kw. 195; 2e kw. 193; 3e kw. 190. Zoals we gisteravond in ons postduivenoverzicht reeds vermeld den, het de weersgesteldheid lossing van de door de Rotterdamse Hond naar Bastogne gezonden duiven niet toe. Ook gistermorgen was het weer in Znidoost-België van dien aard, dat men het niet verantwoord achtte de korven te openen. In arren moede werd besloten de twee duivenauto's naar Nederland te doen terugkeren. Om ongeveer 6 uur in de morgen werd in de stromende regen de thuisreis aanvaard en re den de kolossale wagens ln één ruk door naar Rotterdam. Totaal 16.000 duiven maakten een vergeefse reis; hieronder waren er ongeveer 1200 van de liefhebbers der beide Schiedamse verenigingen, de SCV De Postduif en De Blauwe Dof fer. Eerstgenoemde vereniging gaf in het clublokaal de duiven aan de resp. eigenaars terug, terwijl de dui ven van De Blauwe Doffer voor het clublokaal aan de schie in vrijheid werden gesteld. Dit laatste was wel de snelste methode maar toch weer niet de beste. Een duif op dracht voelt als het ware instinctief aan, dat de af te leggen afstanden by een serie wedvluchten steeds groter worden en openen. raakt dus by een lossing op korte afstand gauw in de war. Of de duiven schade ondervonden hebben van dit langdurigs verblijf in de korven zal eerst na één of twee dagen blijken. Het is genoeg bekend, dat zelfs de zwaarste en verste vlucht voor een duif betr is dan de korf In het vliegseizoen 1956 Is de Rot terdamse bond iets dergelijks over komen. Dit was bij een vlucht op de oostiyn vanuit Canahruek ia Duits land. Hoe het nu in het komende week einde met de duiven zal gaan, hier over kan eerst donderdag een be slissing genomen worden. Misschien gaan de duiven dan opnieuw naar Bastogne maar het kan ook gebeu- ren, dat de vogels naar Luxemburg worden gezonden. Dan echter doet zich het nadeel voor, dat het verschil in vlieg&fstand voor de jonge duiven ineens weer te groot wordt.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1