Praten met elkaar over hobby's en luisteren m een ateur et 3000 toeschouwers revue soms net een Va in komende dagen Weer meer belasting aanslagen opgelegd Judotoernooi in Plantage 170 judoka's Eerste Oud en nieuw Schiedam in 'Weet je nog wel ieu n groot succes Gorch Fock kiest zee dk 8 verenigingen nemen cleel aan toneelwedstrijd 3 Was gestolen in Vlaardingen ening Vroede vaderen in de boot Ontvangsten in stijgende lijn Automobilist botst op taxi Het Vrije Volk Karper en voorn moeilijk te vangen Wisselkoersen KERMIS veruit de grootste HET VRIJE VOLK DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1959 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) De tientallen Schiedammers die hebben mee gewerkt aan de totstandkoming van de ten toonstelling „Werk onzer handen", hetzij door werkstukken in te zenden of te assisteren bij de inrichting, hebben gisteravond enkele ge noeglijke uren doorgebracht in de Beurs. De Schiedamse Gemeenschap heeft de goede gedachte gehuldigd om al die nijvere vrije-tijd- besteders op een contactavond samen te bren gen om hen met elkaar te laten praten over hun liefhebberijen en ook om .hun aandacht te vragen voor enkele vormen van vrije-tijds- besteding, die wegens hun vluchtigheid niet ten toon te stellen zijn. PANTALON De Broekenspeciaiist Menige voorbijganger bleef woensdagavond op de Lange Haven bij gebouw Arcade staan, waar zijn aandacht getrokken werd door muziek en er door de geopende deuren van de grote zaal ook nog wat te zien viel. Niet iedere nieuwsgierige kijker zal geweten hebben, dat daar gerepeteerd werd voor de aanstaande vakantierevue, die onder de titel „Weet je nog wel?" aan het Schiedamse publiek gepresenteerd zal worden. ZJ> (Van een onzer verslaggevers) Opnieuw hebben de verschillende program mapunten van de jeugdvakantiefeesten giste ren bijzonder veel belangstelling getrokken. De 'tweede amateurparade' in de muziektent in het Hof van Vlaardingen trok nog veel meer publiek dan zaterdag. Naar schatting 3000 mensen volgden rond de muziektent er was plaats te kort de prestaties van de amateurs. 1 voor de jeugd Voor 't eerst werd een modeshow-wedstrijd - gehouden. Niet minder dan zestig meisjes toonden gisteravond in zaal Harmonie, tot en met de laatste plaats bezet, de mooiste modelletjes. De oudsten hadden de toiletjes zélf vervaardigd, dé jongsten kwamen met de produk- ten van moeder of tante. (Van een onzer verslaggevers) Het Tiende Vakantiefeest van Schiedam bleef in de eerste helft van deze week beperkt tot de doorlopende evenementen als Lichtfestijn en (een nog drooggelegd en onvolledig) Paris a Schiedam. De komende dagen valt er echter weer volop te beleven. VANAVOND om acht uur voert in het Passage-theater de Zuid-Nederlandse Opera de operette „Das Land des Lachelns" van Lehar op. Weken lang Gein. bekendmaking (Van onze sociaal-economische redactie) Het gaat weer vrij' hard met het opleggen van nieuwe be lastingaanslagen. In de maand juni hebben de Nederlanders voor et l bedrag van bijna 300 miljoen gulden (om precies te zijn 299,2 miljdén) aan aanslagen in hun bus gevonden. Schaamte tfiSSR- dat voor 1959 was bera.ajr.cl. KTOJlt VClïl LoederICtTld ge Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 689S1 (Van onze eportrcsdactie) Meer dan 110 judoka's nemen deel aan het nationaal judotoer nooi, dat zaterdagavond op het Plantage-podium te Schiedam in het kader van het Tiende Vakan- tiefeest wordt gehouden. Hoewel de inschrijvingen bij de zwarte banden niet groot zijn, zal de winnaar van het laatstgehouden toernooi voor zwarte banden, Aad van Leeuwen uit Den Haag, het. di rect a! hebben op te nemen tegen Cock Visser van sportcentrum Rei nier Kulsker, die dikwijls goed voor de dag .kan komen. Bij de bruine banden zien wij Van Oosten uit Vlaardingen, Jo Winters uit Rotterdam, v. Kchteld uit Zeist, tezamen met de Dordtenaren Ad de Roo en Ritmeester. Aan spanning dus geen gebrek, waarbij zeker fraaie partijen en goede punten verwacht mogen worden. Bij de blauwe banden zien wij als grote kanshebber Hoekman uit Rot terdam, die als groene band in deze groep meewerkt. Of een Herman Kuyl van sportcentrum Reinier Hulsker en zyn clubgenoot Nico Raap, die zijn eerste partij tegen Hoekman moet maken, kans hebben geloven wij niet. Bij de groene banden is wederom Hoekman de favoriet. Wel kunnen de gebroeders Buitelaar uit Maas sluis en v. d. Dries en v. d. Boom, beiden van Sportcentrum Reinier Hulsker, voor verrassingen zorgen. Bij de oranje banden is v. d. Schee uit Rotterdam aan zijn kracht en gewicht verplicht om alles te ver slaan. Bij de gele banden valt wel op het grote aantal leden van Sportcentrum Reinier Hulsker, maar- of deze kers verse gele banden kans hebben, ge loven wij niet. Ervaring ontbreekt hun meestentijds. By de junioren zal Geert van Dijk 'an SCS goede kansen maken hoe pel hy voor het eerst als groene band uitkomt, na -het laatste toernooi als oranje bar.d gewonnen te hebben. Bij „alle categorieën" junioren lig gen de kansen voor iedereen wegge legd, De Vlaardingers v. d. Klink en Handstede zullen het niet gemakke lijk hebben met Henny Termaten uit £eist en de Utrechter Herscheil. Velen hebben van deze gelegenheid een dankbaar gebruik gemaakt. In de Beurs, waar de expositie van hun werkstukken al aanschouwelijke vorm heeft gekregen, maar zeker nog niet „af" is, was het gisteravond zodoende een ongedwongen gezellige drukte. De heer N, J. van Baarle, voorzitter van de Culturele Sectie van de Schie damse Gemeenschap, schoot dan ook in de roos, toen hy in zijn openings woord opmerkte, dat men ondanks wat dan ook reeds een totaai-indruk kon krijgen van „Werk onzer han den". Wat hem zelf betrof overtrof het in de Beurs tot stand gebrachte zijn verwachtingen verre, H(j hoopte, dat de tentoonstelling zeer veel belangstelling- zou trekken, voorai omdat öan nog meer mensen dan nu bijeen waren zouden zeggen: „Daaraan moeten we een volgende keer meedoen!" Want de heer Van Baarle. zei ervan overtuigd te z(jn, dat er in Schiedam meer „verborgen talenten" zijn dan door deze ten toonstelling in het openbaar worden gebracht. De aanwezigen hebben gisteravond niet alleen met elkaar kennis ge maakt (hetgeen meestal op uitvoe rige wijze geschiedde), maar zij heb ben ook een uurtje kunnen genieten van een gevarieerd en intiem pro gramma van muziek en poëzie. Vijf meisjes van de Schiedamse riiks-h.b.s. droegen enkele gedichten en prozastukjes voor en zongen on der leiding van hun muziekleraar A. adres. C. Pak een paar negro-spirituals. Gertje en Greetje Ferwarda, broei en. zus, brachten duetjes voor fluit en piano ten gehore. Hoogtepunt Een hoogtepunt in dit kleine programma was het optreden van mevrouw R. Wijker-Keller, die een kleine spinet bespeelde, en de blok- Quitist Van der Tak, docent bij de Schiedamse Toonkunst Muziek school. Samen lieten zjj enkele stukjes zeventiende-eeuwse muziek horen. De contactavond kan men officieel beschouwen als een geslaagde afslui ting van „het werk achter de scher men". Die schermen zullen zaterdag middag worden opgehaald door loco burgemeester H. Sabel. Dat „Werk onzer handen" veel be langstelling zal trekken, mag men voor de organisatoren van dit vakan- tiefeest-evenement wel hopen. Ook buiten de muren van de Beurs is er veel werk verzet. Vooral in propa gandistisch opzicht. De meeste Schiedammers zullen dit reeds ge merkt hebben, want overal in de stad hangen nu de affiches en raam biljetten en staan de kleurige pro- pagandaschilden. van „Werk onzer handen". (Van onze hengelmedewerker) Ook deze week ontbrak de karper bij de vangsten van de deelnemers aan de Schiedamse jeugd-hengel- competitie, terwijl het aantal ruis- voorns ook al niet te best was. Er konden namelijk maar twee voorns gevangen worden, waarvan die van P. Giesea met 20 cm de grootste bleek. Tegenover deze slechte resultaten staat echter dat de zeelt er deze week wel zin in had om gevangen te worden. Het was J. Beerman, die met twee zeelten van 41% cm de prijs van deze week in de wacht sleepte. In de totaalstand van de karper klasse is dus nog steeds geen veran dering gekomen, terwijl in de beide andere klassen, hoewel geen verande ring in volgorde plaatsgevonden heeft. De stand nu luidt: ruis voorn: 1 A. v. d. Sloot, 266% cm. 2 H. Giesen, 180% cm, 3 A. Korpershoek 146 cm. Witvis: 1 J. Beerman 273 cm, 2 W. den Hollander, 231% cm. 3 F. Giesen 106% cm. De winnaars kunnen hun prijs weer afhalen op het bekende De Sectie Toneel van de Schie damse Gemeenschap heeft de deel nemers aan de toneelwedstrijd, die het komend winterseizoen weer ge houden zal worden, bekend gemaakt. Evenals vorig jaar zijn er acht de finitieve aanmeldingen binnengeko men. De deelnemende verenigingen zijn: Brederode, Geron, Onderling Kunst genot, Het Zuiden, Othello, Schie dams Toneel, Tot steun in de Strijd en het Schiedams Onderwijzers Toneel. Dit seizoen zijn er drie verenigin gen, die voor het eerst deelnemen, te weten: Othello. Schiedams Toneel en Onderling Kunstgenot. Utile Dulci. Lutona en Kunst na Arbeid nemen dit seizoen niet deel. De twee eerstgenoemde verenigingen kunnen niet deelnemen, omdat zij momenteel te kampen hebben met het feit, dat sommige ervaren krach ten elders werk vonden. Kunst na Arbeid verschilt van mening met de Sectie Toneel over het al of niet spelen van premièrestukken en doet om deze reden niet mee. De jury zal dit jaar weer bestaan uit mevrouw Eva Hauck en de heren J. Everwijn en B. Bruins. Plaats van handeling is weer Musis Sacrum, waarschijnlijk weer op vrij dagavonden. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 iverd Vlaardingen is gisteren bezocht door wasgoeddieven. Niet minder dan zeven huisvrouwen uit verschillende wijken uit de stad kwamen in de loop van de dag op het bureau van politie om aangifte te doen van diefstal van wasgoed, dat buiten te drogen hing. Er verdwenen jurken, kousen, wol len dekens, een badlaken en een spijkerbroek. De .Viaardingse politie waarschuwt de bevolking er nu voor 's avonds en 's nachts geen was buiten te laten hangen en geeft het advies ook overdag goed op de was te letten. Gestolen is in een Schiedams warenhuis uit de tas van mevrouw A. S.—v. H. uit Vlaardingen een Portemonnee met dertien gulden. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: De vierkante recruut, 2 uur (a.l.j. Geen avon- voorstelling. UONOPOLE-THEATER: 't Kan n.et gekker, 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr.) Apotheek: Gouka en Co., Groenclaan 127. Diversen: JULIANAPARK: Lichtfestijn, 8-12 u. LmGE HAVEN 129: Paris h Schie dam, 7.30-11 uur. Massage-theater: Tiende va- kantiefeest, Zuid- Neder landse Opera brengt „Das Lands des Lach eins", 3 uur. Bioscopen; VRIJDAG PASSAGE-THEATER: De liefdesro man van een koningin, 2 en 8.15 jjur (a.l.). «ONOPOLE-THEATER: De danseres van de duivel, 7, 7 en 9 uur {18 j.). Jpotheek: wuka en. Co., Groenelaan 127. jjjyersen: JULIANAPARK; Lichtfestijn, 8-12 u. ^GE HAVEN 129: Paris a Schie- 7.30-11 uur. STEDELIJK MUSEUM: Opening ten toonstelling „Stoute kinderen, zoe- te kinderen", door loco-burge meester H. Sabel. 8 uur. AttCADE: Tiende Vakantiefeest In- «"Umcütaal Solistenconcours 8 PrUUr- ^A^TAGE: 'i jende Vakantiefeest, opvoering van twee wagenspelen «oor Theater Arlequino, 8 uur. Er wordt hard gewerkt. Musici, balletmeisjes en tonelisten willen o.l.v. regisseur Lou de Groot dit jaar een revue brengen, die de toets der kritiek kan doorstaan. In een zaal, waar de stoelen aan de kant staan, op een toneel waar slechts een rood gordijn hangt, wordt gewerkt., De entourage van publiek en decors bestaat niet en toch is de sfeer al aanwezig. Af en toe lijkt het op een Ame rikaanse showfilm: het bedrijvige gedoe in de zaal, het heen en weer lopen van de balletmeisjes, de mu ziek, die iedere keer inzet en ge willig weer ophoudt, omdat nét, dat nootje niet goed was, de regisseur die telkens weer opnieuw wenken geeft, kortom de hele enigszins nerveuze en toch prettige sfeer van een repetitie. Ook dit jaar bestaat de revue uit een afwisseling van individueel, en. groepsoptreden. Zang en dans, ge sproken woord (we noteerden o.a. steekjes onder water over het meïk- conflict) en muziek wisselen elkaar in vlot tempo af. Bekende liedjes De muziek is in handen van een beroepsensemble o.l.v. de heer Schroder. (Een van de orkest leden is de bekende alt- saxofo nist Karei Reijs)..Voor de muziek maakt men gebruik van bekende, goed in het gehoor liggende me lodietjes. Zo gaf men het Ita liaanse liedje 'Una rnarcia in Fa' de vlotte tekst JMet de vlag in top' mee. Phyllis Lightstone tekende ook dit jaar weer voor de balletregie. Zoals bekend, voert Lou de Groot niet alleen de regie, maar verzorgde h(j ook de tekst van de revue. Zijn onderwerpen deed hy op uit Engels pond 10,631—10,611 Amerik. dollar 3,77i3,771 Belgische frank 7,5517,561 Zwitserse frank 86,907786,9077 Zweedse kroon 73,9473,99 Duitse mark 90,21590.265 Deense kroon54,8054,85 Noorse kroon 53,99454,04) Zwitserland (vr()) 88Ü588,60 Canada 3,93)—3,931 Italiaanse lire 60,79160,84) Oostenrijkse schilling621631 de kranten of door zelf in Schiedam met open oog en oor rond te wande len. Oud en nieuw, de ruïne van Kas teel Oud-Mathenesse en het moder ne Nieuwland krijgen een beurt en zelfs Is hy weer eens de geschiedenis ingedoken voor een stukje, dat onder de titel "Het spel van Jonker Frans' voor het voetlicht zal komen. Spoken zal het ook in de revue en hiervoor riep men de geest van o,a, gravin Aleid op. Onder de spelers en speelsters zal men weer vele bekende gezich ten zien. Men heeft dit jaar na melijk geen auditie gehouden maar zelf de mensen, die men geschikt achtte aangezocht mee te doen. Het voordeel van deze manier van werken is, aldus redeneert men, dat men de beschikking krijgt over een kern van vaste én vooral ge routineerde spelers, die zo lang zamerhand het klappen van de (revue) zweep gaan kennen. Het enthousiasme onder de deelnemers is groot. Reeds drie maanden is men aan het repete ren en sommige van hen hebben zelfs hun vakanties onderbroken om aan deze laatste repetities mee te kunnen doen. Vakanliefeasl VRIJDAGAVOND (8 uur) begint in Arcade het Instrumentaal So listenconcours, dat zaterdagmiddag cm vijf uur wordt voortgezet, In totaal zullen 28 solisten, drie duo's en een kwartet zich laten horen. Gespeeld wordt in vijf afdelingen (2e, le, uitmuntend, ere- en su perieur) Dezejfde avond om dezelfde tyd opent loco-burgemeester H. Sabel in he' Stedelijk Museum de zomértentoonstelling „Stoute kinderen, zoete kinderen" en geeft in de Flantage het Theater Arlequino een opvoering van de twee wagenspelen „Het testament van vader Leleu" van Roger Martin du Gard en „Het huwelijksaanzoek" van. Anton Tsjechow. ZATERDAG wacht feestend Schiedam een bijzonder druk pro gramma, Om twee uur begint op de Broersvest de kermis te draaien. Om half drie wordt in de Beurs de tentoonstelling „Werk onzer handen" geopend en wordt een paar passen verder in Chez Guil- laume (Lange Haven 129) de drooglegging van het Schiedamse Parijs opgeheven. Om half drie ook is er op de speelweide aan de Vlaardingerdijk een hondenshow met een kostuumshow voor de begeleidende kinderen. Van drie tot vijf is er een hengelconcours voor volwassenen aan de Delftse Schie. Zaterdagavond om half acht begint in de Plantage een nationaal judo-toernooi, georganiseerd door Reinier Hulsker onder auspiciën van de Nederlandse Jioe-Jitsoe en Judo Bond. Bij slecht weer zullen de wedstrijden doorgang vinden in het Sportcentrum Schiedam aan de Westvest. De voorzitter van het comité Jeugd, vakantievreugd, wethouder H. K. van Minnen, keek gisteravond even beden keüjk naar de lucht. Enkele spetjes vie'«-n. Maar het bleek een dreigement te .yn, want even later was het weer droog en toen bleek het in 't Hof bijzonder prettig toeven. Reeds ver voor acht uur waren vele Vlaardingers naar 't Hof gekomen om verzekerd te zyn van een goed plaatsje. Dit laatste was wel nodig. Want toen de klanken van een accordeon opstegen, toen de acrobatengroep De Crocksons hun grollen lieten zien en toen de zang van de amateurs door 't Hof opklonk, toen was er op de wyde vlakte rond de muziektent reeds geen plaatsje meer onbezet. Voor zover ons bekend kwamen voor een demonstratie nog nooit zo veel mensen bijeen rond de Vlaar dingse muziektent Geboeid, maar ook menigmaal met een fluitconcert begroette de menigte de amateurs uit eigen stad. Amateurs ook waren de mannequins, die dapper in de Har monie rondliepen. Niet minder dan zestig liepen ermee op dit eerste modeshowfestijn van alle vakantie- feestjaren. Het was een bijzonder fleurig ge zicht de kleine meisjes met de „schattige" jurkjes te zien rondlopen. De actfeve secretaris van het co mité Jeugdvakantiefeest, de heer J. Wapenaar, toonde zich irs z(jn ope ningswoord zeer verheugd over de grote belangstelling en het enthou siasme van de deelnemers, die vaak wekenlang aan hun creaties hadden gewerkt. De dames van de jurytafel, me vrouw E. D. Beukers-van Drie!, me vrouw T. v. d. Windt-Soetmuller en mevr. J. Küchler-Penning, hadden beslist een moeilijke taak by de toe kenning van de prijzen. Een geluk was, dat de juryleden de modelletjes ook al een dag van tevoren hadden mogen zien. Mej. '5. D. Sparreboom heeft als een volwaardig „lady-speaker" de Mirjams, Marliezen, Belinda's en So- raja's de revue laten passeren. Wet houder H. K. van Minnen ten slotte reikte de prijzen uit: Kleuters: I. Thea Oosterberg (16% punt); 2. S. C. Collée (16 pt.)3. Tineke van Hees (eervol); 4. Ivonne Ferber troostprys) Nachtkleding: 1. Ina van Vliet (16 pt.); 2. Gerla Onkk (14% pt.); 3. Corrie Sterk: 4. Llneke Kuypers; 5. Corrie Rolaff. Japonnen: 1. Cocky Suiker (15% pt.); 2. Ineke Kloosterman; 3. Dicky Hofman. Gok de autopedwedstryden op het schoolplein van de Van der Palm school werden een succes. De uitsla gen waren hier; l, Henk Jansens; 2. Marrie Drop; 3. Roei van Leeuwen; 4. Leo Don; 5. Jan Bodegom; 6. Erwin Sehlitzler; 7. Leo Verhoeven; 8. Ineke Moné. Verliezersronüe; 1. jan v. d. Linden; 2. Duby Kattestaart; 3. Uddy Goosens. Met volle zeilen kiest de Gorch Fock zee. Het wordt de eerste oceaanreis naar de Ca- narische Eilanden) van dit nieuwe Westduitse opleidings schip. Het was een imposant schouwspel dit trotse schip te zien vertrekken. Maar ieders gedachten moeten tevens zijn uitgegaan naar de voorganger van deze driemaster, de Pamir, die in 1957 jammerlijk in de golven onderging. De burgemeester van de gemeente Schiedam maakt bekend, dat inge volge artikel 13 der Onteigeningswet, een afschrift van het proces-verbaal der door een Commissie uit Gedepu teerde Staten der Provincie Zuid- Holland op 7 juli 1959 in deze Ge meente gehouden zitting voor het aanhoren van bezwaren tegen het plan van onteigening ten name van het Rijk ten behoeve van de aanleg van de weg Rotterdam—Maassluis— 's-Gravenhage (Rijlcswegenplan 1958, no. 20) gedeelte: Schiedamseweg Broekweg van km 4280km 8600, met bykomende werken, een en ander in de Gemeenten Schiedam en Vlaar dingen, ter secretarie der Gemeente Schiedam (Afdeling Algemene Za-, ken Stadhuis) voor ieder, die dit verlangt, ter lezing is nedergelegd. Zaterdagmiddag 15 augustus gaan B. en W. van Vlaardingen en de leden van de Viaardingse gemeente raad varen. De vroede vaderen zijn uitgenodigd om zeilwedstrijden bij te wonen in de Viaardingse Vaart. De uitnodiging aan de raadsleden en B. en W. is verstuurd door het be stuur van de watersportvereniging De Bommeer. Op een dag in juni van dit jaar moest de wedstrijd worden uitgesteld. Een botsing ontstond gisteravond om half tien op het kruispunt Kem- brandtlaanVlaardingerdyk, toen J. K. met zijn personenauto rydend op de Vlaardingerdyk in de richting Vlaardingen geen voorrang verleen de aan 22-jarige taxichauffeur J. L. v. (i K.. die uit Nieuwland ko mend de dijk overstak. De wagen van J. K. draalde enige malen om zyn as. gleed zydelings naar de kant van de weg en raakte enige trottoirpaaltjes. Op het trottoir voor dansschool Schilperoord op de hoek van de Rembrar.dtlaan kwam de auto tot stilstand. Beide wagens werden ernstig be schadigd. Bestuurder K, kreeg lichte verwondingen aan gezicht en handen, die in het ziekenhuis verbonden wer den. K. is niet verzekerd. Canada gaat zyn aangrenzende zeebodem nauwkeurig onderzoeken met het oog op de mogelijkheid van exploit?,tie en de verdediging tegen duikboten. Minister Zijlstra heeft in de ge hele eerste helft van dit jaar nog weer wat meer aanslagen kunnen op leggen dan zijn voorganger Hofstra een jaar geleden. In totaal werd in de eerste helft 1959 voor 1511 miljoen aanslagen op gelegd. tegen 1361 miljoen in de eer ste helft van 1958, een toeneming dus ■van 150 miljoen. De toeneming komt voor 86 mil joen op rekening van de inkomsten belasting (een stijging van 1124 tot 1210 miljoen) en voor 48 miljoen op rekening van de vennootschapsbelas ting (een stijging van 131 tot 179 mil joen). Behalve het bedrag van de opge iegde nieuwe aanslagen is ook het be drag van de belastingont vangsten in de eerste zes maan den van dit jaar hoger geweest dan verleden jaar. In totaal betaalden wij dit jaar tot en met juni 3488 miljoen aan belas ting tegen 3308 miljoen in de over eenkomstige periode van 1958. Aan directe belastingen werd minder ontvangen, voornamelijk doordat de opbrengst van de inkom stenbelasting terugliep van 712 tot 683 miljoen. De opbrengst aan indi recte belastingen is evenwel met rond 190 miljoen gestegen. Dat komt o.a. doordat de omzetbelasting 69 miljoen, de loonbelasting 33 miljoen, de divi dendbelasting 23 miljoen, de invoer rechten 13 miljoen en de successie rechten 13 miljoen meer opbrachten. In totaal is aan niet-kohierbelas- tingen 2520 miljoen ontvangen, dat is 42 miljoen meer dan de helft van het totaal aan inkomsten uit deze belas- Met schaamte heb ik het stuk in uw krant over het kaalscheren van een. Jonge verkenner van de Burgemeester v, Haarengroep gelezen. Ik schrijf „met schaamte", omdat Ik zelf verkenners- leider ben in Schiedam en omdat Ik dit nu geen reclame vindt voor de verken nersbeweging. Het is toch ai zo moeilijk om een Jongen tegenwoordig voor een vereniging te boeien en als er dan nog leiders zijn. die concentratiekampmetho des gaan toepassen, zal het nog moei lijker worden. Volgens mij is de hopman van de Burg. v. Haarengroep niet voor zijn taak berekend en Ik hoop (en veie leiders met mij), dat deze hopman dan ook zo wijs zal zijn om zich vrijwillig als leider terug te trekken; en doet hij dit niet, dat hij dan uit de beweging wordt gezet, om te voorkomen, dat de Jeugd angst krijgt voor een jeugdbewe- B*ng, en ook omdat hij dan do padvin*» dersbeweging geen. slechte naam kan be zorgen. Die zou deze beweging door zulke gevallen zeker krijgen. H. Heus Jr., Nieuw® Haven 7a, Schiedam totaal aan inkomsten uit aeze oeias- t

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1