expositie in Museum Grote belangstelling op eerste avond lm 1 BB past niet in fi naar roerende roman iilPiPi,®-; Amateurmusici laten zich horen in Arcade KINDERLEVEN VAN VROEGER OP KOSTELIJKE TENTOONSTELLING Het Vrïj^ Volk STOUTE KINDEREN - ZOETE KINDEREN Plannen van 't Sted. Museum Wagenspelen waren succes mm bedden ADVERTEERT lliiiÈlS Radiosterren Rekruut liltStS Burgemeester opent nieuwe De Swarts meubelfabriek Predikbeurten Visafslag veruit de grootste krant van Nederland Doktersdiensten (Van een onzer verslaggevers) Onder overweldigende belangstelling er moesten tientallen stoelen extra worden aan gesleept heeft gisteravond in het Stedelijk Museum te Schiedam loco-burgemeseter H. Sabel de unieke tentoonstelling „Stoute kin deren, zoete kinderen", geopend. De heer Sa bel liet zijn officiële openingswoorden verge zeld gaan van de wens, dat in de komende weken vele honderden Schiedammers en ook velen van buiten de stad naar de expositie zul len trekken. Vooral hoopte hij, dat ook de kin deren zelf heel vaak op de tentoonstelling aanwezig zullen zijn. De expositie is de negende zomertentoonstelling in successie, die onder de auspiciën van de stichting „Schiedamse Gemeen schap" is ingericht. Ruim een maand lang heeft de conservator van het stedelijk Museum, de heer P. L. A. Janssen, samen met de bezitter van de grote collectie kinderboeken en oude speel- werktuigen, de heer P. van Veen, gewerkt aan dé inrichting van de expositie. t ""ft?- "ifZè siisiÉÉÉilli (Van onze filmredactie) Wie films gaat zien, waarin Brigitte Bardot speelt, doet dat om Brigitte Bardot te zien. En eigenlijkan men bij de aan kondiging van „De danseres van de duivel" volstaan met de mededeling, dat zij weer van top tot teen de hele film door, vrijdag t.e.m. maandag in Monopole aanwezig is. Ze kleedt zich wat minder uit dan gewoonlijk en ze gaat bijna angstwek kend weinig in het bad. Slechts één keer betrappen we haar in een handdoek gehuld. Ze zal toch niet aan zindelijkheid gaan verliezen? Het verhaal van deze film is ontleend aan een typisch negen- tiende-eénwse roman van de Fransman Pierre Louys. Bij het lezen van diens werken konden onze grootvaders niet onbe wogen blijven. het dappere kleermakertje Kinderleven, van vroeger. Een kostelijke tentoonstelling in het Stedelijk Museum van Schiedam geeft er een beeld van. Speelgoed, poppen, kiek-, kasten, portretten, maar voor al boeken en prenten helpen ons om ons in te denken hoe kinderen van vervlogen eeuwen leerden, lazen en speelden. HANEBOEKEN MOOI HANDSCHRIFT MOOIE KANT HET VRIJE VOLK ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 PAGINA 5 ■.-.-4 .85 y (Van. onze kunstredactie) Het Stedelijk Museum van Schie dam bestaat In oktober zestig jaar. Om dat te vieren richt de conserva tor, P. L. A. Janssen, met Kerstmis een tentoonstelling in van particulier Schiedams kunstbezit. Zeldzaam oud porselein en schilderijen uit alle perioden zullen bewijzen dat de Schiedamse particulieren ongewoon veel belangrijke kunst bezitten. Een rijk geïllustreerde en weten schappelijk bewerkte catalogus, door de Schiedamse Gemeenschap bekos tigd, zal de herinnering aan dit eve nement bewaren. toond. En men zal gouaches en schil- Vóór Kerstmis zal in het museum de collectie expressionisten van de Leeuwarder arts Straat worden ge- derlJen van Lucebert exposeren. 'In het voorjaar worden meester werken uit Elndhovense particuliere verzamelingen in Schiedam ten toon gesteld. Jonge Joegoslavische kunste- En de zomertentoonstelllng van naars laten daarna hun. werk zien. volgend Jaar staat ook reeds vast. Samen niet de Gebonden Kunsten Federatie wil de conservator een ten toonstelling inrichten, waarop men zien kan wat de mens met de dingen doet. De kersttentoonsteUlng van vol gend Jaar is gewijd aan Eduard Kor sten en zijn vader Kasper, twee fijne kunstenaars uit het eind van de vorige eeuw, wier werk echter zeer verspreid is. ZATSRDAO Bioscopen: PASSAGE-THEATER: De vierkante rekruut, 2 en 6.15 uur. MONOPOLE-THEATER: De grote JAzzcocktali, 2, 7 en 9 uur. Diversen KOOPMANSBEURS: Opening expo sitie „Werk onzer handen". 2.30 u. DELFTSE SC HIE: Hcngelwedstrljö, 3-5 uur. KERMIS: Om 2 uur opening. SPEELWEIDE. Vlaardingerdljk: Hon denshow. 2.30 uur. .PLANTAGEPODIUMJudotoernooi, 7.30 uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De hond van de Baskerville». Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur <14 jr.). CAPITOL: Fanfare. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (a.1.1. 'CENTRAALDe levensroman van Joseph Schmidt. Zaterdag en zon dag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (a.1.1. CINEAO (naast de Bijenkorf): Jour naal, waaraan toegevoegd: Het wonderlijke avontuur van Beertje Tlkkldom, 9-24 uur. CINEAC (ln Beursgebouw): Rlo Bravo. Zaterdag 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur; zondag vanaf 1.30 uur (14 Jr.). Zondagmorgen 11 uur: Qeen plaats voor wilde dieren (a.l.). COLOSSEUM: De lachende vage bond. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur: zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (a.l.). HARMONIE: De zwarte baretten. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur; zon dag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). LUMIÈRE: Kluchtig en luchtig. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (a.l.). LUTUSCA: Die giücküebste Frau der Welt. Zaterdag en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (A.l.). LUXOR: Orfeu Negro. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (H Jr.). METRO: Een huls vol neksen. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur; zon dag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). PRINSES: Hey Boy. lley Glrl! Zaterdag 7 en 9.15 uur: zondag dag 4.30. 7 en 9.15 uur (a.l.). Zaterdag en zondag 2 uur: Rlu- tln-ttn, de wolfshond (a.l.). REX: Laurel en Hardy b!J de lucht bescherming. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). THALIA: Geen cent voor de belas ting. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). •T VENSTER: De glimlach van een zomernacht, zaterdag 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr.). VICTORIA: De man die te veel wist. Zaterdag en zondag 7 en 9.30 uur (14 Jr.). 2 Zaterdag 2 uur en zondag 2 en 4.30 uur: Held! en Peter (a.1.1. e o Advertentie IM. Loco-burgemeester Sabei wees erin z(jn openingswoord op het werk van de organiserende stichting en van de samenstellers van bijzondere beteke nis te achten. Temeer omdat het moeilijk is ieder zomer weer een ten toonstelling te organiseren, die on danks het zomerweer de belangstel ling trekt. De heer Sabel was' ervan overtuigd, dat ditmaal een goedé greep was ge daan. Kinderlectuur De heer .Van Veen dook vervolgens enkele ogenblikken ln de geschiedenis van de kinderlectuur terug. Die ge schiedenis blijkt nog niet eens xo heel oud te zijn. Het heeft namelijk heel lang geduurd voordat men ont dekte, dat een mens gedurende een bepaalde tijd kind en later bij het groter worden volwassen wordt. Museumconservator Jansen ten slotte bewees met hoeveel, plezier en toewijding hen de expositie had in gericht. „Ik droom al Jaren van een museum, dat geheel aan het kind ge wijd is", aldus de heer Janssen, die onmiddellijk na deze uitspraak de be stuurders van het Stedelijk Museum geruststelde door mee te delen dat hij hiermee in Schiedam niet zou beginnen. De tentoonstelling is geen tent mi stelling zonder meer. Een kinderfilm- theatertje is in de gewelven van het museum te vinden. Daar worden bp regelmatige tijd stippen kinderfilms vertoond. Er is voorts gelegenheid voor de kinderen om zelf te schilderen. Er kan ook van de „kinderleeszaal" gebruik gemaakt worden en verder zal op regelmatige tijdstippen een poppetheater worden getoond. Na de plechtige opening maakten de genodigden een rondtocht door de expositieruimtes. De organisatoren van het vakan tie/eest te Schiedam hebben gister avond een oude traditie in ere her steld. door in de Plantage twee wa genspelen op te laten voeren. Het eerst werd .Jiet testament van Vader Leleu" gegeven, een amusante drie- akter van Roger Martin du Gard Vooral Will Steenbergen was in zijn dubbelrol als Vader Alexander en zijn halfbroer Vader Leleu uitste kend. Ook Erna Oosterling was als de dienstbode Torine heel aardig. Na een korte pauze werd het pro gramma voortgezet met een sketch van. Tsjechov. Will Steenbergen en Erna Oosterling speelden ook hierin goed samen, terwijl Theo van Duljn als de stupide huwelijkskandidaat een goed figuur sloeg. De dienstbode en Leleu, die op winstbejag uit zijn, smeden na de dood van Alexander een complot, om samen de erfenis te delen. De notaris, gespeeld door Theo van Duljn, wordt geroepen en Leleu speelt voor Alexander. Torine's plan nen mislukken nog bijna, als Leleu de hele erfenis voor zichzelf opeist, maar op het laatst keert zich alles nog ten goede, wanneer, zij tot grote vreugde van Leleu besluit bij hem in dienst te blijven. In de sketch van Tsjechov, die daarna werd opgevoerd, komt Iwan Wassiljewitsj Stepan Spepanowitsj om de hand van zijn dochter Natalja vragen. Door een ongelukkige samen loop van omstandigheden begrijpen de twee gelieven.- elkaar volkomen verkeerd en uiteindelijk wordt Iwan het huis zelfs uitgejaagd door de woedende vader. Wanneer Natalja echter hoort van het aanzoek, laat zy iwan direct terughalen. Jammer genoeg kan Stepan de schok niet ver werken en in plaats van zijn bruid te'omhelzen, sterft hij, tot groot ver driet van Natalja Advertèntie I.M. geen goud zo goed BROERS VEST 64 - SCHIEDAM Burgemeester J. Vader van Pyn- aekcr zal maandag het nieuwe be drijf van J, W. de Swart's meubel fabrieken N.V. aan de Emmastraat in JPijnacker openen, Het bedrijf was eerst in Vierdin gen gevestigd, waar echter de'ruimte te klein werd. In de nieuwe fabriek (met 'showroom) kan men ook voor de export gaan werken. De heer J. W. de Swart begon in 1935 met een eigen bedrijfje in Rot terdam, na eerst als meesterknecht te hebben gewerkt. Door de constante groei van het bedrijf was. men 'bijna jaarlijks genood* -akt om te zien naar een grotere bedrijfsruimte. In 1940 kwam men in Vlaardingen te recht. Herv. Gemeente: Grote Kerk: 10 uur; dr. H. J. Honders, Sassenheim; 5 uur: ds. mr. G. A. Alma/ Amster dam; Bethelkerk: 10 uur: dr. L. J. Cazemier; 7 uur: ds. mr. G. A. Alma, Amsterdam: Opstandingskerk:' "10 uur: ds. W. L. Dekker, Molkwerum; 7 uur: dr. L. J- Cazemier; Vredes- kerk 9 en 10,45 uur: ds. A. Groenen boom. Fernis; 7 uur: ds. H. Roelof- sen, Zeist. In het hartje van Schiedam is gisteren de kermis verrezen, die vanmiddag om twee uur is ge opend cn die gedurende de Va kantieweken in Schiedam voor veel feestvreugde zal zorgen. De hele dag Is gisteren besteed aan het opbouwen van de stands, ten ten, draaimolens, zweefmolens, poffertjeskramen en schiettenten. Overal trok de opbouw veel be langstelling, vooral van de jeugd, die van de vakantie geniet. Om dat het zo warm was tooiden de werkers zich menigmaal in dc vreemdste tenues. Brandjes ontstonden in een hoop afval en zaagjes op het terrein van de-modelmakerij fa. P. v. d. Hoeven aan de - Nijverheidsstraat en in pa- pierafval op. een terrein achter de Parallelweg. De brandweer heeft de vuurtjes geblust. •-T -Onze moderne ser.-bomb past in het Geheel niet in deze rol van dan seres. Zij pronkt met haar sensuali teit, zij is gretig en jongensachtig. En men begrijpt dan ook waarlijk niet, waarom de Eva van B.B. zich niet gemakkelijker schikt in de com fortabele liefde van Don Mateo. ROTTERDAM. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en el ders 200 kisten verse zeevis en 225 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: Tarbot kiein 105—135; Griet 1—135; Schol mldd. 48—60; Schol klein 3543; Schar 27—28; Zeebot 20—22: Schelvis midd. 3G39; Schelvis klein 1820; Kabel jauw midd. 4244; Kabeljauw klein 20—24; Makreel 35—37; Zeehanen midd. 4042; Zeehanen klein 12— 17; Wijting 1920;,Spiering 5085; „De danseres van de duivel"-is een Franse maagd, die in Sèvilla by haar eertijds beroemde vader woont en 'n liefdesaffaire opzet met Don Mateo, een niet meer jonge maar schatryke man. H(j wil haar graag tot zijn mai- tresse maken. Maar zy is trots en sadistisch. Zij. kwelt hem met schyn- baar bedrog, zij bréngt hem tot wan hoop. De arme Don Mateo moet haar nalopen, haar als naaktdanseres be trappen, met haar in een hobbelbus je een ordinaire artistieke tournee maken, vergaan van jaloezie, haar om vermeende ontrouw afranselen, om zijn kwaadaardigheid door ma trozen worden afgeranseld, in de ge vangenis zittenvoor hy haar ein delijk krygt Hoe moeiiyk het is, zelfs met een behooriyke dosis talent, een ster te worden aan de radiohemel dat wil de film „Llebe, Tanz und 1000 Schla ger" duideiyk maken, .Wie van vlotte radidwysjes houdt en zyn favorieten wel graag eens aanschouwen wil (in dit geval de vooral in Duitsland populaire Cate- rine Valente en Peter Alexander be nevens de orkesten van Kurt Edel- hagen en Lazy Osterwald)krygt van dinsdag tot en' met donderdag in Monopole, waar voor zyn geld. Zaterdag-, en zondagmiddag ver toont Monopole „Sjors van -de Rebellenclub". l'Hni Passage zet dé voorstellingen van „De vierkante rekruut" met in de hoofdrol Norman Wisdom tot en met zondag voort. In Schiedam zuilen de 'volgende artsen het komende weekeindezon dagsdienst hébben- dokter F>;Jun- gerfus, Jacob Catel&an 8, tel. 67355; dokter A. Q. C. Klomp, Juliana van Stolbergstraat 3, tel. 69952; dokter W. H, F. Meijer, Swammerdamsin- gel 43, tel. 69696. Vanaf vanmiddag 1 uur tot zondagavond' 12 uur is apo theek Van Westendorp, Singel 81, in Schiedam geopend. Advertentie IEL goede HERENKLEDING HOOGSTRAAT. 01 SCHIEDAM PUTSELAAH 32—34 ROTTERDAM Engels pond Amerik. dollar Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada - Italiaanse Ure O. schüUng Vrydag 7 augustus 10,61 i10.62 3,7753.T7S 7,56i7,561 86,561—86,61* 73,99—73,04 90,251—90.301 54,80154,855 53,031—53,081 3.94A—3,94fl 60.83160,881 14,63—14,64 Op de fraaie tentoonstelling „Stoute kinderen, zoete kinde ren", die gisteravond in het Schiedamse Gemeentemuseum is geopend, zijn de belangwekkend ste dingen te zien. Zo ziet men ln écn van de vitrines een specl- goedtrein uit 1820 (compleet) naast een modern treinstel op moderne rails. Voor speelgoed- liefhebbers is overigens nog veel meer te zien. \w_— OPENLUCHTTHEATER „0UKZI8T" 160490: WttmtOUK QUtSI EXfR8IEHA1) toneelgroep „hit masker" rondas 9 augutfui, 14.30 uur KINDERVOOBITEttINO Kaoxtao 6 l 0,40 ecu kcuia ran bet Openluchttheatèr ▼ana* 13.30 a.' De Schiedamse Gemeenschap heeft in het kader van haar tiende vakantiefeest een genoeglijke avond van amateurmuziekbeoefemng georganiseerd in de vorm van een instrumentaal solistenconcours. Stimulering van de muziekbeoefening-voor-liefhebbenj wekt na tuurlijk altijd sympathie en ook deze avond is voor de vele deelne mers een leerzame ervaring geweest. Altijd l'l'ijd In overeenstemming met liet ge moedelijke karakter van deze mu- ziekwedstryd heeft dé jury geen pro blemen gezocht en elke voordracht met een pry's bekroond: voor vol wassenen een miniatuurkruikje met Schiedams vocht en een diploma en voor de jongeren naast het diploma een reep chocola Het zou te ver voeren alle namen van prijswinnaars te vermelden, maai graag willen we toch de uitblinkers noemen, die by déze (voorlopige) be kroning de meeste indruk maakten. Dat waren de saxofonist M. van Et- ten, die de sonatine van Guillou speelde, en de klarinettist C. J. P. de Hey, die zyn eerste prijs met lof verwierf. De pianiste Juul Rinia van Nauta- Kreulen heeft met verzorgde piano begeleidingen zich verdienstelijk ge maakt. Vanmiddag om 5 uur wordt het concours voortgezet. Misschien is er dan iets mèer artistieke voldoening te verwachten SACHA NIEBOER Maar het is ons ook duideiyk ge worden dat deze resultaten van vrije- tydsbesteding niet zo heel hoog die- uen te worden aangeslagen, want de solisten, die vrijdag op de eerste avond in Arcade op het podium ver schenen, bicken over betrekkelijk weinig zelfkritiek te beschikken. Ze hadden zich zelf kunnen indelen in afdelingen zoals uitmuntend, ere- afdeling, of superieure afdeling. Hiertoe gaf ook wel de moeiiykheids- graad van het voorgelegde muziek stuk aanleiding, maar deze classifi catie zou toch gemakkelijk onder het lUbliek tot verkeerde vermoedens cunhen leiden. De uit de heren H. W. van By'nen en A. Bosch sr. bestaande jury had te schiften in veelsoortige prestaties, zoals van een nog heel jonge accor deonist of van een reeds bejaarde bespeler van de basgitaar in een gitaarkwartet, tot opmerkelijk vir tuoze vertolkingen van een klarinet tist in het concertino in Es van We ber en van een saxofonist, die heel knap een sonatine van René Guillou voordroeg. (Van onze kunstredactie) De tentoonstelling is bepaald niet alleen voor volwassenen niet histori sche belangstelling bestemd. Ook dc kinderen verwacht men er. Voor hen is er een leeszaal met moderne boe ken, een kelderruimte met bespan nen wanden die gaarne beschilderd willen worden, een zaaltje met oude schoolbanken 'waar geen les wordt gegeven maar een reeks stomme filmpjes gedraaid. De boeken en prenten zijn in hoofd zaak uit de unieke verzameling van mr. C. F. van Veen afkomstig en op dezelfde wijze driekwart jaar geleden in het Stedelijk Museum van Am sterdam uitgestald. De catalogus van die Amsterdamse tentoonstelling is een boekwerkje van allure en beteke nis. Schiedam voelde niet de minste behoefte om een nieuwe catalogus te maken en gebruikt nu het grote res tant. Men vindt er wel de geëxposeerde boeken en prentenin vermeid, niet echter de entourage van. poppen en speelgoed, die uit andere verzamelin gen werden geleend. En ook de naam van de tentoonstelling is veranderd. In Amsterdam; 'Kinderen lazen kin- deren lezen". In Schiedam: "Stoute kinderen, zoete kinderen'. Stoute kinderen? De Nederlandse literatuur voor de jeugd begint met Hieronymus van Alphens 'Proeve van kleine gedlgten', die in 1788 voor het eerst verscheenTerecht is aan deze pionier, wiens versjes over zoete kinderen zo'n ontzagiyk succes heb ben gehad, een hele vitrine gewyd. Men ziet er verschillende uitgaven, vertalingen, bewerkingen. Maar vóór met Van Alphen een aparte literatuur voor de jeugd be gon. drukte, men natuurlyk al school boeken, de ABC- of haneboeken bij voorbeeld, waarvan hier behooriyke voorbeelden uit de zeventiende en achttiende eeuw zijn bijeengebracht. Een keur van AB-prenten, met die ren, namen of beroepen, toont aan op wat voor verschillende manieren men het eerste onderwijs verant woord poogde te geven. Speciale aan dacht verdienen 'Spraak- Lees oefeningen ten dienste van doof stomme kinderen' uit 1858 en een plaat 'Geneeskundig onderwys' voor achterlijken uit dezelfde tyd. De grote eerste zaal van het mu seum laat o.a. een reeks volksboeken zien, die de jeugd waarschijniyk ge lezen heeft voor er speciaal voor haar verhalen werden geschreven. Een aparte vitrine js gewijd aan Robin son Crusoe, een van de meest ver spreide werken uit de wereldlitera tuur. Op het thema van de Engelsman Danie! Defoe, die overigens zyn ro man helemaal niet voor kinderen had bestemd) hebben goed bedoelende of handige auteurs veel gevarieerd. De vrouwelijke Robinson, De Hollandse en Zwitserse Robinson en alle moge. lijke andere boeken liggen naast de vertaling van het oorspronkeiyke werk. Byzonder fraai is de verzameling cailigrafische werken. De "Penne- konst' was in de zeventiende eeuw zeer ontwikkeld; men. schreef met de pen niet enkel ryk versierde letters maar ingewikkelde figuren, mensen, dieren. De jongelieden, die klerk wil den worden, leerden deze moeiiyke kunst beheersen omdat zy voor hun kantoor een goed handschrift nodig hadden. Het is onmogeiyk om ook maar een vluchtig overzicht te geven van al wat op deze expositie getoond wordt. Voorn! de zeventiende en achttiende eeuw zyn met veel prachtige en boeiende boeken en nrenten ver tegenwoordigd. De liefde van de ver zamelaar en van de conservator van het Stedeiyk Museum is kenneiyk minder uitgegaan naar de negentien de eeuw, die naar verhouding wat summier is behandeld. En dat men nergens een „Prikke- been" (eerste druk 1858) vindt, moet op een misverstand berusten. Er Is nog een enkel bezwaar fe ma ken. De kinderprenten uit de 18de en 19de eeuw zyn dikwijls nogal ruw of raar, primitief van inhoud en te kening. Nu beeft men by het samen stellen van de tentoonstelling iets te vee! op het mooie en iets te weinig op het typische gelet. Zo mist men bijvoorbeeld 'Jan dc Wasser, wiens vrouw de broek aan had. Zijn lotgevallen zyn vaak met platte humor verteld. Het verwante onderwerp „De omgekeerde wereld" (de boer trekt de ploeg, de vader krygt slaag enz.) is nergens vertegen woordigd. En evenmin ontdekt men de „Kinderschrik" of de lugubere waarschuwingen tegen dronkenschap, die voor een bepaalde tyd zo ken merkend zyn geweest. Door het grove en aanstoot-gevende weg te laten, heeft men het verleden geïdealiseerd. Wie ln deze vakantietyd erop let wat kinderen op een stoep of to het gras zitten te lezen, zal mis schien tot zyn schrik 'merken dat het meestal geen versjes van de toch zo populaire Annie Schmidt zyn, maar afschuweiyk gekleurde beeldverhalen van Amerikaanse af komst. Wanneer men ónze tyd wil typeren, mag men dié strips niet vergeten, hoe onbeniillig' ze ook zyn. En iets dergeiyks hebben de samenstellers van „Stoute kinderen zoete kinderen" helaas gedaan. Maar hoeveel boeiends en bekoorlijks bieden zy wel. Het is een genoegen om deze tentoonstelling zorgvuldig te bekyken en men mag hopen dat vele mensen zich dat .genoegen zullen gunnen. Al was het alleen om het spoortreintje uit 1840, of de prijscou rant van Neurenbergs speelgoed, of de legkaarten, of het zeventiende-eeuwse poppenmeubilair.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2