Orgelmuziek in Beurs: Werk onzer handen open Een bron van ideeën voor hobby-zoekers Tweede avond met goede prestaties KLEINE BASTAARD STEELT DE SHOW waldtSx! 4 na rust van EBOH: 2-4 SW oefent tegen Fraai judo in Plantage Zaterdagmiddagclubs zijn weer ingedeeld Duivennieuws mm mWÊM üöS Door ruit café ingeduwd 64.65.0 (3 lijnen) J Franse sfeer j op Schiedams Lange Haven M. van Dijk door KNVB onderscheiden cbiedammers onde/lkaar Kinderen plegen diefstalletjes in bad Groen oord SOLISTENCONCOURS Verpleegster onder bromfiets Juli gal' gunstig spaarcijfer te zien Wie ivas dat kind? Stieren aan wandel Sigaretten uit kiosk gestolen PAGINA (Van een onzer verslaggevers) Het openen van de tentoonstelling „Werk onzer handen" in de Beurs te Schiedam is za terdagmiddag voor loco-burgemeester H. Sabel door SG-voorzitter De Wolff schertsender wijs „onze traditionele vakantie-burgemeester" genoemd een gerede aanleiding geweest om enthousiast een lans te breken voor actieve vrijetijdsbesteding. Zijn woorden vonden gretig gehoor bij de aanwezigen, onder wie al menige nieuwsgierige bezoeker school. Daarna stelde hij de expositie officieel open door het minia tuur Ruth-concertorgel, een ingezonden werk stuk van de automonteur A. P. Teunissen, in werking te stellen. De pittige orgelmuziek klonk voortreffelijk in de ruime, hoge Beurs. Fotoivedstrijd Zaterdagmiddag zyn tevens de uit slagen bekendgemaakt van de foto- wedstrUd Europoort. Deze zUn: De hoop dat de tweede helft van het solistenconcours van de Schiedamse Gemeenschap meer niveau zou hebben, is vervuld. De musici die zaterdag na de pauze het podium van Arcade betraden, haalden met hun uitstekende prestaties het peil flink omhoog. Het regende toen eerste prijzen. 9 Wel ivat lang t Het rumoer van de Schiedamse vakantie/eesten is tot ver buiten on- ic stadsgrenzen te horen! Ze-komen, ie Rotterdammers, Vlaardingers, Al- meloërs en noem maar op. Zij over stromen het centrum, het Juliana- park en de Lange Haven. Op de kermis kan het saterdag avond voorkomen, dat je een- Schie dammer tegen het lijliep. Toch sag het er smart van de mensen: Bij de hondenshow met daaraan verbonden een kostuumshow aan de Vlaardingerdijk waren televisie en jilm present. Een journaaltje van de Schiedamse hondenshow zal vrijdag al in de Nederlandse bioscopen te zien zijn. De t.v., zogenaamd het meest actuele medium van tegenwoordig, komt pas in september met een re portage ervan in het programma De Verrekijker. De Schiedamse vakantie/eesten hebben door de jaren heen een goe de klank gekregen en dit jaar heeft de Schiedamse Gemeenschap er bij zonder veel werk van gemaakt, om dat het het tiende vakantie/eest is. Zaterdag was het wel een feestdag bij uitstek. De krant van vandaag staat er dan ook vol van: Werk on zer handen, Paris a Schiedam, judo toernooi, hondenshow, hengelcon- cours, enz. !n het Stedelijk Museum is in middels een aanvang gemaakt met ie voorstellingen in het poppenthea ter Colombine. Zaterdag hebben des morgens en 's middags vele kinderen genoten van Andersens sprookje Duim client j c". ..op hartveroverev.de ioi;ze gepresenteerd door Don en Li Vermeire's Marionettentheater. Ook de ouden van dagen zijn in de jeesidrukte-niet vergeten. Zater dagochtend hebben zij in het Passa ge-theater hartelijk kunnen lachen om die dwaze Norman Wisdom in „De vierkante rekruut". Deze week zullen de bejaarden ook nog een mid dagje de kermis op gaan. En intussen gaan Licht/estijn, de havenrondvaarten en het torenklim- men ook maar rustig door. Ja, liet is- feest in Schiedam, een feest waarvoor geen Schiedammer zich be hoeft te schamen en daarom zijn ze nu welkom in onze stad, al die Rot terdammers, Vlaardingers en noem maar op. De politie heeft in de afgelopen dagen verschillende kinderen betrap* .bet t)a<i Grocnoord kleine dief. stalletjes hebben gepleegd. Gisteren is een dertienjarig meisje op heterdaad betrapt toen zij geld uit een colbertjasje probeerde te ha len. Zij bekende dat zij al een paar keer portemonnees uit kleding had genomen, waaruit zij dan kleine be dragen ontvreemdde. „Er is misschien reden tot ontevre denheid over het leven van de mo derne mens," zo zei de heer Sabel. Hij betoogde, dat de meeste mensen niet aan een behoorlijke vrijetijds besteding toekomen. Passief vermaak als film, televisie en voetbalwedstrijd alleen is niet voldoende. Hij zei erg blij te zijn met de ten toonstelling „Werk onzer handen", die mogelijkheid opent voor dege nen, die met hun vrüe tijd niet al te best raad weten, omdat zij in de Beurs ideeën kunnen opdoen. Loco-burgemeester Sabel hoopte, dat de tentoonstelling voor velen een stimulans zou .mogen z(jn om hun vrije t(jd ook goed te vullen, om naast de passieve ontspanning die de moderne tijd biedt een actieve be zigheid, te verwerven. Dankwoord De voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer F. A. de Wolff heeft een uitvoerig dankwoord ge richt aan het adres van de tientallen inzenders en het handjevol irïrich- ters, de heren P. J. Mulders, Renè Schwarze, G. van Steenbergen en drie leerlingen van de Technische School. Ten slotte dankte hij de man „die in bijzondere mate verant woordelijk is voor deze aardige en zeer veelzijdige expositie, wie niets teveel was om deze tentoonstel ling tot 'een succes te maken, die er met enorme toewijding aan heeft gewerkt en er ontzaglijk veel tijd heeft ingestoken," de heer C. Stouthamer, HU vroeg het publiek een applausje voor de harde wer ker, dat spontaan gegeven werd. Gevarieerd De expositie „Werk onzer handen" is bijzonder gevarieerd en uitgebreid. Het opsommen van alle ingezonden werkstukken rfla jek kelommen -er- gen* Ge vindt er eenvoudig pitriet- werk naast het indrukwekkende mo del van een branderij, vervaardigd door een groep werklozen in de cri sisjaren. Modellen van boten en machine rieën, een roterend kleuren-diorama van het Da vos-sanatorium, schilde- rUen en foto's, houtsnijwerk, ma quettes, een enorme molen die tevens nuttig Is gemaakt als ventilator, te keningen, enz.. Het is slechts een greep uit een overweldigende veel heid. Regelmatig zullen In de Beurs ook films en dia's worden vertoond en demonstraties worden gegeven. De demonstraties bestaan uit glasbla zen, tapU'tknopen, breien op machine, linosnUden, maskers maken, hout- draaien en -snUden, draadfigur'en maken, glazuren en beeldjes gieten. BEGINNERS: le prijs: 35,—, A. van Grootveld, Van Hallstraat 80; 2e prijs: 25,—, F. J. A. Slieker jr.. Stadhouderslaan 88; Troostpryzen: 1 jaar gratis lidmaatschap APK Schiedam, W. Davidse, Van Schra- vendUkplein 69, Vlaardingen en B. A. Nulle, Blokmakersdwarsstraat 6b, Rotterdam. GEVORDERDEN: le prijs: 50,—, M. J. Sterk, P. J. Troelstralaan 175; 2e prijs; 35,P. van Leeuwaar den, Hogenbanweg 57a; 3e prijs: 25,A. C. Oudenaarde, Zegen straat 89a, Rotterdam. DIA'S: le pry's: 30,A. Schot, Burg. van Haarenlaan 883 2e prUs: 15,—, J. van Buuren, Veenlant- straat 20; 3e prijs: 10,A. Witsel, De Sav. Lohmanlaan 10. Van de in het afgelopen weekeinde gehouden duivenvluchten troffen de zaterdagvliegers het ditmaal weer het best. De vereniging „De Snei- vliegers" zond 67 duiven naar Preus- dorf, Duitsland, een afstand van 228 km. Om 11.15 uur werden ze bij zon nig weer en een zwakke oostenwind gelost. Aankomst eerste duif 13,45 uur, 1 G. Rietveld; 2 J. Scheepma ker; 3 P. Sprong. Prijzen waren bin nen vijftien minuten verdiend. De Rotterdamse Bond vloog vanuit Luxemburg een liefdadigheidsvlucht, waarvoor totaal ongeveer 15.000 dui ven werden ingeschreven. Om 6.05 uur werden de duiven gelost. Boven Nederland zat de lucht echter we gens de ochtendmist „potdicht", zo dat de duiven met grote tussenpozen binnenkwamen. Tot laat in de mid dag kwamen de vogels nog thuis. De vereniging „de Postduif' had in 'concours 755 duiven waarvan de eerste om 9.5 uur in zyn hok arri veerde. Winnaars waren 1 A. Smits; 2 C. Verboom (17 prUzen van de 28 dui ven); 3 A. Heeren. De prijzen waren pas in 1 uur en 45 minuten verdiend. De Nederlandse Algemene Bond vloog vanuit St. Quentin (Fr.), een afstand van 246 km. De vereniging „de Vrijheid" nam deel met 370 dui ven. Zij werden gelost om 8.30 uur. BU zuidwestenwind arriveerde de eerste duif om 12.7 uur. 1 A- v. d. Schalk; 2 G. Barzilay; 3 C. Zand boer. Ook deze duiven kregen het zwaar te verduren. TUdens een zware re genbul kwamen zij boven Schiedam aan. Eerst na anderhalf uur waren de prijzen verdiend. De verpleegster mej. F. H, J. Ver- Is&göTls 'zaterdagavond by liet'over steken' van" de Oranjestraat nabij de Oranjebrug tegen een. .bromfiets ge lopen. Mej." Verhagen kreeg een hoofdwond en werd naar de Dr. No- letstichting vervoerd, waar zU ook werkzaam is. De Franse student J. P. C. B., die in zyn land niet gewend is aan fietspaden, verleende zaterdag bU het links afslaan op de Vlaardingse- diik ter hoogte van de Vijfslui zen met zUn auto geen voorrang aan de 29-jarige bromfietser F. Rombeek uit Rotterdam, die op het fietspad reed. De bromfietser kon na verbon den te zijn in de Dr. Noletstichting naar huis worden vervoerd. MAANDAG: Bioscopen: PASSAuE-THEATER: maandag t.e.m. donderdag geen film. MONOPOLE-THEATEft: De danseres van ^de c^jlvel, 2, 7 en 9-15 uur Apotheek: Van Westendorp, Singel SI. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Stoute kin- deren, zoete kinderen, 105 en 1 10 uur. BEURS: Werk onzer handen, 2—5 en 7.3010.30 uur. Diversen: JULIANAPARK: LlchtXesttjn, 7.30— 11 uur. LANGE HAVEN 129: Farts a Schis- dam, 7.30—11 uur. BROERS VEST: kermts, tot 12 uur. PASSAGE-THEATERvakantte-revuQ •.weet Je nog wel?", 8 uur. DINSDAG: Bioscopen: PASSAGE-THEATER: Idem. MONOPOLE-THEATER: Liebe. Tana und 1000 Schlager, 2, 7 en 9,15 uur (18 j.). Apotheek: idem. Tentoonstellingen laem. Diversen: HOOFDhavenrondvaarten, 2 en 3.30 uur. Grote KERK: torenbeklinunen, 2 —4 uur. PASSAGE-THEATER: Jeugd voorstel- hngen van de toneelgroep Het «asker met „De avonturen van Hnokkio", 10.30. 2 en 4 uur. JULIANAPARK; idem. wnoe haven 129: idem. kXCEUOR-KANTINEKlaverjascon- coj-s o.l.v. SBKC. 7.30 uur, ^SAGE-THEATERvakantie-revue „Weet Je nog wel?", 8 uur. •PLANTAGE: Boksdemonfitraüe door boks ver. W. de Haan, 8 uur. Zelfs verwende concertbezoekers zouden veel genoegen beleefd hebben aan het fluitspel van de jeugdige A. J. Overgaag, die met niets minder dan Bachs eerste sonate (in b) voor de dag kwam en er twintig punten méér dan het voor een eerste pry's- met-lof gestelde aantal mee behaalde. Jammer was dat dit geacheveerde spel een beetje overschaduwd werd door een te sterke pianobegeleiding van Juul Rinia van Nauta-Kreulen, die overigens in haar assistentie weer veel slagvaardigheid aan de dag leg de. Hetzelfde aantal punten (200) be haalde ook de jonge trompettist M&- rinus Jansen in de virtuoos gespeelde fantasie over „Carnaval de Venise" van Arban. Hij 'had zich tevoren reeds met zijn zusje Joke laten horen in een geestig en uiterst moeiiyk trompetduo, (Dialogue van de Frarse componist-Bozza), waarin beiden him publiek verbluften met een voor ama teurs' ongewone technische vaardig heid. Ook daar was een eerste prijs met lof op zyn plaats. Een interessant, hoewel wat lang stuk bleek de fluitsonate van de ver geten Nederlandse componist J. W. Kersbergen, waarmee de jonge Naald- wUkse amateurfluitist J. C. M. van den Berg veel eer inlegde. Ook de verdere spelers en speel sters op de tweede avond hebben over het algemeen gemusiceerd op een wijze, die het publiek de buiten sporige lengte (vUf uur) bUna deed vergeten. We zullen ze niet alle noe men, te meer ornaat er-nogal wat com posities van dubieuze waarde door liepen (bv. weinig zeggende fanta sieën op operathema's). Maar stellig kan de Schiedamse Gemeenschap met tevredenheid op dit evenement terugzien. Een volgende keer zou de commis sie het euvel van onvolledige en fou tieve vermelding der programma nummers (bv. Ardan in pi. van Ar ban, Kum Lau in pi. v. Knhlau etc.) misschien kunnen voorkomen door niet klakkeloos over te nemen wat de kandidaten opschreven. Er was zaterdagavond aanmerkelUk meer pulbiek dan vrijdag, en dit heeft zich niet onbetuigd gelaten met applaus voor de overwegend jeugdige artiesten. SACHA NIEBOER. De maand juli In doorsnede on gunstig voor de spaarbanken in ver band met opnemingen voor vakan tiedoeleinden eindigde bU de Spaarbank anno 1820 te Schiedam met een aanzienlyk inlegoverschot. Ingelegd werd nl. 1.118.580,76 en terugbetaald 812.213,59. Het aantal spaarders nam toe tot 46.358. Deze inleggers hadden een ge- zamenlyk tegoed van 25.872.118,64. Met z'n zestigen presenteerden ze zich zaterdag aan de jury. In alle mogelijke kostuums en met alle mo gelijke soorten hondemendjes. Voor een café aan het Broersveld, waar hij een gedeelte van de avond had doorgebracht, wilde de Schie damse zeeman F. M. M. D. zaterdag omstreeks kwart voor twaalf de Uzerwerker J. W. v. D., ook uit Schiedam, in de neus bijten. Van D. nam dat niet en gaf D. een fikse zet, zodat hij door een ruit het café binnenviel. De schade be droeg 400.—. Van D. is ter ont nuchtering enige tUd op het politie bureau vastgehouden. De meubelmaker A. ten T. heeft zijn rywiel zonder slot op de Dam laten staan en mist nu zijn karretje. De scholiere W. van D. zette baar fiets op het Dr. Wibaut- plein neer en de scholier J. van D. liet een bromfiets aan de Marconi- weg staan. Ook deze beide waren niet op slot en verdwenen. De pompbediende C. Schenk van het tankstation van garage Unique aan de Nieuwe Haven is zaterdag 1 augustus een jongetje nagedoken dat bij het vissen te ivater was ge raakt. HU bracht het kind vlot op het droge. De politie zou de naam willen weten van het geredde jonge tje. Twee stieren wandelden vannacht om half twee op de Schiedamseweg en probeerden vandaar een weiland te bereiken. De politie waarschuwde de eigenaar de heer K. Bos, dia de dieren met behulp van zyn zoons ving en terugbracht. (Van een onzer verslag - geversx Zestig kinderen met zestig 'honden en hon derden toeschouwers, die het .zich zo makke lijk mogelijk hadden ge maakt. Dit beeld gaf de honden- en kostuum- show te zien, die zater dagmiddag aan de- Vlaardingerdijk te Schiedam werd gehou den. Alle honden paradeer den langs het podium van de jury, dat op sommige dieren dezelf de aantrekkingskracht scheen uit te oefenen als lantaarnpalen- Dat niet op ras of op stand werd gelet, maar uitsluitend op de verzorgde indruk die de honden maakten, bewees de -.uitsla". Een doodge wone kleine zwart-witte bastaard, die naar de naam Terry luisterde, ging namelyk met de eerste prijs stryken. Terwijl commentator A. J. Spaans uit Rotter dam grapjes in de mi crofoon lanceerde en te- levisie-omroepster Han- nie Lips voordurend erg kwamen de kinderen naar voren, die niet al leen hun hond hadden meegebracht, maar zich ook hadden gecostu- meerd. Een dokter met een verpleegster, een ooster se danseres, Dorus, Roodkapje en nog een tiental andorenlieten trots hun vcmommin- gen of tooisels zien. Ori ginaliteit gaf de doorslag. Winnares werd hier Inie Koeten, die een zwart truitje droeg en een groene rok van crèpe- papier, versierd met bloemen en lintjes. De 'volledige uitslagen luiden: hondenshow; 1 Fred Smit met Terry (bastaard), 2 Frans Wil- lemse met Petra (spa niel) 3 Inie Koeten met Beiven (samojeed), 4 MarUke de Hollander (bastaard), 5 Dora Wes- terholt met Whiskey (bastaard). kostuumshow; Inie Koeten, 2 Henny Tromp (crèpe-papieren jurk, beplakt met uitgeknip te hondjes), 3 Petra Speek bloemenmeisje) 4 Johnny Balm (Tom Poes), 5 Wilma Andorf- fer (kleine kabouter in het rood-wit-blauw). Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) Parijs heeft zUn Seine en Schiedam zijn lange Haven, maar beide hebben deze da gen Iets gemeen: het is er ty pisch Frans. Een platgeboom de schuit, beladen met muzi kanten van Harmonie, kwam zaterdagmiddag de Lange Ha ven opvaren; tamboers en pUpers vestigden er met pit tige muziek de aandacht op: Paris i. Schiedam is „offi cieel" open! In de- afgelopen week was dit vermaakscentrum ook open, maar toen was Paris a Schiedam nog drooggelegd. Thans kunt ge er een biertje of een glas wijn drinken, wan neer u koffie, thee en limo nade te gewoon vindt. Paris a Schiedam is heel amusant. Pièce de rêsistance (om in stijl te biUven) is het etablissement Chez Guillaume, waar men achter in een ver lichte tuin kunt dansen, voor op een terrasje kunt uitrus ten en in het gebouw kunt lummelen in een bistro of rondneuzen in het Louvre. Tussen Chez Guillaume en de Are de Triomphe, waaron der de Korte Havenbrug schuil gaat, is een Parijse markt met kraampjes voor souvenirs, parfums, bloemen, enz. Alle maal heel gezellig, dat is wel licht de beste betiteling van deze „collectieve 1'inzending" van de CJV voor de tentoon stelling „Werk onzer handen" I» V (Van een onzer verslaggevers) Hermes DVS heeft gistermiddag een 0—2!-voorsprong op EBOH na de rust zien veranderen in een 42-nederIaag doordat de Schie dammers te weinig conditie hadden om het hoge tempo van de tweede- divisieclub te kunnen volgen. Voor de rust was Hermes DVS aanval lend gevaarlijker dan de Dordtenaren, hoewel de verdediging van EBOH bij geen van beide doelpunten vrijuit ging. Na de rust was in de voorhoede alleen Cock van der Tuyn nog gevaarlijk, terwijl toen in de achterhoede alleen linksback Kiela en linkshalf Ten Braak hun voortreffelijke peil van voor de rust wisten te benaderen. scoorde Tak, een achttienjarige knaap, die van een derdeklasser uit Etten-Leur komt, met een gave kop bal. Deze gelUkmaker viel vijf minuten voor het einde en hij betekende voor Hermes de genadeslag. Twee minuten later schoot Jan de Visser (ook ex- Emma) van grote afstand raak en een minuut later paseerde Leen de Visser vier Schiedammers achter el kaar, waarna hU eveneens met een Reeds na vUf minuten was het 01. Broeders speelde te zacht terug op zyn keeper, waardoor Putters de bal kon bemachtigen. HU omspeelde de Dordtenaar en scoorde op zUn gemak. Een kogel van Van der Tuyn ketste daarna op de paal en een schot van Ten Braak vloog rakelings over het Dordtse doel. Bij de volgende goede actie van de Schiedammers bleef de Dordtse verdediging staan terwijl Van den Burg naar binnenstormde. Hij scoorde met een mooi laag schot, 0—2. Na de rust sloten de linies bij EBOH veel beter en omdat het rech- terverdedingsblok van Hermes toen te traag speelde, konden de Dordte naren met lange passes keer op keer verwarring stichten. Toch werden de eerste twee doelpunten van EBOH uit corners gemaakt. Eerst kopte de van Emma overgenomen Leen de Visser fraai raak (12), daarna Tijdens de zaterdagmiddag ge houden bondsvergadering van de KNVB, afd. Rotterdam, is de heer Marie van Dijk uit Schiedam onder scheiden- De heer Van Dijk heeft zich jarenlang voor de jeugdsport bijzonder verdienstelijk gemaakt. Hy genoot alleen reeds door zyn organisatorisch werk bjj het jaar lijkse schoolvoetbal- en handbal- toernooi grote bekendheid. Nog maar kort geleden heeft hij zyn activitei ten wat moeten beperken. De heer A. BUloo, die namens de afdeling Rotterdam van de KNVB de onder scheiding aan de beer Van DUk uit reikte, sprak echter het vertrouwen uit, dat men zo nodig weer een be roep op zyn medewerking zou mo gen doen. Namens de KNVB betuig de de voorzitter de heer Van Dyfc dank voor alles wat hij in een reeks van jaren voor de Schiedamse jeugd heeft gedaan. Bij de heer K. Bijl, Schiekade 4, staat een herenrywiel dat in de om geving van zijn woning onbeheerd is aangetroffen. Het is een fiets van het merk Union. (Van een onzer verslaggevers) DFC heeft zaterdagavond op tech nische wapens gewonnen, van een niet onverdienstelijk spelend, maar na de rust adem tekortkoraend SVV. De Schiedammers openden in de der tigste minuut van de eerste helft de score, maar in de tweede helft kon den ze de rap spelende, voortdurend switchende DFC'ers niet meer in toom houden. DFC had drie van zijn vijf nieuwe aanwinsten opgesteld; midvoor Hol- lInk (ex-Rapid), linksbinnen De Kreek (ex-Feijenoord) en linksbuiten Van Linstee (ex-Sparta). Van dit drietal was De Kreek veruit de beste en Hollink de zwakste, hoewel hij in de tweede helft totaal geen geluk had met een paar goede schoten. By SW waren Van Schyndel en Köneman de besten. De ex-DFC'er Wim de Groot speelde in de eerste helft een prima party, maar na de rust. kreeg hy van de stug dekkende Van den Bosch geen meter bewe- gingsvryheid meer. In deze fase van de aantrekkelijke wedstrijd speelde de hele Schiedamse aanval trouwens vry onsamenhangend. Het Schiedamse doelpunt was in feite het werk van De Groot. Hij speelde zich op de linkervleugel fraai vrij en schoof de bal toen op dc voet van de meegekomen Van Schijndel. Diens schot was onhoudbaar, O—I. Drie minuten na de rust maakte De Kreek geiyk. Op meer dan dertig meter afstand van het doel loste hy een vliegend schot, waartegen Tap machteloos was. Zeven minuten later werkte dezelfde speler een knappe combinatie van De Jager en Bellard met een beheerst schot af, 2—1. (Van een onzer verslaggevers) Een talrijk publiek heeft zaterdag avond in de Schiedamse Plantage genoten van fraai judo. Het natio naal judo-toernooi, georganiseerd door Reinier Hulsker o.a.v. de NJJB en in het kader van het tiende vakantiefeest, is een volledig succes geworden, ook al omdat het ideaal zomeravondweer was. Zo goed als alle wedstrijden wer den op volle punten beslist. Opval lend waren de revanches, die dezelf de avond nog genomen werden. Zo won Schipper uit Dordt in de finale groene banden van Hoekman uit Rotterdam, maar by de blauwe banden, waar zij ook beiden uitkwa men. was de uitslag juist andersom. Hetzelfde presteerden v. d. Bias ('s-Gravenzande) en de Hagenaar A. de Lange bU de zwarte banden en by alle categorieën. De uitslagen van de finale-partyen luiden Junioren: geie hand: Dykstra, Gouda verslaat Duiveman. Utrecht; oranje band; Pouw, Utrecht verliest van Wapenaar, Vlaardingen met houdgreep; groene band: v. d. Hoorn, Utrecht, wint van G. v. Dyk, Schiedam met 5e! heupworp; blauwe en bruine band; Termazen, Zeist wint van Herschel!, Utrecht op be slissing scheidsrechter; alle catego rieën: Teimaten, Zeist wint van Handstede, Vlaardingen met 4e heup worp. Senioren: gele band: W. Baren- drecht, Rotterdam, wint van F. v. Dyk, Vlaardingen met houdgreep; oranje band: Lands, Rotterdam wint van H. de Visser, Dordrecht met overname le beenworp; groene band: H. Hoekman, Rotterdam verliest van H. Schippers Dordrecht met houd greep; blauwe band: J. Heeck, Rot terdam verliest van B. v. Gils, Den Haag met 8e heupworp; bruine band; J. Winters, Rotterdam wint van H. Steneker, Utrecht op beslis sing scheidsrechter; zwarte banden: A, de Lange, Den Haag, wint van J. v d. Plas, 's-Gravenzande met houd- ?reep; alle categorieën: J. v. d. Plas, 's-Gravenzande wint van A. de Lan ge Den Haag met 8e heupworp. Een agent zag vannacht in de Warande een man die zich nogal on zeker gedroeg en vervolgens op de vlucht ging. De agent achtervolgde de man naar de Nieuwe Haven en greep hem op de Westerkade. De zakken van de man puilden uit van de pakjes sigaretten. Hy bekende een ruit te hebben inge drukt in de kiosk van de heer W. v. d. Vlies aan de B.K.-laan. Hij had er achtentwintig pakjes sigaretten weggenomen. (Van onze sportredactie) Ook voor de Vlaardingse, Maassluise en Schiedamse zaterdagmid dagclubs nadert de nieuwe competitie weer met rasse schreden. In verband hiermede laten wij hier de nieuwe klasse-indeling van de clubs volgen, zoals deze door de competitieleider, van de onderaf deling Rotterdam van de KNVB, is vastgesteld. In de eerste klasse gaat DVO '32 de strijd weer aanbinden met Barendrecht, GTB (Schiedam), Heinenoord, Insulinde, Melissant, PPSC (Schiedam), RSM, SNS,'ZBVH en ZWSH. De Vlaardingers zullen weer vele moeilijke wedstrijden tegemoet gaan, zodat wij ook het komende seizoen wel niet op promotie naar de KNVB moeen rekenen. De verdere indelingen zyn: 2e klas A: BVCB, Energie Boys, Goudsw, Boys, Groen Wit, GSS, NBSW, Rhoon, Sunlight en VVOR; 2e klas B: Den Bommel, DOS, GGK, GOZ, Stedos, The Red Stars, Vlaardingen, WHR en Wia; 3e klas B: Egelan tier Boys, Ermezo, Masc, Mullerco, MW '27, Oldi, Transito en VDL. Bes. le klas A: Bolnes 2, Hoogvliet 2, HVO 2. RVVH 3, SHO 2. Spyke- nisse 2, TOGR 2, Unicum 2, Zwart Wit 3, De Zwervers 2. Bes. le klas B: Barendrecht 2, Ca- pelle 3, Doto 3, DVO 2, GTB 2, Hei nenoord 2, PPSC 2, TOGR 3, Vlaar dingen 2, ZWSH 2. Res, 2e klas A: Excelsior M 3 Ex celsior P 3, HBSS 3. Hoogvliet 3, NSW 3. Spykenisse 3, TSB 3, Zuid- land 2, Zwaluwen 4. Res. 2e klas B; Barendrecht 3, BVCB 2, DOS 2, Gr. Wit 2, GSS 2, NBSW 2, Sunlight 2, VVOR 2, ZBVH 2. Res. 2e klas C: Capelle 4, HVO 3, MFB 2, RVVH 4, Rozenburg 2, Uni cum 3, zuidland 3, Zwaluwen 5, Zw. Wit 4. Res. 2e klas D: DVO 3, Gr. Wit 3. PPSC 3. RVVH 5, TOGR 4. TSB 4. Vlaardingen 3, VVOR 3, ZWSH 3. Res. 3e klas a: Doto 4, Excelsior M 4. HBSS 4, Hoogvliet 4. Insulinde 2, MFB 3, Rozenburg 3, RSM 2. Zwervers 3. Res. 3e klas B: Excelsior P 4, gtb 3, HVO 4, MW '27-2, The Red Stars 2- Rozenburg 4, TOGR 5, Zwaluwen 6, Zw. Wit 5. Res. 3e klas C: DVO 4, Excelsior M 5. HBSS 5, MW '27-3, PPSC 4 The Red Stars 3. Rozenburg 5, Vlaardin gen 4,. Zwaluwen 7. Res. 3e klas G: GGK 2, Gr. Wit 4 HCSZ 2, Mullerco 2. PPSC 5, RSM 4 Wia 3, SC Zuiderpark 2, Zwaluwen O.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1