yen: mmlM KORTJES IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN In Salomo' s mijnen: op zijn best Studentencabaret Bestuurswisseling bij Excelsior '20 Aannemersauto werd drie maal bekrast B. en W. van Vlaardingen nemen besluit terug linksbinnen L Door lange, magere man, maar er zijn er zoveel bedden Jubileum programma van DWS Bejaarde wint hoofdprijs op kermis wèmM Bejaarden naar expositie PLATE Predikbeurten DWS organiseert vierstedentoernooi KNBB vergadert Wisselkoersen Visafslag Bejaard koppel wint asconeours Jeugd hengelde in feestweek weinig Dok iersdieu sten Met brommer tegen vrachtauto Prominenten in ronde van' Woerden Hondenshow in journaal Goed spel Voor Romy-fans HET VRIJE VOLK ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) De vijf bejaarden, die vandaag het rusthuis „Erica" aan de Schiedamseweg te Vlaardingen zouden moeten verlaten, mo gen voorlopig nog blijven. Het college van B. en W. van Vlaar dingen heeft het ruim twee weken geleden genomen besluit het aantal bewoners van het rusthuis terug te brengen van negen tien op veertien, op verzoek van de exploitant van het rusthuis voor bejaarden, de heer H. M. Br earing, ingetrokken. De heer Breuringmag de bewoners van het rusthuis voorlopig provisorisch op de benedenverdieping onderbrengen en in die tussentijd moet hij ervoor zorgen, dat de afgekeurde zolder verdieping zodanig wordt verbouwd, dat de inrichting niet lan ger in strijd zal zijn met de voorschriften. BKOERSVE3T 64 - SCHIEDAM Overleg OVERTREKKEN MEUBELREPARATIE Wï'ÊM?- SS Hl tam Met een goed ingespeelde, vlotte en dikwijls heel geestige voorstelling heeft het Haagse Studentencabaret EL Hazmerreir gisteravond in Musis Sacrum veel succes gehad. De Schiedamse Gemeenschap heeft vanwege het tiende Schiedamse vakantie- feest de Hagenaars hierheen gehaald. Dat was een prijzens waardige daad. Kostelijke satires 1 1 1 Advertentie 1JY1. KOSTEN NOG GEEN DUBBELTJE PER WEEKEN NOG MINDER. De twintigjarige handbalvereni ging DWS start zondag het Jubi leumprogramma met een. ontmoe ting van het eerste dameselftal tegen Verburch. Deze wedstrijd zal op de Oude Dijk worden gespeeld. Op 23 augustus nemen de Schie dammers deel aan een monstertour- nooi. van SDA in Breda met twee heren-, één dames- en een jongens- en meisjeselftal. Voor dit evenement zijn ook buitenlandse ploegen uitge nodigd. Op eigen terrein wordt op 30 augustus 'een vierstedenjeugdtoer- nooi verspeeld. Hieraan nemen deel Animo uit Den Haag, Eindhoven, De Meeuwen uit Botterdam, UVG en DWS. Voor 6 september ten slotte staat Zoals men zich zal herinneren had het college van B. en W. ruim veer tien dagen geleden besloten, dat vijf van de negentien bejaarden het rust huis op 15 augustus verlaten moes ten hebben. Zou dat op die datum niet het geval zijn, dan zou het rust- huls gesloten worden. Totdeze beslissing was het col lege gekomen, nadat de dienst Bouw- en Woningtoezicht de zolder verdieping van de woning, waarin het rusthuis sinds 1 maart van dit jaar was gevestigd, voor verdere be woning was afgekeurd. De zolderver dieping was te brandgevaarlijk. Zelfs een brandladder was niet aan wezig. Dit werd geconstateerd nadat tal van controlerende diensten het rust huis hadden goedgekeurd. Nadat dc brief van B. en YW was uitgegaan is er een gesprek geweest tussen de heer Breuring en twee wethouders van de gemeente Vlaar dingen. 'Jt Het gevolg van dit onderhoud is geweest, dat de heer Breuring een brief heeft geschreven, waarin hij B. en W. verzocht heeft de beslis sing op te schorten en hem de kans te geven de bovenverdieping te ver bouwen, Voorts verzocht de heer Breuring de vijf bejaarden, die zou den moeten verdwijnen tot het tijd stip waarop de verbouwing achter de rug zou zijn,op de benedenver dieping te mogen onderbrengen. Het college van B. en W. heeft welwil lend op het verzoek beschikt. (Van een onzer verslaggevers) In de voorhoede van de Viaar- dingse derde kiasser KKYV'ÏK voet balt zondagmiddag in de 'wedstrijd tegen de tweede kiasser Spartaan '30 de weieerwaarde heer N. van de Ak ker mee. De heer Y'an de Akker is kapelaan van de St.-YVilUbrordus parochie in Vlaardingen. De elftal commissie van RKYVIK heeft de ka pelaan opgesteld onder de naam „Kappi". De wedstrijd tegen de Spartaan '20 is een oefenwedstrijd, die in Rotter dam zal worden gespeeld. Buiten „Kappi" moet ook Piet van Sehaijck bewijzen, dat hij ten onrechte een tijd in lagere elftallen ls opgesteld. De metgezellen van de voetballen de kapelaan, die op de linksbinnen- plaats is opgesteld zijn: doel: J- Suijker; achter: H. Lamers en C. Olsthoorn: midden: P. van Sehaijck, Aug. Olsthoorn en D. de Rond; voor: J. Bakker, Kappi, J. van Haren, D. Vermeulen en C Boose. In de komende competitie krijgt de kapelaan de kans WIK eens op een hogere plaats op de ranglijst te brengen. Twee jaar lang eindigden de Vlaardlngers op de onderste plaats, WIK voetbalt op 30 augustus in Schiedam tegen Hermes-DVS. Advertentie Ï.M. van stoeten, clubs, nieuwste stalen. Prijsopgave vooruit. Ook voor GROTE MARKT 19-21 (t.o. stadhuis), TELEFOON 67762 - SCHIEDAM Op initiatief van de organisator van het Verraaak-centrum, xnr. H. M. Janvier en de exploitanten, de heren H. Beekman, J. Bakker en Pierre Escobache, waren gistermid dag de Schiedamse bejaarden v/eer op de kermis van dit tiende Schie damse vakantiefeest. - Ze bezochten alle vermakelijkheden en werden in de gelegenheid gesteld ook hier en daar een gokje te wagen. De oudste bezoekster van het uit on geveer 100 personen, bestaande ge zelschap, de 91-jarige mevrouw Hin- ter trok zowaar de hoofdprijs in de grote puzzeltent/ hetgeen haar ta! van mooie prijzen opleverde. Herv. Gemeente: Grote Kerk, 10 uur: ds. J. A, Poelman, Kerkdriel; 5 uur: ds. Chr. J: Call, "s Gravenhage. Bethelkerk, 10 uur: ds. J. F. Storm, Nijbroek (gemeente Voorst)7 uur: ds. A. de Meijers, Rotterdam-Char- lois, Opstandingskerk, 10 uur: dr. L. J. Cazemier; 7 uur: prof. dr. W. C. van Unnik, Bilthoven. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. H. Smit Duyzendkunst, Amsterdam (ev. luth. pred.); 7 uur ds. Chr. J. Gall, "s-Gravenhage. Oud-Katholieke Kerk: geen dienst. Aan het jeugdtoernooi dat de handbalvereniging DWS 30 augustus organieert nemen behalve de organi serende vereniging deel ploegen van UVG (Schiedam): Animo (Den Haag); de Meeuwen (Rotterdam) en Eindhoven. Op dinsdag 1 september wordt in hotel Beyersbergen een buitenge wone districtsvergadering gehouden van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. De agenda vermeldt slechts één punt: de bespreking van de nieuwe statuien door de KNBB voorgelegd. Het extra libre toernooi wordt van 31 augustus tot 26 oktober ver speeld. Hieraan zullen deelnemen de' biljarters J H. van Duijl, C. Rug-, genberg, G. Valkestyn, R. v. Stigi- Thans, G. Buytenhek, J. v. d. Velde, B. L. van Soelen en M Kooij. In Kethel zijn. twee personen bekeurd wegens het vissen zonder vergunning in de vfjver van het Prin ses Beatrixpark. Drie jongens werden om dezelfde reden berispt. De 28-jarige Rotterdamse kan toorbediende M. C. P. heeft, zijn bromfiets op slot aan de Korte Ha ven laten staan. De brommer werd weggenomen. De zestienjarige J. B. F. O. mist zijn fiets, die hij aan de 2e Tuinsingel had gezet. De bromfiets van J. W. v. E. die op 12 augustus was gestolen, is door de politie in Rotterdam in be slag genomen. Ook de dader is ge grepen. Drie lammeren wandelden gis teren over het terras van Bad Groen- oord. De eigenaar heeft de dieren opgehaald en teruggebracht naar de weide. Engels 'pond Amerik. dollar. Franse frank Zwitserse frank Belgische frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenr. shilling 10,618—10,624 3,77{4—3,77f3 1,77,00—1,77,10 87,57187,621 7.56:4—7,561 73,01473,064 90,28—90,33 54.81—54,86 53.034—53,084 3,9633,964 60.854460,901 14,63214,642 ROTTERDAM, 14 aug. Aan de Visafslag werden heden van IJmul- den, Den Helder, Scheveningen, Vlaardingen, Stellendam en elders 200 kisten verse zeevis en 270 kg spiering aangevoerd. De prijzen wa ren: Tarbot klein 0,95—1,00, schol midd. 38—46, klein 25—27, schelvis midd 30—34. klein 24—26, kabeljauw gr 35—43, midd 32—34, klein 18—21 makreel 28—31, zeehanen midd 4— 46, klein 20—24, wijting 25—28, ha ring verse 28—31, spiering 0,60—030. Deze doorzichtige beeldhouw- constructie in de Rotterdamse Lijnbag.n speelt een eigen lijnen spel viet de gesloten constructie van de flats op de achtergrond. Te Cambridge begint maandag een conferentie van landmeters uit het Gemenebest. De conferentie duurt tot 26 augustus. Er zullen waarnemers aanwezig zijn uit Neder land, België, Frankrijk, de VS en Ierland. éen seniorentoernooi gramma. op het pro- Opnieuw zijn gisteravond in de kantinevan. Excelsior tachtig kla ver jaskc-npels in de weer geweest. Winnaar werd het al bejaarde kop pel Kasdorp-De Njjs met 4377 punten. Van de winnaars van het vorige jaar wist alleen mevrouw Bleecke zich ditmaal onder de prijswinnaars te plaatsen. De overige uitslagen: 2. v. d. Heu- vel-Tettero 4364 3. Zonneveld-Hers- bach 4294: 4. Grootreld-Bonefaas 4248; 5. v. Kasseren-Blerhof 4247 6. en 7 de koppels Jongengel-Pil en v. d. Burg, elk met 4180; 8. het echtpaar Hoek 4177; 9. v. Goch-Brands: 10. en 11. de koppels v. Leeuwen-v. Gent en Ooyrendijk-v: d. Moer. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de wedstrijdcommissie, dé heer J, de Boer. De feestweek heeft ook de deel nemers aan de jeugd-hengelcompe- titie naar de stad gelokt ert er is deze week weinig gevist. In de Jtarper- klasse viel niets op te meten en in de ruisvoornklasse werd H. Steen bergen weekwinnaar met 484 cm ge vangen vis. Met de enige gevangen zeelt van 34 cm werd J. v. d. Lee eerste In de algemene witvisklasse. De stand in de karperklasse blijft: 1. Chris Zalm met 3.88 m. Ruisvoornklasse: 1. A. v. d. Slot 266S cm; 2. Henny Giesen 219J cm. In de algemene wltvisklasge gaat J. Beerman met 273 cm nog steeds aan de kop. In Schiedam zullen de volgende artsen het komende weekeind dienst hebben: W. F. Meyer, Swammerdam- singel 43, tel. 69696; W. T. P. Nijen- huis, Burg. Knappertlaan 154, tel. 69880; Ch. Poll. Tuinlaan 92, tel. 67856, Apotheek: A. Gouka, Hoog straat 29. Bij de film „De mijnen van koning Salomo" naar de roman van Rider Haggard heeft de regisseur zich niet erg om het scenario be kommerd, hoewel de dialoog zo nu en dan vrij spannend is. Het verhaal speelt in Afrika en Allen Quatermain, de held van vele romans van deze.,Engelse schrijver, die In het begin van deze eeuw veel succes had met nogal sensationele vertellingen, heeft ook hier de hoofdrol. lir plaats van een mysterieuze vrouw, de welbekende „She", ontmoet hij hier op Jeugdige leeftijd een dame, die haar nian wil gaan zoeken. Haar echtgenoot, een .zekere heer Curtis, had hetnipt; .zo, plezierig bij zijn .'vrouw' die -blijkbaar*'override finan ciële' middelen f-hèschiktew'en begaf zich haarAfrika,,.waarohij.irtf achtte 'éen "schat te 'vinden, dié ergens in het binnenland verborgen moest zijn. Hei verhaal is heus lifet zo slecht geschreven, al leest men op het ogen blik liever iets van Peter Cheyney. Een beetje op de manier van YValter Scott, maar die is in" de Engelse lite ratuur toch altijd nog een goed voor- beeld. Afrika zien-we in deze film zo goed als maar mogelijk is: wij heb ben de aanbeveling van kenners De belangrijkste figuur fn dit groepje is Rinus Ferdinandusse, die volgens het programma niet minder dan alle teksten heeft geschreven, voor de regie tekende en na de pauze als conférencier optrad. Men kan zich moeiljjk voorstellen, dat hij amateur blijft, HU heeft voor dit genre een uniek talent. Zijn teksten waren dikwijls heel goed, zijn regie gaf blijk van grote vindingrijkheid en een uitstekend zaterdag Bioscopen: MONOPOLE: Rokende revolvers. 2, 4. 7, 9.15 uur PASSAGE: De liefdesroman van eert koningin, 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Stoute kin deren, zoete kinderen. 10—5 en 7— 10 uur. KOOPMANSBEURS: Werk onzer handen, 2—5 en 7.30—10.30 uur. Diversen: VOORHAVEN: rondvaarten, 1 en 3.30 uur. GROTE KERK.torenbeklimmen. 2-4 uur. JULIAN AP ARK. LlchtfestJJn, 7.30— 11 uur. LANGE HAVEN 129: Paris h Schie dam,-19,30—23" uur. STEDELIJK MUSEUM: Jeugdvoor stellingen. poppentheater coiombi- Oe, 1030, .2: en 4 uur. VLAAÊDtrJaBEDIJK; Vuurwerk. 9 uur.' ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATEERokende re volvers-. 2,- 4, 7 en 9.15 uur. PASSAGE-THEATER: De liefdesro man van oen koningin, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STEDELIJK MUSEUM: Stoute kin deren, zoete kinderen, JO-5 en 7 -10 uur. KOOPMANSBEURS: Werk onzer handen, 2-5 en 7.30-10.30 uur. gevoel voor het toneel. Zijn eigen op treden, eenvoudig maar zeker, kan nog persoonlijker worden, maar hsd toch al opvallende kwaliteiten. Het groepje van twee meisjes en vijf mannen toonde de aardigste studentikoze eigenschappen: opge wekte ongegeneerdheid, overtui gend plezier. Wat zy aan bekwaam heid en ervaring misten, vergoed den zij ruimschoots door hun op rechte en aanstekelijke ijver. Voor de pauze was niet alles even geslaagd. Ben nummer als „Verscho ten sterren" was van tekst net niet geraffineerd genoeg en had alleen door voortreffelijk spel gered kun nen worden. Rita Beeuwkes deed echter heel vermakelijk haar best. Na de pauze traden vier van de vijf mannen op als de „Willem Kloosbröeders". Hun satires waren kostelijk. Bijzonder geestig was de beschrijving van een monument, met een negatief en een positief element: een inet gebalde vuisten fors in de toekomst starende arbeider en een naar. het verleden lonkend' oud moedertje. Naar. mijn smaak toonde dit nummer vooral Rinus Ferdinan- duSses kwaliteiten van. schrijfkunst, regie en spel. Maar ook hét' Vale- .rius-nummer was satirisch cabaret op zeer goed niveau- Met nadruk moeten ook de presta ties worden genoemd van Hans Punt, die als componist en pianist voor treffelijk werk heeft verricht. Mede dank zij hem was dit optreden van het Haagse Studentencabaret soms verbluffend goed. Dit poppenhuis van karton is te zien op de tentoonstelling Stoute kinderen, zoete kinderen in het Stedelijk Museuni. In de negen tiende eeuw was het een geliefd speelgoed. - van van Leden van de verenigingen bejaarden worden op vertoon hun lidmaatschapskaart in de gele genheid gesteld maandag en dinsdag van twee tot vijf uur de tentoonstel ling Werk onzer handen te bezichti gen tegen een toegangsprijs van vijf tien cent. Marokko en Guinea zijn over eengekomen, dat zij diplomatieke be trekkingen zullen aanknopen. Zij zullen zich door ambassadeurs laten, vertegenwoordigen. MAASSLUIS. Mevr. Van der Nol- Broekman van de Maasdijk nam vrij dagmiddag op de Zuidwiik met haar brommer dé draai van de afrit naar de Jokweg te kort en reed tegen een vrachtauto, bestuurd door L. B. uit Maassluis. Zij sloeg met haar hoofd tegen de motorkap van de auto en viel achterover op het wegdek, waar zij bewusteloos bleef ligen. Zij is per ambulance naar het ziekenhuis te Vlaardingen vervoerd. WOERDEN De ronde van Woerden die op 29 augustus zal plaatsvinden, zal worden verreden om de Vredestijnprijs. Er is grote be langstelling voor deze ronde; mo menteel zijn er al meer dan 150 in schrijvingen binnen. Daaronder zijn prominente renners die tijdens de wereldkampioenschappen de kleuren van Nederland hebben verdedigd. van dit werelddeel niet nodig om te ontdekken, dat men getracht heeft de sfeer van het landschap In Tanganyika te treffen en dat men daarin bijzonder goed is ge- slaagd. Wel komen olifanten, leeuwen- spinnen en slangen op.gezette tijden aangehold om de léden van de kara vaan'angst aan te jagen en verdwij nen zy met dezelfde spoed, die de cameraman hun heeft toegemeten. Maar de opnamen van een bosbrand met vluchtende dieren kan niet zo gemakkeiyk geregisseerd worden en is niettemin subliem weergegeven. Ook de dansen vormen een boeiend schouwspel. Dc show van honden en ver klede kinderen, die in het Schie damse vakantiefeest werd gehou den, ziet men deze week in het journaal van Polygoon. Jongetjes, die hun hond een goede beurt ge ven, meisjes die zich verkleden, leiden een paar flitsen in van de grote gebeurtenis zelf. En ten slotte ziet men de win naars: de best verzorgde hond en het best gekostumeerde kind. De hond kijkt onverschrokken in het rond, het meisje is wat verlegen. Van dinsdag t.m. donderdag in Monopole. In de film „Rokende revolvers" komt een conflict aan de orde tussen twee broers, samen de beheerders van een ranch. De oudste (Robert Taylor) heeft uit noodzaak dlkwyis moeten doden.. Maar nu ze in een rustig dal een' bedrijf hebben opgebouwd, is hij -vre- delievend genoeg om de wapens, te laten rusten. Anders is het gesteld, met zijn schietgrage broer. Er ontstaat een crisis In de aan vankelijk uistekende verhouding tus sen de beide jongemannen, als de jongste behalve een meisje, een ge vaarlijke revolver meebrengt uit de stad en daarmee zonder directe noodzaak enige moorden pleegt. Deze cinemascope kleurenfilm is uiterst kundig-gemaakt. Het conflict .tussen. de twee broers kreeg een re delijk goede verfilming en Vooral van Robert Taylor zagen we prima spel. De ongeloofwaardige positie van het meisje (Julie London) en een aantal nogal melodramatische ef fecten vielen in het niet door de spanning van het geheel. In Monopole, tm. dinsdag. In „De liefdesroman van een ko ningin" tin Passage) is .Romy Schneider slechts koningin. Dat is overigens het enige verschil met de Sissi-reeks, want weer hebben de makers niets onbeproefd gelaten om Romy Schneider sentimentele effec ten op de filmmarkt te doen werpen. Niettemin zyn er in deze film zo veel goede vondsten, dat we niet aarzelen het produkt (bij de Romy- fans) warm aan te bevelen. En wat geeft het eigenlijk, dat men de geschiedenis van de En gelse koningin Victoria met een zoet sausje heeft overgoten? Te gen de achtergrond van veel rijk dom en schitterende kostuums doet Romy 't weer best. In de jaarvergadering van Excel sior *20, die bijzonder druk was be zocht, zijn enkele bestuursmut&ties aan de orde geweest. Tweede pen ningmeester, de heer A. Vollebregt, (Van een onzer verslaggevers) spoorivegman. Best mogelijk, dat deze het Overschieseplein had zien komen Een 28-jarige Vlaardingse "araee - «et verlies van zijn vriendin toe- op "een nieuwe fiets. Hj had erg houder, menigmaal als noodwachter Op het spiegelende lakwerk van schreef aan de verleideiyke nieuwe zenuwachtig gedaan. Anderhalf uur door de BB opgeroepen maar nim- een dure nieuwe auto, geparkeerd auto en zich had willen wreken door later kwam de politie naar de be- op het Overschieseplein in Schie- de wagen herhaaldelijk en duchtig kraste auto kijken en toen had zy dam, zijn 21 april grote krassen te !K;kras-sen> dacht de aannemer. over die zenuwachtige man verteld, gemaakt met een més, een spij— deed aangifte en de recherche Ook deze verklaring bracht ver- ker of een ander scherp voor- yerboorde de verdachte, die met stel- dachte niet aan het wankelen. Hij wern Zo ook od 25 anril en voor !ishei,d ontkende. Ook ter zitting gaf toe, dat hij een nieuwe en een de derdp en laatste kppr nn Van de Poh«ere<*ter hield de spoor- oude fiets bezat en wei eens een 97 oririi laatste keer op wegman vol, dat hü de auto nimmer aktetas op zyn bagagedrager had, mer verschenen, had zich nu wegens overtreding van de wet op de nood- wachtplicht te verantwoorden. had beschadigd. 27 april. De eigenaar, een aannemer, ge loofde eerst aan kwajongenswerk, maar bij een gesprek met een distil lateursknecht kwam hy tot een an dere verdenking. Deze distillateurs knecht woont asm de Boterstraat op een eerste etage met ruim uitzicht op het plein. Hij zit nogal eens voor het raam en hij heeft bi) die auto nooit krassende kinderen gezien. Maar wat zag hy in de morgen van de 25e en in het middaguur van de 27e april? Een lange magere man op een oude fiets mét een aktentas op de bagagedrager.die vlak langs de auto reed en een schuivende bewe ging met de rechterhand maakte. Nu ging de autobezitter wel eens uit rijden met een meisje, dat voor- dat ik hem herken." dien hartelijk bevriend was geweest De tweede getuige was een 21-jari- met een lange mavere. misschien we) ge huisvrouw, die. op de Spoeling- jaloerse en in elk geval autoloze brug staande, de spoorwegman van maar Ls dat zo ongewoon? En zijn li De distillaleursknecht, als getuige opgeroepen, bekeek dé verdachte aandachtig. „De lengte komt precies uit, edel achtbare. maar ik kan niet -zeggen er niet vele lange en magere mannen in Schiedam of elders? „Ik vraag vrijspraak, a! ben ik niet overtuigd van de onschuld van d.eze man," sprak de officier. De raadsman vond het niet nodig een pleidooi te houden en de politie rechter sprak de spoorwegman vry wegens gebrek aan bewys. „Ik heb niets tegen de BB, maar 's zomers hebben we het overdag erg druk en 's avonds nog drukker, dan kan ik heus niet weg," verzekerde hü. ;,'t Is een heel beroerd geval, want ik heb mijn vrystelling niet op tijd gekregen, a! zat er best een vrijstel ling in." „Elke zakenman, al heeft hij het nog zo druk, gaat toch wel eens een avondje met zijn vrouw uit? Dan kan er ook wei een avondje voor de BB af," meende de politierechter. „Bij mij niet, meneer!" „U lijkt me een gewichtig man, verdachte." „Ik ben niet gewichtig, maar "se rieus!" „Word dan ook een serieus nood- wachter!" Verdachte beloofde, dat hij in sep tember wel naar de BB zou gaan als -r een nieuwe oproeping kwam. „Voor alle last die u de noodwach- t-erij hebt bezorgd, geef ik u conform legde na zeven jaren trouwe dienst zijn functie neer. Als opvolger werd de heer M. Heynsbroek aangewezen. Ook het elftalcommissielid, de heer W. Peters trad at. Door splitsing van deze commissie in twee secties, één voor de KNVB-elftallen en één voor de teams van de Rotterdamse af deling, bleek vervanging van de heer Peters niet noodzakelijk. Op deze vergadering bleek duide lijk dat de nieuwe tweedeklasser goed gezond is. Het aantal leden is ge groeid tot 650. Aan de competitie zal met 10 senior-elftallen en 20 junior- elftallen worden deelgenomen. Hierdoor zag men zich genoodzaakt de speelgeiegenheid uit te breiden. De gemeente stelde hiervoor twee velden -in Kethel ter beschikking. In september zullen de voorberei dingen beginnen voor de viering van het 40-jarig jubileum, dat de wlt- zwarten volgend jaar te wachten staat. Deze aangelegenheden zijn in handen van een feestcommissie ge legd. Tevens kwamen er plannen op ta fel voor uitbreiding van het club lokaal. Voor het komende seizoen is de traming weer in handen van de heer v. Overdam, die ook nu-weer belangeloos zijn diensten aan Ex celsior zal geven. Alvorens de entree Ln de tweede klasse te maken, zullen de Schie dammers nog een viertal oefenwed strijden spelen. Zoals bekend wordt morgen aangetreden tegen het oud- kamploenselftal van SVV In deze wedstryd zal Excelsior met dezelfde opstelling verschijnen als waarmee de promotie naar de tweede Klas erd behaald. In de hierop vol - ui"!£5 J??et„e Ven daS®n en gende oefenwedstryden "tèêë^VFcr wees maar biy dat het geen gevan- .Quick Boys en DCV zal met ir>n»«„ gemsstraf is, zei de politierechter, j spelers worden geëxperimenteerd

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1