HUIB OZINGA BOEKT VIERDE OVERWINNING GROVE IMITATIE OP VRIJGEZELLENFEEST LEIDT BIJNA TOT VUISTGEVECHT vloeibaar fruit! Regeringsstandpunt over tunnelbouw nog niet bepaald Zeilen in Nieu wkoop Pool verdwijnt met passen en Nederland helpt Oostenrijk ZANDVOORT: Twijfel over bezoekcijfer Als hef gloeiend heef is drinkt heel Nederland De Muiick krijgt geen transfer Jongen verdrinkt onder vlot Etlierwegen gezocht voor kunstmanen Sportkiekjes van Protest toegewezen Koers naar Enschede Heerlijk, gezond fruit in zijn best verteerbare vorm... Al generaties lang is HERO Perl de parel der dranken. Bereid uit louter fruit volgen» de unieke „koud-steriele* HERO, methode. Daarom zo uitermate dorstlessend I >;.w Kies uit Hero's keurserie 12 verschillende dranken - 12 x beter 8 HERO Perl Cassis Ananas 8 HERO Cense Sinas Frambozen HERO Grape Fruit Tonic Tomatensap I HERO Appelsap Heromilk En nieuw Hero Prego (Van een onzer verslaggevers) Twintig Polen uit de mijn streek, die het afgelopen week einde in een bus wilden stap pen om een reis te maken naar hun vaderland, moesten toe zien, hoe de bus zonder hen vertrok. Hun landgenoot J. VV., mijnwerker te Heerlerheide. bleek te zijn ver dwenen met het reisgeld dat hij voor 40 passagiers had geïnd ais contact- man van een Valkenburgse busonder neming. Twintig reizigers konden de reis wel meemaken ondanks de verdwij ning van hun geid, maar van de twin tig anderen had \V. ook de passen met de visa bij zich. Het vermiste bedrag is ongeveer 2500. Aan vier van deze reizen naar Polen had W. deze zomer reeds zijn medewerking verleend. Maandagavond was hij nog steeds spoorloos. bereikte daarmee toen met. aat Blok de hoofdprijs ontging. Daar voor telden diens drie eerste plaat sen. zaterdag en zondag behaald, te zwaar. De tweede plaats die Wim Guide- mond in de 12 m2 sharpies bezette (hij moest de eer aan G. Vroege la ten) was toch nog voldoende om hem de hoofdprijs In zijn klasse te bezor gen. Jammer, dat C. Guldemond en C. Tierie moesten opgeven. De strijd werd er veel minder interessant door, In groep 1 van de 16 m2-streep- klasse werd J. Blonk verslagen door J. Bodegraven en J. A. de Haas, Blonk had echter in het weekeind ai zoveel punten verzameld, dat hem da» weinig schade meer kon doen. Voor Bodegraven en De Haas de voldoening, dat zij Blonk achter rich gehouden hadden, voor Blonk de vol doening. dat hij zich met zijn derde piaats toch nog naar de hoofdprijs gezeild had. Daar Welp ook J. G. v. d. Bosch wat aan mee. Hij werd winnaar in groep 2 van de 16 m2 streepkiasse. vve nauuen zaterdag en zondag nog niet veel van Van den Bosch gezien, nu zeilde hij weer eens heel sterk. P. Verhoeven bezette in die groep de tweede plaats. Achter hem finishte J. J. Botterweg. die het altijd wel zo ver weet te brengen, dat hij een prijs naar de Zaan meeneemt, J v d Bosch kwam ais vierde binnen." In groep l was dat J. Bourguignon. De strijd in beide groepen van de 16 P, s was- 2oais te verwachten, heel Huib Cteinga liet zich een Vierde overwinning niet ontgaan. Ook giste ren was hij de sterkste in de jeugd- kiasse. al gaf mej. Annelïes Vuncie- rink hem danig partij. Zij finishte als tweede voor p. Nefkes. tevoren drie keer tweede. Vol trots toonde de jónge Ozinga zijn rader zijn zoveel ste hoofdprijs. Al snoepte H. B. M. "Worst met gering verschil A. P. Blok de eerste plaats af in de Oiympia-jollen, hij In de Amstel te Amsterdam is gistermiddag de 14-jarige scholier George Berentsen verdronken. De jongen, die' niet kon zwemmen, was onder een vlot geraakt van het ge meentelijk botenhuis bij de Berlage- brug. (Van een onzer verslaggevers) Een incident dat het toch al zo bloedarme zevende 'Wereldvrijgezel- lencongres in het Limburgse Greven- bicht net niet kon gebruiken, veroor zaakte maandag enige opschudding in de ontvangstzaal van een brouwe rijdepot te Heerlen. Daar verschenen op de laatste dag van het Grevenbichter congres wel geteld 45 vrijgezellen in gezelschap van de ex-'wereldvrijgeze) nummer een' Gir Greyn en zijn echtgenote. Zij kwamen luisteren naar een uit eenzetting van d* Maastrichtse let terkundige Fran.» van Oldenburg Nu, ten beetje over-georganiseerd was het wel. Dit zegt men In Zandvoort en Haar lem, nu de wielerkampioenschappen in de badplaats niet die belangstelling blijken te hebben getrokken, die het dorp en Zuid-Kennemerland ervan hebben verwacht, maar zowel Zand voort als Haarlem en Bloemendaa) hebben geleden onder de vestingposi tie, waarin het district was gebracht. Gezien de vervoercijfers van de NZH (20.000 man in 300 busrltten) en van NS (12.000 mensen in 130 extra- treinen). twijfelt men dan ook wel wat aan het getal van 170.000 bezoe kers, dat de autoriteiten van het Cir cuit opgeven. De rijkspolitie noemde ons een ge tal van honderdduizend en iemand, die Zandvoort en de evenementen op het Circuit zeer goed kent, sprak van nog aanzienlijk minder. De algemene indruk in Zandvoort, Haarlem en Bloemendaa! is dan ook, dat dit getal beter de waarheid be nadert dan het hoge cijfer van de officials. In de Vrijheidsklasse kwam B. Sauer ais eerste binnen. Een mooi besluit van een matig gezeilde serie wedstrijden. J. de Ruyter, die in de vorige drie wedstrijden ook al niet uitblonk, plaatste zich nu ais tweede. Als derde kwam W. Snijders binnen. J. H. Aarst had echter een over treding geconstateerd en diende prompt een protest in, dat werd toegewezen. Snijders dus uitgeflo ten en Aarts van de vierde naar de derde plaats. Allemaal onvoldoende om F. Im- hoff van de hoofdprijs af te houden. Weliswaar kwam hij gisteren pas als zevende binnen, maar zijn twee twee de en een eerste plaats, tijdens de zaterdag- en zondagwedstrijden be haald, hadden zijn puntenvoersprong juist voldoendegrootgemaakt om deze tegenslag op te kunnen vangen. Naar aanleiding van het conflict DOSDe Munck en het bericht als zou de KNVB het verzoek hebben gekregen te beslissen of De Munck dispensatie kan worden verleend om in de aanstaande competitie voor «en andere vereniging- uit te komen, drelt men van de zijde van de voet- ba)bond mede, dat een dergelijk ver zoek niet is binnengekomen. Er werd;van bondszijde aan toe-, gevoegd, dat overgang van een con tractspeler naar een andere vereni ging op dit moment (na 1 augustus) onder geen enkele voorwaarde meer mogelijk is. Wim Koers, doclverdediger van Hengelo en het Nederlandse ama- (eurr'ftal. gaat het komende seizoen voor Sportclub Enschede spelen. Na onderling overleg is overschrij ving op korte termijn mogelijk ge bleken. Zoals bekend, komt Koers in de plaats van Jan van der Wint, die naar DOS Utrecht gaat. GENËVE (Reuter) Maandag is te Genève een grote radioconferentie begonnen. De vraag boe men de ether 'schoon' kan houden zodat on gestoord contact met kunstmanen mogelijk zal zijn, is een der belang rijkste van de agenda. Alle beschikbare radiofrequenties zijn verdeeld onder de verschillende staten, de scheepvaart, luchvaart en meteorologische diensten. Het wordt dus dringend nodig om speciale fre quenties vrij te maken ten behoeve van. kunstmaan-experimenten. Dui zend deskundigen uit 101 landen wonen de conferentie bij. Er worden thans nieuwe proe ven genomen met een nieuwe tele visiezender te Horby in Zuid-Zweden die een mast van 320 meter hoogte waarvan 37 met dodelijke afloop, heeft en naar berekening een gebied met meer dan een miljoen mensen zal kunnen bestrijken. HET VRIJE VOLK DINSDAG 18 AUGUSTUS 1959 PAGINA "6

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2