Nieuw en oud Schiedam verbonden door brug WABANT 't Amsterdamse Thor m beslissing Voetbalcompetitie van start met SYV-Noad Brandweer rukt uit m reco Werkzaamheden aan station vorderen Standhouders 'Werk onzer handen' nog eens bijeen OBK concerteert in Julianapark Inzameling voor KW F Geschrokken scooterrijder tegen hek Brandstichters aangehouden Wat zij* vingen chiedammers j elkaar onder VOOR SMALFILMS CAMERA'S Oudste inwoonster van Friesland zaterdag 105 jaar Voorstellingen van poppen afgelast Burgerlijke Stand MELDING BLIJKT 'LOOS ALARM' GEVONDEN Jeugd toernooi DWS Fransen en Duitsers nog niet eens over scliade vergoeding Nederlandse lening voor Fidel Castro Visafslag HET VRIJE VOLK VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 PAGINA 4 ï- PMTPiLOH De Broekenspeciaiist In Nieuwland komen er nog eens zoveel woningen als er nu staan. Op 1 januari waren er 2707 woningen gereed, J 637 in uitvoering en 1506 in voorbereiding. Terwijl, tegen- over de oude binnenstad, het fraaie moderne Nieuwland verijst, vorderen ook de werkzaamheden aan de Noord- r vestbrug, die de toegang vormt tot het nieuwe stadsdeel. J Oud en Nieuw Schiedam ontmoeten elkaar daar in een J' wei heel scherp contrast. Het bruggehoofd aan de kant van de binnenstad is inmiddels gereedgekomen. Het weg dek wordt binnenkort ook op de hoogte van de brug ge bracht. Dat laatste heeft aan de Nieuwlandzijde al plaats gevonden. De brug wordt in totaal twintig meter breed, waarvan twaalf meter rijweg zal zijn. De lengte zal 25 meter bedra gen, de hoogte 1,60 meter. Ook het werk aan het andere bruggehoofd is al 'n eind op streek. Het vlechtwerk is aan gebracht er. een klein deel van het beton (in totaal 580 m3) is gestort. foto film -jsisiiilft BlfflMf WtÈÊÈ mem hotterdajvise bioscopen Smr,£J' 7 en 9-15 uur ah'K1®ren maken de man, sri.\l en 9-30 uur (a.l.). —.-■■ ■>'i:V»r&.i*4.?ZjrH? '.Mi:!; i?,ii -W-ïTÏÏ Advertentie I.M. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68981 De man hief zijn armen met de op gestroopte hemdsmouwen hoog op. Een hevig gekraak en daar ging weer een stuk „Werk. onzer handen". De grote wegwijzer voor de Beurs werd langzaam aan afgetakeld. Links lagen de rode latjes, die aan de vlaggemasl waren gespijkerd, rechts kwamen de wilte bordjes met Nederland in kleu ren, fotowedstrijd, enz. Een h.b.s.-jongen kiuam de stoep af met een grote rol.karton onder zijn arm. „Wil je een leuke versiering voor je kamer?" riep hij. En inderdaad: ook die geestige tekeningen op kar ton, boven langs de wanden, waren al voor de helft afgescheurd. Aan de piano te midden van stuk ken hout en brokken klei zat "een: jongen, aan, de piano. Hij speelde Gershwin's Rhapsodie in blue op tien heel melancholieke wijze. Eh intusseni gingen de slopers door met hun werk tussen stapels tekeningen, een een zame maquette en hier en daar nog een schilderij. En ook in de afdeling boetseren trok niemand zich iets van dat trieste pianospel aan. „Die is van mij daar was ik aan bezig!" De Schie damse kinderen en enkele volwas senen kwamen er de vaasjes uit zoeken. die ze op de expositie hadden beschilderd. En organisator Slout- hamer keek vooral naar dit laatste enthousiaste groepje, midden in zijn teatoonslelling-in-ajbraak. Alsof hij uiilde zeggen: „Die zijn enthousiast en ze zullen het wel blijven ook. En daarom, ging het ten slotte allemaal!" Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) In het Julianapark concerteert za terdagavond om ilf negen het har monie-orkest Oefening Baart Kunst, Het programma begint met een ope ningsmars. Daarna worden Tsjaj- kowski-melodieën uitgevoerd. Het programma vermeldt verder de Hongaarse dansen no. 5 en 6 van Brahms (ana. L. Chomei), de wals l'Estudlantine van Waldteufel (arr. G. Wittmann), La Comtesse Maritza van Kalman (arr. P. Register)De Spookbrigade van W. H. Myddleton (arr. P. J. Molenaar) en Op een Per zische Markt van A. W. Ketelby. Het concert wordt afgewisseld met ver schillende marsen. (Van onze honkbabnedewerker) Zaterdag speelt op het sportcomplex Harga SW zijn laatste honkbalwedstrijd van dit seizoen in de competitie van de overgangs klasse. SVV gaat nu de strijd aanbinden met het Amsterdamse THOR. Deze ploeg verkeert in de middenmoot van de ranglijst. Om dat SVV afgelopen zondag voor de overgangsklasse is behouden door een flinke zege op De Spartaan, zullen de zenuwen de ploeg geen parten meer spelen. Zaterdag 22 augustus hoopt mej. Eva van der Meer te Oudeschoot bij Heerenveen haar 105de verjaardag te vieren. De oude dame, die reeds jaren in de Julia Jan Wouterstich ting te Oudeschoot woont, moet nu veel het bed houden. Ook haar ge heugen wordt minder. Zelden ver laat zij haar kamer op de eerste ver dieping van dit tehuis voor'bejaarde dames. Zaterdag hoopt men haar echter, als steeds op haar verjaar dag, in de conversatiezaal in de be nedenverdieping te kunnen felicite ren. Mej. Van der Meer is de oudste inwoonster van Friesland. In het kader van de straatpre- diking houdt het comité „Schiedam voor Christus" zaterdag een open luchtsamenkomst in de Plantage. Medewerking verleent een koor, be staande uit leden van de verschillen de Schiedamse koren. Tijdens deze samenkomst wordt de film „De Barmhartige Samaritaan" vertoond. Aanvang negen uur. De Schiedamse Gemeenschap heeft Se poppenvoorstellingen in het mu seum, die nog op het vakantiepro gramma stonden, afgelast, omdat de voorstellingen tot "nu toe onvol doende werden bezocht. De succesvolle expositie „Stoute kinderen, zoete kinderen" blijft veel belangstelling trekken, evenals de kinderleeszaal, de schildermuren en het filmkeldertje. Het filmprogram ma is zojuist weer vernieuwd. De tentoonstelling blijft tot en met 27 september geopend. WV-y- -w •Cé 4.'-.:? <yy Ondertrouwd: J. Baumöer, 25 jr. en P. J. C. Noojjen, 19 jr.; L. Bioch, 28 jr.- en M. C. Klapwijk, 27 jr.; A. W. F. Bogaars, 19 jr. en E. M. J. Kooïjman. 16 jr.; C. Breggeman, 18 jr. en J. M. van der Pluijm, 19 jr.; F. Burger, 27 jr. en A. J. van dei- Laan, 25 jr.; G. J. van Doorn, 26 jr. en A. M. L. Tuinder, 25 jr.; H. J. van Gerven; 27 jr. en C. de Regt, 19 jr.; J. Grüdelbach, 23 Jr. en G. M. Zandbergen. 22 jr.; A. J. de Koning. 29 jr. en M. H. Lensveld, 25 jr.; P. L. J. Lansbergen, 26 jr. en M. B. J. Rost, 24 jr.; A. Nels, 29 jr. en B. van Eijk, 21 jr.; A. P. Roovers, 23 jr. en J. Baas, 24 jr.; H, J. van 't sant, 23 jr. en J. E. Geerets, 22 jr.; D. M. Simons, 25 jr. en O. van Leeuwarden, 19 jr.; P. Wolvers, 21 jr. en W. M. van Oers, 20 jr. Geboren: Hinderkien Ch., d. v. P. H. Loch en G. G. de Raad; Robert, z. v. C. ten Bosch en C. J. Janse. Overleden; H. J. A. Brökling, oud 77 jr.; P. Brouwer, oud 29 jr. Getrouwd; J. van der Ree. 25 jr. met C. van Hattem, 20 jr.; F. Sla venburg, 27 jr. met J. C. E, van Til- borg, 22 jr.; P. Eikelenboom, 22 jiv met M. J. van Tiel, 20 jr.; W. J. Lub bers. 24 jr. met J. Neuschwanger, 21 Jr.; J. van der Heiden, 23 jr. met W. Weijgertsze, 30 jr.; J. Huigen, 23 jr. met C. J. van Genderen, 25 jr.: H. van Bree, 23 jr. met A. M. van Noort, 20 jr.; M. M. J. Mesritz, 24 Jr. met A. M. A. van Djjk, 25 jr.; A. J. de Wolf, 24 jr. met W. van Willigen, 20 jr.; W. van der Leiy, 29 jr. met M. H. Wolthuis, 23 jr. HZ en PC (Den Haag) en AZ en PC (Amersfoort) zullen in de hoofd klassecompetitie waterpolo een be- siissingwedstrjjd moeten spelen om het kampioenschap van Nederland. Donderdagavond namelijk hebben DZV en HZ en PC de laatste drie minuten uitgespeeld van de wed strijd, die destijds bij de stand 55 wegens duisternis werd gestaakt. Zo- wei de Haagse als de Delftse ploeg kon in deze stand geen verandering meer brengen. HZ en PC en AZ en PC zijn de competitie béide met 13 punten uit 10 wedstrijden geëindigd, zodat een extrawedstrijd op neu traal terrein zal worden gespeeld. De honkballers zullen ongetwijfeld hun uiterste best doen om de povere resultaten, die zij dit jaar in de com petitie hebben behaald toch nog zo veel mogelijk te verbeteren. Doch ook de Amsterdammers zul len hun best doen om hun voordeli ger positie te verdedigen. Zij zullen de overwinning, die in Amsterdam op SW is behaald, willen prolon geren en bewijzen, dat deze niet op een' vergissing berust. SVV daaren tegen zal alles op alles zetten om deze nederlaag te revancheren. We kunnen dus een aardige wed strijd tegemoet zien, met de winst aan de zijde van de baste ploeg. Als SVV speelt zoals afgelopen zon dag dan geven wij deze ploeg een goede kans de beide puntjes in de wacht te slepen. De wedstrijd vangt aan om vier uur. Om twee uur zal SVV 3 de strijd aanbinden met Ondina 2 uit Vlaar- dingen om de wedstrijd over te spe len, die nietig is verklaard door het opstellen van twee onrechtmatige spelers door Ondina, SVV, die toentertijd deze wedstrijd heeft verloren, zal zeker proberen thans te winnen. De ploeg zal dan ongeslagen zijn gebleven ged; ende de gehele competitie. Ondina echter zal ook zijn uiterste best doen deze wedstrijd te winnen, omdat het dan nog een kans tot promotie heeft naar de derde klasse van de KNVB. Tien jaren werkt nu de vereni- ging „Het Koningin Wilheimin» Fonds" om de middelen bijeen te brengen voor de kankerbestrijding. Maar tien jaren zjjn niet lang voor de strijders voor het ieven. Tegenslag en mislukking niet achtend gaan zij voort om het doel te bereiken cn met uw mede werking zullen zij slagen. Daarom moeten wjj volhouden hen te steunen. Deze steun kunt u in de ko mende week verlenen, wanneer de vereniging haar jaarlijkse collecte houdt. Werkt dan mede om de voortgang van de arbeid te ver zekeren. De Burgemeester van Schiedam, H. Sabe! (Van onze correspondent) In de Nieuwstraat in Spijkenlsse is vanmorgen de 24-jarige H. H. Riet veld uit Hekelingen met zijn scooter tegen een hek terechtgekomen, waar door zijn scooter grotendeels werd vernield. De scooterrijder die uit de richting Hekelingen de Nieuwstraat opreed, schrok van de vrachtwagen van de firma Van Genderen die uit de oprit van de Betonfabriek kwam. Hierdoor week hij naar links uit met het ge volg dat hij tegen een aan de kant van de weg staand hek terecht kwam. Zijn scooter liep ernstige schade op, zelf kwam hij met de schrik va-ij. De vrachtwagen liep geen schade op. omdat de chauffeur door tijdig remmen een botsing wist te voorkomen. De nieuwe voetbalcompetitie in Schiedam wordt door de rood groenen ingezet met een thuis wedstrijd aan de Bosrand tegen de ex-ere-divisicclub NOAD. De SVV'ers krijgen dus direct al een gerenommeerde tegenstander te gen zich in het veld om aan te tonen wat zij in deze nieuwe com petitie waard zullen zijn en bo vendien of de nieuwe oefenmees- ter Hans Croon in de korte tijd, HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68796 Weer zo'n ogenblik van grote drukte op de spoorovergang aan de OverschiesewegDe bomen zijn zojuist dicht geweest en het verkeer hoopt zich op. Binnenkort zullen deze moeilijke situaties uit de wereld zijn. VRIJDAG Bioscopen: •MONOPOLL"Het kamp op het bloed- eiland. 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Houseboat. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen stedelijk museum stoute Kin deren, zoete kinderen, 105 uur. Apotheek: A. Gouka, Hoogstraat 29. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het kamp op het bloed- euand, 7 en 9.15 uur: Rusty en de „vluchteling, 2 en 3.30 uur. PASSAGE: ^Houseboat, 2 en 8.15 uur. Apotheek: 1. Gouka, Hoogstraat 29. ARENA: Al lav Jesse James. 2, 7 en U0 uur (14 Jr). CAPITOL: De tien geboden, 2 en 7.30 „uur (a,i.j. centraal: Turf In Je ransel. 2, 7 en 9.30 uur (a.l.). CINEAC (naast de Bijenkorf): Jour naal 9—24 uur. CINEAC (in Beursgebouw)Do nacht 'oor de première. 9.30, 11.30, 130. _®A0. 5.30, 7.30 en 9.30 uur (a.l.). COLOSSEUM: De levensroman van Joseph Schmidt (a.l.). Donderdag: Jk ben een verklikker (18 jr). 2, 7 en 9.15 uur. HARMONIE: De vlerkante recruut. ,4: J en 9.15 uur (al.). LOMTÈRE: Al Capone. 2.15, 7 en 9.30 r,ïïï;„<18 Jr). PA: D® scherpschutter. 2.15, 7 i-jv-9;36 uur D4 Jr). °rteu Negro. 2, 7 en 9.30 "ur (14 jr). «ODie glückllchste Frau der "BX. Uit de brand ben Je.... n?'7 S.1S uur (a.l.). 7;,. z°!ang er, mensen zijn. ;'®i7 en 9.30 uur (14 Jr). VENSTER: De glimlach van een \rS2ü?acbt- 2« 7 cn uur (18 jr>. iurORlAFanfare. 2 en 8 uur (ai.), donderdag 8 uur: The smallest Snow on earth (a.l.). Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, tussen 3— 12.30 en 26 uur: wit kinderschoen- tje (r), bril. Te bevragen bij de vinders: wit fietspompje, Overzier, Bocrhavelaan 54c; damesparaplue, Alja, Brocrsvest 111; portefeuille met inh., M. J. v. d. Berg, Parallelweg 160a; damesporte monnee met inh., mevr. Siegers p.a. Klaproosstraat 1, Vlaardingen; tas met gereedschap, Esbach, Lange Ha ven 75c; damesportemonnee met inh. H. Blom, Prof. Aalberselaan 112; por temonnee met inh., wasserij ABC, Rotterdamsedijk 299; portemonnee met inh,, P. Overschoot, Schimmel- penninckstraat 29; kinderportemou- nee, M. de Jong, Villastraat lllb; damesportemonnee met inh., N. Tet- telaar, Lange Achterweg 3D; autoped, Leliveld, Troelstralaan 26; plastic bal. Ouwens, Tollensstraat 35b; teddybeer, van Rijen, Van Karnebeekstraat 66; speldje met blauwe ster, A. Wieg man, Van Beverenstraat 18; armband D Faber, Lorentzlaan 27a; zilveren broche, M. Kersen, Mariastraat 40b; armband, H. A.Sloots, Parkweg 90, Vlaardingen; leerboek, v d. Boogert, Am. van Solmsstraat 18a; regulatie beugel van kindergebit, R. Staat, Schaperlaan 18; zilveren rozenkrans, F. de Bruin, Van Ruysdaellaan 56; ring met sleutels, D. Krommenhoek, Prof. Kamerlingh Onneslaan 109b; ring met sleutels, J. Risse, Hoofd straat 249; damesbril, Roeling, Van Limburg Stirumstraat 6b; padvin- dersriem, De Jager, St. Jansstecg 6; 1 pr kinderschoenen. Verschuur, Lek straat 6a; wit vest. P. Doornbos, Nw. Maasstraat 50a1. blauw kindervestje, Hooghart, Schiedamseweg 74, Ke- thel; 1, blauw jongensjasje, Van Giesen, Westpolderstraat 17b; wit babyschoentje, R. v. d. Grij, Maas- traat 43; wit kindersóhoentje, Stro bos, Copernicusplein lb; handdoek en zwembroek, Bekkers, Stadhouders laan, 87; 1. blauw meisjesvest, Zwa- neveld, Vlaardingerdijk 133b. Ter voorbereiding van de zeven tigste Weense jaarbeurs worden op het Messe-terrein verbouwingen uit gevoerd. De voorlopige radio-' en te levisiehal wordt vervangen door een nieuw gebouw van. twee verdiepingen in staal en glas. De gevaarlijke spoorovergang in tic Overschieseweg gaat binnen kort verdwijnen. In de nacht van 26 op 27 september zal de laatste trein passeren. Nadien zullen de bomen hoogstens nog een of twee maal per dag dalen en dan uitsluitend om wagons met materiaal van de afbraakwerkzaamheden te laten passeren. In mei zijn beide sporen van en naar Deift al op hoogte gebracht, op 13 cn 27 september volgen de ver bindingen tussen Vlaardingen en Rotterdam. 13 september is de beurt aan de Hjn RotterdamVlaardingen. In de nacht van 26 op 27 september wordt doorgewerkt om het spoor van Vlaar dingen naar Rotterdam op.de juiste hoogte te brengen. Vanaf die datum zal het oude sta tion buiten exploitatie zijn. De rei zigers, die nu nog gebruik maken van de oude tunnel aan de zijde van de Overschieseweg, zullen de per rons dan via de middeningang be treden. Men houdt er nu al rekening mee, dat aan die zijde het nieuwe sta tionsgebouw gaat verrijzen, waarmee men in 1960 een aanvang zal maken. De plannen voor deze nieuwbouw zullen omstreeks de 27ste september, als dus de werkzaamheden aan de sporen en de perrons zijn beëindigd, door de Nederlandse Spoorwegen worden bekendgemaakt. Wegens brandstichting zijn twee inwoners van het gehucht Schuine- sloot in de gemeente Hardenberg aangehouden. Het zijn de 25-jarige R. K. en de 24-jarige H. Z, K. werd dezer dagen van zün bed gelicht nadat in een schuur met balen hooi brand gesticht bleek te zijn. K. be kende samen met Z. deze brand te hebben aangestoken. Thans heeft K. ook andere brandstichtingen bekend en wel op 2 en 3 maart Jl. By de laatste brand ging een schuur met enkele partijen stro verloren. Bei den zullen voor de officier van Jus titie te Almelo worden geleid. De jeugdcommissie van DWS houdt 30 augustus een vierstedenjeugdtoer- nooi ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan van DWS. Het toernooi begint om half elf en zal omstreeks vijf uur geëindigd zjjn. De deelne mende verenigingen zijn Animo (Den Haag), Eindhoven, DWS, Meeuwen (Rotterdam), UVG (Schiedam). (Van een onzer verslaggevers) In recordtempo is gisteravond de nieuwste schuimbluswagen van Vlaardings Vrijwillige Brandweer uitgerukt. Binnen de twee en een halve minuut na de melding was de wagen, volledig bemand, vanaf de brandweerkazerne aan de Hofiaan via de Julianabrug naar de smalle Landstraat gereden. Echter tevergeefs, want heel verbaasd keken de bewoners van het pand Landstraat 8, waarin de distilleer derij firma M. de Bruin is gevestigd, naar de halthoudende brand weerauto. aan de Westhavenkade wonende kapper meende gisteravond om 8.20 uur brand te zien in het pand Land straat 3. Z(S waarschuwde haar va der, die ogenblikkelijk naar café Concordia rende en daar het alarm nummer 4444 liet draaien. Er werd middelalarm gegeven. Achteraf is gebleken, dat in het pand Landstraat 3 in een open schouw wat houtkrullen werden verbrand. dat hij de rood-groenen onder zijn hoede heeft, reeds invloed heeft weten te doen gelden. Weliswaar zijn de oefenwedstrij den geen daverende successen ge worden, maar de nieuwe spelers Van Elderen en De Groot bleken on getwijfeld aanwinsten in de rood groene gelederen. Het vertoonde spel hield goede perspectieven in. Slechte generale repetities beloven in het algemeen goede uitvoeringen, hetgeen men tegen NOAD dus waar kan maken. De Tilburgers beschikken mo menteel blijkbaar over een goed team met o.m. de ex-middenvoor van DOS, Lammers, in de voor hoede, terwijl in de, aehterhe^de de ex-Fcijenoordspelbrs; Onderstal (in het doei) en Brilleman' (op de back plaats) goede steunpilaren zijn. De SW'ers komen ln de volgende opstelling binnen de lijnen; Tap, Romein en Van Elderen; Jan van Schijndel, v. Kampen en Hekman; voor; G. Slavenburg, Könemann, Corbeau, G. v. Pelt en de Groot. Scheidsrechter is de heer A. P. Formanoy. De wedstrijd wordt gespeeld aan de Bosrand. Het aanvangstijdstip is gewijzigd in twee uur namiddag. Advertentie I.M. Er bleek van brand niets te be speuren. „Wij hebben geen alarm gemaakt", zo kreeg de brandweer te horen van mevrouw De Bruin. Even tevoren had men bij de firma De Bruin nog een zestal jongetjes voorbij het kantoorvenster zien trek ken. Deze jongens hadden gekke ge zichten getrokken. Of zij daarna de brandweer hebben gebeld is niet be kend. De schuimbluswagen van de brandweer was al weg voordat de alarmsehel uitgebeld was. De brand weerlieden waren namelijk juist te rug van een oefening. Zij konden onmiddellijk gekleed en wei opstap pen. Hierdoor werden alle snelheids records gebroken. De brandmelding kwam omstreeks twintig over acht binnen. De loeien de sirene van de brandweerauto trok vanuit de binnenstad van Vlaardin gen veie honderden belangstellenden aan. Zij konden onverrich terzake weer terugkeren. Naar wij nader vernemen, hebben de jongetjes niets met het brand, alarm te maken. De dochter van een Voor de laatste maal zijn de medewerkers aan de tentoonstelling Werk onzer Handen in 4» Korenbeurs bijeengeweest, nu om herin neringen op te halen aan de totstandkoming van deze succesvolle expositie. De heer N, van Baart», yoorzitter van de culturele sectie van de Schiedamse Gemeenschap, sprak over de sceptische houding, die toonstelling had aangenomen. In een SG-vergadering werd het men aanvankelijk tegenover de plannen van een dergelijke ten- idee door een meerderheid verworpen. De enthousiaste minderheid zette echter door. Dat Werk onzer Handen zo'n groot succes werd is vooral te danken aan de activiteit van de heer stoutha- mer, die zich geheel heeft ingezet bij de voorbereiding en inrichting van de tentoonstelling. Omdat dinsdagavt -d door een ad ministratieve fout (men had zich bij het begin van de tentoonstelling ver teld) de verwachte tienduizendste bezoeker uit bleef, werd de fles cham pagne, die voor dat feestelijke feit was bestemd, aangeboden aan de heer Stouthamer. Daarna kreeg de heer Hans van Velzen het woord. H(j gewaagde van de perfecte samenwerking tussen de standhouders en van de waardering, die tussen hen was gegroeid. Daarna daalde een ware regen vaa geschenken neer op de verraste heer Stouthamer. Van Velzen bood een beeldje aan, er was een masker van Jan VVolffers, er waren sigaretten en een asbak, bloemen voor mevrouw Stouthamer en tal van andere aar dige attenties. Met een hartelijk en persoonlijk dankwoord richtte ten slotte de heer Stouthamer zich tot de aanwezigen. Hij spoorde hen aan zich in de be oefening van hun hobby zoveel mo gelijk te ontplooien. Voor de laatste maal werden dia's door de heer Van Rossum vertoond, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. BONN (AFP) De onderhande lingen tussen Frankrijk en West- Duitsland over schadevergoecHng aan voormalige slachtoffers van het na zibewind zijn wegens moeilijkheden voorlopig afgebroken. West-Duitsland wil personen uit zonderen, die op andere gronden dan van politieke of godsdienstige aard of vanwege hun ras geïnterneerd zijn geweest, zoals het geval was met verzetsstrijders of gijzelaars. Volgens Bonn is de schadeloosstelling van deze personen verzekerd krachtens de herstelbetalingen, die geregeld zuilen worden bij een vredesverdrag, overeenkomstig het Londense ak koord van 1953. Frankrijk evenwel ziet geen reden om een dergelijk onderscheid te ma ken. Het staat erop, dat alle voor malige bewoners van concentratie kampen schadevergoeding krijgen. Bovendien wenst Frankrijk schade vergoeding voor de nabestaanden van overleden slachtoffers van het nazi bewind terwijl West-Duitsland van oordcel is dat als het slachtoffer is overleden er van schadevergoeding geen sprake kan zjjn. Vangstberichten van vrijdagmor gen: VI 56 85 nog 60 netten, VI 70 2 uit halve vleet, VI 78 5, VI 79 12 nog 30 netten, VI 84 120, VI 85 50, VI 89 9, VI 97 60, VI 112 2. VI 115 110 nog 45 netten, VI 121 170, VI 132 90, VI 142 100 uit halve vleet. VI 190 60. VI 197 60, VI 199 17, VI 203 12 nog 40 netten, VI 208 68 nog 40 netten, VI 216 10 nog 35 netten. Prijzen van hedenmorgen. Trawl- haring: groen j 66klein f 34,60 ƒ35,60; groot 40,40—40,80; steur- haring ƒ32.—; ijle haring ƒ26,20. 20 augustus. Binnen van de trawl- visserij: de VI 7, schipper P. v. d. Harst, 30 last, 450 kisten verse ha ring en 100 kisten verse vis. (Van onze soc.-econ. redactie) HAVANA (Reuter, AD. Vol gens het Cubaanse dagblad Revolu tion heeft de Amsterdamse financie ringsmaatschappij Continental de Cubaanse regering een lening van 60 miljoen dollar aangeboden. Het contract zou zijn gesloten door de heer Eugène Matevioch. The Con tinental Import and Export Com pany. die gevestigd is aan de Stad houderskade te Amsterdam, kon het bericht in verband met de afwezig heid van de directeur, de heer Mate-' vioch niet bevestigen, maar deeld ons desgevraagd mede het niet uitgeslo ten te achten dat een dergelijk groot contract gesloten zou zijn. Volgens de persbureaus AP en Reuter zouden aan de lening geen bijzondere voorwaarden zijn verbon den en zou het geld door de rege- ring-Castro vrij gebruikt mogen wor den. Griet, ƒ0.75 tot ƒ1,00, Heilbot 2,50 tot 2.60, beide p kg; Schol midd 38 tot 41, Schol kï 23 tot 26, Schelvis midd 25 tot 29. Schelvis kl 26 tot 28, Kabeljauw gr 31 tot 35, Kabeljauw midd 30 tot 33, Kabeljauw kl 23 tot 25, Makreel 26 tot 28, Zeehanen kl 25 tot 30, Haring verse 23 tot 25, alles per kist; Levende paling dik 3,80 tot 4,00, Levende paling dun 2,00 tot 2,20, beiden per kg. Tijdens een stoeiparty in het Vlaardingse Kolpabad maakte de zeventienjarige F. de K. uit Vlaar dingen gistermiddag een koprol over het gras. Hij kwam daarbij op zijn nek terecht en verloor het bewust zijn. Met een ambulance van de GGD werd de jongen naar het A- gemeen Ziekenhuis gebracht.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1