on onvoor ontstaat van Hoofdinspecteur Willems van Beveren: toepassing KLM begint dienst Rotterdam-Londen op 2 november Koude oorlog in Krimpen I: Ai Het balletje rolde goed Nieuw zwemuur van is alweer v VLIELAND Turbine tanker overgedragen Vechtpartijen om kinderen en verloofde msm wm SFC oefent in nieuwe uitrusting C. L. de Zwart begraven Om Schiedamse biljarttitel 'r-.v i Set Up gaat weer beginnen Opera ïtaliana in Vlaardingen Ook bont gaat met mode mee Start aio-school Burgerlijke Stand Brand in hoop vuil Wisselkoersen Bejaarde vrouw na val overleden HET VRIJE VOLK WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1959 PAGINA 5 Op de werf van Wilton- Fijenoord is vanmorgen de tur- binetanker Vlieland gedoopt an door ir. B. Wilton overge dragen aan de Shell. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie is in de eerste zes maanden van 1959 te hulp geroepen bij 776 verkeersongevallen. In totaal waren daarbij 49 voetgangers betrokken: 21 personen hoven de vijftien jaar en 28 kinderen. Dat aantal is niet bijster hoog, temeer om dat in een stad als Schiedam véél wandelaars zijn. Maar in deze 49 ongelukken is niet het aantal gevallen be grepen, waarbij voetgangers een botsing veroorzaakten zonder er zelf direct bij te worden betrokken. Gevallen, waarin een voetganger bij voorbeeld onvoorzichtig overstak, zodat een bromfietser plotseling moest uitwijken en tegen een andere brommer vloog. Er is 59 maal vastgesteld, dat een voetganger de oorzaak was van een ongeluk, zonder dat hij daarbij zelf gewónd raakte. Negen keer gebeurde een dergelijk ongeval, doordat kinderen midden op de rijweg speelden, vijftig keer zaaide een wandelaar verwarring door onvoorzichtig over te steken. (Van een onzer verslaggevers) Gistermiddag is de brandweer ge waarschuwd voor een brandje aan de Brauwweg, waar jongens een hoop vuil hadden aangestoken. Het vuur is met één straal op de waterleiding geblust. (Van een onzer verslaggevers) Maandag 2 november belooft een belangrijke dag te worden in de nog jonge historie van de Luchthaven Rotterdam: op die datum namelijk opent de KLM de lijn Rotterdam-Londen. Het wordt een tweemaal daagse retourdienst, die zal worden onder houden met een turbo prop Viscount. clubgebouw van de b.v. De Con- fiance: 'f' - "ÓfatLV; ié*' 'm' RBjlB De heer A. D. Olie droeg het schip vervolgens voor de Shell over aan de Rotterdamse Lloyd, bij deze plechtigheid vertegenwoordigd door ir. D. Th. Ruys. Het schip dat maan dag terugkeerde van zijn technische proefvaart, is vanmiddag al weer vertrokken. Het is verhuurd aan de Shell en de eerste plaats van be stemming was Mena al Ahmadi, een grote oliehaven vlak by Koeweit. Het schip werd gedoopt door mevr, J. Kolff-Scheffer, echtge note van de heer W, Kolff, com missaris van de N.V. Stoomvaart maatschappij Rotterdam. Ir. B. Wilton bracht dank aan al len die meewerkten aan de totstand koming van dit schip, dat de tweede i-, ln de serie van turbinetankers waarvan de eerste, de Ameland, al een-paar jaar vaart. De Vlieland meet tussen de lood lijnen 161,55 meter/ terwijl de lengte over alles ruim 170 meter bedraagt. De grootste breedte op spant is meer dan 21 meter, de holte tot het bo vendek 11,89 meter en de diepgang ruim S meter. Het draagvermogen is 18.399 tons en de inhoud van de laadruimte 25.300 kubieke meter of 887.874 kubieke voet. De snelheid is 14% mijl. (Van een onzer verslaggevers) In de Oosterstraat zijn gistermor gen tegen negen uur twee vrouwen in een heftige woede ontstoken, om dat hun kinderen kibbelden. Een van hen werd zo driftig, dat zij de ander een bloempot naar het hoofd gooi de, zonder haar echter te raken. zy trof echter wel een deurruitje. De politie heeft de gemoederen ge kalmeerd. Het warme weer had ook twee broers, 23 en 28 jaar oud, aan de Kreupelstraat prikkelbaar gemaakt. Adrianus, de oudste, zei gisteravond tegen zijn broer Gerard iets laatdun kends over diens verloofde. Deze nam dat niet en gaf Adrianus een klap in het gezicht. Er ontstond een vecht partij, waarbij de beide broers ei kaar achtervolgden tot op het dak. dak. De politie werd gewaarschuwd en trof Adrianus zo overstuur aan. dat h(j op het bureau tot kalmte werd gebracht. De beide broers kregen schrammen op borst en handen. De Schiedamse Reddingbrigade SFC gaat volgend jaar 't veertigjarig jumieum vieren en start dus over veertien dagen zijn jubileumcompe titie. Met een „nieuwe-shirt-actie" Ójn de voorbereidingen voor het jubileum enige tyd geleden al be gonnen. Wanneer het terrein aan de Bos- noek zondag bespeelbaar wordt ge acht, zal SFC uitkomen in een oefen wedstrijd tegen de Rotterdamse tweede klasser CVV. SFC zal in zijn nieuwe uitrusting, effen blauw shirt met zwarte V, zwarte mouwen en witte broek aan treden. Nieuwe gezichten zijn doelman Jung, Schikhof (ex-Hermes-DVS) en Schell (ex-Wilton-Fijenoord). Aan vang half drie. Om half twaalf ontmoeten de vete- ranenelftallen van beide clubs elkaar. De ulo-school aan de St.-Liduina- straat (Willem de Zwygerschool, hoofd de heer M. P. Heyboer), be gint op I september as. De klassen f. 3 en 4 starten om 8.45 uur en Klasse 1 om 9.30 uur. „Dat cijfer kan en moet lager," zegt hoofdinspecteur H. Willems van Be- veren. „De voetgangers behoeven slechts drie hoofdpunten voor het oversteken in het oog te houden en toe te p&ssen. Die punten zijn: steek haaks over, doe het voorzichtig en vermijd nodeloze onderbrekingen." „Men moet zich daaraan vooral ook in de minder drukke straten hou den," zo meent de heer Willems van Beveren, die ons uitvoerig heeft uit eengezet op welke wijze de voetgan gers zij voelen zich zó bedreigd, dat ze hun belangen inmiddels al in verenigingsverband verdedigen! geen gevaar hoeven te lopen. „B(j het oversteken kijkt men links én werpt een blik op de rechterweg- helft-, want die gaat men straks ook paseren. Dan kykt men weer links, steekt haaks over en gaat op de helft van de straat op rechts letten. Een goed uitzicht is een vereiste en daar toe is het van belang altijd achter een geparkeerde auto, achter een bus langs over te steken." Geboren: Hendricus J, z van H Heijster en A C T de Kok; Warwéra f O, d van J J van Heemst en L D Tsjerbanj; Cornells M, z van H J Holscher en C M de Raaü". Overleden: A M Antonissen 83 j. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Cowboy, 2, 7 cn 9.13 u. PASSAGE; Houseboat, 2 en S.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSETJM: Stoute kin deren, zoete kinderen. 10—5 en 7—10 uur. Diversen: GROTE KERK; orgelbespeling door Jacq. P. Bekkers met soliste. JVLIANAPARK. LlchWestijn, 7.30—11 uur. Apotheek: H. Backer, St.-Llduinnstraat 58. DONDERDAG Bioscopen: JJONOPOLE: Cowboy, 2, 7 en 8.15 u. vASoAGE: Houseboat, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Ttoute kin- deren, zoete kinderen. 105 uur. Diversen: JULIANAPARK. Llchtfestijn, 7130—11 uur, concert door bet korps van het Leger des Hells, 8.30 uur. Apotheek: F. H. Backer, St.-LIduinastraat 58. Met nadruk zegt de Schiedamse hoofdinspecteur: „Datgene waar het op aan komt is de keuze van het juiste ogenblik om de rijbaan op te gaan. En dat moment dient men voor te bereiden op het trottoir". „Loop liefst een paar meter bij een geparkeerd voertuig vandaan: het is veiliger en waarom zou men de Vei ligste weg niet nemen?" Men ziet nogdikwijls mensen op een kruispunt de meest directe weg kiezen: diagonaal van de ene hoek naar de andere. En als er dan on verwacht verkeer nadert raakt men in de grootste moeilijkheden of wel men brengt anderen in moeilijk heden. „Haaks oversteken en by voorkeur ergens, waar een rustpunt is op de helft van de weg, een vluchtheuvel of een berm, is ideaal". Dat is de mening van hoofdinspecteur Willems van Beveren. HU vindt ook, dat nog te weinig gebruik wordt gemaakt van de over steekplaatsen. Verleden week licht ten wij ln een artikel enkele bezwa ren toe, die aan beveiliging door knipperbollen verbonden zijn. Andere zebrapaden zijn alleen ge markeerd met witzwarte strepen. Daar echter zal de automobilist op z'n minst afremmen, als hy een wan delaar van de oversteekplaats gebruik ziet maken Bovendien: de voetganger is óp (Van een onzer verslaggevers) Gistermiddag Is onder grote be langstelling op de algemene begraaf plaats te Vlaardingen het stoffelijk overschot ter aarde besteld Van de heer C. L. de Zwart, in 1904 mede oprichter van de afdeling Vlaardin gen van de SDAP. De heer De Zwart was vrijdag op tachtigjarige leeftijd overleden. Velen, vooral oudere socialisten, volgden de met bloemen bedekte baar naar de groeve. Daar spraken, de voorzitter van de afdeling Vlaardin gen van de Party van de Arbeid, de heer J. Buis, en de secretaris van de Vlaardingse coöperatie De Voorloper, de heer A. Th. van Berkei, over het vele en uitstekende werk dat de heer De Zwart onder vaak moeilijke om standigheden voor de socialistische beweging heeft verricht. Niet alleen als bestuurder van de SDAP-afdellng en de Vlaardingse Bestuurdersbond, maar ook als mede oprichter van de afdeling Vlaardin gen van de Bond van Gemeente werklieden werd de heer De Zwart, die zich in het naoorlogse party - leven niet meer bewoog, geroemd. De Stem des Volks uit Vlaardingen zong o.l.-.'. dirigent F. Struyk enkele liederen. Een zoon van de overledene dankte voor de belangstelling. zo'n gestreept wegdeel duidelü'ker zichtbaar dan elders. Dat geldt vooral by avond, als het vochtig weer is. Op de B.K.-laan byvoor- beeld is het, als het regent en don ker is, moeiiyk om de overstekende voetgangers te onderscheiden. De zebrapaden worden de automobi listen bovendien meestal aangekon digd met waarschuwingsborden. Voor kinderen zyn aparte veilig heidsmaatregelen genomen in de vorm van de borden: „Overstekende kinderen". Bovendien doet de jeugd- verkeersbrigade uitstekend werk. Hoofdinspecteur Willems van Be veren zou overigens gaarne zien, dat ouders hun kinderen attent maken op de verkeerszuilen op vluchtheu vels, die (een pyi) het verkeer naar de rechterzyde kunnen verwyzen, maar die ook (een groen vlak) pas seren aan beide kanten kunnen toe staan. Kinderen zyn er vaak niet op bedacht. Het zyn veelal bekende regels, maar wanneer men ze toepast en liefst altyd toepast, kan het aantal ongevallen, ontstaan door onvoor zichtig oversteken van wandelaars tot een minimum worden terugge bracht. „Bovendien", zo meent de heer Willems van Beveren, „Ontstaan er dan weer nieuwe mogelijkheden voor een ontplooiing van het samenspel tussen voetgangers en automobilisten. Dat samenspel, dat. ook in onze stad zo'n belangryke verbetering voor de verkeerssituatie zou kunnen bete kenen". (Van een onzer verslaggevers) Vlak bij het Vondelpark in Maassluis wordt hard gewerkt aan de bouw van het bejaarden centrum, dat Maassluis eindelijk r(jk gaat worden. Met de bouw werkzaamheden, die dit voorjaar zyn begonnen, vlot het goed. Reeds zijn van het hele complex twee tot drie verdiepingen verre zen. Het zal echter nog wel tot volgend jaar duren voordat het complex in gebruik zal kunnen worden genomen. Voor het persooniyk kampioen schap 5e klas libre in het district Schiedam van de Kon. Ned. Biljart bond zijn gisteravond gespeeld: in poule 1 in het Volksgebouw te Vlaardingen: Fraterman 50 50 55 4 0.90 Smit 50 49 55 6 0.89 Hovener 50 50 56 4 0.89 Buddebohmer 50 33 56 4 0.58 Bezemer 50 50 47 6 1.06 Smit 50 49 47 5 1.04 Bezemer 50 50 37 10 1.35 Fraterman 50 34 37 6 0.94 Fraterman 50 30 27 6 1.11 v. Genderen 50 50 27 7 1.85 v. d. End 50 32 32 5 1.00 v. Genderen 50 50 32 8 1.56 Verheij 50 50 49 7 1.02 Dekker 50 42 49 5 0.85 Smit 50 50 39 4 1.35 Meyer 50 37 39 4 0.73 Schra 50 50 47 8 1.06 Brussaard 50 38 47 4 0.80 Spronkers 50 34 31 10 1.09 Smit 50 50 31 8 1.61 De V.S. hebben 600.000 dollar geschonken aan het Internationale Atoombureau in Wenen. Het bedrag is bestemd, voor de bouw en inrich ting van een nieuw laboratorium voor kernenergie, dat in Seibersdorf zal verrijzen. Krimpen aan den IJssel is sinds verleden week de baker mat van een koude oorlog. Een ijskoude oorlog mogen we wel zeggen. Want de oologvoerende partijen zijn beide verkopers van ijsjes-aan-de-kar. De een verkoopt zijn waar onder het motto „Twee halen, één betalen", de ander geeft zijn ijs zonder prijsverhoging een chocolademuts. v De jeugd profiteert ten volle van deze concurrentiestrijd en verorbert grote hoeveelheden ijs. Hoe de afloop van. deze strijd zal zijn, valt nog niet te voor spellen. Wanneer de strijd ten einde zal zijn wel, want dat bepaalt Koning Winter. Dini de Roo en al haar vriendjes en vriendinnetjes uit Krimpen hopen nu maar dat die zijn komst nog héél lang zal uit stellen. Verhey 50 48 50 12 0.96 Brussaard 50 50 50 5 1.00 In poule 3 werden gespeeld by de b.v. DKC te Schiedam: Frein 50 50 37 8 1.35 Schwagerman 50 22 37 2 0.89 Koens 50 23 33 3 0.69 Schewe 50 50 33 6 1.61 Hoekveen 50 50 41 5 1.21 Akkerman 50 39 41 9 0.95 Frein 50 50 43 4 1.16 Koens 50 44 43 12 1,02 Schwagerman 50 21 le 31 4 0.67 Schewe 50 50 31 6 1.61 Hoerkveen 50 50 40 7 1.25 v. d. Moezel 50 35 40 7 0.87 Engels pond Amerlk. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrykse schilling 10,61210,611 3,77-HS3,78 A 77,07ï—77171 7,551—7,562 87,571—87,621 73,04—73,09 90,341—90,391 54,811—54,861 53,04—53,09 3,97—3,971 60,881—60,931 14.65—14.66 De president van het Noorse Hooggerechtshof, Terje Wold, heeft een verzoek van de Dalai Lama om gedurende een half jaar als zyn ad viseur op te treden, van de hand ge wezen, zo is maandag te Oslo verno men. K'-;v v V jyAT.' ur 'V W A - De nieuwe dienst is ook voor Am sterdam niet zonder belang. Het toe stel dat de iyn Rotterdam-Londen gaat onderhouden, krygt uiteraard zyn technische verzorging op Schip hol. De Viscount komt dus 's morgens uit Amsterdam om via Rotterdam naar Londen te vliegen. De hoofdstad krygt er op deze wyze een vroege Londen-dienst bij: eerder dan met de „normale" lyntoestellen kan men nu vanuit Amsterdam via Rotterdam naar Londen. Het eindpunt in de Engelse hoofdstad is London Airport, maar hoewel dus de dienst gedeelteiyk ook voor Amsterdammers open staat, beschouwt de KLM de nieuwe lyn als een primair Rotterdamse aangelegenheid. De verbinding is vrij snel: de Viscount zal de af stand Rotterdam-Londen ln een uur en tien minuten afleggen. Het is niet de bedoeling de dienst open te stellen voor mensen, die van Rotterdam naar Amsterdam willen. Wel heeft de KLM-directie aandacht voor het feit, dat de lijn in de toe komst misschien van belang kan zyn om Rotterdammers naar Schiphol te brengen, die by voorbeeld door moe ten naar New York. Voorlopig is dat echter nog niet mogeiyk en moeten Rotterdammers, die ïange-afstands- reizen willen maken, de bus gebrui ken. Die geeft overigens een snelle verbinding, zeker als straks 'ryksweg 13 klaar is. De KLM heeft voor het besluit, de lijndienst niet voor Rotterdamse lange-afsiandsreizigers open te stel len, gegronde redenen. Immers, de lijndienst op Londen wordt uitge voerd met één toestel. Als dat by voorbeeld door mist zou worden op gehouden verspelen wellicht velen hun aansluitingen op Schiphol. Nu de dienst Rotterdam-Londen in het experimentele stadium verkeert, lykt de zekerheid van de KLM-busdienst, die van moderne rykswegen gebruik maakt, groter. De dienst Amsterdam-Rotterdam- Londen zal worden gevlogen op werk dagen. De Viscount vertrekt 's mor gens om 8.20 uur van Schiphol, arri veert op de Luchthaven Rotterdam om 8.45 uur, vertrekt om 9 uur en is dan in Londen om (plaatseiyke tyd) 9.10 uur. Het toestel vertrekt dan weer uit Londen om 9.50 uur en is in Rotter dam om 12 uur. Van Rotterdam gaat het dan om 18 uur weer naar Londen, waar de Viscount om 18.10 arriveert. Vertrokken wordt uit de Engelse hoofdstad om 18.50 uur; het toestel is dan in Rotterdam om 21 uur, ver trekt er om 21.15 uur en landt ten slotte op Schiphol om 21.40 uur. Het tarief voor een enkele reis Rot terdam-Londen is 95 gulden, voor een retour 171 gulden. Het tarief voor een vlucht Amsterdam-Londen biyft 99 gulden, retour 179 gulden, ook als men via Rotterdam vliegt. Petertje Mensink heeft wel reden tot lachen: het papiertje dat zijn vader, de heer Wim Mensink van de Hazelaanveg in Hengelo, in de hand houdt, is goed 'voor ruim f70.000,-. Het is het voetbalpool-formu lier met het rijtje kruisjes dat de uitslag van vijftien wed strijden goed voorspelde. De heer Mensink maakt ook nog een goede kans op een deel van de tweede prijs. (Van een volleybalmedewerker) De Vlaardingse volleybalvereniging Set Up vat na een maand rost weer intensief de volleybaltraining op. De Vlaardingers zullen trachten het ver loren terrein, de gedwongen degra datie van de tweede naar de derde klasse, zo spoedig mogelijk ongedaan te maken, zy, die interesse hebben voor deze tak van sport kunnen ty- dens de trainingsuren aile gewenste inlichtingen ontvangen. Of zich als lid aanmelden. De trainingsuren zijn voor de he ren de maandagavond in de gymnas tiekzaal van het Gemeente-Lyceum van 911 uur n.m. Zaterdagmiddag in dezelfde gym nastiekzaal voor de juniores van 5—7 uur n.m. In de Dr, Colijnschool aan de Huygensstraat te Vlaardingen voor de dames op zaterdagavond van 7.30 9 uur, voor de heren van 91020 uur. Of de competitiewedstrijden in eigen zaal gespeeld mogen worden, moet nog beslist worden. Een speciale commissie zal nameiyk alle zalen van de verenigingen, die de wens te ken nen hebben gegeven, onderzoeken of zy aan de eisen, die aan een volley- balveld gesteld worden, voldoen. Maandagavond 31 augustus vindt in de Stadsgehoorzaal ie Vlaardin gen een muzikaal evenement plaats. Een gezelschap zangers en zange ressen van de Opera ïtaliana zal we derom een bezoek aan Vlaai-dingen brengen. Men zal onder meer van gedeelten kunnen genieten uit Don Carlos, La Traviata, Forza del destino, Aida en Rigoletto (kwartet) van Verdi, voorts de mooiste passages van Rodolfo en Mimi uit La Bohème van Puccini, de Cavalleri Rusticana van Mascagni, uit de Barbier van Sevilla en vele andere. Medewerking zullen verlenen de beroemde bas-baritonzanger Gastone Fresset, de dramatische sopraan Li- dia Bonetti, de coloratuur Nerina Santini en de tenoren Gino Orlan- dini en Luigi de Stafanis. De 79-jarige mevrouw J. V. H.-L. uit Vlaardingen, die werd verpleegd in rusthuis „Siloam" te Vlaardingen, kwam dinsdagmorgen door onbeken de oorzaak op het toilet ten val. Zij liep hierby een schedelbasis- fractuur op en moest naar het Alge meen Ziekenhuis worden overge bracht. Hier is zU aan het opgelopen letsel overleden. ROTTERDAM. 25 Augustus. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiöen en elders 150 kisten verse zeevis en 170 kg snoekbaars en spie ring aangevoerd. Schol midd. 3840; Schol klein 28—30; Schelvis midd. 30 34; Schelvis klein 2022; Kabel jauw gr. 40—44; Kabeljauw midd. 33 36; Kabeljauw klein 1925; Ma kreel 2529; Zeehanen klein 2022; Wijting 20—23; Haring verse 28—30, alles p. kist: Spiering 45—50; Snoek baars 200205 p. kg. ROTTERDAM (Van een onzer verslaggeefsters) Terwijl elders in de stad een mu ziekschool z'n leerlingen met instru menten en al op het trottoir had ge zet wegens de xcarmte, toonde gister avond het bonthuis Lya Munis in z'n salon aan de Kleiweg de nieuwe collectie. Men besteedt tegenwoordig bij bontmantels haast evenveel aandacht aan het model als in de gewone kle ding. Weliswaar lopen de bontateliers daarbij steeds een jaar achter, maar dat is nauwehjks een bezwaar nu de grote heren hebben uitgemaakt dat we ook de komende winter weer alles mogen dragen waar we zin in heb ben. Veel grote, wykende of zeer hoog sluitende aangeplooide kragen dus, rugplooien en strikjes. De lange man tels vertonen voor een deel de naar onder nauwer toelopende lyn, die een bontjas van dat hele erge mas sieve verlost, 'n Heel kort jasje haal de nauweiyks de taille. Daarnaast ontbraken natuuriyk niet de klassieke modellen die nog in de mode zyn als de haren al uitval len en dat gebeurt alleen vrij snel by geverfde persianer pattes, zo hebben we ons laten vertellen. Die is er dan dit jaar ook helemaal uit. Favoriet is nu de nerts en wel het hele beest, compleet met staartjes, pootjes en kopjes. Nerts wordt voor alles gebruikt; Lya Murris combi neert het zelfs met tricot mouwen en kraag voor een elegant ski-ensemble. Hoe lichter van tint het bont deze winter is. hoe beter. Overigens wor den alle mogelijke bontsoorten en kleuren gecombineerd. Er waren maar weinig pelsdieren, die zowel mantel als kraag hadden geleverd. Sealmantels zyn er maar weinig meer. Er zijn de laatste jaren zoveel zeehonden gevangen ten behoeve van de bontateliers, dat ze nu beschermd vorden. Nu de ceintuur weer veld gewon- ïen beeft, passen ook de bontver- verkers hem toe. Lya Murris knoop te om een lange pantermantel een smal lakceintuurtje en om een an dere mantel een suède ceintuur. wzmmÈÊÊ De Schiedamse Reddingbrigade heeft lange tijd gezocht naar een mogelijkheid om nieuwe jeugdleden op te leiden. Het aantal belang stellende jongeren is namelijk bijzonder groot. Het bestuur heeft kans gezien om het aantai zwemuren van vijf op zes te brengen. Maar bij het begin van het eerste extra-uur meldden zich al zoveel kandidaat-leden, dat men op het ogenblik weer overbezet is! ving sluiten. De volgende dag moesten twaalf jongelui teleurge steld worden. Het bestuur zal trachten begin volgend jaar ever nieuwe opieldingsmogelykheden te beschikken. Men hoopt dan in staat te zijn een. groot aantal jeugdleden en ook ouderen voor het diploma te laten zwemmen. Het brigadewerk biedt overigens vooral de jeugd veel mogelijkheden. De jeugd van 7 tot 25 jaar kan jeugdbrevetten behalen en de oplei dingen voor het bondsdiploma en zelfs voor instructeur volgen. Voor geoefende zwemmers en z\t emsters biyft dc gelegenheid be staan zich in brigadeverband te ver enigen. Zy kunnen ter kennismaking een clubuur van geoefenden bywo- nen. Voor het nieuwe zwemuur kwamen 107 kinderen, al dan niet vergezeld van hun ouders, zich aanmelden. Slechts vier van hen hadden al eer der zwemles gehad en niet minder dan 103 jongelui beleefden dus kun kennismaking met de zwemles. Som migen stapten met veel bravour het water in en pasten de les op het droge vlot toe. Anderen moesten met veel tact worden ingewijd in de ge noegens van de zwemsport. -De Schiedamse Reddingsbrigade ziet de zwemlessen aan kinderen als een zeer belangrijk onderdeel van haar werk, omdat men hierdoor im mers preventief optreedt tegen de gevaren van het water. Helaas moest men onmlddeliyk na deze eerste zwemles de insdhiy.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1