ERWIG maandag m we Extra libretoernooi om Maltha Raket gestart SCHOOLARTIKELEN Zaterdag vijftiende Ronde van Schiedam Grote belangstelling voor VPSO-marsen SVV a-junioren na winst Schiedamse postduiven bleven dicht hi j huis op rayon Rotterdam wen in Spoorwegwachter met rode vlag op oude overweg „MERCURIUS" ers voor padvinderstent vlot verkocht Eerste paal in grond voor paviljoen Training SVC weer gestart Inbraakj es op volkstuinen Vermist meisje is terecht GEVONDEN RADIO TELEVISIE HET VRIJE VOLK DINSDAG 1 SEPTEMBER 1959 PAGINA 5 Veertig seconden Kantoor boekhandel LANGE HAVEN 77—79 SCHIEDAM Fietser wijkl uit en raakt onder auto Tippelaars wan delen in Hilversum Renners van faam Jubileumfeest van M. van der Gaag Klaclitenavoncl ANMB Tweeduizend deelnemers? Beslissing? Verlenging Liebrechts eerste in Witte Dorp Wisselkoersen Advertentie IJWL. De nieuwste Firato-model- len worden U nu reeds geleverd door DAM 12—14—32 Telef. 66231 en 63144, Schiedam Alle vliegers zijn verkocht! Dat kon een verheugde patrouilleleider van de r.-k. padvinders gisteravond om kwart voor acht vertellen nadat een kwartier tevoren de vliegractie ten bate van de nieuwe patrouilletent was gestart. Om zeven uur stond al een lange rij belangstellenden te wachten. De vliegers vlogen de deur uit. Eventuele teleurgestelden kunnen echter 'na bestellingen doen die binnen een week kunnen worden afgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) Maandag: om negen uur 's morgens gaat de knipperlicht installatie bij de Schiedamsewcg buiten werking. De overweg op de Nieuwe Damlaan wordt om drie uur 's middags openge steld en van negen tot drie bestaat er dus een vacuum, dat aan de Schiedamscweg zal worden opgevangen door een spoorweg wachter met een rode vlag, die, geassisteerd door een politie man, het verkeer veilig naar de overzijde zal leiden. Om drie uur dus gaat de overweg in de Nieuwe Damlaan voor het eerst draaien. Van dat ogenblik af, wordt de oude overweg dichtgespijkerd en afgesloten voor alle verkeer. Het stukje Schiedamseweg en de Burgemeester Van Harenlaan worden dan doodlopende straten. Om drie uur worden verkeersborden en -aanwijzingen naar de Nieuwe Damlaan gericht. Bus 40 krijgt voorlopig een andere route. Naar Kethel rijdt men via de Nieuwe Damlaan, dan linksaf de Burgemeester Van Haarenlaah (on even zijde); rechts naar de Schie damseweg, Van Hogendorplaan en weer rechts door de Van Limburg Stirumstraat. Vandaar linksaf langs de even zijde van de Burgemeester Van Haarenlaan en weer links over de Nieuwe Damlaan naar Kethel. Met deze omweg komt men tege moet aan een verzoek van het ge meentebestuur om de haltes van lijn 40 en 39 niet verder uit elkaar te halen, dan gebruikelijk -is. De halte voor café Sport wordt dus gehand haafd, De lijndienst -zal spoedig op- (Van een onzer verslaggevers) Op de hoek van de Admiraal de ïtuyterwcg heeft gistermorgen Betty van Houweiingen de eerste paal ge slagen voor het nieuwe paviljoen, dat haar grootvader, de heer M. van Houweiingen, daar iaat bouwen. Het paviljoen, dat aanvankelijk in het Sterrebos lag, nabij de 'Wi'ihel- minahaven, wordt nu meer naar de stad verplaatst. Het ontwerp is van het architectenbureau Apon, Van den Berg, Ter Braak en Tromp uit Rot terdam. Bij onderhandse aanbeste ding is het werk gegund aan het aan nemingsbedrijf de N.V. Kuijpers in Schiedam. Het paviljoen komt te rusten op veertig houten palen van elk ruim 22 meter lang. Men hoopt de bouw binnen vier en een halve maand ge reed te hebben. Advertentie 1M. Het extra libretoernooi om de Maltha Raket, die vorig jaar door de Entre Nous-speler B. van Soelen werd gewonnen, is gisteravond in het clublokaal van Entre Nous weer begonnen. In de partij tus sen Valkestljn en Van Duyl, kon eerstgenoemde niet goed op dreef komen. Hij raakte al direct een eind achterop. Na een tweetal poe dels respectievelijk in de negende en tiende beurt noteerde hij pas 26 tegen Van Duyl reeds 166. Hierna serveerde Van Duyl zijn hoogste serie in deze partijen, een van 60, waardoor hij op 226 kwam. Even ging het erop lijken, dat het spel van Valkestijn beter ging wor den na een serie van 10 en 41. Hij kwam op 98, maar ook deze series konden hem niet meer helpen. Nog eenmaal kwam hij met 10 juist in de dubbele cijfers, maar hy bracht het niet verder dan 120 van de benodig de 250 caram boles. Van Duyl 350 350 23 60 15,21 Valkenstyn 250 120 23 41 5,21 De partij tussen Koo(j en Ruggen- berg Is wel de-spannendste geweest, j deze werd met een verschil van slechts 2 caramboles door. Ruggen- berg gewonnen. In zijn elfde beurt was Kooij na een serie van 12 op 130 gekomen, en had toen zelfs een voorsprong van 41 caramboles, doch zijn tegenspeler- antwoordde direct met 46 (zijn hoog ste serie) en kwam toen op 132. Toen Kooij hierna viermaal ach tereen miste, was Ruggenberg uit gelopen tot 162; Kooij antwoordde direct met een serie van 33 en. kwam op 163. Hierna, ging het spel gelijk op en maakte Ruggenberg in zijn 29e beurt met een serie van 22 zijn 250 vol. Kooij kreeg nog de nastoot, maar. hij bracht het niet verder dan 243 en kwam dus 2 caramboles te kort. Ruggenberg. 250 250 29 48. 8.62 Kooü 250 248 29 46 8.58 ïn de laatste partij kwamen v. d. Velden en Van Schikhof tegen el kaar uit. Eerstgenoemde had in de 14e beurt met 86 caramboles een voorsprong van 40, doch prompt hier op antwoordde Van Scliikhol met een serie van 50 en was zijn tegenspeler met 10 gepasseerd. Hierna ging het spel van Van Schikhof in stijgende lijn en ver grootte hij zijn voorsprong.Na de 22e beurt had de volhoudende v. d. Velden zijn achterstand echter weg gewerkt en noteerden beide spelers 148. Om beurten namen ze nu de lei ding en Van Schikhof wist in zijn 36e beurt de 250 vol te maken. Van der Velden kreeg nog de na- stoot, doch hij bracht het niet ver der dan 236. V. Schikhof 250 250 50 36 6.94 V. d. Velden 250 236 36 36 6.55 Voor vrijdag 11 september zijn voor deze serie ingelast de partijen Van Schikhof—Van Duijl en Van Stigt Thans—Buytenhek In de maand augustus zijn in Schiedam 142 bromfietsers bekeurd wegens overtredingen op de maxi mum-snelheid (30 km). Vorig jaar augustus toen de maximum-snelheid hog 40 km was bedroeg het aantal oekeurlng&i 11. nieuw worden aangepast nieuwe situatie. aan de Op de overweg aan de Nieuwe Damlaan is ee nnicuw beveiligings systeem gebruikt, dat veertig secon den wachttijd vraagt (hoogstens een minuut), maar dat ook enige oplet tendheid van de weggebruikers vergt. Als.de trein nadert, gaan de lich ten knipperen en luidt een bel. Op dat ogenblik dalen de (halve) bomen en tien seconden later reeds rijdt de trein langs. Zodra men dus iets hoort of ziet, moet men ogenblikkelijk stoppen. De politie zal streng optreden in geval van overtredingen, omdat men zich zelf daardoor in levensgevaar brengt, De eerste week za! een politieman bij det overweg staan om de zaak vlot te doen verlopen. Mannen van de spoorwegen zullen bovendien han- dgle foldertjes uitreiken, waarin voordelen en gevaren van dit beveili gingssysteem worden uiteengezet. Daarin wordt ook voorl de nadruk, gelegd op het feit, dat men pas mag doorrijden, als de lichten 'gedoofd zijn en de bomen open. Dit met het. oog op het eventueel passeren van een tweede trein. Ook voor voetgan gers is er slechts een gedeeltelijke boonr, waarvoor zij verplicht zijn te wachten. Overtredingen zijn straf baar. Na een welverdiende rustperiode gaat de Schiedamse Volleybalclub met ingang van 4 september weer starten met de training. SVC komt dit jaar met enkele sterke troeven in het veld. In de eerste plaats is daar het feit dat de thuiswedstrijden in eigen zaal worden gespeeld, In de tweede plaats start SVC met liefst twee damesteams in de eerste, klasse en met verder een team in de tweede klasse. De herenteams komen respectievelijk uit in de eerste, twee de en derde klasse van de Nevobo. afdeling Rotterdam. Of SVO meer dan zes teams voor de competitie zal inschrijven is uiteraard afhankelijk van de toeloop van nieuwe leden, jongens en meisjes vanaf 14 jaar zijn van harte welkom in de trainingszaal aan het Oude Kerkhof en wel 's maandags- of vrijdagsavonds'tussen half acht en half elf. Op het parcours rond de Plantage wordt zaterdagmiddag de vijf tiende en tevens de jubileumronde van de rennersclub Schiedam ge houden, wederom in samenwerking met de SG georganiseerd. Be halve een sterk veld van amateurs en onafhankelijken, brengt deze ronde dit jaar een aantrekkelijk voorprogramma, dat bestaat uit een wedstrijd over 25 km. voor aspiranten, jongens van 14 tot .15 jaar. Op 'het volkstuincomplex is tussen zondagavond en maandagmiddag op twee "plaatsen ingebroken. In het huisje van A. M. uit Schiedam werd een ruitje ingedrukt. Men vermist een fietsklokje en een boek. In het huisje van W. K. was de deur uit de schroeven gelicht en ernstig be schadigd. Er wordt echter niets ver mist. Omstreeks half zes gistermiddag is op de Viaardingerciijk een. aanrijding ontstaan tussen'een fietser, de 58- jarige Schiedamse automonteur Th. B. G. en een personenauto bestuurd door de 36-jarige metselaar J. M. U. uit Maassluis. De fietser en automo bilist reden naast elkaar over de Rembrandtlaan in de richting van de Burgem. Van Haarenlaan. Terwijl de auto passeerde ging de fietser naar rechts en week toen plotseling uit naar links. Hij werd geschept door de auto en kreeg een hersenschud ding en een wond boven het linker oog. G. is per GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. De Tippelaars zijn zondagmorgen van Schiedam per bus naar Hilver sum gereden om daar deel te nemen aan een wandeltocht. Ze bezochten een speeltuin, wandelden zonder uit vallers te noteren en toerden daarna nog wat door de omgeving. Nieuwe leden zijn bij de Schiedamse Tippe laars hartelijk welkom. Ze kunnen zich opgeven bij de heer J. Weller- dick, dr. Kuyperlaan 19. Ongeveer 35 van deze knapen zul len stellig een interessante course rijden. Uit Schiedam starten J. Jant- schik en p. wensveen; favoriet is echter de 15-jarige Vlaardinger A. Drop, die dit seizoen nogal van zich deed horen. Om half drie gaan de jeugdige vechtjassen van start voor hét draaien van hun 22 rondjes, elk ongeveer 1100 meter lang. Bij de amateurs en onafhankelij ken komt de winnaar van het vorig jaar. Mik Snijders uit Halfweg, z(jn wisseibelcer verdedigen. Verder ver schijnen aan de start renners van faam zoals Ab Sluis, A. Egmond, Sijt- hof, Swancveld, de Schiedammer G. van Straten cn vele anderen. De nieuwelingen J. van Geest en F. Jantschik kregen van de KNWU dispensatie om deze cracks te star ten: ook F. Albers, voor het eerste jaar amateur, wil tussen deze groot heden zijn kans wagen. Er moet 100 km gereden worden, dat ls 87 ronden op het prijzenschema. Ter animering zijn naast de lei- dersprjjs (een horloge) ook een twee de en derde prijs van 10 en 16 gul den beschikbaar. Onder de renners zullen zich ook zeven Duitsers bevin den onder wie W. Kubutat, een be kende renner op de lange afstand. In totaal nemen 101 renners aan deze course voor amateurs en on afhankelijken deel. Deze worden gekozen uit ongeveer 150 aanmel dingen. De vijftiende ronde van Schiedam zal dus een aantrekke lijke en tevens spannende worden. Bij de slijterij J. H. C. van Waart aan de Hoogstraat wordt een jubi leum gevierd. De heer M. v. d. Gaag herdenkt de dag, waarop hij voor i dus vrijdagavond 4 september van 8 veertig jaar bij de firma in dienst tot 9 uur n het Volksgebouw, Tun- trad. I laan 50. Met ingang van deze week wordt de klachtenavond gehouden op vrij dagavond in plaats van dinsdag avond. De eerste klachtenavond is (Van een onzer' verslaggevers) De belangstelling voor de grote wandeltocht, die op zaterdag 5 september door de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspannings vereniging (VPSO) wordt georganiseerd, is nu al bijzonder groot. Er meldden zich reeds 700 deelnemers. Bij goed weer verwachten de organisatoren niet minder dan ruim 2000 wandelaars. Reeds dertig groepen hebben zich voor de wandeltocht laten inschrijven. Vooral de 10 en 15 km. route heeft grote belangstelling. Het aantal C jeugdige wandelaars is zeer bevre- digend. Enige drumbands hebben hun medewerking toegezegd. Deze zullen omstreeks 14.00 uur in de Van Lirti- burg Stirumstraat worden opgesteld. Van hier zullen de wandelaars een l eindeweegs worden weggebracht. De route voor de 25 km zal door onze fraaie parken 't Hof en Oranje park worden gelegd. Op het terrein van de start clubhuis van de voet balvereniging „Hollandiaan" in het Niemvlandtpark is een rijwiel stalling aanwezig, terwijl ook voor een garderobe wordt gezorgd. l)e eerste nationale wandeltocht, die in 1957 door de VPSO werd ge organiseerd, trok 1680 wandelaars naar Vlaardingen. Wanneer het weer rond zaterdag 5 september goed is, hopen de organisatoren 2000 deel nemers in Vlaardingen te krijgen. Voor hen, die belangstelling heb- ben voor deelneming kan nog wor den vermeld, dat de inschrijving tot 5 september openstaat bij de be kende adressen. Ook in het start bureau kan die middag tussen 13 en 14 uur worden ingeschreven. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Straaljager in nood. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE'. Het verborgen leven van Walter Mltty, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen-. STEDELIJK MUSEUM. Stoute kin deren, zoete kinderen, 10—5 uur. Apotheek: C. Jansen. Swammerdamslnge! 41; Nleuwland Apotheek, Wibautpl. 17. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLIStraaljager ln nood. 2 7 en -9.15 uur. PASSAGE: Het verborgen leven van Walter Mltty, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK museum. Stoute kin deren, zoete kinderen, 10—5 uur. Diversen: plantage-podiumconcert door de. r.-k. harmontevcr. St. Radboud. 8 uur. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamsingel 41; Meuwland Apotheek, Wibautpl. 17. Vorige week kwamen van het hoek pand Newtonstraat-Pascalstraat en kele gevelstenen en een cementen sierlijst omlaag. Brandweermannen werden te hulp geroepen en verwij derden andere losse stenen. Er is in middels een steiger rond het pand opgetrokken en de buitenmuren en balkons zijn voor het grootste deel weggebroken. De brede glasramen zijn verwijderd en een houten betim mering zorgt ervoor dat de bewoners niet in de open lucht zitten. Door de verschillende Schiedamse I postduivenverenigingen werden ge durende het afgelopen weekeinde zogenaamde navluchten gehouden waaraan zowel oude als jonge dui ven deelnamen. Bij de Bond van Zaterdagvliegers nam' de vereniging „De Snelvliegers" met 44 duiven deel aan een vlucht vanuit Weert (117 km), De eerste duif keerde om half drie op ztfn hok terug. Aankomst laatste prijsduif kwart voor drie. Resultaten: 1, 3, 4, 11 A. Faas en zn.; 2, 5, 9 10 G. Rietveld; 6. P. Sprong; 7 A. v. d. Bie; 8 H. J. Tjaden. De Rotterdamse Bond zond de duiven naar Kesteren (77 km). De vereniging „De Postduif" had in concours 481 duiven. Deze werden gelost om 8.30 uur waarna de eerste duif om 9.37 werd geconstateerd. Aankomst laatste prijsduif 9,44 uur. Resultaten; 1, 18 G. Vermeer; 2, 19 W. Verhaeren; 3, 8 Kant en Breur; 4 W. Poelman; 5. 9, 12, 13. 15 J. Doejaaren; 6 L. Verheugen; 1 J. v. Leeuwen en co.; 10 Th. Jansen; 11 I. v. da. Tuyn; 14 H. Blonde; 16 A. Houtsma; 17, 20 C. Verlinde. Vereniging De Blauwe Doffer: In vlucht 156 duiven. Aankomst eerste duif 9.38.uur; laatste prijsduif 9.46 uur. Resultaten: v. d. Hoeven 1; Paar- dekoper 2, 3, 9; Kazenbroot 4; Ouwe- dijk 5; Mevr. Simons 6. 10, 15 19; Vrauwdent en, zn. 8, 16; v. Gogh en co, '11, 20; Kampen en co. 12,17; T. v. d. Heiden 13; Wenteler 14, 17, dipl.; A. Broedrs 18, 29.- De Nederlandse Algëmene Bond vloog vanuit Essen. Door de vereni ging „De Vrijheid' ingezette duiven werden om half negen gelost. Aan komst eerste duif 9.17 uur. Laatste prijsduif 9.25 uur. Resultaten; 1 H. J, v. d. Steen; 2 en 3 J. Bakker. SVV 'A heeft zich ook dit jaar de sterkste getoond in de junioren- competitie van. het Rotterdamse honkbalrayon. De gehele zomer heeft SVV bovenaan de ranglijst gestaan met overwinningen aan de lopende band. Slechts één wedstrijd werd in de vakantieperiode ongelukkig verloren tegen rivaal Sparta A. Door deze nederlaag eindigde Sparta gelijk met SVV. De beslissingswedstrijd, zondag op het Feijenoord-terrein gespeeld, eindigde in de verlengings-inning in een 42-overwinning voor SVV. Sparta lootte als thuisclub en SVV moest dus het eerst in het slagperk. De eerste, nul werd gemaakt. Het was voor de Schiedam mer sneu, dat hij na een goede tweehonkslag op het derde sneuvelde, terwijl de SW-werper op een goede tik door de tweede honkman werd uitgevangen. Sparta kwam toen aan de beurt. Door goed aangooien van de SVV- velders en een goede vang van korte- stop Marry Gommel, waren slechts drie Spartanen nodig om evenveel nullen - maken. In de tweede slag beurt wist Hennv Steenbergen, na dat reeds twee clubgenoten waren teruggewezen, een technische home run te plaatsen, waardoor hij de thuisplaat zelf kon passeren en het eerste punt voor SVV scoorde. Ook in de tweede gelijkmakende siagbeurfc kwamen slechts drie Spar tanen in het slagperk, door twee maal drieslag en een goede vang in het buïtenveld. Aad v. d. Zouwen kon in de. derde innings direct reeds een goede honkslag plaatsen, waar na hij het tweede honk op een pracht manier stal. Zijn clubgenoot Nico de Ruiter legde de bal in het binnenveld, waar door hij zelf op het eerste honk sneuvelde, maar hij bracht Steen bergen een honk verder. Wim Hoppe kwam met vier wijd ook op het honk en kon het tweede gemakkelijk stelen, zodat met slechts één nul het tweede en derde honk waren bezet. Door goed spel wisten de Rotterdammers schade echter te voorkomen. Sparta met reeds één man aan de kant kon in de gelijkmakende slag beurt de eerste honkman Batenburg op het eerste honk brengen door een SVY-veidersfout. Hö stal het tweede en werd door een clubgenoot naar het derde honk gebracht. Hierna liet de SVV-catcher een moeilijke bal schieten, zodat de ge lijkmaker door Sparta kon worden gescoord. De derde nul werd een prooi voor het Schiedamse verre veld door een prachtige vang. Stand na drie innings 11. In de vierde innings kwamen slechts drie SVV'ers in het slag perk. Allen werdenteruggewezen door drieslag, goed aangooien en een prachtige vang in het buiten- veld. De gelijkmakende slagbeurt leek voor Sparta de beslissing te brengen, want met nog slechts één nul werden tweede en derde honk bezet. SVV zette echter de tanden op el kaar en wist-de tweede nul te maken bij een korte tik in het binnenveld. Toch bracht sparta de stand in zijn voordeel door een foute vang van de Schiedamse korte stop. Opnieuw wa ren twee honken bezet, maar werper Wout van Meeteren kon de Spar taan, die op het derde honk stond, verleiden naar huis te gaan, waarna hij de bal ontzettend hard plaatste naar zijn achtervanger en de derde nul voor het thuishonk kon maken. In de vijfde slagbeurt kwamen op nieuw slechts drie SVV'ers in het siagperk door goed veldspel der Spartanen. SVV daarentegen beant woordde dit op dezelfde manier, zo dat na vijf innings de stand nog steeds 21 in het voordeel van Spar ta was. In de zesde innings sneuvelde Nico de Ruiter op het eerste honk. waar na Rob v. d. Gaag, die voor Wim Hoppe was ingevallen met vier wijd het eerste honk bereikte. Het tweede honk kon hij stelen. De achtervanger wierp daarna zijn tweede honkman aan, maar deze liet de bal schieten, zodat de SVV'er gemakkelijk het derde honk kon be reiken. Hij riskeerde nu te veel door meteen door te gaan, waarna hij werd ingesloten en tussen derde en thuishonk sneuvelde. Twee nullen en geen honken bezet was het resultaat. De volgende SVV'er echter kwam opnieuw met vier-wljd op de honken. Hij kon liet tweede honk ook stelen, waarna Wout van Meeteren een prachtige iincdrive plaatste langs het eerste honk, zodat h(j zijn clnbmak- ker over de thuisplaat bracht (22). De SVV-werper wist zelfs nog het derde honk te stelen, maar de derde nul kwam door een prach tige vang in het rechtse Sparta- veld. SVV gaf Sparta ln de ge lijkmakende slagbeurt geen enkele kans. Er kwamen maar drie Spar tanen in hetslagwerk. De laatste innings moest dus de beslissing brengen, Opnieuw konden de SVV'ers de honken bezetten door een goede tik. Sparta zag echter kans om de stand gelijk te houden door twee' goede' vangen en éénmaal drie-slag. Ook Sparta kwam niet verder, daar de SVV'ers aües op het eerste honk konden uittikken. De officiële speeltijd was nu voor- bi). in ue verienging van een inning aan bvV ai spueuig nvcc nullen door urie-siag. riierua wist \vout van meeieien ecnier opnieuw een goede uk te geven, die cie derde honkman van Sparta niet snei genoeg onuer controie had, zouat inj veilig het eerste honk oereikte. Op een prachtige manier- stal hji daarna nei, tweeue lionk. nuio aen Duimen taentervanger van SVV) smug uaarna oe aai over üe Korte stop neen. De spartaan-speler moest lc ver twwgiOpuii. van meeteren goeu wem gevangen. Van Meeteren naa net aeme nomc reeus gepasseerd en nep cour naar huis, waarna de Korte stop van sparta de oa! veei te noog aangooide. De SVV-werper Kwam thuis en riuib den Dunnen weru naar net aeroe honk gewezen Many Gommel gal daarnaeen droge tik in liet vexes, zoaat ook Huid aen Dunnen net thuishonk bereikte en ae stana m net voorueei van SVV Kwam met 42. nenny steenoergen kreeg ae bal met ver genoeg in het veia en werd op het eerste honk de oeme nul. Nu moest SVV in de gelijkmakende siagofcuri van Sparta deze voorsprong nog verdeciigeii. hetgeen gerukte, want siecnts een Spartaan kon het iiouk oei eiken uoor, vier wyd. ut' an deren gingen voor nui aan de kant. Het junior-team van SVV is hier door kampioen van het rayon Rotter dam geworden. VLtj mogen nu mee doen aan de strijd om uc Norman ..i.it. mi-ueAer. in ucze wedstrijden om het junior-kampioenscnap van de nouKUaiOond heeft SVV twee jaar geieucn ook de trofee veroverd. De wedstrijden worden in Schiedam genouden, op het Schieaam-terrcin in iiAKGA. De junior-kampioens- pioegen van alle rayons van de Kon. Ned. Uonkbalbond zullen hier uit komen. Het 16-jarige meisje E. S. uit de Van Bossestraat te Delft is in haar ouderlijke woning teruggekeerd na een afwezigheid van ruim veertien dagen. Enkele dagen geleden verzocht de commissaris "van politie te Deitl haar opsporing en aanhouding. Het meisje blijkt al die tijd in Zuid- Frankryk te zijn geweest. PIJNACKER Bij koninklijk be sluit is benoemd tot Ridder ln de orde van Oranje-Nassau J. C. J. van der Leeuw. lid van de raad der ge meente Pjjnacker. „vrod, ..atioiiaie Wandel tocht, 5-9-59". Dat is de inscrip tie van de fraaie draagmedaillc, die in opdracht van de Viaar- dingse Politie Sport- en Ont spanningsvereniging is vervaar digd. De draagmedaille, waarop verder een trawler is afgebeeld (dit jaar stond vlaggetjesdag in het teken van Vlaardingen), zal worden uitgereikt aan hen, die de wandeltocht op 5 september vol brengen. v y Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tusserf 9 12,30 uur en 26 uur: knipmes; ak- tentas. Te bevragen bij de vinders: wit fietspompje, Teekamp, Hogenbanweg 17a; 1. bruine kinderhandschoen (R), R. Bute. St.-Liduinastraat 3a; zwarte hond met bruine poten, Ooijendijk, Klein Groenendal, 23/20; voetbal, Ni- colaas, Burg. Knappertiaan 10; da- 90b; bedrag aan geid, De Ligt, P .Pot- mespolshorloge, Kers, Aleidastraat terstraat 42: bedrag aan geld,, Hom mel, Fabristraat 37; broche, Th. Zwanenburg, Burg. van Haarenlaan 913; baret Koninklijke Marine, De Gans. Rotterdamseaijk 26; plastic regenjas, H. Groeneweg, Westfranke-' landsestraat 75; grijze damesrok, A. Bevers. Aleidastraat 92a; blauw kin- derjasje, v. d. Sluis, Warande 172a; roze kinderdekentje, T. Biom, Aleida straat 80b: plastic regenjas, v. Dors- sen, Mackaystraat 41stofjas, C. Westerveld, Gecrvlietsestraat 31a; overall, kniebeschermer en brood trommel,. Boender, Maasdamsestraat 18; portemonnaie met inhoud. Post kantoor Nieuwland; ring met sleu tels, v. d. Bel's, Boylestraat 10. De. Vlaardingse wielrenner Rudie Liebrechts heeft zaterdagmiddag met veel succes aan de wedstrijd voor nieuwelingen, in het Witte Dorp te Rotterdam deelgenomen. Na een massale sprint eing hij als eerste over do finish. Verschillende uitlooppogin- gen waren daarvoor ai verijdeld. De jeugdige Vlaardingse junior Arie Drop heeft gedurende het week end oo twee tweede plaatsen beslag gelegd. Hij werd zaterdagmiddag tweede in de Ronde van Steenbergen en zondag wist hij in de Ronde van Volendam ook een tweede plaats te behalen. Aanstaande zondag neemt de Vlaardingse wielerclub De Coureur deel aan de kampioenschappen van Zuid-Holland in Gouda. 31 augustus Engels pond10,61—10.6U Amerik. dollar 3.783.78A Franse frank 77.07'—7? 17.\ Belgische frank 7.53Ï—7 561 Zwitserse frank87.55—87 00 Zweedse kroon. Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canaca Italiaanse lire Oostenrijkse schilling. 73.05'.—773 KU 90.34)—90,931 54.80)—54.851 53.01—53.06 3,96!;;—3.96,«5 60,921—60.971 14,65—14,66

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1