-overs vijf jaar scholieren en vierden feest Afscheid van jeugd valt hoofdagent Wessel zwaar OOK BIJ DENEN... 1 Hermes-DVS ontvangt na Fries succes Graafschap Akoestiek beïnvloedt concert Grote Kerk na li a Nog niets beslist over j F ortuna-voorzieningen RADIO - DE MOL-JANSEN - TELEVISIE WF organiseert bij jubileum li anclbaltoernooi Jubileum van N V Kester Belangstelling voor Rotterdam zeer groot Twee zoont jes urenlang zoek Geen bijzondere visvangst in j eugdcompetitie Scheidsrechters starten óók Toernooi van de politie Zaterdag judo in Vlaardingen rif Huldiging NVV jubilarissen Auteurs komen zelf spreken Wielrijder op slag gedood bi j aanrijding Excelsior samen met ^Gloria' en T oonkunstkoor Twaalf mime woningen in Zuidbuurt Nieuwe zaak in Oversckie het VRIJE VOLK DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1959 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggeefsters) „Dag: meneer Wessel," roept een jongetje van om en nabij de lien met een trouwhartige blik op de forse, blauwogige politie man, die op een druk kruispunt het verkeer staat aan te zien. Zijn vriendje kijkt toe, met duidelijk respect voor die persoon lijke en gewichtige relatie met een man in uniform. „Dag Jan!" Hoofdagent A. Wessel heeft ontelbare kinderen op die manier gegroet. Hij noemt ze bij de naam en toont vrien delijke belangstelling als hij hen ontmoet in hun functie van jeugdverkeersbrigadiers, maar ook daarbuiten. En, als de heer-Wessel per I oktober de politie verlaat om de plaats van opzichter bij de gemeentelijke reinigings- en ver voersdienst in te'nemen, zullen die vriendschappelijke'contac ten wel blijven bestaan. A. H. van der Meer on der scheiden Opleiding Vierjarig meisje breekt been Brand in dakgoot Inenting PANTALON De Broekenspecialist mk Ponlier 10 jaar LANGE KERKSTRAAT 66 - SCHIEDAM - TELEFOON 68570 Gebouw openbare kle u terseliool bij n a gereed gekomen Burgerlijke Stand FOTOA L BUMS (Van een onzer verslaggevers) v. d, Zwan bouwt: De vereniging Wilton-Fijenoord, sideling handbal, bestaat vijftien jaar en organiseert ter gelegenheid van dat jubileum op 5 en 6 september ten handbaitoernooi op het sport complex aan de Maaskant. Zaterdagmiddag spelen de meisjes- aspiranten. Behalve WF nemen ook teams van Actief, Dynamo en ADO uit Rotterdam deel en voorts Atlas uit Den Haag. RKWIK uit Vlaardin- gen en TJVG en DWS uit Schiedam. Ér vinden ook ontmoetingen plaats tussen oud-leden en veteranen, voor dames en heren. Voor zondag staan 68 wedstrijden op het programma voor dames- en herenteams uit de volgende vereni gingen. Actief, Deventer; Actief, Rot terdam; Arnhemia, Arnhem; Athene, Den Haag; Desk. Kaatsheuvel; HHC, Helmond; de Jagers, Den Haag; Schutters, Rotetrdam; Snel wiek, Rot terdam; Tachos, Waalwijk; Weredi, Tilburg en Wilton-Fijenoord. De wedstrijden beginnen zaterdag om drie uur en zondag om tien uur. Op 1 september was het 60 jaar geleden', dat de N.V. W. Kester, Broersveld te Schiedam, als zeer be scheiden éénnianszaakje werd opge richt. Op kleine schaal werd inder tijd de produktie van koekjes ter hand genomen, die in de onmiddellijke om geving werden afgezet. Vele ups en downs .heeft het be- drijf medegemaakt en ook de bekende kinderziekten heeft men moeten doorstaan. Maar goed koopmanschap gepaard aan het juiste beleid heeft het bedrijf gebracht tot aan wat liet heden is. Namelijk een uitstekend ge outilleerde onderneming, waarin thans een honderdtal mensen werken. Hoewel de directeur, de heer W. H. G. Kester, uitdrukkelijk de wens te kennen had gegeven van officieel fcestvertoon af te zien, voor het per soneel gold dit niet. Het voltallige personeel maakte met de echtgeno ten. van de mannelijke werknemers een busreisje naar Schiphol. Daar werd een rondvlucht gemaakt. Het personeel ontving ten slotte een extra-weekloon. De heer A. H. van der Meer uit Schiedam is wegens langdurige dienst by drukkerij Wijt en Zonen N.V. te Rotterdam onderscheiden met de ere medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer Wessel is de „pleegvader" van de jeugdverkeersbrigade, zoals men op het politiebureau zegt. En omdat hij in de loop van de jaren zo'n dikke vijfhonderd kinderen heeft opgeleid in de kunst van het overste ken en vooral in de kunst van het helpen oversteken, is zijn kring van jonge vriendjes en vriendinnetjes wel heel omvangrijk! Vijf jaar draait nu die jeugdver keersbrigade in Schiedam. Het idee is destijds uitgegaan van het Ver bond voor Veilig Verkeer en de heer Wessel heeft er al die tijd speciale bemoeienis mee gehad. Slarl van 36 Onder zijn leiding startten op 16 december 1954 aa nde BK-laan bij de Bosboomlaan 36 „klaar-overs" voor vier scholen in de nabije omtrek. De jeugdverkeersbrigadiers werden offi cieel geïnstalleerd door de burge meester. Ze waren immers de eerste Schiedammertjes, die met deze ver antwoordelijke taak werden belast. Op de vierde april van het volgend jaar al startten bij het Lorentzpiein opnieuw 36 klaar-overs. ook nu weer bestemd ter assistentie van de leer lingen van vier scholen. En omdat al die jeugdverkeersbri- gadiertjes zich snel de sympathie van het wandelende én het rijdende publiek hadden veroverd, stelde men ook bij de Warande een post van klaar-overs in. Zestien kinderen be geleidden hier de leerlingen van twee r.-k. scholen naar de andere kant van de BK-laan. De vierde oversteek werd de elfde mei 1956 geopend bij het kruispunt Burgemeester v. HaarenlaanSchie- damseweg. waar ook zestien scholie ren voor twee scholen optreden. Hoofdagent Wessel had nu 104 klaar-overs onder zijn hoede mét natuurlijk de zorg voor hun oplei ding, voor hun gedrag op de over steek en bovendien de zorg voor een goed contact nret de politie. Op zijn eigen, ongetwijfeld heel spontane en persoonlijke manier heeft de heer Wessel zich van al die taken gekweten. Die opleiding komt in de eerste plaats en vergt veel tijd en toewij ding. De klaar-overs krijgen les m een gymzaal en later in de praktijk. Veertien dagen nadat de jeugdver- keersbrigRders hun eerste „dienst" hebben gehad, staat hoofdagent Wessel nog dagelijks bij de oversteek toe te kijken. Pas daarna laat h(j zijn pupillen langzamerhand wat los, maar hij zorgt ervoor, dat ze hein geregeld te rugzien. Tijdens het oversteken, tij dens de excursies, die de klaar-overs op uitnodiging van de politie maken naar grote bedrijven of tijdens de feesten! Die feesten vergoeden veel. Vergoe den bij voorbeeld de tijd. die de klaar-overs aan hun „dienst" spen deren, vergoeden ook de gebonden heid, het gemis van de vrijheid om na schooltijd meteen te gaan zwem men of naar een ijskarretje te hollen. Daarom ook organiseert hoofdagent Wessel de feestelijkheden zo graag. Hij weet altijd wel een aantal atten ties voor zijn pupillen te verzamelen en iedere bijeenkomst weer (zo'n vijf maal per jaar) is een aaneenschake ling van plezierige verrassingen. „Jongens, jullie mogen alleen binnen, als je koppel blinkend schoon is", kondigt hoofdagent Wessel dan aan. En tegen ons zegt hij; „Dat is gelijk een aansporing om die dingen in goede staat te houden". M edeiver king Hij wijst ons trouwens ook nog met veel nadruk op het volgende. „De kinderen krijgen te weinig medewer king van het publiek, hoe zeer men ook sympathiseert met de klaar- overs. Natuurlijk; het zijn kinderen en ze zullen wel eens een fout ma ken. Maar in het algemeen houden ze zich toch strikt aan het voorschrift, dat ze pas mogen oversteken, als binnen een bepaalde afstand geen auto nadert. Komen ze dan op het midden van de rijweg, dan is vaak van rechts al weer verkeer op komst. Daar moeten ze dikwijls minuten lang op wachten, vooral des za terdags om een uur of twaalf, als de grote bedrijven uitgaan. Waarom stopt het gemotoriseerd verkeer dan niet even om dat oversteken vlotter en veiliger te doen verlopen?" vraagt hoofdagent Wessel zich af. Hij vindt het prettig als ook ouderen gebruik maken van de diensten der klaar- overs, dat bevordert hun zelfvertrou wen. De kinderen concentreren zich op een beveiligde oversteek, en ze krij gen wat meer begrip voor het verkeer in het algemeen. Ze leren iets van het samenspel met de automobilist". Deze voordelen van het jeugdver - keersbrigadesvsteem worden ook nog door de heer Wessel genoemd. En voor hem persoonlijk was daar nog het plezierige contact met de jeugd: een van de dingen, die hij straks in zijn nieuwe func tie wel heel sterk zal missen. De Maasboulevard zag vannacht zwart van de auto's, bromfietsen en wandelaars. Vele Schiedammers nl. hadden er graag een deel van hun nachtrust voor over om de Rotter dam te zien vertrekken voor haar eerste reis naar de VS met aan boord prinses Beatrix. De politie meldde dat bij het passeren van het schip om een uur meer dan 150 auto's langs de boulevard stonden. Bij een ongeval aan de Polderweg in Kethel kreeg de 4-jarige Klazina M. Oosthoorn een linker onderbeen breuk. Dr. v. d. Kuij verleende de eerste hulp waarna het meisje per GG en GD naar het ziekenhuis is vervoerd en vervolgens naar de ouderlijke woning. Het kind speelde met een autoped op de weg en kwam te vallen voor een wielrijder die zich liet voortrek ken door een brommer. Naar de identiteit van de fietser wordt een onderzoek ingesteld. De heer M. A. K. heeft aangifte gedaan van het verdwijnen van 93 kuikens uit zijn schuur aan de Pol derweg in Kethel. Een moeder uit de Ouddorpstraat riep gisteren de hulp van de politie in toen haar zoontjes Toontje en Piet, vier en vijf jaar oud, al urenlang zoek waren. Ze waren om half twee met een 6-jarig broertje gaan spelen. Het broertje keerde alleen terug. Omstreeks half negen trof men de jongetjes aan op de Vlaardingerdijk. De dertiende week van de jeugd- hengelcompetitie heeft geen bijzon dere vangsten opgeleverd. Karper werd er niet gevangen, zoals reeds weken lang. De totaalstand blijft dus ongewijzigd. M. de Reuver behaalde de week- prijs met 41 cm gevangen ruisvoorn. gevolgd door A. v. d. Slot met 38 cm. terwijl in de algemene witvisklasse A. v.' d. Slot eerste werd met 53 cm en C. Zalm tweede met 35 cm. De totaalstanden zijn nu: Ruisvoornklasse1 A. v. d. Slot. 305i cm; 2 H. Giesen 321'i cm; 3 F. Giesen 175'.:;. Algemene witvisklasse1 J. Beer man 283 cm; 2 W. den Hollander 253'i cm: 3 A. v. d. Slot 188'; cm. Maandag 7 september beginnen de groepsavonden van de Viaar- dingse Scheidsrechters Vereniging weer. Evenals vorig seizoen worden deze avonden in zaal Excelsior ge houden, aanvang 8 uur. Het steeds groeiende aantal leden wacht het komende seizoen een druk programma. Behalve de gebruikelijke sprekers, die plegen te komen, heeft het bestuur der VSV plannen, waar van vooral de voetballende jeugd zal profiteren. De verbreiding der spelregelken nis. zowel b(j senioren als bij junio ren, zal ook dit jaar echter de meeste activiteiten gaan vergen. In het pand Leeuwenhoekstraat 39 is gistermiddag een brandje ontstaan toen een 'schilder er het dak en de dakgoot aan het afbranden was. De brandweer is onder leiding van de heer De Jager met de ladderwagen uitgerukt, maar hoefde niet in te grijpen. Met een emmer water kon men het vuur doven. De schilder kreeg een kleine brandwond aan zijn hand. WADDINXVEEN. In de maand augustus werd bij de stichting spaar bank van de Coöp. Boerenleenbank te Waddinxveen ingelegd 265.769.94. terwijl in dezelfde maand werd uit betaald een bedrag van 204.329,72. Dit is geen 'no/.cmbedwin- gen' op de Amsterdamse Dam maar in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Daar werd in het Bcllahöj openluchttheater een rock *n roll-concert gegeven, dat een aantal leen-agers ken nelijk niet kon verwerken. Zij begonnen het toneei af te bre ken toeschouwers dreigden gewond te raken. De politie pakte de zaken stevig aan en probeerde een aantal van de ergste belhamels te verwijde ren. Dat net niet zonder slag of stoot ging, ziet u hier. Een Deense agent werkt een in 'traditionele dracht' gestoken nozem tegen de grond. Twee ëntwintig druktemakers werden gearresteerd. Vrijdag 4 september van twee tot drie uur bestaat er gelegenheid tot Kosteloze inenting tegen difterie, Kinkhoest, tetanus voor kinderen vanaf 6 maanden in het gebouw van f.e Cfp en GD. Tuinlaan 80. Inen- ungsboekjes van de kinderen moeten eventueel worden meegebracht. Advertentie IM, hoogstraat 86 telefoon 68981 DONDERDAG Bioscopen; MONOPOLE: Straaljager ln nood, 2, 7 en .9.15 uur. PASSAGE: Het verborgen Seven van Walter Mitty, 2 en 8-15. uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. Stoute kin- deren, zoete kinderen. 10—5 uur. Diversen: WIJKCENTRUM NIETJ WLANDsym- nas tl ekult voering door de chr. gym nastiekvereniging DOK, 7.30 uur. Apotheek: C. Jansen. Swammerdamsingel 41; Nleuwland Apotheek. Wlbautpl, 1.7 VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Hercules. 2, 7 en 9-15 u. PASSAGE: De naakte Maja. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: stedelijk museum. Stoute kin deren, zoete kinderen. 10—5 uur. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamsingel 41: Nleuwland Apotheek. Wlbautpl. 17. He tweejaarlijkse voetbaltoernooi van de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging zal dit maai worden verspeeld op dinsdag, 15 sep tember. In de afdeling A komen uit de elf tallen van de politie Utrecht en Schiedam en van de Koninklijke M.-echaussee. In afdeling B spelen Wassenaar, Katwijk.en Vlaardingen; In 1957 legde Vlaardingen beslag op de wisselbeker, zodat onze stad genoten deze wisselprijs zullen moe ten verdedigen. De wedstrijden zullen worden ge speeld op de terreinen van de vv. „Hollandiaan" in het park 't Nieuwe- lanc. Zij vangen om 10 uur aan. De finale, welke gaat tussen de winnaars van de afdeling A en af deling B zal om 15 uur aanvangen. De prijsuitreiking vindt na afloop plaats in de kantine van genoemde voetbalvereniging. In de Dojo (dat is judo-oefenzaal) aan de Kethelweg in Vlaardingen zullen zaterdag de judo-wedstrijden VlaardingenMaassluis "worden ge houden. Om half vijf beginnen deze jaarlijks terugkomende wedstrijden. Ter voorbereiding van het ko mende judoseizoen worden in de dojo van sportschool Van Gorsel verder nog gehouden: zaterdag 12 septem ber, jeugdjudowedstrijden jongens 11 tot 33 jaar Vlaardingen—Hoogvliet; judowedstrijden VlaardingenHoog vliet; zaterdag 19 september, judo- wedstrijden VlaardingenGouda. Voorts staan op het programma de kampioenschappen van Vlaardin gen in de jeugd- en herengewichts- klassen (in de Stadsgehoorzaal op een nader te bepalen datum te hou den) cn de kampioenschappen van Hoogvliet en een teamwedstrijd tos ten Hoogvliet en Vlaardingen. De burgemeester van Schiedam de heer J. W. Peek, heeft vandaag zijn ambtsbezigheden hervat. Volledige bezetting van het middenveld, in hoog tempo uitgevoer de goede combinaties en een wil om te winnen resulteerden in een 52-zege van Hermes-DVS op een waarlijk niet zwak spelend Leeuwarden. Dit was een wedstrijd, zoals men graag ziel: goed voet bal en hardwerkende ploegen. En vanzelfsprekend ziet men in Her mes-kringen na dit uitstekende resultaat het verdere verloop van de competitie met vertrouwen tegemoet. 'Hennes speelt zondag weer thuis, i zondag duchtig ging spannen daar Om twee uur betreedt de Graafschap de prachtige grasmat aan de Dam- laan. een tegencstander, waartegen Hermes in competitieverband nog niet heeft gespeeld. De oud-NBVB'ers hebben dit sei zoen nog niet van zich doen spre ken, Zij kwamen zelfs nog niet tot doelpunten en zagen reeds 9 goals tegen zich gescoord. En dit maakt dat Hermes zondag op haar tellen j moet passen. Men kan er van vcr- zekerd zijn, dat de Graafschap tot i het uiterste geladen hel veld zal be- j treden, want in dit stadium van de competitie heeft dit team een suc- I cesje zo broodnodig. Fel zullen zij van zich afbijten en daarom is het zaak, dat Hermes met hetzelfde elan en dezelfde verbeten wil om te winnen deze onbekende tegenstanders zal tegemoet treden als afgelopen zondag Leeuwarden. Het zcu ons niet verbazen, als het Vier viaal per dag kan men de klaar-overs in actie zien. Hoo/d- agent Wessel heelt er op het ogenblik 104 onder zijn hoede. MAASSLUIS. Op de jaarverga dering van de Alg. Bedrijfsgroepen Centrale, welke woensdag werd ge houden, werden de heren A. Koud- ijzer en C'. v. d. End op hartelijke wijze gehuldigd. Zij zijn beiden 40 jaar lid van het NVV en hebben een groot aandeel gehad in de vakbewe- ding ter plaatse. Nog steeds zijn zij echter actief. De veteranen werden toegesproken door de bestuurder Oosterhuis die wees op de grote verdiensten van hen, die in de jaren rondom 1918 de moed wisten op te brengen om lid te wor den van de zgn. „Rode Bond". Het was immers een tijd, waarin brood roof werd toegepast, ja aangeraden door streekblaadjes. Na de toespraak ontvingen de ju bilarissen de gouden NW-insigne en werd hen in hun echtgenoten een den aangeboden. Het afdelingsbe- vakantieweek op een der vakantieoor- stuur bood hen een geschenk aan. waarbij ook de dames in de hulde werden betrokken. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van zijn bedrijf organiseert de Vlaardingse boekverkoper Aart Pontier In de bovenzaal van de Har monie een drietal auteursavonden. Tijdens deze bijeenkomsten, die op maandag 28 september, maandag 19 oktober en dinsdag 10 november zul len worden gehouden, zullen auteurs over hun boeken en hun ervaringen verteilen. Op de eerste avond komt Gera Kraan-van den Burg en de romanschrijver C. Rijnsdorp naar Vlaardingen. Op de tweede avond komen Eugène Brands en musico loog Hans van Zutphen en op de derde avond de auteur Mar ga Min- co, echtgenote van de dichter Bert Voeten. Advertentie I.M. De organist Jacques P. Bekkers en de sopraan Gerda v. d. Schaaff hebben gisteravond een concert in de Grote Kerk te Schiedam gegeven, dat verschillende aspec ten vertoonde. De akoestiek van de ruimte deed hier in meer dan één opzicht haar invloed gelden. Niemand zal beweren, dat de Grote Kerk slécht klinkt, maar anderzijds heeft men bij herhaling kunnen con stateren, dat de solisten er vaak moeilijkheden met de intonatie on dervinden. Ook Gerda v. d. Schaaff werd hier van gisteravond de dupe. Hoewel de aria Laudamus te uit Mozarts Grosse Messe vooral in de lastige colortauren uitstekend slaagde, faalde de zange res in Mendelssohns aria „Sei getreu bis in den Tod. Men kon hier op merken, dat ondanks de acceptabele voordracht, de zuiverheid ver te zoe ken was. Ook in Les Prières van André Caplet intoneerde Gerda v. d. Schaaff constant te laag, hetgeen gezien haar vocale eigenschappen, dubbel te betreuren was. Jacques P. Bekkers excelleerde vooral in de Vierde Sonate van Men delssohn en ook zijn vertolking van Hendrik Anririessens Toccata slaagde uitstekend. In het Bachkoraal Schmücke dich, o liebe Seele, waarmee de organist zijn programma opende, leek ons het tempo iets aan de langzame kant en was de voordracht te gelijkmatig van karakter. Eenzelfde beeld veretoonde de ver tolking van. de bekende Pastorale van César Pranck, een stok. dat zeer ze ker'om een sterkere expressie vraagt. EUGÈNE EBERLE MAASSLUIS. Over vermoedelijk twee weken is Maassluis opnieuw een schoolgebouw rijker. Het is de open bare kleuterschool in de Sluispolder- West. Aan deze zeer moderne en van veel glas voorziene school, ontworpen door de plaatselijke architect J. H. Steen- kist, wordt de laatste hand gelegd. Dit geldt niet alleen voor het ex en interieur, doch ook voor de naaste omgeving van de school. Gemeente werken is aan de straten bezig, ter wijl het ruime schoolplein van fraaie zien. zand- en bloemenbakken wordt voor- De kunstschilder L. Droppert -uit Vlaardingen legt momenteel de laat ste hand aan een muurschildering ln het speellokaal. Reeds gereed zijn verfraaiingen in plafonds en vloeren. aan de Damlaan. Om elf uur, eveneens aan de Dam laan speelt Hermes 2 een vriend schappelijke wedstrijd tegen VCS uit Den Haag. Geboren: Diana A., d v E. Islara- toeboen en.J. C. den Herder; Ronald E. z v J, J. Berkel en M. Kroos; Christina E. M. d v C. M. Ruigrok en A C. H. Batist. Geboren: Gradus z v D. de Ridder en G. van Ooijen; Johanna M„ d v P. van den Bosch en D. P. Masten broek; Ronald J. M„ z v J. A. M. Hurkmans en J A. Scholte. Overleden: T. Goedendorp, 91 j. wed. van L. Bezemer. Advertentie I.M. SCHIEDAM ZUID.HO'lf AN DSC NE KANTOORBOêKHAN DEL DE LIER. Woensdag is de 78- jarige heer A. Luijendijk uit De Lier, op de Burg. Van Doornlaan, door den personenauto gegrepen en op slag gedood. De heer Luijendijk was per fiets onderweg naar de veiling Westerlee. Hij was in De Lier een bekende per soonlijkheid en vele jaren voor de CHU lid van de gemeenteraad. a Naar wij uit bevoegde Haagse bronnen vernemen, is liet niet juist, dat de verbeteringen, die, zoals de Vlaardingse J raad onlangs besloot, rond het complex van Fortuna-Vl. aan de Floreslaan zouden worden aangebracht, door het J college van Gedeputeerde Staten niet goedgekeurd waren J omdat er geen geld voor zou zijn. I De verbeteringen betreffen de aanleg van enkele school- J sportvelden, de verbetering van de recreatieve outillage rond het Fortuna-complex en nog enkele voorzieningen, In totaal is daar een bedrag voor nodig, dat ligt tussen de J één en twee ton. J De wethojider van Sport en Culturele Zaken, de heer II 11. K. van Minnen, heeft vorige week tijdens de II J opening van de nieuwe Weteringschool verklaard, dat het raadsbesluit bij het college van GS was gestrand. Het is 1 ons echter gebleken, dat de onderhandelingen nog in volie 2 gang zijn. 2 (Van een onzer verslaggevers) De christelijke oratoriumvereni- ging „Excelsior" uit Vlaardingen gaat samenwerken met de eveneens christelijke oratoriumvereniging „Glo ria in Excelsis Deo" en het „Toon kunstkoor". Het eerste werk, dat de drie Vlaardingse koren gaan instu deren. is „Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn. Öp 2 april 1960 zal men een passionsuitvoering geven. De nieuwe combinatie zal gedirigeerd worden door de oud-Vlaardinger Piet van den Kerkhoff. (Van een onzer verslaggevers) Het Vlaardingse aannemingsbedrijf J. van der Zwan begint volgende week met de bouw van twaalf mid- denstandswoningen in de Zuidbuurt. De bouwvergunning is binnen en de premieregeling is getroffen. Het wachten is nu op de heistel ling, waarmee gisteren in de Indus triewijk de eerste paal voor het kan toorcomplex aan de.. Mercuriusstraat de bodem is ingeslagen. De middenstandswoningen worden ruime huizen met vier slaapkamers. In een grote woonkamer zal een buf fet worden ingebouwd, in de ruime keuken komt een ijskast. Neaen van de nog te bouwen woningen zijn reeds verkocht. De huizen zijn. ont worpen door architect A. v. d. Broek. De heer W. Hofman heeft woens dag een speciaal-zaak op het gebied van naai- en breimachines geopend in het pand Rotterdamserijweg 13, hoek Saanredamplein, te Overschie. De winkelruimte is op smaakvolle wijze gemoderniseerd. Een groot aan tal naaimachines van Italiaanse. Dui'. se en Zwitserse merken, bene vens brei- en aanverwante artikelen, zijn tentoongesteld. L, '.'.as druk bezoek en vele bloem stukken, verzonden door zakenrela ties en vrienden getuigden van col legiale belangstelling.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1