Bernsteinbiefstuk met haring [jazz in Moskou Duitse lerares en twee meisjes verdrinken in zee Euromarktgeld brengt werk in Nieuw-Guinea iFeifhen Vitaal concert onder Leonard Bernstein Zes percent bij Philips Kustvaarder vol explosieven bij Terschelling PRINSES BEATRIX drukt 1500 handen ZWITSALETTEN hdjpw U eraf I Weer rust in Lijnbaan- kwartier Na val van trap overleden T ram conducteur doodgedrukt Weer 14-jarige in arrest voor brandstichting 9? Auto tegen boom dode m -~Ti van-ft» vóór 4, Bruiloftsvecliters" nog steeds in cel HET VRIJE VOLK MAANDAG 14 SEPTEMBER 1959 PAGINA Gershwin als toegift Moedige kelner Geen tisdmari (Van onze correspondent te Hollandia) Nieuw-Guinea verwacht dat er werk aan de winkel komt dooi de 135 miljoen gulden uit het Euromarktfonds, die in het ka der van de hulp aan onontwikkelde gebieden ter beschikking van dit land zijn gesteld. Voor een deel is al bekend wat men met dit geid wil doen en men verwacht ervan dat de handel zal opleven. Bovendien be tekent het dat er positieve stappen worden gedaan op de weg naar een hogere ontwikkeling. BABY Onvergetelijk-e avond (Van een onzer verslaggevers) 'Het was een laaiende hel.' Met deze simpele, maar veelzeg gende woorden schetste kapitein P. Lubben van de Duitse kust vaarder 'Brussard' de ondergang van zijn schip. Situatie Zondagochtend om 7 uur vloog de Brussard, eer. schip van door vuur en rook te" worden ^ge- de rederij'Argo'uit Bremen, met stukgoed op weg naar Londen, |ïindeJ'd. ze klaarden het. Het was bij boei ET 7, even boven Terschelling .in brand. In de ruimen "n,, bevond zich een gevaarlijke lading: schietkatoen, genitreerd uur, de tros en moest opnieuw wor- cellulose in .zwavelether, aan dek stonden vaten benzol Kort den vast§emaakt. Maar ook dit lukte nadat een vachtsman alarm sloeg was het schip een laaiende brandeTde'kustlamde? op Vwest fakkel. meep. Zware explosies In de boten NEW YORK (Reuter, AP, ANP). Na een Hrukke zaterdag heeft prinses Beatrix gisteren de West End Collegiate Church bezocht, waar de predikant, dr. E. Romig, hulde bracht aan I aar moeder, koningin Juliana. '.Van een onzer verslaggevers) De directeur van de Maat schappij Zeebad Scheveningcn stond zaterdag plotseling voor de taak op korte termijn een paar rijpaarden te charteren voor een gast, die legen het middaguur in het Palace Hotel was aangekomen. Amerika's muziekwonder Leonard Bern stein, dirigent, componist, pia nist, muziekpedagoog en spre ker. was begonnen de aan dacht voor zich op te eisen. Niet hooghartig en afgemeten, maar Amerikaans en grillig, op een manier die meestal met een lach kon worden beantwoord. Mócht worden beant woord ook. want de veertigjarige Bernstein is een geestig man. die weet dat er vaak humor schuilt in de si tuaties die hij schept. 'Ik wil morgenochtend paardrijden.' was een van de eerste dingen, die hij met. een grijns naar voren bracht na dat hij met zijn New York Philhar monic Orchestra uit Moskou in ons 5and was gearriveerd. En hij reed paard, gisteren, in de omgeving van Scheveningen. evengoed als hij in het hotel zijn biefstuk met haring en kreeft kreeg, een combinatie die velen deed huiveren. Maar Bernstein genoot ervan. 'Pijn weer in Holland te zijn.' zei hij. 'Heer lijk eten hebben jullie hier. En koffie. En zeep die lekker ruikt. Wat heb ik daar naar verlangd toen ik in Rus land was. Waarmee ik niets kwaads over de Russen wil zeggen. waDt het zijn aar dige mensen. Hartelijk, gastvrij en enthousiast. Cren stonden ze op straat te nachten om ons te zien en aan te raken. Ze zijn erg aanrakerig, de Russen.' Dit vertelde itij zaterdagavond op een bijeenkomst met de pers in het Palace-hotel, dte hij aanving met de woorden: 'Goedenavond. Ik merk dat ik u niet de hand hoef te drukken. Ik herken u alle veertig nog van mijn bezoek in 1948. Mijn belangrijkste mededeling is dat ik niets uitstaande heb met Maria Calias, noch met Tina Onassis, en dat het programma voor het concert van morgenavond veranderd is. Ik speel niet de Rhapsodie in blue van Gersh win, maar de pianopartij in het "ri- pelconcert van Beethoven. Van het applaus daarna zal het afhangen.of ik toch nog de Rhap sodie in blue snoei. als rnppi f f.. want Maar als ik hierover iels zei, klonk er een gegrom uit het hoekje waar de ministers voor oultuurzaken zat. En toch brak het publick de zaal bijna af van enthousiasme als we dergelijke composities speelden. Dat deden ze ook toen we op een feestelijke bijeenkomst als tegenpres- ft&ÜÉÉM^üi (Van een onzer verslaggevers) Voor de kust van Ameland zijn za terdagmiddag een 32-jarige Duitse le rares en twee 13-jarige Duitse school meisje verdronken. De slachtoffers zfjn Edith Melzer en haar twee leerlingen Inge Heiszner en Erica Schmitz. Zij maakten deel uit van een groep van uit 36 leden be staande meisjes en enige leraressen van de Realschule in Oberhausen. die donderdag op Ameland aankwamen voor een vakantie van twee weken. Zaterdagmiddag om half twee baad de de hele groep bij opkomend tij in zee voor het strandhotel Scheltema. De zeer was tamelijk woest. In de och tenduren was de wind van oost naar west gedraaid, waardoor er een sterke onderstroom stond. Toen vijf van de 36 zwemsters in nood bleken te verkeren, is de moe dige 36-jarige kelner Sierk Werner ran hotel Scheltema in zee gegaan om hulp te bieden. Hij wist ze alle vijf aan land te brengen. De lerares was het verst afgedreven, zij lag ongeveer. 150 meter uit de kust. Twee van de meisjes waren spoe dig weer op verhaal. Op de drie an dere slachtoffers heeft men ruim vier uur lang vruchteloos kunstmatige ademhaling toegepast. De Duitse kinderen en hun leidsters hebben zich door onvoldoende bekend heid met de gevaren van de zee te ver in het water gewaagd. Er was geen badman aanwezig. Het gemeentebestuur van Ameland be schouwt 1 september namelijk als eindatum van het seizoen. Advertentie LM. de meest gevraagde m raid dit stuk niet meer" geschikt om naast werk van Beethoven op één programma te komen.' Daarmee waren zijn grollen tijdens dit gesprek voor het grootste deel uit verkocht, want de rest ging hoofdza kelijk over zijn ervaringen in Rus land, en Bernstein was daarbij een ernstig man, die peinsde terwijl hij sprak over de problemen die het ene deel van de wereld afgescheiden hou den van het andere. 'Ik sprak de mensen toe tijdens de concerten,' vertelde hij, 'en' ik ver telde hun het een en ander over de muziek die we speelden, werken soms die men m dertig jaar niet had ge hoord in Rusland. tatie voor Russische volksmuziek wat jazz speelden. Iedereen was geest driftig. De jazz heeft niets te beteke nen in Rusland. AUeen in hotels hoor je dit soort muziek, en dan is het nog abominabel., Er is maar. één jazzclub,, in de USSR. ir. Leningrad. „en. die heeft twintig ieden. Toch wordt er geen muziek verbo den in Rusland. Ze verbieden er eigenlijk niets. Ze zorgen aileen dat er kunst wordt gemaakt die zij zelf nodig en nuttig vinden voor het volk. Zo is het ook met de schilderkunst en met de literatuur.' De Russische 'literatuur althans een klein stukje daarvan heeft Bernstein wel een hele tijd bezig ge houden tijdens het gesprek van zater dagavond, want natuurlijk werd er gesproken over zijn ontmoeting met Pasternak. 'Vier keer had ik hem een brief ge schreven.' vertelde Bernstein, 'en ik heb altijd bijzonder prettige antwoor den teruggekregen. Pasternak is iemand die geweldig goed brieven kan schrijven, die bij zonder goed kan praten ook. zelfs in het Engels. Elk woord dat hij zegt is zó juist gekozen, dat het in een nieuw licht op je af lijk'; te komen. Ik had Pasternak in een van mijn brieven uitgenodit d met zijn gezin een concert van me bij te wonen. Hij kwam naar Moskou, maar ging niet temin aan de kassa vier kaartjes ko pen. Merkwaardig. Dat zijn nu van die dingen die wij niet begrijpen. De avond dat ik bij de schrijver op bezoek ben geweest is onvergetelijk. We hadden ontzettend veel te praten, en we hadden het er allebei moei lijk mee toen ik weg moest. Het was zó gezellig in zijn gezin, en hij zelf is zo eenvoudig en onaantastbaar. Die eigenscha jpen vind je tremens terug -in Dokte- Zjiwago, een „roots gedicht. Ja. een gedicht. Zo moet je het boek eigenlijk zien. en niet als een roman. Mensen die er kritiek op hebben geleverd, hebben dit niet ge voeld. Misschien komt dat nog, ook in Rusland. Want langzamerhand wordt het beter. Ik geloof zelfs dat Pasternak' en ik elkaar steeds meer brieven zullen gaan schrijven. Iedereen is erg optimistisch op het ogenblik in Rusland, omdat Chroe- sitsjow en Eisenhower elkaar zullen ontmoeten. De Russen geloven daarin.' Ook gedurende het zondagavond onder zijn leiding door het New York Philharmonic Orchestra in de Scheveningse Kurzaal gegeven concert heeft dirigent-pianist Leonard Bernstein het woord gevoerd. Maar dat geschiedde niet dadelijk. Eerst was er de hartelijke be groeting van het Scheveningse concertpubliek. (Van een onzer verslaggevers) Veel nieuwsgierigen, weinig nozems, dat was het beeld van Rotterdams druk besproken Lijnbaarkwartier dit weekend. De politie behoefde geen grootscheepse acties te ondernemen, maar bleef toch intensief controleren, Het leverde negen proces-verbalen op tegen jongelui, die aan sommaties tot doorlopen geen of niet snel ge noeg gehoor gaven. Twee al niet meer zo jeugdige mannen werden op het hoofdbureau gehouden: een een we gens verzet, de ander wegens beledi ging. Het ziet er met dit al naar uit. dat de politie de slag gewonnen heeft, zij trok zondagavond al een aantal men sen uit het weer rustig stadsdeel terug. In de nacht van zaterdag op zon dag s de 53-jarige heer A. Kamper man aan de Bedumerstraat te Gro ningen in zijn woning Van' de trap gevallen. Met een schedelbasisfrac- tuur is hij naar het Academsch Zie kenhuis te Groningen overgebracht, waar hij is overleden. Met de thans bekende piannen is overigens nog lang niet iedereen hei eens. Vier miljoen zal worden ge bruikt voor de volkstelling, die 'Den Haag' zich heeft voorgesteld, maar die volgens de plaatselijke deskundi gen nog wel wat voorbarig is. De bedoeling om uit dit onder zoek een burgerlijke stand op te bouwen gaat zo meent men in Hollandia de draagkracht van het land nog te boven. Een ander plan waarover de me ningen ook verdeeld zijn, betreft de bouw van een medisch centrum in Hollandia. Met vier verdiepingen en afdelingen voor t.b.c., thorax-onder zoek, frambosia en lepra, een cen traal laboratorium en een destructie- afdeling vinden sommigen dit cen trum wel wat overdadig, te meer om dat er oas een centraal ziekenhuis van tien miljoen in Hollandia is ge bouwd. De exploitatiekosten daarvan bedragen vijftig percent van de to tale begroting van Gezondheidszorg. Blij is vrijwel iedereen met het plan om een agrarisch proefstation te Manokwari te stichten, vooral om dat het er steeds meer op gaat lijken, dat Nieuw-Guinea zich za! ontwik kelen tot een zich in hoofdzaak agra risch land. Verder zal de reeds jaren bestaan de, maar bijna nimmer berijdbare, autoweg van Hollandia naar Gem- j'ero, in de Nimboran, met behulp van het Eurogeld definitief bruik baar worden gemaakt. Men is daar over minstens even tevreden als over het plan om een goede weg aan te leggen naar de rijke klappergcbieden van Sarmï. Geschat wordt dat deze 'weg min sten vijftien miljoen zal kosten, om dat er vijf of zes bruggen in moeten komen. En ten slotte betekent het geld dat men door kan gaan met de waardevolle grote bosbouwprojecten die in 1958 ter hand zijn genomen in enkele delen van het land. (Van een onzer verslaggevers) Zondagmorgen is de 30-jarige tramconducteur A. Th. van Wijn gaarden van de Soetendaalseweg te Rotterdam in de tramremise aan de Nieuwe Binnenweg tussen een muur en een wegrijdende tram bekneld ge raakt en doodgedrukt. De man liep met de tram mee, toen deze de remise verliet en riep om de deur van de wagen te Openen, opdat hij zou kunnen meerijden. De 'be stuurder 'heeft dit niet gehoord en ook de man niet gezien, met het ge volg dat in een bocht het fatale ge beurde. (Van onze soc.-econ. redactie) De N.V. Philips heeft met de vakorganisaties overeenstem ming bereikt over een algemene loonsverhoging van 6 percent met ingang van oktober. De overeenkomst zal thans worden voorgelegd aan het College van Rijks- bemiddelaars. De h uurbijslag 1957 wordt verwerkt op basis van vijf cent per uur. Verder is besloten een extraloonsverhoging toe te kennen aan bepaalde groepen mannelijke werknemers in de laagste loonklassen. Wanneer de gang van zaken in de onderneming dit toelaat, wordt In de looptijd van de huidige c.a.o. (die geldt tot 30 april 1962) nog een alge mene loonsverhoging van 3 percent doorgevoerd. Het tijdstip van deze verhoging is afhankelijk van het ogenblik waarop de vijfdaagse werk week wordt ingevoerd. Advertentie I.M. Het brander.: vastgemaakt. moest worden De 'Holland' drukte met zijn steven de 'Brussard' van de wind zodat twee Dick Kaart zal nog voor de aan vang van het wereldtoernee van de DSC ln januari a.s. meespelen op de concerten die de Haagse band voor die tijd nog in Nederland zal geven. Het programma begon vervolgens met de ouverture Romeins Carnaval van Berloiz. Het New-Yorks orkest bleek in de opwindende saltarello een briljant ensemble te zijn. Maar in de liefdesscene van Benvenuto Cellini en Teresa moest men even wennen aan de parate, sonore, maar ook ietwat scherpe klank en de weinig lyrische speeltrant van de lage blazers. In de directie van dit stuk bleek ook dat Bernstein niet meer Je „on stuimige voordanser" was van een jaar of tien geleden. Hij is een be weeglijk dirigent en een geladen mu sicus gebleven, maar hij doet toch lang niet meer zo wild als vroeger en hij gebruikt nu en dan zelfs een par tituur en een dirigeerstok. Na de opening van Berloiz volgde een kort stuk. dat op het oorspronke lijke programma niet voorkwam: De onbeantwoorde vraag, een symfonisch gedicht van de Amerikaan Charles ïves. Vooraf gaf Bernstein in het Engels een even beknopte als af doende voorlichting. Of Ives in dit korte werk zijn tijd een halve eeuw vooruit was, kan hier buiten beschouwing blijven. In elk geval was het een opmerkelijk stuk muziek dat meesterlijk werd ver klankt en zonder twijfel indruk maakte. Veruiterlijkt Dit dient ook gezegd te worden van de Zevende Symfonie van Beethoven, al veruiterlijkt Bernstein het werk hier en daar wel en al slaat hij ln de finale wel erg door. Het kan allemaal wel wat bezonkener en in het lang zame deel wat minder theatraal-na- drukkelijk. Soortgelijke bezwaren zijn aan te voeren tegen Beethovens zelden ge snoeid,'eri dan ook erg zwakke Tri- neiconcert, waarin Bernstein als pia nist, concertmeester John Corigiiano en cellist Laszlo Varga de solopar tijen vervulden en de pianosolist van de vleugel af bovendien de weinig dankbare orkestpartij dirigeerde. Dat de knappe musici het pleit voor dit werk. dat goeddeels in het technische experiment is blijven steken, hebben gewonnen kan moeilijk worden be weerd. Daarvoor was er ook te weinig innerlijke overeenstemming tussen de scherp en virtuoos spelende violist, de zangrijke Ij-riek van de cellist en de op het briljante toegespitste pia no-solist. Stellig zou deze uitvoering onder gewone omstandigheden met veel vriendelijk applaus zijn beantwoord, maar er lag in het programmablad een papeirtje met de even ongewone als uitdagende formule: „Indien hierna een situatie ont staat, dat een toegift moet worden gegeven, zal het orkest nog uit voeren: Rhapsody in Blue van George Gershwin". Het was waarlijk geen wonder dat de beoogde situatie ontstond en de populaire maar vaak wel erg banale rapsodie werd de met veel verve en verbluffend instrumentaal meester schap gespeelde uitsmijter. Hij was typerend voor een concert van fris, energiek en verbazend knap en vitaal muziek maken in voorbeeldige disci pline. Bij deze materiële schittering moest men enige materiële opper vlakkigheid in de koop toenemen. Na afloop van het met eindeloze ovaties beloonde optreden van de Amerikaanse musici volgde een re ceptie in de Amerikaanse ambassade. J. KASANDER Ongecorrigeerd Zo zag tweede werktuigkun dige Bon van de Nederlandse kustvaarder Elsa de brandende Brussard. Op nog geen hon derd meter afstand passeerde zijn schip de Duitse coaster. De sleepboten van Doeksen en de Brandaris waren toen al aan wezig. Met een boxcamera maakte de heer Bon deze plaat. opvarenden van de slepereen lijn j Britssard ligt nu uitgebrand in schip als een loeiende fakkel weg- de Westmeep in de Waddenzee: De drijven. sleepboot 'Holland' van de rederij De 'Etrog* pikte elf mensen op, Doeksen heeft hem erheen gesleept: onder wie de echtgenote van de De bemanning, vijftien koppen in machinist 'ze heeft zich voor totaal en een passagier, de vrouw beeldig gedragen, zei de kapitein' van de tweede machinist, konden op e" Ul* 'Vecesak' nam de andere vijf, het nippertje ontkomen. Elf hunner de kapitein en vier bemanningsleden, zijn door het Israëlische vrachtschip °P die later op de Brandaris over- 'Etrog* opgepikt en au op weg naar stapten. Hamburg. 'Kapitein Lubben en vier Voor de bemanning van de "Hol leden van de bemanning werden door lend' begon nu een gevaarlijk karwei, de reddingboot 'Brandaris' naar Ter schelling gebracht. Men wil trachten het uitgebrande casco vandaag naar Bremen te sle pen. De Duitse sleper 'Wotan* die dit karwei zal opknappen, de 'Hol land' en een motorbarkas hebben in de afgelopen nacht de blussings- werkzaamheden voortgezet. De wachtsman ontdekte rook die uit een der ruimen kringelde. Nau welijks had hij alarm geslagen of hevige exploisies weerklonken en vuur schoot omhoog. In nog geen kwartier brandde het schip fel. Drie man personeel uit de machine kamer leken in de val te zitten maar ze konden door een nooduitgang het vege lijf redden. Terwijl de luiken van de ruimen openbarstten en vaten benzol met luide explosies de lucht invlogen, vocht de bemanning wanhopig tegen de vuurzee. Even dreigde er een paniek, maar kapitein Lubben wist zijn mensen gerust te stellen. Nood signalen konden niet lang worden gegeven. De hitte bij de zendinstal- latie was te groot. De bemaning ging in de boten. Terwijl vanuit Westerschelling de sleepboot Holland en de Stortemelk samen met de Brandaris toesnelden, en op de vrij druk bevaren route de 'Etrog' naderde samen met de Duitse mijnenveger M 312 'Vegesak', zag de bemanning van de Brussard hun (Van een onzer verslaggevers) Een 14-jarige jongen die ijverig stond mee te blussen is zaterdagmor gen in Staverden (gemeente Ermelo) tijdens een hevige boerderijbrand door de politie aangehouden. Na een langdurig verhoor heeft de jongen ten sloteb ckend, dat hij de brand had aangestoken. Het is niet de enige brand, die hij op zij.n 'geweten heeft. De jeugdige pyromaan heeft ook veertien meren deels kleine bos- en heidebranden ge sticht, naar hij bij de politie toegaf. Bij de boerderijbrand in de nacht van vrijdag op zaterdag ging de hooi en graanvoorraad verloren. De schade bedraagt waarschijnlijk twee ton. De boerderij zelf bleef behoulen. Merk waardiger wijze was de jongen zeer bevriend met de boer wiens hooiberg hij in brand stak. Hij hielp hem dikwijls bij het werk. Dinsdagmorgen dan moet U er bij zijn. want dan begint de verkoop in deze coeosslag. Honderden rollen Sico Jac quard Cocos, in loper en tapijt, gemaakt van de allerbeste coeos- garens. Een complete collectie van 100 cm breed, in de meest moderne dessins en kleurstel lingen. Precies Uw dessin en de kleur die U wenst U vindt het in deze collectie voor een prijs die bijna de helft minder is dan die U er in welke laak ook voor betaalt. Een van de vele voorbeelden Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop (slechts één dag) van deze Sico jacquard Cocos, de beste die gemaakt wordt, 100 cm breed, per meter voor nog géén vijf gulden. Op dit ogenblik worden in Nijme gen nog steeds elf lieden, een vrouw en 10 mannen, door de politie vast gehouden op beschuldiging van ge weldpleging en huisvredebreuk. Zij werden in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden door do politie als medeplichtigen aan ds veldslag welke onder familieleden en buren werd geleverd tijdens het brui loftsfeest van het jonge echtpaar S.v. H. Familieleden van bruid en bruidgegom waren daarbij met el kaar slaags geraakt. Het resultaat van de veldslag was zeven gewonde burgers en een bewusteloze politie man. (Van een onzer verslaggevers) De 58-iarige mevrouw T. Prins- Visser uit Egmond aan Zee is zater dagnacht om het.leven gekomen, toen de auto waarin zij zat, te Llmmen bij Alkmaar tegen ecu boom botste. De linkerkant van de wagen werd open gerukt. De bestuurder, de 32-jarlge Van S. uit Amsterdam, liep een bekkenfrac tuur op. Aangenomen wordt dat hij aan het stuur in slaap is gevallen. Drie andere inzittenden kregen slechts lichte verwondingen. De 86-jarige J. Fabric uit Eind hoven die zaterdagavond bij de halte Tinelstraat uit de stadsbus stapte, struikelde en werd door de wegrij dende bus overreden. HU. overleed na aankomst in het ziekenhuis. De 16-jarige M. Verstappen uit Meijel, die vrijdagavond op de pro vinciale weg onder Meijel zwaar werl gewond toen hij van achteren werd aangereden door een auto. waarvan de bestuurder door een tegenligger werd verblind, is in het ziekenhuis te Roermond aan de op gelopen verwondingen bezweken. De 33-jarige landbouwer S. Lans bergen werd bij deze aanrijding op slag gedood. Het aantal voertuigen op de Portugese wegen is tussen 1953 en 1957 gestegen van 115.500 tot 161.000, in 1953 waren er 10.500 doden en ge wonden in het verkeer, in de eerste zes maanden van dit jaar 296 doden en 6575 gewonden. Kort geleden nog, zo zei de predi kant, had hij met de Koningin ge sproken over de mensen uit Indone sië die in de Nederlandse gemeen schap worden opgenomen. Advertentie um. De Koningin had eenvoudig en bondig gezegd: „Het zijn ónze men sen". In de wijze waarop elf miljoen mensen van verschillend ras in Ne derland samenwonen ligt een lichtend voorbeeld voor wat de christelijke vrijheid de wereld geeft, aldus dr. Romig. De predikant leverde kritiek op de anti-christelijke houding van de re gering van de Sowjet-Unie. Op de weg naar de kerk werd prinses Beatrix begroet door een geestdriftige menigte. Zij gebruikte de koffie in de pastorie. vs Middags maakte zü een tocht rond Manhattan aan boord van bet jacht Dauntless van de familie Rockefeller. Op Stateneiland werd een plechtigheid gehouden in het kader van de Hudsonherdenking. De Prinses betrad het eiland gearmd met de 24-jarige luitenant John An drews va.n de kustwacht, een'lid van de bemanning van de kotter die haar naar het eiland had gebracht. De dag tevoren had prinses Bea trix nog een bezoek gebracht aan het Metropolitan Museum, waar zij ontvangen werd door haar oom prins Aschwin, die daar curator is voor de kunst uit het Verre Oosten. Toen de Prinses het nieuwe KLM- gebouw had bezocht, waar zij onop gemerkt was binnengekomen, ver drong een grote menigte zich buiten het gebouw. 's Middags drukte prinses Beatrix de handen van 1500 Nederlanders in hetg ebouw van het leger op Gover nors Island, 's Avonds werd ter ere van de Prinses een cocktailparty ge geven ten huize van Arthur Hough ton, president van de Corning Glass Company. Vandaag zou prinses Bea trix in Washington de lunch gebrui ken bij president Eisenhower. Vanavond nog wordt er aan boord .'an de Rotterdam, waarmee de Prinses de Oceaan is overgestoken, een. galadiner gehouden met 700 gasten. Onder meer zal minister Luns aanzitten.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2