Nieuwe instrumenten bij jubileumviering (50 jr.) Feest in Rivièrahal Zomer voorlopig van de baan Bejaarden feesten in het Volksgebouw In Schiedam kan men de kunst ontmoeten ÏIMCO Groenteman steelt voor f 1000 fruit Vlaardingse-ScMeclainse biljartuitslagen Gusto's muziekvereniging in de bloemen Verlanglijstje Taptoe en mars in Schiedam Politienieuws uit Schiedam 4 dagen geheel gratis te kopen. Delegaties in Denemarken Duivennieuws chiedammers onder elkaar Kat in Arcade Motorrijder gewond bij botsing Esp eranto-agendo V erdwenen knaap j e uit Bodegraven liep in Alphen rond Weer serie van vier lezingen Drambandconcoiirs in Schiedam Burgerlijke Stand HET VRIJE VOLK WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1959 PAGINA 4 sJSps {Van o.ize weerkundige medewerker) De warme zomerlucht ziet geen kans op korte termijn naar onze omgeving terug te keren. Koele luchtstromingen uit noord tot noordwest blijven het weer beheersen. Op Jan Mayen ontwikkelt zich een depressie, die mogelijk later in de week het Noordzee-gebied met regen zal bereiken. r s c Uw wintergarderobe geheel gratis petroleum DE HAARDOUE J (Van een onzer verslaggevers) Hoewel vele verenigingen, waarvan de wortels terugreiken in min of meer lang vervlogen dagen, kwijnende zijn of zelfs opgeheven, staan hier tegenover opvallende uitzonderin gen. In Schiedam kunnen we hieronder rekenen Gusto's Muziekvereniging. Deze F, maand herdenkt dit 75 leden tellende har monie-korps zijn vijftigjarig .bestaan. Vooral voor oud-dirigent J. K. C. Karsseboom (nü ere-dirigent) is dit bijzonder prettig. Hij was de belangrijkste oprichter. In al die vijftig jaren is hij de ziel geweest. Dikwijls verenig den zich in hem de functies van dirigent, voorzitter en secretaris. Een grote prestatie gezien de vroeger geldende werktijden. Bovendien dirigeerde hij in de beginperiode meestal nog bij drie andere v zonder hiervoor enige geldelijke Binnenkort vieren de muzikanten hun jubileum in de Rivièra-hal („In Schiedam ontbreekt helaas een der- geiijke gelegenheid,"). Op deze avond zullen allen nieuwe instrumenten ontvangen, behalve het tamboers- korps. Dit in verband met de over gang van hoge stemming naar lage stemming. Er wordt nog meer herdacht: in mei van dit jaar bereikte Gusto's Muziekvereniging de Ere-afdeling van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. Tjjdens de oorlog hebben de leden trouw gerepeteerd. Er vielen natuur lijk zo nu en dan enige uit. Op één na hebben zij die moeilijke tijd door staan en na 1945 bloeide de „vrien denkring" weer op als zelden tevo ren. Sedert 1909 trad het muziekkorps slechts éénmaal met zwakke bezet ting op. „Maar" zestien man namen toen aan een uitvoering deel. Menige vereniging is in dezelfde halve eeuw ten onder gegaan. De tamboers, pijpers, klarinettisten, sa xofonisten, hoboïsten, trombonisten, en andere muzikanten avn Gusto's muziekvereniging kunnen echter te rugzien op een zeldzaam mooie fijd. vragen. Behalve de heer Karsseboom zijn er nog twéé, v n VA pccrmmr (momenteel: ere-)leden, die vijftig jaar deel ere-dirigent uitmaken van het korps, zes doen dit reeds dertig jaar en tien zijn vijfentwintig jaar lid. Zij kunnen honderd-uit vertellen over vroeger dagen. De vereniging En vol trots slaan de harten van ïiun begon als fanfare-korps met 32 leden en 1750 schuld. Hoge cijfers echtgenotes, als zij lustig musicerend voor die dagen! Na tijdens de kerstdagen van 1900 opgericht te zijn, werd voor de eerste maal in 1910 opgetreden en wel bij het jubileum van een der directeuren. de mensen klanken. verblijden met pittige B. BOERMAN .dirigent. De burgemeester van deze stad heeft in het laatste nummer van het orgaan van de stichting Schiedamsa Gemeenschap een paar behartigens waardige dingen geschreven. In een artikeldat geïnspireerd is op het af scheid van voorzitter M. Holl, schrijft mr. J. W. Peek onder meer: ,E>c gemeente heeft de arbeid van de Schiedamse Gemeenschap steeds toegejuicht en ook met vreugde ge steund. Maar 'dot, de gemeenschaps gedachte zo zeer' moet worden be klemtoond wijst onverbiddelijk op een tekort. De gemeenschapszin lijkt beslist niet alleen in Schiedam een niets meer zeggend begrip te worden. De overheidsbemoeiingen nemen hand over hand toe, maar dat bete kent in genen dele, dat dc algemene belangstelling voor de publieke zaak groeiende is. De bevolking heeft als het ware de behartiging van haar belangen ge ëndosseerd aan de leiders van ver enigingen, bonden en politieke orga nisaties en voelt zich dan ook niet meer zo rechtstreeks met het open bare leven verbonden. Toch is deze situatie voor de bur gers zelf onbevredigend. Zij staan daarmee enigermate buiten de ont wikkeling en dit wekt dikwijls een vaag gevoel van onbehagen op, dat al heel gemakkelijk leidt tot een ne gatief kritische instelling. Dit tekort op te vullen is voor de Schiedamse Gemeenschap een bijzon der moeilijke taak. We leven zo snel, dat een vruchtbaar initiatief'dikwijls al na een zeer korte tijd geen leef kracht meer blijkt te bezitten. Bo vendien beschikt het gros van de be volking over aanzienlijk meer tijd dan interesse. Daarom rust telkens op een kleine groep de taak de fakkel der ge meenschapszin- aan haar medebur gers over ie reiken". Tot zover onze eerste burger. En ons lijkt het goed, dat wij, aan het begin van een nieuw winterseizoen- met al het verenigingswerk en orga- nisatieleven, vandaag als Schiedam mers onder elkaar nog eens aan deze gedachten worden herinnerd. En ten slotte dan nog de gisteren beloofde politiële waarschuwing: VOETGANGERS Als een verkeersagent het verkeer regelt, mag u alleen oversteken wan neer hij het verkeer, dat uw richting kruist een stop-teken heeft gege ven of dit verkeer tot stilstand is gekomen. Houdt echter rekening met het afslaande verkeer! VOETGANGERS Steek bij kruispunten nooit schuin over. Van alle kanten dreigt dan ge vaar. Steek haaks over - eerst de ene weg, dan de andere. „Blazen konden we nauwelijks en we droegen een door timmerlui van de werf vervaardigd houten vaan del," zegt de heer Karsseboom. „Die directeur had een pietsje medelijden met ons en zorgde voor een echt vaandel. Dat is heden nog in gebruik. Na derhand ging het altjjd van een leien dakje. Toen koningin Wïlhelmina en prins Hendrik in 1924 de werf Gusto bezochten bedankten zij ons zelfs persoonlijk voor de ten gehore ge- brachte muziek". De huidige voorzitter, de heer K. J. Velthuizen, sprak vol enthousiasme over de vroegere concertmogelijk heden. „Schiedam had toen een ter rein waarop iets zonder al te veel kosten kon worden georganiseerd. Je was bovendien alleen hoorbaar voor de betalende toehoorders." Secretaris P, Krommenhoek con stateerde dat er weinig veranderd was in deze vijftig jaren. Het vrou welijk geslacht heeft haar intrede gedaan. Sinds 1949 draagt men uni formen. Van fanfare is op harmonie overgeschakeld. Veel is echter bij het oude geble ven, De grote variatie in beroepen der muzikanten, o.a.: winkeliers, bankwerkers, winkelbediendes, draai ers, vertegenwoordige,sr chauffeurs, kraandrijvers, sjouwers, timerlieden, enz. De vereniging heeft (als iedere vereniging) altijd een beetje geld nood. Er wordt een flink aantal 2Q) concerten per jaar gegeven. Meer subsidie. „In andere plaat sen ontvangt één vereniging dik wijls evenveel als wij hier met ne gen moeten delen." Een Schiedamse concertgele genheid, die goedkoop is en waar niei-betalers ook niets horen kun nen. Een rijdende muziektent, zodat wij de muziek, in elke wijk van de stad kunnen brengen. Het voltallige bestuur. V.l.n.r. staand: J. Lalau sr., notulist; w. Storm, muztcaris; A. J. Hendriks, alg. secundus en A. Mol, Ze penningmees ter. Zittend: P. Krommenhoek, se cretaris; K. J. Velthuizen, voorzitter en C. A. van Dommelen, penning meester. Een slimme en sprekende kat komt zaterdagmiddag 19 september in zaal Arcade. ,De slimme kat, die laarzen had" zo is de titel van het toneelstuk, dat om twee uur door het Schiedamse jeugdtoneelgezelschap „De Dillettan- tjes" zal worden opgevoerd. Het stuk is geschreven door Pr. Lucidius. De kaarten kunnen door de Schie damse kinderen aan de zaal worden verkregen. Variatie De plaats en aard van de uitvoe ringen variëren sterk.' Er wordt ge musiceerd tijdens de dodenherden king en de avondvierdaagse, op de openbare weg en in sanatoria, voer lief jubileum van een directeur en bij di tewaterlating van een gloednieuw schip. En vooral de wedstrijden niet te vergeten. Van 1931 tot 1934 werd elk jaar een eerste prijs op de nationale concertwedstrijden weggesleept. Vele successen volgden hierop. Typerend voor het korps zijn de uniformen: sober, eenvoudig, pret tig, zonder overdadige poespas. „Muziek maakt voor ons de hoofd zaak uit. De rest is bijzaak", meent de voorzitter. „Wij zijn een vereni ging van vrienden, die eens per week bijeen komen om hun hobby te beoefenen." De' 28-jarige Schiedamse motorrij der J. B. is gisteravond in Vlaardin- gen ernstig gewond, toen een auto bestuurder een motor met zijspan geen voorrang verleende. Een hevige botsing was daar het gevolg van. Met een hersenschudding en inwendige letsels moest de motorrijder naar het ziekenhuis worden vervoerd. Auto en motor met zijspan werden zwaar be schadigd. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Vettenoordskade-Prins Hendrikstraat. Wanneer dc fronten tot onze om- I noorden met spanning tegemoet, geving doordringen, zullen wij deIn De Bilt zijn in de eerste helft eerste nattigheid krijgen in deze van september 150 uren zon gere- maand. Tot nu-toe is september na- gistreerd, dat is ongeveer evenveel ais melijk - kurkdroog geweest. Voortdu- normaal voor de hele september- rend hebben hogedruk gebieden 1 et maand, doordringen naar onze streken van Ouden van dagen? Het leek er niet op! De dames en enkele heren die gisteravond in het Volksgebouw te Schiedam bijeen waren, voelden zich zeker niet oud. Dat merkte de argeloze bezoeker wel aan de glundere gezichten. Het was dan ook ook driedubbel feest. Ten eerste bestond de Schiedamse afdeling van de Algemene Bond van Ouden van Dagen tien jaar, verder vierde de Vrouwenbond „Onder Ons" het vijfjarig jubileum en ten slotte nam de penningmeesteresse van „Onder Ons'" en de ABOD afscheid. Mevrouw C. Kamerlingvan der Mark is tien jaar penningmeesteresse van de Bond geweest. En in de Vrou wenbond heeft zij van het begin af dezelfde functie bekleed. Omdat zij juist 76 jaar was ge worden, wilde ze haar taak nu over geven aan een „jongere kracht". Mevrouw Kamerling, -die nog een uitstekende gezondheid geniet, blijft echter nog een werkend lid. Het or ganiseren van de zwarte piet-spelen tijdens Sinterklaas blijft nog een van haar taken. De zichtbaar verraste, scheidende penningmeesteresse werd bij haar huldlging bijna bedolven onder een stortvloed van geschenken. De afde ling Ontspanningscommissie van de ABOD bood haar een fraaie hang lamp aan. Van de voorzitter van de afdeling Schiedam, de heer B. Ker sten, ontving zij een oorkonde met een erelidmaatschap. „Ik vind dit het fijnste, dat ik ooit gekregen heb," 2o dankte mevrouw Kamerling. De voorzitster van de Vrouwenbond, mevrouw P. Semeijn—Jongebreur, bood hear namens het bestuur een enveloppe met inhoud aan. Een tweede couvert kreeg mevrouw Ka merling van de oudste van de 70 leden van de Bond. Mejuffrouw C. J. Blad (opoe Blad), die met haar 89 jaren nog op-'het toneel verscheen, bood het geschenk op rijm aan. Na deze huldiging volgde een korte pauze, waarin koffie met gebak werd aangeboden. En na de pauze moes ten de sprekers en spreeksters hun plaats inrutnien voor het zangkoor van „Onder Ons" en de muziek- en zangvereniging „La Bella Musica" uit Vlaardingen. Een slotwoord van de voorzitster en het te zamen zin gen van het clublied besloot de prachtige feestavond. depressies verhinderd. Vergeleken met dinsdag, toen het oranjezonnetje scheen en in het zuiden een tempe ratuur van 24 graden werd bereikt, is het weer vandaag in kwaliteit ach teruit gegaan door het binnendrijven van wolkenvelden. Er nadert nu eerst een rug van hoge druk, die in de ko mende 24-36 uur droog weer geeft Daarna zien wij de verdere ontwik keling van de depressie uit het hoge (Va neen onzer verslaggevers) Het was gisteravond gezellig druk op de Schiedamse straten. Er was muziek, men marcheerde en er was een taptoe op de Grote Markt, De christelijke gymnastiekveren. DOK bracht vele mensen op de been door begeleid door tromgeroffel en pijpcr- muziek door de straten te marche ren en op de Markt liet het Schie dams Politie Muziek Gezelschap de muzikale Schiedammers genieten van een uitvoerig programma. Mede dank zij het fraaie weer is alles zeer geslaagd verlopen. Jaudon, la 17an de septembro. Klubvespero Komuna legado de Sen- aaciulo ce Küo Letsch Lekstraat. Propagandu nian belan lingvon. WOENSDAG Bioscopen: PASAGE- THEATERThe captain's table (2 uur en 8.15 uur, 18 Jaar). HONOPOLE-THEATER: Bosbrand (2 uur, 7 uur en 9.15 uur). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Dagelijks: „Stouts kinderen, zoete kinderen" (12—5 uur). Diversen: VOLKSGEBOUW: Alg. Bond Ouden van Dagen, rayonvergadering (9.30 uur). Apotheek: Evers, Lange Haven 41. f BODEGRAVEN De heer Goudriaan uit Lange Ruige Weide heeft dinsdagmorgen enige uren danig in angst gezeten. Hij was naar Bodegraven gekomen om zijn kaas op de markt ie verko pen. Hij had zijn vierjarig zoon tje meegenomen. De verkochte kaas moest hij bij fa. Batelaan afleveren. Zijn zoontje, dat hij even buiten liet wachten, was ech ter verdwenen toen hij terug kwam. Geruime tijd heeft hij te vergeefs in de omtrek gezocht en ging om elf uur ten einde raad naar het politiebureau. De poli tie stelde de politie van de omlig gende gemeenten in kennis van het vermissen van het kind, wat na enige uren succes had. Om half twee belde de politie uit Alphen op dat het kind daar was. Blijkbaar had het ventje zijn vader gemist en was daarom, dacht hij, op weg naar huis ge gaan. Hij toas echter de verkeerde kant opgegaan. De kleine been tjes moeten wel flink doorgestapt hebben, want op de Steekterweg, kort bij Alphen trof een vrouw hem huilende aan. Met een taxi is het ventje teruggekomen. Donderdag begint in het club gebouw van De Hollandiaan in het park 't Nieuwelant te Vlaardingen het klaverjasseizoen 19591960. De klaverjasvereniging De Hollandiaan organiseert dan een wedstrijd om persoonlijke prijzen. Het begint om acht uur. Ieder is -welkom. Een aanrijding heeft gistermorgen omstreeks half negen plaatsgehad op de Rotterdamsedijk ten hoogte van het pompstation. De wieii-ydster tó. C. N. O.C. verleende geen voorrang aan een auto, die werd bestuurd door de Rotterdammer M. J. O. De wiel- rijdster moest met een lichte hersen schudding per GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis worden ver voerd. De tractorbestuurder J. P. uit Schiedam heeft gistermiddag om streeks vijf uur een aanrijding ver oorzaakt met de bromfietser A. P. van de V. uit Delft. De tractorbc- stuurder week plotseling naar rechts uit, waardoor de bromfietser tegen de tractor botste. Met een diepe snij- wond is Van der V. naar de Dr. No- letstichting vervoerd. De bromfiets werd ernstig beschadigd. Brandwondjes liep gisteren de 22-jarige loodgieter J. H. M. uit Den Haag op. toen hij bij het in aanbouw zijnde pand van Vlug aan de Broers- vest in Schiedam lood aan het smel ten was. De loodgieter kreeg bij deze werkzaamheden enige spetters heet lood tegen het gezicht. Hij moest per GG en GD naar het Gemeentezieken huis worden gebracht. Twee fietsen zijn in de afgelo pen 24 uur in Schiedam gestolen. L. van D. had zij nfiets onafgesloten neergezet aan de Lange Haven. Evenais mejuffrouw N. C. J. R-, die haar flets ook niet op slot had gezet, zocht Van D. vergeefs naar zijn kar retje. Een Schiedamse agent van poli tie heeft gistermiddag omstreeks half drie het vierjarige jongetje J. Moritz uit de Galileïstraat uit de Nieuwe Haven gered. Het jongetje was spe lenderwijs in het water terechtgeko men. (Van een onzer verslaggevers) Voor de derde maal organiseren het 60-jarige Schiedamse Museum en de „Schiedamse Gemeenschap" een reeks van vier „Ontmoetingen met de kunst". De eerste twee series zijn een groot succes geworden, ook al viel het licht wel eens uit of al was een spreker wel eens niet te verstaan. In het komende seizoen zullen dergelijke voorvalletjes echter niet. meer storen, omdat er tal van interne werkzaamheden zijn voltooid. Op maandagavonden zal door de de beide sprekers, drs. Th. van Vel2en uit Breda, en de Schiedamse conservator, de heer P. L. A. J anssen inleidingen worden gehouden. Deze twee docenten willen op eenvoudige wijze over kunst praten. Zij zijn namelijk van mening, dat wie over' kunst niet eenvoudig weet te praten, er maar beter helemaal niet over praten moet. Dat betekent volgens hen echter niet, dat kunst eenvoudig is. Het betekent evenmin, dat zij een soort cabaret-conférence willen houden. Het betekent slechts, dat zij voor zichzelf en voor anderen iets duide lijk proberen te maken. Een belangrijk hulpmiddel daarbij zijn twee nieuwe, zeer sterke projec toren die lichtbeelden naast elkaar zetten. Met die dubbele lichtbeelden wordt een „tweegesprek voor het oog" op ganggebracht. Niet alleen de beeldende kunst, maar ook literatuur en muziek worden in de „Ontmoetin gen" betrokken. De muziek wordt dit keer door middel van een nieuwe geluidsinstal latie van grammofoonplaten ten gehore gebracht. Maandagavond 19 oktober is de eerste lezing.De heer Janssen zal dan spreken over „De kinderen". Maandag 16 november, maandag 18 januari en maandag 15 januari zijn de volgende data. In maart 1960 zullen op vier woens dagavonden door de conservator weer vier lezingen worden gegeven. Titel: Kunstgeschiedenis in vogelvlucht." Advertentie I.M. Ex-premier Winston Churchill, die over twee maanden 85 jaar is, zal 6 oktober as. een verkiezingstournee door ztjn kiesdistrict Woodford, in het graafschap Essex maken. Op zaterdag 10 oktober zal het Ven del Schiedam van de Oranje Garde In samenwerking met de Sectie Mu ziek van de Schiedamse Gemeen schap een drumbandconcours orga niseren ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van het Vendel Schie dam. Aan dit concours kunnen alle drumbands deelnemen. Er zullen geen verplichte nummers gesteld worden terwijl een jury, welke sa mengesteld is uit instructeurs van de Marinierskapel, de uitgevoerde wer ken zal beoordelen. Bij de beoordeling zal rekening worden gehouden met het beschik- bare materiaal en de bezetting, zodat ook door kleinere bands kan worden deelgenomen. De tamboer-maitre's zullen apart beoordeeld worden. De inschrijving staat open voor t&m- hoerkorpsen, al dan niet met hoorn blazers en pijpers. Het concours zai gehouden worden in het Openluchttheater in Schie dam, aanvang 15 uur. Tot en met 26 september 1959 stellen wij U in de gelegenheid Mocht U tot de gelukki gen behoren dan krijgt u tegen inlevering van Uw kassabon het gehele door U bestede bedrag In con tanten terug. HERENMODEMAGAZIJN BROERSVEST 56 Dit geldt ook voor onze afdeling confectie. Een aantal gemeentelijke autori teiten uit Vlaardingen en Maassluis z(jn woensdagavond met enkele ver tegenwoordigers van NV Panagro te Warmond naar Denemarken gevlo gen om daar een studiereis te ma"-'-.» langs de projecten en fabriek v»n Larsen en Nielsen. •Zoals :r--d zullen-1000 huizen volgens h-- - systeem Larsen en Niel sen door Panagro. in Vlaardingen 750 en In Maassluis 250, worden gebouwd. Deze systeembouw is voor Nederland volkomen nieuw, zodat de gemeente besturen van Vlaardingen en Maas sluis tot deze studiereis hebben be sloten, waarbij ook de technische dienst uit beide gemeenten vertegen- woq-digd zijn. Het ligt in de bedoe ling, dat het gezelschap donderdag te Kopenhagen wordt voorgelicht en in de fabriek van Larsen en Nielsen besprekingen voert. Vrijdag en zater dag zuilen wijken worden bezocht, waarin huizen volgens dit systeem zijn gebouwd. Ook zal men de wo ningen zien. zoals die In Vlaardingen en Maassluis zullen komen. De Maassluise delegatie, die zater dagavond hoopt terug te keren, be staat uit burgemeester W. J. D. van Dijck. de wethouders Van der Snoek en Slagboom, de directeur van de gemeentewerken, de heer J. Kloet en de opzichter, de heer P. Drop. De ultstedigheid van het voltallige college van burgemeester en wethou ders, houdt in, dat in deze periode het oudste raadslid in jaren, de heer Joh. van Velden als loco-burgemees- ter optreedt. De Nederlandse Bond va» zater dagvliegers hield de laatste viucht van dit vüegseizoen waarbij de dui ven naar Sittard werden gezonden. De vereniging „De Snelvliegers" had in dit concours slechts 37 duiven. De eerste duif arriveerde om 14.39 uur b(j zijn eigenaar Chr. Zweistra en had over de af te leggen 145 km 2 uur en 20 minuten gedaan. Tweede werd A. de Bie en derde A. Faas. De prijzen waren in 15 min. verdiend. Dichte mist was oorzaak dat de door de Rotterdamse Bond naar Deventer gezonden duiven eerst om 10 uur gelost werden. Resultaten „De Postduif": A. Hee- ren 1 (11.33 uur)J. van Harmeien 2; H. Crama 3. Vereniging „De Blauwe Doffer": J. Wenteler 1: Vrauwdeunt 2; A. v. d. Hoeven 3. Voor belde verenigingen waren de prijzen binnen 15 minuten verdiend. Er namen totaal 434 Schiedamse duiven aan deze viucht deel: afstand 140 km. De Ned. Algemene Bond vloog van uit Vilvoorde, een afstand groot 110 km. Door de vereniging ,J)e ""rij- heid" werd deelgenomen met 264 vogels. Gelost om 9.15 uur arriveerde de eerste duif om 11 uur op zijn hok. Resultaten: Berg-v. d. Windt 1; P. Wijnen 2; J. Christen 3. De prijzen waren in 20 minuten verdiend. De duiven van de leden van de Schiedamse postduivenhoudersvere- het afgelopen weekeinde een vlucht niging „De Blauwe Doffer", hebben gemaakt vanaf Deventer. Om tien uur werden de duiven gelost, om 11.26.30 uur arriveerde de eerste duif. De laatste kwam om 11.39.33 uur binnen. De uitslagen zijn: Wenteler 1, 15; Vrauwdeunt zn. 2, 4. 8, 16; v. d. Hoe ven 3. 6; v. Gogh en co. 5; Lopik jr. 7; Broeders 9; B. v. Gogh 10, 18, 20: Hersbach 11, 19; Claes 12 dip!.; T, v. d. Helden 13; Sebrechts 14; mevr. v. d. Steen 17. De SCV De Postduif vloog- met 350 duiven een wedvlucht vanuit Deven ter, 140 km. Gelast 10 uur, eerste duif 11123.00; laotste 11.33.00 uur. Uitslag: A Heeren. 1; Harmeien Vol 2 13; H Crama 3: H Kant Breur 4 20; F Koppenhagen 5: I v d Tuyn 6; J v d Beek en co. 7 24; J Doejaa- ren 8 15 16 17; Piet v Os 10; C Ver linde 9 14; N in 't Hol 11; H Blonde 12; W Verhaeren 18 19; J v Opijnen 21; v Leeuwen en Schrumph 22 25; A Brouns 23. Advertentie IM. voor of/ehaarcfen met haf hoogste rendement zuinig - geen roef - neer warmte Een groentehandelaar uit Delft, de heer C., die in de loop van de af gelopen maanden b(j zijn grossier talloze kisten fruit heeft gestoien tot een bedrag van 1060, is dezer dagen op heterdaad betrapt. De groentehandelaar verschafte zich met een loper des nachts regel matig toegang tot de opslagruimte van zijn leveranciers, de Gebr. K. op de Molslaan en verliet dan het per ceel met enkele kistjes fruit. De kruimeldief opereerde op deze manier sinds juni van dit jaar. Het viel cle grossier op dat de heer C. steeds meer lege kratten inleverde dan hij had gekocht. Toen de argwanende grossier een dezer nachten ging posten betrapte hij de man op heterdaad. (Van een biljartmedewerker) Op de verschillende biljarten in Vlaardingen en Schiedam zjjn de af gelopen dagen weer tal van partijen voor verschillende competities ge speeld. De uitslagen waren: Luifel- bekerserie Geboren: Fieter A, zv A M F Mel- gert en J Admiraal; Istvan G, zv I G Szénüsi en M A Vellinga; Rudolf, zv M A Ncorlander en C Onnekink; Lucia M A.civ F M T van de Laar schot en E H van Schalk; Leender R, zv L van Wilgen en M G den Hou- ting; Liduina M, dv A J j Odijk en M H L Tbijssen; Cornells, zv J Fre- derik en G van Haatten; Inneli M, dv A L A van Steenoven en P S Kosklnen; Annette J. dv J J van Zwleten en A Verschoor; Arend P, zv A van der Most en F M Hoekstra. Overleden: E Top, 44 jr. Poule 1-, DKC a—RES J. de Koning C. Verbrugge G. Micheïes J. de Herder E. Edelenbos F. Fra terman W. Bakker RES bDKC J. de Gri5s v. Rijnderhoff A. de Jong C. de Vormer C. Frederiks W. de Jong J. Frederiks Schwagerman Vr(je Volk-beker Poule 1: DGL a- a 44. 150 150 34 30 4.41 150 129 34 21 3.79 90 62 30 12 2.06 100 100 30 16 3.33 80 80 47 7 1.70 70 66 47 7 1.40 50 49 35 7 1.40 60 60 35 6 1.71 b 8—0. 130 130 45 26 2.88 150 133 45 14 2.95 100 100 33 21 3.03 90 53 33 8 1.60 90 90 50 11 1.80 80 69 50 6 1.38 50 50 53 5 1.52 40 34 53 4 0.64 H. v. d. Veer G. Voorburg C. v. Reeven Engelse Alphenaar N. v. Beveren P. v. Reeven A. de Neef 150 150 29 28 5.17 W. Pieterse 150 145 29 14 5.00 J. v. d. Zwan 100 92 36 10 2.55 J, v. Tielen 120 120 36 22 4.61 H, Goedendorp 80 58 28 10 2.C7 J. Smit 60 60 28 11 2.14 F. Liebrechts 50 47 52 6 0,90 J. Bot 50 50 52 7 0.96 H. v, d. Veer A. v. d. Veer 140 90 120 80 70 70 50 130 140 140 90 101 71 70 70 46 114 140 54 29 29 21 21 29 29 54 54 Poule 2: C. Grava H. van Rees MES—Confiance 140 81 39 140 140 39 L. van Doom J. Vink W, Gerritsma H. van Wyk P. Pulle A. v. d. Ende 100 90 90 80 50 50 100 71 73 80 50 46 37 37 47 47 45 45 12 9 13 12 15 7 7 12 11 a 16 33 21 9 7 10 9 5 2.59 3.10 3.48 3.38 3.33 2.41 1.58 2.11 2.59 44. 2.07 3.58 2.70 1.91 1.55 1.70 1.11 1.02 Poule 3: Volksgebouw aRaadhuis b C. Klos 130 130 35 24 3.71 A. v, d. Veer 130 63 35 9 1.80 L. v. d. Linde D. van Dorp J. Helmich A. Pille A. Vermehrem K. Groeneveld 90 90 70 80 45 60 90 68 70 46 45 28 50 50 35 35 32 32 10 10 11 4 12 4 1.80 1.36 2.00 0.87 3.40 Ö.S7 Het Raadhuis a—Tonegido 4—6. A. v. d. Veer 130 114 54 12 2.11 Poule 4: Confiance b—De Waal b 80. A. v. d. Ster F. Dessens G. van Stolpe J. v. d. Krayf A. v. d. Linden P. Steenbergen J. Verhei} C. v. Papeveld 130 130 39 15 3.33 130 9S 39 11 251 90 90 36 18 2.50 90 71 38 12 1.97 80 80 38 14 2.10 66 48 38 9 1.26 50 50 42 8 1.19 50 46 42 4 1.09

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1