Oud Fokkertoestel gaat na grondige restauratie weer de lucht in WASSEN N AC Sportblouses Peek&Cloppenburg 'Diepvriesverkoop geheel vrijlaten5 Nog geen schot in c.a.o. klein metaal oet u 19." KI Al Hagelverzekering kost veel hoofdbrekens ZONDER COMMENTAAR BEELD VAN 'ALBERT' VERNIELD FEESTWIJZER Auto valt op elke woensdag Eilanden zonder zoetwater Soldaat gedood door schot uit eigen geweer SER-commissie adviseert Nieuwe cijfers bij College in studie "Op-zicht - service" zonder prijsverhoging DR. BANK1 ZOU 'TGOED MAKEN jongens - marki Binnen enkele dagen: Grafische c.a.o.'s S°K, "SMVS. 2 Gunstige voortekenen HET VRIJE VOLK DINSDAG 29 SEPTEMBER 1959 PAGINA 3 Getallen Koningin en Prinsessen naar The nun's story Grote bedragen Roermonds brandweer geeft 2 x daags water Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) In hangar V op Schiphol wordt koortsachtig gewerkt aan een kist uit 1927, een F VII A. Koortsachtig, maar met de grootste nauwgezetheid, want op 7 oktober moet deze uit o.a. triplex en linnen samengestelde eenmotorige Fokker boven Den Haag vliegen, tegelijk met de nieuwe Lockheed Electra. Dat er Jn blouses enorme kwali teitsverschillen zijn, weet iede reen. 't is niet alleen de stof maar vooral ook de coupe en afwerking die het 'm doen. Hier ziet U de Favoriet uit onze rijke collectie, de prachtige damesbiouse "DALMON". Moderne wijkende ha Is. Over en in de rok te dragen. Originele Zwit serse fiiba-crèpe "Minimum-Iron". In de zes nieuwe modekleuren: lila, cognac, bleu, wit, olijf en beige. Maten 36 t/m 46.,Voor de ze kwaliteit verrassend voordelig. En Wilt U hier een rok bïj, aarzel don niet langer maar neemt U deze fantastisch leuke, langharige wol len ruifrok. Rondom diepe stolp plooien. Uitmuntende coupe en voorbeeldige afwerking. EEN WARME AANWINST VOOR UW NAJAARSGARDEROBE. Kleuren: olijf, geel, bleu, koffie en cognac. Maten 36 t/m 44. 'En weer een echt 4% JB TC WASSEN-koopje Zend briefkaart met vermelding van; W, gewenste artikel(en), maat en kleur. Uw naam en volledig adres in duidelijke blok- letters s.v.p. ■OTTERDAM: "City Ceotrem* Binnenweg. ML. 13 93 7 5 - Dotprweg hk. Katendrecbuc Lagedijk, tel.74259 DEN HAAG: Spoi bk. Kalvermarkt, tel.182148. Deze vliegende tegenstelling zal de vooruitgang in onze luchtvaart ac centueren bij de onthulling van het Dr. Piesman-monument voor het hoofdkantoor van de jubilerende KLM. Om de PH ACT F VII a.- opge diept uit een vergeten hoek. weer luchtwaardig te maken, heeft men er aardig aan moeten dokteren. De man die zich in zijn vrije tijd geheel op de restauratie wierp, is de boordwerktuigkundige Van Alsum. Hij is nu op een Cura?ao-reis. maar hij zal op tijd terug zijn om op 8 okto'icr samen met gezagvoerder Bmgmans deze 'laatste der Mohika nen' te bemannen. Intussen is de kist in de ver trouwde handen van enkele oudere KLM-empioyés, die weliswaar met hun tijd zijn meegegaan, maar liet goede oude nog niet zijn vergeten. 'Noemt u mijn naam maar niet* zei een van hen tegen ons 'zet u maar een ouwe jongen van Koolho ven.' Enkele getallen illustreren de enorme vlucht van de luchtvaart: de snelheid van de F VII A is 120 a 130 km per uur: het gewicht (leeg) is 1900 kg: toelaatbaar 3600 kg. In de kleine cockpit is plaats voor twee bemanningsleden die achter een soort autostuur moeten plaatsnemen. In de romp staan twee rijen van vier stoeltjes met een zeer smal gangetje ertussen. Een capaciteit van acht passagiers dus, maar op 7 oktober gaat het toe stel zonder hen de lucht in. Brugmans en Abspoel, mannen met bijzondere ervaring, hebben reeds een proefvluchtje gemaakt. 'De olietemperatuur liep wat op.' zei men ons gisteren, 'maar het is gauw verholpen.' Banden waren niet meer te krij gen voor dit pionierstTpe, De Rijks luchtvaartdienst bracht uitkomst met een paar 'buitenmodel', maar passen de wielen. Na de vluchten om het veertigjarig bestaan van de KLM luister bij te zetten (op 8 oktober zal de Fokker boven Utrecht te zien zijn) gaat de F VII A In het museum op Schiphol. Daar blijft het een voorwerp van uiterste zorg. want over tier. jaar, als de KLM vijftig zal zijn, moet de ACT weef-de lucht in om opnieuw de voor uitgang te accentueren, maar behal ve dat: de betrouwbaarheid van de 'oude meesters'. (Van een onzer verslaggevers) Het marmeren monumentje in het Oosterpark in Amster dam ter ere van de legendari sche politiespeurhond Albert is vernield. Onverlaten hebben de marmeren plaat, waarop de beeltenis van de trouwe liond stond, van de sokkel gescheurd. De plaat hebben zij stuk geworpen. De brokstukken wierpen zij naar bomen en de overblijvende sokkel. Deze schandelijke daad is vermoe delijk zondagnacht uitgevoerd. De politie staat voorlopig voor een raad sel. Zij heeft er geen idee van. wie zich aan deze ergerlijke baldadigheid heeft schuldig gemaakt. Albert was een van de eerste politie-speurhonden in Amsterdam. Hij loste door zijn aanwijzingen tal van misdaden op. Toen het trouwe dier ongeveer 35 jaar geleden overleed, besloten stad genoten een monument voor Albert op te richten. Later werd dit monu mentje aan het gemeentebestuur overgedragen. Het kreeg een plaats in het Oosterpark, waar het tiental len jaren ongerept beeft gestaan. Rondom het jubileum van de Kl.M, die op 7 oktober veertig jaar bestaat, is een aantal gebeurtenissen vast gesteld: 2 oktober: De president-directeur van de KLM, de heer I. A. Aler, reikt op Schiphol penningen uit voor 10.009, 15.000 en 20.000 vlieguren. 4 oktober: Oriëntatlerit voor auto's motoren en scooters. 5 oktober: Uitgifte speciale KLM- zegels van 12 en 30 cent. 6 oktober: Hall L. Ilibbard van Lockheed spreekt in Delft over Super sonic flight (Plesman memorial lec ture). 7 oktober: Onthulling van dr, Ples- manmonuraent bij KLM-hoofdkan- toor in Den Haag. Sprekers o.a. de minister-president, prof. dr. J. L. de Quay, en de burgemeester van Den Haag, mr, II. A. M. T. Kolfschoten, Vüegdemonstraties van Lockheed Klectra en Fokker F VII A. Jubileum concert in Kurzaal te Schevcningen, 8 oktober: In de voet van de Utrechtse Dom wordt een koker met voorspeilingen over de ontwikkeling van de luchtvaart ingemetseld, die in het jaar 2000 zullen worden be kendgemaakt. Tien personen gaven hun visie, o.a. koning Leopold en 3. Bruggem'an, kraanmachinist van de Deltawerken uit Goedereede. Volgens een bericht in het Alge meen Handelsblad van maartdag heeft de verdwenen Roermondse arts dr. Bant', een brief geschreven aan de hoofdredacteur van dit blad. De brief kajnt uit Oost-Duitsland, aldus het blad en dr. Bank! schrijft dat hij het goed maakt en dat er geen reden is om over hem bezorgd te zijn. Uit zijn brief zou voorts blijken, dat hij door eigen toedoen in dé huidigesituatie is geraakt, waarin hij overigens aldus zijn mede delingen een alleszins goede be handeling geniet. Aan deze Fokker F VII A, in de jaren twintig een pronkstuk, wordt druk gedokterd op Schiphol. Op 7 oktober gaat hij het KUVI- jubileum luister bijzetten. (Van een onzer verslaggevers) De heer C. T. v. A. uit Eindhoven verzuimde zondagavond in Brielle zijn fonkelnieuwe auto op hand rem te zetten toen hij de wagen verliet om bij een buschauffeur op het Maasland te informeren naar de vertrektijden van de veerboot. De auto zette zich zonder inzit tenden in beweging en dook par does de haven in, waar hü op het jachtje van de heer A. M. uit Brielle terecht kwam. Het jachtje werd vrij wel geheel vernield. De wagen werd met 'n takelauto op het droge ge haald. Advertentie I.M mmmt zuiver wollen tricot, geheel nieuw model, sportblouse van een der bekendste Nederlandse Tricotfabrieken. Nu als buitenkans-aan bieding. (Van een onzer verslaggevers) „De noodklok luidt. Velen bellen dagelijks het waterschap op en vra gen om water. Wij hebben alles ge probeerd om in die behoefte te voor zien en ondervonden daarbij grote hulp van Rijkswaterstaat. Maar wij kunnen niet méér helpen en dus heb ben wij gemeend de kaarten op tafel te moeten leggen," Deze sombere woorden werden gis teravond gesproken door de voorzit ter van de Brielse Dijkring, de heer A. L. Noordermeer, op een door de Dijkring en Rijkswaterstaat beleg de vergadering in Brielle van belang hebbenden bij de zoet watervoorzie ning op de Zuiethollandse eilanden. Nadat ir. Dixhoom van het arron dissement Rotterdamse Waterweg van de Riikswaterstaat een overzicht had gegeven over de huidige toestand en oorzaken, die hiertoe hadden ge leid. maakte hii onder meer bekend, dat, indien er niet zeer binnenkort enorme stortbuien vallen bij de bo venloop van de Rijn. men genood zaakt zal zijn water met een hoger zoutgehalte dan 0,85 gram per liter in te laten in de Brielsche-Maas- boezem. Dat zal funest zijn voor de tuin bouw, die dit water niet meer kan gebruiken en dus tot ui tdrogen ge doemd is. maar men heel t geen keus. De vergadering werd g< sloten, zon der dat men tuinders cvn afdoend advies kon geven. J.M. prijs 4 ir (kleine stijging per moaH Tijdens wachtlopen (Van een onzer verslaggevers) De 20-jarige dienstplichtige soldaat F. A. M. van Bree uit Heeze (N.-B.) is gistermiddag in Grave door een schot uit een geweer om het leven gekomen. De soldaat, die was ingedeeld bij de staf en stafcompagnie van de 12e gevechtsgroep (stoottroepen), maakte deel uit van de wacht en stond op post bij een bunker. Om kwart over een werd een schot gehoord, dat na onderzoek gelost bleek uit liet geweer van de soldaat Van Bree, die levenloos op zijn post werd aangetroffen. De Koninklijke Marechaussee ver onderstelt een ongeluk. (Van onze sociaal-economische redactie) De Commissie Adviezen Vestigingsregelingen van de SER vindt, dat d* verkoop van diepvriesprodukten geheel vrijgelaten moet worden en dat er geen reden bestaat deze verkoop speciaal voor bepaalde groepen van klein handelaren te reserveren. (Van een onzer verslaggevers) Het College van Rijksbemiddelaars heeft jpsteren. nog geen beslissing genomen over de grafische c.a,o.'s. Het college onderwerpt thans dé nieuwe berekeningen die het Cen trail Bureau voor de Grafische Be drijven heeft opgesteld, aan een nauwgezet onderzoek. Van de uitslag van dit onderzoek zal het afhangen of het college nieu we besprekingen nodig acht. Men hoopt in elk geval, dat de beslissing deze wede zal kunnen vallen. Woens dag komen de rijksbemiddelaars weer bijeen. Er wordt hard aan gewerkt, zo gaf men ons van de zijde van het college te verstaan. Zij gaat daarmee lijnrecht in tegen een ontwerp-regeiing. die staatssecre taris Veldkamp heeft neergelegd in een voorontwerp VestigingsbesidTt Levensmiddelenbedrijven. Dr, Veldkamp wilde namelijk de verkoop van diepvries in het alge meen toewijzen aan het nieuw in te stellen Algemeen Levensmiddelenbe- drijf en daarnaast de afzonderlijke produkten ook nog aan gespeciali seerde handelaren: dus diepvries- groente aan de groentehandelaren, diepvrieskip aan poeliers, diepvriesvis aan vishandelaren en (in dit geval) ook aan groentehandelaren. De commissie vindt al deze be perkingen niet nodig. "De specialis tische vakbekwaamheid, nodig voor de detailhandel in diepvriesprodukten, is van zo geringe aard, dat diepvries produkten niet als kenmerkend voor een bepaalde branche kunnen worden gerekend,' zegt zij in een advies aan de staatssecretaris. Uw regeling geeft bét bedrijfs leven nog minder armslag dan het nil al heeft, terwijl voor de goede afzet van diepvriesprodukten juist een groot aanta! verkoopplaatsen nodig is en per vestigingsplaats een ruime sortering.' Een minderheid van de commissie heeft een opvatting, (he in nuance van de meerderheid afwijkt: zü wil de diepvriesprodukten alleen aan levensmiddelenbedrijven geven, waar voor een vestigingsregeling geldt. Twee leden van de (tien man sterke) commissie zijn het met de regeling van de staatssecretaris eens. (Vaa een onzèr verslaggevers» Koningin Juliana en de prinsessen Beatrix en Irene zijn van plan de gala-voorstelling van de film The nun's story bij te wonen. De voor stelling is op' donderdag 1 oktober in het Amsterdamse City-Theater. Advertentie I.M.. Voor diabetici en slanke lijn! Jv wnw* in Amt'ikj ■nliJ«M« xa«Ut*f, M*n In i» w«r«M «Mkoutrttt li I (Van onze sociaal-economische redactie) De onderhandelingen over een nieuwe c.a.o. voor de kleine metaalnijverheid lopen niet vlot en zijn nog niet tot een eind resultaat gekomen, aldus wordt meegedeeld in een communi qué van de Federatie van werkgeversorganisaties in deze bran ches. Een aanvankelijk voorstel van de werknemersorganisaties om de minimum- en de maximumlonen in alle bétrokken bedrijfs takken met vijf percent te verhogen werd door de werkgevers onaanvaardbaar geacht, vooral voor de branches die geheel of grotendeels uit dienstverlenende ondernemingen bestaan. Een loonsverhoging van vijf per cent thans en nog een van omstreeks vijf percent in i960 (huureompensa- tie en melksubsidie) zou niet door een evenredige produktiviteitsverho- ging worden gedekt. De werkgevers deden een tegen voorstel: te streven naar een verho ging van de maximumlonen met vüf percent en van de minimumlonen met drie percent. Dit zou naar hun mening bedrijfstakgewijs en per on derneming de mogelijkheid verschaf fen de lonén aan te passen aan de verhoging van de produktiviteit. Van werkgeverszijde werd dit te genvoorstel verworpen en wel omdat een verhoging van cie minima met drie percent op zich zelf reeds on voldoende werd geacht, terwijl men bovendien niet akkoord kon gaan met een verdere vergroting van de af stand tussen de minima- en de maxi ma-lonen. (Van een onzer verslaggevers) Hagelverzekeraars uit zes- Niet alIeea de plaats, oofc de om- tien Europese landen zijn gis- vang van h^eUmien^^w^vnssel- teren in het Kurhaus te Sche- veningen aan hun vijfde inter nationale congres begonnen. Weinig natuurverschijnselen zijn zo wispelturig als een hagelbut. Minister Marijnen, die het congres opende, schetste in dit verband de hagelsituatie van Nederland. Het zuidoosten van ons land placht het meestgetroffen gebied te zijn. maar dé valllg, zodat de verzekeraars tot buitengewoon Ingewikkelde premie- berekeningen komen. Alleen aoor nauwe Internationale contacten kun nen er statistieken worden opgesteld, die de basis van de verzekering vor men. 'Voor ons is het belangrijkste, dat de stabiliteit van het landbouwbe- 'laatsU sarm toot het stoorden drijf door 4* h»gelv«r**erioe wordt Roebroek: "namens de Nederlandse hagelverzekeraars. In EEG-verbana is de hagelverzekering ook een onderwerp van gesprek. Vorig jaar waren er in Europa 2,3 miljoen verzekerden, die zich voor 11,S miljard gulden hadden verzekerd. In ons land is voor 800 miljoen tegen hagclschade verzekerd. Bü een zware hagelbui in Juni van dit jaar werd in sommige Gro ningse en Drentse gemeenten tot vijftig procent van het gewas ver nield. De schade bedroeg 2,5 miljoen In tweede instantie stelden de werknemersorganisaties een algemene loonsverhoging van vier percent voor alle bedrijfstakken van de metaal nijverheid voor. Laatste voorstel Dit was, aldus het communiqué van werkgeverszijde, weer niet aanvaard baar, omdat de ontwikkeling van produktiviteit en rentabiliteit niet voor alle bedrijfstakken gelijk is. Als laatste voorstel van hun zijde kwam toen het plan naar voren om de mi nimum- en de maximum-lonen in het centrale-verwarmingsbedriif. 't lood gieters- en fittersbedrijf en het mo- delmakersbedrijf met drie percent te verhogen. Voor het elektrotechnisch bedrijf en het rij wielkleinbe drijf werd een verhoging van vier percent voor gesteld en een verhoging van vijf per cent voor het automobiel- en garage bedrijf, 'net carrosserie- en wagen bouwbedrijf, het isolatiebedrijf, het motorenrevisiebedrijf en het smeden- en metaalbewerkingsbedrijf. De werknemersorganisaties, aldus het communiqué, dat de werkgevers hebben uitgegeven naar aanleiding van mededelingen van de zijde van de Algemene Nederlandse Be&rijfs- bond voor de Metaalnijverheid en de elektronische industrie (de ANMB), achten loonsverhoging voor de groep, waarvoor drie percent is voorgesteld, onvoldoende. De werkgevers ontkennen die ech ter op grond van economische over wegingen. De onderhandelingen worden voort gezet. (Van een onzer verslaggevers) De Roermondse brandweer voor ziet op het ogenblik tweemaal per dag de bewoners van Assenray bij Roermond van' water. Ten gevolge van de langdurige droogte staan ver scheidene waterputten in midden- Limburg droog. Asenray heeft geen waterleiding en is volledig op water putten aangewezen. Met een tankauto gaat de brand weer langs de huizen om de busten- taande emmers en Ketels te vu""- In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van, hen die worden geciteerd- Zo gaat het nieuwe kabinet onder gunstige voortekenen de komende wintercampagne in. Voorlopig zien we weinig gevaren. Of dit blijven zal, is een vraag waar wij geen antwoord op durven geven. We kunnen niet in de toekomst lezen. Indien de PvdA er blijk van zou geven, geneigd te zijn minder veeleisend te worden, zou dit kunnen responderen op de teleurstel ling die in vooraanstaande r.-k. krin gen ieeft, de teleurstelling, dat de oude brede basis niet mogelijk bleek. Het blijft vreemd, dat een grote par te, die democratisch wil zijn, eigen standpunt dwingend wilde doen pre valeren. Uit Binding, contactblad voor de CHU, van september '59. 'We zijn niet voor niets op deze wereld gekomen. We mo- gn leven en we mogen dus ook van ons leven Iets maken. Wat me zelf betreft, ik dacht: laat ik zien wat er nog van te maken valt.' De 23-jarige Corrie Doelman uit Vlaardingen was nog een kind van acht, toen een ont ploffende pantservuist het licht in haar beide ogen bluste. Binnen een jaar kon ze In brail leschrift lezen en schrijven en toen ze op haar negende jaar op het Christelijk Blindenin stituut Bartiméus In Zeist kwam, was ze haar klas al ver vooruit." Lageronderwijs, riiulo, diplo ma's Nederlandse, Duitse en Engels handelscorrespondentie, vorig jaar de lager-onderwijs- akte en nu: de hoofdakte. Corrie Doelman is de eerste blinde in ons land die ge handicapt vanaf het begin van haar studie haar vol ledige bevoegdheid verovert. Geen mens kan beseffen hoe veel wil, hoeveel durf en hoe veel doorzettingsvermogen aan deze studie te pas zijn geko men. Ze roert dat punt achte loos aan. 'Van de ruim 250 leerlingen van de Hervormde Kweekschool Jan van Nassau in Utrecht was ik de enige blinde. Ik heb net als* de anderen scripties en hospiteerverslagen moeten ma ken. Eerst alleen op het in stituut. Want, dacht Ik. wat moet ik beginnen op een ziende school?' 'Maar ik kwam tot de ontdek king, dat dit ook best ging,' zegt ze stralend. 'Maar weet u waarom het lukte? Ik heb ont zettend veel hulp gehad. In de eerste plaats van Bartiméus. Maar ook van m'n vriendin Nel Lekkerkerker die mijn werkstukken uittikte en van anderen, die leerstof in braille overbrachten. En mijn band recorder, niet te vergeten!' Misschien komt er dtt jaar nog voor Corrie een plaats vrij op Bartiméus. 'Ach, en als het nog even duurt, ik heb een kantooropleiding gehad, ik sta nooit op de keien.' In het luxueuze Del ta-hotel In Vlaardingen trad zaterdagavond een gezelschap van acht personen de eetzaal binnen. Vijf dames en twee heren plus Siebe van der Zee, hoofd van AVRO's TV-sectie. Onmiddellijk ontspon zich aan tafel een luidruchtige dis cussie over commerciële tele visie. Nadat Siebe van der £ee eerst kalm (maar duidelijk hoorbaar voor de overige gas ten) had opgemerkt dat 'de AVRO een groot bolwerk vorm de tegen de VARA, want die rooie jongens zijn tegen com merciële televisie', kwam een recente TV-reportage van de AVRO over de Firato ter spra ke, waaraan blijkbaar de criti cus van de Nieuwe Rotterdam se Courant weinig vleiende woorden had gewijd. En plotseling schalden uit de mond van AVRO's TV-hoofd de volgende gedenkwaardige woorden door de eetzaal: 'Die rooie rothonden, die nou al bij de NRC doorgedrongen zi)n van mij mogen ze ze vier maal klieven 'Sstt! riep iemand uit het ge zelschap gechoqueerd, waarop Van der Zee met nog meer stemverheffing: 'Dat mag ge rust iedereen horen!' En omdat dan toch iedereen het horen mag, dacht ik: 'Kom, ik zal Siebe es 'n pleziertje doen.' Twee oud-politierech ters van Amsterdam hebben dezer dagen Iets van zich laten horen. De een rustig en onopvallend, de ander luidruchtig en in het oog lopend. De bijna 80-jarige dr. N. Muller, die op een benijdens waardig rijk leven kan terug zien, legde zijn functie neer van secretaris van het hoofd bestuur van het Nederlandse Genootschap tot Reclassering Aan publiciteit over dr. Mui- Ier zelf heeft deze nobele fi guur een hartgrondige hekel. Van zijn veelzijdige arbeid plukt ons land nu nog de vruchten. Oud-politierechter mr. L. de Bléeourt, destijds zijn opvolger, schuwt de publiciteit niet. Hij zoekt haar zelfs op. Dat is zijn goed recht. In Elseviers Week blad van deze week las Ik van zijn hand een hartige beschou wing over het onderwerp 'Wer ken voor de Fiscus'. Aan mr. De Blécourts bele gen denkbeelden over ons 'worgend belastingstelsel' waarvan Jan de Arbeider al leen maar beter en de intellec tueel maar slechter wordt, ga ik hoofdschuddend voorbij. Met zijn conclusie 'er is iets mis in de huidige constellatie dezer maatschappij' kan ik mij ove rigens wel verenigen, ofschoon ik vermoed dat hij het anders bedoelt dan ik. Bepaald geërgerd heb ik mij echter aan de volgende ontboe zeming In zijn 'terras-over peinzingen': Een paar jaar geleden zat ik daar zo op de zelfde plaats (bedoeld wordt: het terras van Américain in Amsterdam - W. L-), toen ik hem weer zag, de man die Ik al jaren van gezicht kende. Ik dacht dat hij wel vergast zou zijn Nu weet ik wel dat mr. De Bléeourt 'tijdens zijn politie rechterschap meer te onpas dan te pas overigens her haaldelijk op huilerige toon het lot van de joden tijdens de bezetting meende te moeten ophalen. Tact is nooit zijn sterkste zijde geweest. Soedab! Maar dit gaat net te ver. Zo 'ets kunt u wel denken, meneer De Bléeourt, maar u kunt het net niet zeggen, laat staan schrijven. Ook nipt in Elsevier WILLY LEVIE

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2