,Heel Kethel is in touw voor nieuw je Samenwerking leidde tot goed voorziene bazaar BAF-coat Schiedammers strijden om kampioenschap in vierde klas libre ge° Hoofdcommies Van Minnen koninklijk onderscheiden Chauffeur wilde twee douaniers afschudden originele Amusant toneel voor Wilton- Fijenoord Eerste concert voor Toonkunst door RPhO EERST ETEN! KEURSLAGER POOT Simon de Waard voor Gusto SWS OV gaat Brussel-lopers huldigen Ontmoeting van judo leerlingen □TT.» Schiedam krijgt vVleesshow5 Netten gaan uit in alle singels voor ver. van huisvrouwen Motorrijder hij: val gewond Hongaar ook in Gorkum actief Wijkgebouw in Ambacht Jongen door bus aangereden Tweede avond IvAO over Sahara Burgerlijke Stand Avondgebed Inenting Visafslag Wisselkoersen HET VRIJE VOLK DONDERDAG 1 OKTOBER 1959 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) „Heel Kethel Is In touw voor het nieuw jeugdgebouw." Dat is een van de leuzen aan de wanden van de twee grote tenten, die de Nederlands hervormde gemeente Kethel op het parkeer terrein van bad Groenoord heeft opgezet. En in die tenten heb ben gisteren velen geconstateerd hoe die leuze tot een waarheid als een koe is geworden. „Wat samenwerking van alle groepen en inwoners vermag, kunt u hier zien," zo riep ds. Brummel- kamp uit in een inleidend woord. In de beide tenten is de grootse en feestelijke bazaar van de Ned. hervormde gemeente Kethel ingericht. Het doel van dit attractieve en kermisachtige geheel is in vijf cijfers uit te drukken: 10.000. Nog tienduizend gulden moet er komen. Dan kan men in totaal een ton op tafel leggen en niet lang daarna zal de bouw van een nieuw jeugdcentrum in Kethel worden aan besteed. „Zorgt allemaal in Kethel en daarbuiten, dat het luktmaande burgemeester mr. J. W. Peek, die gisteravond de bazaar opende. Aanlokkelijk De activiteiten worden ontplooid in een ruimte, waaraan veel zorg is besteed- Er branden vrolijke lampjes, de stands zijn in frisse kleuren ge schilderd en een bijzonder aanlokke lijk plekje is de theeschenkerij, vlak voor de nagebootste gevel van een café. Onder parasols en tussen grote bloemstukken kan men daar uitrus ten. De 'n sportieve na- jaarsjas met exclu sieve rode zijden ruitvoering In de etalage bij Davos zalen ton ge- Drie FOTOALBUMS RUNDERLAPPEN POPULAIR ZEER FIJNE LUNCHWORST 1,89 per 500 gram -65 ct. per 250 gram PANTALON De BroekenspeciaKst --- V ijfde klas lihre KIJKEN DE MOL-JANSEN Advertentie IJd. Aan Kethel zal het overigens niet liggen als deze laatste actie van de hervormde gemeente niet uitgroeit tot een succes. Enorm groot was de bereidwilligheid van alle inwoners, als er een beroep werd gedaan op hun vrijgevigheid of als hun directe medewerking werd gevraagd. Chauffeurs rijden vrijwillig vrachtjes af en' aan, wakers offe ren hun nachtrust op om een oogje in het zeil te houden, huisvrouwen staan achter de handwerkstands of in de theeschenkertj en roepen: „Waar blijven m'n klanten?" In die ijver deelt de hele bevolking. De muziekvereniging St.-Radbout marcheert door Kethel en vestigt de aandacht op de bazaar, de gymnas ten van Animo geven turndemonstra- ties op brug en paard. De georganiseerde melkhandela- ren openen de rij van standhouders. „Spijkers slaan" om mooie prijzen en dameshandwerken wisselen elkaar af. In deze laatste stand vindt men kinderkleertjes,tafelkleedjes, schort jes, enz. Theedoeken zijn er voor 1,50 te krijgen, pannelappen voor 65 cent en sokken voor een gulden. Touwtrekken om poppen en rollen drop, sjoelen om een servies, schieten en een verkecrespel spelen om de Grand Prix dat allei behoort tot de mogelijkheden. En dan is daar dc sympathieke stand van het Neder- H6R6N KLBVi Nö «OOGSTRAAT 1*4 SCHiexvkM De afdeling Ontwikkeling en Amu sement van de vereniging Wilton- Fijcnoord heeft gisteravond In de zaal van Musis Sacrum het stuk 'Omfgosh' laten opvoeren. Het stuk werd vertaald door Jaap Hoogstra, terwijl Ger Slooter de regie op zich had genomen. In het toneelstuk hoort men voort, durend de uitroep 'Omigosh', die de hoofdrolspeler Aad Tuit (senator Ro ger Meachem) bezigt wanneer het hem bij voorbeeld niet naar de zin gaat. Deze senator nu. veronderstelt, dat zijn vrouw bij een scheepsramp om het leven is gekomen, en her trouwt met een zekere Nita, zijn oude jeugdvriendin. die op het Schiedamse abattoir wordt men van de huwelijksplechtigheid blijkt dat zijn vrouw toch nog gered is en plotseling naar huis is gekomen. Omdat de verkiezingen voor de deur staan, brengt deze plotselinge terug keer voor Roger natuurlijk nare ge volgen mee. Maar gelukkig is het een blijspel, zodat de toeschouwers van een happy ending hebben kunnen genieten. Dank zij Ger Slooter, die het stuk voortreffelijk geregisseerd heeft, dank zij ook Aad Tuitel en Wim Groen (als de manager van de sena tor) en Anneke van Vught-Visser (als vriendin van het echtpaar Mea- cham> is het een zeer amusant en goed te volgen opvoering geworden. lands sanatorium en de aatmakllnJek Eugenia in Davos. Men kan er voor een dubbeltje drie .minuten in Zwitserland ver wijlen, door in de grote kijkdoos een langzaam ronddraaiend pano rama te bekijken. Er is ook fraai pitriet- en houtsnijwerk te zien, gemaakt door de patiënten. Raden naar de naam van-een pop of naar 't gewicht van een kaas. En in de kaasstand kan men ook kaas kopen en zelf afsnijden. Weet men het juiste gewicht in één keer af te snijden, dan hoeft men niet te beta len. De EHBO Is op de Ketheise fancy-fair vertegenwoordigd en veel belangstelling zal ongetwijfeld ook de kleine afgeschoten ruimte trekken, waarin werken uit de nalatenschap van ds. J. P. de Bie zijn tentoonge steld, die alle betrekking hebben op Kethel. Een gebouw van anderhalve heeft de bouwcommissie in de dachten. Een gebouw met een grote zaal. voor driehonderd mensen en twee kleinere zalen voor zestig en voor dertig personen. Daarom gaat het in die beide grote tenten. En heel Kethel is langzamerhand warm gelopen voor dat toekomstbeeld. „We moeten een opvangcentrum voor de jeugd hebben," zo redeneren bouw- en bazaarcommissie. En bur gemeester Peek stemde daarmee van harte in. „In het ontwikkelingspro ces van deze gemeente heeft ook uw kerk en eigen en mooie taak," zo zei de burgemeester onder meer. Hij wierp een geldstuk in een gro te ton en maakte daarmee een begin aan de inzameling van tienduizend gulden. De bazaar blijft tot en met zaterdag geopend. Donderdag 22 oktober komt het Rotterdams Philharmonisch Orkest naar het Passage-theater In Schie dam om er onder leiding van Eduard Flipse het eerste toonkunst-abonne mentsconcert In dit seizoen te ver zorgen. Als soliste treedt op de violiste Fredell Lack. Op het programma staan de Symphonic no. 95 in C van Haydn, het derde vioolconcert in b van Saint-Saëus, La Mer van De bussy en La Valse van Ravel. Woensdag 14 oktober vindt In het Jeugdhuis, Lange Haven 97 een al gemene ledenvergadering plaats. Adve otie W SCHIEDAM ZUIO.HOLLANDSCjl E kANTOORBOÉKHA N DEL Advertentie LM. BROERSVELD 159 MGR. NOLENSLAAN 8<16 SCHIEDAM De leden van de personeelsvereni ging Gusto hebben gisteravond, in Irene een boeiende lezing over Grie kenland gehoord. De heer Slmon de Waard vertelde over zijn tochten naar de bakermat van onze bescha ving en hij vertoonde daarbjj dia's. Vooral de natuuropnamen waren prachtig. De heer De Waard wijdde eert groot deel van de avond aan. het beschrijven van het Griekse natuur schoon. Maar ook de oude- steden werden niet vergeten. De heer De Waard had zo een bijzonder leerzame lezing samengesteld. Advertentie Uf. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 689*1 donderdag Bioscopen: MONOPOLE-THEATER: El Hakim, 2, 7 en. a.ls uur. PASSAGE-THEATERSpaanse drif ten, 2 uur. Apotheek: Fa. Gouka, Hoogstraat 28, Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: 16 oktober. gesloten tot Diversen: PAS3AGE: ..De das vsn Talarera" door dc Haagse Comedle, 8 uur. ARCADE: St. Ambrosius, concert door orkest en Jeugdorkest en toneel, VOLKSGEBOUv; ledenvergadering van de Partij van de Arbeid. GROENOORD: Bazaar van de Ned Herv. Gem. Ketbel. VRIJDAG Bioscopen: MONO POLE-THEATER: Rlo Bravo. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE-THEATER: De geheim zinnige passagier. 2 en 8.15 uur. Apotheek: Fa. Gouka, Hoogstraat 29. Twee leden van SWS en OV ''-eb ben zondag deelgenomen aan de *9de BrusselRotterdam-mars. Het waren de heren De Kooy en Steenoven. Eerstgenoemde nam voor de negende maal deel, de laatste liep de 150 km voor het eerst. De beide wandelaars zijn zaterdag middag om .één uur in Brussel ge start en arriveerden zondag om kwart voor vijf bij het eindpunt, de kantine van Het Vrije Volk in Bot terdam. De heren worden zondagmiddag XI oktober feestelijk gehuldigd voor hun prestatie. Dan zal ook het afscheid plaatsvinden van de tweede secre taris, de heer P.'Campen, die vrijdag 16 oktober als emigrant aan boord van de Zuiderkruis naar Nieuw-Zee- land vertrekt. SWS en OV neemt zondag aanstaande deel aan de Bode- Kruismars naar Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) Jongeren uit Maassluis en de pu pillen van Relnier Hulsker gaan el kaar zaterdag ontmoeten in een judo wedstrijd In het Sportcentrum aan de Westvest. De ontmoeting vindt niet zozeer plaats om het wedstrijdelement, als wel om de jongelui eens te confron teren met onbekende tegenstanders. De wedstrijden zullen vooral een de monstratief karakter dragen. Men zal tonen hoe de jongens en meisjes via een speciale cursus voor bereid worden op de beoefening van het eigenlijke judo. De ontmoeting begint om halfzeven namiddag. Oru negen uur vangen de examens judo en jioe jttsoe aan. v v, 1 ./v - Voor het persoonlijk kampioen schap 4e klasse libre in het dis trict Schiedam van de KNBB hebben 23 personen ingeschreven, die in een drietal poules inge deeld, voorwedstrijden zullen spe len. In poule 1, die bii DKC te Schiedam wordt gespeeld, zijn inge deeld J. de Herder (DKC), J. Poot (LEV), A. Vos (EN), J. Schra (Sluis), J. v, Barneveld. T. Nettenbreijer (Trefpunt), P, Gast en J. Helmich (Vgb). De uitslagen van de eerst gespeelde serie partijen zijn als volgt: Poule X: F, ,Gast 75 75 42 6 1.78 J. Helmich 75 61 42 9 1,45 J. v. Barneveld 75 75 48 8 1.56 T. Nettebreyer 76 46 48 4 0.95 P. Gast 75 75 49 6 1.51 v. Barneveld 75 62 43 7 1.26 J. Helmich 75 75 37 6 1.51 Nettebreyer 75 45 37 5 1.51 J. de Herder 75 75 33 10 2.27 J, Poot 75 56 3-3 10 1.69 A. Vos 75 39 31 7 1.25 J. schra 75 75 31 9 2.41 J. de Herder 75 75 35 13 2.14 A, VOS 75 51 35 6 1.45 J. Poot 75 75 33 10 2.27 J. Schra 75 53 33 7 1.60 In poule 2. die l>ü LEV te Vlaar- diugen wordt gespeeld komen uit .1. v. d. Have, P. Roosendaal (LEV), K. v. d. Linden, C. Kentie (Vgb), W. Havener (Schiedam), B, v. Heinin gen (OBK). H. v. Wijk (Conf.) en C. de Vormer (DFC). serveerde deze speler een flink aantel poedels, terwijl Smit beurten van o,a. 4 en 5 voor zich liet noteren, zodat het verschil in de 34e beurt slechts 8 bedroeg (3240). Nog bleef Schra missen, en in de 40e beurt was Smit hem zelfs gepas seerd (44i3)Het ging dus nog spannen. Smit kwam tot 45 toen Schra er 46 had en de laatse stoot kreeg., Ho benutte zijn kans en won. Schra Smit 50 50 50 45 43 43 1.18 1.05 Zijn tweede party tegen Van Genderen werd door Smit verloren en wel minder eervol, want h(j kwam in zijn 28 beurten tot slechts 29 ca ramboles. Zijn beste beurt was drie. Van Genderen, dis een tweetal goede series van 13 had gemaakt, stond in zijn 19e beurt met 40 Caramboles 27 voor. Nog 9 beurten had deze speler nodig om zijn 50 vol-te maken, ter wijl Smit zijn achterstand met slechts 2 kon verkleinen. v. Genderen Smit 50 50 50 29 13 5 1.78 1.03 J. v. d. Have P. Roozendaaï K. v. d. Linden C. Kentie J. v. d. Have K. v. d. Linden P. Roozendaaï C. Kentie 75 75 75 75 75 75 75 75 75- 55 75 70 30 75 57 75 39 39 31 31 36 36 ■34 34 10 5 11 11 7 12 7 10 1.92 1.41 2.41 2.25 1.15 2.88 2.19 2.20 Langzaam maar zeker komt de nieuwe brug over de Oude Haven in het hartje van Vlaardingen, uit. de wirwar vanhouten balken, beton nen palen en hijsende kranen, te voorschijn. De contouren van de nieuwe brug zijn hier en daar ook te zien en al is de motor dan nog niet aangebracht, ook dc zware brugklep is al eens horizontaal geweest. Dit alles wijst erop, dat alles in het werk, gesteld wordt om dc brug op 26 no vembernog juist voor de sinter klaastijd, geopend te krijgen. Diversen: ARCADE: St. Ambrosius. concert en toneel. GROENOORD:_B»z«»r v»n de Ned. Herv. Gem. Kéthéu Vlees en vleeswaren, wetenswaar digheden over het vee, bak- en braad- demonstraties, dat alles te zamen zal dinsdag en woensdag 27 en 28 okto ber de zogenaamde Vleeehow vormen, die op het Schiedamse abottolr wordt ingericht, Het gaat by deze tentoonstelling vooral om de huisvrouwen. Men zal uiteenzetten hoe belangrijk vlees Is voor de opbouw van het menselijk lichaam De Slagersvakschool uit Utrecht komt bak- en braaddemon- stratles geven. Het doel ten slotte is het vleesverbruik te stimuleren in de keuringskring Schiedam, waartoe ook Vlaardingen en Maassluis behoren. Morgenochtend om 7 uur begint de visploeg van de Schiedamse hengel sportverenigingen met het af vissen van de singels en vijvers in de stad. De eerste zegetrek wordt gedaan in het water van dc Snelliussingel. Het is de bedoeling alle singels af te vissen en men is twee zaterdag middagen in de weer geweest om uit deze singels alle mogelijke rommel te halen. Voornamelijk zaterdagmiddag kun nen de jeugdleden van de hengel- sportverenigingen zich verdienstelijk maken. Zü die helpen willen, kunnen zich melden bij Frans Giesen, West polderstraat in Kethel, Betrokken gemeentediensten ver lenen weer de volledige medewerking. De visploeg heeft ook nu de beschik king over een tractor met wagentjes en grote zinken emmers om de ge vangen vis naar Kethel over te bren gen. De verwachtingen metbetrek king tot de vangsten zijn hoog ge spannen. Zoals bekend komt zaterdagavond Theo Eerdmans in het Volksgebouw voor leden van het Schiedamse IvAO spreken over zijn evv&rir.ien bij de krant, de radio en de t.v. De tweede bijeenkomst vindt dinsdag 20 oktober plaats, eveneens in het Volksgebouw, Dr. j. H. Jager Gerlings vertelt dan over zijn expeditie naar de Sahara. Geboren: Ton z v J Verweij en N S den Uyl; Pokkina d v W Swijg- huizen en M T Loonstra; Margaretha F d v M J de Heij en L C Vendeloo; Marianne J M d v J van Leeuwen en N F van der Burg; Astrid K d v W F Nijland en a Keurslng. Woensdagmiddag is bij het raad huis te Heiloo kapelaan Van Niekerk uit Schiedam met zijn bromfiets van het rijwielpad geraakt en-met zijn hoofd op het trottoir gevallen. Met een ernstige hoofdwond en'een ge broken rechteronderbeen is de kape laan naar het St.rElisabethziekenhuis vervoerd. In poule 3 (by Confiance In Vlaar dingen) zijn ingedeeld 'C. Coens (Conf.), H. v. d. Berg (Sluis), H. Verbeek, P. Mondt (Vgb), F. Da vids, B.' v. Harlingen (Trefpunt), N, Droppert (DBMS. Als achtste speler is toegevoegd Schewe. Op de eerste speelavond is de Sluis- speler H-. v. d. Berg niet opgekomen, waardoor coens (Conf.) en Mondt (Vgb) op een gemakkelijke manier aan hun eerste winstpunten zijn ge komen. G. Coens—H, v. d, Berg. Laatstge noemde niet opgekomen. Coens twee punten. Mondt (Vgb) behaalde .op H. Verbeek P. Mondt C. Coens H. Verbeek P. Davids B. v. Harlingen N. Droppert Schewe F. Davids N. Droppert B. v. Harlingen Schewe De eindwedstrüden om bet per soonlijk kampioenschap 5e klas libre, in het district Schiedam van de KNBB zijn gisteravond in het Voks- gebouw in Vaardingen begonnen. In deze eindwedstrüden zullen Smit, Van Genderen, Schra, Bezemer, Hoekveen, Brussaard, Spronkers en Koens moeten uitmaken, wie de titel 7,al veroveren. Smit, die gisteravond twee partijen moest spelen, was niet erg fortuin lijk, want zowel zijn partij tegen Schra, als die tegen Van Genderen verloor hij. Schra was de enige spe ler die zijn twee partijen won. Tegen Schra had Smit het al moeilijk om in het spel te komen, want in zijn 17e beurt na 9 poedels en 8 beurten van slechts één, noteerde hij 8 tegen Schra reeds 23. In de 28e beurt had deze speler met 39 caramboles nog een voorsprong van 20, doch hierna Schra kwam in zijn tweede party uit tegen Bezemer. Ook deze partij bracht Schra op zijn naam. Hoewel Bezemer stroef startte, kreeg hij een voorsprong, maar Schra hield vol en het gelukte hem in de 35e beurt met 37 op gelijke voet te komen. Toen Bezemer hierna driemaal achtereen poedelde, kwam hü, vooral tegen het eind van de party, een stuk achterop. Schra noteerde 49 tegen 40. Schra maakte in zijn volgende beurt geen fout en Bezemer maakte in zijn nastoot slechts cén carambole. (Van een onzer verslaggeefsters) De Schiedamse leden var» de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen kunnen maandagmiddag 12 „L- tober om kwart over twee In Maison Westhuis een lezing beluisteren door mej. M. Macintosh, redactrice van het maandblad „Ons Gezin", die zal spreken over „De waarde van stijl in het leven". Voor donderdag 15 oktober -staat een excursie haar de Bijenkorf, in Rotterdam op het programma en 22 oktober wordt in Irene een voorlich tingsmiddag georganiseerd door de Caltex Petroleum Mij. N.V. Woensdag '28 oktober ten slotte, brengen de da mes een. bezoek aan de vleesshow, die dart in het abattoir wordt'gehouden. Op de Billitonlaan te Vlaardingen heeft gisteravond de 42-jarige gla zenwasser "W. V. uit Den Haag de macht over het stuur van zjjn mo torfiets verloren. De Hagenaar viel en schoof twintig meter over het wegdek. Met. een hersenschudding is de motorrijder via - het Algemeen Ziekenhuis in Vlaardingen naar Den Haag overgebracht. Het motorrijwiel bleef zwaar beschadigd achter. Bij het onderzoek door de politie bleek, dat de glazenwasser alcoholhoudende' drank had gedronken. GOBKUM De Hongaar j. P. M„ die is aangehouden wegens een in braak In het kantoor van gemeente werken te Leerdam, iswaarschijnlijk oók in Gorkum actief geweest. Er zijn aanwijzingen dat hij de dader is van twee- Inbraakjes. .een in de Uni- taskantmè en een in,het kantoor van de gasfabriek, waarbij echter niet* is ontvreemd. Schra Bezemer 50 50 50 41 41 41 1.23 1.00. Hoewel Bezomer in zjjn party tegen v. Genderen aanvankelijk nogal miste, kwam hij toch in de 18e beurt met 18 gelijk. Door wat onfortuiniyk spel van Van Genderen kreeg Beze mer een kleine voorsprong (34—28), doch in de 35e beurt noteerden bei de spelers 39. Naarmate de strijd vorderae, werd het spannender. Bei de spelers kwamen op 47. Van Gen deren kwam in zijn 43e beurt op 49; Bezemer maakte zijn laatste 3 ca ramboles, doch Van Genderen miste zijn nastoot. Bezemer j, v. Genderen 50 50 50' 42 49 43 '3 1.18 5 1,16 75 36 30 6 1.20 75 75 30 9 2.50 75 75 42 17 1.78 75 60 42 7 1.61 75 75 44 10 1.70 75 38 44 4 0.88 75 75 51 5 1,47 75 57 51 7 1.11 75 75 50 6 1.50 75 59 50 6 1.18 75 63 56 6 1.12 75 75 56 10 1.33 Het Avondgebed, dat iedere zater dagavond om halfacht in de Lu therse kerk wordt gehouden, zal in de maand oktober worden geleid door ds. Nawijn op 3 oktober, pastoor v. d. Berg op 10 oktober, ds. Smids op 17 oktober, ds. Oomkes op 24 oktober en ds. Spalink op 31 oktober.. Op vrijdag 2 oktober 1959 's mid dags van 2 tot 3 uur bestaat gelegen heid tot kosteloze inening tegen difterie, kinkhoest en tetanus voor kinderen vanaf 6 maanden oud in het gebouw van de GG en GD, Tuin- laan 80. Eventueel Inentingsboekjes der kin deren meebrengen. In tegenwoordigheid van tal van genodigden is gisteravond aan de Kethelweg in Vlaardingen-Ambacht het nieuwe wijkgebouw van het TVit- Gele Kruis geopend. In zijn openings woord wees de voorzitter van het Vlaardingse Wlt-Gele Kruis, mr. H, v. d. Fas, erop, dat het niet langer verantwoord was te wachten tot in Ambacht een consultatiebureau zou zijn verrezen. „AI Is het nog maar een bescheiden begin, het bestuur kan toch trots zijn op de gelegenheid die, aan de Kethelweg is geschapen", zo vond de heer v. d. Pas. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur, dat medewerking verleende by de aan koop en inrichting van het gebouw. Mr. v. d. Pas herinnerde tevens aan de prettige samenwerking met de andere kruisverenigingen. De wethouder van Volksgezondheid, de heer M. H.-L. Weststrate, bracht de gelukwensen over namens- het ge meentebestuur.' Hij prees hét werk van de kruisverenigingen, die de zorg voor de volksgezondheid willen terugbrengen naar de plaats, waar deze hoort, nameiyk by het particu liere initiatief. De overheid verleent slechts steun. Dokter C. J. Stom, complimenteerde als directeur van de Gemeenteiyke Geneeskundige Dienst het verenigingsbestuur. Hij dankte dit bestuur' voor de prettige samen werking en de hulpvaardigheid. Het is nameiyk zo, dat in het wykgebouw ook tydehjk onderdak zal worden, verleend aan de inentingscommissie en aan een der brancardiers van de GGD, Vanavond zal mej. mr. J. M. C. Carlot, hoofd van de kinderpolitie te Vlaardingen, in het Volksgebouw iets vertellen over haar werk by de poli tie. ZU doet dit voor de leden van de afdeling Vlaardingen van de Coöp. Vrouwenbond. Het begint om acht 3uur, Advertentie LM. KIJKEN Ds» PM vergelijken. Met ERRES-TELEVISIE ziet U het beslist beter. De gehele collectie vindt TJ bU KIJKEN LANGE KERKSTRAAT 66 - SCHIEDAM - TELEFOON 68570 Het adres voor een vakkundige service. (Van een onzer verslaggevers) In het kantoorgebouw van de gemeentelijke Energie- en Waterlei dingbedrijven te Vlaardingen is vanmorgen door burgemeester mr. J. Heusdens een koninklijke onderscheiding uitgereikt. De onderschei ding was voor de heer A. van Minnen, 62 jaar oud en hoofdcommies bij het gemeentelijke bedrijf. (Van een onzer verslaggevers) Aan de grenspos' "VVyler bij" Nijmegen heeft zich woensdag een poging tot botersmokkel voorgedaan, die is geëindigd met de ge vangenneming van de bestuurder van een stationcar, J. V. uit Santpoort, die beschuldigd wordt van vermoedelijke poging tot doodslag op een paar Duitse douane-beambten. De Nederlandse wagen kwam aan de Duitse grenspost. Op de vraag of er niets was aan te geven, antwoord den J. V. en zün mederijder J. v. d. L. uit Utrecht, ontkennend. De amb tenaren wilden evenwel een kykje achterin nemen. Zij zagen een stukje papier, dat uit de bodem van de auto stak. Zy vroegen de bestuurder de bagageruimte te openen. Deze zei geen sleutel te hebben en even een schroevedraaier uit het kastje by het dashboard te halen. De heer Van Minnen kreeg de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst gespeld. Hij was veertig jaar in dienst van de gemeente. Op 1 oktober 1919 trad de heer Van Minnen als klerk tweede klasse by de Energie- en Waterleidingbedrijven in dienst. Op 1 januari 1957 werd hij, na het doorlopen van de ver schillende lagere rangen, bevorderd tot hoofdcommies. Xn zijn tegenwoordige functie is hij belast met de leiding va» de kas» afdeling. Vanaf de instelling van de 1 dienstcommissies voor Georganiseerd Overleg in april 1929 tot de ophef fing in april 1959 Is de heer Van Minnen lid geweest van de dienst commissie voor de ambtenaren bp het bedrüf, waar hy werkte. De jubilaris heeft gedurende de veertig jaar, dat hy bij de gemeente in dienst was, zijn werk op bijzonder verdienstelijke wyze gedaan. Directie, administratief personeel en nog enkele anderen woonden van morgen omstreeks half elf de korte plechtigheid by. Op de bestuurdersplaats aangeko men, startte hij onverhoeds de wagen en reed in volle vaart weg, de beide Duitse douane-beambten met zich meeslepend. Een hunner hing buiten met zijn hand aan een imperaal. De bestuurder deed hierop een poging de ambtenaar van zich af te schudden en koerste zodoende in de richting van een lichtmast. Inmiddels was de andere Duitse douanier naar binnen gekropen. Hij wist de contactsleutel te grijpen en om te draaien. J. V. kon worden gegrepen en werd naar de douane post geleid. Onderweg deed hy nogmaals een poging ertussenuit te knijpen, maar hü werd heel spoedig gepakt. Op het Mendelssohnplein. te Vlaar dingen is gisteren de achtjarige jon gen Alexander v., die plotseling de rijweg opliep, aangereden door een autobus van de RET, He-t jongetje moest met een herse- •e'nmdlng in het Algemeen Ziekenhuis worden op genomen. Ih de auto vond men een blok van 300 pond roomboter, terwyl tussen de portieren 20 kg koffie was ver borgen. J. V. is voorgeleid in. Kleef by het Duitse gerecht. Hjj wordt beschul digd van poging tot doodslag, al thans tof het toebrengen van zwaar lichameiyk letsel. ROTTERDAM 30 september. He den kwam aan de Visafslag alhier een vaartuig en werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zee vis aangevoerd. De prijzen waren; Tong gr. 4,70— 4.80; midd. 8.25—3.35; klein 2.75— 2.80; slips 2.20—2.25; Tarbot gr. 3.35— 3.40; klein 1.20—1.60; Griet 129— 1.80; Schol gr 4749; midd. 4451; klein 33—38; Schar 25—28; Schelvis gr. 53—55; midd 49—51; Kabeljauw gr. 5658; klein 2534: Makreel 23 28; Zeehanen gr. 6668; midd. 38 41; klein 13—18; wyting 26—29; Ha ring verse 2428. Engels pond 10.57Ï10,588 "Amerik. dollar 3,778—3,778 Franse frank76,821—76,92» Belgische frank7,5417.548 Zwitserse frank 87,151—87^01 Zweedse kroon 72,97173,021 Duitse mark 90,23—90,28 Deense' kroon 54,73—54,78 Noorse kroon 52,88152,931 Canada 3,98—3,981 Italiaanse lire 60,811—60,861 Oostenrijkse schilling 14,62114,632 De ieden van de afdeling Vlaar dingen van de Vrouwengroep van de PvdA gaan op 29 oktober naar de gewestelijke vergadering In Voorburg. De leden, die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dit alsnog doen bij secretaresse mevrouw M. de Graaf, Nassaulaan 30 te Vlaardingen.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2