Nieuwe folder in vier talen voor Schiedamse VVV Twaalf streekbijeenkomsten inzet van het winterseizoen Man-tot-man-gesprek over politieke situatie WAAR KOMT DE 6 DAAGSE?? van Hans Petri voor TYPiSÏE TOCH GETROUWD Zilveren lijn van NS Strijd van biljarters in Maltha-Raket-serie neemt op filmavond afscheid van twee bestuursleden PvdA Gewest Zuid-Holland Twee concerten onderauspiciën Gemeenschap Snoekconcours in Nieuwelant Jongeman van inbraak verdacht Inleider vond geen weerklank Brug ivas en bleef open NVV-vrouivenbond opende seizoen met toneelspel chledammers onckrelkaar Jubilarissen Chr. Me taalbedrijf sbond Weer schaatsers uit Vlaardingen naar Noorwegen Twee boerderijen in lichterlaaie mm-m Visconcours Inenting Burgerlijke Stand Heerlense vader en dochter terecht Veilingnieuws Wisselkoersen ,Jii HET VBUE VOLK WOENSDAG 7 OKTOBER 1959 PAGINA 4 BOER'S VISBEDRIJF ■■■V De vUe^étu «tH-.iijifcaiwda&Jtefi. landse bruid lieten zich' narde plechtigheid fotograferen., s' Slechts aanloop li i f /flS De VVV Schiedam krijgt binnenkort een nieuwe folder in vier talen. Het ontwerp is van de directeur, de heer H. van Lohuizen. De nieuwe folder is van kleur en opzet geheel gelijk gebleven aan de oude: men vindt er weer een handig en duidelijk plattegrondje van Schiedam op, ditmaal echter uitgebreid met Nieuwland en Kethel, En in-de toelichting hebben ook de ontspanningscentra in Kethel een plaatsje gevonden. Bad Groenoord bij voorbeeld en het Prinses Beatnxpark. De uitgebreide toelichting is in het Frans Duits en Engels vertaald en bij de Nederlandse tekst afgedrukt Advertentie I,M. Hebt u ze wel eens geproefd De overheerlijke KALFSVLEESCROQTJETTEN van Mgr. NOLENSLAAN 850 De gestadige groei van het VW- werk rechtvaardigt die nieuwe folder volkomen. Steeds meer buitenstaan ders weten het kantoortje aan de Plantage te vinden, ondanks het feit, dat Schiedam weinig heeft van een echte toeristenstad. Omdat deze be zoekers meestal van de schepen af komstig zijn, lopen hun nationalitei ten sterk uiteen. Vaak informeren ze naar Den Haag, Rotterdam en Am sterdam. Maar het zijn toch vooral de Schiedammers zelf. die de VVV in hun eigen stad hebben ontdekt. En die ook hebben begrepen, welke Dagelijks vallen er krantjes in al lerlei soorten en formaten op ons redactiebureau: contactorganen van oud-strijders, van voetballers, ama teurtoneelspelers en jeugdclubs. Er staanverslagjes in over vergaderin gen, uitstapjes en wedstrijden en verder voorbeschouwingen en goede raadgevingen, Kortom: zo'n clubblad geeft een bestuur alle mogelijkheden om de leden meer aan de vereniging te bin den, Het blad kan zorgen voor een goed contact tussen de leden en of het nu een prachtig verzorgd, op glanzend papier gedrukt blad is als 'het Wilton-Fijenoord Nieuws, dan wel een eenvoudig gestencild blaadje het heeft een belangrijke taak. Die gestencilde krantjes trouwens kunnen er met een beetje deskundi ge zorg ook heel aantrekkelijk uit zien, Maar om nu juist dat beetje deskundigheid te verwervenDe Schiedamse Bond «oor Lichamelijke Opvoeding heeft er jets op gevonden: de clubbladcursus, waarbij experts op het gebied van de stenciltechniek demonstraties en andere voorlichting geven. De clubbladcursisten. komen tnoens- j do,o 21 oktober om acht uur in het i wijkcentrum Nieuwland weer bijeen. Hoe groter de belangstelling daar is, hoe meer clubbladen er wellicht van zullen profiteren en met des te meer plezier zullen toe ze to.eer lezen. mogelijkheden dit „servicekantoor" hun biedt. Tallozen zijn er dit jaar binnen gestapt in januari, fe bruari al: „Ik wil van de zomer in pension in Overysel, ik wil naar Zeeland." En dan waren daar kasten vol fol ders, waaruit ze gegevens konden putten over de bezienswaardigheden van verschillende streken. Als de keuze eenmaal was gedaan, dan had de VW ook nog wel lange lijsten met pensions, hotels en bun galows in petto. Voorzien van prijzen en alle mogelijke andere gegevens. Vooral van deze dienst is dit jaar steeds meer gebruik gemaakt. „Ik wil een vakantiereis maken naar Frankrijk." Ja. daarbij kan de VVV Schiedam niet helpen. Zij is nationaal ingesteld. Maar wel „dat behoort bij de service," vindt de heer Lohuizen kan zij adressen verstrekken van de grote Franse ver keersbureaus. VVilt.u een dagje naar Amsterdam? Moet u er op zoek naar een bepaald adres? De VVV vertelt u welke bus sen, welke trams u moet nemen. De VVV kan u opgeven, hoe u ook het allerkleinste plaatsje in Nederland kunt bereiken. Daartoe staan er kasten met fol ders en mappen vol gegevens. Van avond concerteert in Groningen.... Morgen draait in Nijmegen die en die film. „Meneer, weet u misschien een wasmachineverhuurinrichting." Ook dergelijke vragen stelt men in het VVV-kantoortje. Het is er trou wens zo gezellig van inrichting en sfeer, dat men er met plezier een poosje blijft wachten, terwijl de heer Van Lohuizen zich inspant om de service te verlenen, die hij als het be langrijkste kenmerk van het VVV- werk ziet. Zo draait de VVV dan nu vijf jaar, dit laatste jaar met meer succes dan ooit! De Christelijke Metaalbedrijfsbond afdeling Schiedam, heeft een aantal jubilarissen gehuldigd. De heren G. Baas, D. van Bommel. J. J. Drenkel- ford. C. Groeneweg. W. Nieuwstraten, A. Ouwens, M. P. Ouwens. J. van Pelt, A, Pleisier. J. Soeters, C. Troost, M. van Veeien en J, van Vliet waren veertig jaar lid. Vijfentwintig jaar lid zijn de heren J.F. W.Dröge, H.G. van Hoogdalem, J. Lolkus. C. v. d. Ree en J. L. v. Schijndel. Zij kregen het gouden. CNV-insigne. fVan een onzer verslaggevers) Vlaardingse hardrijders zullen ook dit jaar weer een trainingsreis van de KNSB naar Noorwegen meemaken. De scbaatscracks Arle Brouwer en Ru die Llebrechts zijn nu reeds in Vlaardingen hun schaatstraining be gonnen. Zij oefenen op tweewielige rolschaatsen 's maandags- en 's woensdagsavonds op de rolschaats- baan aan de Meidoornlaan. Voorts staat op het programma een reeds door ons beschreven trai ningsreis naar Oostenrijk. Leden van de Vlaardingse IJsclub zuilen van 19 december tot 3 januari tegen sterk gereduceerde prijs per touring car naar de Oostenrijkse bergen gaan. Ten slotte deelt men ons van de zijde van de ijsclub mee dat ock liet ijsdansen op de Hokij te Den Haag weer zal starten. De tralnings- uren zyn gewijzigd, en thans vast gesteld op maandagavond van kwart over acht tot kwart over negen. De indoortrainlng voor schaatsers In de bovenzaal aan de Gashouderstraat 56 te Rotterdam gaat ook weer begin nen. Op donderdagavonden geven Jan van Herpen. P. Zwanenburg cn C. Nederveen hier les. De buitentralning voor junioren en senioren wordt in Rotterdam dinsdagavonds om acht uur gehou den. Voor Inlichtingen over dit alles kan men terecht bij de heer A. Maat, Schiedamseweg 188, telefoon 2765 te Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) Vier koeien, twee varkens en vijftig konijnen hebben gisteren de dood ge vonden bij een brand in de boerderij van de landbouwer L. Scheepers te Stein (L.i. De stal, waarin het vuur begon, stond al in lichterlaaie voor dat men iets bemerkte. Met grote moeite konden een paard en een koe gered worden. De straffe wind deed de vlammen overslaan naar een opslagplaats met tienduizend kilo's oogstprodukten, een kostbare dorskast en een land- bouwtractor. Schuur en inboedel gin gen geheel verloren. De schade, die door verzekering wordt gedekt, wordt geschat op 75.000 gulden. In Zuidbarge bij Emmen is giste ren tegen de avond de kapitale boer derij met landbouwschuur van de landbouwer R. Keen geheel in vlam men opgegaan. Van de inboedel, de hooi- en korenoogst en de kostbare landbouwgereedschappen heeft men vrijwel niets kunnen redden. De tota le schade wordt geraamd op om streeks honderdduizend gulden. De heer Keen was tegen brand verze kerd. (Van een onzer verslaggevers) Met twaalf streekbijeenkomsten gaat het gewest Zuid-Hol land van de Partij van de Arbeid zaterdag 10 oktober het win terseizoen 19591960 beginnen. De gewestelijke secretaris, de heer P. Th. Biersma, verwacht, dat niet alleen het kader van de partij-afdelingen, maar ook een groot aantal leden naar deze bijeenkomsten zullen gaan. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse Gemeenschap or ganiseert i» de komende weken twee concerten: dinsdag'13 oktober con certeren vijf kleinere muziekgezel schappen in Arcade en maandag 26 oktober vindt in de Grote Kerk een Hündelherdenking plaats. Aan het eerste concert werken mee het r.-k. jeugdorkest St. Ambrosias, de Schiedamse mandolinevereniging „La Matinata", de accordeonvereni ging Kunst door Oefening", de CJMV mondaccordeonvereniging „Bravo" en het jeugdorkest „Oefe ning Baart Kunst'". Een zeer afwisselend programma is samengesteld. Ter herdenking van de grote Duits-Engelse componist Georg Frledricih HiLndel, die in 1759 in Londen overleed, wordt 26 okto ber in da Grote Kerk een Handel- toerdenking gehouden. Aan dit concert werken mee de f.-k. gemengde zangvereniging „Bel Canto", Schiedams Christelijk Man nenkoor, de arbeiderszangvereniging „Excelsior", het Kon. Schiedams mannenkoor „Orpheus", het Schie dams Vrouwenkoor en het dameskoor „Wilton-Fijenoord". Solisten zijn Jacq. p. Bekkers, orgel, en Jan Waayer, tenor. De begeleiding wordt verzorgd door Anny Nederbragt, piano, en drie trompetten en twee hoorns, bespeeld door leden van het Rotterdams Phll- hannonisch Orkest. Het geheel staat onder leiding van Ria Borgmeyer, di ligente van Schiedams Vrouwenkoor. Aan de Lorentzlaan 63 is gister middag een pannelap van een pan vlees op een gasstel gevallen. Op het gasstel ontstond brand. Met een kleed werd het vuur gedoofd. De brandweer hoefde niet in te grijpen, de schade bleef beperkt. DEELNEMERS DIT DUITSLAND, BELGIE, NEDERLAND EN ENGELAND s<! (Van een onzer verslaggevers) De Dordtse beeldhouwer Hans Petri ia op het ogenblik bezig een beeldengroep te vervaardigen, die op de Spulsluis in Schiedam ge plaatst zal worden. In het begin van de volgende maand zal de beel dengroep, die geheel vervaardigd wordt uit Franse kalksteen (An- strude) waarschijnlijk klaar komen. Anstrude is een steensoort, die bij voorbeeld gebruikt is voor de Notre Dame In Parijs en bijzonder geschikt is voor het maken van monumenten. De groep stelt voor een liggende vis, uit wiens bek een man te voorschijn komt, die een dier van het land uit het water tilt. Petri wil hiermee de WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATER: RIo Bravo. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE-THEATER: De geheimzin nige passagier. 3 en 8.15 uur. Apotheek: F». A. Gouka, Hoogstraat 29. Diversen: IRENE: Ned. Herv. Jeugdkring, film avond. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATER: Hlo Bravo. 2, 7 en 9.15 uur. Apotheek: Pa. A. Gouka. Hoogstraat 29. Diversen: PASSAGEVereniging van tbc-patlën- ten tn Nederland, revue.' VLAARDINGERDDK l: blljartver. Entre Nous, contactavond. IRENE: Wljkvor. der NHG, toneel uitvoering. WIJKCENTRUM': vergadering Ned, Onderwijzersvereniging. De Vlaardingse Hengelaarsbond organiseert op zondag 25 oktober in de vijvers van het park ,,'t Nieuwe lant" een snoekconcours. Dit con cours zal om acht uur 's morgens be ginnen. Tot maandag kunnen leden van de bond zich laten inschrijven bij de adressen: J. A. Vllijn, Curasao- laan 18 cn \V. Brinkman, Geranium- straat 35 te Vlaardingen. Zondag heeft de Hopende Visser het negende serie-concours in de boven-Schouw vervist. De vangst was matig. De uitslag luidde als volgt:: J. v. Lith 572 gram; W. Hoefnagel'jr. 422; W. Hoefnagel sr. 389; R. Kramer 285: P. Steer.se1. 284; H. Dronkers 195; C. Meeldijk 190; G. Hoefnagel 130; H. v. Ree 104; J. de Bruin 90". De overige vissers hadden geen vangst. Dit con cours stond onder leiding van de heer Steensel. drie-eenheid water, mens. land uit beelden. In het voetstuk zullen enige hierop van toepassing zijnde regels worden aangebracht. Binnenkort zal 'n gedeelte van de ge restaureerde St.-Laurenskerk in Rot terdam geopend worden. Petri heeft meegewerkt aan deze restauratie cn onder andere het doopvont vervaar digd. De beeldhouwer heeft ook een gouden munt van de St.-Laurenskerk gemaakt. Op de munt is aan de ene kant de kerk en aan de andere kant de strijd van de mens met het kwade, gesymboliseerd door Simson, die met een leeuw vecht, te zien. Verder heeft Petri op het ogen blik de opdracht voor het vervaar digen van koperen roosters voor een lyceum in Enschede, voor een wa tersnoodmonument in Nieuwe Tonge en voor een reliëf in een school gebouw in Drachten. Over veertien dagen zal bij het conferentieoord Eikmanshuis in Doorn een door Petri vervaardigd beeld onthuld worden. Associated Press vertelt, dat de Amerikaanse vlieger Paul C'urton uil Tennessee een haastig huwelijk heeft gesloten met de 19-jarige typiste Anna Brands uit Amsterdam. Het jonge paar liet zich op 2 okto ber bij de huwelijkssmid In Gretna Green in Schotland in de echt verbinden. .;..l Paul Curton is gestatio neerd bij de Amerikaanse luchtmacht op het vliegveld Kamstein in West-Duitsland. Paul vertelde, dat hij Anna drie jaar geleden tijdens een verlof in Nederland leerde ken nen. 'Wij Hepen weg, omdat do vader van Anna geen'toestem ming tot het huwelijk wilde geven.' Paul en Anna zijn Inmiddels naae .Duitsland teruggekeerd. GEBOREN: Yvonne J M, dr van G J van Schendelen en M E Heins- broek; Klazina E, dr van P Sla en C H Soeters; Johannes M, zn van J F Korpel en A M de Kreij; Albertus, zn van A A Mieloo en E P Dekkers; Nella S, dr van J J van Dongen en N S van Roon; Franciscus M, zn van J A Meijninger en J C Zwaaneveld;. Margarefcha S, dr van L Harpe en E van Dijk; Theodora, dr van Th, Knikman en J C de Vries; Theo, zn van N B Weiland en W Hegeman; Laurencius J M, zn van L L Keijzer en M J van. Harmeien; Engelbertus J G M, zn van GAM Torremans en B H P Silvertant; Pieter, zn van P Schneider en T J Koorengevel; Jan- nigje M. dr van H Zeebregts en J W Hofman; Johannes S, zn van S J Rosman en A M S Koren; Yvonne, dr van G Kriek en W C Nesse; Mo nique, dr van H C van Beek en B de Jonge. OVERLEDEN: N. de Lange, 86 jr; Jannetje P Breedveld, 52 jr echtg. van J Berkel; Hendrika Mak, 68 jr echtg. van M Nesse; Pieter van Vee ien, 58 jr; Samuel Leeflang, 82 jr. Op vrijdag 9 oktober bestaat er gelegenheid tot kosteloze inenting voor kinderen beneden het jaar in het wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 129. Da pokkeninenting zal geschieden tussen 15.30 en 16 uur; die tegen difterie, kinkhoest en tetanus tussen 16.15 en 16.45 uur. Trouwboekje der ouders en even tueel inentingsboekjes der kinderen meebrengen. Gisteren al heeft hoofdinspecteur v. d. Hagen van de Schiedamse po litie in Den Haag. in samenwerking met de Haagse recherche, de 23-Jarl- ge timmerman W. B. aangehouden. B. wordt ervan verdacht in de nacht van maandag op dinsdag te hebben ingebroken in de. Prinses Marijke- school. Het vermoeden bestaat dat de jongeman, in de afgelopenweken soortgelijke - inbraken heeft gepleegd In Vlaardingen, Maassluis eii andere plaatsen in de omgeving. (Van een onzer.'verslaggevers) D» 44-jarige mijnwerker F. IV. uit Heerlen, die 18 september met zijn elfjarige dochter zijn vrouw verliet en sindsdien spoorloos was, is maan dag te Amsterdam gearresteerd. Dinsdag zijn de man en het meisje naar Heerlen teruggebracht. -W. had met zijn dochter zijn in trek genomen in een hotel in de Am sterdamse binnenstad. Toen hem dit te veel geld ging kosten, buurde hij een kamer. Intussen had de hotelhouder het opsporingsbericht gelezen. Toen de Heerlenaar maandag in het hotel terugkwam om nog- iets te halen, waarschuwde de hotelier de politie van het bureau Warmoesstraat, die de arrestatie verrichtte. D® achtergronden van het nozem probleem. Dat was de titel van de inleiding, waarmee ds. J. Mulder gis teravond in Muzanda het winter- programma van de Zakenstudiekring Vlaardingen opende. Geen historisch probleem, waarover voldoende stof te vinden is, maar een vraagstuk van deze tijd, waarin de eigen menlng be- hoort te worden gesteld. Daarom ook had ds. Mulder een korter betoog dan nièn van hem gewend is. Zijn bedoe ling was de talrijke bezoekers van deze bijeenkomst in de gelegenheid te stellen hun zienswijze te geven. Dat daarvan weinig gebruik gemaakt werd was niet de schuld van ds. Mul der. Op suggestieve, vaak felle wijze heeft hij zijn eigen opvatting over dit verschijnsel gegeven. Voor die eigen opvatting had ds. Mulder weinig tijw nodig. Het grootste deel van zijn be toog was het geven van enkele op vattingen, die de laatste tijd over het nozemvraagstuk zijn gegeven, Er zijn menen, die menen dat men teveel aandacht aan de nozems geeft, an deren vinden dat men met een ernstig verschijnsel te maken heeft. Ds» Mulder zag noch de nozem, noch de ouders als middelpunt van dit vraagstuk. Het is eigenlijk geen jeugdprobleem maar dat van de oude ren. Het is een verschrikkelijke aan klacht tegen de ouderen die hun taak, het scheppen van een „thuis" schro melijk hebben verwaarloosd. We be heersen bijna alle natuurkrachten, maar niet onze wil en ons gevoel, al dus ds. Mulder. Hij vroeg zich af waarom y?e alles over ons laten komen, zonder vlam mende protesten van allerlei kanten o.a. van de kerken. Zij zullen het karakter dragen van bezinning op de huidige politieke si tuatie, die voor de Partij van de Ar beid betekent: wat moeten wij doen, nu het socialisme in ons land in de oppositie is gemanoeuvreerd. „Het gewestelijk bestuur is ervan uitgegaan," aldus de heer Biersma. „dat in, de eerste plaats een zo nauw mogelijk contact tussen de leden en onze vertegenwoordigers In het par lement moet worden gelegd. De ko mende streekbijeenkomsten zullen daarom het karakter van een „man- tot-man"-gesprek hebben. De inlei ders zullen uiteraard spreken over de actuele politieke situatie. Daarin ligt stof genoeg tot overdenking. Maar van bepaald niet minder belang ach ten wij de bezinning op de taak, die het socialisme in ons land voor de toekomst heeft te vervullen." Het bestuur van het gewest heeft daarom een aantal vooraanstaande partijgenoten, onder wie prof. Samkalden bijeengeroepen en in deze kring is een algemene lijn vastgesteld, die de partij-actie voor de komende periode zou kunnen volgen. „Hierover zal -de discussie in de streekvergaderlngen kunnen plaats hebben. Maar dat betekent geens zins, dat kader en leden niet met eigen inzichten zouden komen. Juist dat laatste hopen wij en daarom is aan de discussie ruime plaats gege ven," aldus de gewestelijk secretaris. Deze streekbijeenkomsten zullen slechts de aanloop zijn tot een brede activiteit, die het gewest In de ko mende herfst- en wintermaanden hoopt te kunnen ontplooien. „Dat zal slechts mogelijk zijn, in dien alle mankracht in de partij het sein „verzamelen geblazen" begrijpt. In ons gewest hebben wij daar over nooit te klagen gehad, integendeel, Zuid-Holland kan er prat op gaan in de partij een levendige, politieke in teresse te ontmoeten, waarvan de resultaten niet alleen in ledengroei, maar ook bij verkiezingen blijken" en in die geest zal ook in de nabije toekomst „versterking van de socia listische gedachte in de Zuidholland- se steden en op het platteland zijn te bereiken", aldus de heer Biersma. De startbijeenkomsten in de twaalf streekfederaties worden ge houden in centraal gelegen plaat sen. Voor de streekfederatie West- land en afd. Schiedam spreekt mr. Maarten Vrolijk in de Harmonie te Vlaardingen om half drie. Gisteren is het 25-jarig bestaan van de spoorlijn GoudaBoskoop— Alphen aan den Rijn via Waddinx- veen feestelijk herdacht. Deze histo rische lijn heeft In vroeger tijd heel wat tongen in beweging gebracht en pennen op papier gezet Bij de ope ning van de lijn op 6 oktober 1934 was de directie van de spoorwegen uit protest tegen de van regerings wege geëiste exploitatie van de; lijn weggebleven. Nu was de directie echter door drie leden vertogenwoordlgd. Bovendien was prof. J. L. N. Cuperus, buiten gewoon hoogleraar in Delft en direc teur van het spoorwegbouwbedrijf, die indertijd de lijn en bijbehorende gebouwen heeft ontworpen, bij de feestelijke gebeurtenis aanwezig. Het feest kreeg een hoogtepunt in restaurant Florida te Boskoop, waax de burgemeesters van de vier aan de lijn liggende plaatsen het woord voerden, evenals de directeur van de Kamer van Koophandel van Gouda en Omstreken, de heer W. v. Wijnen, en een der directeuren van de NS, ir. J. P. Koster. Het verkeer ondervond gisteren in Schiedam 'n tijd lang ernstige moei lijkheden toen de Koemarktbrug niet meer omlaag wilde. De brug was om tien voor zes geopend en bleef open, vermoedelijk doordat twee zekerin gen waren doorgeslagen. Het verkeer werd omgelegd totdat om zeven mi nuten voor half zeven de brug einde lijk weer daalde. In het verenigingslokaal van de biljartvereniging Entre Nous is maandagavond een drietal partijen gespeeld in het kader van de Mal tha Raket Serie. Het wil de laatste tijd met het spel van Kooy niet zo vlotten, zoals wij van hem gewend zijn. In zijn partij tegen Van Soelen kwam dit al heel duidelijk tot uiting, toen hij in zijn 20 beurten, slechts 4 maal in de dubbele cijfers kwam en het tot een totaal van 154 van de vereiste 250 bracht. Voor Van Soelen werd het een ge makkelijke party. HU had in zijn 6e beurt met een serie van 114 zijn voorgift van 300 al bijna weggewerkt, waarna van 41,25 en 51 hem tot een snelle overwinning voerden. goede beurten hem toch tot een overwinning gebracht. Het scheen geen goede avond voor de biljarters te zijn. want bij v. d. Velden lukte het ook al niet in zyn party van 34 beurten kwam hy slechts tweemaal boven de 20. De hoogste serie van v. Stigt Thans was slechts 50. terwijl enkele series van boven de 30 hem ten slotte tot een overwinning voerden. v. Stigt Thans v. d. Velden 250 250 34 250 166 34 50 24 7.35 4.88 Van Soelen Kooy 350 164 20 114 17.50 250 154 20 28 7.70 Hoewel Van Stigt Thans in zijn party tegen v. d. Velden niet bijzon der op dreef was, hebben enkele In het Volksgebouw heeft gisteravond de Vrouwenbond van het NW, afdeling Schiedam, het nieuwe seizoen geopend. De belang stelling was groot. Na een korte Inleiding door de presidente, me vrouw Brand, en het gezamenlijk zingen van het Bouwlied, sprak mejuffrouw Van der Meulen,' hoofdbestuurslid van de ABC, een warme propagandatoespraak uit. zy vertelde, dat na de welverdien de periode van rust in de zomer weer een grote activiteit voor de deur staat. Hoewel de huidige regering met vage beloften is komen aandra gen, wordt het de huisvrouw nu toch wel extra moeiiyk gemaakt. De pryzen van vele levensmiddelen zijn gestegen, waaruit biykt, dat het tegenwoordige loonbeleid te wensen overlaat, terwUl ook van de arbeids- verkorting nog weinig te zien is. Verder bepleitte zy met klem dat behalve de huisvrouwen ook de werkende jonge meisjes zich b\J de Vrouwenbond zouden aansluiten, omdat zij toch een achtste deel van de Nederlandse werknemers vor men. Hierna sprak mej. Van der Meulen nog pryzende woorden over de ge slaagde Vrouwenlanddag, zy drong aan op steun aan de solldaritelts- en de t.b.c.-fondsen. Tijdens deze gezellige bijeenkomst voerden leden van de Vrouwenbond het vrolijke spel De Pechvogels op. dat onder leiding van de heer P. van Leeuwarden een vlotte en in het al gemeen gave vertoning kreeg. Buutenhek, die reeds enkele sei zoenen tot een gevaariyke, onbere kenbare tegenspeler behoort, scbynt ook dit seizoen goede voornemens te hebben. In de Maltha Raket Serie heeft deze speler 4 van de 6 gespeelde par- chik- tljen gewonnen. Alleen tegen S' hof en v. Stigt Thans verloor met een zeer klein verschil. hU Nu was zijn tegenspeler. Ruggen- berg zeer fortuinlijk in zjjn spel, hij maakte te weinig „goede series" waardoor hij bij Bujjtcnhek ver ach terbleef en het niet verder bracht dan 110. (Van een onzer verslaggevers) De filmavond, die de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, afde ling Schiedam verleden jaar hield, werd zo'n succes, dat men besloten heeft dit seizoen, en wel woensdag 14 oktober, opnieuw een dergelijke avond te organiseren. Het zai een Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H. Eilanden G.A., Hoterdam-Zuid van dinsdag 6 oktober 1959. Aardappelen gr 16—18, ld. p. 8; Andijvie 8—21; Bloemkool 15—62; Dubb. bonen 5996; Komkommers 2255; Sla 1118; Kroten 1823; Spinazie 25—49: Snijbonen 91—107; Seldery 5—9; Peterselie 4—8; Was- peen 10—23; Knolselderij 14—31; Witte kool 13—14; Gele kool 20—25; Groene kool 1622; Rodekool 18— 24; Pronkbonen 36—74; Uien 14—33; Witlof I 118—131. id II 110; Prei 22— 30; Spruiten 44—49; Allcanten I 139 153, id. II 127138; Muscaat v. A. 195—199; Tomaten binnenland A 59—114, id. B 38—100, id. C 37—104, id. CG 2039; Tomaten export A 106—110. id. B 104, id. O 114, id. OC 72. Cox's Orange P. extra 78, id. I 40— 74, id. XT 3868; James Grieve I 59 62, id. II 5763; Jonathan I 2534, id. II 24—28; Glorie v. Holland I 2747, id. n 3341; Goudreinette I 2938, id, II 2235: Laxton Sup. I 32—48. id. H 18—26; Bramley S. II 1720: Sterappel II 33SO: Legipont I 42—65, id. II 43—48; B. Clairgeau I 35—49, ld. II 2440; Conference I 43 —53. id. II 1841; Doyenne de C. I 82—110, id. II 76—98; Zwyndr, wijnpeer I 30—39, id. II 22—39. bijeenkomst zijn met een enigszins weemoedig tintje, omdat twee be stuursleden, die elders gaan werken afscheid zullen nemen. Het zijn de heren J, M. Boom en A. van 't Hof. Een feestelijk kantje is echter weer da huldiging van en kele leden, die veertig jaar lid zUn, Waarschyniyk zal bondspenning- meester Scheffers de jubilarissen toe spreken. Voor de vacature, ontstaan, door het vertrek van de heer Boom stelt het bestuur de heer T. Kupenis kan didaat. Tegenkandidaten kunnen voor de byeenkomst worden inge diend. Na de pauze brengt de filmdienst van Het Vrije Volk twee aardige voorfilms: De onzichtbare Woody" en „Het schot is te boord". De laatste rolprent gaat over de Ne derlandse haringvloot op de vis vangst. De film is vervaardigd door Herman van der Horst en werd indertijd bekroond. Als hoofdfilm staat op het pro gramma een vlotte en onderhouden de speelfilm, getiteld „Werkstuden ten". Buytenhek Ruggenberg 250 250 14 250 110 14 59 17.85 23 7.85 Kam pioenschap In de voorwedstryden om het per- sooniyk kampioenschap 4e klas libre In het district Schiedam van de KNBB werden gespeeld vcor poule I in het clublokaal van DKC: 1.86 2.02 1.08 2.03 2.41 0.90 2.02 1.56 2.00 2.50 1.00 2.33 130 2.14 0.89 2.67 0.82 2.67 in het clublokaal van De Herder 75 69 37 9 Schra 75 75 37 11 Nettebreijer 75 39 36 5 Schra 75 75 36 12 Helmlch 75 75 31 11 v. Barneveld 75 28 31 6 Poot 75 75 37 8 Vos 75 38 37 6 Helmich 75 60 30 15 Poot 75 75 30 17 v. Barneveld 75 32 32 5 Vos 75 75 32 15 v. d. Heiden 75 42 35 6 Helmich 75 75 35 9 v. Barneveld 75 25 28 4 Schra 75 75 28 15 Nettenbreyer 75 23 28 6 Vos 75 75 28 9 voor poule LEV te Vlaardingen; Van Steenbergen 75 58 Ken tie Hovener De Vormer v. Steenbergen Hovener Kentie De Vormer 75 75 75 75 75 75 75 75 74 75 38 75 74 75 de 39 39 37 37 32 32 44 44 5 8 10 12 5 10 6 U 1.48 132 2.00 2.02 1.18 2.34 1.61 1.70 d. 8 Oktober Engels pond 10,561—10.571 Amerik. dollar 3,761— 3,771 Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenr. schlüng 76,771—76,87j 7,54 7,541 87,04 —87,09 72,88 —72,93 90,174—90324 54,69 —54,74 52,84452,894 3,971— 3,972 60,734—60,784 14,61 —14,62 (In deze poule ls de speler v. Have vervangen door v. Steenbergen) Roozendaal 75 62 34 9 1.82 v. Heijningen 75 75 34 10 2 30 v. Heijningen 75 75 43 17 1.74 v. Wijk 75 72 43 8 1.67 voor poule 3 gespeeld by de Con- flance te Vlaardingen; Davids Schewe Ccens Davids v. d. Kruyff Verbeek v, Harllngen Droppert v. d. KruUff v. Harllngen Verbeek Droppert 75 75 48 11 1.56 75 62 48 7 UI 75 53 35 12 1.51 75 75 35 6 2.14 75 75 42 8 1.78 75 72 42 9 1.71 75 75 64 9 1.17 75 41 64 5 0.64 75 75 41 8 1.82 75 53 41 14 139 75 74 45 7 1.64 75 75 45 8 1.66 s t; J ij - r H ■5 i 1 5;; i 1 „i j ji<

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1