mét hun vormen I De Schiedamse clubs zondag weer actief wni Tien voor BmjM centrum van activiteit Boerderij 'Hoogkamer straks voor de jeugd ij vleesshow gaat het vooral om huisvrouwen KREUGER feS., PLATE Mr. M. Vrolijk over oppositie Propaganda voor nazorg t.b.c.-patiënten Schiedams paar gaat diamanten bruiloft vieren Snelverkeer op Nieuwe Damlaan Drumbands maken mars door stad m Overtrekken Nieuw terrein voor slachthuis Wraak: veertig mensen gedood Uitvoering van li.b.s.-koor was zeer Monteur kwam voor 'controle' van automaat v. d. AREND Krediet voor panden aan Newtonplein EL-Mi O liet Nederla [fraaiste fwit-op iffec ieh Thuiswedstrijd van PPSG tegen RSM Twaalf pompjes van fietsen gestolen pT^talon Verkeerszuil omver Plv, directeur van vleeskeurm gskring Restauratie goedgekeurd Judotoernooi het vrije volk VRIJDAG 9 OKTOBER 1959 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggeefsters) Biefstuk kopen en bakken is vrij eenvoudig. Maar om goed koper vlees tot een smakelijk gerecht te verwerken dat is méér kunst. Om de huisvrouw met die kunst wat vertrouwder te maken, wordt dinsdag en woensdag, 27 en 28 oktober, in het Schiedamse abattoir een 'vleesshow' gehouden. Burgemeester mr. J. W. Peek opent de show, die de naam 'Vleto' krijgt. De meeste slagers uit de keuringskring Schiedam (die naast Schiedam Vlaardingen, Maassluis en Maasland omvat) werken aan dc 'Vleto' mee. Door hun financiële steun, maar ook door bijdragen aan de tentoonstelling zelf: zij zenden opgemaakte vleesschotels bijvoorbeeld. Advertentie I.M. ONTVANGEN: de nieuwste modellen BRILMONTUREN Bezichtiging Men kan de slachtplaatsen met alle bijbehorende ruimten bezichtigen. De grote hallen lenen zich bovendien uitstekend voor een dergelijke ten toonstelling. Ze zullen met planten enz. een wat 'menselijker' aanzien krijgen. De heer J. Meeder heeft dé leiding over het geheel; veie andc-ren werken volop mee. Demonstraties Na de algehele rust in het Schiedamse amateurvoetbal van afge lopen zondag gonst het komende weekeinde weer van activiteiten. Alle clubs komen zondag binnen de lijnen cn waarschijnlijk zal dit enige tekening geven in de posities van onze plaatselijke amateurs. BR0ER5VE5T 33 SCHIEDAM Mond houden „Heeft u nog iets op het requisitoir van meneer de officier te zeggen'" vroeg mr. Creutzberg aan de 39-jarigs Bergen op Zoomse krante-inspecteur N. B„ tegen wie zestig gulden boete was geëist. „Alles." zei de verdachte „En wat is dat dan, alles?", vroeg de politierechter. Maak het U niet moeilijk De Broekenspecialist Boeken ■-h.) h, Vooral nu geldt dus BRIL NODIG? HOOGSTRAAT 91 - SCHIEDAM Erkend Ziekenlondsleverancier. Men hoopt dat de show ook op an dere wijze resultaten zal hebben. Het is namelijk gebleken, dat het vlees verbruik niet zo snel stijgt, als men, gezien de sterke uitbreiding van de Maassteden, wel zou verwachten. Door nu te demonstreren welke mo gelijkheden ook de minder dure vleessoorten bieden, wil men trach ten het vleesverbruik op te voeren. Zaterdagmiddag .spreekt in de Harmonie aan de Schiedamseweg, Vlaardingen. mr. M. Vrolijk op een van twaalf Startvergaderin- gen. die gelijktijdig in verschil lende Zuidholiandse plaatsen wor den georganiseerd. Mr. Vrolijk zal een uiteenzet ting geven over de positie van de Partij van de Arbeid en over de mogelijkheden in deze oppositie periode. Het bestuur van de af deling Schiedam wekt de leden op om deze vergadering in groten getale bij te wonen, in verband met het demonstratief karakter van de bijeenkomst en bovendien omdat deze zo dichtbij wordt ge houden. Aanvang half drie. Een bijzonder grappige en vlotte Dat de show in het abattoir wordt revu.e »het muzikale weerhuisje" Aan de Bilderdijkstraat 43 in een kamer vol kleurige papieren slingers wacht een bejaard, maar nog 'vief Schiedams echtpaar een grote dag a): dc achttiende oktober, als ze zes tig jaar zijn getrouwd. „Ze waren zo geheimzinnig," ver telt de tachtigjarige mevrouw A. van Dommcle en ze doelt op haar kinde ren, die 's avonds laat stilletjes de versiering hebben aangebracht. „En ik mocht gistermiddag niet eens in mijn eigen. huis". Die aanvulling komt van een vrolijk lachende heer Van Dommeie. Hij wordt binnenkort 82 jaar. Hij herinnert zich nog levendig de eerste periode van hun huwelijk: ze begonnen met elf gulden in de week. „En het ging! Het moest wel," ver telt mevrouw Van Dorfnnelen. Ze is zichtbaar nog een beetje trots op haai- huishoudelijk beleid, waardoor ze toch steeds weer net uitkwamen. Later veranderde het allemaal. Haar man kwam by een branderij te werken en vervolgens in de che mische fabriek op de Vondelingen plaat. Op z'n 71ste werd hy gepen sioneerd; 61 jaar had hy gewerkt. En. begon de heer Van Dommelen op zijn elfde jaar te werken in een koper slagerij, zijn vrouw was op dezelfde leeftyd al kindermeisje. Allebei gaan ze nu, na eert druk maar welbesteed leven, een vrolijk diamanten feest tegemoet, dat door velen van de 27 kleinkinderen en 13 achterkleinkinderen zal worden meegevierd. De 26 woningen, 2 winkels en 11 garages aan Het Newtonplein zyn voor een groot deel gereed. B. en W. van Schiedam stellen de raad voor om nu een krediet van ƒ26.500 be schikbaar te stellen voor aansluiting van de panden op het gas-, drink water- en elektriciteitsnet. gehouden, heeft het voordeel, dat de huisvrouw want voor haar is deze expositie toch in de allereerste plaats bedoeld eens kan zien, welke weg het vlees aflegt, voor het klaar bij de slager ligt. Er is een programmaboekje samen gesteld, dat aankondigt wat er zoal te gebeuren staat in het abattoir. Er komen schalen, fraai opgemaakt met vers vlees, waarvoor prijzen worden uitgeloofd. In de grote hal wordt een ta bleau opgezet van halve varkeus en kalveren, langzaam oplopend via de verschillende bewerkingen, tot men ten slotte bovenaan het vlees ziet, zoals het bij de slager ligt. Talrijke vleesgerechten worden ge ëxposeerd. En dan zün er de bak en braaddemonstraties op butagas, die wel veel aftrek zullen vinden. In de exportruimte van het abattoir stellen standhouders hun snijmachi nes en winkclinterieurs tentoon. Vrijdag en zaterdag, voorafgaande aan de tentoonstellingsdagcn, maken vleesauto's waarschijniyk een rit door Schiedam, Vlaardingen en Maassluis om de aandacht op de vleesshow te vestigen. werd gisteravond in het Passage-the ater opgevoerd. De afdeling Schie dam van de vereniging tot beharti ging der Belangen van t.b.c.-patiën ten in Nederland had voor deze pro- paganda-feestavond een aantal be kende artiesten uitgenodigd. Medewerking verleende bij voor beeld Gora Ville, de Spelbrekers, Eddy Schuyer en zijn echtgenote Jacueiine en de Snaphots. Ook twee van de drie Jacksons werkten mee. In dit bonte programma werd ech ter de ernst niet vergeten. Mevrouw vyibrief-Blom, lid van het hoofd bestuur, hield voor de pauze een korte rede. Zij wees op het belang rijke werk van de vereniging. „Onze taak begint waar die van sanatoria en ziekenhuizen eindigt", zei me vrouw Vijlbrief. De vereniging richt zich voorna melijk op de nazorg van ontslagen patiënten en kan terugzien op prach tige resultaten. Na de pauze werd de revue voortgezet met vlote skechies en liedjes die by het talrijk publiek zeer in de smaak vielen. Advertentie IM. 'i- BROERSVEST 6 De herenmodezaak van Schiedam TELEFOON 68206 De politie deelt mee dat de mid- denbaan van de Nieuwe Damlaan uitsluitend bestemd is voor het snel verkeer. Het overige verkeer moet ge bruik maken van de; ventwegen. De tweedeklasser Excelsior '20 bindt op eigen terrein de strijd aan met het Leidse Roodenburg. De strijd tegen VUC gaf. ondanks de 1O-ne derlaag, weer het nodige zelfvertrou wen en er is z'eker reden om het ver dere verloop in de tweede klasse met vertrouwen tegemoet te zien. DHS gaat een belangrijke strijd te gemoet. Tegen de verwachting in heb ben onze stadgenoten na vier wed strijden de leiding in hun afdeling genomen. En zondag wacht de strijd in Rotterdam tegen eoai. SVDPW en Martinit hebben in de vierde klasse C een gunstige positie ingènomen. Beide clubs hebben vier Advertentie LM. Het programma voor het Schie damse zaterdagmiddagvoetbal geeft voor aanstaande zaterdag slechts één wedstrijd in Schiedam. Koploper PPSC Ontvangt namelijk op eigen terrein RSM. De overige drie Schie damse clubs hebben uitwedstrijden voor de boeg. HBSS gaat zaterdag te gast bü Monster. Onze stadgenoten zyn, ge zien de drie achtereenvolgende ne derlagen, .kennelijk van slag af. En ook tegen' het succesvolle Monster ziet het „er voor de Schiedammers niet bepaald optimistisch uit. Gun stiger liggen de kaarten voor PPSC. Met zeven punten uit vier wedstrij den gaan de Schiedammers aan de kop en het bezoekende RSM zal deze positie niet kunnen aantasten. GTB krijgt dc kans om tot een tweede overwinning in successie te komen in de uitwedstrijd tegen Insulinde, Een belangrijke strijd staat GSS te wachten. De Schiedammers hebben momenteel de leiding in hun afde ling en. wanneer zaterdag d<f volle winst wordt behaald op concurrent BVCB, zal de eervolle plaats aan zienlijk verstevigd worden. punten uit drie wedstrijden en de resultaten van' SVDPWKranenburg en MartinitHoek van Holland zul len voorlopig.bepalen wie van de twee Schiedamse rivalen de hoogste ogen gooit. Schiedam gaat op bezoek bij het Rotterdamse The Rising Hope, in welke strijd weinig krachtsverschil zit. In dezelfde afdeling ontvangt SFC de altijd moeilijke tegenstander Nieuwerkerk. Het nog puntloos DRZ (na drie wedstrijden!) staat op eigen grond de strijd tegen Boskoop te wachten. Het elftal heeft enkele in grijpende wijzigingen ondergaan, het geen hoofdzakelijk uit tactische over wegingen is gebeurd. Misschien -dat de „Zoaners" elkaar nu beter weten te vinden. Ursus ten slotte gaat te gast bij PFC. Beide clubs hebben drie punten uit drie wedstrijden, waaruit het ge ringe krachtsverschil biykt. In de Rotterdamse afdeling zal WF in de thuiswedstrijd tegen DOK blijk moeten geven over de inzinking heen te zijn. Demos, dat nog slechts één punt uit vier wedstrijden vergaarde, gaat de moeilijke uitwedstrijd tegen Hillegersberg tegemoet. Schiedamse Boys ten .slotte krijgt zijn eervolle derde plaats te verdedigen in de uit wedstrijd tegen Zwart Wit. De verdachte gaf toe. beide fèitcn gepleegd te hebben. „Waarom hebt u eigenlijk eerst dat verbaaltje over die gitaar aan de politie verteld?", vroeg sr. Creutzberg. „Ik weet het niet," repliceerde verdachte, „maar toen ze bij de politie vertelden, dat, als ik de waarheid zou zeggen, ze het proces verbaal zouden verscheuren, zodat al leen de eerste zaak ter tafel zou ko men, héb ik de waarheid gezegd. Nu moet ik echter toch voor allerbei terechtstaan." De officier van Justitie, mr. J. E. van Renesse, wees erop, dat verdach te reeds enkele veroordelingen achter de rug heeft en eiste in beide zaken een onvoorwaardelijke gevangenis straf. De verdedigster, mr, Roodzant- Visser. vroeg de politierechter, reke ning te houden met de „psychische defecten" van verdachte. „Hoewel men geneigd is, deze bewering naast Op het Wibautplein hebben giste, ren jongetjes van ongeveer zes jaar aan een paar dertienjarige jongens fietspompjes gegeven. Omdat zij de zaak niet helemaal vertrouwden heb ben de jongens het geval aan hun ouders verteld, die de politie waar schuwden. Inmiddels is aangifte ge daan van diefstal van een twaalftal pompjes van fietsen in het westen. (Van een onzer verslaggevers) Tot twee maal vijf weken gevangenisstraf werd gistermiddag c dertigjarige Borcltenaar ,T. de G. op de dagvaarding stond: kran tenbezorger, classificeerder en opperman, thans in het huis. van bewaring verblijf houdend door de Dordtse politierechter, mr, A M. Creutzberg, veroordeeld. De eis van de officier van Justitie was twee maal zes weken geweest, De verdachte stond terecht, omdat hij in de periode van l augustus tot 21 september van dit jaar ais krantenbezorger een bedrag van 52,60 zou hebben verduisterd. Volgens een tweede dag vaarding zou hij bovendien in het eerste halfjaar van 1959 een gitaar, die hij in huurkoop had, verduisterd hebben. izich neer te leggen, moet men toch zeker aandacht aan de bewering van verdachte besteden, dat het kranten- geld in zijn kosthuis is verdwenen" aldus de raadsvrouwe. Een tientje boete kreeg de 42- jarige mevrouw T. de G.-S. uit Leer dam. die op 3 juli de heer A. de Jong beledigd zou hebben. Verdachte gaf toe, dat ze de belediging had geuit maar wees erop. dat de aanklager haar ook dikwijls heeft beledigd. „Dan kunt u beter niet óók beginnen zei de officier, „u kunt voor het geld van de boete beter koffie met gebak kopen." „Wel, de officier neemt het mij kwaiyk, dat ik me onfatsoenlijk heb gedragen, maar ik neem het de offi cier kwalijk, dat „Wilt u uw mond wel eens houden riep mr. Creutzberg uit. „Ik acht het ten laste gelegde bewezèn en veroor deel u tot honderd gulden boete of 25 dagen." - „Dan ga ik in hoger beroep," ant woordde de verdachte. B. werd ten laste gelegd, dat hij zich op 23 juni beledigend zou heb ben uitgelaten tegen een wachtmees- ter van de rijkspolitie uit Werken dam. Op de zitting wfö verdachte hoogst verbaasd over de tenlasteleg ging. „Het ligt helemaal niet in mijn aard om iemand te beledigen, laat staan iemand van de politie," zei de verdachte. „Haal die hand dan maar eens uit uw zak," zei mr. Creutzber. „Als u een onderzoek naar mijn levenshouding zou laten instellen, zou u bewezen worden, dat ik niemand kan beledigen," ging de verdachte onverstoorbaar verder. „Dat zou dan een bewijs uit het ongerijmde zün," meende de politie rechter. Zowel de officier als de politierech ter achtte het bewijs in elk geval ge leverd, dat verdachte de wachtmees ter had beledigd. „Ik kan me gedeel telijk indenken, dat verdachte onge rust was over een bepaalde verkeers situatie en daar een politieman op attent wilde maken, maar Ik neeui het hem kwalijk, dat hij op een der gelijke manier die ongerustheid tot uiting bracht," zei mr. Van Renesse. Een aanhangwagen, behorend bij een vierwielige vrachtauto is in beslag genomen omdat het voertuig zesduizend kilo overbelast was. 'Ver der. .deugde onder meer.- de remin. .richtingniei^ De lading was boven dien niet goed gestuwd. Advertentie IM. Een goed PROJECTIE-APPARAAT (8 mm ot kleinbceld) staat voor -u klaar in vele prijsklassen. Voorts een grote collectie ELECTRONEN FLITSERS vanaf l2b'.— Advertentie IM. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68581 VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATER: Overval In do Pacific, 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE-THEATER: Tiger Bay. Z en 8.15 uur. Apotheek: Fa. A. Gouka, Hoogstraat 29. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATER: Overval In de Pacific. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE-THEATER: Tiger Bay. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Apotheek: Fa. A. Gouka, Hoogstraat 23. Diversen: PLANTAGE PODIUM: Oranjo Garde, drum band co neon ra. STEDELIJK MUSEUM: Ver. Vrienden van het Sted. Museum, coDCcrt met EUy Amcllng, sopraan en Herman Uhthorn, plano. IRENE: ODG speelt „Het meisje met het leeuwenjong", MUSIS SACRUM: Personeelsver. Roe- lants. feestavond. ARCADE: Supportersver. Door Weer en. Wind. feestavond. VOLKSGEBOUW: Kunst Na Arbeid, toneel. CHR- 30C.'3ELANCENOecumenische tentoonstelling, 20.15 uur. (Van een onzer verslaggevers) Dc oecumenische tentoonstelling over het werk van de Wereld raad van Kerkei\, die zaterdagmiddag om vier uur door burgemees ter mr. J. W. Peek wordt geopend, vormt het centrum van een reeks van oecumenische activiteiten in Schiedam. De expositie wordt gehouden in het gebouw voor christelijk- sociale belangen en duurt tot woensdag 14 oktober. Tijdens de ten toonstelling wordt een forum gehouden over het onderwerp „Wat verhindert ons één te zijn?" en wel maandagavond om acht uur. i Dr. L. J. Cazemier, voorzitter van I de raad, zal het onderwerp kort in leiden, waarna het forum, bestaande uit leden van de raad, vragen be spreekt en beantwoordt. Als er vol doende tijd overblijft, wordt een film vertoond over het oecumenisch hulp werk. Ook dinsdag- en woensdag avond worden films gedraaid. Het wekelijks avondgebed in de Lutherse kerk, zaterdagavond om half acht, krygt in het kader van. de tentoonstelling een bijzonder cachet. De gebeden zullen zyn gewijd aan het welslagen van de oecumenische actie. Tusen half drie en drie uur arri veren morgenliddag de drumbands die deelnemen aan het drumband concours na een mars door de stad in de Plantage. De bands, die met de trein komen, zullen via de Singel Brocrsvest, Koemarkt, Gerrit Ver boomstraat en Lange Nieuwstraat naar de plantage marcheren. Tussen drie uur en vijf uur wordt de marswedstryd gehouden. De korp sen vertrekken uit de Plantage en gaan via het Plein Eendracht en Tuinlaan naar de Makkerstraat. Na de marswedstrijd brengen de korpsen het staande gedeelte van het pro gramma in de Plantage. Het publiek heeft hier gratis toe gang en kan de Plantage betreden via de ingang Lange Nieuwstraat. (by benzihestation). De beide andere ingangen blijven uitsluitend voor de optredende bands gereserveerd. Hun aantal is inmiddels opgelopen tot ne gentien. Het laatste meldde zich tot dusver DOS uit Naaldwyk aan. Op het kruispunt Mgr. Nolenslaan —Nieuwe Damlaan heeft de chauf feur J, v. K. uit Waddinxveen gister morgen met zyn aühtwielige truck met oplegger de bocht te klein ge nomen en de verkeerszuil omver ge reden. De chauffeur bleek niet in het bezit van het vereiste rijbewijs te zijn. De politie heeft zijn contact sleuteltje ingenomen. In het kader van de expositie wordt zondagavond om 7 uur in de Opstan- dingskerk in Schiedam een bijzonde re oecumenische kerkdienst gehou den. Voorgangers zyn pastoor C. P. v. d. Berg (Oud-Kath.), ds. S. G. v. d. Haagen (Ev. Luth.) en ds. M. N. W. Smit (Ned. Herv.) uit Den Haag als gastpredikant. Verder werkt het Interkerkelijk Jeugd Evangelisatie koor mee. r Op de avonden van. maandag 12, dinsdag 13 en woensdag 14 oktol ober zal één der Schiedamse predikanten om tien uur steeds een avondsluiting houden. Daarna gaat men gezamenlijk te voet naar de tentoonstelling, die in verband hiermee eerst om kwart over acht voor het publiek geopend zal zyn. De Schiedamse boekhandelaren Van Leeuwen aan de Broersvest en de fa, Niemantsverdrlet aan de Lange Kerkstraat stellen in hun etalages speciaal boeken ten toon, die betrek king hebben op de oecumenische pro blematiek. Ook in de openbare bi bliotheek aan de Lange Haven wordt een. oecumenische stand ingericht. Nu de mogelijkheid zich voordoet om een directeur van een Keurings dienst van vee en vlees uit de omge ving van Schiedam te benoemen tot plaatsvervangend directeur van de Keuringskring Schiedam, stelien B. en W. voor de heer K. van der Poel, hoofd van de vleeskeuringskring Brielle eervol ontslag te verlenen als plaatsvervangend directeur in Schie dam. Met ingang van 1 januari 1560 zal ais zodanig worden benoemd de heer J. J. Melessert. Advertentie IM. van STOELEN, BEDDEN etc, Nieuwste stalen-collectie, prijsopgave vooruit. Meubelstofferlns cn Woninginrichting GROTE MARKT 21 tegenover het stad huis) - TELEFOON 67762 - SCHIEDAM Op 18 februari is aan Poot's Viees- warenïabriek een perceel grond van 1026 m2, aan de westzijde van het Openbaar Slachthuis in erfpacht uit gegeven. Een deel hiervan groot 253 m2, voorheen, in gebruik als openbaar groen, is in het Grondbedrijf opgeno men. Het resterende deel van het per ceel, dat by het Slachthuis behoorde, was al eerder door het Grondbedrijf aan deze dienst overgedragen. B. en W. bevelen aan om het gehele ter rein, dat aan Poot's Vleeswarenfa- briek in erfpacht is uitgegeven aan het Openbaar Slachthuis in beheer te geven. Zij stellen voor om de prijs 1 te bepalen op 9,40 per m2. (Van onze correspondent te Holiandia), Reeds meer dan veertig mensen zijn gedood bij ongeregeldheden, die za terdag zijn uitgebroken - rondom de bestuurspost IVamena in de Baliem- vallei en meer zuidelijk te Seïnma in Nieuw-Guinea. De aanleiding schijnt eén gerucht te.zijn, dat een groepje mensen uit Pugimadal zou zijn vermoord. Onmid dellijk werd een wraakgroep gevormd die vele' mensen - doodde. Naderhand echter bleek de groep uit Pugimadal in blakende welstand te verkeren. Intussen was de cyclus van wraak en weerwraak al ingezet. Er is extra poli tievers ter king naar het gebied ge vlogen. Hierdoor moet de commissie- Witsen Elias, die de censuurkwestie onderzoekt, haar reis naar deze vallei uitstellen. Drie leden van deze com missie gaanvrijdag'naar Biak, :s> hi i w, De heer Niemantsverdriet (c.-li.) bleek gisteravond, tijdens de Vlaar ding se raadsvergadering tegen, toen het voorstel de boerderij .,De Hoog kamer", gelegen aan de Zuidbuurtse- weg, te restaureren aan de orde kwam. Hij zei, dat je nooit wist of In het Sportcentrum van Reinier Hilsker in Schiedam wordt zondag een gele-bandentoemooi gehouden. De wedstrijden beginnen om twee uur. De deelnemers komen uit Dor drecht, Gouda, Nymegen, Aalsmeer, Delft, Vlaardingen. Maassluis en Schiedam. Op de meeste scholen zijn - de laatste gele banden al enige e"d negro-spintuals en declamatie maanden geleden uitgereikt, w n w». r.» men op deelnemers van goed gehalte mag rekenen. Voor de tweede keer in dit jaar heeeft de Mathenesserkring, het Schiedamse h.b.s.-koor, onder leiding van de heer A. L, Pak, een bijzonder geslaagde uitvoering' gegeven tijdens een gemeenteavond van. de hervorm de gemeente Schiedam. Ook ditmaal was net programma geheel gewijd aan het rassenprobleem in Amerika. Voor de pauze kon men afwisse- In Oostenrijk zyn per 1 oktober 18.500 dienstplichtigen opgeroepen. Het Oostenrijkse bondsleger telt thans 47.000 officieren, onderofficie ren en. manschappen. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 beluisteren. Vooral het 'O Peter, Go Ring The Bells', 'Deep River' en 'Careless Love Blues' in een bewer king van de dirigent en. met een zeer mooie solo van Carla Sonnevld waren ontroerend, evenals de voordrachten van Ada Mekes en Truus de Jong. Het voornaamste 'deel van het pro gramma was 'A Negrogirl Goes To School'. In deze cantate wordt ver haald over een negermeisje, Evelyn Terance, dat voor het eerst naar de middelbare school gaat. Met veel vaart en elegance werd het geheel uitgevoerd. De heer J. C. van dei- Maas opende de bijeenkomst; ds. Spaling sprak een slotwoord. wel voldoende zou zijn en wat wet houder Walstra ook probeerde, toe zeggen, dat de restauratie in ieder geval nooit een cent meer zou gaan kosten, kon ook deze niet. Wel antwoordde de wethouder, dat in de komende jaren de boer, die op het ogenblik de boerderij bewoont, nog wel even zal blijven. Zolang de koeien er nog kunnen grazen. Wat B. en W. straks met de boer derij zullen doenBen kinderboer-, derij met een levende have, zo luidde een .suggestie. Want de boerderij is in een strook gelegen, die bestemd ts recreatieterrein te worden. Men wil daarom in ieder gevolde boerderij en de idyllische omgeving ervan bewaren! Een onbekende manheeft zidk woensdagmorgen aan de winkelier ster mevrouw H. E. de J.-de B. aan gediend als monteur van een auto- matenexploitatie. uit Heemstede. Lan ter bleek dat deze onderneming ner gens .van wist. De man is enige tyd bezig geweest met de „controle" van, da automaat. Er wordt niets vermisw maar na zijn vertrek was het appa raat defect. Voor het geval de man zich ook in andere Schiedamse zaken, zou aandienen: hij was ongeveer veertig jaar. 1.75 m lang, had een smal gezicht, spitse neus, donker blond haar met de scheiding links en was gekieed in een grijs kostuum.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2