Nog Tweeklassige school 'e kleuren m vrou Succes verrast met winst op Ons Huis van bekende artiesten Speurhond PRESTO sterft door ouderdom KREUGER Keres in simultaan te Vlaardingen Geslaagd Neclerlaagserie 'Entre Nous' Bezoek aan grot van Lascaut op jazz-session Vrachtwagens in botsing SCHRODER Collectanten Klaproosdag Meisje (17) door veegauto overreden Nachtelijke wandelaarster aangerand Ouderavond van Ligthartscliöol Pittige strijd DOK-gymnasten Jubileumfeest gebrs. EL J. Scheffers N.V. cbiedammers onder Ongeval op nieuw woonwagenterrein 11 II EERST ETEN ƒ1.45 65 cf Poof's Keurslagerijen Burgerlijke Stand Sparen in oktober Schoorsteenbrand j e bij chemische fabriek JAPONSTOF Damclub 'Schiedam' De Dilettant]es" vieren jaarfeest GEVONDEN Esperanto-agenda HET VRIJE VOLK DINSDAG 10 NOVEMBER 1959 PAGINA 4 Even ten noorden van de Rolbrug aan de Schie ligt het nieuwe woonwagenterrein. Straks gaan de woonwagenbewo ners hun oude kamp in Nieuwland-Oost verlaten. Ze zijn daar verdreven door de voortdurende stadsuitbreiding. De gemeente heeft destijds 70.000 ton uitgetrokken voor de aanleg van een nieuw terrein, dat dus volledig kon worden aan gepast aan zijn bestemming. En, al ziet het er nu nog wat kaal uit, de nieuwe verblijfplaats van de woonwagenbewoners is voorzien van tal van gemakken. Strafschop ËSTS mIWWST «ESraflM WOENSDAG GEHAKTDAG per 500 gram met kruiden 250 gram LGNCHWORST Voor „disco-vrienden" uit Schiedam, Rotterdam en Vlaar dingen organiseerde gisteravond Van Daalens muziekhandel in het Schiedam.se Musis Sacrum" een sterrenavond, waaraan door een groot aantal artiesten in het kleinkunstgenre werd meegewerkt. Alleen uit Vlaardingen al waren driehonderd lief hebbers van vrolijke muziek met extra-autobussen naar Schie dam gekomen St.-Nicofaascadeaus voor MANNEN Heel leuke sjaal zuiver - wol v. 4.95 t.m. 14.90, zui ver zijde v. 6.90 t.m. 9.75 <5 We hebben u verleden week in het Gronings de jeestavond aangekon digd van de Groningse Schiedam mers. Hier volgt in hun eigen zooor den, wat ome Groningse stadgenoten Dan het leest vonden: „Gruno" het zoaterdag zien eerste feestaovend hollen in 'l Volksgebouw, Tuinlaan. Veurzitter Hol zie 'n welkomstwoord in 't bizunder tot de zusterajdailen oet Rotterdam (zuudj. Dizze toneel club kwam mit Gebroeders Krent, 'n blledspul in drei Üedrieven deur Bussemaker, op de planken. De twei bruiers wollen allebaide geem trouwen mit hun kantoorjuf frouw. Zij zulm haad wel zin in de jongste bruier. De olsle was nogaal zunig. Deurdat ze haile grote bestel lingen dee. maainde de olste dat ze 'n rojoal slaif was en het hai 't moar weer aanmaakt mit de hoesholster (die haar viefdoezend gulden op spoarbaank). 't Wuir meroakel mooi speult en rollen waren goud verüaild. Is jlink om lachen. Muziek en bal stond on der laiden van meneer Van der Wiel. 't Was 'n hail gezellige ollerwetse oavend. In het Gemeenteziekenhuis te Schiedam slaagden voor het diploma A de zusters F, Surksum. C. Jonge "Vos, W. v. d. Zanden, T. Zwart, C. Lorier, A, Eeuwijk en E. Sandstra. Er zijn in de eerste plaats goede sanitaire voorzieningen getroffen. Op het terrein bevinden zich keurige toiletten. Er is elektrisch licht aan gelegd en verder zijn er overal kranen. Het terrein is omgeven door een brede, diepe sloot, waar langs een beplanting wordt aangebracht, om te voorkomen dat de kinderen in het water zullen vallen. Voor elke woonwagen is er een oppervlakte van honderd vierkante meter beschikbaar en dat is dus be paald voldoende ruimte. De woon wagenbewoners kunnen op hun strook grond desgewenst nog schuur tjes bouwen voor fietsen, gereedschap enz. En dan Is daar nog die moderne school, waar de jeugdige woonwagen bewoners straks les krijgen. Er zijn twee klaslokalen, een kleinere kamer voor het hoofd der school en een grote vestibule. Het geheel maakt, geschilderd in frisse, vrolijke tinten,observatie werd opgenomen een bijzonder aantrekkelijke indruk. Het ligt in de bedoeling om de kerk bij het oude woonwagenkamp te verplaatsen naar het nieuwe ter rein, Het gebouwtje zal daartoe eerst worden opgeknapt. Het nieuwe kamp krijgt voorlopig ruim 150 bewoners. Men verwacht echter, dat hun aantal na één gene ratie al tot het drievoudige zal zijn toegenomen. Bij het in aanbouw zijnde woon wagenkamp aan de Schiekade waren gisteren enige arbeiders, in dienst van de firma Baron bezig een septic, tank van 2500 kg te hijsen in een drietakelpoot toen deze plotseling brak. Het gevaarte kwam terecht op de 47-jarige G. S. uit Oude Tonge. Met pijn, in zijn rug is S. naar dé dr. Noletstichting gebracht waar hij ter SÉëÉÊÉi De korfbalcompetities blijven een vlot verloop hebben. Schiedam en. Succes speelden hun negende wedstrijd. De biauwwitten zorgden voor de prettige verrassing van een overwinning op Ons Huis. Schie dam verloor met bescheiden cijfers van WION. De derde plaatselijke club ODI had vrijaf. Schiedam heeft zich goed teweer gesteld tegen WION, maar kon toch niet tegen de sterkere thuisclub op. In de eerste helft was er weinig krachtsverschil. WION schoot al spoedig in, maar daar bleef het voorlopig bij. Tien minuten voor rust scoorde K. Tettelaar de gelijkmaker. Na de hervatting Week de Schie dam-verdediging niet tegen de WION-aanvallen te zijn opgewassen. De Rotterdammers liepen uit tot 31. H. Verschoor verkleinde hierna de achterstand tot 32, maar verder konden onze stadgenoten niet komen. Kort voor tijd bracht WION de ver diende overwinning op 42. Succes heeft aangetoond, dat de prestatie van de vorige week geen toeval is geweest. Ons Huls mag on ze stadgenoten dan misschien heb ben onderschat, het is de verdienste van de biauwwitten, dat zij door fris spel de tegenstanders hebben ver slagen. Daartoe droeg de gewijzigde opstelling het hare bij. De bezoekers vonden het eerst de korf. Door het benutten van een strafworp, die B. van Krogten voor zijn rekening nam, .kwam de stand echter weer in evenwicht. Na de wisseling liep alles gesmeerd aan Succeszijde. R. v. d. Bijl schoot kort voor de korf in, S. la Lau deed het nog eens van ver en tenslotte be nutte Mej. A. Lupker dicht onder de korf een vrije kans, waardoor er met 4—1 kon worden gerust. Na de hervatting ging het aan vankelijk niet. Ons Huis knabbelde wat van de achterstand af, maar greep zijn kans, verder, nietA-B:. van- Krogten herstelde het' gzelfvertrou wen door via een doorbraak de stand op 52 te brengen. Toch volgden nog twee punten van de Rotterdammers, de laatste door afstraffing van een domme fout in de verdediging bij het uitspelen, maar Succes voelde, dat de zege binnen het bereik lag en bleef Ons Huis zijn wil opleggen. Met een ver schot trof S. la Lau als laatste de roos, waar door het einde kwam met 64. We noteerden verder van plaatse lijke twaalftallen de volgende uit slagen: Succes 2De Zwaluwen 49, Schiedam 2—Sperwers 4 110, Suc ces a—WION a 3—1. ODI b—Kwiek a 4—0, Spartaan aSchiedam a 23, Succes bWION b 11, Schiedam bTrekvogels e 10. Advertentie l.M „4 fMz&ut- müt Advertentie IM- BROERS VELD 159 MGR. NOLENSLAAN 846 SCHIEDAM Geen stoeltje in de grote zaal en op het balkon bleef onbezet en ver schillende aanwezigen moesten ge noegen nemen met een plaatsje in de foyer. Vla de open deuren was het voor hen mogelijk toch te zien wat er op het toneel gebeurde. De heer C. J. van Daalen opende de avond. HU deelde mee dat deze sterrenparade tevens gezien moest worden als een Inleiding tot de grote jubileumviering. Het volgend jaar hoopt de firma namelijk het zestig jarig bestaan te herdenken. Hierna begon een kleinkunstpro- gramma van klasse, waaraan Annie de Reuver. De Limburgse Zusjes en de Zangeres Zonder Naam, mee werkte. Joop de Knegt presenteerde zich met „High Noon" waarmede hij zeven jaar geleden zijn succesvolle loopbaan begon. De manipulator, Peter Oran en het parodistenpaar Rita Corita tra den in dit programma met niet min der succes op. Ook de „Spelbrekers" waren naar Schiedam gekomen, ter- wüi een muzikale quiz het program ma completeerde. Voor ritme en populaire klanken zorgde het kwartet Harry de Groot op meer dan verdienstelUke wijze. Fred Hartog was quizleider en lijm de met een praatje dit aantrekke- ïyke programma aaneen. GEBOREN: Maria E., d. v. C. J. M. Melief en M. Schotte; Josina T., d. v. J. B. H. Kleiss en J. van den Houten; Franciscus H., z. v. F. H. J. Kinnegen en H. J. P. van Alphen; Catharina G. H., d. v. L. G. P. Vaar- ting en G. P. J. Scholtc-s; Petrus A. A., z. v. J. M. van Haasteren en J. C. van Dongen; Cornelia, d. v. P. van Leeuwen en J. M. van der Ent; Leo C„ z. v. A. van Gorkomen M. Wattel; Marja, d. v. L. de Neef én H. van den Ende. OVERLEDEN: J. C. de Klün, 95 jaar, wed. van H. G. M. L. van Ier land; M. A. Palms, 73 jaar, wed. van H. G. Bloem. Geboren: René, z.v. G. Kooij en H. A. Ong-Aban; Edward, z.v. A. Groeneveld en H. Meulstee; Jan, z. v M. van Vliet en A .N. Stolk; Dio- nysius A. M„ z. v. J. M. van Almen en A. P. M. Scholte; Walter, z. v. H. I Bezemer en J. C. Kerssemejjer; Pe- ter M., z. v. H. van der Kraan en H. i Jansen; Geertruida S. M., d. v. A. M. G. Nikken en M. J. G. Dekkers: i Fenny, d. v. F. Stal en J. Bobbe; j Judy I-, d. v. C. I. Wikkeling en A. 1 A. Bonimbie. Overleden; G. W. Gravestein. 69 jr.: C. Meesters. 89 jr., wed. van J. Zuidgeest; M. Berits, 54 jr., echtg. van J- H. Willebrands; J. J. C. van Wijk. 73 ja-"-. DINSDAG Bioscopen: - MONOPOLE: Aphrodite, godin der liefde. 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Het complot der 33 stap pen. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Nederlandse schilderkunst van na 1900" en schilderijen, tekeningen en gouaches van Lucebert. Diversen: MUSIS SACRUM: Grafische Bond, filmavond. OUD-KATH. KERK: orgelbespeling door S. W. J. Schade van Westrum. IRENE: CHU: vergadering, "WIJKCENTRUM: Stichting 1940-1845. bijeenkomst. Apotheek: Pa. Gouka en Co., Groenelaan 127. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Aphrodite, godin der liefde. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Het complot der 39 stap pen. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM: „Nederlandse schilderkunst van na 1900" en schilderijen, tekeningen en gouaches van Lucebert. Diversen: VOLKSGEBOUW: NW Bestuurders- bond, cursusavond, inleider J. Reens. AMSTELBRON: SBLO. filmavond met lezing over de honkbalsport. MUSIS SACRUM: VPRO, cabaret fantasie „Pampus". Apotheek: Tz. Gouka en Co., Groenelaan 127. Het nieuwe terrein ziet er nu nog kaal en weinig aantrekkelijk uit, xnaar toch zijn er allerlei voorzieningen getroffen, die het de bewoners gemakkelijk zullen maken. Advertentie IM. BKOEKSVEST 6 - TELEF. 68206 LUXE VERPAKKING. Voor de nederlaagserie van Entre Nous incafé Heynsbroek gespeelde biljartwedstrijd tussen de' uitdager en de vereniging DKC is geëindigd In een 84-overwinning voor Entre Nous. Het verliespercentage van DKC bedroeg 16.77 procent. Persoonlijke resultaten: T. Weeland J. de Koning C. Eggelmeygr T. Rijnderhof G. v. Schellebeek 65 Michels P. Eggelmeyer De Jong J. Heynsbroek I C. den Herder D. Verdam I De Vormer 93 93 21 2 110 87 21 0 92 92 28 2 107 68 28 65 65 23 2 66 54 23 0 59 59 27 2 59 27 0 54 33 24 0 53 53 24 2 45 44 24 0 54 54 24 2 Presto, de beste politiehond van Nederland, is zondag In Rotter dam overleden. Ruim tien jaar heeft Presto zijn trouwe diensten gegeven aan de Rotterdamse politie en meer dan tweeduizend maal is hij er in de loop der jaren met zijn baas, de heer H. J. Maas, op uit getrokken om misdadigers op te sporen of om verdwenen kinderen thuis te brengen. Bij de Spaarbank Anno 1820 in Schiedam is in de maand oktober in gelegd 887,891,77 en terugbetaald 821.767,76. Het inlcgovcrschot was dusruim 66.000. Het aantal inleggers bedroeg op 31 oktober 46.778 mét een gezamenlijk tegoed van 26335.370,92 (1 oktober 1958: 45.171 inleggers met een tegoed van 22.876.708,95). Op 30 oktober (wereidspaardag) èn 31 oktober werd ingelegd een bedrag van 112.960,42 (v.j. 84.646,55). In dit aardige, vrolijk geschil derde gebouwtje krijgen de jonge woonwagenbexooners straks les. De geschiedenis van de jazzmuziek heeft bekendheid gegeven aan het begrip jam-sessions: musici wande len ergens binnen cn beginnen met elkaar te spelen. Er heerst een vrije, ongedwongen stemming en men speelt niet van het „blad", In hét Stedelijk Museum in Schie dam wordt vrijdagavond een jam session gehouden. Karei Scholten. be kend van de „douche", en de mu seumconservator, zullen er. temid den van de schilderijen en tekenin gen van de dichter Lucebert, op on gedwongen wijze praten over kunst. Er za! moderne jazz-muziek klinken en de dichter komt zelf, middels een geluidsband aan het woord. Ais een bijzonder hoogtepunt in deze. uitsluitend voor jongeren be doelde avond zal de conservator met behulp van een buitengewoon mooie reeks lichtbeelden een „be zoek brengen aan de grotten van Lascaux, waai" meer dan 10.000 jaar voor Christus de voorouders van onze voorouders unieke wand- schilderijen hebben gemaakt. De avond is toegankelijk voor jon gens en meisjes tussen 15 en 30 jaar, begint om acht uur en eindigt om streeks 10 uur. Er ia ruim geieges 'id tot eventueel debat. Op de kruising van de Rembrandfc- laan en de VIaardingerdijk is giste ren een aanrijding ontstaan tussen een vrachtwagen bestuurd door J. H. uit Waddinxveen en een vrachtwagen waarvan P. H. van G. uit Schiedam bestuurder was. Het ongeluk ont stond doordat van G. geen voorrang verleende. De bijrijder van Van G. de zestienjarige J. B. kreeg bij deze aanrijding een flinke hoofdwond. Hij is per GG en GD naar het Gemeente ziekenhuis te Vlaardingen overge bracht voor behandeling. De mate riële schade was groot. Bij de chemische fabriek aan de Lange Haven is gistermorgen een brandje ontstaan doordat men pa pier in de kachel van de centrale verwarming aan. het opstoken was, waarbij de vlammen in de schoor steen sloegen. De brandweer onder leiding van de heer De Jager, was. het-brandje spoedig meester. Advertentie IM. met rendlerhaar 130 cm. 95 breed n&hÏPbi STOFFEN MATHENESSERPLEIN 4? Presto kwam als een hondje van zeven maanden bij de heer Maas. HU ontpopte zich ai direct als een goede speurhond en toen hij ouder werd bleek hij tevens een goede ver dedigingshond te zijn. Hij had voor beide taken de hoogste onderschei dingen (het certificaat met lof) en hij was een ware meester bij het nemen van sorteerproeven. Enige maanden geleden was Pres to uit de dienst teruggetrokken, om dat hij allerlei ouderdomsgebreken begon te krijgen. Hij had een hart aanval gehad en zondag kreeg hij een nieuwe inzinking. Toen bleek, dat hij bovendien aan nier- en long aandoeningen leed, heeft men hem om hem. nodeloze kwellingen te besparen pijnloos uit zijn lijden verlost. Het stoffelijk overschot van de Belgische herder zal worden gepre pareerd en bij wijze van eerbetoon voor de verdiensten var». Presto, de speurder, een plaats krijgen in het politiemuseum van Rotterdam. Het werk bij de Rotterdamse poli tie is ai enige tijd geleden van Presto overgenomen door de Hollandse her der Astor, die ook door de heer Maas Is opgeleid. Uitslagen van de wedstrijden ge speeld door de dar. :lub „Schiedam". Groep 1. J. de "WildeJ. Vrijland afgebroken, A. Risseeuw—H. Semeyn 20, A. van Otterlo—J. van Walsum 11, I>. BreevoortJ. Westerveld af gebroken, G. Baatsen-—A. J. Blok land 1—1, D. van der Spek—L. Vrij land afgebroken. Groep 2: C. den HartogM. J. Goedhart 20, A. KouwenhovenE. Breeman 1—1, C. Schouwenburg—A. R. Visser 20, F. Rademaker—F. H. Sprang 02, A, KouwenhovenJ. van Straaten 11- De Schiedamse jeugdtoneel vereni ging „De Dilettantjes" heeft zaterdag met ouders en donateurs in zaal Li berty het zevende jaarfeest gevierd. Secretaris Beining deelde in zijn openingswoord mee, dat de regisseuse mevrouw N. Dettmeijer-Tettelaar helaas nog niet geheel is hersteld van een zware operatie, die zij heeft ondergaan. Mevrouw R. Dettmeijer- Kamp had de regie van de jonge acteurs en actrices tijdelijk overge nomen. Onder haar leiding werd de door de secretaris geschreven een- acter .Kinderen kennen geen gren zen" opgevoerd. Cabaret en quiz vul den de avond verder. Men maakte na afloop een dansje op muziek van The Mamboo's. ROTTERDAM, 9 nov.: Vee markt; aanvoer in totaal 2055 dieren waarvan vette koelen en ossen 1148, varkens 907. De prijzen waren: vette koelen le kw 3.053.25, 2e kw 2.75—3.05, 3e kw 2.652,75, varkensle kw 1.85, 2e kw 1.83, 3e kw f 1.80, per kg. Overzicht: vette kooien, aanvoer' korter, handel levendiger, prijzen ruim prijshoudend, prima's boven no tering; varkens, aanvoer ruimer, handel vlot, prijzen iets stijver in prijs, afloop kalm. enkele prima's boven notering Voorafgaande aan Klaproosdag zal men deze week weer niet intekenlijs ten rondgaan. Schiedammers, die hierin willen bijdragen door een paar uur mee te werken aan deze actie, kunnen zich voor lijsten wenden tot het adres Liduinastraat 70a. De actie duurt tot en met vrijdag. Voor Kethel (tot en met donderdi 12 november) kan men zich opgeve: bij de hèer en mevrouw Van de Griend. Kerkiaan 10 en by mevrouw Algera, Perenlaan 22. Vrijdag 13 no vember na vier uur kan men collec tebussen met speldjes afhalen bij mevr. Van de Griend, Kerkiaan 10. In het Rode-Kruisgebouw aan de Lange Nieuwstraat kan men vrijdag 13 november van vier uur tot half zes en van acht uur tot half tien. collectebussen afhalen. Bovendien zaterdag vanaf half acht 's morgens. De bussen worden daar ook weer in geleverd. Op de Wateringse Vest te Delft is gistermiddag de zeventienjarige bromfiets'ter Jan.ny Jacquet door een veegauto van de stadsrelnigingsüienst overreden. De auto, besturd door de heer Quak, reed met het linkervoor wiel over de rechterarm van het meisje. Slechts met schaafwonden is het meisje naar het Bethelziekenhuis vervoerd. Het slachtofer kwam te vallen doordat zij in de tramrails slipte. In de Esdoomlaan te Delft is vannacht om een uur de 26-jarige mejuffrouw D, vlak by haar woning door een tot nu toe onbekende man aangerand. Mejuffrouw D. liep op hettrottoir toen zij ineens door een man om haar middel werd gegrepen. Toen zij uit alle macht begon te gillen, nam de man de benen. Op een ouderavond van de Jan Llghartschool heeft maandagavond de heer P. L. A. Janssen, conserva tor van het Stedelijk Museum in het wijkcentrum een boelende causerie gehouden over kindertekeningen. Op de van hem bekende levendige wijze heeft de heer Janssen aan de hand van snel op een schoolbord ge schetste voorbeelden uitgelegd hoe en waarom kinderen tekenen zoals ze tekenene. Met de uitspraak „Kunst is on- zieniyk in het zichtbare" toonde hij als het ware aan, dat men zich in de geest van het kind. respectieveiyk de kunstenaar moet verdiepen om het werk te begrypen. De heer Janssen ontkende echter met kiem dat de moderne kunst en kleuterschilde- ringetjes elkaar niet veel ontlopen. Het doel van de ouderavond was in de eerste plaats het bespreken van de interne moeilijkheden op de Jan Ligthartschool. Er zijn te weinig leerkrachten, maar de school komt ook niet toe aan het wettelijk voor geschreven aanal van 211 leerlingen om nieuwe onderwijzers te kunnen aantrekken. Men zal in verband hiermee een aantal leerlingen overplaatsen naar andere scholen waar wel voldoende onderwijskrachten beschikbaar zijn. De oudervergadering was hier echter op tegen en had al eerder via de ouderconunissie geprotesteerd. De beslissing berust echter bij het gc-Jp' meentebestuur. .j* 1 DELFT Met een snijwondje bi) het oog en enkele schaafwonden aan het ge zicht kwam gistermorgen de 23-jarl- ge student op de St. Jorisweg te Delft met zijn motorfiets te vallen. De student verloor de macht over ziin stuur to-n hy een weekendtas, die hy om het middel droeg, van 'inks naar rechts wilde verplaatsen Be tbr. gymnastiekvereniging DOK hield zaterdagavond in de gym nastiekzaal van de Rehobolhschool aan de Tuinlaan do jaarlijkse onder linge wedstrijden voor dames en heren. Er ontstond een plezierige, maar ook heel pittige stryd om de erepalm. Voor het eerst waren er dit jaar twee wisselbekers beschikbaar gesteld. Mevrouw J. HerlaarWinkelman en de heer J. Groeneweg waren de ge lukkigen, die de bekers voor een jaar mee mochten nemen naar buis. Zaterdagavond 21 november zijn er weer onderlinge wedstryden voor jongens en meisjes van 14 tot 16 jaar. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 en 1230 uur en 2 en 6 uur: ring met sleutels, rode autoped. Te bevragen by vinders: blauwe autoped. J Verboom, AJeidastraat 99; klein wit hondje,mevr. Donk, Tho mas a Kempisstraat 7a; 1 paar rock and roll-kousen, Harmsen, Nwe Ha ven 71b; grys zijden shawl, Berg- kotte, Stephensonstraat 25b; blauw wollen shawltje, A v Kammenburg, J v Avennestraat 41b; overall, D v Beek, Buitenhavenweg 66' bruine portemonnee, O Hollemans, Hogen- banweg 31c aktentas met gereed schap, J v Veen, Kerkiaan 54; ak tentas met gereedschap, J v Veen. Kerkiaan 54; aktentas met inhoud, Westland, Goeman Borgesiuslaan 41; militaire tas met inhoud, Speel, Hof- laanstraat 16; 1 rol kwartjes, de Bruin. Goeman Borgesiuslaan 74; damespolshorloge, B v d Vlies, Groe nelaan 85; schakelarmband. J Graaf, Ant. Muysstraat 4b: damesring met steen, J Spies, L Singelstraat 80a' leesboek, W Jansen, Oostsingel 67' 1 pakje inh. textiel, v Bommel, Gor- donstraat 9; 1 p glacé dameshand schoenen, Bosman, Fultonstraat la; 1 p bruine glacé herenhandschoenen, Hagendoorn. Tielman Oemstraat 15; ring met sleutels. Overdijk, Rotter - damsedijk 50a; rozenkrans in étui. F Middelburg, Jullanalaan 86a: sigarenaansteker. Douw. v Swinden- singel 2; - rozenkrans in étui, P Meijer, Oosterstraat 94. De Shel) -schaakvereniging zal woensdag 11 november aanstaande in het Shell Pernis Sportpark „De Vijfsluizen", te Vlaardingen een grote simultaan-schaakavond organiseren aan ongeveer 100 borden. Drie si- multaanspelers zullen deze 100 bor den voor hun rekening nemen. De meeste belangstelling hiervoor zal uitgaan naar de Russische groot meester Paul Keres, die de strijd moet aanbinden tegen sterke spelers als de kampioen van Viaardingen, Korpershoek, de oud-kampioen van deze gemeente en.va.n Dordrecht. L. B. Jansen, de sterkste spelers 'van de Shell-schaakvereniging en enige pro minente spelers van de Rott. Schaakbond. Naast deze buitenlandse gast zal de 1,98 m. larige reus onder de Ned. schaakmeesters, W. J. Mühring zyn rondjes lopen langs 25 borden. Deze 46-jarige leider van de Rijkscentrale voor Mechanische Admin, heeft het record-simultaanspel in Nederland op zijn naam staan met 100 borden, waaruit hy 85 scoorde en slechts 1 party verloor. Mühring komt her haalde malen in landenteams uit. Zijn tegenstanders in deze simul- taan-seance komen vnl. uit de eer ste tientallen van Rotterdamse en Vlaardingse schaakverenigingen. De derde siraultaanspeler heeft vorig jaar Sn dezelfde ruimte; waar thans wordt gespeeld, reeds tezamen met Botwinnik en Flohr de strijd aange bonden, nl. de schaakjournalist 13. J. Withuis. Hy streed toen tegen jongeren van de diverse Vlaardingse scholen, die het hem geducht lastig maakten. Hij ispeelt ln het le tiental van de Am sterdamse VAS, dat sedert het. einde van de oorlog 9 maal landskampioen werd. Hy traint veel jonge spelers zoals Roessel, Bink en Tan en geeft by toernooien als deze heel wat num mertjes simultaan weg. De ruime sporthal „De Vijfsluizen" leent zich goed voor dergelüke evenementen. Er blijft ruimte genoeg over voor be langstellenden, die dan ook van harte welkom z n. Het Shell Sportpark wordt die avond dan ook voor alle schaakroirmenden opengesteld. Aan vang 19.45 uur. Een dubbel jubileumfeest Is gis teren herdacht by de gebrs. H. J. Scheffers N.V. Het is een halve eeuw geleden, dat dit bedrijf werd opge richt. Op dat ogenblik ook begon voor de heer H. J. Scheffers het directeurschap. De feesteiykheden vingen aan des morgens met de aanbieding van een geschenk van het gehele personeel aan de directie. Het was een fraai schilderij, „De Rivier", van de be kende Schiedamse kunstschilder Th. Wiegman. Verder werden de jubi lerende directeur enkele persooniyke cadeaus aangeboden, 's Middags vond in Europoort een druk bezochte receptie plaats. Er waren zelfs relaties uit Frankryk voor overgekomen. De grote boven zaal van het gebouw was bij deze ge legenheid prachtig getooid met bloemstukken. Het bedrijf, dat in 1909 door de beide broers Scheffers is opgerient. maakte een periode van snelle bloei door. Men heeft nu, na ruim twee jaar in een nieuw complex te zyn gehuisvest, alweer plannen voor ver dere uitbreiding. De festiviteiten van gisteren, waarvoor het personeel een dag vrij af was, werden besloten met een diner. Jaudon la I2an de novembro. Klubvespero Kio estas via opinio pri tio? Ce Kino v Cink. Ploegstr. 19 Ni atendos ia idealistajn. Esperan- tistojn por priparoli diversajn pro- blemojn,

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1