maandag in V zes extra groot ƒ9.- mies voor t m Koperen jubileumfeest Nieuwtjes van Oudewater worden nog omgeroepen SUCCES AGENDA'S Portier van auto raakte passer Kerstactie van Heilsoldaten Kampioenschap 3e klas libre Films en lezing over honkballen III Kleermaker zag Voordelige' zaak V PRO-ensemble met aardig cabaret Politie pakt zwijntjesjager Kantoorboekhandel Wisselkoersen .Na. aanrijding doorgereden Veemarkt Den Bosch HET VRIJE VOLK DONDERDAG 12 NOVEMBER 1959 PAGINA 4 STURKA JACKS 26.25 PANTALON Oe Broekenspecialist Sfeervol compleet v.a. LANGE HAVEN 77—79 SCHIEDAM SC H RIJ FMAPPEN Botsing I SUCCESAGENDA'S HEREN KLEDING (Van een onzer verslaggeefsters) Wanneer de inwoners van Oudewater zes maal achtereen een harde klap horen, schrikken ze hier niet van, maar ze rennen wel naar het raam of de deur van hun woning. Ze weten dat er een belangrijke mededeling over een of ander gebeuren in de gemeente gaat volgen. Advertentie IM. Je modieuze nodellen uit de nieuwe winter collectie hebben wij in voorraad, prijzen /anaf (maat 5). Bijpassende tinneroy STURKA PANTALONS in marine, olijfgroen en lichtbeige. Damesmaten f 24.75 Meisjesmaten v.a. 16.10 (maat 4) Orion vanaf 15.30 (maat DEMAG AZIJN OOG53RAAT SCHIEDAM v. Tielen Liebregts. Jacobs Zeebregts 100 100 100 100 100 82 100 58 43 43 33 33 11 11 12 12 2.32 1.40 3.03 1.75 Poule 2 gespeeld bij OBK te Vlaar- dingen; De Winter 100 100 33 19 3.03 De Jong 100 58 33 6 1.75 v. d. Graaf De Kruijf v. Geelen Mondt De Kruüf De jong 100 100 100 100 100 100 100 52 100 58 100 88 35 35 29 29 44 44 13 6 10 8 12 7 2.85 1.48 3.44 2.00 2.27 2.00 Poule 3 Schiedam: Leenderts v. Reeven Stadhouder Wiekamp v. Kempen De Wolde Har tog Schra gespeeld bij de Sluis te 100 100 100 100 100 100 100 100 100 31 100 31 77 100 100 82 100 91 45 45 41 41 40 40 17 17 10 13 13 10 11 9 3.22 3.22 1.71 2.22 2.43 2.00 2.50 2.27 De Schiedam se Heilsoldaten heb ben een aanvang gemaakt met hun jaarlijkse kerstactie. Van 9 tot en met 21 november trekken z(j van deur tot deur met hun intekenlijsten en collectebussen om gelden bijeen te brengen. De opbrengst is bestemd om ook zieken, invaliden, bejaarden, enz. een prettig kerstfeest te kunnen bezor gen Als het daartoe benodigde be drag bijeenkomt, zal m"*1 'n geeste lijke bijeenkomst organiseren voor 275 bejaarden. Ook bijdragen per giro (221519 met vermelding van kerst- actie 1959) zijn welkom. Bij KB dd 28 oktober is toege kend de eremedaille in zilver ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau aanW. Tuinder, meester knecht bij de N.V. Jansen en Win- terloods' Distilleerderij en Likeursto kerij te Schiedam. Advertentie lid i Uitslagen van de voorwedstrüden om het persoonlijk kampioenschap derde klas libre. in het district Schie dam van de KNBB. Poule 1 gespeeld by HVO teVlaar- dingen: v, d. Brugge 100 61 36 6 1.69 v. d. Kooij 100 100 36 19 2.77 (Van een onzer verslaggevers) De Prof. Dr. Gunningschool is zo goed als klaar. En Nieuw- land is daarmee een prachtig gebouw rijker. Veertien klassen telt deze, ook aan de buitenkant zeer aantrekkelijke school. Zes lokalen zijn extra groot (72 m2), acht andere hebben nor male afmetingen (56 m2). Dan zijn er nog vier kleuterklassen van elk 72 m3. Voor lager en kleuteronderwijs heeft men verschillende in gangen aangebracht. Er zijn bovendien aparte deuren voor eerste- en tweedeklassers en voor de oudere leerlingen. Als een verbinding tussen de lagere school en de kleuterschool fungeert de zogenaamde gemeenschapszaal van ongeveer 125 m2, die door het wegschuiven van een tussenwand vergroot kan worden tot 210 m2. De zaal is dan uitstekend geschikt voor ouder avonden, kerstvieringen, bijeenkomsten van verenigingen en dergelijke. HOOGSTRAAT SS TELEFOON EH98I Tussen de beide vleugels van het gebouw ligt een speelruimte van 1400 m2. Deze speelplaats is onder verdeeld in twee volleybalvelden en een basketbalveld. De onderverde ling vindt plaats door middel van rode tegelpaden, die straks ook een prachtige mogelijkheid bieden tot, praktisch verkeersonderricht. Voor de kleuters is er een aparte speelplaats. Bovendien zal een speel weide worden aangelegd van onge veer 800 m2 voor openluchtspelen en turnen. Want een gymnastieklokaal kan er voorlopig nog niet worden ge bouwd. Systeem B(j de bouw van de school is het Mui-droogstapelsysteem toegepast. Een methode, waarbij de bouwstenen in elkaar worden gepast cn later verbonden met beton. Het betekent een enorme tijdsbesparing. 26 weken had men nodig voor dit gebouw van de eerste paai tot aan de oplevering maandag aanstaande. Men had waarschijnlijk nog onge veer drie weken t(jd kunnen bespa ren ,ais het niet nodig was geweest zeven klassen al voorlopig in gebruik te nemen. De systeembouw van het aannemingsbedr ijf Muijs en De Win ter N.V. betekent ook materiaalbe sparing. Van Gemeentewerken is het ont werp voor het fraaie schoolgebouw afkomstig. Er kunnen straks 860 kin deren in worden ondergebracht en het leeriingental groeit op het ogen blik met de dag. Maandag beginnen de lessen voor drie openbare kleuterklassen, een prot.-chr. en drie r.-k. kleuterklassen; vier klassen voor gewoon lager on derwijs, drie voor r.-k. lager onder wijs en één voor r.-k. uitgebreid la ger onderwijs. De „inwonenden" gaan mettertijd naar andere gebouwen en de Prof. dr. Gunningschool wordt dan een openbare school. De totale vloeroppervlakte bedraagt 2100 m2. Aan de kant van de Donker Cur- tiusstraat ligt de kleuterschool. De garderobe, met grappige kapstok ken op kleuterler.gte, is smaakvol afgewerkt met veel glas en pilaar- tjes van oranjerode glasmozaïek. In de lokalen staan kleine tafeltjes en stoeltjes, alles in stijl, eert aan rechtje en handige kastjes. De kleu ren zijn zacht met hier en da: v een fel accent. MeJ, Kleinenberg Is hoofd van de kleuterschool. Even goed gekozen en sfeervol zijn de kleuren in de lokalen, die voor het openbaar lager onderwijs zijn be stemd. Een aardige hal met blauw glasmozaïek vormt de toegang tot de school. Ook hier veel glas en dus bijzon der lichte, zonnige lokalen. De heren Brugmans en De Vries zjjn resp. hoofd van de openbare en de r.-k. lagere school. Men ziet in de systeembouw een goede kans om de achterstand op het gebied van de scholenbouw in een versneld tempo in te halen, zo deelde een deskundige van het Rot terdamse Bouwcentrum mee. Schie dam is op het ogenblik aan de grens van de scholenbouw gekomen. Maar van de kant van Gemeentewerken verzekerde men ons, dat het heel goed mogelijk is, dat men ook hier in Advertentie IM De SBLO heeft gisteravond in Amstelbron een filmavond met le zing over de honkbalsport belegd. Voorzitter J. Bïjloo drong er bij de leden op aan meer belangstelling te tonen voor de honkbalsport. jDe heer M. C. Bakker, propagan dist van de KNHB trachtte die be langstelling vervolgens op te wekken door het een en ander over deze sport te vertellen. Hij wees erop, dat het honkbal- spel bepaald niet duur behoeft te zün, omdat de meeste attributen wel enkele jaren meegaan. Hij merkte op, dat deze sport wel gelijk ook inspan ning van het verstand vereist, om dat de vele en lastige spelregels ge makkelijk tot complicaties leiden. Na de pauze kon men in de film „Winning with the Yankees" het verbazingwekkende snelle spel van de Amerikaanse honkballers bewon- - deren. Men kreeg enkele flitsen te de toekomst nog wel eens gebruik zal zien van de wereldkampioenschappen maken van dit systeem bij scholen- honkballen die in Amerika werden bouw. 1 gehouden. Aan de voet van het hoge Dijk- zigt-ziekenhuls In Rotterdam strekt zich een glazen vlakte uit. Dat glaswerk wordt gevormd door de kassen, waarin het vol gend jaar tijdens de Florlade bloemen en planten welig zullen groeien! HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 (Van een onzer verslaggevers) ■R De Schiedamse kantonrechter zag gisteren veel bromfietsers voor zich verschijnenSchiedammers, Vlaardingers en. Rotterdammers. En ze hadden zich allemaal "schuldig gemaakt aan dezelfde overtre ding: te hard rijden. Een van de verdachten had zelfs 75 km per uur uit zijn brommer kunnen halen! Anderen hadden geen voorrang verleend. De Vlaardinger j. H. bijvoorbeeld, had fietsend op de Dr. Kuiperkade, een automobilist niet voldoende ruimte gelaten tot passeren. De botsing was nogal aangekomen: H. kreeg een hersenschudding. Het meisje, dat bij hem achterop zat werd' eveneens gewond. Dertig gulden boete moest H. betalen voor zijn overtreding. Advertentie I.M DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLB: Aphrodite, godin der liefde, 2, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Nederlandse schilderkunst van na- 1900" en schilderijen, tekeningen en gouaches van Lueebert. Diversen: PASSAGE: Schiedamse Kunstkring. Ned. Comedle met „Nlna". VOLKSGEBOUW: Vrouwenbond NVV. filmavond. Apotheek: Pa. Gouka en Co., Groenelaan 127 VRIJDAG Bioscopen: WONOFOLE: St. Louis Blues. 2, 7 en 8.15 uur. PASSAGE: De hond van de Beilcer- vUles, 2 en S.1S uur. tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Nederlandse schilderkunst van na 1900" en schilderijen, tekeningen en gouaches van Lueebert. Diversen: IRENE: Ned. Ver. van Huisvrouwen, tnej. A. Gerritsen over Rembrandl MUSIS SACRUM' Stichting Toneel- Stoep Podium, toneeluitvoering. ARCADE: Steede vooruit, cabaret Apotheek: Pa. Gouk* en Co., Groenelaan 127 (Van een onzer verslaggevers) Drie maanden eiste de officier van Justitie voor de Rotterdamse recht bank vanochtend tegen de 62-jarige Haagse kleermaker L. J. S, die een Schiedamse bankemployé drie jaar geleden zou hebben opgelicht door hem onder valse voorwendsels te brengen tot afgifte van elfhonderd gulden en drieduizend gulden. j Uit het verhoor bleek, dat de kleer- 1 maker het had doen voorkomen alsof hij met dat geld profijtelijke transac ties (het maken van een grote partij fantasievesten en de zeer voordelige aankoop van een groot aantal over jassen) wilde financieren, terwijl hij er in werkelijkheid zijn steeds meer opdringende schuldeisers van be taalde. H() stelde zijn slachtoffer in het vooruitzicht hem op korte termijn vijftienhonderd gulden en vijfen veertighonderd gulden terug te be talen een zoet winstje, dat de bank employé voor de aandrang deed be zwijken. Pas in juli van dit jaar toen ver dachte wegens het onder drank- invloed besturen van een huurauto in het huis van bewaring zat, kwam er een aangifte van de bankbediende, die zelfs een bescheiden rente van de geleende bedragen maar voor een zeer klein deel heeft ontvangen. Uitspraak over veertien dagen. 11 november Engels poftd 10,5810,58?: Amerik. dollar 3,77A3,77A Franse frank 76,90—-77,00 Belgische frank 7,557,551 Zwitserse frank 87,05187,101 Zweedse kroon 72,86172,Pis Duitse mark 90,47190,521 Deense kroon - 54,7254,77 Noorse kroon .7 - 52,8752,92 Canada 3.9853,98i Italiaanse lire 60,79160,841 Oostenrijkse schilling 14,571—14.581 SCHIEDAM ZUID-HOLLANOSCHE KANTORBOEKHANDEL Het VPRO-ensemble Benny Vre- denheeft gisteravond in Musis Sa crum aan de Lange Haven het pu bliek laten genieten van een aardig en •vlot. programma, dat was getiteld ,J?ampus". t Deze cabaret-fantasie speelt zich af op een gelijknamig eiland ergens bij Spanje, waar een vader (Benny Vreden) onbekommerd leeft met zijn vier dochters, totdat een brief uit Spanje en een drenkeling de rust komen verstoren. Louis Dusée, die de rol van de drenkeling vervulde, gaf enkele zeer goede imitaties van onder andere Wim Kan en Maurice Chevalier. Paula Korver, Patty van Blanken en Marian Groenendijk, samen be ter bekend als „The Spotlights" beeldden drie van de vier dochters uit. Zij lieten bovendien nog een aantal aardige liedjes horen. Dit cabaret van Benny Vreden, waaraan ook Willy van Hemert en Hans de Vries meewerkten, werd ge regisseerd en van dansarrangemén- ten' voorzien door Jackie Bow, de bekende choreograaf van televisie balletten. Het programma werd tot een.bonte mengeling van zang, dans, sketches en parodieën. Het publiek beleefde er een, zij het geen grootse, dan toch bijzonder gezellige avond aan. De automobilist P. legde in heel rad Nederlands met een zwaar. Engels accent uit, hoe hij het portier van zijn auto had geopend, terwijl een fietser passeerde. Hij had in de spie gel gekeken, en meende, dat de wiel rijder te dicht langs zijn auto had gereden. „Die fietser moet op z(jn beurt weer rekening houden met de mogelijk heid dat ook hjj gepasseerd wordt", meende de officier van Justitie. Hij vond het in ieder geval geen excuus en vroeg 30 of twaalf dagen. De president maakte er 25 van. De Schiedammer L. was om half acht klaar met zijn werk, moest om acht uur weer terug zijn op het be drijf en ging de volgende dag trou wen. Hij had. dus haast en in een flauwe bocht van de weg raakte hij de macht over het stuur kwijt en botste op een tegenligger, die keurig rechts had gehouden. De officier bleef het „vreemd" vinden en de verdachte, kreeg f 50 of 20 dagen. Een Maaslandse expediteur stond terecht voor drie overtredingen. Hij legde zijn hoed op tafel en vertelde hoe het allemaal was gekomen. Zijn chauffeurs hadden hun rytijdenboek- jes verkeerd ingevuld en hij had bo vendien een van zijn knechts te lang ■laten werken.'Er werden hem boeten' van twee maai 25 voor de beide eerste overtredingen opgelegd en van 15 voor de laatste; Twee' Schiedammers en een Schiedamse hadden zich te ver antwoorden voor openbare dron kenschap. „Hoe kwam dat nou?", informeerde de kantonrechter by de vrouwelijke verdachte. „Tja, 't was in mijn vakantieweek...." „Dan kunt u toch beter binnen blijven", meende de president en zijn uitspraak luidde voor alle drie de verdachten 15 of zes dagen. Hoek's personeelsvereniging bestaat 12'/2 jaar 'en gaat dat feit zaterdag herdenken met een receptie (van 3 tot 5 uur) in De Kroon en een feestavond in het Rotterdamse gebouw „Emporium". De ver eniging is ontstaan nadat de toneelvereniging van het bedrijf, die kort na de bevrijding is opgericht, een succesvolle uitvoering had gegeven. Het personeel kwam op 8 januari 1947 bijeen cn de heer H. Lindeman lanceerde daar het idee een perso neelsvereniging op te richten. Op 10 mei kwam het. zover en voorzitter werd de heer M. van Dijk. De vereniging ontving alle steun van de directie en mede daardoor kon het ledental spoedig uitgroeien. De toneelclub, een schaak- en een klaverjasafdeling werden opgeno men in de vereniging, tc-rwijl de ver schijning van het orgaan „De Hoek- post" het zo belangrijke contact tus sen de leden verzekerde. In de eerste jaren waren vooral de onderafdelingen zeer actief. De toneelclub bijvoorbeeld verzorgde met veel succes verschillende per soneelsbijeenkomsten. Op 1 december 1952 heeft de pre sident-directeur, Ir. C. Hoek, het beschermheerschap van de perso neelsvereniging aanvaard. Het jaar 1953 leverde het bestuur grote moei lijkheden op, omdat-..voorzitter Van' Dijk wegens drukke werkzaamheden zijn taak moest neerleggen. De heer Th. J. Kouwenhoven werd benoemd ais zijn opvolger en onder zijn leiding sloot zich ook het personeel van de buitenfabrieken aan by de perso neelsvereniging. In 1957 werd de heer Van Dijk op nieuw als voorzitter gekozen. In 1958 werd het vierhonderdste lid inge schreven en in hetzelfde jaar kwam men tot de oprichting van een voet balafdeling. Ook werden Interessante excursies voor de dames-leden ge houden. - Financieel sterk en. met een voort durend stjjgend ledental maakt de vereniging zich nu op om haar 12)4- jarlg bestaan te vieren. Zaterdag middag is er de receptie en 's avonds treedt voor de pauze het toneel gezelschap Brcderode op, na de pau ze eenaantal bekende radio- en televisicsterren. En het besluit van de jubileumviering wordt gevormd door een groot jubileumbal. Advertentie IM. SCHIEDAM fjto'l O t-ToLLANDSCH E KASN TO R B O E K- H A N O E.L BOSKOOP. Doordat de bestuurder van een personenauto die uit de rich, ting Waddinxveen kwam by de voor rangskruising aan de oostzyde van de hef brug geen voorrang verleende aan een uit het centrum komende vrachtauto, moest de personenwagen plotseling uitwyken. .Het gevolg hier van was, dat een rechts op de brug rydende motorcarrier tegen het voet- pad werd gedrukt en door de vracht auto werd beschadigd. De tersonen- wagen is na het voorval doorgereden. Advertentie IM. HOOGST*.. W SCHIEDAM In Ghana's hoofdstad Accra zyn woensdag acht leden van de ver enigde party oppositie aange houden. De regering motiveert de maatregel als nodig om „vrüe en on- partydige verkiezingen in Ghana mogelijk te maken". Een op de twaalf inwoners van Hongkong is aan verdovende midde len verslaafd, zo onthult een officieel verslag. Men wil de stryd tegen de zwarte handelaars verhevigen en daartoe o.a. de maximum-boete tot bijna 700 pond en de strafmaat tot tien jaar verhogen. Op de markt van woensdag werden aangevoerd 8061 stuks vee, zünde: 2951 runderen, 440 graskalveren, 608 vette kalveren, 496 nuchtere kalveren, 580 schapen, 23 geiten, 43 fokzeugen, 556 slachtvarkens, 21 lopers, 2343 big gen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: Melk- en kalfkoeien van 750—1275; guiste koeien 635—950; kalfvr.arzen 8601250; klam vaarzen 775975; guiste vaarzen 600—850; pinken 410 —625; graskalveren 265—425; nuch tere kalveren voor fok- of mesterij 75210: weideschapen 5080; drach tige zeugen 275—385; lopers 72—84; biggen 45—68. Slachtrunderen; aanvoer 709 stuks. Extra kwaliteit van 3.35—3.45 per kg gesl. gew., Ie'kw.. 3,15—3,30. 2e kw, 2,85—3,05, 3e kw.2,60—2.80; vette stieren 2,90—3,20; worstkoeien 2,50— 2,65; vette kalveren le kw. 2,803,15 per kg levend gew., 2e kw. 2,40—2,70, 3e kw. 1,952,25; nuchtere slachtkal- veren 1,35—1,65. Slachtvarkens 1,72—1,82; slacht- zeugen le kw. 1,54—1,59, 2e kw. 1,48 —1,52: vette schapen 65100 p. stuk; vette lammeren 50—80 p. stuk; nuch tere slachtkalveren 4575. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer ruimer, handel langzaam, pryzen vast. Guiste koeien; groot, vrij rustig, niet goedkoper; jongvee: zeer groot, matig, prijshoudend; vette kalveren: als vorige week, iets williger, ruim gehandhaafd; nuchtere slachtkalve ren: ruimer, kalm, stabiel; schapen en lammeren: groter, vlot, vaster: fokzeugen; minder, rustig, staande prijzen; lopers en biggen: groot, re delijk, op gelyk niveau; slachtvee: ruimer, tamelyk vlot, stevig prüs- houdend; -slaohtzeugen: groter, vlug, duur. En inderdaad, met luide stem wordt hun dan verteld, dat de volgende, dag een noodslachting zal plaatsvinden of dat het gemeentebestuur de inwoners verzoekt wegens de vorst de waterleiding af te sluiten. De heer Jan Verwey bekleedt deze functie al meer dan veertig jaar. We mogen hem gerust de bekendste fi guur van Oudewater noemen. Ieder een kent hier de 80-jarige opa Ver wey, En niet alleen hier. In heel Neder land en zelfs buiten onze landsgren zen weten de mensen wie opa Ver wey is, want zij hebben zyn stem meermalen voor de radio gehoord. Mensen die vanuit Oudewater naar Afrika zUn geëmigreerd hebben hem geschreven dat ze hem in een uit zending van de wereldomroep iets hebben horen omroepen. Opa Verwey is dus wel wat men mag noemen een beroemde fi guur. Hij zelf vindt het heel gewoon dat hü zo'n oud beroep nog beoefent. Want het kleine stadje Oudewater in Zuid-Holland, een van de mooiste plaatsjes in Nederland, heeft nog zo'n historische figuur ais een stads omroeper. „Ik doe het graag, ik ken alle men sen van Oudewater en ik vind het leuk om hier en daar eens een praat je te maken," zegt hü. „Mijn vader is de hele dag weg," vertelde zyn dochter mevrouw D. TJ1- tee-Verwey, die hjj de heer Verwey in huis woont. „Niet alleen om om te roepen hoor, want dat gebeurt tegen woordig maar een paar maal per week. Maar hy loopt graag de hele dag door Oudewater en praat hon derd uit." „Als hij toevallig niemand kan vinden om de roddeltjes van Oude water mee te bespreken, loopt hy te fluiten. Dat is sltyd hetzelfde fluitje en iedereen kent ook dit Want als my»,kinderen op schooi zitten zegt de meester af en toe: .Hoor eens, wie fluit daar," en dan is dat natuurlijk opa." Sedert een jaar of zes is er zo'n klein beetje de klad in het beroep van Oudewaters stadsomroeper gekomen. Want het stadje beschikt nu over een plaatselüke krant de IJsselbode en die neemt vele nieuwtjes die Jan Verwey anders rondvertelde in haar kolommen op. ik Maar dat wil niet zeggen dat hij niet meer werkt. Vooral wanneer er voorwerpen zyn verloren of gevonden wordt opa actief. Eén maal was er een portefeuille met 300,— en zeer belangryke papieren verloren en dank zy de omroeper kreeg de eigenaar hem weer terug. Om alle inwoners het nieuws te brengen moet Jan Verwey drie uur lopen. 160 keer roept hij met luide stem wat hij te vertellen heeft en dat gaat iedere keer vooraf met zes sla gen op het beken. Het beken is een ijzeren voorwerp in de vorm van een koekepan. Eigeniyk behoort het be ken van koper te zün, maar van al dat slaan siydt, het koper sterk. Op yzer gaat het bijna net zo goed. Toen opa Verwey met zyn vak be gon kreeg hy dertien cent per be richt. Later werd dat bedrag verhoogd tot 1 en nu krijgt hy vier. gul den, ten minste als hy ook de buiten- wuken neemt. Zonder buitenwyken is het honorarium een rijksdaalder. De dag waarop de nog steeds kras se heer Verwey het vaakst met beken en stem de inwoners van Oudewater heeft opgeschrikt was op 10 mei 1940. 26 keer is hy toen rondgegaan met allesbehalve prettige berichten. Veel leuker was het voor hem toen de commissaris van de Koningin in Oudewater kwam kyken. Want toen moesten alle vlaggen uit en door middel van Jan kon de commissaris een overal vlaggend Oudewater bin- nenryden. Zo loopt Jan Verwey met zijn bekken een paar maal per week nog door Oudewater. GORKUM. Wegens diefstal van een fiets heeft de Gorkumse politie de fabrieksarbeider P. M. aangehou den. De ontvreemding van dit rywiel was de bekroning van een reeks vreemde daden, M. hield zich eerst bezig met het lastig vallen van enige Gorkumse winkeliers. Op hun klachten greep de politie herhaaideiyk in. Ten burele las men M. de les en liet hem dan weer gaan. De laatste klacht kwam van een caféhouder, waar M. een paar glazen bier had gedronken en zonder beta len was vertrokken. De politie trot hem nu aan op een vrywel nieuwe damesfiets, die hy had weggenomen Het rywiel werd aan de eigenares terugbezorgd, eer deze het had ge mist.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1