Eerste nederlaag van SFC; Ursus op laatste plaats ranglijst beland GSSna zege (7-2) op bovenste plaats Niet imponerend SVV door de Yolewijckers geklopt Sinterklaas reed weer door Schiedam DUS wint - draw van Excelsior tegen VCS WALMJÏXI JÉHif VAN DE VIERDEKLASSERS Brandweer rukt driemaal uit 64.65.0 (3 lijnen) ZATERDAGVOETBAL CJV Zuid zag 'Het Zuiden spelen Sint bij groot afzivemfeest SRB Vermiste jongen slaapt in bed van buren Schied. Boys verslagen op eigen terrein Bont program W andelvrienden Demos geslagen met één treffer chiedammers t elkaar onder Inwonertal: 79728 Geen voorrang aan scooter verleend Bromfietser slipt Hagenaar bestuurt zonder rijbewijs een vehikel Jongen verhandelde gestolen bromfiets Inenting Weer nederlaag WF Auto tegen lantaarn HET VRIJE VOLK MAANDAG 30 NOVEMBER 1959 PAGINA 4 SchiedamDDC NaaldwijkSFC SVDPWHoek van Holland DZBUrsus GSS—VVOR 'jn' ."|[Uv ,'r P1^AUENDERS.-V Tweede treffer Vrouwenbond In het Volksgebouw, waar de Vrou wenbond van het NVV en de Vrou wengroep in de Partij van de Arbeid tot twee keer toe een grappig teken filmprogramma voor de kinderen van de leden draaide, kwam slnt-Nico- laas evenzovele keren om een grote zak snoep uit te delen. Al het hy daarbij een brief voorlezen, waarin stond, dat hy door al die verlangende kindertjes in de stad weinig tyd had, toch kon hy ook nog even naar ver schillende andere kinderfeesten. Jaarfeest „School tot school Deze meisjes waren nameiyk deelneemsters aan de door de Schiedamse ryks-h.b.s.-vereniging „Onder Ons" georganiseerde „School tot school"-race. De h.b.s. bestaat negentig jaar en krygt in de toekomst een nieuw gebouw aan de Burg. van Harenlaan. Een „snelfiefcser" won ten slotte de race ta een tijd van 21 minu ten. LUXE POSTPAPIER SchoonhovenDHS Advertentie l-M Bijzonder succesvol zijn de Schiedamse vierdeklassers het afgelopen weekeinde niet geweest. Alieen Martinit kwam in de moeilijke uitwedstrijd tegen Rijswijk tot de volle winst. Schiedam kwam tot een draw (1l), terwijl de overige vier deklassers verloren. Voor SPC betekende dit de eerste neder laag van dit seizoen, terwijl Ursus met de rode lantaarn werd belast. In het eerste kwartier van de wedstrijd Rijswijk—Martinit werd er zeer matig gevoetbald. De Schiedammers vonden het eerst hun vorm terug en Bos, die een nuttige partij speelde, wist eerst uit een pass van Koppenhagen en vyf minuten later met een hard schot, tot twee treffers te komen. Het Schiedam.se harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" is saterdag in feeststemming uit Arnhem.waar men had deelgenomen aan een top- muziekconcoursnacr Schiedam, te ruggekeerd. OBK was in dit concours als derde geëindigd en dat met een cijfer van 9 terwijl 10 het hoogste was. Drie prominente Nederlandse mu sici, de heren G. Botdijn, P. van Me rer en G. Nieuwland, vormden de ju ry. Twee concurrenten van de Schie dammers brachten het nog verder: Apollo uit Goor, dat als eerste ein digde en Sophia's Vereniging Kon. Harmonie uit Loon op Zand (NJ3J dat tweede werd. Het concours stond onder auspi ciën van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen en de Confederation internationale dos Siciétés Pupulaires de Musique, section de l'Unesco. elnu, de twee bussen van OBK zijn zaterdagavond om acht uur bij het pompstation aan de grens van Schie dam hartelijk verwelkomd. Het hele verkeer stond er even stil voor, want met de drumband voorop ging het naar het repetitielokaal Tivoli. OBK is ondanks zijn successen fi nancieel geen sterke vereniging en daaraan is het te wijten, dat ie uni formen wel wat schraal afsteken bij de andere deelnemers aan het con cours. Sommige Schiedammers wa ren in burger, omdat er met vol doende uniformen zijn. OBK heeft echter weer verschil lends plannen om in de openbaar heid te treden en wellicht zal men zich daarmee ook de financiële steun van de Schiedammers meer weten te verwerven. Over die plannen spoedig meert Opnieuw Is zaterdagavond brand ontstaan in het pand van de Gima- nex, waar het oude papier weer op vlamde. De brandweer wist dit brandje met een nevelspuit a! spoe dig te bedwingen. Even eerder was de brandweer uit gerukt naar het WV-kantoortje, waar de gashaard niet goed was aangestoken. Er ontstond echter geen brand. Zondagmorgen moest de brandweer uitrukken naar de Bur gemeester van Haarenlaan 58 waar de bewoners buiten de oliehaard olie hadden gemorst. Toen de brandweer onder leiding van de heer Struik ter plaatse kwam, was het vuurtje alweer vanzelf ge doofd. Het Inwonertal van Schiedam is ln de maand november van 79.500 tot 79.728 gestegen, waarvan 39.499 mannen en 40.229 vrouwen. Advertentie I.M. Rijswijk bracht nog voor de rust de stand tot 1—2 terug. Martinit kwam jn de tweede helft tot een re delijk spelpeil, waarbij uiteraard Rijswijk alles op alles zette om het verloren terrein te herwinnen. De Schiedamse verdediging hield echter stand, terwijl de uitvallen waarbij Bos meermalen gevaarlijk was, ook de Ryswijkse verdediging herhaaldelijk belaagden. De stand bleef 1—2 in het voordeel van Mar tinit. Ondanks het feit, dat men zo- we] in de eerste als in de tweede helft een meerderheid had, moest Schiedam in deze wedstrijd met een gelijkspel genoegen nemen. Na een kwartier werd de bal uit een vrije trap tegen het Schiedamse houtwerk geknald en de terugsprin gende bal werd in het doel geplaatst. Huet slaagde er echter in nog voor de rust de stand gelijk te brengen, In de tweede helft Is Schiedam aanhoudend ln de aanval geweest. Er ontstonden diverse gevaarlijke momenten voo rhet doel van DDC. Lat en paal stonden echter Schie dams succes in de weg. Vijf minuten voor tijd gaf Huet uit een vrije trap nog een zoevende inzet waarbij de DDC-goalie tot een safe kwam. Schiedam had in deze strijd meer verdiend. Spil Reijnierse speelde weer een uitstekende partij. DRZH ermandad Deze wedstrijd, die door de Schie dammers met 31 werd gewonnen, stond op zeer matig peil. De „Zon- ners" dankten de overwinning aan wat meer technische kwaliteiten. In de 20e minuut opende Molendijk met een fel schot de score en vijf minu ten later was het Collee, die na goed doorzetten de ruststand op 20 bracht. In de tweede helft was het spel- beeld iets pittiger. Opnieuw was het Collee die na, ruim een half uur doel trof. Drie minuten voor tijd redde Hermandad de eer door uit een strafschop - het tegenpnnt te scoren. Reeds na één minuut keek SFC tegen een 1O-achterstand aan, toen bij een doorbraak de SFC-doeiman tegen de midvoor van Naaldwijk aan schoot en de bal hlema doel trof. Dit deprimeerde de blauw-zwarten en na een kwartier was het opnieuw raak <20). Weer was het de midvoor Valstar die oog in oog kwam met doelman Jung en raak schoot. In de tweede helft gaven onze stad genoten de toon aan en dit leidde tot een goed doelpunt van Kriek na een kwartier spelen. SFC rook winst, maar ondanks hard werken en een veldoverwicht bleef de stand onge wijzigd en leed SFC zijn eerste ne derlaag. Door ook op eigen terrein met ruim verschil te verliezen (14) van Hoek van Holland 1b het duidelijk, dat de Schiedammers in de laatste wedstrijden van slag zijn. Na het hoopvolle begin van de competitie is er een opvallende In zinking gevolgd, In deze wedstrijd speelden onze stadgenoten een bij zonder slechte wedstrijd. Het klopte in geen enkele linie. Voor rust keek SVDPW reeds tegen een 02-nederlaag aan en ook in de tweede helft werd de Schiedamse doelman tweemaal gepasseerd. Van de vier treffers werden er door de Schiedamse verdedigers twee m eigen doel gescoord. Met een doelpunt in de tweede helft redde Bonefaas de eer voor SVDPW. Door een 52-nederlaag is Ur sus op de onderste plaats van de ranglijst terecht gekomen. In het eerste half uur van deze wedstrijd had Ursus een overwicht. Toen dit echter zonder resultaat bleef, pakte de thuisclub de zaken krachtiger aan en met een verras send schot opende DZB de score. Uit een strafschop wist v. Strien echter nog voor de rust de stand ge lijk te brengen. Na een kwartier in de tweede helft werd Bergkotte voor de tweede maal gepasseerd en tien minuten later was het 31, doordat doelman Bergkotte een strafschop verkeerd beoordeelde. Uit een vrije trap werd het 41 alvorens v. Kam pen met een harde treffer de stand kon verkleinen. Het spel kreeg hierna een wat on aangenamer karakter. DZB wist voor de vijfde maal het net te vinden, ter. wijl de Schiedammers niet verder kwamen dan de herhaaldelijk open gezette buitenspelval. SPECIALE ST.-NICOLAAS- AANBIEDINGEN-. Doublé dameshorloges 10 St. V.»33.50 idem, 17 st. snere met onbreokb. veer. vele chique modellen vanaf 37-50 Jongenshorloges, Kienzle va, 19.25 idem met datum 27. Herenpolshorloges, waterdicht, schokvrij. 21 st. ancre v.a. "36.50 idem met kalender en onbreekb. veer 47.50 In 35 st. met automatische opwinding ,09 50 Reiswekkertjes met versterkt etui. vanaf 13.75 Wekkertjes, vele vlotte modellenvanaf 9.75 Wekkers, ln beslist de grootste collectie, vanaf 5,75 Alle uurwerken met schriftelijke garantie. Rotterdamsedljk 268 Schiedam Wij geven Zwarte Pietjes De automobilist B. v. d. B. ver leende op de kruising van de Aleida- straat en de Westfrankenlandse- straat geen voorrang aan de 28- jarige scooterberijder R. J. B., die tegen de grond werd gesmakt. Met schaafwonden en een gebro ken linkerarm is hij -naar het Ge meenteziekenhuis gebracht. Op de Overschieseweg is zaterdag de bromfietser L. A, gesiipt. Hij werd met een lichte hersenschudding naar het Gemeenteziekenhuis en vandaar naar het Bergwegziekerihuis in Rot terdam gebracht. In het Schiedamse zaterdagmiddagvoetbal heeft PPSC door een ruime zege (72) op WOR de leiderspositie in de betreffende afde ling veroverd. HBSS zag zijn opmars onderbroken door bij Capella met 42 te verliezen. In de wedstrijd CapelleHBSS trokken de Schiedammers direct in de aanval en de jongste debutant v. Veen kwam in deze periode dicht bij een doelpunt. Cappeile antwoordde echter met gevaarlijke schoten en in de 25e minuut was het v. Twigt, in duel met Walken- bacht, die Capelle de leiding gaf. Vijf minuten voor rust kropen onze stadgenoten nog door het oog van de naald, waardoor de ruststand met 10 kwam. HBSS werd het verre opdringen om het verloren terrein te herwinnen in de tweede helft noodlottig. Midvoor De Waal kwam hierdoor herhaaldelijk in vrije positie en de Capelse aanvalsleider profiteerde hiervan door niet minder dan drie maal te doelpunten. Van Woerkom en Scheffers (uit een strafschop' wisten de stand nog wel tot 42 terug te brengen, maar verder liet Capelle het niet komen. Bij de Schie dammers werd MeuldUk vervangen door Groen. Ai in de eerste fase namen de Schiedammers het offensief en nadat een schot van Xnunerzeel achter de doellijn was gestopt, was het toch dezelfde speler die na een soloactie (Van een onzer verslaggevers) i maakte. Bij een van zijn vele mttrap- j pen raakte hy de bal half, waardoor Eindelijk is de Volewijckers er weer eens ln geslaagd zijn veld- deze bij de waakzame Van Alphen meerderheid met een overwinning te bekronen. De Amsterdammers, belandde. Dit keer aarzelde deze niet die echter ook deze keer een paar droomkansen onbenut lieten, be- en met beheerst schot passeerde haalden op een weinig imponerend SVV, dat vooral in de aanval I de uitgelopen doelman (3—0). tekort schoot, een verdiende 3O-overwinning. Advertentie IJV1. >ASSAdÉ- schicoam' jjfeljijij'ISjV.kplUcA-'H' DSC H E K-A N T O P R B O f K H A N D B C De CV kring Zuid heeft in gebouw Irene een. gecombineerde familie avond gehouden, die werd verzorgd door de christelijke toneelgroep „Het Zuiden". Voorzitter Th. Korporaal sprak een openingswoord en onder leiding van de heer K. de Jong en zijn beide assistenten zongen de aan wezigen daarna een paar liedjes om de feestelijke stemming er In te brengen. Daarna werd het spel „De poets van Akkerlast" opgevoerd. Dit blij spel, dat weer werd geregisseerd door de heer C. Paardenkoper, speelt zich af op een terrein, genaamd „De Viersprong". Tom (K. Paardenkoper), de zoon van baron Herbert (Nico Abelskamp), die landbouwkundig in genieur is, wil de Viersprong hebben om daar een proefstation op te laten bouwen. Maar Gijs Bunderman, (C. Paardenkoper), de burgemeester van Knolwijkerwoude, wil daar niets van weten. Na allerlei verwikkelingen krijgt Tom het stuk grond ten slotte toch en hij wordt tevens verliefd op een van de dochters van de burgemeester, hetgeen natuurlijk een gelukkig einde oplevert. Het werd een gezellige avond voor de CJV'ers. De Volewijckers startte overrom pelend maar de SW-verdediging met doelman Tap als grote figuur hield uitstekend stand. Ook het geluk was voorlopig nog aan de zijde van de Schiedammers, vooral toen Schaft een voorzet van Van Alpen op twee meter afstand van het doel hoog over knalde. In de 27ste minuut waande Van Alphen, die de spilpla&ts ge ruild had voor de rechtsbinnenplaats, zich teamgenoot van doelman Tap. Zonder een belager ln de buurt kwam hy alleen voor deze doelman, maar met zijn terugspeelbal had de Schie damse keeper weinig moeite. SVV, dat na aanvallen van rechts back Romeyn zijn voorhoede wyzig- de, kwam. maar weinig in de buurt van Kristen, de schaarse aanvallen liepen' bijna alle vast op de goed ver dedigende spil De Ruyter. In de 33ste minuut kreeg Schaft de kans 'de score te openen .Een prachtige voorzet van Kick ver dween via het hoofd van de Vole- wijckers-mldvoor in de touwen (1—0). Volewijckers bleef actief, vooral de linkervleugel, waarop Kick vaak uit stekend spel liet zien. SW beperkte zyn aanvallen tot een .keihard schot van Bisschop, dat de buitenkant van de paal trof. Jn de tweede helft kwam Van Al phen opnieuw alleen voor de bard werkende doelman Tap, maar ook nu weer faalde de Amsterdammer. Een handsbal van linksback Van Elderen binnen het strafschopgebied leverde de Amsterdammers het tweede doel punt cp. Kick die zijn voorzet door "deze speler met de hand zag onder broken, plaatste zich achter de penalty en passeerde Tap met een harde schuiver kansloos (20). De Volewijckers bleef sterker. Cle ment speelde zich uitstekend vry, passeerde een. paar tegenstanders, maar zijn schot trof de paal. Ook Kick had een paar maal pech met zijn schoten. Kostbaar was de fout die doelman Tap in de 32ste minuut SW was hierna duidelijk de ge slagen ploeg. Geen enkele keer kwa men de Scheidammers, bjj wie Van Schljndel en Van Pelt de uitblinkers waren, nog tot grote acties. De Schiedamse Reddingsbrigade heeft zaterdagavond In het Sport- fondsenbnd haar grote afzwemfeest gehouden. Ook hier kwam de goede Sint nog even langs. 37 jeugdleden hebben bat diploma 1, en 53 het de Schiedammers de leiding gaf. Scholten stelde hierna Xnunerzeel opnieuw in staat te doelpunten en alvorens WOR met een boogbai over doelman Den Oude de stand nog voor de rust tot 21 kon terugbren gen. Direct in de tweede helft had den de gasten opnieuw succes door de stand, geiyk te brengen. Hierna bepaalden onze stadgenoten echter het spelbeeld en Puttere (3x) en Im merzeel (2x) brachten de stand op 7—2. Met een sleepdreg heeft de rijkspo litie van De Lier in de nacht van zaterdag op zondag de Buitenwater- sloot te Delft afgedregd op zoek naar de negenjarigs Bastlaan de Pol uit De Lier, die zaterdagavond als ver mist werd opgegeven. Acht uur na de vermissing werd bekend dat de jongen prinsheeriyk lag te slapen in het bed van ziln bu ren. Zaterdagavond had. de jongen in Delft zyn moeder op de bus gezet. Zelf zou hij met de fiets naar De Lier rijden. Toen hy thuis aankwam trof hu niemand aan. Buiten medeweten van zUn ouders, maar voorgevend dat zijn vader het goedvond, kreeg hy toen bij zijn buren onderdak. Zon dagmorgen toen de jongen boven wa ter kwam konden de opsporings werkzaamheden worden gestaakt. In een auto zonder deugdeiyke stuurinrichting, zonder spiegel en waarvan de richtingaanwijzers, de remmen en de nutewishers niet functioneerden, trof de Bclftse poli tie zaterdagavond de bestuurder B. S. aan uit Den Haag. Tot overmaat van ramp bleek de bestuurder ook niet in het bezit van een rybewys. De auto werd in beslag genomen. 'De vyftien jarige S. uit Delft deed dezer dagen by de politie aan- dlploma 2 gehaald. Hiernaast zijn ff te dat hij van een zestienjarige nog 25 jeugdbrevets en 13 diploma's l jongen De W, eveneens uit Delft, een bromfiets had gekocht voor 35. By onderzoek bleek dat de brom fiets was gestolen in Den Haag. De kinderpolitie heeft zich zowel over de jeugdige verkoper als over de bromfiets ontfermd. voor volwassenen uitgereikt. Daarna kon men kijken naar een ballonnenfeest. Heel langzaam na- meiyk liet men talloze ballonnen van het pafond naar beneden zakken. Zodra ze het water raakten, spron gen alle kinderen in het water om er een te bemachtigen. Tien ervan bevatten nameiyk een leuke prys. Na dit festijn was het de beurt van de Rotterdamse springclub AHITA, die toonde hoe men schoon- springen kan leren. Men demon streerde met de grondbeginselen Twee leden van AHITA maakten een komisch nummer, dat veel succes oogstte. Veel belangstelling trek ook de autocab'ine, die men in het water liet zakken. De twee mensen die erin zaten, kwamen pas na zeven minu ten weer boven water; zo toonden hiermee op overtuigende wyze aan dat veel verdrinkingsgevallen in te water geraakte auto's hierdoor wor den voorkomen. Ten slotte kwam sinterklaas. Be halve de versnaperingen die hij mee bracht, liet hij de boodschap achter, dat reddend zwemmen noodzakeiyk is voor de volksgezondheid. MAANDAG Bioscopen: MONOPOU5: Stormloop tegen de Saracenen. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Da zwarte Orchidee. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Schilder kunst van na 1900", „Een dichter schildert" en „De collectie H. L. Straat". Apotheek: Fa. Van. Westendorp, Singel 31. Diversen: IRENE: Gymnasium, feestavond. ARCADE: KAV. lezing. DINSDAG Bioscopen 1IONOPOLE: Het rljstmeisje. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE. De zwarte Orchidee. 2 en 8.J5 upr. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Schilder kunst van na 1900", „Een dichter schildert" en „De collectie H. L. Straat". Apotheek: Fa. Van Westendorp, Singel 31. Diversen: MUSIS SACRUM: Wüton-Fljenoord, gezelschap Johin Kaart brengt „Potaseh en Perlemoer ln textiel". 2 uur. MAISON WESTHUIS: Sinterklaas- middag Ned. "Ver. van Huisvrou- wen, 2.15 uur. CHR. SOC. ERLANGEN: Ned. Bond S van Oud-Strijders en dragers vin (p het MoblUsatiekruts. eontactavond. Ij 3 uur. <S» ARCADE: KAV. lezing, 8 uur. De Stat was weer Sn Schiedam! Omringd door zijn pieten en Spaanse edelen te paard heeft hij ta een open rijtuig een extra- tocht door Nieuwland en omstre ken gemaakt. De goedhelligman, die zijn rit by hotel Beijersbergen begon en wiens stoet vooraf werd gegaan door het harmoniekorps Ambrosius, opende tyds zyn toch in de Mgr. Nolenslaan de winkelweek. Daar is hem een zangconcert ge bracht door een grote menigte kin deren en hun moeders. Intussen ver oorzaakten de zes reclamewagens, die de Sint volgden een kleine verkeers opstopping m de Nieuwe Damlaan. By zijn rytoer is sinterklaas biykbaar, zonder dat de omstanders het gemerkt hebben, uitgestapt. Verschillende feestvierende vereni gingen ontvingen nameiyk bezoek van de goedhelligman. Naar Christelijk Sociale Belangen bij voorbeeld, waar de Vereniging van Helpsters en Helpers van het Rode Kruis een feestmiddag had georgani seerd. Onder luid gezang der klein tjes werd door een werkcommissie vervaardigd speelgoed uitgedeeld. Omdat de vereniging vyfenveertig jaar bestaat, kregen de feestiveren- den ook nog een extra groot fituk chocolade mee. Ook in Arcade werd een jaarfeest gevierd. De Schiedamse Jeugdtoneel- het kerstmannetje waren byzonder grappig. Als de Spaanse heilige by het to neelstuk aanwezig was geweest en niet na het zingen (met begeleiding vun Nico van Leeuwen op de accor deon) was gekomen, dan had hy zich vereniging De Dilettantjes bestaat zeven jaar en ter ere daarvan heb ben achttien kinderen „Minfca's Droom" van Peter Casper,' onder regie van mevrouw R. Dettmeyer- Kamp opgevoerd. De titelrol werd door Nellie Hersbach heel leuk vervuld; ook de kabouterrechtbank, sneeuwwitje en zelf ook nog op het toneel kunnen zien staan! Volgende week wordt dit zelfde programma opgevoerd voor Rotterdams jeugd. Drie klauteronderwijzercssen lieten ln een poppekast Jan Klaasen en Katrijn optreden en dat kreeg de Sint in het Wijkcentrum bij de per soneelsvereniging van de PTT te zien. Ook in Musis Sacrum bij de perso neelsvereniging van de Caltex kon den hy en de vele kleine kinderen naar een poppekastvoorstelling kij ken. Behalve een goochelaar trad John Bading op, die met de klein tjes liedjes zong en zich zelf daarby op de piano begeleidde. In gebouw Irene trad voor de kin deren van de werkenden bij Cieton N.V. het Vrolijke Gezelschap van Carla Flink op. Ook hier deelde sin terklaas aan de kinderen cadeaus en versnaperingen uit. De goedheiligman zal wel ver baasd hebben gekeken, toen hij twee awarte Pieten ta de stad zag wande len. Als hy goed had opgelet zou hy hebben opgemerkt, dat het twee ver klede meisjes waren. Ter ere hiervan heeft men een snelheids- en een handicapsrace ge houden, waaraan veel leden hebben deelgenomen. Zo kon men een vier- persoonsflets, twee jongens op stel ten, een zieke op een brancard met zes verplegers en een hardloper te genkomen- De deelnemers moesten langs ver schillende scholen naar het terrein van de toekomstige school, waarbij ze onderweg allerlei opdrachten (het eten van een meter drop by voorbeeld zonder de handen te gebruiken, moes ten uitvoeren. Dinsdag 1 december 1959 's mid dags van twee tot drie uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in het gebouw van de G.G. en- G D.. Tuinlaan J80. Trouwboekjes der ouders en even tueel inentingsboekjes der kinderen meebrengen. Schiedamse Boys Is op eigen ter rein door Biydorp met 0i versla gen. Een score die reeds met de rust was bereikt. Onze stadgenoten waren overwe gend sterker, maar de voorwaartsen wisten de kansen niet uit te buiten. Bovendien stak de Biydorpse doel man in prima vorm. Met een hoog schot werd de Schiedamse doelman tn de eerste helft gepasseerd door de Rotterdamse linksbuiten. Wat onze stagenoten in de tweede helft ook probeerden, in de stand kwam geen wyziging. De Wandelvricnden hebben zater dagavond in Arcade een plezierige avond beleefd aan een cabaretvoor stelling, Ook de Overschiese wandel- vereDlging DSO verleende medewer king. De voorzitter kon bestuurders van WKR en de zustervereniging Gusto verwelkomen. Men kreeg daarna een bont pro gramma voorgeschoteld, dat vooral óp het muzikale vlak op een hoog peil stond. The Icecream Brothers brach ten moderne songs, en The Toronte's hielden het in hun optreden maar op Mexico. Het gezelschap The Amo- quito's bereikte wel een bijzonder goed peil met een zeer afwisselend programma, waaraan vooral het Spaans een aardig tintje gaf. Na af loop was er een tombola en een bal. In een op redelijk peil staande wedstrijd heeft Demos op eigen ter rein de eer aan Swift Boys moeten laten. De Schiedammers zijn het me rendeel van deze wedstrijd in de aan val geweest. De voorwaartsen slaagden er ech ter niet ta het overwicht in een doel punt om te zetten. In de 15e minuut scoorde Swift Boys het beslissende doelpunt. By een inzet werd doelman v. Gel deren gepasseerd en bleef er voor F. Groen niets anders over dan de bai met de hand te stoppen. De straf schop werd benut. In de tweede helft is Demos aan houdend in de aanval geweest, maar onzuiver schieten en het houtwerk stond Schiedams succes in de weg. Ook in de uitwedstryd tegen Radio heeft ilton Ffjenoord zich niet kun nen hrstellen. Opnieuw verloren de scheepsbouwers en de cyfers 41 wyzen uit. dat onze stadgnoten ook in deze wedstrijd kansloos waren. Het wordt nu wel bedenklijk of WF nog kans zal zien uit de impasse te ge raken. Zeker is het dat het roer ra- dikaal omgegooid zal moeten worden om in deze comptitie niet tot een de bacle te komen, Volgens de Britse .Sunday, Timc-s zal vandaag of dinsdag te Londen een cultureel akkoord tussen Enge land en de Sowjet-Unie worden ge tekend. Advertentie IM. SCHIEDAM In tegenstelling met de vierde ktassers hebben de hoogstgeplaatste Schiedamse amateurs, Excelsior *30 en DHS zich verdienstelijk ge weerd. Excelsior kwam in Den Haag tegen VCS tot een puntenverde ling, terwij! DHS de moeilijke uitwedstrijd tegen Schoonhoven in winst omzette. Nadat Excelsior '20 met niet minder dan met 3—0 had voorge staan, is het deze club niet gelukt in de wesdtrijd tegen VCS de volle winst te behalen. Onze stadgenoten moesten met een 33-geliikspel genoegen nemen. De winst voor de Schiedammers zat ta de bezetting van de linksbui tenplaats door De Gier. Door zyn spel kreeg de Schiedamse aanval meer vaart, hetgeen drie doelpunten opleverde. Reeds in de derde minuut zetten v. d, Ven en Zuydewyk een aanval op, die door Jansse met een doel punt werd afgerond. Excelsior blééf sterker en een schot van v. Oers werd keurig ge stopt, terwyl Bierhuizen op de lat knalde. Vlak voor rust bereikte een goede voorzet van De Gier de goed opgestelde Zuydewyk die beheerst inkopte. De Hagenaars startten de tweede helft met een strafschop, die echter niet werd benut. Na vijf minuten was het opnieuw goed werk van De Gier, waaruit Jansse het derde Schie damse doelpunt Het aantekenen. Hierna nam VCS het spel in handen en werd het Schiedamse doel onder zware druk gezet. Een schot van Voerman belandde via de voet van v. Oers achter doel man v. Veen. Deze liet zich hierdoor enigszins intimideren waarvan Roos gebruik maakte om de tweede Haag se treffer te plaatsen. Moeizaam verdedigden onze stad genoten de voorsprong, maar zy kon den niet verhinderen, dat Fouw, tien minuten voor tyd, de partyen op ge lijke voet bracht (3—3). Als haar idee kunnen onde.r meer worden beschouwd de kunstuurtjes op de scholen en de openluchtvoor stellingen, die een waar hoogtepunt in dit werk zyn geweest en die stuk ken als Van den vos Reinaerde en De Leeuwendalers onder het bereik van duizenden brachten. Een op enkele plaatsen gewijzigd DHS heeft ln een prima wedstrijd Schoonhoven op eigen terrein ge-, klopt. Vooral Krommenhoek op de mldvoorplaals betekende een ver sterking, terwijl Roozen de beste man van het veld was. Schoonhoven, startte dominerend, hetgeen de Schiedamse verdediging handen vol werk gaf. DHS werkte zich echter los en in de 12e minuut was het Krommenhoek, die uit een pass van Roozen scoorde. Drie minuten later werd het 02 door een treffer van v. Bockom en hierna was het opnieuw Krommen hoek, die van een verdedigingsfoutje profiteerde en 03 liet, aantekenen. Schoonhoven onttrok zich hierna aan de druk en wist uit een vrye trap met een hard schot doelman Burger te passeren. Kort hierop stopte de Schie damse doelman een strafschop, zo dat de rust inging met een 1-3- voorsprong voor de Schiedammers. Na rust ging het geruime tijd ge lijk op, totdat de thuisclub uit een licht overwicht de stand tot 23 kon verkleinen. DHS ging hierna de zaken weer steviger aanpakken, hetgeen resul teerde in een doeipunt van v, Bockom. De Schiedammers trokken zich hierna terug ta de verdediging, die echter toch nog eenmaal gepas seerd werd. Onder spanning kwam het einde. Een kleine slagaderlijks bloeding liep de autobestuurder L. v. L. op toen hy op de kruising van de Nieuwe Damlaan en de Burgemeester van Haarenlaan te Schiedam van morgen om kwart over zeven geen voorrang verleende aan een zand- auto, bestuurd door D. K. P. De personenauto draalde een Mag rond en kwam tegen een lantaarn paal terecht. L. v. L. is per GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis gebracht, zyn auto moest worden weggesleept.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1