\Overleg vrije dag op 5 mei duurt voort DE QOLDEf FIC Middelhuis: Met vrijere loonpolitiek is ons doel nog niet bereikt lbo 's haard gaat eraf - voor f 100? Overeenkomst met VS verwacht voor hulp bij bouw atoomonderzeeër 7 Steenindustrie dupe nieuwe loonpolitiek ZACHTSTE VAN ALLE ZONDER COMMENTAAR Zandbakken in aanvaring één gekapseisd Suriname beeft nieuwe vlag Bieders bli jven zwijgen Industrie trekt naar Hoogeveen Politiepersoneel vraagt 10% Vrijspraken in muiteri j-zaak Bakker doodde minnaar van vrouw: 4V2 jaar Lijuwerker overlijdt na aanrijding Jan Muscli verlaat hel ziekenhuis KvK in Los Angeles: Laat de KLM komen Minister ontbiedt bakkers bij zich Overdrijving HET VRIJE VOLK DINSDAG 15 DECEMBER 1959 PAGINA 3 EEN LAURENS PRODUCT Surinaamse vlaggen JSVY-houding Hooglerarenadres De heer Middelhuis sprak ook over hen adres van de hoogleraren die be vreesd zijn to or een monopoliepositie van de vakbeweging. HU kon rich niet aan de Indruk onttrekken, dat de activiteit die in invloedrijke krin gen wordt ontplooid ten gunste van het hoger leidinggevend personeel, mede een uiting is van een streven om de invloed van de dne vakcen trales terug te dringen <Van onze pariementsredactie) De regering heeft bij de vertegen woordigers van de werkgevers in de Stichting van de Arbeid bereikt, dat rij in eik geval nog verder rullen pra ten over de vrije dag op 5 mei 1960. Uit een communiqué van de rijks voorlichtingsdienst na afloop van za terdag gehouden besprekingen, blijkt tenminste dat er nog een verdere ge- d ach ten wissel mg zal volgen. Zaterdagochtend spraken minister- pi esident De Quay en de minister van Sociale Zaken dr Van Roov met de werkgeversvertegenwoordigers. En kele leden van het Comité Vienng Bevrijdingsdag 1900 waren daarbij. Men wilde over de besprekingen niets bekend maken. Slechts deelde men dus mede. dat de gedachten wis seling zal worden voortgezet. Advertentie IM. (Van een onzer verslaggevers) Schipper S. Vermeeren en matroos C. Cornelissen van de zandbak Gro ningen (1187 ton) van Boeie. en Oostenrijk N.V. konden maandag middag juist op tjjd overstappen óp de sleepboot Eduard Franklin, toen bun scbip na een aanvaring met een andere zandboot kapseisde. Het ongeluk gebeurde op de Nieu we Maas bij de le Petroleumhaven te Rotterdam. De Groningen kwam, gesleept door de Eduard Franklin, van Den Briel en was op weg naar de Parkhaven. Dit de Xe Petroleuror haven kwam de sleepboot Eliza met de zandbak 68 van Volker Zndie op weg was naar de 3e Petroleum haven. Omdat er juist een zeeschip de haven bmnendraalde kon de Eh- za niet voorlangs de Eduard Frank lin varen en de zandbakken voeren tegen elkaar. Er ontstond grote schade en de Groningen maakte snel water. Men poogde nog om de zand bak op het Kruit eiland aan de mond van de Oude Maas aan de grond te zetten, maar dit mislukte. De Gro ningen kapseisde en Weef met de kiel naar boven drijven. Vanmorgen was men bezig de zandbak te lichten. De zandbak 68 werd met ernstig bescha digd. Vanmorgen heeft de gevolmachtig de minister van Suriname, >nr. dr. R. H. Pos op paleis Soestdijk aan koningin Juliana de nieuwe vlag van Suriname aangeboden. De vlag bestaat uit een wit veld in -de vorm van een rechthoek, waarop vijf omrande vijfpuntige sterren van gelijke vorm en grootte, verbonden door een ellipsvormige ivoorzwarte band, zijn aangebracht Drie van de vijf sterren, in wit, ivoorzwart en bruin, zyn gelegen boven de rechte lijn die het midden van de korte rechthoekzijden van het veld ver bindt. De beide andere sterren, in venniljoenrood en chromaatgeel zijn beneden deze lijn gelegen. Ook deelde de minister de Ko ningin bijzonderheden mede over het nieuwe Surinaamse volkslied, waar van het eerste couplet m de Neder landse en het tweede in de landtaal (Sranang Tongo) wordt gezongen. Vannacht is de 62-jarige hjnwerker G. J. Beijer uit Amsterdam bij werk zaamheden aan de tramrails op de Middenweg door een tramtrein van lijn negen aangereden De man is vanmorgen ten gevolge van de opge lopen verwondingen in een zieken huis overleden. (Van onze sociaal-economische redactie) Met de vrijere loonpolitiek hebben wij zeker nog niet bereikt wat wij ons ten doel stelden. Zo lang men gebonden blijft aan voorgeschreven berekeningstechnieken, zal er van werkelijk grotere vrijheid en van de daarmee gepaard gaande verschui vingen van verantwoordelijkheid nog geen sprake zijn. De vraag, of de werknerpers hun rechtvaardig aandeel krij gen van de beschikbare welvaart, kunnen wij tot onze spijt nog niet bevestigend beantwoorden. Advertentie I.M. Van een zending nieuwe" werd beden een exemplaar aan Hare Majesteit de Koningin aangeboden. Deze vlaggen werden alle ver vaardigd op ons atelier. Oostzeedijk 104-110 (Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse kapper Nietvelt op de Leidsegracht 70 zou vandaag de baard van Wim lbo, die hij nota bene zelf heeft helpen meekweken, afscheren. De actie 'Redt een kind' zal daar echter geen 2500, maar 100 roker aan worden, want ondanks herhaalde oproepen van baardeigenaar lbo, hebben de onbekende bieders op zijn baard, die zich zondagavond telefo nisch meldden, tot nu toe in alle talen gezwegen. Wim lbo hoopt echter, dat ieder een die een bod op zyn kaak- en kra- versiering heeft gedaan, alsnog over de brug zal komen, zodra kapper CVan een onzer verslaggevers) Een concern uit de omgeving van Den Haag dat zich beweegt op het gebied van de telecommunicatie, gaat een nevenvestiging van 40 tot 50 man in Hoogeveen stichten. De raad krijgt hierover donderdag een voorstel te behandelen Een fabriek uit de metaalsector, eveneens afkomstig uit de omgeving van Den Haag, heeft het voornemen het hele bedrijf naar Hoogeveen over te plaatsen. Het gaat om een vesti ging die werk kan bieden aan 35 tot 40 man. Kort geleden werd bekend dat Philips opnieuw gaat uitbreiden, wat neerkomt op 250 arbeidsplaatsen meer. Bovendien gaan Drentina en De Kennemer ook uitbreiden. Beiden met ongeveer 200 man. Nietvelt het scheermes in de baard heeft gezet. Yoka Berietty, de gangmaakster van de manifestatie van 'Redt een kind', sal Wim lbo ais inzeepster bij staan in zijn moeilijke uurtje bij de kapper. Want dit is zeker; de ope ratie van figaro Nietvelt baart de ca baretier grote zorg. Niet het minst omdat het er nu naar uitziet, dat de grap maar 100 baar(d) geld zal op leveren. Onsmakelijke grap De VPRO is er intussen bijna zeker van, dat het telefoontje van de 'rijke Amerikaanse dame in het Haagse Hotel des Indes', die 10 000 dollar aanbood, een onsmakelijke grap is. Men heelt bij het bewuste hotel het register nagekeken maar in het afge lopen halfjaar heeft er niemand gelo geerd die de exotische Franse naam droeg, die zondagavond ia het Con certgebouw werd genoteerd. Het bestuur van de voetbalvereni ging Foreholte uit Voorhout heeft een idee gelanceerd, waarvan wordt ge hoopt dat het weerklank zal vinden bij alle voetbalclubs to Nederland. De helft van het nettobedrag, dat Rore- holte de komende week krijgt uitge keerd uit de voetbalpool, zal ter be schikking worden gesteld van de ac tie "Redt een kind'. Deze opmerkingen maakte de voor zitter van de Katholieke Arbeiders beweging, de heer J. A, Middelhuis, gisteren op de verbondsvergadering te Utrecht. De heer Middelhuis zag het hui dige systeem slechts als een over gangsfase naar meer vrijheid. Hi) zei, dat gestreefd moet worden naar een systeem waarbij de overeenstemming tussen partijen zoveel mogelijk be slissend is. Alleen als het algemeen belang zich tegen bepaalde loonvoor- stellen verzet, mag worden ingegre pen, aldus de heer Middelhuis De KAB-voorzitter toonde zich be vreesd over het overladen program ma van de regering, die te veel op te korte termijn wil verwerkelijken. Alhoewel op het loonfront enige goe de resultaten zijn bereikt, duurt de kritieke toestand volgens de heer Middelhuis nog steeds voort. Als er straks in de economisch zwakkere bedrijfstakken slechts een geringe loonsverhoging komt, dan wordt dit veroorzaakt door het feit, dat een flink deel van de aanwezige economische mogelijkheden gereser veerd moet worden Toor de andere plannen van de regering. Over de houding van het KTÏ spre kend zei de heer Middelhuis, dat deze centrale zich met wil neerleg gen bij de nadere verduidelijking van de regering. De KAB betreurt dit, omdat het eensgezinde standpunt van de drie vakcentrales enigszins ver loren Is gegaan. Voorts, omdat de KAB meent, dat een beslissing van. de regering geëerbiedigd dient te worden Meedoen betekent niet, zei de heer Middelhuis, dat men de vak beweging verantwoordelijk kan stel len voor het regerJngsoeieia, maar ais men meedoet, dan moet men ook dezelfde spelregels hanteren als de overige partijen. In de loop van zyn rede waar schuwde de KAB-voorzitter tegen de gevaren van een nieuwe overbeste- ding. Hij hoopte, dat de regering niet zal aarzelen op het juiste moment maatregelen t« nemen ter voorkoming van een investermgsmfl&tie. 'Anders zou de loonpolitiek wel eens weer de sluitpost van de reke ning kunnen worden.' Wie niet bij om wenst te zijn, moet dat zelf weten, zei de heer Middel huis, maar met kracht zullen wij ons ertegen verzetten, dat de na jaren lange strijd verkregen positie van de werknemers aou worden aangetast. De toneelspeler Jan Museh, die be gin november na een hartaanval to het ziekenhuis te Laren is opgeno men. zal vandaag voor verder herstel naar zijn woning in Blancum terug keren. De toestand van de heer Musch, die 83 jaar ia is tndens zijn verblijf tn het ziekenhuis aanmerkelijk ver beterd. De 49-jarige Ous Hall die tien jaar geleden tot rijf jaar gevangenis werd veroordeeld wegens samenzwe ring om de Amerikaanse regering omver te werpen, is gekozen tot se cretaris-generaal van de communis tische party in de VS, De party telt 10.000 leden, tegen 75 000 to 1045. Een KLLM-dienst op Los Angelos In 1960? Daar zijn wij vóór. Dat heeft voorzitter FIshbum van de Kamer van Koophandel aldaar verklaard. Rij wees trop, dat Nederland drie maal zo vee! goederen in de Verenigde Staten koopt ais verkoopt. Als Nederland van Amerika toe stemming krijgt hierover wordt binnenkort in Washington onderhan deld v or een dienst op Los Ange les zal ons gebied een rechtstreekse luchtverbinding via Montreal met Amsterdam krijgen. Dat is zeer be langrijk, aldus de heer Fishbum. De minister van Economische Za ken heeft tegen woensdagmiddag vier uur het bestuur van de Nederlandse B&kkeri 'stichting btj zich ontboden. Dit onderhoud staat in verband de verhogingen van do brood prijs, die in een aantal plaatsen zijn ingevoerd zonder dat, hierover te voren overleg is gepleegd met het mi nisterie van Economische Zaken. (Van onze pariementsredactie) Een overeenkomst lussen de VS en Nederland over een kernreactor en gegevens voor de bouw van een atoomonderzeeboot is aanstaande. Dat heeft de New York Times in gezaghebbende Amerikaanse krin gen vernomen. Als de inlichtingen van het blad juist zijn, zal de Nederlandse marine de eerste zijn op het Europese vasteland, die met Ameri kaanse hulp een atoomonderzeeer zal kunnen gaan bouwen. Onderhandelingen over deze tech nische hulp zijn al lange tyd gaan de De Amerikaanse atoomwet van 1954 verbood aanvankelijk het ver strekken van technische gegevuns over kernwapens, maar latere amen dering heeft de mogelijkheid daar toe opengesteld. Engeland heeft a! Amerikaanse steun voor het bouwen van een atoomondersecboot verwor ven. het project-Drcadnaught, De Amerikaanse onderzeeër Skipjack staat daarbij voor de Britten model, omdat deze nog beter zou voldoen dan de Nautilus. De kwestie der atoomonderzeeërs heeft bü de schriftelijke voorberei ding van de begroting van Defensie ai tot een aantal vragen van de zijde dor Tweede Kamer geleid. Minister Visser en staatssecretaris De Jong gaven daarop nogal positieve ant woorden. In de toelichting op hun begro ting hadden zü al gesteld: behalve twee normale onderzeeërs ter ver vanging, heeft de marine nog twee nieuwe onderreeers nodig. Verdere aanbouwplannen kunnen echter eerst worden overwogen, als meer duidelijkheid is verkregen over de (Van on»e soc.-econ. redactie) De Centrale van Politie-Organisa- ties, waarin de Nederlandse, de ka tholieke en de christelijke politie bonden samenwerken, heeft aan da ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie voorgesteld de salarissen van de lagere ambtenaren b(j de rijks- en gemeentepolitie met ten minste gemiddeld 10 percent te ver hogen. De .salarisschalen van de ho gere ambtenaren zouden daarbij moeten worden aangepast. Tevens heeft zy verzocht de be dragen van de periodieke verho gingen voor wachtmeesters der rijks politie eerste klasse Jen agenten- hoofdagenten by de gemeentepoli tie aan U passen by de geiykwaar- dige scha'en van de rijksambtena ren De Centrale verzoekt verder ver ruiming van de bevordenngsmoge- lijkheden binnen het bestaande ran genstelsel, verbetering van het over leg en een overwerkregeling gelijk aan die welke voor andere ambte naren geldt. De Centrale schrijft in haar brief, dat de huidige salariëring niet in overeenstemming is met de aard van het ambt De dienst wordt steeds zwaarder door het toenemende personeels tekort en zal in de toekomst waar schijnlijk nog verder worden ver zwaard. Daarbij komt dat de persoonlijke risico's toenemen, doordat surveil lance meer en meer door eén ambte naar moet worden verricht. En ten slotte wijst de Centrale op de ongun stige leeftijdsopbouw en de geringe nramntiafcttnsAn <Van een onzer verslaggevers) De Haagse rechtbank heeft van morgen de 20-jarige matroos B, K. te Rotterdam, de 20-jarige matroos F. G. A. V. te Maassluis, de 28-jarige matroos A. J. D. te Rotterdam en de 24-jarige olieman-stoker F. H, S. te Schiedam vrijgesproken van de ten laste gelegde gezamenlijk gepleegde dienstweigering. Met uitzondering van S., hoorden deze zeebeden twee weken geleden voorwaardeiyke gevangenisstraffen van drie maanden en geldboetes van 100 wegens muiterij aan boord van de Nederlandse Shell-tanker Theo- baldius in november 1956 tegen zich eisen. Voor S. was reeds vrijspraak gevraagd. Wegens insubordinatie en beledi ging van de kapitein van de tanker werd de stoker-olieman A. M. v. d. M. uit Den Haag veroordeeld tot een voorwaardeiyke gevangenisstraf van drie maanden en een geldboete van ƒ50. De eis tegen hem was drie maan den voorwaardelijk en een boete van ƒ100. (Van onze sociaal-economische redactie) De baksteenindustrie, leverancier van grondstoffen voor de bouw van woningen, openbare nutsgebouwen en fabrieken, dreigt de dupe te worden van de wijze, waarop de gedifferentieerde loonpolitiek onder het huidige kabinet wordt toegepast. Zij was de eerste bedrijfstak, the te maken kreeg met de „nadele aan duiding van de regering van enkele aanwijzingen van het College van Rijksbemlddelaars" en mede als ge volg hiervan kon zy haar verwach tingen ten aanzien van de produktl- viteitsontwlkkeling niet naar genoe gen van het college cijfermatig on dersteunen. De baksteenindustrie verkeert nu m een moeilijke positie door het spel met de gedifferentieerde loonpolitiek, aldus bleek uit de jaarrede van de voorzitter van de Vereniging de Ne derlandse Baksteenindustne. van daag m Arnhem uitgesproken. Het verloop van personeel m de baksteenindustrie is hoogst veront rustend. De baksteenindustrie kan met aanvaarden, dat haar bedrijven leeglopen en zal dan ook doorgaan met in redeiykheid datgene na te streven wat zij nodig acht om dit te voorkomen. Hiertoe behoort, aldus de heer Huisman, een redelijke belo ning, die in overeenstemming is met de aard van het werk en in een aan vaardbare verhouding staat tot de beloning in de overige sectoren van het bedrijfsleven- energie voor de voortstuwing van de ze schepen Onderhandelingen Naar aanleiding van de vragen be vestigden /ij later, dat met de VS werd onderhandeld over de mogelijk heden In het kader van de atoom- wet. De Amerikaanse autoriteiten bicken persoonlijk wel tot deze tech nische hulp bereid, maar het Con gres heeft de uiteindelijke zeggen schap. De minister antwoordde strikt be vestigend op de vraag of het eer tijds wel mogelijk zal zyn atoom onderzeeboten voor overwegend Ne derlandse rekening te bouwen. Hy wenste zich echter niet aan een ter- myn te binden Mocht de vertraging echter onaanvaardbaar groot worden, dan zullen twee conventionele onder zeeërs op stapel moeten worden ge zet, aldus minister Visser, Voor de Amerikanen is in deze zaak, behalve de niet geringe finan ciële zyde, belangTyk dat Nederland de geheimhouding van het project kan garanderen. De prijs van een schip staat echter in het muist nog niet vast. Nu de Amerikanen de kern reactoren in senebouw hebbert, zal de prijs zeker dalen. Of hy echter ver beneden de 100 miljoen gulden zal komen, is zeer de vraag. Op de begroting voor 1960 zyn er in elk geval nog geen gelden voor uitge trokken. tn deze ruvrie.fi vermeldt Hei Vnjt Volk. zonder commentaar tref. tends uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd 'Dat de heer Kortenhorst liever geen kamerleden benoemt die al eer der een standpunt ïn deze loterij- en voetbaltotomaterie bebben ingeno men als leden van de staatscommissle- Wiarda. is een beleid dat zeer wel fe billijken (alt. Maar door het voor te stellen alsof hij zich hiermee aansloot bij ren bestaande praktijk, welke le den van staatscommissies etc. zon uitsluiten van kamercommissies over dezelfde onderwerpen, overdreef hij zijn standpunt. Dat was in het ver leden niet zo. zoals terstond met voor beelden werd aangetoond, en het lijkt ons op het eerste gezicht inder daad verstandiger om er voor de toe komst evenmin een voor alle geval len dwingende regel van te maken. Deze 'en passant geïntroduceerde te gel', zoals de heer Bnrger zich uit drukte, was het tweede onwezenlijk» punt In het debat.' De Tijd-De Maasbode, 10 dec. 195». (Van een onzer verslaggevers) Vier jaar en zes maanden gevange nisstraf is de straf voor de 49-jarig» dorpsbakker W. R. uit Vaesrade- Nuth (L.), die op de avond van 12 mei uit een hinderlaag in rijn kip penhok met zes schoten uit zijn re volver de minnaar van zijn vrouw, de 44-jarige chauffeur G. ten O. doodde. De officier van Justitie had negen jaar gevangenisstraf wegens moord geelst. De rechtbank, die gisteren uitspraak deed, achtte doodslag be wezen. Moet u horen! In Amsterdam promoveerde vorige week de jonge conser vator van het Zoölogisch Mu seum D. Hellenius tot doctor in de biologie. Een van de tien stellingen uit zijn proefschrift (een studie over de soortvor ming en variatie bij kamele ons) heeft hem de toorn van zijn schoonvader op de hals gehaald. De stelling; Het praktisch ontbreken van grote vrouwe lijke schilders en componisten Is een genetisch (erfelijk heids) probleem. De schoonvader: Willem Gehrels, directeur van de Volksmuziekschool te Amster dam. De jonge doctor zegt, dat hij 32 jaar is en ik moet hem ge loven. Maar dit open jongens achtige gezicht boven die wit te schillerkraag en die voort durende lachende ogen doen hem amper 25 lijken. Tijdens de promotieplechtig heid is zijn uitdagende stelling nauwelijks besueden. Profes sor Stomps hij was t waarschijnlijk helemaal met me eens!') wilde alleen graag weten of hieruit kon worden afgeleid, dat vrouwen hoe superieur ook onbekwaam zouden zijn voor zulke 'supe rieure' talenten als schilderen en componeren. De promovendus heett deze gedachte van de hooggeleerde losjes weggewuifd en hij deed dat voor mij opnieuw. 'Dit moet men los zien van het su perieur zijn,' zegt hij. 'het zijn feiten en je vindt ze in de lite ratuur en naslagwerken terug. 'De lieden die beweren dat vrouwen alleen maar gescha pen zijn voor de drie K's koken, kamers doen en kinde ren hebben natuurlijk onge lijk. Anderen die menen, dat deze artistieke uitingen een kwestie van opvoeding en milieu of gunstig klimaat zou den zijn, hebben het ook bij het verkeerde eind. De vrouw blijkt wel degelijk aan andere zaken toe te ko men. Om maar voor de vuist weg een voorbeeld te noemen: hoeveel beroemde zangeressen hebben we niet gekend en ken nen we nog? Je kunt niet van een vrouw zeggen: ze heeft nooit de kans gekregen! Want als je het zo stelt, doe je voor komen alsof het zo begeerlijk ls om een groot schilder of componist te zijn en dat is het natuurlijk niet Nee. het is een zuiver erfelijkheidsprobleem. De wetenschap heeft aange toond, dat meer mannen dan vrouwen aan bloederzlekten lijden. Het aantal krankzinni gen bij mannen ls groter dar bij vrouwen. Voor hun geboor te, maar óók daarna, sterven meer Jongens dan meisjes Maar er worden m°°r inneem dan meisjes geboren en In de laatste levensjaren zyn er twee maal zoveel vrouwen als mannen. Mannen, wist u dat, stotteren ook meer dan vrou wen. Al deze feiten zie ik vanuit éen gezichtshoek: de man (of voor mijn part: de vrouw) is duidelijk afwijkend. Er ls een verschil in erfelijke aanleg. Is er iets aan te doen? Nee. dat geloof ik niet. De vrouw komt in het ontwikkelingspatroon duidelijk achteraan, zowel in gunstige als in ongunstige zin. Als op een gegeven ogenblik alle mannen Icrankzinnig zyn, zijn de vrouwen nog evenwich tig, bij wijze van spreken dan. Welke encyclopedie je ook openslaat,' zegt dr. Hillenius, 'je moet zoeken naar vrou welijke componisten en na lang speuren kom je op onge veer vier percent vrouwen van het zoveelste plan. De enige naam van betekenis, die ik ln de literatuur ben tegengeko men, is die van Lily Boulanger. Ze schreef lieve muziek, maar als diezelfde muziek door man nen geschreven zou zijn, had niemand er ooit notitie van genomen. Bij de schilderkunst ligt dat cijfer Iets hoger, maar toch valt niemand een naam in van een GROOT vrouwelijk schilder op het eerste plan.' Misschien denkt u nu, dat doctor Hillenius Iets tegen vrouwen heeft. Hij lacht uit bundig: 'Ik ben een groot be wonderaar van vrouwen. Ik ben zelf getrouwd met een dochter van Willem Gehrels en mijn vrouw houdt veel van muziek. Maar mijn schoonva der is heel nijdig over deze stelling. Toch ls ze juist, geba seerd op feiten.' Voetnoot: Dr. D. Hillenius kwam ruim twee jaar geleden ai ln het nieuws met zijn ver klaring dat de misvormde kik kers die gevonden waren tn een sloot achter het Instituut voor Kernfysisch Onderzoek in Amsterdam, hun afwijkingen te danken hadden aan radio actieve afvalstoffen. In Harlingen, lees Ik ln de Harlinger Courant, zyn vorige week met de gladheid weer ver schrikkelijke dingen gebeurd. Mevr. W. uit het Havenkwar tier slipte met haar fiets, kwam op haar zitvlak terecht en gleed als een prikslee op de waterkant af. Gelukkig kon ze zich aan een handgreep van een ijzeren ladder langs de walkant vastklemmen, waarna twee voorbijgangers haar krui pend konden bereiken en haar weer naar boven konden sieeén, waar ze op haar voeten '*on worden herplaatst WILLY LEVIF

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2