Boeiende tentoonstelling m en kunstbezit de burgerij SG organiseert weer vogramma Melissa verdient voor hele gezin wereldreis Ter wille van representatie in de cel Gezamenlijke kerstdienst maakt grote indruk BANKWERKER Na fuif met relaties dronken achter stuur Sluitingsuren gemeen diensten Voetgangster oncler brommer Jaarwisseling; PvdA-vrouwen 'Redt een kind' ƒ1.844.280 Kerstfeest LdH voor aar Z13 vinnen Inbraak tijdens afwezigheid der bewoners 'Lichtf centraal in toespraken res jonge esperantisten Auto's botsen tegen elkaar en - biljarten aank. kantoorbediende (vrU PAGINA 4 chiedamniers onderlkaar Vakantie-comilë Nood Damclub ?Scbiedatti' Concert „Orpheus' assen SFC Auto tegen lichtmast Esperauto-agendo GEVONDEN Wisselkoersen CO-OP NEDERLAND een vrouwelijke administratieve krackt het VRIJE VOLK DINSDAG 22 DECEMBER 1959 Dc vooravond van het kerstfeest zal een. extra sfeervol accentje krij gen, doordat 'van de Sint Janstoren 'kerstliederen zulten klinken. Sïads- 'oemardicr Cor Don begint zijn kerst concert donderdagavond om half zes en eindigt omi zes uur. Inmiddels vernemen we nog, dat de heer N. Scheurkogeltijdens het feest van de Schiedam.se Oranje i Garde in het Wijkcentrum is onder scheiden met de zilveren medaille van de landelijke Oranje Garde. Dit is de tweede medaille, die merci uit gereikt. En de heer Scheurkogel is er van alle- kanten, hartelijk:, mee ge complimenteerd Op zaterdag 2 januari I960! zullen de' gemeentelijke bureaus voor tiet publiek gesloten zijn. Het bureau voor de Burgetfike stand (Nieuw- straat 26) zal op dia dag geopend zgn van 9 tot 9.3# uur. uitsluitend voor geboorte- en overlijdensaan- giften. De dienst van ïtet Openbaar Slacht huis wordt uitgevoerd als op zon- en feestdagen, met dien verstande, dat van 8 tot 12.30 uur gelegenheid zal worden gegeven 'tot het ter -nadere keuring aanbieden van ingevoerd vlees en tot het doen van kennisge vingen van dood geboren, gestorven of in nood gedode slachtdieren, Tan 8 tot 9 uur is in het Slacht-, huis gelegenheid tot het afvoeren van vlees. Huisvuil zal op 2 jaoiuari 1960 niet worden opgehaald. De Gemeentelijke Leeszaal en Bi bliotheek en de filialen zullen op 24 december en 31 ..december om 12.30 uur voor het publiek gesloten worden. Alle andere gemeentelijke bureaus zullen op laatstgenoemde dagen om 16 uur worden gesloten. Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van het Stedelijk Museum... heeft de conservator een tentoonstelling ingericht, die is samengesteld uit het kunstbezit van Schiedammers. Er is in Schie dam een verheugend contact tussen verzamelaars en het Museum en dit rijke gebeuren is er het bewijs van. Het is een expositie, die, zoals de heer P. L. J. Jansen- in de catalogus vermeldt, niet in de eerste plaats is opgezet tot meerdere glorie van het Museum, maar allereerst ter aanmoediging van de burgerij. Op'het kruispunt Marconiweg Se Tuinslngel is gisteren omstreeks 7 uur de 62-jarige mej. A, r. JL,. onder een bromfiets geraakt. 'Mej. 'Van L. liet haar hondje uit en weifelde bij het oversteken. De bromfietser H. J. naderde op dat ogenblik en kon een aanrijding niet voorkomen.' 'r Mej. v.-L. kreeg een buil op het hoofd, de bromfietser liep een hoofd wond op. Beiden zijn door de GG en GD verbonden en vervolgens naar hun-woning vervoerd. De catalogus beschrijft 258 werken, en er is- geen enkel onderdeel van kunst en kunstauverhaid vergeten. Onder de „schilders, van vroeger" treft men verantwoorde werken, aan van 17de-eeuwse kunstenaars. waar onder een aantrekkelijk paneel „Herfst", van een onbekend meester. De romantische school is vertegen woordigd met schilderijen van An dreas Schelfhout,. Frederik M. Kru- seman, A. H. Bakker-Korff en Jo hannes Stroebel De Haagse school komt bescheiden aan haar trek met doeken van J. K. Weissenbruch. P. J- C. Gabriel. Anton Mauve en Willem Maris. Verrassend goed zijn de wer ken van vooraanstaande Nederlandse kunstenaars van de twintigste eeuw. die met veel goede smaak en inzicht -zijn aangekocht r Typerende schilde rijen van Andreas. Karei Appel, Bram Bogart- Kees v. Bohemen, Wil Bout hoorn, Eugène Brands Constant, Cor- neille. Frits Klein, Harry- v. Kruinin- gen. Wout v. Heusden en Jaap Wa- gemaker. Zeer overtuigend is de rijke col lectie doeken van. Jaap Nannenga. Eveneens opvallend goed zijn de acht werken van Anton Rooskens, terwijl ook de negen werken van Hendrik N. Werkman genoemd mag worden. De buitenlandse schilders van deze eeuw, waaronder vele bekende na men, komen minder indrukwekkend voor de dag. Heel.wat beter daarentegen zijn de kleinplastieken van de. buitenlandse betedhoowers uit de twintigste eeuw. Vooral Marino Marirti en Henry Moore trekken hier de aandacht met bijzonder mooie bronzen. Werken van Jeau Arp. Rsg Butler. Nauta Gabo. de scheDper van de plastiek voor de Bijenkorf. Jacques Lipchitz en Zadkïne wijzen op de veelzijdige liefde voor -de kunst van de gelukkige verzamelaars. Met een vijftal wel gekozen plas tieken van de begaafde Schiedammer Piet van Stuivenberg is diens ont wikkeling vrijwel volledig aangege ven. Hoogtepunt Een hoogtepunt van de expositie zijn de indrukwekkende sculpturen van het prae-Oohieibiaansc Mexico en die uit Afrika. Het is een zeld zaam fraaie collectie. Nauwelijks minder belangwekkend is de reeks van 290 Ashanti goud gewichten. Het. zijn bronzen plastiek- jes van de, Akans uit Ghana (Goud kust), die dienen om het als betaal middel gebruikte stofgoud te wegen en te meten .terwijl zijtevens ge bruikt. w-orden bij de rechtspraak of ter illustratie vati vertellingen. Ten slotte vermelden we rijk geva rieerde collecties oude Nederlandse en Wes.-Europese moderne ceramiek, benevens oude zilveren kunst- en gebruiksvoorwerpen, PIET p.EGEER Ly De Vrouwengroep ,van de Partij van de Arbeid komt dinsdagavond 29 december in het Volksgebouio bijeen ter jj gelegenheid van de jaarwisse- m ling. a m Op het programma staat een vertoning van de film Het IVereld vluchtelingenjaar". Het ensevtble „Con Brio" verzorgt J zang en muziek; de heer J. m Sche/fers sal spreken. De bij- eenkomst begint om acht uur. miiiiKiiiiiai CVan een onzer verslaggevers) De actie „redt een kind" heeft tot en met- zaterdag een bedrag opge bracht van 1.844.280 gulden. .Hiervan was alleen op zaterdag 43.000 gulden binnengekomen. Het is nu ook bekend hoeveel on geveer de avond in het Concertge bouw heeft opgeleverd. Op de oproep van Karei Prior,, dat elke kijker eigenltjk een-gulden moest, storten op giro 250.000 is Óen bedrag, van 150.000. gulden binnengestroomd. De baard van IVim lbo braeho„1846 guidon.op, maar de VPRO verwacht dat daar. nog wel duizend gulden 'bij komt. - Van een '.tb'fale opbrdnSst' van het Concertgebouw- is' nog geen' sprake omdat o.a. de'honoraria; van de ar tiesten en de recette nog.' niet zijn afgedragen., (Van een onzer verslaggevers De 12-jariga Melissa Hickes uit Pittsburgh heeft haar tweelingzusje Rebecca en haar oudere een onschat bare dienst bewezen; doeg- het win nen van een opstelwedstrijd op school 'verdiende' zij voor hen en zich zelf een culturele wereldreis', zo als vrijwel niemand ooit in zijn leven in staat is te maken. Dinsdagmiddag vonden wij het viertal in de ICA-wachtkamer van Schiphol, volop in reisstemming. Want Parijs was al achter de rug, Israël in het vooruitzicht. Een be zoek aan Bethlehem, in 't bijzonder de kerk van Jezus' geboorte (de Church of the Nativity) straalt hun tegemoet zoals eenmaal de Ster van Bethlehem voor de Wijzen uit liet Oosten. In plaats van kamelen echter dra gen de vliegtuigen van onze KLM hen naar het Heilige Land en ook verder zal comfort hen op al hun schreden begeleiden. Want 'Pitts burgh Progress', een organisatie, van particulieren die de hele trip betaalt, heeft de dollars, niet gespaard. De fa milie Hickes mocht naar Parijs. Am sterdam, Jeruzalem, -Rome, Moskou, Helsinki. Kopenhagen, Londen, Bos ton. Washington. 'Pittsburgh Progress' wil kennelijk. d< roem van Pittsburgs geestelijke en materiële vooruitgang over, gans de' aardbol .uitdragen. Op de achter grond van deze reis ligt namelijk een gebouw te schitteren dat in 1961 ge heel klaar zal zijn: een auditorium Dank zij het gunstig verloop van de kerst-inzameling, die werd geor ganiseerd door het Leger des Hcils, is het ook dit jaar weer mogelijk om een kerstfeest voor bejaarden te houden. Toegangsbewijzen voor deze feeste lijke bijeenkomst kunnen maandag middag voor twee uur worden afge haald aan het gebouw van het Leger des Hells, aan de Lange Haven 27. Toegang wordt alleen gegeven aan degenen, die ouder zijn dan 6S jaar en die over een toegangsbewijs be schikken. De kerstviering wordt woensdagavond om half acht gehou den in gebouw Arcade. Zondag 27 december houdt het Leger des Heils- een bijzondere kerst bijeenkomst voor de buitenkerkelijke jeugd. Jeugdmüziekkorps en jeugd koor verlenen medewerking.r Aanvang 4.30 uur. Prijzen van hedenmorgen: haring kanaal 4461. steur- DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Arrlvedercl Kom», 2, 7 ea 0.15 uur. PASSAGE: Timboektoc, 2 en 3.15 u. Tentoonstellingen-, STEDELIJK MUSEUM.: „Schiedam mers tonon hun kunstbezit. Diversen: IRENE: Wtjkgemcente V. Kerstwlj- (Ungsavond, Rob Geraerds, voor dracht. 8 uur. SURSUM CORD AWijk IV. Kerst feest voor de jeugd, 7.30 uur. CLUBHUIS ST.-JORIS DOELE: Kerst- bljeenkorast voor de werkende jeugd. 7.30 uur. WIJKCENTRUM: NCVB Nieuwland. kerstwijding. S uur. OER®?. JEUGDHUIS;NCVB centrum Kerstvergaöering, 8 uur. GROTE KERK: Kon. Schiedams Mannenkoor Orpheus, kerstconcert, 3 uur. Asotheek: Er. M. M. S. Evers. Lange Haven 81. WOENSDAG Bioscopen: MONGPOL3: Arrlvedercl Roma. 2,. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Tlmboektoe. 2 en 8.15 u. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Schledam- mers tonen hun kunstbezit. Diversen: CLUBHUIS ST.-JORIS DOELE: kerst- bUeenkorast voor 8li-jarigen. 2 u„ IRENE; Rijks-HBS. jaarsluiting, 2 u. VOLKSGEBOUW: NW-Vrouwenbond. kerstviering. 2 en 8 uur. WIJKCENTRUM: De Schakel, groep 8. kerstviering. 8 uur. SURSUM CQRQ.V. Stichting '40—'45, kerstfeest.' 8 uur. OPSTANDINOSKEBK: Wijkgcmeente II, kerstwijding. 8 uur. Apotheek: ka. Jf. M, H. Evers, lange Haven 81. voor 141000 mensen, een stadion-met- toneel dat(trots en glorie, van deze stad), met een koepeldak van staal In 21 minuut van een-openluchtruimte kan -warden omgetoverd tot overdek- tc; ruimte. -"Dit:, wonder -wordt den- vólke' nu kond' gedaan met behulp wande tournee vagi Melissa'(die natuurlijk ook haar zusje mocht meenemen een tweeling valt immers niet te splitsen: bij zo'n groot- gebeuren? i Haar-opstel, dat zeven koepels in verschillende landen, evenzovele symbolen van de vooruitgang dei- mensheid, tot uitgangspunt moest hebben, werd als het allerbeste uit een stapel van 5000 gehaald. Eri zo veroverde zij het recht op de reis langs diezelfde zeven koepels. 'Parijs Döme des Invalides was verrukkelijk,* riepen de meisjes (al regende het alle dagen pijpeste- len). En tot 7 januari zal deze uitroep hun wel voor in de mond blijven lig gen, (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse Gemeenschap, Sectie Jeugd, wil de Schieüamse jongens en meisjes in de kerstvakantie weer mogelijkheden voor de nodige verstrooiing bieden. Daartoe worden films vertoond, een ruil beurs georganiseerd en een groot niemojaarsvuur ontstoken. Dinsdag 29 december wordt in het Fassagetheater om tien uur een filmprogramma gedraaid voor kinderen van de lagere school van zeven jaar af. De hoofdfilm is getiteld „Spanning bij de water molen". Kaarten zijn verkrijgbaar aan het VW-kantoor Plantage. Woensdag 30 december is -er- een ruilbeurs in gebouw Irene. Vin-twee tot half vier kan daar de", jeugd van zes tot dertien jaar térecht en van vier tot zes iS de beurt aan jongens en meisjes van dertien jaar af. Ten slottewordt zaterdag 2 ja nuari om acht" uur óp de zandvlakte het nieuwjaarsvuur ontstoken.De bomen kunnen van negen uur des morgens af.: worden- gebracht. Voor I. elke aangevoerde boom wordt een' MELISSANT. Dat met de intrede lot uitgereikt, dat kans geeft opvan de winter de Flakkcese inbrekers een aardige prijs.. - - Ander'.nieuws van de Schiedamse Gemeenschap: de eerste twee opvoe ringen van de vierde. SG-toneelwed- strijd zijn achter de rug. De data van de volgende voorstellingen vrijdag 8 januari Geron; 5'.februari Othello; 19 februari SOT: 11 maart Tot Steun ir. .den Strijd; 25 maart'Het Zuiden; 8 april Schiedams Toneel; 22 april -prijsuitreiking, Inmiddelsis het Vakantie-Comité gereorganiseerd. Voorzitter is de heer C. Rauws, het secretariaat wordt voorlopig waargenomen door de. heer M. Kooyman, terwijl de heer A. Sluy- ters-'-ials penningmeester gaat .optre den): Het bestuur van dc' SBLO gaat een aantal avonden organiseren voor Jeugdleiders) Prominente figuren zul len-inleidingen houden over jeugd- recreatie, sporthygiëne en jeugdsport De avonden, worden gehouden in het wijkcentrum op 20 ërr'27 'januari;' Men kan zich opgeven bij het' bestuur van. de SBLO en by de secretaris wan de Schiedamse Jeugdraad. Frans Halsplein 0b. n -Advertentie LM,- JUHMla-lDtlSTKHXtlHCIiai iveer op het pad gaan is afgelopen weekeinde weer gebleken. Enkele mannen hebben zich toegang ver schaft tot de woning van de landbou wer E. v. Putien aaii de Oudedijk te Melissant. ook hier gebruikten zij weer het. beproefde recept: een al leenstaande boerderij aan de buiten rand van het dorp. De bewoners wa ren afwezig. Toen dezen omstreeks II uur thuis kwamen stond een raam hoog opge schoven en was er binnen een chaos, waarin blijkbaar met grote haast ge zocht was naar geld, hetgeen echter niet in. huis was. Verder werd niets vermist. ROTTERDfflSED'jK 258 TEL 6753Ï SCHIÉDQH Kerstmis, de gelegenheid om onderlinge twist te vergeten en tot elkaar te komen. Deze gedachte heeft maandagavond in de Juliana- kerk geheerst, waar verschillende kerkelijke richtingen tot elkaar gekomen zijn om .Christus' geboorte te horen verkondigen. De. tweeling Melissa en Rebecca Hickes. die met hun ouders een unieke culturele wereldreis maakt. De twaalfjarige Melissa verdiende in een opsteliuedstrijd üeze tocht voor hel gezin Hickes door van vijfduizend inzenderljcs de beste tc zijn. In een bijeenkomst waarin de oud- katholieke pastoor C. F. v. d. Berg de teksten voorlas, hebben de Neder lands hervormde dominee J: Gras de r.-k. pastoor A. C. v. d. Brekel en.de gereformeerde dominee J. Couvée om beurten de geboorte van Christus ge predikt' in het' geloof,, dat hun ge zamenlijk gebed zijn genade over de christenheid zal brengen. Kerstmis, het feest van het licht, aldus dominee Gras. De politieke spanningen zijn door de vredesmissies van. Eisenhower, en Chroesjtsjow weer enigszins gedaald, de materiële be hoeften kunnen door de hedendaagse economische politiek beter -bevredigd worden, maar de naweeën van de wereldoorlog duren nog voort. De vele vluchtelingen In hun kam pen, de zieken, de invaliden, dc lion- gerlgen, er is nog grote nood. Zodra ook zij in het grote licht vertrouwen, zal Kerstmis 1959 een feest van licht voor iedereen zijn. Pastoor v. d. Bre kel sprak dan over ootmoedigheid.. De nederigheid van Christus' ge-- boorte en de grootsheid van zjjn drie jarige zwerftocht zijn liet mooiste voorbeeld' van een mensenleven. Hoewelhet paradoxaal, klinkt is Christus zün leven lang hulDeloos geweest,. Nederig hulpeloos door van iedereen' gaven te willen ontvangen: liet .geloof, en heerlijkheid in zijn' hulpeloosheid door iedereen het ge loof te .willen schenken. Wanneer men zich dit indenkt, aldus pastoor v. d. Brekel kan men van Kerstmis een waar leest van licht maken. De geschiedenis va.n de drie wijzen uit het oosten is bekend, men noemt zelfs hun namen, maar dominee Couvée vertelde dat daarvan in de bijbel niets over gezegd is. Waarschijnlijk waren het. afgoden dienaren, die het licht van de ster zagen en daardoor het licht van God ontdekten, zy merkten dat God als kind onder de mensen was gekomen, dal zijn onschuld geloof bracht en toen knielden zy. Wanneer men neerknielt voor het kind, het geloof, ook dan' zal er een groot licht zijn,'" zo zei dominee Couvée. In deze by eenkomst die door vele Schiedammers werd bijgewoond, kwam indrukwekkend naar voren dat de Christenheid met.z'n vele facetten in wezen één is in haar verlangen naar het licht. (Van een onzer verslaggevers) Van 23 tot 30 juni 1960 zal in het conferentieoord De Tempel te Rotterdam het zestiende internatio nale congres van jonge esperantisten worden gehouden. Dr. W. Drees, mi nister van Staat, heeft zich bereid verklaard het beschermheerschap ■van dit congres op zich te nemen. In' 1959, werd het internationale congres van jonge esperantisten ge houden in Gdansk (Danzig) in-Polen. Daar waren 262 jongex-en uit-vijf tien, landen byeen. HEENVLIET Een geweldige klap vergezelde maandagmorgen om streeks half tien de botsing, waarby op hei kruispunt Groene Kruisweg Stationsweg te Heenvliet de auto be stuurd' door de 55-jarige gemeente secretaris van Heenvliet de heer Van Herpen gegrepen werd door een in halende tankauto. Komende vanuit de richting Brieile wilde de heer Van H. linksaf Heen- vliets Stationsstraat in lijden op het moment, dat de 34-jarige I. B. uit Ooltgensplaat'met zijn zware tank wagen de voor hem rijdende perso nenauto wilde passeren. De ravage was enorm. De perso nenauto werd totaal vernield en slecht als door een wonder bleef de heer Van H. ongedeerd. De tankauto kwam onderaan de berm van de weg zwaar beschadigd tot stilstand. Beide wagens werden door een kmanwagen weggesleept. Door de rykspolitie wordt een onderzoek Ingesteld naai de schuldvraag. NIEDWENHOORN Zonder voorrang te verlenen aan het verkeer langs de Kanaalweg westzyde, reed maandagmorgen de 28-jarige C. B. Hocgenboom uit Geervliet met een vrachtwagen vanaf de Oostdijkbrug de Kanaalweg op. - Daarby botste met grote snelheid een personenauto, bestuurd door L, K. uit Dirksland tegen de vracht wagen op. De beide auto's werden zwaar beschadigd, persooniyke on gelukken deden zich niet voor. In de competitie E-poule 1 zijn gisteravond de volgende partyen ge speeld: LEV—De Waal: F. Roozendaal 53- 22 28 3 0.78 J. de Kruif 65 65 28 11 2.32 J. v. d. Have 58 58 27 12 2.14 J. v. d.Meijden 70 39 27 4 1.44 J. Poot 65 41 27 7 2.40 L. Hoffman 71 71 27 10 2.6G J. v. Gielen 80 70 30 12 2.33 F. Dessens 80 80 30 10 2.66 In poule 2 werden, gespeeld de par tijen DKCDGL, waarvan de uit slagen zijn G. Michels 71 66 A. de Neef 74 74 G. Michels 78 40 C. Qualm 71 71 C. de Vormer 59 59 J. Hoogenwerf 65 52 C. de Vormer 68 65 W. Tempelaar 50 50 22 22 28 28 24 24 30 30 10 16 10 10 9 12 8 5 3.— 326 1.42 2.44 2.45 2.16 2.16 1.66 Damclub „Schiedam" speelde voor de competitie le klas tegen VDV 3 uit VJaardingen.De Schiedammers wonnen met 15—5. De persooniyke uitslagen luiden: J. VrijlandD. Mast 2—0: J de Wilde—P. Buddingh 11; D. v. d. SpekJ. v. Vliet 20; L. VrijlandG. Janssen 20; J. WesterveldG. Vos 20;. A. V- Ot- terlooC. F. Heykoop 11; H. Se- meyn—C. Tichelaar 20; C. Sleeu- venhoekS. M. Koiwer.2—0: A. Ris- seeuwA. G. J. Vliet 11; G. Baat- sen—P. 'Haddeman 02. Uitslag: 155 77 Het Koninklijk Schiedams Man nenkoor .Orpheus" geeft vanavond een concert In de Grote Kerk, waar bij Jacq. P. Bekkers op het orgel de samenzang zal begeleiden. Op het programma staan onder meer „Te Deutn Laudamus" van Hub. Cuypers, .Klingendes Jahr" van prof. Otto Siegi en de Altrhap- sodie van Joh. Brahms. Aan „Klin gendes Jahr" werkt Aukje Karse- meyer-De Jong mee, aan de Alt- rhapsodie de alt Catharina Hessels. HELLEVOETSLUIS Door nog niet opgeloste oorzaak reed maan dagavond omstreeks half zes de heer W. A. Verploegen uit Nieuw-Helvoet met een Cpel-karavaan tegen een lichtmast aan de Glacis op. De zware lichtmast werd omver gereden. De auto werd zwaar aan de voorzy'de beschadigd. De heer Ver- ploegen en de naast hem zittende heer J. W. M. uit Brieile werden ernstig gewond en moesten beiden na te zijn behandeld per ambulance naar huis .worden vervoerd. Onder grote belangstelling de deelnemers zaten tot in de kleedlo kalen, van het sportpark ,3oehoek" hield gisteravond SFC haai' tradi tionele kaartavond. De sfeer was er Weer bijzonder goed en tot midder nacht bleef men bijeen. SFC verwacht binnenkort verster king te ki-ygcn van de linksbuiten van Excelsior '20. Van Buytenen. Als deze speler nog dit seizoen voor SFC kan Uitkomen, zal dat wellicht nog enige invloed hebben-op de strijd om de bovenste plaats. Jaudon. la 24 an de decembro. La klubvespero pro la festotagoj ne oka- zos. Post la novjaro nl certe renkontos unu le alian prosperan 1960. •"-Te bevragen aan .het hoofdbureau van politie te Schiedamtussen.- 9-12.30uur en 2-6uur: 1 paar heren handschoenen; tas met inhoud; post Buitenhavenweg; groentekist met appelen; autostep. Te bevragen by de vinders: auto- step, Nieuwenhuizen, Dr. Wibaut- plein 65; halsketting en broche, "A. Garnaal, v. Dyckstraat 12 b; zadel- dekje, J.W.Blanken, B.K. Laan255b; uniformpet, J. Staal, Schie. 116; da mestasje met inhoud, C. W. v.d.Lin- gen, Potgieterstraat26a, Rotterdam;, aktentas met inhoud, v. d. Berg, van Leeuwenhoeckstraat 55; schoudertas. M. Groenheide, Strijensestraat- 9; rozenkrans, H. Grete,Tollenstraat 31 a; sigaretenaansteker in étui, J. v. d. Water, Boylestraat 28 b; ring met 'sleutels, M. Gokke, Goeman Bor- gesiusstraat 57: ring met sleutels. Brusse. Stephensonstraat 18; 1 paar glacé herenhandschoenen, H. J. Veer-, kamp, Lorentzlaan 19 a: herenhand schoen (r.>, E. Molenaar, D. van Wasenaarstraat 35b. Advertenties GEVRAAGD; Aanmelden: KV. MACHINEFABRIEK SCHIEDAM, Mariastraat 15 Schiedam 21 december: Engels pond 10.54;— 10,555,'Amei-ik. dollar 3.76K.—3.17A, Franse frank 76.77J—76.875, Belgische frank 7,5357,54i, Zwitserse frank 87,35487,405, Zweedse kroon 72,784— 72,83-1, Duitse mark 90.40—90,45, Deense kroon 54,611—54,66) Noorse kroon 52,741—53,79). Canada 3,961— 3.96 vi, Italiaanse lire 60,741—60,79), Oostenrijkse schilling 14,53—14,54. (Van een onzer verslaggevers) het ook al weer? Bij dat zoeken rijdt hij slingerend, trekt de aandacht van ■RfmrAcenf-atip Dat duretwee agenten, aanhouding, drank- Represeittaue uwi lucht_ met bloedbelopen ogen. vlotte woord valt nogal eens vn ae bekentenis;,jk weet dat ik helemaal straf zaal als iemand na een fuifje fCut üetl, maar wees nou sportief met een stuk in zijn kraag is jongens, maak me niet kapotf" gaan rijden. Belangrijke relaties ontmoet, rondjes gegeven, van de ene bar naar de andere, tot be sluit naar een dancing. Niet voor z'n plezier, welnee, voor de zaak, voor de representatie! Nu komt de vraag aan de orde, hoe zijn superieuren tegenover de zaak staan. Deze topfunctionaris van de buitendienst is in her be- Ifuxg van die twee belangrijke re laties op stap geweest. Represen tatief Dienst! uw vrouw een maand naar de Rivièra om op verhaal te komen. En maak u geen zorgen over de intrekking van het rijbewijs. Zolang u zelf niet mag ryden. stelt, het bedrijf u een auto met chauffeur ter beschikking". Misschien gaat het zo wel eens, hoe wel... In dit geval Is het anders ge gaan. De raadsman heeit een brief gekregen van het hoofd van de bui tendienst. „Zeer tot onze.spUt zullen wy de heer X Uit de buitendienst moeten nemen en hem een kantoorfunctie moeten geven als zyn rijbewijs wordt ingetrokken. De mobiliteit van onze directe medewerkers is nu eonmaal nodig". Teruggeplaatst „Met andere woorden: mijn cliënt wordt teruggeplaatst tot kantoorklerk als hij nier meer kan - rijden", ver klaart de verdediger. Het vonnis is een week gevangenis- De officier van Justitie vindt het dat we de gevolgen zoveel mogeiyk straf (,,'t Is de eerste keer en u hebt ernstig en eist veertien dagen ge- zullen verzachten.'t Was voor de re- althans geen brokken gemaakt"), en Niet eten wei drinken, eerst invangenisstraf en een jaar ontzetting presentatie, daar houden we reke- zes maanden ontzeggtagv cafees na middernacht in bars, ver- - uit de rijbevoegdheid. ning mee. U zult wel een week moe- Weg topfunctie, weg representatie, volgens OD zoek naar een nieuwe „Dat is een enorme klap voor mij," ten zitten, maar als u weer vrü bent, Het hoofd van de buitendienst kan dancing pas geopend, maar waar is-, zegt de verdachte. mag u op kosten van de zaak met zijn handen m onschuld wassen. WU hebben plaats voor een Leeftijd 38 jaar. Enige kantoorervaring gewenst. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties te richten aan ons adres: Broersvest 56—61, Schiedam. ïKWrt it±Srj(>e£lS Maandagmorgen stond voor de f Rotterdamse politierechter een nog. f vrij jonge man, moeizaam opgeklom- men tot topfunctionaris in de bui- tendienst van een groot -.bedrijf, naai de raadsman vertelt, 's Avonds twee goede relaties tegen het lijf gelopen, die behoefte hadden aan- een, ver zetje. Wat doé je dan? Je vrouw op bellen: „Kind, t spijt me erg, maar ik kom vermoedeiyk erg laat -thuis. Ik, moet. met twee relaties op stap. Representatie!" De „jongens" verklaren als ge tuige, dat meneer in kennelijke staat verkeerde. Bloedproef: 1,80, een hoog millage. Men zou zich kunnen voorstellen, dat de directie tegen hem zegt: „Jammer, dat het zo gelopen is. U hebt. pech gehad, maar dat kan dc beste overkomen, 't Spreekt vanzelf, dat we de gevolgen zoveel mogeiyk vraagt ten behoeve van één van haar handelsafdelingen die voornamelijk zaJ worden belast met de behandeling van orders. Zij, die in het bezit zijn van een Mulo diploma of een gelijkwaardige opleiding hebben genoten, genieten de voorkeur. Leeftijd tot 23 jaar. Brieven onder no. 244 te richten aan de af deling Algemene Personeelszaken, Postbus 6Ö0S, te Rotterdam. Het maken van telefonische afspraken is mogelijk onder no. 35180. toestel 86.

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1