Middenstand behaalde in 6 jaar ,zeer aanzienlijke' 1 inkomensstij ging 1 m Haagse heeft 2 glazenwasser een recht op schadeloosstelling Drie doden bij twee botsingen Weer arrestaties op walletjes késte rookworst Dr. Boon naar Curacao Ontevreden over behandeling overtreders Prof. De Quay bij Herter Weer rechters ontslagen om zaak-Sawade Militair kabinet in Algerië met een rijmpje Gouden medaille voor C. Kolff Links CHEFAROX -fömw HET VRIJE VOLK DINSDAG 22 DECEMBER 1959 PAGINA 3 RANDBEDRIJF GROTERE BEDRIJVEN ZELFBEDIENING SAMENWERKING G E E FT KWALITEIT GEEFT Cl 15 p§§h belegdals sandwiches een fijne feestschotel! Oók ZOUTARM overal verkrijgbaar Maagklachten? v*V{v i Advertentie LM. CARACAS (AP) De Nederlandse ambassadeur in de Venezalaanse hoofdstad, dr. H, N. Boon, is zon dag van zijn standplaats, Caraeas, naar Curasao gevlogen om overleg te plegen over het diplomatieke ge schil tussen Venezuela en de Antil len. Het geschil vloeit voort uit het strooien van anti-Venezolaanse pam fletten boven Curacao door twee Cu banen die met een vliegtuigje uit de VS waren gekomen. De Cubanen zijn teruggezonden na hun berech ting en hiertegen had Venezuela bezwaren. (Van een onzer verslaggevers) 'Aan Camelis Kalf}, die sijn geest kracht, zijn gaven en zijn tijd over- vloedig schonk aan het levensdoel dat hij vond in de bevordering var de luchtvaart.' Zo luidt de inscriptie in de gouden Generaal Snijders medaille, die maandagmiddag in een ■plechtige bijeenkomst in de Rolzaai van het Haagse Binnenhof is uitge reikt aan de voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, de man met nas vele andere functies in de Neder landse luchtvaart, de Rotterdammei C.KOW. De uitreiking geschiedde door de voorzitter van de Stichting Gene raal Snijders-fonds. dr. ir. M. H. Damme. De gouden medaille wordt elke drie jaar uitgereikt aan degene, die zich m die periode het meest ver dienstelijk heeft gemaakt voor de Nederlandse luchtvaart. De eerste die in 1932 de me daille kreeg was generaal C. J. Snij ders zelf, wiens nagedachtenis gis termiddag tijdens de bijeenkomst werd gehuldigd. Daarna is de me daille nog toegekend aan dr. A. Ples- man, dr, ir. M. H. Damme zelf, prins Bernhard, luitenant-generaal I. Aler en drie jaar geleden postuum aan Gerrit Sonderman. Dr. ir. Damme heette gistermiddag in het bijzonder welkom de dames Snijders. Plesman en Sonderman en voorts kon hij welkom heten vele tientallen vooraanstaande figuren uit de Nederlandse militaire en burger luchtvaart, van de sportvliegerij, enz. De burgemeester van Rotterdam, mr. Van Walsum. woonde de uitreiking van de medaille aan zijn stadgenoot bij. De heer Kolff is meer dan dertig jaar voorzitter geweest van de Rot terdamse Aero Club. heeft een be langrijk aandeel gehad in de groei van de KNVvL, in de totstand koming van de Rotterdamse lucht haven, is voorzitter geweest van de PAI en heeft zeer veel biigedrasren tot de totstandkoming van de Na tionale LuchtvaaTtschool. In zijn dankwoord wees de heer Kolff op de grote taak die de KNVvX, heeft om de jeugd van nu luchtvaart-gezindheid bii te brengen opdat Nederland ook "in de venr toekomst in de luchtvaart een be- laneriik aandeel zal kunnen blijver houden. (Van onze sociaaal-economische redactie) De middenstand heeft in de afgelopen zes, zeven jaar een zeer aanzienlijke inkomensstijging hebaald. Het gemiddelde on- dernemersinkomen uit het midden- en kleinbedrijf is van 1952 tot 1958 naar schatting met zeker 75 percent gestegen. Dat is meer dan de stijging van het nationale inkomen, dat 70 percent bedroeg. Het aandeel van de individuele middenstandsonder nemer in de toeneming van de welvaart is groot geweest. Aldus concludeert staatssecretaris dr. G. M. J. Veldkamp in zijn vandaag verschenen tweede middenstandsnota. (Ter ver gelijking: in dezelfde periode zijn de nominale lonen in de in dustrie met ongeveer 55 percent gestegen. Red. HW.) De grotere middenstandsinkomens z(jn te danken aan de gestegen al gemene koopkracht en aan het feit, dat de stijging van het aantal tnld- denstandsbedrijven in de afgelopen jaren vrij sterk is achtergebleven bij de groei der bevolking. Van 1952 tot 1958 steeg de bevolkingsomvang met S percent, steeg het aantal verkoop plaatsen in midden- en kleinbedrijf met slechts 4,5 percent en gaf het aantal vestigingen in het ambacht zelfs een daling te zien. Deze bedroeg in de voedselvoorzieningsambachten (bakkers, slagers) zelfs bijna. 9 pet. Met andere woorden: per bedrijf kon een grotere omzet worden behaald. In de nieuwe middenstandsnota wordt geen nieuw beleid aangekon digd. De staatssecretaris is van me ning, dat het specifieke midden- standsbeleid nu wel zo ongeveer een „afronding" heeft gevonden, al is er uiteraard nog wei "t een en ander te doen (vestigingsregelingen, regeling voor huurders van bedrijfspanden). Maar het zwaartepunt van het middenstandsbeleid zal nu toch vooral daarin moeten liggen, dat men bij de behandeling van het algemene beleid op allerlei gebied (belastingen, produktiviteit,, sociale zekerheid, on derwijs) zoveel mogelijk rekening houdt met het eigen karakter van het midden- en kleinbedrijf. Uit een enquête, die bij allerlei middenstandsorganisaties is gehou den is ook wel gebleken, dat er niet veel aandrang bestaat tot het in voe ren van nieuwe specifieke maatrege len op middenstandsgebied. Wel kondigt de staatssecretaris aan, dat aan een aantal bij de midden stand nog levende wensen op belas tinggebied nog aandacht zal worden geschonken in het kader van het fis cale beleid. En voor zover er voorts bij de middenstand nog specifieke wensen leven, wil de staatssecretaris eerst zorgvuldig nagaan, of hier niet meer een taak ligt voor de organen van de PBO dan voor de centrale overheid. De staatssecretaris wil trouwens in het algemeen zoveel mogelijk het nemen van maatrege len en het uitvoeren van taken overlaten of overdragen aan de PBO-organen. De meest belangwekkende passages in de middenstandsnota zijn gewijd aan de snelle ingrijpende structuur veranderingen. die zich in de afgelo pen jaren hebben voorgedaan. Het aantal randbedrijven (midden standszaakjes,. die geen volledig in komen opleveren) is sterk terugge lopen. In de detailhandel van 69 tot 47 percent van het aantal vestigin gen, resp. in 3952 en 1958. In het am bacht van 55 tot 45 percent. Een groot aantal randbedrijfjes is opge heven. Bij de beoordeling van het randbedrijf dient er overigens reke ning mee te worden gehouden dat vele eigenaars van deze bedrijfjes naast het bedrijf andere inkomstenbronnen hebben. Opmerkelijk is de snelle stijging van de omvang van het midden- standsbedi'jjf. Het aantai midden- standsbedrpven met betaald perso neel steeg van 17 percent van het totaal in 1952 tot 26 percent in 1958. In dezelfde tijd steeg het aantal ver koopplaatsen van filiaalondernemin gen met 70 percent. Zeer snel is ook het aantal zelf bedieningszaken. gestegen. By bena dering kan worden gezegd, dat het aantal elke twee jaren verdubbelde. Eind 1959 waren er alleen al in de levensmiddelensector meer dan 1300, tweederde van dit aantal was in mid- denstandshanden. Toch is de middenstand juist op dit gebied achtergebleven bij het grootbedrijf, want de middenstand maakt méér dan tweederde uit van het totaal aantal detail vestigingen. De ontwikkeling van de parallellisatie (verkopen van artikelen uit verschil lende branches in één zaak) stelt bijzondere eisen aan het vestigings beleid, zegt de staatssecretaris, zon der deze gedachte verder uit te wer ken. Zeer sterk zijn ook allerlei vormen van samenwerking gegroeid. Het vrij willig filiaalbedrijf heeft in de levens middelensector een enorme vlucht genomen, de inkoopvereniging vooral m de textielbranche. De staatssecretaris wil er vooral naar streven dat midden- er. klein bedrijf enerzijds en grootbedrijf an derzijds gelijke kansen krijgen. In. nieuwe steden en stadswijken zal dit met name alleen kunnen, wanneer een aantal strategische pun ten daar tijdig voor de middenstand wordt bezet. Een bijdrage daartoe zal volgens de staatssecretaris kunnen worden geleverd door de oprichting van een maatschappij tot aankoop en exploitatie van de daarvoor in aanmerking komende gronden en be drijfspanden. Een van de grootste problemen voor de toekomst wordt het vinden van voldoende opvolgers voor de thans zittende middenstanders. Kin deren van middenstanders geven de voorkeur aan 'n andere werkkring vaak als gevolg van het psychologi sche klimaat dat de middenstand zelf heeft geschapen. Volgens de staatssecretaris zal ver betering van het bezitsvormingskli maat ertoe kunnen bijdragen, dat meer mensen genoeg kapitaal hebben, om zich in een middenstandsbedrljf in te kopen. Daarnaast 'moet er een bereidheid ontstaan bij de uittredende onder nemer om zijn in het bedrijf gesto ken kapitaal voor kortere of langere tijd daar te laten. Ten slotte zegt dr. Veldkamp, dat hij het van bijzondere betekenis zou achten, als er m het middenstands organisatieleven een veel grotere ma te van samenwerking sou ontstaan hij denkt daarbij met name aan een meer permanente samenwerking (een soort algemeen orgaan voor de middenstand) tussen de publiekrech telijke en privaatrechtelijke organi saties en andere op het terrein van de middenstand werkende instellin gen. Daardoor zou de basis kunnen worden gevonden voor een vereen voudiging van het thans bestaande ingewikkelde net van onderlinge re laties, zo merkte hij op. (Van onze sociaal-economische redactie) Staatssecretaris Veldkamp is niet te spreken over de wijze, waarop de rechters de bedrijven, die de bepa lingen van de uitverkopenwet trach ten te omzeilen door zg. voor-aan biedingen vóór de eigenlijke uitver koop, behandelen. „De overtredingen worden meestal door middel van gerechtelijke schik kingen afgedaan, waarbij de bedra gen die worden opgelegd veelal laag zijn in verhouding tot het voordeel dat door de aankondiging werd ver kregen," zo merkt hu op. Het hoofdbedrijfschap detailhandel heeft het uitverkoop-probleem nu m onderzoek. (Vervolg van pagina 1) Onder andere uitgaven verstnod prof. De Quay als voorbeelden verbe tering van het onderwijs, waterstaat kundige werken als het Deitapian, werken aan de Lauwerszee en uit breiding van het wegen- en kanalen- net. Het is volgens de Nederlandse regering onmogelijk voor een sector- verdediging toezeggingen te doen, terwij! de kosten voor andere secto ren nog niet bekend zijn. Als door de ministers m de NAVO- vergadenng van vorige week te Parijs is gezegd, dat het geld voor de ge zamenlijke verdediging op tafel ligt, dan wilde dit volgens prof. De Quay alleen mear zeggen, dat de wil om dat te doen aanwezig is. Of het kén, aldus de ministerpresident, is een andere zaak. ook andere landen hou den zich met aan hun NAVO-ver- plichtingen. Advertentie I.M. rmrjj 15.50 V. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, tliter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Toch zal, aangezien er in ieder ge. val iets moet gebeuren in de WD het nieuwe programma van de PvdA zijn invloed niet geheel kunnen mis- sen. Als de VVD daardoor naar links moet, dan steunt het de links-libera len die daar nog zijn en immers niets anders willen dan een linkse koers volgen. Er is hieraan echter één maar verbonden die misschien een nog veel meer directe invloed van dat beginselprogram betekent. Iedere links-liberaal zal ivoorzover hij in (je WD georganiseerd is) dienen na te gaan of de beginselen van de PvdA, zoals die nu zijn, niet veel meer met zijn eigen opvattingen overeenkomen dan die van de partij welke tot dus verre slechts aansluitingsmogclijk- heden voor hem bood. Dit een artikel, getekend met D. in Libertas, orgaan van de federatie van Liberale Studen ten Verenigingen in Nederland, van december 1954. KIEL (AP) Opnieuw zijn in Kléi twee rechters van hun post ontheven omdat zij op de hoogte waren van de ware identiteit van prof. Werner Heide, de man van de moorden op geesteszieken en invaliden tijdens het nazibewind. De president van de rechtbank was reeds eerder om de zelfde reden geschorst. Tegen alle drie zijn disciplinaire maatregelen m voorbereiding, Helde had de naam Sa wade aangenomen. Dc Haagse glazenwasser, die door een persoonsverwisseling ruim een week ten onrechte gedetineerd is ge weest, kan geen aanspraak maken op Advertentie 'LM. Advertentie I.M. voor blijven de verbetering Vormt een genezende !»g op de mazgwand Qp de provinciale Noordweg te Wateringen zijn gistermiddag de 21-jarige C. 3. Mooiman en zijn 63- jarigc moeder, mevrouw M. O. Mooi man b(j een botsing op slag gedood. In volle vaart reed de door de heer Mooiman bestuurde auto op een stil staande vrachtauto, waarop men bezig was bermvuil te laden. Waarschijnlijk door de lage zon nestand verblind, heeft de bestuurder de vrachtwagen, die niet was voor zien van de voorgeschreven rode vlag, te laat of in het geheel niet opgemerkt. Vannacht óm twee uur zijn op Rijksweg 16 aan de Dordtse kant van de Moerdijkbrug twee auto's op el kaar gebotst. Een jonge Griekse vrouw werd hierbij op slag gedood. De auto, waarin het slachtoffer zat, kwam uit Rotterdam en werd be stuurd door de man van het slacht offer, de 25-jarige Griek K. Casparis uit Rotterdam. De man moest gewond naar het Diaeonessenhuis in Dor drecht vervoerd worden. Twee andere Grieken die in de auto zaten, werden, naar het gemeen teziekenhuis in Dordrecht overge bracht. De bestuurder van de andere auto, die uit Brabant kwam en op -Zï 3P *P33J tJiatiSsi'. spjsaiiJaA ap jarige Haagse handelsreiziger J. Ble ker, werd met een zware hersen schudding en een knie- en heup- fractuur naar het Dordtse gemeente ziekenhuis vervoerd. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De zestigjarige Oirschotse dieren arts F. J. M. Roelvmk is maandag ochtend om tien minuten voor twaalf op de nieuwe betonweg tussen Best en Oirschot het slachtoffer geworden van een auto-ongeluk. Hij kwam om het leven toen hij met zijn personen auto in volle vaart in botsing kwam met een Duitse vrachtauto met aan hangwagen. De driejarige Antje de Vos uit Oosterwolde is maandagmorgen vlak bij de ouderlijke woning in de Stationsstraat door een vrachtauto overreden toen zij met een autoped plotseling achter een stilstaande autobus de weg overstak. Op weg naar het ziekenhuis is het meisje overleden. (Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse zedenpolitie beeft in de strijd tegen de bordeelhouders op de wallen drie nieuwe arrestaties verricht: de eigenares van het geheel vernieuwde perceel O.Z. Achter burgwal no. 3, de 58-jarige M. A. P.( en haar beide huurders, het echtpaar A. M. S. en F. H. S.K., respectievelijk 31 en 35 iaar. In een fabriek in Liverpool zijn maandagochtend twee arbeiders van een nachtploeg dood aangetroffen en twee anderen bewusteloos. Zij had den 's nachts gewerkt aan de ver bouwing van de verwarmingsmstal- laties cn zijn daarbij vermoedelijk door kolendamp vergiftigd. M. A. P., bijgenaamd Dolle Greet, had het pand voor ƒ300,- per week aan S. en zijn vrouw verhuurd. De vrouw moest dit bedrag dus per week opbrengen, waartoe zij zelf samen met een ander meisje 'werkte*. De drie arrestaties werden maan dag verricht. M. A. P. en S. werden "s morgens opgehaald en 's middags kon ook de 's morgens niet aanwezige mevrouw S.K. worden aangehouden Dat de wallen de zaak ernstig ne men, blijkt wel uit het feit, dat de moeder van de reeds vorige week ge arresteerde R. d. V. haar huizen ge sloten heeft en de daar wonende vrouwen met vakantie heeft gestuurd. De drie nieuwe arrestanten zullen op grond van overtreding van het ar tikel 250 bis van het wetboek van strafrecht nog voor Kerstmis worden voorgeleid. Twee van de zes personen die vorige week door de zedenpolitie zijn aangehouden verdacht van het ge ven van rendez-vouz zijn nu vrijge laten. Vrijdagavond was Roosje van *tH. in haar huis teruggekomen en zater dagmiddag kwam ook de vrouw van •K. thuis. De overige vier gelegenheidgevers zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht, waar zij wachten op hun voorgeleiding voor de rechtbank. In de actie van de politie tegen de indecente kleding van de vrouwen langs de wallen zijn zes processen- verbaal opgemaakt. Dat was voldoen de om de collega's te bewegen iets minder zomers in hun voorkamertjes te gaan zitten en wat voorzichtiger te zijn met de-uitstalling. doch van volledige schadeloosstelling, aiieen on eentegemoetkoming de geleden schade. Dit heeft de minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, geantwoord op schr.ftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid mr. \V. Aantjes (a.r.). De Haagse arrondissementsrecht bank had indertijd clc glazenwasser een vergoeding van j 750,— toege kend als tegemoetkoming voor de gel delijk geleden schade, o.m. omdat de immateriële schade niet voor een te gemoetkoming m aanmerking kan komen. In hoger beroep werd dit be drag teruggebracht op ƒ500, De heer Aantjes had hierop ge vraagd of de minister niet van oor deel was, dat de glazenwasser niet slechts een tegemoetkoming in de door hem geleden schade moest ont vangen, doch een volledige vergoe ding. Voorts een vergoeding over de aan de voorlopige hechtenis voorafgaande inverzekeringstelling, vergoeding van de immateriële schade en ten slotte vergoeding van de kosten van rechts kundige bijstand. De minister antwoordde hierop onder meer, dat de wet niet belet, dat een volledige vergoeding van de werkelijke schade wordt toege kend en dat hieronder ook de kos ten voor rechtskundige bijstand kunnen, worden begrepen voor zover deze in voldoende rechtstreeks ver band staan met de ondergane voor lopige hechtenis. Voor wat betreft de vergoeding van de immateriële schade meent de minister, dat zelfs wanneer de wet daartoe uitdrukkelijk de mogelijkheid zou bieden, er door het ontbreken van een enigszins exacte maatstaf voor de berekening ervan, de prak tijk vermoedelijk niet ver van de hui dige zou afwijken. CAIRO (Reuter) De Algerijnse opstandelingen hebben besloten een „militair kabinet" in Algeië zelf te stationeren. Het zal onder leiding staan van Kerim Kelkacem, vice- premier van de revering in balling schap. Het Sofl'jet-persljureau Tass heeft gemeld dat de internationale commissie voor samenwerking van journalisten heeft aangedrongen op het houden van een wereldbijeen komst van journalisten in de herfst in een Europese hoofdstad. Moet u boren! Vijfhonderd van de meest gisse jongens van Europa ko men volgend jaar april naar Noordwijk aan Zee voor het internationaal congres van hotelportiers. De congressisten komen uit dertien landen en wij hebben amper vijf dagen gelegenheid, ons voor vijfhon derd paar meedogenloze prik- ogen van onze allerbeste kant te laten zien. Onderschat ze niet, deze door de wol geverfde jongens met de gouden sleutels, die onze toeristische reputatie van ach ter hun opgeruimde balies in Ankara. Zurich, Rome of Oslo kunnen maken of breken. De hotellerie, het bedrijfsle ven, de VVV's. de KLM en ook de Sabena hebben al groot alarm geslagen. De directies van het niet kinderachtige Huis ter Duin in Noordwijk aan Zee en van de evenmin arme tierige N.V. Nederlandse Ver enigde Hotels bieden gratis huisvesting. De Sabena brengt met haar helikoptervloot de bestuursleden van de vertegen woordigende landen van Brus sel naar het Noordwijkse strand, waar een speciale ploeg van onze hoffelijkste douwiiers en Koninklijke Marechaussee knapen de gasten opwacht na dat ze een erehaag van frisge- poetste chasseurs en betove rende meisjes in nationale kle derdracht hebben gepasseerd- Gemeentebesturen, indus trieën, Waterstaat en VW's staan te trappelen om de oren en de ogen van de uitgaande wereld te laten zien wat Ne derland aan toeristen te bie den heeft. De Nederlandse afdeling van 'De Gouden Sleutels', die als gastvrouw optreedt, wéét dat haar taak zwaar zal zijn. Want deze congresgangers, die van alle (internationale) markten thuis zijn en waarachtig wel van wanten weten, mogen voor alles geen knollen voor citroe nen worden verkocht. 'Nog maar al te vaak denken de mensen bij het woord 'hotel portier' alleen maar aan een grote gouden pet en een draai deur,' zegt de heer A. A. C. Rodrigues van Huis ter Duin en voorzitter van het congresco mité, mismoedig. De werkelijkheid ingewij den weten dat al lang ligt geheel anders. De portier van een groot en voornaam hotel (en 2500 van hen vormen de leden van de Internationale vereniging) is een discrete fi guur achter een indrukwekken de balie, die over een benij denswaardige kennis en over een nog veel benijdenswaardi ger kring van relaties beschikt. Dat Nederland voor de eerste keer dit keurkorps van inter nationale hotelportiers gaat ontvangen, huisvesten en rondleiden, is een gebeurtenis die haar stempel op onze natio nale economie kan drukken. 'Ik heb 's een collega van een groot hotel in Wenen gespro ken, die tegen me zei: Holland, ia dat niet waar Amsterdam ligt? Kijk, dat afschuwelijke misverstand gaan wij op dit congres uit de weg ruimen, zei de heer J. Kilkens van het (Amsterdamse) Doelenhotel en penningmeester van de natio nale afdeling. 'Goed, we hébben klompen, we hébben kaas en we hébben tulpen. Maar we hebben ook Deltawerken, een Afsluitdijk en een Hoge Veluwe. We hebben een onuitputtelijk reservoir van attracties voor toeristen en wa,jz;uilen het ze laten zien.' Een van de leden die ama teur-cineast ls, gaat een ge luidsfilm maken over Neder land en zijn bezienswaardighe den. Elk deelnemend land krijgt een kopie van deze film mee naar huis. Anderen ma ken van het programma een boekwerk van tachtig pagina's ('De Sleutel van Holland') dat elke congressist in z'n handen gedrukt krijgt. Geen enkele Europese hotelportier van standing kan na dit spectacu laire congres in Noordwijk aan Zee nog volhouden, dat hij van Nederland toeten noch blazen weet. Het programma zit tot berstens toe vol. Maar, zegt de heer Rodrigues, suggesties van wie dan ook worden steeds dankbaar geaccepteerd en be studeerd. Het Amsterdamse telefoonnummer 716579 ver welkomt elk serieus bedoeld initiatief om het de buiten landse gasten van april '60 naar hun zin (en dus ook: naar onze zin) te maken. 'Dit congres, zegt de beer Kilkens. 'moet rieken naar pro paganda voor Nederland. Wat zeg ik: rieken? Het zal er naar stinken!' Elseviers Weekblad heeft aan een groot aan tal schrijvers en literai re critici de vraag voor gelegd: Van welk boek hebt u dit jaar het meest genoten? Antwoordde de in Amerika wonende Belg Mamix Gijsen: 'Van bet telefoonboek, waarin Antwerpen en Brussel voorko men. Daarin staan bij de na men en nummers van de abon nees de adressen. Als men uit de Verenigde Staten komt, is men daarmee uiterst gelukkig. Antwoordde de schrijver van onder meer 'Lijmen-Het Been' en 'Kaas', Willem Elschot: 'Na herlezing: Lijmen-Het Been. En Kaas.' Ten slotte, kende u deze al? Vraag: Wat is de grootst denkbare tegen stelling in het variété? Antwoord: Ruggespraak hou den met ëen buikspreker. WILLY LEVIE 4

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 2