Joyrider die auto ramde nu gepakt 7 Felle woorden in i ia c h l v e r ga de r ing Soldaten afgedwaald van liun onderdeel bij oefening in Drente Gewonde man had wèl in WG opgenomen kunnen worden Montgomery,Elsevier en ik «IJS et Dronkeman tracht bij dochter voet te breken Verolme wil 20% van de bouwkosten dragen At zeventien ONDERHANDELINGEN LANDINGSRECHTEN KLM IN HET SLOP Door afdruk van aparte sclioen Wat 'n vondst! Samkalden wil verduidelijking stakingsrecht Militaire detentie gevorderd N.V. Het Parool opgericht P.G. verwerpt cassatieberoep in smeitzaak Vrouwdoodtmet hamer oude man Beatrix ook naar Oostenrijk Echte winnaar polioloterij meldt zich VAN NELLE's Afternoon theebuiltjes 98 ct Gedrang op perron: 31 doden door dr. J. J. Biiiskes Pr^miaging, In eigen doel JANUARI 1960 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Door de afdruk van een aparte en weinig verkochte schoen heeft de Rotterdamse politie de joyrider kunnen arresteren, die in de nacht van zaterdag op zondag een dodelijk ongeluk veroorzaakte op de 's-Gravendijkwal. In de vrachtauto, die het „lelijk eendje" van de 21-jarige Dordtenaar Arie van Hoogen had geramd, vond de politie behalve enige vingerafdrukken, een verse afdruk van een bij zonder soort schoen, die in slechts enkele zaken te Rotterdam wordt verkocht. ütfcite Superpassagiersschepen Met één Van Nelle's groot formaat theebuiltje zet u 'n héle pot krach- tige „Afternoon" thee voor oog geen vijf cent* In 'n paar minuten bent u er klaar mee. Zó gemakkelijk, zo modern proper. Geurige, krachtige „Afternoon* thee van "Van Nelle, die overal in Nedetlaad zo sin trek* is! Op stap geiveest rontgomery is eind 1959 in Zuid-Afrika ge weest. Elsevier heeft hem blijkbaar om een artikel ge vraagd. Twee januari werd het gepubliceerd: 'Een oor deel over de apartheids politiek'. V (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse scheepsbouwer Verolme is bereid twintig percent van de bouwkosten van de super- passagiersschepen te dragen. De bouwkosten bedragen naar zijn schatting ongeveer vierhonderd miljoen gulden per schip. Hij heeft dit gisteren tijdens een persconferentie in New York ver klaard. De heer Verolme deelde ook mee, dat hy zeer geestdriftig is voor een plan (van mr. Edgar Detwiler) om twee superschepen te bouwen, die achtduizend passagiers over de At lantische Oceaan kunnen vervoeren. Binnen drie tot vier maanden zal hy de beslissing nemen, zo verklaarde de heer Verolme. Advertentie IJM Een hoofdinspecteur en enige re chercheurs gingen deze zaken af en In één ervan hoorde men, dat daar zaterdagmiddag een paar van de aparte schoenen was verkocht. Men slaagde erin de koper op te sporen. Het was de 19-jarige stukadoor G. A. P., die dinsdagavond om half tien In zijn woning te Rotterdam-Over- schie werd gearresteerd. Hy werd naar het hoofdbureau aan het Haag- seveer gebracht, waar by spoedig de aanrijding op de 's-Gravendijkwal toegaf. P. was zaterdagavond met een aantal vrienden op stap geweest. Met die vrienden reed hij om een uur of vier in een taxi naar Rot terdam-Zuid, waar men uiteen ging. „Ik kom wel thuis," zei P., „ik pik wel een bromfietsje o£ zo." In de Van Eversdjjckstraat zag hij de rode Borgward-vrachtauto van de groentehandelaar H. de Deken. Hy kon er vrij gemakkelijk mee weg rijden, omdat het contactsleuteltje nog in de wagen stak. mm ZEVENTIEN wordt de Zwol se vierling al. Het viertal ver jaart op zaterdag S februari. Van links naar rechts Riny, HanDorothee en Elly Kif- fers. (Vervolg van voorpagina) Voor Oost-Brabant heeft deze sta king weinig effect. Het betekent echter toch dat on geveer 900 personeelsleden binnen blijven. Hierdoor ligt het busvervoer in Midden- en West-Brabant, maar ook in de steden. Den Bosch, Breda en Tilburg volkomen stil. In deze drie plaatsen verzorgd de BBA ook de stadsautobusdiensten. De nachtvergadering, die in een der garagehallen van het bedrijf in Breda werd gehouden, werd door on geveer vierhonderd mensen bijge woond. Zij waren afkomstig uit Ber gen op Zoom, Breda, Den Bosch, Eindhoven, Roosendaal, Tilburg en Veghel. De aanwezigheid van de Bossche- Advertentie IM. Het Tweede-Kamerlid de heer Samkalden (arb.) heeft aan de niir nister van Justitie gevraagd of de Op de s-Gravendf]kwal raakte de minister nu het arrest van de (Van een onzer verslaggevers) 'Deze bèklaagden hebben alles nagelaten om contact op te nemen met hun onderdeel. Door hun schuld zijn zij vijf dagen afwezig ge weest.' Tot die conclusie kwam de advocaat-fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof, mr. J. Zaaier, in de zaken tegen de vijf solda ten, die in augustus tijdens een oefening in Drente van hun com pagnie afgedwaald zijn en vijf dagen rondgezworven hebben. stukadoor die eningszins onder drankinvloed was de macht over het stuur kwijt. De auto schoot over de afscheiding van beide rij banen naar iinks en ramde het deux-cheveautje. Direct na de bot sing nam P. de benen en ging naar huis. Pas maandag, toen hij naar zijn werk ging, hoorde hij, dat by de door hem veroorzaakte botsing een dode te betreuren viel. Hü durfde toen niet meer naar de politie te gaan. Hoge Raad van 15 januari ji. inza ke de boycot van de Panhonlib- scbepen de reeds meer dan een jaar bestaande spanning rondom het sta kingsrecht geenszins heeft kunnen opheffen het voornemen heeft de indiening te bevorderen van een wetsvoorstel, ten einde de betekenis van het stakingsrecht voor onze rechtsorde te verduidelijken en te versterken. Advertentie [JV4 BESCHERM UW KEEL MÉT ROTERSEPT! B. en W. van Amsterdam betreuren het, dat de in de nacht van 5 op 6 januari, jl. door zijn zoon met een mes neergestoken 55-jarige Amsterdammer B. G. niet terstond in het Wilhelmina Gasthuis is opgenomen, doch vandaar naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis is vervoerd. De advocaat-fiscaal vorderde tegen de 20-jarige H. Z. uit Rotterdam en de 21-jarige J. de J. uit Leeuwarden een militaire detentie van drie we ken. De soldaten B. M. S. uit Losser, P. F. M. W. uit Lichtenvoorde en T. v. d, B. uit Ede hoorden een militaire detentie van twee weken tegen zich vorderen. De Krijgsraad te Velde Oost in Arnhem heeft de vyf soldaten vry- gesproken. Voor het hof verschenen eerst Z. en De J., die het contact met hun compagnie hebben verloren doordat zij pijnlijke voeten hadden en het tempo niet meer konden volgen. Een majoor zou. ervoor zorgen dat zy opgehaald werden, maar toen hij verscheen waren de soldaten verdwe nen. Zy waren naar een boerderij ge gaan om wat te rusten en te eten. Ook later namen zij geen contact op met de politie of andere instan ties, want het betrof een geheime oefening. De advocaat-fiseaal nam het hun zeer kwalijk, dat zy op de derde dag toen zij lopend in Beilen wa ren gearriveerd, de gehele dag op een divan in een boerderij hadden gerust.'Zij geloofden het wel,' zo meende hij. (groot formaat) doos van 20 stuks „Door het overlijden van de pa tiënt zo kort na het vervoer naar het OLV," aldus antwoorden B. en W. het raadslid mevr. E. Muller-van West, die over deze kwestie schrif telijke vragen had ingediend, „wordt ten onrechte de indruk gewekt, dat de mogelijkheid tot opneming in het Wilhelmina Gasthuis in dit geval uitgesloten zou zijn geweest." Het college voegt hier nog aan toe, dat „geen aanleiding bestaat voor onzekerheid ten aanzien van de opnamemogeiykheid van ernstig ge wonden." In bet onderhavige geval Is de toe stand, waarin de door een ambu lancewagen van de GG en GD in het Wilhelmina Gasthuis binnenge brachte beer B. G. verkeerde, blijk baar onderschat. De man was om half één neerge stoken, werd eerst naar het WG vervoerd en vandaar naar het OLV, waar hij kort na aankomst (om streeks 3 uur 's nachts) overleed. B. en W. v~n Amsterdam antwoor den tlians bevestigend op de vraag of het hun bekend is, dat er in het WG geen plaats voor de patiënt bleek te zyn. „Bij het onderzoek van de bin nengebrachte gewonde liet zy'n toe stand zich niet zo aanzien, dat vervoer naar een ander ziekenhuis niet zou kunnen plaatsvinden," zegt het college. „Reeds eerder zijn aanwijzingen gegeven ten einde te bereiken, dat patiënten kunnen worden opgenomen in het ziekenhuis, waar eerste hulp wordt verleend, indien dat medisch noodzakelijk blijkt. Het is te betreu ren, dat in het onderhavige geval deze noodzaak niet aanwezig werd geacht." Volgens B. en W. moeten ongevals patiënten en andere gewonden door de GG en GD naar het snelst be reikbare ziekenhuis worden vervoerd. Daar moet de patiënt zo mogelijk worden opgenomen. De verpleger van de ambulance-auto is niet op de hoogte van de beschikbare plaats ruimte. Advertentie IM. ROTERSEPT BESCHERMT UW KEEL! De oprichting heeft plaats gevon den van de N.V. Het Parool, waarin door de Stichting Het Parool ls in gebracht het bedryf van het dagblad Het Parool. Het maatschappelyk kapitaal van de N.V. Het Parool bedraagt 6 mil joen, waarvan geplaatst en volgestort ƒ3 miljoen. Tot directeur van de n.v. is be noemd de heer W. van Norden. Com missarissen zijn de heren: prof. mr. P. Sanders, voorzitter,H. Korte jr., J. Meijer drs., ir. H. Vos en mr. J. C. S. Warendorf, allen leden van het bestuur van de Stichting Het Parool. Voorts telt het bestuur van de stich ting nog de volgende leden: S. J. Carmiggelt, F. J. Goedhart, W. van Norden drs., en prof. dr. L Sam kalden. 4 Tevens is opgericht de N.V. Rota tiedrukkerij linpres met een maat schappelijk kapitaal van 5 miljoen, waarvan geplaatst en volgestort f 1.170.000. Deze laatste n.v. is een dochteronderneming van de N.V. Het Parool, die alle aandelen bezit. Di recteur van de N.V, Rotatiedrukkerij Impres is de heer W. van. Norden. Commissarissen zyn prof. mr. P. San ders, H. Korte jr. en mr. J. C. S. Wa rendorf. In deze dochtermaatschappij zuilen te zijner tijd te stichten gebouw en technische bedrijf van het dagblad Het Parool worden onder gebracht. De andere drie beklaagden hebben het contact met hun onderdeel ver loren doordat een van hen een ver wonding aan een voet kreeg bij het overzwemmen, van de Drentsche Hoofdvaart. Een van de twee ande ren bleef achter om hem te verbinden en de derde, die ook zeer pijnlijke voeten had, sloot zich by hen aan. Na vijf dagen zijn zy naar hun. gar nizoen in Steenwyk teruggekeerd. De verdediger van deze beklaagden wees er nadrukkelijk op, dat de staf van het bataljon bij deze oefening een fout heeft gemaakt. Aan de sol daten is namelijk niet verteld waar zy zich moesten melden wanneer zij het contact met hun onderdeel ver loren. sententie op 9 februari. SEOEL (Reuter) Dinsdagnacht zyn 31 mensen om het leven geko men en 49 gewond, toen een menigte reizigers zich verdrong op een spoor wegstation in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel. De haastige reizigers wilden met alle geweld een trein halen die, aan de vooravond van het Chinese nieuw jaar, uit Seoel naar Mokpo, in Zuid- Korea, vertrok. Advertentie LM. Toen mijn boek over de apart heidspolitiek in Elsevier be sproken werd, was het grote be swaar dat ik veel te kort ia Zuid- Afrika was geweest drie maanden om een oordeel over die politiek te kunnen geven, dat verantwoord was. Montgomery is net twee weken in Zuid- 'rika geweest Voor Elsevier is dat in zijn ge val geen bezwaar, om een hele pagina met het oordeel van de generaal over de apartheidspoli tiek te vullen en volgens een of ficiële regeringsuitgave heeft dr. Verwoerd, de eerste minister van Zuid-Afrika en de grote man van de apartheid, niet alleen gezegd, dat Montgomery een zoeker naar de waarheid inzake de verhoudingen in Zuid-Afrika is. maar ook betoogd, dat zijn bezoek zal bijdragen tot beter begrip van Zuid-Afrika in Euro pa en Amerika. De generaal verklaarde op een officiële receptie in Johannes burg, dat hij na zyn terugkeer in Engeland heel wat dingen die beweerd worden over wat er in de Unie gaande is, zal tegen spreken: 'Geen sterveling in Europa weetwat hief in Zuid-Afrika gaande is en ik ben reusachtig blij, dat ik ge komen ben, om er achter te komen.' Dat is niet alleen een heel krasse, maar ook een heel dwaze uitspraak van Montgomery. Ik kan heel wat Europeanen noe men, die langer in Zuid-Afrika waren dan Montgomery en wier boeken en artikelen van meer inzicht in de Zuidafrikaanse ver houdingen getuigen dan het El- sevier-artikel van de generaal. Een verblijf van drie maanden is veel te kort, maar een verbiyf van twee weken is lang genoeg. re ken het lied, ik ken de woor den en de melodie. Ik heb het lied al in Zuid-Afrika horen zingen. 'V bent hier veel te kort om te kunnen oordelen,' zeiden mjj Afrikaans sprekende colle- ga'i in Johannesburg, Pretoria, Durban, Kaapstad en Bloem fontein. Maar in Johannesburg hoorde ik tot een Europeaan, die, zoals my uit een gesprek bleek vrijwel van niets iets afwist, maar met een zekere bewonde ring over de apartheid sprak, zeggen: 'Het is wonderbaarlijk, dat u tn so korte tijd de juiste kijk op ome situatie gekregen hebt: Zo is het nu wonderbaariyk, dat Montgomery in zegge twee weken het juiste inzicht te pak ken heeft gekregen. Toch weet ik heel zeker, dat ik voordat ik naar Zuid-Afrika ging een hele stapel literatuur had be studeerd en dat de generaal voor dat hij in de Unie kwam van de verhoudingen daar niets afwist. Het laatste kan ik met het arti kel van Montgomery bewUzen. Montgomery heeft Verwoerd be zocht. De grote man van de apartheidspolitiek heeft hem in gelicht, zeer uitvoerig. Wat zegt Montgomery in zyn artikel? Dit: 'Het toas volkomen nieuw «oor mij, want het woord apartheid was altijd geassocieerd met ge dachten aan barrières en schei dingen.' Verwoerd heeft niets anders gedaan dan uiteenzetten wat de regering onder 'eigensoortige ont- rnkkeUng" op gescheiden gebieden voor blanken en zwarten ver staat. Ieder, die ook maar een enkel geschrift, waai-in de rege- ringspolitiek verdedigd wordt, gelezen heeft, weet ervan. Voor Montgomery was het volkomen nieuw, toen Verwoerd hem zyn glasheldere uiteenzetting gaf. Hy wist er dus niets van af, toen hij in Zuid-Afrika voet aan wal zette. In alle bescheidenheid: ik wist er heel wat van, zo niet al les. toen ik in Zuid-Afrika arri veerde. Maar Montgomery is 'een zoe ker naar de waarheid' en na een verbiyf van veertien dagen be looft hy, al de onzin die in Europa en Amerika over Zuid- Afrika verteld wordt, te zullen tegenspreken, en volgens Ver woerd zal zyn bezoek aan de Unie bijdragen tot beter begrip voor Zuid-Afrika overzee. Het enige verschil tussen Mont gomery en mij is, dat Mont gomery generaal en ik dominee ben. Hij weet zelf heel goed, dat twee weken te weinig zyn om alle problemen van nabij te bestude ren: 'Maar als militair heb ik er varing gekregen in het 'door dringen tot de kern van een pro bleem.' Als dominee heb je die ervaring uit de aard der zaak niet gekregen. Voor Verwoord en Elsevier Is er nog een verschil: de generaal is voorstander en ik ben tegenstan der van het apartheidsbeleid. Daarom zijn voor de generaal twee weken meer dan voldoende en voor mij drie maanden veel te weinig. Nog één ding weet ik heel ze ker. Montgomery heeft met geen enkele figuur uit de verzetsbewe ging gesproken, noch met een na turel, noch met een kleurling, noch met een Indieër. Daar heeft hy de kans niet toe gekregen. Maar velen hebben met my zowel met blanke voorstanders als met niet-blanke tegenstanders van het apartheidsbeleid gesproken. In het artikel van Montgomery komen alleen Verwoerd en minis ter Louw aan het woord. De niet- blanke tegenstanders ontbreken volledig. Die zyn enkel object in dit artikel, geen enkel ogenblik subject. Als militair heb Je er varing genoeg, om door te dringen tot de kern van een probleem, ook al heb Je geen contact met voor wie dat probleem in de meest letteriyke zin het pyniykst is. De generaal kan mij nog meer vertellen. Dat doet hij ook, maar datkosrt een volgende keer. Produke naren was nog met de nodige moei- ïykheden gepaard gegaan, omdat de rayonchef aanvankeiyk had gewei gerd voor dat vervoer een autobus beschikbaar te stellen, hetgeen pas om hall twaalf een half uur voor de aanvang van de vergadering in Breda toch geschiedde. In de vergadering vielen nogal felle woorden. Voorzitter E. Tellekamp leidde de besprekingen in met een overzicht van de stand van zaken. Hy sprak van een gespannen sfeer, die vooral ontstaan is na de bijzonder ontak- tische en domme regeringsverklaring van maandag, waarin het mes op de keel werd gezet door het opschorten van de onderhandelingen. Een reeks van BBA-personeelsleden voerden hierna nog het woord, waar bij de tendens was: „We hebben lang genoeg gewacht. We zijn het beu. Laat men ook boven de Moerdijk maar eens weten, dat wjj in Brabant volledig instemmen met de gevoerde actie. Heel het land moet weten dat het getreuzel ook bij ons geen in stemming heeft". De directeur van de BBA, mr. D. van Setten, gaf een overzicht van de bestaande moeilijkheden. Hij noemde de eisen van het personeel biliyk en verzekerde dat zowel de vakbonden als de vertegenwoordigers van de werknemersorganisatie behooriyke eisen, die tot verbeteringen leiden, hebben gesteld. De zaken liggen by de loononderhandelingen met de nieuwe politiek van deze regering nu eenmaal moeilyker, zei hy. Met de haven in zicht ontraadde de beer Van Setten met klem om een 24-uursstaking aan te gaan. De rege ring wil nu toch nog de normale ge sprekken op woensdag voortzetten. Dat is al winst. Een nieuwe actie nu van de BBA doet daar geen goed aan, zo stelde hy. Die conclusie trok de vergadering niet. Een vertegenwoordiger uit Den Bosch zei: „Vier jaar geleden heeft de heer Van Setten ons ook al de beste verwachtingen voorspeld. Het is toen ook op niets uitgelopen. Laat ons nu doorzetten." Een der beambten zei: „Geef onze directeur een duwtje voor zyn onder handelingen in Den Haag (de heer Van Setten is voorzitter van de des betreffende Vervoerdersbond). Laat 'm in Den Haag kunnen zeggen: Het zyn goedwillende mannen in Brabant, maar er is nu niets meer mee te be ginnen. Ze staken. Ze zy'n het beu." Zeker 90 percent van de aanwezi gen bleek ten - slotte voor staking. Men wilde de 24-uurssympathiesta- king in elk geyal doorzetten. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter mrd voor rekening van hen die oorden geciteerd. 'Geheel anders zou het echter lig- ;en in het welhaast ondenkbare ge- zal, dat opzet in het spel zou zijn. iulk een opzettelijk schot in eigen loei zou het naar ons gevoelen zijn, wanneer zoals de geruchten willen de protestants-christelijke mini sters in het Kabinet zouden ver langen, dat bij de behandeling van bet ontwerp betreffende de voetbal pool (wijziging van de ioterijwet); tegenover een amendement, dat dui delijk een meerderheid in de Kamer tou krijgen, het 'onaanvaardbaar- zou worden uitgesproken.' Algemeen Handelsblad 22 janu ari 1960. (Van een onzer verslaggevers) In de 'smeitzaak' tussen de twee directeuren van de Utrechtse metaal, fabriek "AIcu en het Directoraat Mate rieel Landmacht is het cassatiebe roep van de directeuren die elk tot drie maanden gevangenisstraf waren veroordeeld, gisteren door de procu reur-generaal bij de Hoge Raad ver worpen. De directeuren waren met het DML contractueel overeengekomen oude patroonhulzen om te smelten tot zui ver messing, waarbij het maximum- smeltverlies drie percent zou bedra gen. In de fabriek had men echter kans gezien door een nieuwe smeltfnethode het verlies te verkleinen. Dit voordee! hebben de directeuren ais winst be schouwd. De procureur-generaal zei in zijn conclusie, dat hij dit feit formeel als verduistering zag en dat er ook sprake was van opzet en wederrechtelijke toeëigening. De directeuren hadden óf een ander contract met het DML moetenafsluiten, óf moeten zeggen hoe de vork in steel zat. Hij conclu deerde tot verwerping van het cassa tieberoep. Op 23 februari doet de Hoge Raad uitspraak. Prinses Beatrix vertrekt volgen de week naar Sankt Anton In Oos tenrijk voor een wintersportvakantie. ZU zal zich by haar zuster prinses Irene voegen. (Van een onzer verslaggevers) -' Gistermiddag heeft de 34-jarige mejuffrouw A. O. in de Van Sptlber- genstraat 155 te Amsterdam de 76- jarlge heer I. Obbes met een hamer doodgeslagen. De daderes, die onder behandeling is van een zenuwarts, heeft in een vlaag van woede toegeslagen. zy zowel als het slachtoffer was onderhuurder in de woning. De vrouw heeft tegenover de politie ver- I klaard, dat de man haar tergde. Hy zou haar verweten hebben, dat zy :een verhouding met de hoofdbewo- ner had. Ook gistermiddag was er over dit onderwerp een ruzie tussen het twee tal ontstaan. De vrouw verklaarde, dat zy boos geworden was, omdat de beschuldiging onjuist was. WENEN (ANP, APA) Prinses Beatrix zal in de loop van de .vol gende week naar Oostenrijk reizen voor een wintersportvakantie. De Prinses zal zich in Sankt Anton by haar zuster prinses Irene voegen, die dan in Sankt Anton zal zyn terug gekeerd van haar bezoek aan Wenen. Prinses Irene is vanochtend uit Sankt Anton in Wenen aangekomen voor een bezoek van een week. De komende dagen zal zy musea, thea ters en andere bezienswaardigheden beziehtingen, waaronder de Spaanse rijschool. Advertentie T.M. "NU HET KEEL-WEER IS... ROTERSEPT! (Van een onzer verslaggevers)' De echte winnaar van de Ford Ang- !ia de Luxe 1959, die de dertigjarige isoleerder G. r. S. uit Alkmaar zich dinsdagavond probeerde toe ie eige nen met een vervalst lot (D 69317) van het Prinses Beatrix Poliofonds, heeft zich gisteravond op het politie bureau in Alkmaar gemeld. Het is de 24-jarige A. Mannevelö uit 't Zand. die zich, samen met zijn meisje, het lot had aangeschaft. Zij hadden helemaal niet meer aan de loten gedacht, tot ze het bericht van de oplichting in de krant lazen. Ze hadden de loten nog en keken z« onmiddellijk na. Tot hun verbazing was er een nummer D 69317 bij. Gisteravond heeft de politie het lot aan een deskundig onderzoek onder worpen. Het bleek echt. De officiële overdracht van de sleutels, had daarop weer plaats in garage Nassau te Alk maar. De isoleerder, die maandagavond werd gearresteerd, heeft dinsdag avond bekend, dat hy zyn lot zelf heeft gemaakt. Hy had het met cijfers van andere loten vervaardigd. Eerst had hy nog tegenover de poli tie verklaard het lot in de trein te hebben gevonden. Advertentie I.M PAS OP KEELGEVAAR! NEEM ROTERSEPT! (Van een onzer verslaggevers) De Nijmeegse politie heeft vannacht de 46-jarige vishandelaar M. uit de Haagbeukstraat onder hevig verzet aangehouden en naar het hoofdbureau gebracht. Daar werd hij Ingesloten, o.m. verdacht van een poging tot zware mishandeling van zijn achttienjarige dochter, van wie hij tot twee keer toe getracht heeft een van haar voeten te breken. (Van een onzer verslaggevers) De onderhandelingen over delan dingsrechten van de KLM in Cali- fomië zyn in het siop geraakt. Dil meldt Associated Press uit Washing- ion. Het persbureau heeft rijn in lichting van goed ingelichte zijde. Hieraan wordt toegevoegd, dat de besprekingen tussen de Verenigde Staten en Nederland over de herzie ning van het luchtvaartverdrag tus sen belde landen wellicht voor onbe paalde tijd worden geschorst. ken bespreking die dinsdag sou worden gehouden, is afgezegd. Vol gens mededelingen van Amerikaan se zyde is het uitstel verzocht doot de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer E. G. Stijkel, die de leiding heeft van de Neder landse delegatie in het overleg. M. heeft pas vier maanden voor mishandeling van vrouw en kinderen in de gevangenis gezeten. Hy staat bekend als een gebruiker van sterke drank. Volgens de politie kwam hy ook vannacht dronken thuis. Het begon eigenlijk al gisteravond tussen 8 en 9 uur. Er was grote her rie in huis. M. trapte zijn gezin, be staande uit vrouw en vier kinderen van acht, tien, vijftien en achtttien jaar, de straat op. Zelf verschanste hy zich in zyn woning. Het gezin kreeg tijdelijk onderdak by de buren, die ook de politie waarschuwden. Maar de man weigerde de politie toegang tot zyn huis. Late:- op de avond verliet M. zjjn woning, waarschüniyk om weer te gaan drinken. Na het vertrek van de man betraden vrouw en kinderen de woning weer en gingen naar bed. De rust duurde maar kort, want omstreeks middernacht kwam de vis handelaar weer thuis. De ruzie be gon opnieuw. By aankomst van de politie bleek dat hij vrouw en kinderen ernstig mishandelde. De man had zyn vrouw reeds bewerkt met de zitting van een stoel, waardoor zij aan haar arm was gewond. Zyn achttienjarige dochter trachtte hij tot twee keer toe haar voet te breken. Toen de politie probeerde de man te arresteren, pleegde hü ver zet. Men wist hem ten slotte in de politieauto te werken.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2