Artikelen in bijna elke sector duurder m ,Hetduurde deze keer nogal 1 Ooslzaners keren gepakt en gezakt terug in hun verdronken dorp na wint kort geding EW Radion en Vim één cent goedkoper, maar: Slooptanker losgeslagen Schoonmaak lijkt haast o Piloot dobbert IVz uur op zee Prins was in Tuindorp Trieste stoet herinnert aan oorlogsdagen Benzine 0,4 ct. duurder Katwijk: motie voor 5% Commentaar J. A. F. Roeien wordt Zwolse burgemeester Twentse Bank 12, KLM 7% dividend HET VRIJE VOLK VRIJDAG 29 JANUARI 1960 (Van onze sociaal-economische redactie) De prijzen blijken zich van de regering-Be Quay niets aan te trekken. Wel vertelt de regering vol trots dat de prijzen van gloeilampen lager worden en dat Radion en Vim voor een cent minder te krijgen zijn, maar over hogere prijzen voor andere produkten hoort men niets. Die prijsstijgingen zijn de laatste tijd niet van de lucht on danks de wanhopige pogingen van minister De Pous (Econ. Zaken) en zijn adjudant Veldkamp om prijsverlagingen te for ceren. Wij hebben eens nagegaan hoe de prijzen van een groot aantal artikelen zich gedurende het laatste halfjaar hebben gedragen. Er was bijna geen sector waarin geen prijzen waren gestegen. Alleen de kruideniers meldden enkele prijsverlagin gen o.a. voor levertraancapsules, soepballen, bouillonsoep, erw tensoep en pindakaas van Calvé, die twee cent per pot goed koper is geworden. Maar dat ging zonder bemoeienis van de regering. Meer nodig Deze prijsstijgingen zijn een feit. Het lijkt ons moeilijk voor de rege ring ze te ontkennen: het index cijfer van de kosten van levens onderhoud is in 1959 met vier percent gestegen. Drogisterij Een enorm lange lijst van prijs stijgingen noleerden we in de drogis- lerijsector. Het was Apasin, twee cent duurder, Aspirin, vier cent duurder, Istizin, twee cent duurder, Purol kleine doos, vijf cent duurder, mid dendoos, vijf cent duurder, grote doos, vijftien cent duurder en Purolpoeder vijf cent duurder. Sanapiriz» (ver band met Aspirine) steeg tien cent in prijs en de zenuwtabletten van Mjjnhardt eveneens tien cent. - Bouwsector i pagina i In richting van zeedijk (Van een onzer verslaggevers) Ze zijn weer terug de tienduizend inwoners van Tuindorp- Oostzaan. Vanmorgen vroeg stroomden ze binnen, gepakt en gezakt: met emmers en dweilen, bezems en borstels. Het was een intocht, die herinnerde aan oorlogsdagen. Hui verend sjouwden de slachtoffers van de watersnood door de scherpe wind en de kille regen. Sommigen hadden een kar bij zich. En daarop: koffers met kleren, kachels en butagas- branders. Om half negen trok de trieste stoet op, via de drie toegangs wegen. En al gauw daarna klonken overal hamerslagen. Want geen enkele voordeur ging zo maar open. Alles zat va~tgeklemd. En als de toegang eindelijk vrij was: dan kwam dat vreselijke moment van naar binnen gaan en zien wat het water had ge daan. Hoe erg 't was „Er op af Prijs stijgingen zijn niet van de lucht Nu zijn er wel oorzaken voor kos tenstijging te noemen, waarvoor men de regering De Quay moeilijk een verwijt kan maken, zoals hogere prij zen op de wereldmarkt en de gevol gen van de droogte. Maar wanneer een regering beweert dat zij de prij zen stabiel wil houden moet zjj dat ook doen o£ zij moet het niet bewe ren. De verhogingen van de laatste maanden de grote en de tientallen kleine liegen er niet om: er is heel wat meer nodig dan de regering heeft laten zien om het prijspeil wer kelijk stabiel te houden. Deze zwakke regering moet zich niet te veel op de tengere borst slaan wanneer er er gens, zoals bij 'n paar wasmiddelen en gloeilampen, een klein succes wordt geboekt. Advertentie l.M. Morgen Is het de dag voor de huismoeders, die uit onder vinding weten dat kindergoed altijd duurder uitkomt dan zij gedacht hadden. En als er dan meer dan één kind is..en er prijzen genoemd worden van negen en tien gulden, dan vliegt het geld de portemonnaie uit. Maar morgen Is het hun dag... want dan beginnen wij met de verkoop van een grote restant partij wollen kindervestjes... wollen truitjes en blazer vestjes in diverse soorten en werkelijk pracht-kwaliteiten, door elkaar voor één prijs, voor nog géén vier gulden. I\ Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van dit kindergoed voor de leeftijd van 2 tot 6 jaar, voor minder dan de halve prijs, door elkaar voora In diezelfde kruidenierssector staat echter een forse prijsverhoging van de peper voor de deur, die waarlijk pe perduur wordt. De groothandelsprij- zen zijn al drie maal zo hoog. Verder verwacht men hogere prijzen voor sojaolie, arachide-olie, vruc.htenco.n- serven, bruine bonen, kapucijners en appelmoes. Het brood Is een cent duurder ge worden met medeweten van de rege. ring, maar voor hen die In een streek wonen waar het brood 41 cent per 8 ons kost, is een half brood ook een cent duurder geworden. Er wordt niet meer met halve centen gere kend en men rondt naar boven af: een half brood dus ook een cent duurder. Hier en daar werden kleine broodjes een cent In prijs verhoogd. De melk is twee cent duurder ge worden en daarmee ook een aantal melkprodukten. In verschillende plaatsen in het oosten van ons land o.a. in Tubbergen, zijn de prijzen van de,melkprodukten echter nog verder verhoogd. In plaats van twee cent is daar b.v. vier cent op de yoghurt gekomen. Staatssecretaris Veldkamp weet het, maar hij schijnt niet in staat te zijn er iets aan te doen. De prijzen van de groenten zijn nog steeds ongekend hoog, peul vruchten en groentenconserven doen daarbij niet onder. Men kan de re gering-De Quay daar geen verwijt van maken want het is de schuld van het weer. - In de textielbranche tonen de prij zen van de overhemden door de fél le concurrentie een lichte neiging tot dalen maar in de wat betere confec tie, die voor herenkostuums in de prijsklasse van 110 tot 145 ligt, zijn de prijzen met drie tot vier gul den omhooggegaan. Evenredige prijsstijgingen deden zich voor in de confectie voor jongeren tot aan die voor kleine kinderen toe. De prjjs van stoffen voor woning inrichting waarin wol is verwerkt steeg de laatste tijd met ongeveer tien percent. Vergelijkbare wollen dekens zijn een gulden of drie duur der geworden. Zeer direct was deze stijging waar te nemen in de bekle- dingsstoffen Vesuvius en Sultana die resp. ƒ1,20 en ƒ2,15 per meter om hooggingen. Sisalprodukten voor vloerbedekking vertoonden eveneens een stijging die om. tot uiting kwam bij de Jabo, waarvoor de consument nu 45 cent per meter meer moet be talen. Bij veel produkten is het moeilijk een prijsstijging vast te stellen, hoe wel bij veel ingewijden de indruk be staat dat er wel degelijk van verho gingen kan worden gesproken. Kleine veranderingen maken dat de produkten niet meer vergelijkbaar zijn. Dat was echter wel mogelijk bij het behang. Daar bleek dat vooral in de goedkopere prijsklassen vergelijk bare soorten met twee tot zes cent per rol in prijs waren gestegen. Voor een andere prijsstijging zorgde het blad Piccolo, dat vijf cent duur der werd. Men zal dus vijf dozen Vim (één cent goedkoper) moeten kopen om op dat punt gelijk te spe len. De hot dogs lieten minister De Pous en zijn secretaris in de kou staan, want zij werden ook vijf cent duurder. Zwitsal en M(jnhardt verhoogden de prijzen van de verzorgingsarti kelen voor baby's. De resultaten: Zakjes babypoeder tien cent duur der, kleine doos babyzalf tien cent duurder, grote doos babyzalf vijf cent duurder, Babyderm (shampoo) 25 cent duurder. Daar kwamen dan nog bij Dahipo met vijftien cent, Agré-Gola met ze ventien cent, Argire neusdruppels met een kwartje. De Wyberttabletten stegen per soort doos resp. met vijf cent, vijf cent, een dubbeltje en twin tig cent. Siroop Famel steeg in twee etappen met vijftien cent en een kwartje naar gelang de grootte van de pot en het oogwasmiddel Optrex werd vijftien cent duurder. Daarmee waren de prijsstijgingen niet uitgeput, want de Aspro steeg naar gelang van inhoud met zeven en veertien cent, de Nestozyl steeg met een dubbeltje en de Boter maag tabletten kwamen dertig cent duur der voor de meest gangbare doos. Vr-'' 'fï-Si Vrijdagochtend, vijftien dagen na de ramp welke Tuindorp-Oost- zaan heeft getroffen, zijn de ver dreven bewoners In hun gehaven de woonplaats teruggekeerd. Op de foto: de intocht is begonnen. Advertentie I.M. (Vervolg van voorpagina) Rustig en monter, alsof hij' niet pas anderhalf uur in een luch tige dingey op de koude en halfduistere Noordzee had gedobberd, stapte sergeant-vlieger P. J. Jong van de marinebasis Valkenburg donderdagmiddag vijf uur aan boord van Hr. Ms. patrouille vaartuig Hadda. „Het duurde wel lang, eer jullie me oppikten," grijnsde hij tegen I.t.z. 2e Brouwer, die hem als eerste verwelkomde. „Ik heb nog eens een noodlanding op zee gemaakt, maar toen werd ïk na een half uur al gevonden. Je voelt je dan verwend, na zo'n ervaring." In de bouwsector bleven de prijzen ook niet rustig. Prijsstijgingen van koper en zink staan voor de deur, maar het ijzer is al vijf tot zes cent per kilo duurder geworden. Dé tegel tjes kwamen in vier maanden tijds vijf percent hoger in prijs te liggen, het hout steeg met tien gulden per kubieke meter, zand en grind werden een rijksdaalder per kubieke meter duurder. Deze stijging was een ge volg van de lage waterstanden in de herfst, maar de prijzen zijn nog niet tot hun oude peil teruggekeerd. De betonelementen ten slotte werden een paar dubbeltjes per vierkante me ter duurder. Men moet daarbij niet vergeten dat al deze prijzen ten slotte toch ook weer hun uitwerking hebben op de huur van de woningen. Ge zien al deze feiten, en het blijft uiteraard een vrij willekeurige groep, is het geen wonder dat het indexcijfer van het levensonder houd langzamerhand omhoog- kruipt. Is het óók geen wonder dat het publiek sceptisch staat tegenover mededelingen van het Ministerie van Economische Za ken waarin blijmoedig wordt ver teld dat een wasmiddel, een soort schuurpoeder en gloeilampen toch maar weer lekker goedkoper wor den. Een hele serie Dusters uit de normale series van rond de tien gulden, verkopen wij Zaterdag voor een ongekende Oprui- mingsprljs. Want dan begint de verkoop van een grote fabriekspartij van deze gemakkelijke house-coats of peignoirs, gemaakt van een meerkleurige stevige imprlmé. Een restantserie dusters in één dessin, maar in vele kleurstel lingen, wordt Zaterdag ver kocht voornog géén zes gulden. iii (Van een onzer verslaggevers) Voor Westkapelle Is gisteravond het tankschip Katendrecht, dat door twee kleine sleepboten naar een sloperij in Vlissingen werd gebracht. losgeslagen. Het schip dreef in de ruwe zee ge vaarlijk dicht in de richting van de zeedijk. Op ongeveer 150 meter uit de wal van Westkapelle zagen de vier run ners van de tanker kans een anker uit te werpen. De sleepboot Scaldis uit Vllssmgen was spoedig in de buurt. Tegen middernacht zat de tanker stevig vast aan de Scaldis die langzaam en dicht onder de kust met zfin sleep naar Vlisstagen stoomde. Prins Bemhard heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan Tuindorp. Oostzaan. De Prins, die in gezelschap was van de vice-voorzitter van het Nationaal Rampenfonds, mr. Schok king en burgemeester Van Hall, heeft in verschillende woningen gezien hoe de teruggekeerde bewoners druk be zig waren de eerste orde in de chaos te scheppen. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze fabriekspartij dusters, in de maten 42 t/m 50, door el kaar voor één prijs. De benzine wordt op 1 februari 0,4 cent per liter duurder. Volgens het Ministerie van Economische Zaken, dat zijn goedkeuring aan deze prijs verhoging heeft gegeven, is die stij ging noodzakelijk door verhoogde prijzen op de wereldmarkt. Het ministerie voegt daar nog aan toe, dat de oliemaatschappijen ook voor andere produkten prijsver hogingen wilden, maar dat zij daar van voorshands hebben afgezien om dat ook zij willen meewerken aan de prüsstabilisatiepolitiek van de rege ring. (Van een onzer verslaggevers) De heer J. A. P. Roeien, burgemees ter van Delfzijl, is bij KB met ingang van 15 februari benoemd tot burge meester van Zwolle. De heer Roeien is 39 jaar en aange sloten bij de WD. Hij is doctorandus in de sociale geografie. Vlieger P. J. JONG veilig thuis.... De piloot, die op ongeveer 20 mijl ten westen van Valkenburg met zijn Avenger door een motorstoring in zee terecht was gekomen, stak net zijn laatste lichtkogel af, toen de op volle kracht aanstomende Hadda hem opmerkte. Ruim een uur later was de drenkeling veilig aan de Scheveulngse wal. Overigens is dit laatste tochtje hem waarschijnlijk slechter bekomen dan die anderhalf uur in het open rubberbootje, want het patrouillevaartuig stampte zo, dat Jong al gauw alle opgewektheid verloor en er maar zeeziekerig bij zat. Nauwelijks lag de Hadda aan de kade, of een auto met twee marine officieren haalde de gast. die zijn vliegerpak nog aanhad, af en reed ijlings in de richting van de marine basis. Het avontuur is voor de sergeant vlieger best afgelopen. Van het zee water heeft hij niet te Tilden gehad. Slechts zijn bovenkleding was nat geworden door het rondspattende schuim. Donderdagmorgen was de Hadda onder commando van oudste l.t.z. 2 R. H. Berts uit Vlissingen, vertrok ken voor het houden van oefeningen, o.a. met dieptebommen, 's Middags om kwart voor vier bevond het schip zich op een paar mijl voor de Sche- veningse haven, toen het spoedsein werd opgevangen van de comman dant-zeemacht, om naar het vlieg tuig te speuren. „Wij stoomden op volle kracht op de flinke deining naar het aangegeven gebied," ver telde de gezagvoerder, „en we dach ten al: we zullen wel de hele nacht moeten zoeken. Heel wat glazen in de kombuis hebben het moeten ont gelden, want normaal varen we niet met zo'n snelheid bij dit ruwe weer. Om kwart voor vijf bereikten wij de rand van de zone. We begonnen de zoekslag te ma ken kris kras door het gebied en na een kwartier zagen we een rode lichtkogel opstijgen en toen ontdekten we het bootje. We gingen bovenwinds liggen en binnen een paar minuten hadden we de man naar boven gehesen. Het was een eenvoudig karweitje. Ten slotte oefenen we vaak genoeg met die dingeys. Maar er stonden toch behoorlijke golven, windkracht zes, schat ik. Schuin tegen de zee voeren we in, alles rammelde aan boord." Er is vanmorgen heel wat wegge slikt in Tuindorp-Oostzaan. i ve len hebben even gehuild voor aan 't werk gingen. Om zeven uur kwamen de eersten. Er voeren vier ponten tussen Cen traal Station en Tolhuis. Daarmee kon de drukte goed worden wegge werkt. Aan de overkant stonden ex tra-bussen klaar, die de terugkeren de evacués naar het tuindorp brach ten. Een indrukwekkende file ont stond. Want er was nog veel meer verkeer, uiteraard. Colonnes van mi litaire tankwagens met drinkwater reden naar het rampdorp. Kolen- handelaren met vrachtauto's vol zak ken. Vele voertuigen van het Rode Kruis, van Publieke- Werken, van Sociale Zaken. Heel wat tuindorpers hadden geen geduld om in de rij te staan bij de tientallen bussen. Ze liepen de lange weg en liftten. Anderen kwamen met de fiets of per brommer. En bij de ingangen kwamen ook heel wat par ticuliere wagens op de grote par keerterreinen te staan. Want alleen wie werkelijk met een wagen "bin nen' moest zijn vandaag," had een doorlaatbewijs nodig. Om half acht stonden de eersten bij de hekken over de Meteorenweg. Allemaal met een rode identiteits kaart in de hand. Het was toen nog half donker.. Alleen de mensen van de hulpverlening mochten toen de posten passéren. Agenten van politie formeerden een rij in de regen. Het werd een lange stoet van druk pratende men sen. Er werd gezwaaid naar plotse ling opduikende buren. Op de een of andere manier ontstond toen een stemming van: we laten ons niet kennen het Is vreselijk, maar treuren heeft geen zin, we gaan aan 't werk. Mevrouw Vastwijk woont vlak voor aan: Meteorenweg 70. Haar schoon zoon was meegekomen om te helpen. Het duurde een kwartier voor ze het huis binnen konden. De voordeur ging maar niet open. Een timmerman van de hulpverleningsdienst hamerde hevig. Het hielp niet. Intussen keek mevrouw vast door de ramen. Ze zag in het schemerdonker een schimmige ravage. We moeten, de achterdeur probe ren, zei de timmerman ten slotte. Over een spiegelglad tegelpad trok ken we om het blok heen en klom men over twee hekken. Daar was al een buurman bezig. Kijk, riep hjj, ik ben er toch ook op vooruitgegaan en hij wees naar de trap, die daar tegen zijn scheefgezakte schuur stond Waar komt dat ding nou vandaan' De keukendeur zat niet zo vast Maar hij kon toch niet meteen open, want er lag een helehoop rommel achter, flessen en blikken, potten en pannen. Het werd op zij geschoven. De deur drukte een grote bobbel in het opgebolde zeil weg, De schoonzoon wrong zich door de smalle opening en schuifelde naar de voorkamer om daar het raam open te maken. Mevrouw Vastwijk kon toen pas zien hoe erg 't was. Haar boekenkast lag omgevallen in de .modder. Een divan stond schuin tegen de muur met dwaas en rampzalig tegelijk een scrabblespel op de peluw. Op de grond: het wrak- hout van deze ramp: een kapotte tafelpoot, slierten textiel' door weekte en onleesbaar geworden pa perassen. De huisvrouw snikte even. Daar heb je mijn boeltje, waar ik zo veel jaren voor heb gezorgd. Elke week gewreven, gepoetst. En wat is er van over? Hoe komt dat, ooit weer goed? Even later kwam ze binnen. Mijn boeken wat vreselijk. Het waren dikke vreemd gezwollen bundels doorgelopen papier geworden die door de uitzetting kiem zaten tussen de planken. Waar moet ik beginnen? Eigenlijk is er geen beginnen aan. Buiten begon het harder te rege nen. En de wind leek steeds killer te worden. En nog steeds stroomden de bewoners langs: een onafzienbare golf van versteende mensen, die aan de haast hopeloze taak gingen be ginnen van wat wel de grootste schoonmaak zal zijn uit de geschiede nis van onze hoofdstad. Om kwart over acht waren ze niet meer te houden. Het werd wat lich ter. En daar zagen ze het droog ge vallen tuindorp. Vooruit, er op af. Maar eerst kregen de inwoners bij alles wat ze al sjouwden nog een la ding pakketten mee. Lege blikken voor het opbergen van levensmidde len (want in de huizen is alles on bruikbaar), dozen met boter en sui ker, soep in pakken, een boodschap- pennet met reinigingsmiddelen. Het Rode Kruis had een stuk of wat tenten met voorraden. Van daar. uit werden de kramen langs het rij wielpad voorzien. De eindeloze rij schuifelde er langs. Het zag er uit als een markt, maar dan triester. Grauw van de kou strompelden toen de eersten de dijk af. Vaak glib berend over de hier en daar nog met slik bedekte trottoirs. (Van een onzer verslaggevers) De Katwijker gemeenteraad heeft gisteravond een motie aangenomen waarin bezorgdheid wordt uitgespro ken over de situatie rond de ambte narensalarissen en waarin wordt aan gedrongen op een salarisverhoging van ten minste 5 percent. De motie ingediend door de PvdA- fractielelder H. Haasnoot werd mede- ondertekend door de fractieleiders van de CH, AR, Prot. Unie en de KVP. (Vervolg van voorpagina) Afgewezen werden de eisen tot pu biicaties van excuses aan Propria Cures en het vonnis van de presi dent in Elseviers Weekblad, omdat deze eisen geen steun vinden in de wet. Eïsevlers Weekblad werd ver oordeeld in de kosten van het geding, begroot op 250 gulden. De president overwoog in zijn ver vroegde uitspraak ondermeer, dat in derdaad uit de door gedaagden, aan gehaalde passages uit artikelen "in PC de indruk wordt verkregen, dat het eertjjds zo befaamde Amster damse studentenblad van lieverlede is afgezakt naar nihilisme, verhijst» rende trivialiteit en cynisme. Die omstandigheid heeft echter niet tot gevolg, dat aan eisers geen rechts bescherming zou toekomen tegen haar aangedane belediging of door haar ondervonden onrechtmatige daad, waardoor zij schade lijdt. De president bleek met eisers van oordeel te zijn „dat de gewraakte artikelen in EW zowel afzonderlijk als in onderling verband gelezen, de beschuldigen van anti-semitisme aan het adres van PC inhouden. Hij meende, dat toch de schrijvers door die artikelen suggereren, dat de re- dachtie van PC niet slechts met de uitbarstingen van anti-semitisme welke onlangs in vele landen heb ben plaatsgevonden heeft ge- sympatiseerd, doch de aiiti-semiti- sche daden zelfs heeft geïnspireerd: dat met anti-semitisme men op het oog heeft en blijkbaar ookde schrijvers van Elseviers Weekblad op het oog hebben gehad niet zozeer een louter anti-joodse gezindheid, maar de besmetting met jodenhaat en de agitatie tegen en de vervolging van joden; dat aldus de kwalificatie anti semitisme schade toebrengt aan de eer en de goede naam van de be trokkene." De beschuldigingen 'vinden, aldus de president, in de feiten geheel on voldoende steun. Geen grond gfeeft daaraan ook de plaatsing van het gewraakte artikel in het nummer van PC van 3 mei 1958: Israël de zee is?, welk artikel naar van-FC- zyde is gesteld en niet door gedaag de is_ tegengesproken, vervoleens in hetzelfde blad uitvoerig en "ernstig is bestreden. Nog daargelaten, meende de presi dent, dat wij niet aannemelijk ach ten, dat de schrijvers der artikelen in Elseviers Weekblad inderdaad die publikatie van anderhalf jaar geler den mede hebben bedoeld. De beschuldiging kan ook geen re den vinden in de „behandeling" van het ingezonden stuk van de student Plas 'in de correspondentierubriek van PC. De president zei hiervan letterlijk: „WÜ kunnen en zullen de hier door de redactie van PC tegenover de in zender gevolgde gedragslijn buiten bespreking laten, hoewel wij van oordcel zijn, dat het onderschrift der redactie in zijn bewoording mis plaatst is en wij het als reactie op het citaat uit het ingezonden stuk als bijdrage ter bestrijding van anti semitisme, of zelfs ter neutralisering van het effect van het gepubliceerde citaat ten ene mele ontoereikend achten." Tervsiöttë overwoog de presidenteo, dat gedaagden trouwens de oprecht heid van hun indruk van anti-semi- tisme. bij de eisers moeilijk kunnen staande houden. Zij hebben namelijk niet.,betwist dat begin november 1959 de redacteur van Elseviers Weekblad P, de Waart jr. persoonlijk bij de Pp is gaan informeren naar de realiteit van het ingezonden stuk en de be doeling van het onderschrift. Hij heeft daarbij teen ten ant woord gekregen, dat dit stuk echt was en de plaatsing van het citaat en de redactionele commentaar in soherp afkeurenre zin was bedoeld. De commissarissen van de KLM hebben voorgesteld over 1959 een di vidend van zeven percent uit te ke ren, vorig jaar was dat ook zeven percent. Er is tussentijds al een di vidend van drie percent verstrekt. De aandeelhouders van de Twentse Bank, die vorig jaar tien percent di vidend kregen, zullen nu twaalf per cent krijgen als het voorstel van de commissarissen van die bank wordt aanvaard. De Franse zangeces. Edith Piaf is ontslagen uit het ziekenhuis, waar zij op 7- januari met geelzucht was opgenomen, zy zal niet binnen twee of drie maanden weer optreden.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2