Hermes doorbreekt in Heemstede as Biesbroeck-Biesbroeck Cock v. d. Tuyn en De Graaf maken de goals waTdojaxi Vervoer te water van V erolme-personeel Excelsior maakt lelijke misstap tegen RKAVV Derby Schiedam-SFC na protest van S draw geëindigd VAN NELLE 1 64.65.8 (3 lijnen) V erenigingen in actie voor "Redt n kind4 WF boekt volle puntenwinst Geldkistje uit buffetla wea" HBSS bereikt gelijke stand tegen Monster Schiedams gezin ontsnapt aan gasvergiftiging De Combinatie vierde feest SVV laat het er lelijk bij liggen. -j Opnieuw winst voor Demos Oom Adri van Oorschot voor Gusto-jeugd mm Ja ik rol Orpheus begint met jongenskoor j§l|fa het vrije volk MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Ook de opstelling van Loek Biesbroeck jr. heeft RCH zondag niet aan de twee zo hoog nodige punten kunnen helpen. Hermes DVS trok in het Heemsteedse sportpark met 21 aan het langste eind. Niet minder dan 5000 bezoekers waren getuigen van het optreden van de familie Biesbroeck. De jonge debutant kan voor de Racing een kracht van betekenis worden. iimiiiimmwmmmimmhiimimmmmmimiii chicdammers j elkaar onder Burgerlijke Stand Esperanto-agendo Schiedams hoogst geplaatste amateurs Excelsior '20 en DHS hebben het dit weekeir le lelijk laten afweten. DHS verloor overigens wat onfortuinlijk van RGD. Excelsior maakte een lelijke misstap door de uitwedstrijd tegen RKAW te verliezen en daar de naaste concurrenten alle wonnen is de positie van de Schiedammers op de ranglijst niet bepaald rooskleurig ge worden. Door een 20-nederlaag tegen RKAW en winst voor de con currenten HW, Roodenburg en VCS ,is de situatie op de rang lijst voor Excelsior bijzonder veel slechter. Wel staan de Schie dammers nog vier punten voor op VCS, maar de Hagenaars hebben twee wedstrijden minder gespeeld. KranenburgMartinit De Schiedammers zijn er in deze wedstrijd niet in geslaagd koploper Kranenburg van de volle winst af te houden. RCD—DHS Om de biljarttitel van Hoek v. Holland SVDPW-—Quick Steps Activiteiten voor Jehovah's Getuigen DRZNado/V Micliiel A. de Ruyter in De Heuvel Ik houd van een pittige, „voile" sigaret - en daarom is m'n vaste merk: de echte zware van Van Nelle. Dan weet ik wat ik rook. Voor de roker mer onderscheidingsvermogen uit bet bekende blauwe pakje van „De Weduwe Advertentie LM. We kwamen gisteravond in de Pas sage een paar oudere Schiedammers ■tegen, die vermanend het hoofd lie pen te schudden. Wat was het geval De Passagedes avonds dikwijls het toneel van jongelui, die met hun ziel onder de armen wat lopen rond te slenteren, was opgeschrikt door hevig glasgerinkel, Het geluid was afkomstig van het Sroersveld, beneden bij de Passage tsaar twee, stoeiende jongens, onge veer twaalf jaar oud, elkaar door de grote etalageruit van de groentehan delaar Van de Graaf duwden. Het veroorzaakte een lawaai van jewel ste. Zelfs de jongelui in, de Passage waren er blijkbaar van geschrokken, want een tijd lang was het rond ons kantoor schuin boven de gesneuvelde winkelruit ongekend rustig. In het begin leek het daar nog niet op, want de jonge Loek had planken koorts. Toen z(jn vader echter de ene goede pass na de andere aan de voor hoede presenteerde, ging het met de jeugdige Biesbroeck heel wat beter. Ook hij leed echter aan het gebrek waaraan de RCH-voorhoede mank ging: een grote schotloosheid. In beide speelhelften heeft RCH het hoogste woord gehad, maar ondanks deze meerderheid werd er nauwelijks een schot gelost. Hermes DVS kwam al vrij spoedig aan het eerste doelpunt. Bij een niet zo heel erg gevaarlijke aanval werd midvoor De Graaf wat onzacht van de bal gewerkt. Tot ontzetting van de RCH-aan- hang wees scheidsrechter Veidhuy- zen naar de witte stip. Cockle van der Tuyn schoot de strafschop be heerst ln. De Haarlemmers lieten zich door deze tegenslag niet ontmoedigen en sloegen een waar beleg voor het Schiedamse doel op. Door het te korte spel ontbrak echter aan iedere aan val het verrassende element. Tot tien minuten voor de rast linksbuiten Van der Lippe opeens tot de ontdekking kwam, dat schieten een van de belangrijkste onderdelen van het voetbalspel is; van zijn voet vertrok toen een hard schot in de richting van doelman Van der Tuin, die de kogel wel wist te stoppen, maar het projectiel niet geheel wist te ver werken. De terugspringende bal be landde voor de voeten van midvoor Nanaï, die zich geen ogenblik be dacht en de gelijkmaker produceer de (1—1). Toch zou RCH met een achterstand de rust ingaan. Zes minuten voordat de pauze werd aangekondigd, Hep midvoor De Graaf op een verre pass uit het middenveld snel door. De RCH-defensie bleef staan voor bui tenspel, zodat de Schiedamse aan valsleider gemakkelijk kon scoren (1-2). In de tweede helft heeft RCH nog van alles geprobeerd om hst getij te doen keren. Deze overigens verdien stelijke pogingen leverden geen enkel resultaat op. De as Biesbroeck-Bies broeck weerde zich gedurende dit of fensief geducht, maar kon toch ook geen betere cijfers voor de Racing bewerkstelligen. De vereniging Het Voetlicht heeft zaterdagavond in Arcade in samen werking met de mondaccordeonver- eniging Vriendenkring een gezellige avond georganiseerd. De opbrengst van dit feest is bestemd voor de actie „Redt een kind". De voorzitter, de heer M. P. Pol derdijk, braoht dank .aan de Schie damse Middenstandscëntrale, die het mogelijk heeft gemaakt, dat men voor dit goede doel ook een tombola hield. Een driehonderd belangstel lenden werkten door hun aanwezig heid mee aan het succes van de sym pathieke geste. „Vriendenkring" kwam met veer tig leden op het toneel. Er werden enkele aardige nummers ten gehore gebracht en daarna was de beurt aan „Het Voetlicht". De vereniging voer de twee een-acteurs op, getiteld „De ontvluchting" en „Een mar geval". Beide toneelspelletjes waren aardig van opzet en oogstten succes. Peter Burg had de regie. Men kon verder nog naar de zingende zusjes Mak en de conferencier Jac. Holsten luiste ren. Het als geheel zeker geslaagde programma werd gevolgd door een gezellig bal. Geboren: Frans A. zn van J. H. Boshoven en A. H. O. Roelse; Jako bus L. zn van J. J. Valken en H. J. van Opljnen; Cornells zn van C. Vrijland en J. Meijer; Wilhelmina dr van G. J. Noordhoek en W. Cos- ter; Cornells H. zn van A. G. Dinge- nouts en P. F. Giidde; Roelof zn van H. Smit en IJ. de Vries:Elisabeth J. dr van M. van Opijnen en G. G. Ban ting; Marinus R. an van A. de Jager en H. Oh. Momberg. Overleden: K. van Aken 87 jr; G. Cta. Roos 3 mnd; A. Winkel 75 jr; C. de Graaff 73 jr; C van Bree 83 jr; F, A. M. KUian 57 jr. Na een lange reeks van nederlagen Is Wilton Fijenoord erin geslaagd op eigen terrein tegen Steeds llooger tot voile puntenwinst. te komen. Ir. een overigens matige wedstrijd toonden de scheepsbouwers zich in technisch opzicht sterker Voor rust leverde dit geen treffers op, maar na de rust opende v. Dnen na een kwar tier de score, gesteund door een mis greep van de Rotterdamse doelman. Tien minuten voor tijd bediende Dipte midvoor De Gids van een goede doorloopbaï, hetgeen 20 betekende. De laatste fase van de strijd was ge heel voor de Schiedammers. Mekredon, ïa lOan de februaro, Klubvespero. Konversacia vespero ce too v. Gink, Ploegstraat 19. Kontrolu kie la klubvespero okazos, car prola sangado la kunveno okaros cinsemajm ce alia kama rado. SPIJKENI5SE De moeilijkheden die er dagelijks ontstaan bij het vervoer van de werknemers in het Botlekgebied en die zich hoofdzakelijk voordoen tijdens de spitsuren, heeft Verolmes Dok en Scheepsbouw Maatschappij N.V. ertoe bewogen op zeer korte ter mijn aanlegsteigers in diverse gemeenten te bouwen. Men hoopt door vervoer over het water tijd te besparen. Op de westpunt van Hoogvliet san de Oude Maas in de onmiddellijke omgeving van de Spijkenisserbrugr nadert de eerste aanlegsteiger zijn voltooiing. Een honderdvijftig meter lange brug voert naar de steiger, waar over enkele maanden de eigen personeelsboot, de Eurohaven, zal aanleggen om het personeel van Spii- kenisse en Hoogvliet naar de werf op Rozenburg te brengen. Deze boot zal zeshonderd personen kunnen vervoeren. O Uit de buffetla van de heer V. uit de Prof Bosschastraat te Delft is een metalen geldkistje gestolen met een inhoud van dertig gulden. Het kistje moet tijdens de afwezigheid van de bewoners of gedurende de afgelopen nacht door een insluiper zijn weg gehaald. De heer V., die vanmorgen de ont dekking deed, constateerde dat de insluiper geen enkel spoor had ach tergelaten. De strijd tegen EKAVV was van Schiedamse zijde slecht. Er werd zon der enige interesse gespeeld en door gebrek aan temp a en het verwaario- In een wedstrijd, waarin de Schïe- damemrs voor rust duidelijk in de meerdcrhled waren, heeft HSSS op eigen terrein de punten gedeeld met Monster (II). In de tweede helft waren beide clubs aan eikaar ge waagd. Dröge kwam al direct in goede schietpositie en ook v. Veen en v. Woerkom kwamen in de eerste helft gevaarlijk door. In de elfde minuut kroop daarentegen HBSS door het oog van èen naald en zag doelman Aaldijk een schot tegen de lat afket sen. Na ongeveer een half uur had v. Woerkom met een kopbal echter suc ces en een schot van dezelfde speler kon hierna nog ternauwernood tot hoekschop verwerkt worden. Van krachtsverschil was in de tweede helft geen sprake meer, alhoewel Meuldtjk en v. Veen nog enkele kansjes kregen. Anderzijds moest Hoogendam op de doellijn redding brengen en kwam ook doelman Aaldijk nog tot enkele reddingen. Ruim zeven minuten voor tijd maakte Monster uit een hoek schop, gevolgd door een scrimmage, gelijk. Een lek in de gasleiding van een woning aan de Gordonstraat te Schiedam, bewoond door de familie J. J. D., had ernstige gevolgen kun nen hebben als de zes maanden oude baby zijn vader en moeder niet had wakker gesehecuwd. D. werd om vijf uur wakker door het gehuil van de baby Hij rook een sterko gaslucht, wekte zijn vrouw en met het kind vluchtten zij naar de buren, Dezen waarschuwden politie en GGr Voor alle zekerheid werden ook de andere bewoners van de Gor donstraat gewekt. De politie ging met enige vroegere werkers van de GGD op onderzoek uit. Zij ontdekten een groot lek in de gasleiding onder de gang van de woning van D. De baby is voor onderzoek naar het gemeen teziekenhuis gebracht, maar bleek geen nadelige gevolgen van het gas te hebben ondervonden. - MAANDAG Bioscopen: MONOPOLE: Comp2ot met de duivel. PASSAGE: De man die verdwijnen moest. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Schiedammers tonen hun kunstbezit, 105 uur. Diversen MAISGN WESTHUIS: Ned. Ver. van Hulsvrouwen, ledenvergadering, 14.15 uur. MAISON WESTHUISNed. Ver. van ex-polltieke gevangenen, ..Geheime zender G II in de bezettingstijd", door de heer J. Verhagen, 20.30 uur. DINSDAG Bioscopen: MONOFOLE: Complot met de duivel. PASSAGE. De man die verdwijnen moest. 2 en 8.X5 uur. i De met spanning, tegemoetgeziene en voor de ranglijst belangrijke derby SchiedamSFC is in een puntloze draw geëindigd. Tegen deze uitslag tekende Schiedam na de wedstrijd protest aan, maar de alsnog genomen strafschop bleek niet in staat de stand te wijzi gen. Ook DRZ kwam op eigen terrein tot een puntloos gelijk spel,5 terwijl SVDFW en Martinit het zonder puntenwinst moesten stellen. De belangrijke derby SchiedamSFC is dus zonder doelpunten gebleven. Vooral SFC heeft weinig kansen gekregen. De doelman van Schiedam heeft dan ook geen schot van betekenis te verwer ken gekregen. Het Koninklijk Schiedams Maunen- koor Orpheus gaat met een jon genskoor beginnen. Dat is het resultaat van een actie, die in de zesde klassen van legere scholen in gebonden. Vele jongens meldden zich aan en in één klas waren er niet minder dan elf kandidaten. Dirigent Gijsbert Nieuwland hoopt woensdagavond met de repetities te beginnen. Deze worden gehouden voorafgaande aan de repetities van het mannenkoor, ook in gebouw Arcade. Het initiatief tot de oprichting van het jongenskoor is genomen dooi de heer J. Scheffers, een der oudere leden van het koor. Men hoopt deze poging, die bij de jeugd zulke veel belovende reacties heeft opgeleverd, snel en met succes en dat wil dus zeggen met een goed koor be kroond te zien. In Arcade kunnen jongens, die mee willen zingen zich alsnog aanmelden. In Musis Sacrum aan de Lange Haven vierde zaterdagavond de per soneelsvereniging van de Combinatie vrolijk feest. Voorzitter C. van de Meer verwelkomde de leden, waarna men naar een gezellig cabaret kon kijken en luisteren. Hieraan werkten onder meer Ma rion Wardenaar, Joop de Leur en de drie Jacksons mee. André Carrell had de leiding en lijmde de verschillende gedeelten van het programma vlot aan elkaar. Een geanimeerd bal, waarvoor Teh Music Makers onder leiding van John Buying de muziek verzorgden, besloot de avond. Schiedam daarentegen kwam tot grotere activiteiten. Voor rust gaf tiuet een vlijmscherp schot af, dat de SFC-goaue ternauwernood kon verwerken, Een verwarrend moment deed zich voor m de tiende minuut van de tweede helft,. Huet werd ten val gebracht en de scheidsrechter kende Schiedam een strafschop toe. Op appelleren van de SFC'-grensrechter werd deze straf omgezet m een indirecte vrije trap, die zonder succes bleef. Tegen deze situatie tekende Schie dam na de wedstrijd protest aan. Tien mmuten na het eindsignaal moest Huet alsnog de strafschop ne men, maar hij bleek dermate uit zijn concentratie te zijn gehaald, dat hij de bal tegen de lat knalde. Zodoende bleef de stand dubbel blank, hetgeen voor beide partijen weinig bevrediging schonk. tastendheid en snelheid van de voor- waartsen niet kon worden uitgebuit. j Niettemin ontsnapte het Nado/V- doel aan enkele gevaarlijke mo menten, maar daar ook de gasten de juiste richting niet konden vin den, eindigde deze strijd met de zelfde cijfers als waarmee was be gonnen. Op een hard en moeilijk te bespe len terrein nam de thuisclub in de 20e minuut de leiding met een schot van de linksbinnen, waarop reserve- doelman v. Haaster kansloos was. Martinit vocht enthousiast terug, maar het harde werken bleef onbe loond. Uit een hoekschop bracht de rechtsbinnen zelf de stand op 20. Ook in de tweede helft bleef het spelbeeld ongewijzigd en was er prak tisch geen krachtsverschil. Twintig minuten voor tijd bracht Bos vanaf de rand van het strafschopgebied de bal met een hard schot achter de Kranenburg-doelman. Een aanhoudend offensief van de Schiedammers leverde echter niet de gewenste gelijkmaker op. zen van de vleugels bleven de kansen schaars. Ook doelman v. Veen bleek niet in conditie. De thuisclub startte o-ertuigend en het was aan het onr - -urige afwerken te danken, da„ -.„eelsior al niet spoedig een achterstand op liep. In de tiende minuut werd een voorzet van links door de Schiedam se defensie gemist, waarna de rechts buiten kon scoren. Alleen Metaal kwam in deze helft tot een goed schot. Ook in de tweede helft was het Schiedamse optreden zwak. Op nieuw in de tiende minuut viel een doelpunt, waarbij doelman v. Veen niet vrijuit ging. Vlak voor tijd werden Lakwijk en een speler van RKAW uit het veld gezonden. Opmeuw heeft DHS, nu in de uit wedstrijd tegen RCD een wat on fortuinlijke nederlaag geleden. Voor al voor de rust gaven de Schiedam mers de toon aan, maar door on nauwkeurigheid en pech (schot van Roozen tegen de staander) kon het overwicht niet in doelpunten worden uitgedrukt. De tegenaanvallen van RCD strandden op buitenspel. Ook met het windvoordeel startte DHS ln de tweede speelhelft roet een overwicht. Opnieuw bleek de voorhoede niet produktlef. Daarentegen scoorde RCD uit een scrimmage tegen de verhouding het eerste doelpunt. DHS kwam echter terug en uit een vrije trap van Struik wist v. Unen de partijen weer op ge lijke voet te brengen. Een kwartier voor tjjd besliste HCD de strijd door een in twijfelach tige positie uitgevoerde actie van de rechtsbuiten, hetgeen door de RCD- aanvalsleider werd afgerond. De res terende minuten, leverden voor de Schiedammers geen succes meer op. Vanavond valt in Hoek van Hol land de beslissing in de strijd om het biljartkampioenschap van Hoek van Hoiland. Evenals andere jaren was er bij de voorronden weer veel belangstel ling. Oud-kampioen Van Wijngaar den staat na de voorlaatste ronde ongeslagen aan de kop. Zijn enige concurrent Bosch verloor namelijk van A. Baaien. Mocht de eindstrijd een zege voor Bosch opleveren, dan wordt ex tussen hem en Van Wijn gaarden een barrage-partij gespeeld. In dit toernooi tellen namelijk al leen de gewonnen partijen en niet het algemeen gemiddelde. BU de aanlegsteiger is een Joods: in aanbouw voor de berging van drie-I honderd rijwielen. Hierdoor zullen de personeelsbus» sen uit Spijkenlsse en Hoogvliet gaan verdwijnen en zullen de werknemers i uit Spijkenlsse per flets naar Hoog vliet moeten gaan. Ook aan het Vlaardingae haven hoofd is men begonnen met de bouw van een steiger. Ook hier wordt een bergplaats voor rijwielen gebouwd. Twee maal daags zal hier de perso neelsboot Goeree de dienst met de werf op Rozenburg onderhonden. Het vervoer van werknemers van Goeree-Overflakkee, alsmede dat uit de provincie Noord-Brabant zal met de pendelbussen blijven geschieden. 't Venster-:!»- de middagpauze brengt op donderdag 11 februari van 12.45 tot 13.15 uur een recital door Mieke Been, sopraan en Tom Hart suiker, piano. In de vriendschappelijke wedstrijd, die SVV tegen Enschedese Boys speelde, hebben de Enschedeërs be wezen minstens even goed als de gasten te kunnen voetbaDen. Een op jan van Schijndel na vol ledig SVV demonstreerde een behoor lijke techniek, maar daarin gaf de thuisclub zeker niets toe, terwjjl de spelopbouw der Enschedeërs beslist beter was. Toch bleef het in de eerste helft bij een doelpunt van Leusink, die een voorzet van Weydijk benutte. Foutief terugspelen van een Schie damse verdediger stelde Engelen vijf minuten na de rust in staat er 20. van te maken, maar daarna verhoog de SVV het tempo, waardoor er gaten in de Enschedese verdediging vielen. Door linksbuiten De Groot en rechtsbuiten Van Rees werd het in korte tijd 22. Enschedese Boys diende door Wey dijk van repliek. Eerst benutte hij een verre pass door de bal langs de uitlopende Tap te plaatsen en m de laatste minuut werd het Boys-ovexv wicht in een vierde doelpunt, weer van Weydijk, uitgedrukt (4—2). Vrijdag is de „Stichting Fiets" in het leven geroepen, die -zich-ten doel stelt het gebruik van de fiets voor nuttige en ontspanningsdoel- einden te bevorderen. Het secreta riaat is gevestigd: De Lairessestraat 13 te Amsterdam, Advertentie Geheel tegen de verhouding heeft SVDFW op eigen terrein de punten aan Quick Steps moeten afstaan. Voor rust hadden de Schiedammers het pleit kunnen beslissen door een overtuigend overwicht. i Onze stadgenoten verzuimden ech- nSnkm deeSdenheeift'tofsumberiS Schiedammers succes had. Doo: ook m de titeeae heat net speiueeia te tnrt, or% snol tnn bij de Schiedammers niet veranderde, waren in de laatste tien minuten twee verdedigingsfouten voldoende om een 02-achterstand op te lo- pén. Hierna was er voor SVDPW geen redden méér aan. Voor de Jehovah's Getuigen in Schiedam zal de komende week vol van verschillende activiteiten zijn. Donderdag 11 februari om acht uur begint in het Volksgebouw aan. de Tuinlaaa een voorstelling van de film „De internationale Goddelijke Wil vergadering". In deze kleurenfilm ziet men hoe 194.000 mensen in vergadering bij eenkwamen in een stadion m New York. Verder gaat de kringdienaar deze week bezoeken afleggen bij de Je hovah's Getuigen. Zondagmiddag ten slotte is er een openbare Iezmg in het Volksgebouw, aanvang 3 uur. getiteld: „Verstandig wandelen in een goddeloze wereld". Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Schiedammers tonen hun kunstbezit, 105 uur. Diversen MUSIS SACRUM: Wllton-Fijenoord. Journaal 1953, operette „Das Drel- maderlhaua", 14 en 20 uur. WIJKCENTRUM: Caóp. DES, ver gadering, 20 uur. KANTINE HERMES -DVSSchiedamse ScheliUrêChtersver., spelregelwed- strljd, 19 uur. Op een moeilijk te bespelen ter- rem hebben DRZ en Nado/V zon der te scoren de winstpunten broe derlijk verdeeld. De Schiedammers hadden vaak een duidelijke veldmeerderheid, die echter door een te geringe door- Adri van Oorschot, de bekende te levisie-artiest, zal zich zeker goed thuis gevoeld hebben tussen al die glunderende kindergezichtjes, die za terdagmiddag vol spanning waren opgeheven naar het toneel in zaal Irene aan de Lange Haven. Deze gezéllige kindermiddag werd georganiseerd door de personeelsver eniging van Gusto. Men heeft deze jaarlijks terugkerende feestmiddagen in de plaats gesteld van de gebruike lijke Sint-Nicolaasfeestjes, want naar de mening van voorzitter J. Th. Nieuwenhuis krijgen de kinderen Sint-Nicolaas rond de vijfde decem ber dikwijls genoeg te zien. Ditmaal had men dus Adri van Oorsch-ot uitgenodigd, die een kleine „one man show" uitvoerde, hetgeen hem uitstekend afging. Af en toe werd hij begeleid door de pianist Gunst Jessayes. Verder konden de kinderen nog genieten van een ge zellige poppe.nfca5ri-oors telling. Een in technisch opzicht domine rend Demos heeft opnieuw niet te leurgesteld en op eigen terrein SMV met 20 verslagen. Door het harde speelveld werd er uiteraard voorzichtig gespeeld, het geen niet verhinderde dat Huksloot in de vijfde minuut reeds_voor de wat te kort en individueel spel kon De mos voor de rust deze stand niet vergroten. Na een kwartier in de tweede speelhelft bracht Freij de stand op 20. Ondanks goed be doelde pogingen van SMV kwam in deze stand geen wijziging meer. (Van een onzer verslaggever:) De Amsterdamse radio-jazz-com- mentater Michiel A. ie Ruyter, heeft zaterdagavond in de grote zaal van De Heuvel te Rotterdam, een causerie gehouden over de, jazz. De liefhebbers hebben zich de kans niet laten ont gaan de keer De Ruyter, die zelden i Rotterdam spreekt, te beluisteren. De zaal was geheel uitverkocht. De heer De Ruyter belichtte uit voerig de moderne jazz. Met name de vroege Charlie Parker de na deze ko mende revolutionaire Dizzy GiHespie en de al bijna vergeten, maar voor de ontwikkeling van de moderne jazz zeer belangrijke Clifford Brown, die evenals Parker vroeg is overleden, stonden in het middelpunt van deze causerie. Van al deze grootmeesters-tn-de- jazz en van Count Basie liet de spre ker grammofoonmuziek horen. Na de causerie hebben de aanwezigen ge danst op de muziek van de (tradi tional) Lazy River Jazz Band en de Sincere Jazzband. De avond was georganiseerd voor de sectie werkende jongeren van de Centrale Hervormde Jeugdraad. V'* h- f.% - HET VRIJE VOLK SCHIEDAM RsdacUa co Administratis: Passage 30 TeL 68798

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1