TINE VAN RUIVEN WAS IN VLUCHTELINGENKAMP Zij sliep in barak: Het is vreselijk! Huiztfev ,On the Beach' erbarmelijk produkt van amusements industrie Aantal be museum steeg in 59met 2000 iKOK&Zn Vul 6w garderobe GRATIS aan om Prachtige muziek op Toonkunstconcert Heracles tegen Hermes-DVS Burgemeester op judo-mat Bejaarde man valt op muur Korfballers nog volop in actie Boksers-draw in Wales OS-kandidate^i trainen in Vlaardings bad 4 DAGEN GEHEEL GRATIS TE KOPEN HERENlyiOtEMAGAZIJN TIMCO Voor politie nummer 69333 chiedammevs onder elkaar Handen vol Comedia speelt „De Acht maanden geëist ongewenste gast" Jongens speelden met kinderwagen Avondgebed in maart wegens poging tot inbraak Marktberichten nieuws HET VRIJE VOLK VRIJDAG 4 MAART 1960 (Van een onzer verslaggeefsters) In het Nederlandse jeugdcomité voor de actie Doe Open" zitten vijf jongens en zes meisjes. Een van hen is de Schiedamse Tine van Ruiven. Ze is 23 jaar oud en ze heeft een smal, heel vriendelijk gezicht onder opgestoken haar. Triest foto Film projectie bandrecorders Aankopen PANTALON De Broekenspecialisi Ontstellende film Domme banaliteit ir Tine hoort tot het groepje Nederlandse jongeren, dat een paar maanden geleden in de Duitse vluchtelingenkampen Fricdrichsfcld en Ohmstcde heeft gelogeerd. Ze heeft ons op een lenteachtige middag in het NW-kantoor in Rotterdam waar ze werkt, van haar ervaringen verteld. En haar verhaal vormde een scherpe tegenstel ling met die eerste tekenen van het voorjaar. „Hc-t is er vreselijk. Niet omdat de mensen er geen kleren zouden heb ben of geen etenNee, de nood ligt vooral op geestelijk terrein. De meeste mensen stellen zich een vluch teling voor in lompen gekleed en Zijn Schiedamse padvinders vorige week al gestart met de sleu telverkoop, saterdag aanstaande komt de actie „Doe "Open" van de Schiedamse jeugd volledig op gang. Met de straatverkoop van sleutels en met een sportdemonstratie-avond. Elders op deze pagina kunt u le zen, wat de Schiedamse Tine van Sluiven beleefde als lid van het lan delijk jeugdcomité. Ze zei ons triom- Jantelijk: „Zie je wel, dat die jeugd, van tegenwoordig best in beweging is te krijgen!" Want enthousiast zijn ze, de jon geren, die aan ,JDoe Open" mee werken. En Schiedammers, doe toch vooral open! Want dan zal deze actie niet zonder resultaat blijven. Zondag om Z uur wordt aan de Damlaan een wedstrijd gespeeld tus sen twee elftallen, die elkaar iu de loop der jaren meermalen de puntjes hebben afgesnoept. Beide staan in het midden van de ranglijst, maar een, zij het geringe, kans op de zo zeer begeerde derde plaats, is er voor belde nog aanwezig. Heracles, met in zijn midden de bekende negerzanger Mokone, zat er daarom alles op zetten om ln Schie dam de punten weg te halen. Daarom is er een vinnige strijd te wachten. Hermes-DVS speelt nog zonder Henke. Ten Braak is nu'linksbuiten, terwijl Van Herwaarden de links- halfplaats bezet. Het tweede elftal is vrij. Het derde elftal speelt om. 10 uur uit tegen DCL 2, terwijl het kampioenselftal, het vierde, om 10 uur op Harga tegen CVV 4 speelt. Voor beide ploegen moet hierin winst zitten. Advertentie i_M vermagerd. Maar zo is het helemaal niet. Ds kampen krijgen financiële bij dragen van de Duitse regering, die niet altijd voldoende zijn om van te leven, maar bepaald wel te veel om te sterven. Ze vertelt, dat dertig procent van de kampbewoners aan t.b.c. lijdt, twintig procent is asociaal, vijftien procent is geestesziek en tien pro cent verkeert in permanente dron kenschap. De jonge Schiedamse heeft zelf in een barak geslapen. Het was twdalf graden onder nul. „We moesten, ons 's morgens wassen in een andere ba rak. De kraan had er de hele nacht doorgelopen, zodat er een laagje ijs op de vloer stond. Zo gaat het in de kampen toe. De bewoners worden langzamerhand onverschillig voor alles." een voormalige minister van Sociale Zaken zooltjes te plakken. En ook de vroegere dirigent van de Staatsopera in Riga werkt er. Sommigen wilden helemaal niet met ons praten. Je zag wat ze dachten: „ze komen kijken, straks gaan zij weer weg, maar wij blijven hier zitten." Ze worden overal als minderwaar dig beschouwd: ,,'t Zijn vluchtelin gen". Het Nederlands jeugdcomité heeft hier onlangs Anita en Slgurds op bezoek gehad, twee jonge vluchte lingen. Ze verzwijgen op het gym nasium in Oldenburg hardnekkig, dat ze in het kamp Ohmstede wonen, want ze zouden er op aangekeken worden. Vorige week zijn Anita en Sigurds in gezelschap van het Nederlands jeugdcomité naar Soestdijk ge weest, waar ze door koningin Juliana werden ontvangen. Tine van Ruiven is enthousiast over die hartelijke ontvangst en over de be langstelling van de Koningin. Het Nederlandse jeugdcomité is pas opgericht na de reis van de Neder landse jongeren naar de vluchtelin genkampen. Op de terugweg naar Nederland hebben ze, nog helemaal onder de indruk van hun tocht, in een klein café, dat heel toepasselijk Rammelkamp" heette, overlegd wat ze konden doen. Daar is toen het landelijk jeugdcomité ontstaan, dat inmiddels in tal van Nederlandse steden en stadjes navolging heeft ge vonden in plaatselijke comités. Het ls er een onbeschrijfelijk triest bestaan. De barakken zijn grauw, dikwijls verwaarloosd. De w.c.'s zijn niet meer dan putten in de grond met schotten er om heen. „De een maakt nog wat van z'n kamertje, de ander Is niet meer bii machte om de boel nog een beetje b(j te houden. 25e schutten met doe ken nog een apart slaapkamertje af. Soms hoor je in een van die kamer tjes drie radio's spelen. De gehorig heid is een ramp. Als er ergens ruzie is, hoor je dat door de hele barak en vooral voor de opvoeding van de kinderen heeft dat allerlei consequenties." „In het kamp Friedrichtsfeld" vertelt Tine van Ruiven, „zijn veel a-sociale gezinnen. In Ohmstede zit Tine van Ruiven heeft er- haar handen vol aan. In haar agenda staan Waddinxveen, Dirksland Zwijndrecht, enz. Het zijn allemaal plaatsen, waar ze jeugdcomités moet installeren. En dan zijn er nog de dorpen en stadjes, waar ze gaat praten met pre dikanten, pastoors, vertegenwoordi gers van jeugdorganisaties en met iedereen, die jeugd achter zich heeft, om ze te stimuleren tot de oprichting van comités. „Als je de jeugd b(j elkaar hebt en je vertelt ze iets, dan zijn ze in min der dan geen tijd laaiend enthousiast en de ideeën rollen over tafeii Het gaat vooral om de zelfwerkzaamheid en de resultaten zijn overal reusach tig leuk.'' Ook in Schiedam is de actie in middels gestart. „Als de mensen meer willen doen, dan alleen een sleuteltje kopen, kunnen ze ook geld in de col lectebussen doen," zegt Tine van Rui ven. En ze voegt er nog aan toe: „Heus. 't is nódig! Hoe nodig kun Je je nau welijks voorstellen, als je 't niet met je eigen ogen hebt gezien." Advertentie LM. TDINLAAN 98 SCHIEDAM TELEFOON 67464 Zaterdagavond worden er in de Koopmansbeurs sportdemonstraties gegeven. Takken van sport als bok sen, schennen en ook judo zullen ge demonstreerd worden. Burgemeester mr, J. W. Peek zal de demonstraties bijwonen en er zelfs aan deelnemen. Met de judo-instruc teur W. Bischof zal onze burgervader op de mat komen om esr een bepaalde judo-greep te tonen. Wat voor een greep dit wordt is een verrassing. Het kan een worggreep, maar ook een houdgreep zyn. Vermoedelijk echter wordt het een deurgreepwant de demonstratieavond wordt georganiseerd in. het kader van de actie „Open Deur". Kaarten zijn aan de Beurs verkrijgbaar. De de monstraties vangen aan. om 8 uur. De 81-jarige C. van het H. uit Am sterdam is gisteren op weg naar zijn zoon in de Langekerksfcraat in Schiedam gevallen. Hij kwam met zijn hoofd op een muurtje terecht en kreeg een wond boven de ogen. Hü is per GG en GD naar het- ge meenteziekenhuis gebracht en daar behandeld. Stel u voor dat het 1964 is en dat een atoomoorlog alle mensen in Europa, Azië, de beide Amerika's en Afrika heeft gedood. Alleen in Australië, ln de zuidelijkste stad, Melbourne, is de vernietigende wolk nog niet aangekomen. Maar er is geen twijfel aan dat over een aantal maanden ook de gehele populatie van dat deel van de wereld ls gestorven. Dan zal alles weer woest en leeg zijn. Dan zal de mensheid zich zelf hebben uitgeroeid. Het zou een navrant on derwerp voor een schoolopstel kunnen zijn: probeer je, gegeven deze. situatie, in te denken hoe de mensen in Melbourne zich gedragen. Ik ben ervan overtuigd dat vijf van de tien leerlingen, zoals vijf van de tien lezers van „Het Vrije Volk", een zinniger en diepzinniger beschrijving van dat Melbourne in dat jaar 1964 zouden geven dan de Amerikaanse filmmakers, die naar een roman van Nevil Shute „On the Beach" ver vaardigden. Wat gebeurter als de wereld ondergaat? Hollywood weet het: men wordt verliefd. Er is, vol gens Hollywood, immers geen mo ment in 's mensen leven waarop men aan iets anders denkt dan verliefd heid. De Amerikaanse commandant van een onderzeeër, DwightTowers, is er in geslaagd zijn schip naar Melbour ne, die laatste oever, te brengen. HU viert een feestje bij de jonge marine officier Peter Holmes en ontmoet daar een aan de drank verslaafde maar aantrekkelijke vrouw, Moira Davidson. Hij weet dat zijn echtge note en zijn twee kinderen evenals alle andere Amerikanen ellendig zijn omgekomen en hy heeft een beetje moeite om dat te verwerken al zou men het hem niet aanzien. De hele film door worden wij beziggehouden Het Schiedams toneelgezelschap „Comedia" geeft zaterdagavond in het Volksgebouw een. opvoering van het spel „De ongewenste gast" door A. Jm-ria&n Zoetmulder. Na afloop is er een gezellig samenzijn. De eerste wedstrijd tussen Frank furt Eintracht en de kampioen van Oostenrijk, Wiener S K, voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubs, is door de Duitsers gewonnen met 2—1. BD de trust hadden, zij al een 10- voorsprong. De refcurnwedstrijd wordt op 16 maart in Wenen gespeeld. (Van een onzer verslaggevers) Het Stedelijk Museum heeft in 1956 16.566 bezoekers getrokken, terwijl het gebouw als gevolg van allerlei werkzaamheden ruim zes weken gesloten is geweest. Dit staat te lezen in het smaakvol verzorgde jaarverslag van het museum, waaraan dit keer een kleine studie van gemeentearchivaris drs. P. Th. J. Kuyer is toegevoegd over een anoniem portret uit 1552. Er werden ln '59 negen tentoon stellingen gehouden. We zagen or.de, meer „Op een blad papier", tekenin gen en aquarellen van Nederlandse meesters uit de 19e en het begin van de 20ste eeuw, foto's van Ed van der Elsken en „Stoute kinderen - zoete kinderen". De collectie van het museum werd verrykt met een portret van de beeld houwer Wessel Couzijn door prof. V. P. S. Esser, dat een geschenk was van de Schiedamse burgery bij de opening van de jubileumtentoonstel ling. Rotary Schiedam bood „Liggend vrouwelijk naakt" in brons aan van Charlotte van Pallandt. Andere schenkingen waren drie etsen uit het atelier van G. H. Breitner, het album „Het uitzicht van de duif", de na latenschap van de uit Schiedam af komstige prof. A, F. Gips, en van Wouter van Heusden „Drie figuren", een ets op papier. Het museum ont ving enkels kleinere geschenken voor de historische verzameling. VRIJDAG Bioscopen: MONO POLE: Do zoon van de Kallef (14 Jr). 2.15. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Opstand der Gladiatoren (18 jr). 2 ea 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: JEOGDHAVEN: Scbled. Jeugdraad, handenarbeldcursus, 20 uur. OPSTANDXNGSKERK. Vrouwen wereldgebedsdag, 20 uur. LUTHERSE KERK: Vrouwenwereld gebedsdag, 20 uur. BETHELKERK: Vrouwen-wereldge bedsdag. 20 uur. MUSIS SACRUM: accordeonver. KDO, jaarlijkse feestavond, 20 uur. WIJKCENTRUM: R.-K. Vrouwengilde, bijeenkomst, 20 uur. IRENE: WUkgemeente' IV, ODG brengt „Polverlentje wint de laatste slag", 20 uur. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: De zoon van de Kaliel (14 Jr).2.30. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Opstand der Gladiatoren {18 Jr). 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: JEUGDHAVENCJV, Passé Partout, 20 uur. BEURSGEBOUW; Sleutel-actie „Doe open", sportdemonstraties, bal na, 20 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Weckende Jeugd. 20 uur. VOLKSGEBOUW: Comedia, toneel, 20 uur. WIJKCENTRUM: Soc, Scopuius, dansavond.. 20 uur. IRENE: CFA, „Elke minuut telt", 20 uur. MUSIS SACRUM: Schled. Gymn. Bond, 20 uur. Apotheek: Gouka en Co.. Groenelaan 13?. In het algemeen naderen de korf balcompetities hun einde De Schie damse clubs zijn echter wat achter geraakt. Schiedam in het verste. Voor de roodzwarten resteren nog vier wedstrijden. Succes heeft er nog zes voor de boeg, maar ODI heeft er nog acht te spelen. Het moet a! heel raar lopen, wil de thuiswedstryd van laatstgenoemde club tegen Rotterdam Zuid 2 zater dag geen doorgang vinden. Dat is dan een goede gelegenheid om re vanche te nemen op de 65-neder- laag, die in de eerste ontmoeting werd geleden. Schiedam krijgt het lastige Ons Huls op bezoek. Op 11 oktober won nen de Rotterdammers op het nip pertje met 8Als Schiedam oppast lukt het wellicht de balans ditmaal voordeliger te laten uitslaan. Voor de zoveelste maal staat voor Succes de uitwedstrijd tegen Unicum op het programma. De blauwwitten zyn aan hun reputatie van de laatst gespeelde wedstrijden verplicht ten minste met een gelijk spel naar huis te komen. In het verdere programma zijn op genomen Charlois 2Succes 2, Het Zuiden 6Succes 3. Sperwers 4 Schiedam 2. Oranje Nassau 3—ODI 2 Succes aTrekvogels a, Velox a Schiedam a en OSCR c—Schiedam b. PORTHCAWL. WALES (AP). De Nederlandse amateur-boksers hebben zich geweerd tegen Wales ln wedstrij den die ln 5—5 eindigden oninPorth- cawl gehouden werden. De zwaardere boksers in de Neder landse ploeg redden de zaak. Zij dre ven de score op tot 54 en toen ver sloeg Tonnie van Lieshout de half? zwaar Peter Hurley. Uitslagen: Vlieggewicht: Don James w.o.p. van Henk Wijnholts; bantam- gewicht: Dai Corp wint van Gerrit Tepaske. De scheidsrechter stopte het gevecht in de derde ronde; Ve- dergewicht: Dennis Travers wint van Kees Diemer. De scheidsrechter stopt het gevecht in de eerste ronde; Licht gewicht: Brian Smith verslaat Arie Huysmans. De scheidsrechter stopt in de tweede ronde; Lichtweltergewicht: Geoff Rees verliest van Frans Kouw- ijzer, gestopt in de tweede ronde: Wel tergewicht: Billy Phillips verliest 1 van Jan Derksen, gestopt in de derde 'ronde; LichtmiddengewichtTony Hoare verliest op punten van Bep Kneppers; Middengewicht: Tony Burmngham verliest op punten van Peter Hurley verliest °P punten van G. Du! venbode; Halfzwaargewicnt: Peter Huriey. verliest op punten van Tonnie van Lieshout; Zwaargewicht: Jack Jones verliest op punten van Leon Gerards. Dc commissie voor het Stedelijk Museum besioot tot aankoop van een reeks van 26 tekeningen en gouaches van Karei Appel en van de bronzen penning, in 1956 vervaardigd door prof. V. P. S. Esser ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van de inmiddels overleden mevrouw Else Mauhs. De verzameling van het museum is bovendien uitgebreid met enkele waardevolle bruiklenen voor onbe paalde tijd. De kunstenaar Corneille in Parijs stond 24 gouaches en aquarellen af uit de jaren '48 tot en met '53. Men kreeg en geschilderd zelfportret van Erich Wichmann in bruikleen, cera miek van Nienhuis, Hubers, F, Wieg man, Jet Sielcken en Lies Couzijn. H. H. Kamerlingh Onnes en verder een deel van een schoorpaal van een Fries-Bataafse boerderij. De restau ratie van drie van de oudste schilde rijen van het museum kwam gereed. Naarmate allerlei verbeteringen in het museumtot stand kwamen, kon ook de activiteit naar buiten groter worden. De nadruk werd hierbij prin cipieel gelegd op het actief bevorde ren van de belangstelling en op het educatief leiden van die belangstel ling. Grondbeginsel werd steeds meer het verminderen van het aantal tentoonstellingen en het vergroten van het relatieve belang van die exposities. Vooral aan de 'jeugdavonden', die steeds meer publiek trekken beleefde het museum veel plezier. Hoogtepunt van het jaar was ongetwyfeid de ju bileumtentoonstelling 'Schiedammers tonen hun kunstbezit'. Op het hoofdterrein van SW hebben gisteren onbekende jongelui met een kinderwagen gespeeld. De wagen, die nog in vrij goede staat verkeert kan door de eigenaar wor den afgehaald in de. cantime van SVV aan de Westfrankelandsedyk, Het oecumenisch avondgebed, dat 's zaterdags van half acht tot acht uur in de Lutherse kerk alhier wordt gehouden, zal in de maand maart worden geleid door ds. Hebly op 5 maart, pastoor v. d. Berg op 12 maart, ds, Smids op 19 maart en ds. Oomkes op 26 maart. Advertentie IJL HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 6898) (Van een onzer verslaggevers) Acht maanden met aftrek eiste de officier van Justitie vanochtend voor de Rotterdamse rechtbank tegen de 49-jarige fabrieksarbeider J. R., we gens een poging tot inbraak hij zijn werkgever te Schiedam. Hij had zich, zo bleek uit het ver hoor, enkele weken ziek gemeld en herinnerde zich toen hy in geldnood kwam dat er op de fabriek tussen het vertrekken van de dag- en het op komen van de nachtploeg door nie mand gewerkt werd. Bovendien wist hy dat het geld voor de weeklonen op het kantoor zou liggen. Terwijl hij bezig was de stopverf uit het kantoorraam te peuteren waarby een scheur in de ruit kwam, zag hij dat een collega het terrein op kwam fietsen en toen had hy zijn poging opgegeven. Verdachte heeft al twaalf veroordelingen achter de rug en zijn terbeschikkingstelling aan de rege ring by zijn laatste vonnis werd al enige malen verlengd. Voor de rechtbank verklaarde hij, dat hij niet verder gegaan was omdat, hij spyt had gekregen/Zijn raadsman achtte zeer wei aannemelijk, dat ver dachte vrijwillig isteruggetreden en meende daarom dat hier niet van een strafbare poging sprake is. Uitspraak over veertien dagen. (Van een onzer verslaggevers) Sedert kort oefenen de Nederlandse aspirant-deelnemers voor het onder deel schoonspringen op de Olympi sche Spelen te Rome wekelijks ln het Kolpabad te Vlaardingen. Dat de keuze op dit zwembad is gevallen vindt zijn. ooorzaak in de voor dit doel buitengewoon geschikt geachte inrichting en accommodatie van de zwemzaal. De training vindt plaats op zater dagavond van half acht tot circa negen uur en op zondagmiddag van twee tot half vijf. By het oefenen wordt gebruikt ge maakt van een speciale door de KNZB beschikbaar gestelde Super' Holland boardplan. Deze plank mag naast de officiële training door de Olympische schoonspringploeg ook door het publiek worden gebruikt. De centrale trainingsgroep heeft voor de trainingsuren gratis de be schikking over het bad gekregen. Deze geste van het gemeentebestuur wordt uiteraard door het Olympisch Comité zeer gewaardeerd. Het organisatiecomité van de Olympische Spelen 1960 in Rome maakte donderdagavond bekend dat aan 959 journalisten officiële pers kaarten voor de spelen zullen worden verstrekt, zy vertegenwoordigen 631 bladen of nieuwsagenten. met de reiatie tussen deze tragische weduwnaar en deze zielige alcoho- liste. Wanneer liy, als de ondergang byna voltooid is, met zyn schip naar Amerika vertrekt omdat zijn beman ning daar wil sterven, zegt hy pas wat men al met spanning heeft ver wacht: „I love you". „On the Bcach" is een ontstellende film. Niet omdat hjj een zo vreselijk onderwerp behandelt, maar omdat hij dat doet met onvoorstelbaar ge brek aan fantasie, volgens de wet ten van een domme amusements industrie. Want als men vijf minuten lang over de situatie nadenkt, zal men be seffen dat met de liefdes van een duikbootkapitein het onderwerp be paald niet is uitgeput. Men zou de filmmakers een lange reeks wagen willen stellen. Interes seert het die inwoners van Melbourne eigenlijk niet dat negen tiende van de wereld is uitgeroeid? Blijft ieder een gehoorzaam en zonder veel angst aan de autoriteiten gehoorzamen? Ontstaat er geen paniek? Gaan de mensen geen afleiding zoeken in re ligieuze extases? Krijgt de mense- lyke vernielzucht niet eindelyk de kans om zich overheersend te open baren? Wordt er niet geplunderd, gemoord, geschreeuwd, gezopen? Kan men dit alles werkelyk als gedisci plineerd staatsburger aanvaarden? De filmmakers zouden op die vra gen met een schyn van recht kun nen antwoorden: Maar we hebben het toch getoond. Mevrouw Holmes raakt toch in paniek en wordt een beetje gek voor zij haar zelfmoord pil slikt. Het Leger des Heils houdt toch byeenkomsten op de openba-e weg. En wat de woestheid betreft- iedereen gaat toch ais de autoritei ten het seizoen vóór de gewone "ciid hebben geopend, komisch forellen vissen en naderhand ballades zingen in het hotel. We hebben werkeiiik aan alles gedacht. Een schijn van recht. Als men zorgvuldig zoekt, vindt men wel tel kens een kiem van fantasie, -naar die wordt a! heel gauw weer vermor zeld. omdat de onweerstaanbare Gre gory Peck als duikbootkapitein zich moet gaan afvragen of hij al d'an niet verliefd is. Van minuut tot minuut, van scène tot scr ergert men zich aan de domme banaliteit, aan de kinder achtigheid en de fantasieloosheid van Hollywood. De duikboot maakt een tocht door het noordelyke halfrond, vergeefs op zoek naar enige aanleiding tot hoop In San Francisco ontsnapt een lid van de bemanning, dat daar thuis hoort. Hij constateert even dat iedereen dood is, ook zyn familie en gaat zitten vissen. De kapitein 'van de duikboot converseert nóg wat met hem. Hij vist door. Daadg. De men sen in Melbourne krijgen te horen dat zy beter zelfmoord kunnen ple gen 4- Zich aan de vernietigende stralen blootstellen, zy vormen een nette queue om de zelfmoordpillen in het ziekenhuis te halen. Dank u wel zuster. Wat heeft het voor zin om over „On the- Beach" een goed woord te zeggen? Men kan erkennen, dat Stanley Kramer het werkje „knap" heeft geregisseerd, dat Gregory Peek er aardig uitziet, dat Ava Gardner boeiend acteert, dat Fred Astaire in zyn eerste speeirol een intelligente en sympathieke acteur blijkt. Al dit soort „verdiensten" zyn zonder be lang. „On the Beach" is vals, stu pide, smakeloos en by zonder verve lend. Hier past onvoorwaardelijke walging. De film draait van vandaag af in Thalia te Rotterdam. ALFRED KOSSMANN Advertentie I.M. In het tydvak van 15 februari tot en met 14 maart stellen wy U ln de gelegenheid Mocht U tot de gelukkigen behoren, dan krijgt U tegen Inlevering van uw kassabon het gehele door U bestede bedrag in contanten terug. BRÓERSVEST 56 SCHIEDAM Het bovenstaande geldt ook voor onze afdeling confectie. De Flardinga-speler C, Schepen heeft het gisteravond in het club lokaal van de b.v. De Sluis gepresteerd om een drietal partijen drie banden achtereen te spelen, waarvan hij er twee op zijn naam kreeg. Zijn kortste partij was die tegen de Sluis-speler Droge, die in 57 beurten in zijn voordeel was beslist en hem een keurig moyenne van 0.526 opleverde. .Sinds het nieuwe telefoonboek is verschenen krygfc men by de Schie damse politie herhaaldeiyk tele foontjes via het alarmnummer, ovev zaken, die in het geheel geen spoed vereisen. De politie verzoekt dus het publiek om voor gewone zaken uit sluitend het. nummer 69333 te bel len. Het nummer 64666 dat buiten op de telefoongids wordt vermeld, dient gereseveerd te worden voor spoedgevallen. Aan deNassaulaan te Schiedam is de fiets van A. A. R. gestolen. Van de Dr.Schaapmansingel verdween het rijwiel van S.T.V. Hans Henkemans heeft tijdens het Toonkunstconeert van gister avond met zijn vertolking van het Pianoconcert in G, KV 453, van Mozart, voor een hoogtepunt van meer dan gewone betekenis ge zorgd. Hoewel hij het werk op de derde achtereenvolgende avond met het Rotterdams Philharmonisch Orkest speelde (vanavond doet hij het ln Leiden voor de vierde keer), was elke gedachte aan routine verre van uitvoerenden en toehoorders. Integendeel, dit spel was dermate geïnspireerd en tegelijkertijd technisch zo perfect, dat ook de beroepsluisteraar in plaats van kritisch eerbiedig werd. Daarbij mag niet over het hoofd worden gezien, dat deze gave uit voering mogelijk was doordat ook het samenspel wsen pianist en orkest door inspiratie gedragen werd. Eduard Fiipse sloot zich uiterst fyn- zinnig by de solist aan, zodat diens spel niet in het minst geremd werd. Door deze belevenis mag men de overige uitgevoerde muziek niet ver geten. In. het Rondo Veneziano van Fizzetti, een waardige Venetiaanse tegenhanger van de Romeinse klank- schilderijen van Respighi, liet het orkest zich van zijn beste kant zien. De soiovioojpartijen werden door. concertmeester Willem Noske met evenveel muzikaliteit als technisch meesterschap uitgevoerd en ook het solistische werk van soloceUlst Sa muel Brill was voortreffeiyk. Niet minder dan deze zich op de voorgrond afspelende prestaties wa ren die van de-verschillende solobia- xers, en als eindindruk van deze ver frissende muziek bleef bewondering hangen voor de stijgende prestaties van bet Rotterdamse orkest. Ih het slotnummer, de Symfonie van Fi-anck, werd die indruk enigs zins verzwakt. Overmoedig of ver moeid, gaf het orkest hier in details nog wel eens een onvolmaaktheid te horen. De conceptie van het geheel kent. men al vele jaren van Flipse: warm-romantisch, de tempi in zan gerige delen aan de slepende kant, maar misschien mede daardoor mee slepend. KIEN OUWERKERK Droge kon in deze party zijn vorm niet vinden en maakte in 12 van de 57 beurten slechts twaalf carambo les; zijn moyenne bedroeg dan ook slechts 0.210. Ook op de Sluis-speler W. Heins- broek heeft Schepen een tweetal punten veroverd, waarvoor hy ech ter 86 beurten nodig had. Het was een trage partij, waarin de spelers elkaar niet veel toegaven. Schepen had aanvankelyk een kleine voorsprong, doch in de 63e beurt noteerden beide spelers 20. Het werd hierna nog enkele malen „stui vertje" wisselen, doch in zijn 86e beurt had Schepen zijn 30 vol; Heinsbroek kwam tot 29! Tegen de Beyer-speler Slobbe had Schepen het echter moeilijker. Wel licht iets vermoeid? Slobbe kreeg een voorsprong, die in de 49e beurt' met 26 caramboles was uitgegroeid tot 11. Voor zijn overige vier caramboles had déze speler nog 14 beurten no dig en had Schepen het tot 24 ge bracht. Slobbe bond voor de tweede maal nog de stryd aan, ditmaal tegen Bleiksloot. Tussen deze spelers ging de stryd gelijk op; in de 27e beurt BARNEVELD, 3 maart EierveV ling SBE. Aanvoer 573.426 stuks. Handel onregelmatig. Notering, eieren van 58 tot 60 gram ƒ9,04 tot tot 9,38; eieren van *60 tot 55 gram 9,47 tot 9,95eendeëieren van 64 tot 72 gram 8,99 tot 10,20, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse Eierveiling BarneveldEde. Aanvoer 404.547 stuks. Handel rustig. Notering: eieren van 55 tot 60 gram 8,90 tot 9,36; eieren van 60 tot 65 gram 9,35 tot 9,79; eieren van 65 tot 70 gram 9,93 tot 10,70, alles per 100 stuks. Eiermarkt Aanvoer 1.700.000 stuks. Handel redely k. Notering' eieren van 59 tot 66 gram 9,30 tot 10.30, algemene prys 9,65 per 100 stuks, kilogramprys 1,67, basis 61,5 gram. Varkensmarkt Aanvoer 137 stuks. Handel kalm. Notering: biggen 48 tot 58, drachtige zeugen 255 tot 380. Pluimveemarkt Aanvoer plus minus 61.000 stuks. Notering per kilo gram: slacht-kippen 1,55—1,62'/; slachtkuikens 1,60 tot 1,85. Han del in kippen redeiyk, in kuikens kalm. 10—10; in de 51e beurt 15—15; in de 60e beurt 18—18. Hierna passeer de Slobbe zyn tegenspeler en ver grootte geleidelijk zijn voorsprong, welke in zijn 82e beurt met 30 ca ramboles drie. bedroeg. Schepen 30 30 86 4 0.348 Heinsbroek 30 29 86 3 0.337 Schepen Droge Slobbe Bleiksloot Slobbe Schepen 30 30 30 30 30 30 30 12 30 27 30 24 57 57 82 82 63 63 0,526 0210 0.365 0.329 0.476 0.380 Coöp. Tuinbouwveiling der ZH Eilanden GA, Rotterdam. Prijsverloop donderdag 3 maart: andyvie kg,86— 91, spruiten IA- 4863, 2A 20—48, IB 61—61, 2B 15—28; witlof IA 57- 70, 2A 51—61, 1B 55—62, 2B 37—57; veldsla 1,90—3,00; spinazie 1 86—1,09, 2 74—86; prei IA 61—87, 2A 59— (0, 1B 54—69, sjalotten 1 21—24,rodekool IA 44—55, 2A 39—49; gelekool 2A 1820; groenekool IA 4042. 2A 22— 23; uien geschild 6—15, C 8—16; waspeen 2A 28—34; sla st 12—14, stoofsla kg 84; peeri C 3037; boere- 36—43; selderij 11—13; petersehe 16; Goudreinette 1 6483, 2 6080; Jo nathan 1 70—86, 2 61—78; Golden Delicious 1 89—1,04,2 68—88; Winston 2 4271 Conférence 2 8890; St. Re- my 2 3742; Brederode 2 3841. Eierveiling der ZH Eilanden, Rot terdam, Prijsverloop donderdag a maart. Sortering 1, soort 00 Peï„-™ stuks 16,60. 0 11,30—11,70, 1 10,10- 10,40, 2 9,40—9,60, 3 9,00—9,40, 4 8,60— 8,80, 5 8,30—8,50, 6 7 30. Coöperatieve Fruit- en Groente veiling Hoeksche Waard en Omstre ken g.a., Oud-Beüerland. Veiling van 2 maart '60. Golden Delicious I A_9J —100, I B/C 86—93, II A 70—92, II B 62—81, II C 71—80; Jonathan 1 a 79—96, I B/C 78—93, I B 72—73, I L 63—64, II A 72—82, XI B 79—75, U 64—68; Goudreinette I A 70—72, 1» 69—70, I C 65; Ontario I A 57—63. I B/C 53—61; Zoete Armgaard II a 62—70, n B/C 54—61; haxioiis Superbe I a 90—93, I B 84, I C II A 72—75, n B 67—70, II C 59—oo. Lombarts Calville rt A 70(6, UB 69, II C 57; Zoete Pr. Noble I A 11 B 64, I C 55; Present v. Engeland II A 75. II B 63, II C 56: Conference I A 93—98, I B/C 84—91, I C 72, U A 90, II B/C 81; Brederade I A 47— Giesenwildeman I B/C 79.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2