Sleutels der vrijheid grootse manifestatie op Vele Schiedammers werken eraan mee Krediet voor womn gbouw IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN God's little acre": bekend boek verfilmd Pleinfeest en vuurwerk op In Nieuwland-Oost start bouw nieuwe katholieke school m W est-Abtspolder I KUNST IN DE KOMENDE WEEK Eén GAB voor Schiedam en Vlaardingen? 4Theater' voor Kunstkring chiedmnmers onder elkaar Auto zakt door brug chauffeur krijgt 25 boete m Geen geluk Programma DWS Doktersdiensten I Predikbeurten Wisselkoersen Visafslag HET VRUE VOLK ZATERDAG 19 MAART 1960 (Van een onzer verslaggeefsters) De Schiedamse Gemeenschap heeft grote plannen voor de viering van de bevrijdingsdag. Het hoogtepunt zal ongetwijfeld de opvoering zijn van het grote bevrijdingsspel „Sleutels der vrijheid", dat door de heer J. H. W. Veenstra in opdracht van het landelijk comité Viering Bevrijdingsdag in Amsterdam werd geschreven. Tot dusver hebben zich geen belangstellenden uit andere steden voor dit spel gemeld, zodat Schiedam wel licht de enige stad zal zijn, die dit werk aandurft. Inderdaad: aandurft! Want veel tijd is er niet meer. Verleden week is het stuk voor het eerst voorgelezen aan leden van Schie- damse toneelverenigingen. Andrê van den Heuvel, verbonden aan Rotterdams Toneel, heeft de regie in handen. Bob Hope t4 Ook de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen heeft grote plannen voor de viering van de Bevrijdingsdag, zoals wij al eerder schreven, B, en W. vragen de raad voor dit doel een krediet van 15.000 beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders vragen een krediet van 426.009 voor de aanleg van een stadskwekerij. Voor dit doel is de keuze gevallen op een terrein in de West-Abtspolder nabij de Oude- dijk, dat in verband met de hoogspanningslijn aldaar niet voor andere doeleinden kan worden gebruikt. Er is een plan uitgewerkt voor de aanleg van een kwekerij met een oppervlakte van ongeveer 2 ha, die de bloemisterij aan de Nassaulaan, de kleine boomkwekerij aan de Stadhouders laan en de boomkwekerij ir. Nieuwiand zal vervangen. Revue Toneel PAGINA 4 met kleine, maar effectieve midde len worden aangegeven. De heer Van den Heuvel wil in zijn regie de na druk leggen op die taferelen, waarin blijkt, dat wij te vlug vergeten. We hebben in Schiedam een „bes te lasser". Het is de heer L, Dege- naar. Hij werkt bij Werkspoor in Per nis en hij is door een jury van drie leden aangewezen als de beste lasser van de stad.. Met nog 24 andere „beste lassers" komt de heer Dege naar straks in Utrecht uit in de strijd om Tu t landelijk kampioen schap. Het Wad „De Ambtenaar" bericht, dat de Gewestelijke Arbeidsbureaus te Schiedam en Vlaardingen zullen worden opgeheven. Er zou een geheel nieuw streekbureau komen. Deze wij ziging zou een gevolg, zijn van de reorganisatie van de gebiedsindeling van de gewestelijke arbeidsbureaus ten westen van Rotterdam. Schiedam vervalt dan als bijkan toor van het Gewestelijke Arbeids bureau Rotterdam. Samen met Vlaar dingen zal Schiedam één bureau gaan vormen. Ten behoeve van de bouw van dit bureau is in Vlaardingen. aan de Van Hogendorplaan nabij het viaduct Vlaardingen-Oost al een stuk grond gereserveerd. Er is nog geen definitieve beslissing gevallen over hetgeen er met de bij kantoren van het GAB te Vlaardin gen. Maassluis en Hoek van Holland gaat gebeuren. ZATERDAG Bioscopen: MONOFOLE: Alias Jesse James. 2, 4.15, 7 en 9.13 uur. PASSAGE: Zo lang er tnenaen .aUn. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Achtste Start- tentoonstelllng, expositie van werk van Anton Lutgerink, 105 uur,. Diversen: IRENE: Chr, Metaalbedr. Bond, kln- derinlcldag, film, 15 uur. JEUGDHAVEN: Paase-Partout, 20 u. CHR. SOC. BELANGEN. Discussie avond Werkende Jeugd, 20 uur. MUSIS SACRUM: HBS-vereniging, toneel, „De Zwarte Monnik", 20 u. Apotheek: Gout-a, Hoogstraat 29, ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Alias Jesse James. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, PASSAGE: Zo lang er mensen zijn. 2, 4.15. 7 en 9,13 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Achtete Start- tentoonsteUlng. expositie van werk van Anton Lutaerlnk. 105 uur. Diversen: WIJKCENTRUM. Humanistisch Ver bond. „Humanisme ln de praktijk van het dagelijks leven" door de heer A. J. Wevers, 10.30 uur. CJV. Algemene ledenvergadering. 20 u. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN WEEKEND-PROGRAMMA ARENA: Brandend verlangen (18 Jrj Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 tvur. CAPITOL: Oog ln oog met de dood (18 Jr). Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9,15. uur. CENTRAAL: Salem Aleikum (a.I.). Zaterdag en zondag 2, 430, 7 en 9.30 uur. CINEAC (Bijenkorf): Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beursgebouw): En eeuwig zingen de bossen (14 Jr). Zaterdag 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. zondag vanaf 130 uur. Zondagmorgen 11 uur: Grootmees ters der piste (a.I.). COLOSSEUM: De gebochelde (a.I.), 2. 7 en 9.15 uur, HARMONIE; Karavaan (14 Jr). Zat. 3.30, 7 en S.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LUMHïRE: Operatie Petticoat (14 jr). Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. LUXOU: Breng de Bismarck tot zin ken (14 Jr). Zoterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 930 uur. METRO: De reis om de wereld ln tachtig dagen (a.I.). Zaterdag 3.30 en 7.30 uur; zondag 1, 4.30 en 8.15 uur. PRINSES: Tot de revolvers zwegen (14 jr). Zaterdag 2.15, 7 en 930 uur; zondag 4.30. 7 en 9.30 uur. Zaterdag en, zondagmiddag 2 uur: Sjor» van de rebellenclub (a.1.1. Zaterdag 19 maart nachtvoorstelllngDe drift ln het bload (18 jr), 12 uur. REX: De geheimzinnige» (14 Jr). Zaterdag en zondag 2, 430, 7 en 930 uur. THALIA: On the beach <14 Jr). Zat. en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. 't VENSTER: Souvenir d'Italle (a.I.). Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur: zondag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur. VICTORIA: Vrijheren van het woud (al.) Zaterdag 7 en 9.30 uur; zon dag 4.30. 7 en 930 uur. Zaterdag en zondag 2 uur: Vadertje Lang been (aJ.j. „Het is geen halve maatregel, dit stuk," zegt hij. „Er zullen vjjftig tot zestig mensen "aan meewerken en er komt veel organisatie aan te pas om dat alles goed te doen verlopen. Er doen kinderen mee en er moeten bal letten worden ingestudeerd." Het stuk is een soort „vaderlandse moraliteit'". Het is sterk symbolisch. We zien naast Tijl Uilenspiegel onze nationale figuren Jan Klaassen en Katrjjntje en ten slotte Jan Salie, de gewone man. Jan Klaassen. Katrijn en Jan Salie zijn de sleutel kwijt, die ze indertijd van een vage opdrachtgever hebben gekregen. Tiji, de handige jongen, weet er wel raad op. HU smeert ieder een sleutels aan, die hU zelf heeft ge maakt. Waar is de echte sleutel? Daarom gaat het. De echte sleutel is te herkennen aan drie sterren, die be tekenen: vaderlandsliefde verzet in oorlogstijd en de onderste steen bo ven halen ter wille van een principe. Welnu, de sleutel symboliseert na tuurlijk de vrijheid en die vrijheid dus zoekt men in dit stuk. De opvoering ervan wordt een echt Schiedamse aangelegenheid met acteurs en actrices uit Schie damse gezelschappen. De bezetting is, op enkele rollen na, al vastge legd. Bovendien zal een groot orkest meewerken aan dit bevrydingsspel. Cor Lemaire heeft er namelijk spe ciale muziek voor geschreven, min of meer de sfeer van Gershwin, volgens de heer Van den Heuvel. In heel Nederland heeft men tot dusver gezegd: We dureven het nóg niet aan. Het is mogelijk, dat Schier dam de enige stad blijft, waar Veen stra's spel wordt opgevoerd. Men stelt zich als ideaal het stuk: op te voeren op het Podium in de Plantage. Mocht het weer helemaal tegen zitten, dan wil men alsnog overstappen op een zaal. De decors zullen daar ln ieder geval op zijn ingesteld. Ei- zullen twee voorstellin gen worden gegeven, op de middag van de bevrijdingsdag en op de avond van de daarop volgende dag. Wat betreft de kostuums, de kle ding van de hoofdfiguren zal siechts De Schiedamse chauffeur H. J, IJ., die op II januari'met zijn met 12 ton beladen trekker met oplêgger arge loos de Wormsebrug te Apeldoorn opreed en er prompt doorzakte om dat het toegestane gewicht volgens het bordje slechts één ton bedraagt, had. zich. donderdag te verantwoor- den voor de Apeldoomse kanton rechter mr. J. Suyling. Had u zich helemaal niet afge vraagd, of dat bruggetje van een dergelijke constructie uw zware vracht zou kunnen houden vroeg de officier van Justitie, mr. j, Pledde- rus. Verdachte had als verontschuldi ging aangevoerd, dat hy ter plaatse onbekend is en het aanduidingsbord niet.had gezien, omdat het in de lengterichting van de brug was be vestigd. De chauffeur bleek daar eigenlijk niét b(j te hebben stilgestaan. Men had hem de weg gewezen over het zwarte bruggetje en dat had hij volgzaam gedaan. Pas toen- hij met krakend, geweld met auto en al door het brugdek zakte, zag hy aan de andere kant het bordje, dat de één- ton-grens aangaf. In het vervolg zult u wel bij elke brug argwaan krijgen, veronderstelde de officier en eiste f 25 boete. De kantonrechter vond de manier van rijden van de Schiedammer ook niet erg verstandig en vonniste conform. Een brand in de havenopslag plaatsen van Los Angeles heeft een schade van twee en een half miljoen dollar veroorzaakt. Het ligt in de bedoeling om, zodra het Rijk toestemming verleent, te be ginnen met het heiwerk voor het tweede gedeelte van het complex van 1000 woningen, dat In Nieuwiand zal worden gebouwd in het kader van bet vijf-jarcn-conlract met Muijs De Winter's Bouw- en Aannemings bedrijf NV. Dit tweede deel omvat 362 woningen. Ook dit complex is ontworpen door het architecten en ingenieursbureau spruyt en Den Butter, alhier, en de heer E. F. Groosman, architect te Rotterdam. Ei- zullen 88 woningen mee twee slaapkamers. 232 woningen met drie slaapkamers en 24 woningen met vier slaapkamers worden gebouwd en bo vendien 18 bejaardenwoningen. Het plan zal worden uitgevoerd deels als portiekbomv (176 woningen), deels als galerijbouw (186 woningen). Boven dien komen er zeven garages. Burgemeester en wethouders stel len voor kredieten te voteren van ƒ6.456.766.91 voor de bouw van de woningen en garages en van 1.313.744.65 voor de grond. Indien de berichten juist zijn, heeft Erskine Caldwell de verfil ming van zijn roman „God's little acre" goedgekeurd. Hij was bij de opnamen. Hij heeft met de veranderingen ln het verhaal ingestemd. En dat is zeer verbazingwekkend. Men kan het op zich zelf best eens zijn met de theorie dat een film naar een roman als nieuwkunstwerk beschouwd moet worden en dat men er verkeerd aan doet de film en de roman te vergelijken. In de praktijk js dat echter niet zo eenvoudig. Ten eerste kan men niet op bevel zijn herinneringen aan lectuur uitwissen. Ten tweede blij ken de wijzigingen meestal te zijn aangebracht om een groot publiek te behagen. Ten derde speculeert men bij de verfilming van een wereldberoemde en in miljoenen exemplaren verspreid boek als God's little acre" natuurlijk op de beroemdheid van de roman. De film draait van maandag af in Mono pole. Caldwell is een voortreffelijk ver teller, die zyn personages door ge sprekken typeert. Dat is voor een ro man een boeiende techniek. Maar een film moet in beelden, in hande lingen vertellen, niet in gesprekken. In deze film wordt veel te veel ge praat. Hoe hoog men de literaire waarde van „God's little acre" nu ook wil aanslaan, het is op z'n minst een ver bijsterend verhaal, rauw in geweld dadigheid en seksualiteit. Ik geloof niet dat de scenario-schrijver Philip Yordan en de regi&seur Anthony Mann. Caldwells vertelkunst even aren. En hun vervalsing van het slot is betreurenswaardig. Er wordt in de film met veel na druk en lawaai gespeeld. Robert Ryan is Ty Ty. Aldo Ray is Will Thompson. Tina Louise is Griseida. Fey Spain is Darling Jill. Buddy Hackett speelt voor de dikke Pluto. In een Liverpool» havendeel is vrijdag een grote brand uitgebroken waarby vooral schade is ontstaan aan opgeslagen goederen zoals ko- pra en katoen. De brand sloeg over 1 naar het vrachtschip Brittauny, maar vyf uur later was alle vuur gedoofd. Bob Hope is in zjjn humor zeer Amerikaans. Een groot aantal tekst schrijvers bedenkt met grote zorgvul digheid de absurditeiten, die hij met een stalen gezicht uitspreekt, dikwijls als „terzijdes" van het vroegere to neel, In de film „Alias Jesse James" is hij een verzekeringsagent uit 1880. Hij sluit een prachtige verzekering af met de heer J. T. James, die 33.000 dollar contant betaalt opdat bij zijn overiyden aan zyn geliefde 100.000 dollar wordt uitbetaald. Helaas, de heer James blijkt een berucht rover en scherpschutter, wiens leven allesbehalve zeker is. Bob Hope's baas stuurt de ongeluk kige verzekeringsagent naar het Wilde Westen met het koffertje geld om de polis terug te kopen. T. m. zondag in M o n o p o 1 e. Passage vertoont: „Zolang er mensen zijn". Het werkje handelt over een ac trice (Lana Turner). Ze heeft geen baan, we! een dochtertje en ontmoet op een strand een negervrouw, die in precies dezelfde positie verkeert. De dames combineren hun zorgen. Voor de actrice volgt enorm succes en haar col!ega-ln-leed deelt daarin als huis houdster. Maar van geluk Is geen sprake, Want de actrice moet ter wille van haar carrière haar liefde verbyten en de negervrouw heeft een doch ter, die blank wil zijn. De film begint niet erg hartroe rend. Maar in de laatste twintig mi nuten zijn zoveel sentimenten samen gebald, dat ook op het doek niemand meer droge ogen behoudt. Een scène uit de jilm: „God's little acre", naar de gelijknamige roman van Erskine Caldwell. Een gedeelte van de gouden harmo nie Tot Steun in den Strijd bereidt zich zorgvuldig voor op het jubileum concert van maandagavond. Hoewel de andere leden' van dit voortref le lijke korps niet op de foto staan, be tekent dit niet dat die zich niet zou den inspannen. Integendeel. Het jaariykse jeugdappel wordt weer gehouden en bovendien staan er voor de morgenuren pleinfeesten op het programma voor de leerlingen van de lagere scholen in de verschil lende wijken van de stad. Over de opvoering van het bevrydlngsspel vindt u elders op deze pagina gegé- vens.',":i"""v>r'-'ii':*"~7~.'!":'' i" t 's Avonds wordt in de Plantage een Het programma van de Schiedam se handbalvereniging DWS voor dit weekeinde luidt als volgt: Dames 1: DWS—CWP, 14 uur; da mes 2:DWSLodewyk, 12 uur. Heren 1: DWSDynamo 3, 11 uur; heren 2: DWS 2—ONA, 12.15 uur. Meisjes-aspiranten A: DWS—Vires, 15 uur. Meisjes-aspiranten B; DWS Hollandlaan, 15 uur. Jongens-aspiranten: DWS—Vires, 15.45 uur. Dames junioren: DWSMeeuwen, 11 uur. Heren junioren: WF—DWS, 11.30 uur, Wiltonwerf. concert gegeven en ten slotte is er een lichtstoet. die op de Vlaardlnger- dyk eindigt. Daar wordttot besluit een groot vuurwerk afgestoken. De vereniging zal de Koemarkt en het Plantagepodium versieren en ver lichten, terwy.1 men een beroep zal doer, ópdé'burgerij en het bedrijfs leven óm óok woningen en andere panden te verlichten en, te versieren. Het bestuur verzoekt ook om van gemeentewege enkele gebouwen te doen verlichten. In het Stedeiyk Museum wordt een byzondere ten toonstelling ingericht, gewyd aan de bevrijding. J. Mokkenstorm, Van Ruysdaellaan 52 b, tel. 64098; W. T. P. Nyeilhuis, Burg. Knappertlaan 154, tel. 69880; G. tn 't Veld, W. de Zwygert&an 23, tel. 68599; P. van Santbrink, Mgr. No- lenslaan 183. tel. 62562, Apotheken: Jansen, Swammerdamsingel 41. Nieuwland-Apotheek, Witbautplein 17. De volgende voorstelling van de Schiedamse Kunstkring wordt ver zorgd door de toneelgroep Theater. Theater geeft donderdag 31 maart ln Passage een opvoering van „De zomer van de zeventiende pop", een toneel spel in drie bedrUven van Ray Law- ler. De regie heeft Elise Hoomans. (Van een onzer verslaggevers) ïn Nieuwland-Oost aan de Parkweg heeft gistermiddag de heer Sondermeyer van de St.-VVillebrordusstichting de eerste paai de grond ingedreven voor de nieuwe zevenklassige Albertus Magnus- school voor gewoon lager onderwijs. Het w -dt een fraai gebouw en men hoopt het per 1 september in gebruik te kunnen nemen. Dat ls ook wel nc Mg. De eerste drie leerjaren hebben op het ogenblik onderdak in de openbare Prof. dr. Gunnlngschool Mr tripje Maandag geeft in de Grote Schouw- burg het arbeidersharmonie-orkest Morgen ia Ru- Tot Steun in-den Strijd een jubi- dolf Firkusny in leumconcert ter gelegenheid van zijn de Rotterdamse gouden jubileum. Leden van de Rot- Schouwüurg solist terdamse Balletschool zullen met be- by het Rotter- geleiding van Tot Steun enkele bal- dams Philharmo- letten uitvoeren. Op zich zelf bete- nisch Orkest in 't kent dit al een bijzondere prestatie Eerste Pianocon- van dit orkest, dat behalve een lang- cert van Brahms, durige ook een uiterst verdienstelijke Eduard Flipse dl- loopbaan achter zich, heeft en deze rigeert verder het nog lang hoopt voort te zetten. Rondo Venezianc Dinsdag is er in De Lantaren een van Pizzetti, recital Of ook de Eer- Barbel ste Symfonie van Brahms en Martin zal spelen, en van Otto Ketting zal worden uitgevoerd, haar landgenoot Bill Austin Miskell, is nog niet bekencr. De eerste uit- die samen met haar liederen van voeringen moesten in de afgelopen Brahms en Schubert uitvoert, week wegens ziekte van een aantal Woensdag speelt het Rotterdams orkestleden worden vervangen door Philharmonisch Orkest in de Grote de ouverture Oberon van Weber. Schouwburg onder leiding van Ste- Eveneens morgen, en ook om half 3, ven Candael (Antwerpen)die een speelt in de Boymansaula het Hol- balletsuite vanzyn landgenoot Grétry lands Strijkkwartet voor de Kamer- en de Zesde Symfonie van. Tsjajkow- muziekvereniging kwartetten van ski dirigeert...Marinus Flipse is solist Beethoven, Ravel'en Mendelssohn. in het Derde Pianoconcert van Beet hoven. Op dezelfde avond spelen Lilly van Spengen en Gert van der Steen in de Boymansaula quatre mains ten behoeve van het studie fonds van het Rotterdams Toon kunstconservatorium. Donderdag speelt de Rotterdamse oianiste Mimi Tryblts tydens het oauzeconcert in 't Venster Beet hoven, Brahms en Mendelssohn, 's Avond» voert in de Kunstkringzaai het duo Sandor Karolyi (viool) en Suzanne Godefroid (piano) werken door de Zwitserse pianiste van Tartini, Bach, Dohninyi en Andreae, die werken van Brahms uit. Zaterdag 26 maart speelt het Rot terdams Kamermuziekgezelschap in de Boymansaula hedendaagse Neder landse muziek, onder meer van Ton de Leeuw, Jan Masséus, Will Eisms en Willem Pijper. Opent Maandag geeft de Nederlandse Opera een voorstelling van Turandot (Puccini) in de mise-en-scéne van Hartmut Boebei en Wolf-Dieter Lud- wig, die in verschillende opzichten van de vorige afwykt. Dirigent is Alfred. Eichmann; in de hoofdrollen zingen ditmaal Maryke van der Lugt, Hans Kaart, Mirella Freni, Paolo Gorin en Guus Hoekman. Boven-18-jarigen kunnen van vrijdag af in de Grote Schouwburg de revue „Hallo, ici Paris" zien, waar voor men, naar wordt verzekerd, geen woord Frans hoeft te kennen. De Haagse Comedie geeft in de Rotterdamse Schouwburg dinsdag de eerste voorstelling in deze stad van „Etude voor een hand" van Peter ihaffer. Onder regie van Paul Steen bergen spelen Myra Ward, Frans van der Lingen, Ineke Brinkman. Jules Croiset en Cas Baas. Rotterdams To- reel geeft volgende week twee repri ses: morgen „Wie het eerst lacht" en woensdag „De Meeuw". Het plan omvat de bouw van kas sen en broeikassen met bijbehorende outillage. Het welland zal verder geschikt worden gemaakt voor het kweken van bomen, heesters, vaste planten enz. Er worden een maga zijn- en opslagruimte gebouwd, er komt een woonhuis voor de chef- bloemist en een kantoor voor de af deling Plantsoenen van Gemeente werken ter vervanging van het kan toor aan de Nassaulaan. Het ligt in de bedoeling drie kas sen met een verbindingselement te bouwen, die, ook wanneer de stad haar maximale uitbreiding heeft be reikt, voldoende capaciteit zullen hebben. Aansluitend zijn zes zoge naamde dubbele broeikassen gepro jecteerd en twaalf enkele, zogenaam de koude bakken. Er is een centraal gestookte, vol automatische olicstookinatallatle in het plan opgenomen, die 's winters ook kan dienen voor de verwarming van het kantoor en het schaftlokaal. De verwarmlngsinslallatie wordt on dergebracht in het ketelhuis, dat een plaats kr(jgt in het gebouw van het schaft-, kleed- en waslokaal. aan de Burgemeester van Haaren- laan. Hst gebouw zal overigens slechts tydeiyk voorzien ln de dringende be hoefte aan ruimte. Want bij het be gin van het nieuwe schooljaar zullen al zes van de zeven lokalen ln ge bruik worden genomen, waarna men ln het volgend jaar nog eens.twee lokalen beschikbaar zou moeten heb ben om er de beide nieuwe .-eerste klassen ir. onder te brengen. Ruim drie jaar heeft de St.-Wille- brordusstichtlng voor deze lagere school geUverd. Op 28 februari 2957 vroeg men een urgentieverklaring voor de bouw van een achtklassigë school. Op 14 februari 1958 werd een ur gentieverklaring verleend voor de bouw van een zevenklasslge school. Het architectenbureau J. P. L. Hen driks, L. A. v, d. Bosch en J. Hen driks in Rotterdam ontwierp een schetsplan, dat echter twee maal moest worden gewyzigd. En toen was het door spanningen op de bouwmarkt onmogelijk gewor den om toestemming te krijgen voor traditionele bouw. Het bestuur van de St.-JVHlebror- dusstichtlng heeft het definitieve plan voor traditionele bouw toen la ten omwerken voor systeembouw. Men moest echter nog een lange weg afleggen voor de rijksgoedkeu ring was verkregen. Muijs en De Winters Bouw- en Aannemingsbe drijf heeft de bouw onderbestced aan het asnnemingsbedryf Van der Wel. De school is bestemd voor jongens en meisjes. Advertentie I.M. V HERENKLEDING. HOOGSTRAAT Gl\. SCHIEDAM PÜTSÉLAAN 32—34 ROTTERDAM Ned. Herv, Gem.: Grote Kerk: 10 uur ds. J. D. Smids: 7 uur: prof. dr. A. A. van Ruler, Utrecht (Open- deurdienst). Bethelkerk: 10 uur: ds. A. Hoff man; 5 uur: ds. J. Bouterse, Viaar- Het welland wordt door diepe j dingen, grondbewerking, drainering, het ver-I Opstandingskerk: 10 ur: ds. H. W. werken van zavelgrond en meststof-1 Hemmes; 7 uur: ds. A. J. Kret. fen voor de maakt. cultuur geschikt ge- Het magazyn is bestemd voor de opslag van gereedschappen, riet- en schermmatten enz. Het is de bedoe ling om de ijzeren loods op de kwe- kery Nassaulaan over te plaatsen. Deze loods is bestemd voor de ber ging van grasmachines en dergelijke. Het nieuwe magazyn staat los van het dienstgebouw en zai worden op getrokken ln een lichte houtcon structie, zodat men waarschijnlijk geen paalfundering nodig heeft. In het nieuwe kantoor worden een tekenkamer, een kamer voor de tuin architect en een kamer voor de bin- nenwerkzaamheden van de opzichter aangebracht. 38 MAART Engels Pond 10,58110,581 Amerik. dollar 3,17A3,77/, Franse frank 76,841—76,89i Belgische frank 7,3617,568 'witserse frank 86.98S87,01) .weedse kroon 72,8072,85 )uitse mark 90.42—90,47 leense kroon 54,701—54,75; .'oorse kroon 52,80è52.851 Canada 3,961—3.971 Italiaanse lire 60,71160,76è Oostenr, «chilling 14,501—14^11 Krimpen a. d. Lek. Vredeskerk 9 en 10.45 uur: dr. L. J. Cazemier; 7 uur: ds J. D. Smids. Leger des Heils: 10 uur: Heili gingssamenkomst: 2.15 uur zondags school: 7.30 uur Verlossingssamen komst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: da. G. S. Westerouen van Meeleren en ds. Schouwink, doopsbediening. Oud-Kath. Kerk: 10 uur H. Mis, 17 uur vespers. Jehovah's Getuigen: Volksgebouw t uur wachttorenstudie, woensdag 7.30 uur dienstvergadering en theol cratische bedieningsschooi. Baptisten Gem.: 10 uur ds. R. Roi ling, 19.30 uur evangelisatiesamen komst in de Lutherse Kerk. Flip. de Koning, Thomasorgei, en John Buur man, zangleider. ROTTERDAM. 18 maart Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis en 530 kg spiering aangevoerd. De pryzen waren: Schol midd 58-61. klein 25-40, sche'- yis midd 65-67, klein 45-55, kabel jauw midd 50-52, klein 35-37, ma kreel 25-27, wyting 29-34 haring verse 18-20 per kist; kult 100-1,15 spiering 0,45-0,76 per kg.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1