Vijfentwintig getuigen in tweede proces-arts O. Verclacht van moord op medegevangene ier zoutvaten geveild voor ruim f 230.000 >°*r£el O" m Haarlemse jongelui na 5breekfuif in cel Anti-Zuidafrikaanse betogingen Twee instructieve boekjes over oorlog en Duitse bezetting U horen! ZONDER COMMENTAAR Actrice Ineke Brinkman gaat naar Noorwegen Tijdelijk per bus Twee jaar voor inbraakpoging Pocketuitgever wiJ schade vergoeding PROEF WERK DRUKTE FIT MET COLLECTIE-DREESMANN Gedenkteken voor KNIL op komst Klein Gemeentesecretaris van Heescli komt voor de rechtbank HET VRIJE VOLK DONDERDAG 24 MAART I960 PAGINA 3 Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Niet minder dan 25 getuigen zijn door mr, M. H. Gelinck, officier van Justitie bij de rechtbank te Leeuwarden, opgeroepen in het tweede moordproces tegen de 42-jarige Berkelse arts O. Deze ver giftigingsaffaire een zaak zoais welhaast nog nimmer in de Ne derlandse rechtspraak is voorgekomen zal op 27, 28 en 29 april worden behandeld. O., wegens moord op zijn vrouw in 1954 tot levenslang veroordeeld, staat nu terecht verdacht van moord op zijn medegevangene Arie Lodder, die in de nacht van 4 op 5 februari 1958 in zijn cel overleed. In kalm overleg en na rijp beraad, aldus de dagvaarding, heeft O. deze daad gepleegd. Wanneer de recht bank hem schuldig acht, zal de Ber kelse arts nooit meer in aanmerking komen voor voorwaardelijke invrij heidstelling. De rechters, mr. H. J. van Maanen, president, mr. J. van Gelein Vitrin- ga en mr, W, J. Borgerhof Mulder, bijzitters, de officier en de raadsman mr. H. Schootstra uit Leeuwarden, weten na het uitvoerig onderzoek aanzienlijk meer dan sedert die ochtend dat Lodder dood in zijn cel werd gevonden. Er is echter geen direct bewijs. (Van een onzer verslaggevers) Het pièce de résistance van 'het zilverwerk uit de collectie 'Dreesmann vier zoutvaten van Lutma de Oude heeft gisteren op de veiling bij Fre- jderig Muller te Amsterdam een bedrag opgebracht, groot j 232.000 gulden. i i De zoutvaten (wellicht de duurste !ier wereld) werden verkocht in twee stellen van twee, die respectievelijk voor 110.000 en ƒ122.000 van de hand gingen. Koper was to beide ge vallen de handelaar Kok. Het was vandaag in het tot de nok gevulde veilinglokaal de dag der an tiquairs. die bereid waren enorme bedragen neer te leggen voor de uit enkele honderden nummers bestaan de verzameling zeventiende-eeuws zilverwerk. Vele mooie stukken gingen naar de firma Premsela en Hamburger die vooral belangstelling aan de dag legde voor het werk van de Vianens. Deze firma kocht alleen al aan zout- vaten van Adam Vianen voor een 1 bedrag van rond twee ton. Voor een schaal van Ernst Jansz i bood zij ten slotte ƒ44.000. Een fraaie plaquette van Faulus Vianen kwam voor ƒ30.000 in het bezit van het Centraal Museum te Utrecht. De an tiquair Staal kocht twee kandelaars 'voor ƒ35.000. De andere stukken gingen groten deels van de hand voor bedragen variërend tussen de duizend gulden en de tienduizend gulden. Een klein zilveren beeldje van Sinterklaas le verde tot aller verrassing niet min der dan zeven mille op, terwijl een enorme lezenaar het niet verder bracht dan f 2300. (Van een onzer verslaggevers) Een comité van oud-ingezetenen van Nederlands-lndië heeft het ini tiatief genomen tot de oprichting van een eenvoudig gedenkteken voor het Koninklijke Nederlands Indische lei) ger, dat na een meer dan honderd jarig bestaan op 26 juli 1950 geruis loos is ontbonden. Een grote gemeente heeft infor meel reeds haar medewerking toe gezegd bij een eventueel verzoek tot plaatsing van een monument. Initia tiefnemers zijn de kolonel b.d. C. v. d. Hoogenband, de oud-voorzitter van de vereniging van reserve-officieren in Ned. Indië J. J. Jiskoot, de auteur Tjalie Robinson, H. J. v. d. Mees- en E. W. Ostreig. De 26-jarige actrice Ineke Brink man, een der meest belovende jonge krachten van het Nederlands toneel, de TV en de film, gaal aan het eind van dit (seizoen de Haagse Comedie en Nederland naar alle waar schijnlijkheid voorgoed vaarwel zeggen. Eind juni verhuist zij uit Rijswijk naar de Noorse hoofdstad Oslo met haar man, ir. T. S. Backe, die daar als bouwkundige een functie in het bedrijf van zijn vader heeft aanvaard Ineke Brinkman, die in 1954 debu teerde bij de toneelgroep Theater, in 1955 bij dit gezelschap haar eerste hoofdrol speelde in het blijspel „Boek van de maand", in '57 na een jaar studie in Engeland een seizoen lang uitsluitend voor de Nederlandse televisie werkte en een rol in Haan stra's film „Fanfare" speelde en sinds de herfst van 1958 verbonden was aan de Haagse Comedie waar ze uitblonk in enkele meisjesrallen, is inmiddels al een jaar Noors aan het studeren, ten einde in haar nieuwe vaderland te eniger tijd weer te kun nen gaan acteren. De eerste contacten met TV en film zijn al gelegd, en introducties voor het toneel krijgt ze ook mee, maar eerst, zo heeft ze zich voorge- men, wil ze de taal van het land vol komen meester zijn en geheel zijn geacclimatiseerd, alvorens zij in Noorwegen opnieuw begint aan het opbouwen van een carrière, die zij in Nederland begon als figurante bij het Arnhemse gezelschap Het Wiener Burgtheater zal in het komende Holland Festival wederom een tournee door ons land maken. Ditmaal wordt opgevoerd „Anatol" van Sehnitzler. In totaal staan elf voorstellingen in verschillende ste den op het programma. De eerste opvoering wordt gegeven op 4 juli in Den Haag, waar herha lingen volgen op 8 en 10 juli. In Am sterdam worden voorstellingen ge geven op 7, 12 en 14 juli. Groningen wordt bezocht op 6, En schede op 9, Arnhem op 11. Rotter dam op 13 en Utrecht op 15 juli. Brieven spelen een grote rol in deze zaak. Toen op die ochtend van de 5e februari 1958 Lodder leven loos in zijn cel werd aangetroffen, vond men op een plank boven zijn bed een medicijnflesje. Onder dat flesje lag een briefje met de woorden Dit medicijn heb ik van dokter O. gekregen." Sectie wees uit dat de medicijn kalium-cyanide was. Er was nog een brief van Lodder, gericht aan de gevangenisdirectie, waarin hij verklaarde de geheimzin nige Piet Berger te zijn uit het eerste proces tegen O., de man die een ver houding met mevrouw O. zou heb ben gehad. Ten slotte was er een derde brief van Lodder, waarin hij zelfmoord aankondigde. Onder de 25 getuigen bevindt zich prof. dir. C. J. F. Böttcher uit Leiden, grafoloog. Zal hij verklaren, dat de stijl en de woordkeus va ndeze brief over Piet Berger die van dokter O. waren Vele vragen ziin gebleven. Vragen over de mogelijkheid om kalium- cyanide de gevangenis binnen te smokkelen. Lodders moeder, en zijn stief vader H. C. Duivenvoorde uit Voorburg, zuilen eveneens getui- een. Zij zouden kalium-cyanide (dat een neef van dokter O., de Gentse fotograaf Roger Vander- haege op verzoek van O. naar hen zou hebben verzonden) door de w.c. gespoeld en niet naar Leeu warden hebben verzonden. Het proces zal voor iedereen in de rechtszaal goed zijn te volgen. In op dracht van mr. Gelinck is naar het voorbeeld van Amsterdam een ge luidsinstallatie aangebracht. Onder de vijfentwintig getuigen, voornamelijk gevangenispersoneel, bevindt zich één man wiens naam wel even opschudding zal verwekken. Dat is ArieLodder. Opzichter van de gevangenis te 's-Gravenhage. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Het Gerechtshof te Arnhem heeft vanmorgen de 46-jarige tegelzetter J. P. uit Arnhem, bijgenaamd Haar lemse Jopie, alias de Lord, en de 41- jartge slager G. H, van IV. uit Utrecht, wegens poging tot inbraak in hotel Warnsborn te Arnhem, ieder veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf. De eis was bevestiging van het vonnis van de Arnhemse rechtbank: namelijk voor ieder drie jaar. De beide verdachten, ieder reeds tientallen malen veroordeeld, had den in eerste instantie ontkend, een inbraak te hebben willen plegen. Zij hadden in de bewuste nacht een famililid van Haarlemse Jopie willen spreken, die in het hotel als nacht portier werkte. Voor het Hof kwamen zij met een ander verhaal. Twee anderen hadden de brandkast willen stelen, die zij dan met een auto zouden ophalen. (Van een onzer verslaggevers) De Belgisch-Nederlandse uitge versmaatschappij van 'kruideniers- pockets' De Bron overweegt een eis tot schadevergoeding in te stellen tegen de Staat der Nederlanden. De in november 1959 ingestelde vestigingsbeschikking, waarbij de verkoop van boeken werd beperkt tot bestaande verkoopplaatsen (boek handels en kiosken), zou De Bron een schade van honderdduizenden guldens berokkend hebben. De Hoge Raad heeft dinsdag deze beschikking niet verbindend ver klaard, door de vrijsprekende von nissen tegen kruideniers die pocket boeken verkochten, te bevestigen. In principe is de verkoop van boe ken thans vrij. (Van een onzer verslaggevers) In de afgelopen dagen heeft de Haarlemse politie tien jongens gearresteerd in de leeftijd van 16 tot 22 jaar. Zij worden ervan ver dacht te hebben deelgenomen aan de vernieling van een gebouw waarin zij met een gezelschap van 80 jongens en meisjes een zoge naamde „breekfuif" hebben gehouden. Er is in dit gebouw een grote ravage aangericht waarvan de schade ongeveer duizend gulden be draagt. Het gebouw, dat op de monumen tenlijst voorkomt, staat aan de Ged. Oudegracht te Haarlem en is door de gemeente verhuurd aan de Chris telijke jeugdcentrale. Deze organisa tie had het zaterdagavond weer aan een aantal jongelui verhuurd, die er een feestje zouden organiseren. Dit „feest" ontaardde al spoedig in een ware verniehvoede, waarbij niets werd ontzien. Lampen werden stuk gegooid, stortbakken van de w.c. werden van de muur gerukt, wasta fels moesten het ontgelden, 24 rui ten werden stukgesmeten, tafels, stoelen en ander meubilair liepen grote schade op. Buurtbewoners waarschuwden de politie, maar toen die bij het gebouw aankwam, waren de „feestvierders" al vertrokken. Blijkbaar hadden zij de smaak van deze zonderlinge lief hebberij goed beet, want de volgende avond werd het feesten voortgezet in Spaarndam. Versperring De baldadigheid ging daarbij zo ver, dat zij op de weg tussen Spaarn dam en Haarlem balken over de rij weg hebben gelegd. Een motorzijspan van de rijkspolitie is daarvan bijna het slachtoffer geworden. De motor stuitte op een van deze versperrin- (Van een onzer verslaggevers) Noem eens enkele Duitse con- Amhemse hoofdonderwijzer M, Goote zers (ook hier krijgen we zo lang- leider is, verscheen onder auspiciën zich de vraag: „Is het eigenlijk bij zamerhand te doen met een genera- van het Nationaal Comité Viering P.nfVüTii.kamnin Waarom kreew ons wel in orde" of zijn we zolang tie die de oorlog niet heeft beleefd) Bevrijdingsdag 5 mei 1960 en werd al cenirauehampen. »v aarom Kreeg bezig met de veroveringen van Mbu- en kinderen kunnen putten is het door ruim 200 gemeentebesturen aan- de Luterpestraai een anaere de tochten van De Ruyter en de wat kleinere, eenvoudiger uitgegeven gekocht. naam? me waren Him mier en lotgevallen van Napoleon dat we de werkje van de heren J. W. Rengelink Het zal op de middag van de vierde Rauter? Waarom werd 5 septem- 20ste eeuw maar in vogelvlucht be- en I. Mug. mei aan zeker 400.000 kinderen van ber 1944 „Dolle Dinsdag" ge- handelen?" boekj Volk ,n verdrukkjng en lagere scholen in handen worden ge noemd? Noem eens twee Neder- verzet, 1940-1945. is meer voor het steId' landse verraders. Wat waren 1 is 119 tjltrv. leesuurtje dan voor de geschiedenis- r-wrvm zwart-handelaren? Waarom is Hij schreef het boekje Verdruk- les, maar biedt naast de impressie GJLU i li, UiYlAJhl drukinkt soms gevaarlijker dan king, Verzet, Victorie, waarin een voldoende feiten voor een verant- N gamson Mij te Alphen aan den buskruit? duidelijk beeld wordt gegeven van de woo:de opvoeding van de jeugd. Het Ryn js de uitgever van Verdrukkin" twaaLf jaar Hitlerbewind en de nood- geeft door deze impressies door harde verzet Victorie en kan rekenen op De eerste les- en leesboekjes ,ot"Se donkere bezettingstijd. „Bij de feiten over de Duitse wreedheden. een 0n12et van veje tienduizenden over de Twe«de Wereldoorlog en mee5te sclloleu komt d« negentiende hun concentratiekampen, de bloedige exemplaren. Het gemeentebestuur de Duitse bezettinghoekief die eeuw het gechang en de twintigste onderdrukking van het verzet en de van Nijmegen deed alleen al een be- ae uuiise oezetung poesjes aie met aan bod. Het is toch te gek dat meedogenloze jodenvervolging even- stelling van 18 000 stuks op grote schaal onder de Neder- de kinderen van nu niet weten waar- als het eerstgenoemde, veel inhoud Samson richt zich op het lezers- landse schooljeugd zullen worden om de Februaristaking uitbrak, wie aan begrippen ais vrijheid en demo- publiek van de hoogste klassen der verspreid zijn dezer dagen ver- onze verzetsstrijders waren en voor- cratie. lagere scholen en de eerste klassen schenen. al." zegt de heer Goote, „waarom we van het voortgezet onderwijs. in verzet kwamen?" We hebben er met overtuiging aan Belde boekjes waarop de aandach- in Duitsland bestaat bij de oude- gewerkt, omdat we allemaal inmid- tige lezer slechts enige kritiek op on. ren kennelijk de neiging em maar te De Arnhemse hoofdonderwijzer (hij dels wel doordrongen zijn van de on- derdelen zou kunnen leveren, zijn zwijgen (uit schaamte?) over de 18 hoofd van de Talmascbool voor wetendheid van de jeugd op dit punt, voorzien van goede, instructieve foto's schanddaden van het nationaal- protestants-christelijk onderwijs) aldus de heer Mug, die overigens al die voor het merendeel afkomstig socialisme. In ons land wil men de schreef zijn boekje vruwe! geheel in meer boekjes met de heer Rengelink zijn van het Rijksinstituut voor Oor voorlichting van de jeugd, die even- de trant van de gewone schoolse ge- heeft geschreven, onder andere het logsdocumentatie. min als de Duitse kinderen de feiten schiedenisles, met vragen aan het bekende Burgerschap en Burgerzin, bleek te kennen, stevig gaan aanpak- e'nd van ieder hoofdstuk. „Mqn op- dat aan jonge kiezers wordt uitge- In het boekje van de heer Goote jcen. z?> was: "Het moet aanvaardbaar relkt. staat dit voorwoord van prinses Wil- Toen bekend werd dat op Duitse zÜn voor alle scholen," zegt hij. helmina: Beste kinderen, jullie moe- scholen en in de Duitse geschiedenis- "vnc tTY boaY Hun nieuwe boekje uitgegeven door ten later proberen dc wereld xo mooi boeken de Hitlertijd nagenoeg dood- IiUvr ttlUN xJlYUi' de N.V. Drukkerij Dico te Amster- te maken ais de gevallenen die voor gezwegen werd stelde cle 57-jarige De tweede bron waaruit onderwij- dam, waarvan de heer Mug verkoop- jullie hadden willen maken. (Van een onzer verslaggevers) Op twee plaatsen hebben jon gelui woensdagavond geprobeerd in Amsterdam anti-Zuidafrikaan- se betogingen op touw te zetten. Een optocht van honderd jon gelui trok om kwart over acht over de Keizersgracht. Ter hoog te van de Prinsenstraat werd de groep, die geen gehoor gaf aan het bevel van de politie zich te verspreiden, door vier agenten uit eikaar geslagen. Een uur later vormde zich een nieuwe, wat grotere, stoet in de Leidsestraat. Agenten van het bu reau Leidseplein stuurden de jon gelui terug in de richting van het Koningsplein, waar ze werden op gevangen door politie van het bu reau Singel. Deze verspreidde de groepen, die borden meedroegen en spreekkoren poogden te vor men, snel over Amsterdam» grachten. Bedrijfsgeneeskundige diensten advies gevraagd aan SER (Van onze soc.-economische redactie) Als in een fabriek of werkplaats ten minste 750 arbeiders in dienst zijn is de onderneming verplicht een bedrijfsgeneeskundige dienst in het leven te roepen. Dit is de strekking van een alge mene ontwerp maatregel van bestuur waarover de staatssecretaris var So ciale Zaken en Volksgezondheid ad vies heeft gevraagd aan de Sociaal Economische Raad. De maatregel dient ter uitvoering van de wet op de bedrijfsgeneeskun dige diensten. Een andere ontwerp-maatregel waarover de SER zal adviseren heeft betrekking op de eisen waaraan een bedrijfsgeneeskundige dienst moet voldoen. gen, waarbij een der agenten uit het zijspan viel, zonder zich echter te verwonden. In de afgelopen dagen heeft de Haarlemse politie een uitgebreid on derzoek ingesteld, waarbij tien van de belhamels konden worden opge spoord en ingesloten. Het onderzoek, dat zich ook tot de omliggende ge meenten uitstrekt, is nog in volle gang. ln deze rnurtek vernunai Hei vnit Volk zonder commentaar treu jende uitspraken van anderen uiler. aard voor rekening van hen die worden aeciteerd. Jan Bools, omroeper van de AVRO. zei in het programma Tussen Keulen en Parijs': Van de zomer worden door radio en televisie natuurlijk uitzendingen verzorgd van de Olympische Spelen, Men zal er zorgvuldig voor waken, dat er geen reclame bij is, want in een klein land moet je klein kunnen denken. (Van een onzer verslaggevers) De Bossche rechtbank zal donder dag 31 maart de zaak behandelen tegen de gemeentesecretaris van Heesch, de heer P. A. A. G., die enire maanden geleden werd gearresteerd wegens verdenking van verschillende malversaties. De verdachte zijn thans drie feiten ten laste gelegd, namelijk het vorde ren en ontvangen van geld voor het verzorgen van een pachtovereen komst. het valselijk, listiglijk en be- driegelijk bewegen tot afgifte van een bedrag van ^250 en het opzettelijk valselijk opmaken van een bewijs stuk van betaling. Een Praagse rechtbank heeft een functionaris der r.-k. kerk in Tsjechoslowakije wegens het „leiden van een terroristische groep en het in het geheim uitvoeren van pries terwijdingen" tot negen jaar gevan genisstraf veroordeeld. In dit zo rijk met kinderen gezegende land worden dage- lijk misdaden begaan, waar tegen geen enkele politieman in het geweer kan komen. On der het mom van 'balletonder- wijs' laten onverantwoordelijke Heden en op geld beluste beun hazen heel jonge kinderen 'oefeningen' maken die aan nog onvolgroeide voetspieren en knieën onherstelbare scha de kunnen toebrengen. Vaak zelfs kijken de moeders vertederd toe. 'Mijn kind.' 'zeggen ze dan, 'hoeft waar achtig geen ballerina te wor den. Als ze maar gezellig wordt beziggehouden, als het kind 't maar leuk vindt en als ik es één middagje ln de week m'n handen vrij krijg!' Ballet Is een modewoord ge worden. Ouders, meestal aan gezet door de kinderen zelf die een vriendinnetje hebben dat óók op 'balletles' is. zoeken een schooltje, liefst dicht ln de buurt. De volgende stap blijft meestal niet lang uit: het kind wil een echte tutu en echte spitzenschoenen hebben. En als ze dan na een paar weken trots thuiskomen en vertellen, dat ze op de spitzen (op de toppen van de tenen) hebben mogen staan, knikken de ouders blij van: 'Ja. ja. dat is toch leuk voor die kinderen!' De bekende balletpedagoge Maud Kool ln Haarlem, die al twintig jaar lang weet wat er te koop is op dit gebied, kan er razend om worden. Ze heeft jarenlang gevochten tegen de misstanden en het'verregaand dilettantisme bij het ballet- onderricht en in november '59 heeft ze zelfs 'Het Nederlands Ballet Verbond' opgericht om die strijd doeltreffender te kunnen voeren. Blond en slank, een Hef ge zicht met een mond die met het vriendelijkste lachje de scherpste dingen kan zeggen en opmerkelijk expressieve handen, die rusteloos verdui delijken wat misschien niet duidelijk genoeg naar voren komt. 'Ballet is een wetenschap, net als muziek. In het buiten land weten ze dat al jaren. Hier bestaat een duidelijke aarzeling, om niet te zeggen tegenzin,"om tot die erkenning te bomen. Misschien is het ook wel angst, omdat veel leer krachten niet voldoende theo retische scholing Rebben ge had. Die theorie omvat onder meer kennis van de anatomie en fysiologie, kennis van de balletterminologie, van de posi ties en van de basïsbewegingen. 'Wat men in het algemeen bij ons ballet noemt, Is geen ballet. Dat is blij rondhuppe len en een beetje springen. Nu heb Ik niets tegen blij rond huppelen. Maar plak dan op dit soort 'onderwijs' niet het etiket BALLET en geef het niet een serieus tintje door met spitzenschoenen te werken. Kinderen zonder aanleg (en hoeveel hebben werkelijk aan leg?), die misschien meer aan heilgymnastiek dan aan ballet zouden hebben, worden op deze manier wel voor hun leven ver knoeid. De voeten krijgen een te veel naar binnen gekantelde stand, het bekken wordt over dreven naar één kant getrok ken en de armpjes, vooral de polsen, krijgen een onnatuur lijke positie, die later zelfs bij deskundig onderricht vrijwel niet meer te corrigeren is!' Het Nederlands Ballet Ver- bond heeft zich met 'n rekest tot de minister van Sociale Zaken gewend om de verkoop van spitzenschoenen aan kin deren onder de negen jaar te verbieden. Het Verbond (met al meer dan honderd leden) wil ook bevorderen, dat alléén behoorlijk gediplomeerde leer krachten bevoegdheid krijgen. 'In Den Haag.' zegt Maud Kool verontwaardigd, 'heeft men onlangs een leerlingenuit voering gegeven, waarbij een Cupidootje van drie, vier jaar op de spitzen stond. Hoe krijgt zo'n lerares 't in haar hoofd? En in Limburg is een jong vrouwtje op één dag op en neer naar Parijs geweest om rond te kijken. Toen ze thuiskwam, hing ze een bordje op haar deur: 'Balletopleiding door er varen kracht, opleiding geno ten in Parijs.' Ze heeft nu al honderden leerlingen Hoe kunnen ouders zich wa penen tegen deze beunhazerij? Maud Kool aarzelt geen ogen blik met haar antwoord. 'Wie z'n kind pianoles wil la ten geven, belt ook niet aan de eerste de beste deur aan. In zo'n geval zoek je een ervaren kracht, nietwaar? Wie vodr z'n kind een deskundig balletpe dagoog zoekt, kan voor advies altijd terecht bij de Neder landse Beroepsvereniging van Danskunstenaars, p/a Johan Verdoner, Zwanenburgwal 2-H, Amsterdam, of bij Het Neder- lands Ballet Verbond, p/aMaud Kool, Sophialaan 12. Haarlem. Deze beide instanties beschik ken over betroir./bare adressen ln het gehele land. waar op een verantwoorde manier met jon ge kinderen wordt omgegaan. Denk overigens niet. dat bal- letonderwijs aan heel jonge kinderen zo'n eenvoudige zaak is. Maud Kool zegt er dit over: 'Ik herinner me altijd nog de woorden van mijn eigen le raar: Ballet is een volwassen kunst en daarom is het z0 moeilijk, deze kunst ln een vorm te gieten, die aantrekke lijk is voor een jong kind.' WILLY LEVIB

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2