Socialisten protesteren fel van recht in Zuid-Afrika en vn NW achter boycot van Zuid-Afrika Assepoester Romme en v. Riel in debat over verhouding politiek en geloof Mensen uit verzet vertellen Leidse jeugd over oorlog Emigrant verliest bioscoop tas met papieren Moet u ZONDER COMMENTAAR Duidelijke uitspraak van regering gewenst TELEGRAM Verrdraaid lekkerr die In de kou Nu een geborduurd bij Kortzichtig STRAKS WNsrn EET VRIJE VOLK DINSDAG 29 MAART 1960 PAGINA (Van een onzer verslaggevers) uitspraak van de Nederlandse regering-, waarin zij de rassenpolitiek van de Zuidafrikaanse regering scherp veroordeelt, dit was de wens van al degenen, die gisteravond tijdens een protestmeeting, belegd door de federatie Amsterdam van de Partij van de Arbeid, hun verontwaardiging hebben gelucht over de bloedige gebeurtenissen in Zuid-Afrika. Partijvoorzitter Evert Venneer beschuldigde de Zuidafrikaanse regering ervan, dat 'zij niet anders wil dan de onbetwiste heerschappij van de blanke handhaven en versterken. 'Daarom ze1 hij, willen wij vanavond als democraten protesteren tegen schending van recht en vri1- Voor slechts f 1.60 en 15 Radion- merkjes krijgt U een smaakvol geborduurd kussensloop. Een aanwinst voor Uw linnenkast - een sieraad op Uw bed. Bloed aan handen Foor het Feest der Bolbloe- men op de Floriade is de Assepoester in de tulpen wereld niet uitgenodigd. Haar elegante zusters prijken in twee grote hallen op glooiende velden, aangelegd van zeven tienhonderd halen turfmolm Lange, korte, enkele, dubbele, eenkleurige, tweekleurige, drie kleurige, gestreepte, gevlekte en gevlamde tulpen. Een ge wemel van kleuren, een tul penbal, maar Assepoester mag niet meedansen. Zij staat bui ten in de kou, ver van de feestzalen, op een nog wat dor plekje van de Heemtuin tussen het Herenhuis en de Heuvel laan. (Van een onzer verslaggevers) Het is eigenlijk vreselijk reëel wat zich hier afspeelt/Iemands politieke keuze wordt vrijwel nooit bepaald door al die diep gaande overwegingen. Deze nuchtere, uitroep slaakte de vice-voorzitter van de VVD, mr. H. van Riel, maandagavond in een zeer academisch debat, dat hij voerde in de aula van de Nijmeegse universiteit met de leider van de KVP, prof. C. P. M. Romme. Het debat ging over de verhouding van politiek en geloof. Beide heren voerden een reeks van stellingen aan voor hun standpunten. In Leiden hebben gisteravond tegen de duizend middelbare scholieren gespannen geluis terd naar verhalen over hei verzet, verteld door mensen die er een actief aandeel in 'hadden. Niet louter helden !«s®l§ isfSPtiëp Wmm mmmts Advertentie I.M. CIGAR! L10S Dr. H. K. Gerson in Den Haag de kleine fragiele directeur van het Rijksburau voor Kunsthistorische Docu mentatie aan de Korte Vijver berg wéét zo langzamer hand dat hem tijdens een re cent bezoek aan de Verenigde Staten en. Canada woorden in de mond zijn gelegd, die hij zeker niet zo heeft bedoeld. Deze woorden: 'De Noord amerikanen zijn cultureel su perieur vergeleken bij deEuro- peanen. Er is misschien een klein groep met een hoog cul tureel peil in Europa, maar in het algemeen behoeven de Europeanen niet zo prat te gaan op hun eigen culturele prestaties.' Alsjeblieft! Dat zouden we in onze zak kunnen steken. 'Nee, wacht u even,' zegt dr. Gerson en voorzichtig zoekt hij naar een nieuwe, minder bus- kruitactitige formulering, die toch duidelijk is. 'Zo eenzijdig moet u het niet zien. Ik heb gezegd, dat ton slotte maar een klein gedeelte van de totale bevolking van Europa geregeld musea be zoekt. Neemt u alleen maar het Mauritshuis, hier in Den Haag. De grote wintertentoon stelling wordt door de Hage naars uitgesproken slecht be zocht. Nu liggen de verhoudingen hier ook anders. Wij Europea nen zijn voortdurend omgeven door mooie oude architectuur. Dat heeft natuurlijk z'n in vloed op het basispeil van onze beschaving. In Amerika is vi sueel veel minder te genieten, de lelijkheid rondom en het gemis aan historische achter grond zijn veel groter. Maar daarom zijn de Amerikanen niet minder cultureel! Het is alleen in Europa veel ge makkelijker mooie dingen te zien of op te zoeken en daar maken dan velen nog niet eens gebruik van. De studen ten hier, die kunstgeschiedenis studeren, hebben het ook veel gemakkelijker.' Gewapend met 700 lantaarn plaatjes en 1500 foto's heeft dr. Gerson een half jaar lang gastcolleges gegeven aan de Columbia Universiteit. Hij be sprak de vroeg-Nederlandse schilderkunst van Van Eyck tot Breughel en (voor meer gevorderde studenten) het on derwerp 'Rembrandt en zijn leerlingen'. Een van de meest opvallen de dingen in vergelijking met het universitaire leven in ons eigen land: het verschil in af stand tussen hoogleraar en student De Amerikaanse stu dent praat veel gemakkelijker. Hy beschouwt het als de plicht van de hoogleraar, altyd klaar te staan en vragen te beant woorden. Hij schaamt zich ook niet om iets stoms te vragen op college. Ze hebben niets van laat-ik-dat-niet-vragen, want- dat-behoor-üc-te-weten.' Zelfbewuste jonge mensen, die het werkelijk niet eenvou dig hebben, omdat naast de onbereikbaarheid van veel Eu ropese kunstschatten ook de duurte van de studie zelf zwaar op hen drukt. 'Een studie aan een particuliere universiteit van negen maanden komt ge middeld op 2700 dollar, dat ls ongeveer 10.000 gulden. Dat is zeUs voor Amerika geen klei nigheid. Maar gebrek aan be langstelling Geen sprake van!' zegt dr. Ge»aon zeer be slist. Waar andere dan ln Harlingen kan dit ge beuren? Een achtjarige jongen had wat last van een loszittend melktandje, al dus de Harlinger Courant, maar was met geen stokken naar de tandarts te krijgen. Vader stelde daarop voor, het tandje met behulp van een nylondraadje eruit te trekken door die draad aan een deur kruk te binden en de deur ver volgens te sluiten. Omdat het kind niet begreep wat hy wil de, bond de vader eerst het draadje aan een van zyn eigen kiezen, zette de deur half open, bond het andere eind aan de deurkruk en ging ach terover in zyn stoei zitten. Op dat moment zag zyn 14- jarige zoon Pieter z'n kans schoon. Hy sloop achter vader langs en sloot de deur door er een flinke trap tegen te geven. Prompt bengelde vaders gave kies aan een draadje... Om dat de jongste hoorde, wat vader daarna zei, geloofde hy er geen woord meer van, dat het geen pyn deed Uit New Delhi (India) kreeg onze buitenland- redactie dezer dagen een brief van een jonge In diër, die beslist daarginds ver nomen moet hebben, dat we er nu 310.000 hebben. Hij raapte dan ook blijkbaar al z'n moed by elkaar en schreef ons een keurig briefje, dat hy als volgt adresseerde: The Hot Wrjje Volk, Utrecht, Switzerland. Uit De Bameveldsche Courant vernam ik, dat de fokvereniging De Glind' een monsterop- nemer vraagt, minstens 15 jaar. Kan ook gepensioneerd zyn. Als-le dit is, moet er wat loos zyn met zo'n jonge knaap. Schande over my, want in mijn stukje over de perikelen bij het Neder lands balletonaerwijs gaf ik u een verkeerd correspon dentieadres voor de Neder landse Beroepsvereniging van Danskunstenaars. Zoekt u contact met deze j vereniging, dan is het adres: Keizersgracht 609, Amsterdam. Vergeef me, ik ben ook maar een mens. WILLY LEVIE ,j bbcs saaa ga (Van een onzer verslaggevers) De federatie Amsterdam van de Partij van de Arbeid heeft aan het slot van de protestmeettng tegen de •rassenpolitiek in Zuid-Afrika aan de ambassadeur van dat land bet vol gende telegram verzonden: 'De federatie Amsterdam van de iPvdA heeft met afschuw en veront waardiging kennisgenomen van het politieoptreden in de Unie van Zuid- Afrika, dat aan tientallen demon- ',*tranten het leven heeft gekost. Zij protesteert met de meeste klem. tegen de politiek van rassendiscri minatie, die de gelijkwaardigheid en de gelijkberechiigdhcid van alle ras sen miskent. Zij uit haar felle verontwaardiging 1 over een beleid, dat de niet-blanke ■bevolking de meest wezenlijke rech- I ten onthoudt.' i Advurtuntiu t.M, kussen sloop Radion HAAL METEEN EEN SPAARKAART BIJ UW LEVERANCIER hpirl f Evert Vermeer zei er zich van be- !wust te zijn, dat men ook in andere delen van de wereld bezeten is van rassenhaat en rassenwaan. *Het merkteken Little Bock hrsndt even fel op het geweten van de mensheid als het gebeurde in Zuid-Afrika. Maar er is één groot verschil: In de Verenigde Staten zit een regering die zich met alle macht en kracht tegen de discrimi natie verzet," Evert Vermeer schetste de Zuid afrikaanse premier dr. Verwoerd ais de man die in 1938 protesteerde tegen toelating van een groep joden in Zuid-Afrika. 'Zij waren door Hitier uit Darmstadt verdreven,' betoogde hij fel. Het was ook dr. Vcrwoerd, die in de Tweede Wereldoorlog zijn sympa thieën voor nazi-Duitsland niet on der stoelen of banken stak. Hij staat niet alleen. Het is de exponent van wat er aan rassenwaan en -baat bij duizenden blankén leeft. Overal in de wereld wordt het ko loniale systeem geliquideerd, maar in Zuid-Afrika wordt gepoogd het zo ex treem m9gelijk te handhaven. De re gering wil er niets anders dan de on betwiste heerschappij van de blanke handhaven en versterken. Tweehonderd miljoen mensen.' zo zei Evert Vermeer, 'zullen in Afrika weldra in vrüheid leven. Dacht men, dat zU lydeiyk zullen toezien dat drie miljoen blanken tien miljoen negers onderdrukken? Wanneer men niet tot bezinning komt, dan is het bloed bad van de vorige week kinderspel bij wat zal volgen.' Dr. J. J. Buskes jr. hield een bewo-' ■gen betoog. Hij voorspelde, dat dé 'blanken te laat tot de ontdekking .zuilen komen, dat zij met htm apart-' iheidspolitiek hun eigen graf hebben gegraven. Zuid-Afrika is weerspannig en het tracht die weerspannigheid met de bijbel te dekken. Men kan zich echJ ter niet met zijn handen vasthouden aan de bijbel als er bloed aan dia handen kleeft. 'In opdracht van de socialistische beweging,' zo zei dr. Buskes, 'op grond van de beste westerse tradities, de geestelijke waarden van christen dom en humanisme, in de naam van de God van Jezus, voor wie blanken en zwarten gelijkelijk mensen zijn, protesteren wij tegen het bloedbad In Zuid-Afrika cn tegen het Zuid- afrikaanse apartheidsbeleid. Wij roepen allen, die in staat zijn invloed uit te oefenen op Zuid-Afrika niet het minst onze regering en onze kerken te doen wat hun hand vindt om te doen op dit. historisch ogenblik.' aldus dr. Buskes. (Van onze soc.-econ. redactie) Het verbondsbestuur van het NW schaart zich achter de oproep die liet Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen heeft gericht tot de consumenten om Zuidafrikaanse pro- dukten te boycotten. Aldus een verklaring van het ver bondsbestuur, dat met ontsteltenis en verontwaardiging kennis heeft ge nomen van liet wrede optreden van de Zuidafrikaanse autoriteiten tegen het niet-blanke bevolkingsdeel. Het verbondsbestuur acht de re cente bloedige botsingen een recht streeks uitvloeisel van de apartheids politiek, die het volstrekt veroordeelt. Het ondersteunt ten volle de pro testen, die het IWV bij herhaling over de rassendiscriminatie tot uit drukking heeft gebracht. In deze rubriek vermeldt. Het fn Volk zonder commentaar jende uitspraken van anderen, aard voor rekening van hen worden, geciteerd De voorzitter van. het Surinaams Verbond in Nederland, de heer L, A. Lauriers, sprak van de 'officiële moorden' van 21 maart jl. Het ging aem erom het geweten van de wereld rakker te schudden. Helaas heb ik bij de discussies over 8e politiek van Zuid-Afrika mijn Ne derland voor het forum van de Ver enigde Naties voortdurend gemist als het erom ging te stemmen tegen de discriminerende rassenpolitiek in Zuid-Afrika. Dan onthield Nederland rich van stemming. Maar men heeft nu te kiezen of te delen. Anders zullen wij kleurlingen een uitspraak eisen: een uitspraak, die alleen maar een scherpe veroorde ling .van de Zuidafrikaanse politiek kan inhouden. Een medisch studente uit Liberia, Florence Gadegbeku, legde getuigenis af van de verbondenheid, die zij voelt 'met de onderdrukte negerbevolking, 'Ik kan niet veel zeggen,' ver klaarde zij met zachte stem. "Er zit hier vreemdelingenpolitie te luiste ren. Maar ze hoeven niet bang te zijn. Ik bedrijf geen politiek. Ik ben hier alleen gekomen om te be lijden.' Na haar woorden nam iedereen een minuut stilte in acht ter herdenking van de slachtoffers van de gebeurte nissen van 21 maart. Assepoester is zo te zien een dood gewoon onopvallend tulpje met een geel jurkje en een groen rokje aan. Maar zoals de Assepoester van het sprookje door de prins werd uitver koren, is deze bescheiden bloem de enige tuipensoort die met een ver- melding in de flora der wilde plan ten werd vereerd. Tulipa sylvestris, de bostulp, mag dan niet helemaal inheems zijn, zij komt toch al eeuwenlang als een verwilderde plant in. sommige bos sen, in de parken van oude buiten plaatsen en op grazige beschaduwde dijken voor. Haar bloemen zijn „knikkend voor het opengaan" en daardoor lijkt ze voor de volle bloei veel op een gele narcis. Als de aprilzon deze Assepoester kust, zoals de prins het sprookjes meisje, richt zij het hoofdje op en ontvouwt de zacht glanzende bloem bladen.. En dan is zij toch heus heel mooi (Van een onzer verslaggevers) De jeugd was voor deze bijzonder* bijeenkomst uitgenodigd door di plaatselijke afdeling van de Neder (iandse Vereniging van Ex-Politiek* Gevangenen (Expogé). Aanleiding: de vijftienjarige herdenking vanonz* bevrijding. Doel: begrip wekken vooi de gebeurtenissen in de oorlogsjaren; tegenmoetkomen aan de nog steeds stijgende belangstelling van jong* mensen. Dr. I.. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie, vroeg: 'Wie van jullie heeft ge lezen Het dagboek van Anne Frank?' Honderden vingers wezen naar het plafond van de Stadsgehoorzaal. Hel bestuur achter de groene tafel ap plaudisseerde alweer vergeten dat niemand van het gemeentebestuur de moeite had genomen, deze avond bij te wonen. 'Ik hoef dus niets te vertellen over hoe dat meisje, jonger dan jullie, de onderduiktijd heeft beleefd.' zei dr. De Jong. wel wil ik hier duidelijk maken, dat haar dood en die van een kwart miljoen anderen uit dit iand helaas nodig was om de wereld te be vrijden van het nationaal-sociaüsme.' Burgemeester H. ottevanger van Ulrum in Groningen had tevoren en kele persoonlijke belevenissen verteld over de levensgevaarlijke verspreiding van ondergrondse kranten. De volk zaal luisterde stil. Dr. J. F. Ph. Hers, voormalig lid van de inlichtingendienst, sprak ook 'Het waren ook jongelui, iets oudet dan ju'lie nu. die destijds in verzei kwamen tegen het vreselijk onrecht Wij behoeven hen niet te idealiseren ais louter helden. Ook zij hadden heus hun zwakheden. Er waren ei ook, die in verzet kwamen tegen hef verzet. Jullie moeten weten, dat zij hoe dan ook de beste karaktereigen schappen van ons volk vertegenwoor digden. Dt ben er van overtuigd, daf die voortleven in jullie." Aalmoezenier H. J. M. Stoelinga besloot de bijeenkomst, die voor velen meer dan een 'openbare geschiedenis les' was geweest, compleet met ten toongestelde 'leermiddelen* als dis- tributiestamkaarien, illegale kranten ;en concentratiekampuniformen (be- i&M keurig gewassen en gestreken). DEN HAAG (ANP) Het College van Rijksbemiddelaars is akkoord ge gaan met de loonsverhoging van vier percent in de landbouw. In de ver schillende provincies kunnen de nieu we c.a.o.'s, die per I april moeten ingaan, nu op basis van deze vier percent worden afgesloten. Wat bloeit er verder al in de Heemtuin, waarin onder leiding van de tuinarchitect C. P. Broerse uit Amstelveen, de "stichter van het Jac, P. Thijssepark, zo ongeveer honderd duizend planten en plantjes zyn ge zet? Sleutelbloemen, groot hoefblad, gagel, een paar dotterbloemen, 't Is nog weinig, maar het wordt straks heel vee!. Misschien deze week de sterhyacint, de enige wilde Neder landse hyacint en dus een even bij zonder gewas als de bostulp. De Heemtuin heeft een rük vogel leven. Vermoedelijk voelen de vogels van-het Park zich nergens .zo goed op hun gemak als in deze-,rustige en- natuurlijke hoek. We zagen er wilde eenden, - waterhoentjes, merels, zang-* lijsters,houtduiven en -een -rood borstje. En de spreeuwen komen er ln de vijver baden. Prof. Romme zei, dat de keus van het type politieke party voor chris tenen geheel afhankelijk is van de omstandigheden van tijd en plaats, In ons land, meende hij. dat het algemeen belang op het ogenblik het meest gebaat is by een voorkeur voor het "type der rechtse party. Daarmee bedoelde hij een partij, die haar politiek wil opbouwen op een gezamenlyke grondslag van zedelijke beginselen van het christendom. Een rechtse party biedt de meeste kans op de doorwerking van die zedelyke beginselen in wetgeving en bestuur. Anderzijds biedt dit partijtype in de Nederlandse omstandigheden de meeste kans op de groei van onder ling vertrouwen en van vrede tussen verschillende lagen der bevolking en voorts op een stabiel beleid. Prof. Romme stelde verder, dat een katholiek, die zich aan het ker kelijke leergezag onderwerpt, geen goed liberaal kan zijn. De VVD stelt zich dus ten onrechte open voor katholieken. De wijze waarop daarna ma-. Van Riel zyn aandeel aan het debat leverde, was bijzonder boeiend. Men kiest in. Nederland zyn partij zeer vaak op grond van persoonlyk be lang, groepsgebondenheid en traditie. Bij de individuele mens is het be ginsel-element nauwelijks te onder scheiden van het gevoels- of belan- genelement. Het is de taak van de politicus, aldus mi'. Van Riel, zich persoonlijk door vaarde-inzichten te laten leiden en deze zoveel mogeiyk aan zyn volgelingen uit te leggen. In de huidige omstandigheden vond hy het de beste oplossing als degenen., die gelijksoortige prak- tisch-staatkundige inzichten heb ben zich in één partij aaneen sluiten. Zy moeten dan natuuriyk de zekerheid hebben, dat die party niet hun godsdienstige overtuiging zal schenden. In een confessionele party bestaan alty'd tegenstellingen door het ver schil van inzicht in een aanvaard bare belangenbehartiging. Een deel van de katholieke arbeiders, zei mr. Van Riel in dit verband, stemt nu eenmaal socialistisch. De ene katholiek komt met zijn levensbeschouwing tot andere con clusies, dan de andere als het gaat om de economische en, staatkundige inrichting. Met-, name noemde de liberaal het vraagstuk van de verde ling van het nationaal Inkomen en- de plaats van de zelfstandige onder nemer in de maatschappij. In de praktijk zal dit in een confessionele Het zoeken had geen resultaat. De tas van de heer Snijdewind (foto bovenwas weg en bleef weg. (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester M. J. Muller van Lekkerkerk ontdekte maandag avond omstreeks twaalf uur in de lege bioscoop Cineac (NRC) te Rotterdam een paar pantoffels! Hij vond echter niet wat hij zocht: een door zijn plaatsgenoot, de streekcorrespondent F. C. Snijdewind, verloren aktentas vol emigratiepapieren. Burgemeester en correspondent reden tevergeefs naar Rotterdam. De familie Snijdewind die op 6 april met de „United States" uit Be Havre naar de Verenigde Staten moet vertrekken, wacht in angstige spanning af of de bruin-leren tas nog ergens gevonden zal worden. De heer Snijdewind gaat met zyn neac zocht mee. De aktentas werd gezin emigreren naar een plaats in niet gevonden, de omgeving van Los Angelos. Daar ook de adjudant van de rykspoli- hoopt hy met vrouw en dne kinderen tie te Lekkerkerk, de heer G. C. van (Frits van 16, Guus van 14 en Ma- den Berg, ontplooide activiteit. Hij rian van 7) een nieuwe toekomst te t^jde de AVRO op met het verzoek vinden. een bericht over de vermissing van Voor het vervullen van de laatste de tas utt te zenden. Het werd ge- douaneformalieïten moest deze Lek- weigerd. Men beperkte zich daar kerkerker maandagmiddag in Rot- zo zei de adjudant ons alleen tot terdam zijn. Hij nam alle bescheiden het uitzenden van berichten over mee. Na het bezoek aan de douane vermiste of zieke personen, ging hij met twee van zijn kindereu De bijkans radeloze heer Snyde- naar do bioscoop. ,.We maken er 'n wind is ten slotte met burgemeester middagje van. Nou is alles klaar," zei Muller wéér naar Rotterdam gere- hij.... Vader en kinderen verlieten de bioscoop; de tas met de zo belang- ryke papieren bleef achter. De heer Snijdewind miste de tas pas toen. hij met de bus naar Lekkerkerk reed, den. Er is na het vertrek van de laatste bezoekers in het theater lang gezocht. Zoon Frits was meegeko men om aan te wijzen waar men precies had gezeten. De burgemeester keek onder de ter hoogte van Capelle aan de IJs- stoelen en ontdekte behalve veel si- sel. .Hoe is het mogelijk, dat ik er naasappelschillen de achtergebleven niet eerder aan heb gedacht? Ik pantoffels. Vader en zoon Snijde- moet er na die spanning toch wel wind liepen alle rUen af. Portier W. even volkomen uit zUn geweest," ver- van Vliet en ouvreuse Ria Voorendt telde hy ons. verleenden alle medewerking. De operateur draaide alle lichten aan. Hij is direct naar Rotterdam terug- Men keek zelfs op het toneel. gereden. Hij gir.g naar de politie. Er werd meteen een onderzoek ingesteld. De tas Is dus niet gevonden. Maar papieren, zonder de visa en andere Het licht in het theater floepte aan: vurig hoopt dc familie Snijdewind belangrijke documenten? de journaaïvoorstelling werd onder- dat de vinder éérlijk zal zyn. Wat „Opnieuw beginnen? Als ik het maar broken. Ook het personeel van Ci- moet rij beginnen, zonder keurings- haal....," zuchtte varier. BURGEMEESTER MULLER géén tas met papieren party steeds tot compromissen leiden. Hij vond, dat dit conpromis beter uit het gekibbel tussen de partijen kon voortkomen dan binnen het raam van een partij afzonderiyk. Daarin domineert immers meestal een enke le zeer bekwame figuur. Men kan alleen bezwaar aanvat* ren tegen de voorstelling van zaken, alsof Hoffmann wil suggereren, dat alleen de nazi's de schold zouden zijn aan wat Duitsland vanaf 18<si heeft gedaan. Alsof niet de so ei* aal-democraten, de groot-finaa* ciers, de kanonfabriksnten (Kropp!), de generaals en last but not least de gewone man, die 'Heil Hitler* schreeuwde, schuld aan 'damals' zyn geweest. Laten we niet zó kortzich tig wezen! Uit een bespreking van de film 'Wir Wunderkinder' in Groot Eindhoven, weekblad voor de handel, van 24 maart 1969. Het Pakistaanse vrachtschip Dal Hatim (615 ton) is ten zuiden van Karatsji in een ruwe zee gezonken. Twee opvarenden zyn gered en töea opvarenden worden vermist.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2