ïono voor de kleine kinderen voor Schiedamse duiven gaan weer starten viert tweede lustrum Feest van de bloeiende amandelboom op Sicilië Auto met vier mensen op de kop in modder rers zagen een ,meroakeV mooi stuk >etitie van honkballers is weer in zicht Brommer blijkt 4roerend5 goed Unilever wil restaurant overnemen Hond oorzaak van ongeval De ene De Bruin reclt de andere Klachten over de bezorging Reeks diefstallen Büi^erlijkeStand Visafslag Veilingnieuws GEVONDEN Wisselkoersen HET VRLJE VOLK WOENSDAG 30 MAART 1960 PAGINA 4 NIEUWS over de iampionoptocht op 29 april en over de lichtstoet op 5 mei! Voor de kleinere kinderen zal de route van de lichtstoet op 5 mei te lang.zijn. De VNFG (de voormalige oranjevereniging) wil deze jeugd echter toch de gelegenheid geven mee te lopen in een optocht en daartoe wordt op de vooravond van Koninginnedag vroe ger was er dan de taptoeeen lampiontocht georganiseerd. Lichtstoet Tempel van Juno en Lucinia op Sicilië Melancholiek Gebakken pinda's De deelneming is vrij en de kin deren kunnen zowel in groepsverband als individueel meelopen. De stoet zal zich opstellen in de Marconi straat. Op 1 mei gaat de honkbalcompe titie weer draalen en, zoals bekend is, gaan ook negentallen van DHS deelnemen. Ook de vereniging DRZ heeft zich inmiddels bi) de KNHB voor deelneming aangemeld. Het eerste negental van die SV&HV Schiedam, zal dit jaar uitkomen in de 3-de kiasse A, een afdeling waarin ditmaal weer zeer sterke teams zijn opgenomen. Uit Amsterdam zijn dit de negentallen van WVHEOW 2 en TIW 3verder zijn ingedeeld Storks 1, den Haag; Rood en Wit en HHC uit Haarlem .en de Rotterdamse teams Feijenoord 1 en Sparta 3. is Het negental van .Schiedam" wordt getraind door Herman Breidschat, de werper van onze nationale ploeg. Tijdens het afgelopen weekeind werd het slaghout reeds tér hand geno men. Onze stadgenoten hebben het voornemen dit seizoen de zaken van meet af aan serieus aan te.pakken. De wijze waarop Breidschat te werk, gaat houdt een belofte in, dat er in het sportpark „Harga" weer span nende en interessants honkbalduels plaats zullen vinden. Mevrouw J. F. L. miste 'gisteren uit' haar tas een enveloppe met zes: tientjes die ze pas had geïnd in het: postkantoor. F. A. J. S. mist een auto- wiel met band dat hij op zijn auto aan de Rotterdamsedijk had neerge legd. In de Buijsmanstraat werd een fiets gestolen die toebehoorde aan P. D. Geboren:""Hendrik S z "V D Vér- linde en E M Zonneveld'; Christine A d v M L den Boer en W Versluis; Allda .P d v W Lecuwestein en H L de Groot; Marinua z v P van der Kuil en A de Jager; Aart J Ch z v J M de Groot en E C Sneepels; Jo- landa A d v A J Schmltt en A van Gyzen; Hendrlkus z v.H Salari en M. Barvoets. Hermanus J. z. v. J. van "Dijk en A. S. M. E. TahêÜ; Hehdrika A. d. v. Th. S. van Wassenaar en A, Th, van Beynum; Marianne d.v. J, B. van Baarlen en J. H. Planken; "Peter A. z.v.' J. VolWerk' en" C. B. Z. van Hurck; Helène C. cLv, J. Vohverk en C. B. Z. van Hurck; Elisabeth M. d.v. J. A. de Goede en C. J. Hamelink; Yvonne d.v.' F. van Wijnen en M. C. Zuidema; Maria J. Gr. d.v. B. F. van Kouwen én A. M. van Betuw; Willem z.v. A. M. van Wijk en A. G. Wessel; Susanna A. d.v, J. M. Machielsen en G. J. Winterswijk. N. van den Heuvel, 82 jr. echtg, van E. E. Groeneweg. Overleden: E A M v Wijk 13 jr; W J Th Witberg 82,jr; A G A Wam- steeker, .79 jr. ROTTERDAM, 29 maart. Aan :,de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Heilbot 3,00 3,10 p. kg; Schol klein 28—29; Schel vis midd. 33—36, ld. klein 2527; Ka beljauw klein 25—33; Makreel 1820; •Wijting 21—25. alles per kist; Kuit 65—110 per kg. WOENSDAG Bioscopen; MONOPOLE Terug uit de hel. 3.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE,: De held van Pork Chop HUI,'2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: 8TEDELIJK MUSEUM: Achtate Start- tentoonstelllng en werk van Antoo Lutgerlok, 10—5 uur. Diversen; VOLKSGEBOUW. ANBB, kinderfilm. 14 uur, ANBB, filmavond, 20 "uur. SURSÜM CORDA. Pa. Mak, tenten- show, 19.30 uur. CHR, S'OC. BELANGEN. Ned. Chr. Beambtenbond, Jaarvergadering, 20 uur. IRENE: Zonnegloren, ONA brengt ..Een huls vol verrassingen", 20 u. WIJKCENTRUM. NVSH. film, 20 uur. STEDELIJK MUSEUM. Kunstgeschie denis ln vogelvlucht. ,.De kunst van de Kerk", 20.15 uur. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. DONDERDAG Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM: Achtste Start- tentoonstelling en werk van Anton Lutgertnk, 10—5 uur. Diversen: ARCADE: Prlnsea MarSjkeschool, ouderavond, opvoering van „De sur- Prise", 19.30 uur. PASSAGE. Schledamse Kunstkring, toneelgroep Theater brengt „De "zomer, van de zeventiende pop'.', 20 uur. DE ARK. Coöp. DES, contactavond, 20 uur. Wijkcentrum. Bridgeclub Gusto, bridge-drive, 20 uur. Apotheek; Evers, Lange Haven 31. -7 Om de kosten zo laag mogelijk te houden heeft de VNFG met 'Het Masker' uit het Broersveld een rege ling getroffen, zodat lampions tegen een gereduceerde prijs verkrijgbaar zijn. Bij aankoop, uitsluitend voor de optocht dus, Wordt een genummerd bonnetje verstrekt. Op vertoon daarvan krijgt elk deelnemertje by het begin van de tocht een oranjemutsje of -pet, ter wijl bepaalde nummers bovendien recht geven op een prijs. De verkoop voor dit doel bij "Het Masker' vindt uitsluitend plaats vóór 28 april. Vanzelfsprekend is een ieder vrij om zelf een lampion te maken of er elders een te kopen. Individuele deelnemers behoeven zich niet van te voren op te geven. Indien echter in groepsverband wordt deelgenomen, dient men dit te berichten aan de heer P. J. Drenth. Burgemeester Van Haaren- iaan 946. tel. 63838, onder vermelding vanh et aanta! kinderen en van de muziek, namelijk er een eigen 'band' zal zijn. De route, het tijdstip van opstel len en vertrek worden nog bekend gemaakt. Voor de op de Bevrijdingsdag te houden lichtstoet blijkt een be hoorlijke belangstelling te bestaan. Om de organisatie op de juiste wij ze te kunnen doen geschieden, dienen zij, die willen deelnemen, doch daar van nog geen bericht hebben gezon den, dit zo spoedig mogelijk te doen. Vele circulaires werden verzonden, doch vanzelfsprekend konden niet alle verenigingen, bedrijven, mid denstanders, enz. worden bereikt. Dit behoeft echter geen beletsel te zijn om toch mee te doen, opdat de licht stoet dit jaar, nu het 3e lustrum van de bevrijding wordt-gevierd, groter en mooier wordt dan vorige jaren. Onder de inschrijvers zijn ditmaal ook Wilton-Fijenoord. De kinderen, die aan de lampion- optocht meedoen, worden wei ver zocht zich op 5 mei met hun bran dende lampions langs, de route van de lichtstoet op te stellen, wat het feestelijk effect zeker ten goede zal komen. De opstelplaats wordt wederom de Boerhavelaan. Nadere gegevens omtrent route e.d. worden nog bekendgemaakt. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heren P. J Xirenth. Burg. Van Haarenlaan 946, tel. 63838, G. ROs- man. Lange Haven 132, tel. 63784 of 67529 en T. M. Schoof, 'Mercurius', Lange Haven 77, tel. 68812. Hoe snel bromfietsen, legaal en ilegaal, van eigenaar kunnen verwis selen bleek, toen één dezer dagen de 34-jarige Delftenaar P. zijn brom fiets voorbij zag snorren, die hij twee weken geleden vergeefs voor de bios coop Roxy had gezocht. De berijder bleek .de 24-jarige heer K., eveneens uit Delft. K. beweerde de bromfiets van de opkoper M. uit dezelfde stad te heb ben gekocht. Toen de politie bij M. haar licht ging opsteken, werd duidelijk, dat M. het voertuig van een zekere P. uit Pijnacker had overgenomen. Op zijn beurt beweerde de man uit Pijnacker de brommer van een onbekende te hebben gekocht. Gezien er uit het onderzoek is komen vast te staan, dat er tussen het tijdstip van de diefstal en ogenblik, waarop de heer P. uit Pijnacker de bromfiets in het bezit kreeg, maar 1 uur is verlopen, neemt de Delftse politie voorlopig aan met de echte dief te doen te hebben. De ware eigenaar, de heer P. uit Deift, heeft sinds hij zijn bromfiets vermist, nog maar weinig vertrouwen in stuursloten van een bromfiets. Na de periode van rust zal straks in de kringen van Schle damse postduivenhouders weer volop activiteit heersen. Het nieuwe vliegseizoen immers staat voor de deur en voor het eerst gaat dan de nieuwe kweek de lucht in. Bovendien echter vraagt dc conditie van de 'insider'weer de nodige aandacht. v'oor Postduivenliefhebbers breken er ook weer spannende uren aan, waarin zij maar moeten afwachten of hun dieren ook dit seizoen weer tot goede prestaties in staat zullen zijn. (Van een onzer verslaggevers) Naar wfj vernemen is er tussen de Unilever en het Westerpavlljoen overleg gaande om dit café-restau rant, waarschijnlijk op huurbasis- overeenkomst, ter beschikking van Unilever te stellen. De onderhandelingen over deze huurovereenkomst zouden in verge vorderd.stadium verkeren. Een aan tal officiële regelingen moet echter nog tot stand komen. Het lijkt niet onmogelijk, aldus onze inlichtingen, dat een dergelijke overeenkomst ook naar die kant spoedig in kannen en kruiken is. Restaurant en zalen zullen dan ter beschikking zijn van het Unilever- personeel, zowel onver te lunchen als voor de ontspanningsverenigingen van Unilever. BARENDRECHT Coöp. Tuin bouwveiling Barendrecht en Omstre ken G.A. 29 maart. Platglaskomkom- mers B 52. C 40, D 36, aanvoer 2000 stuks; Prei 78—93. aanvoer 4000 kg; Rabarber 163—190, aanvoer 4000 kg; A 1314. aanvoer 8000 stuks: Spinn- Radijs 3842. aanvoer 6500 bos; Sla zie 82—82. aanvoer 3000 kg; Spruiten A I 124—143, aanvoer 5000 kg; Wit lof I 7989, II 65—72. aanvoer 8000 kg; Golden Délicious A 93—97, B 94, C 84—85; Joaathan A 8488, B 81— 83, C 83, Aanvoer fruit 15.000 kg. Teleurstellingen en verlies zullen hen ongetwijfeld weer niet bespaard blijven, maar dat maakt nu eenmaal de duivensport spectaculair en iedere vlucht wordt juist door de spanning weer een bijzondere attarctie voor de echte liefhebbers. Dit temeer, waar de erepalm im mers veelal gepaard gaat met een financieel buitenkansje. Daarentegen vraagt verlies van de duivealiefheb- bers een groot incasseringsvermogen en een dosis goede sportiviteit. Daar zullen zij dan vooral profijt van heb ben. als een vlucht wordt tot een zo genaamde „rampvluc'nt". Met het begin van het nieuwe vliegseizoen vangt ook voor de be stuurders van de plaatselijke vereni gingen een drukke tijd aan., De ac- Ook Jonge Strijd" in Schiedam gaat zoveel mogelijk actief deelnemen aan de viering van het tienjarig bestaan tijdens de pinksterweek in Lunteren. In het Volksgebouw zijn gisteren de besturen van de afdelingen Rotterdam, Spijkenisse, Hellevoetsluis en Schiedam bijeen geweest om de mogelijkheden te bespreken. Ieder jaar wordt in het stadje Agrigento op de zuidkust van Sicilië de 'Sagra del mandorlo in fiore' (Feest van de bloeiende amandelbomen) ge vierd. Het tien dagen durende feest is de belang rijkste folkloristische gebeurtenis van het winter seizoen en van heinde en verre komen de mensen naaf het uit buÜeGriekse'tijdèfi stammende stadje toegestroomd om het festijn mee te maken. Tien dagen lang Is bet een komen en gaan van bonte kostuums en van kleurig versierde Siciliaanse karretjes, ■waartussen de moderne gestroomlijnde auto's van de vreemde lingen beslist detoneren. Er heerst een opgewektheid die als het ware met de stralende zon, de blauwe lacht en de tin te- lende zee wedijvert. Ik was dan ook beslist verheugd toen het stadsbestuur mij uitnodigde om met mijn balletgroep de drie dagen durende wedkamp van volksdansen te openen met twee voor de ge legenheid gemaakte choreografieën; Prlmavera dl Proserpina' op muziek van Robert Schumann en de symfonie 'Roma' van Georges Bizet. Vanuit mijn hotelkamer had ik een verrukkelijk uitzicht over de in bloei staande vallei. De oude Griekse tempels waarvan de Tempel van de Een dracht misschien wel de mooiste is, gingen bijna schuil achter de witte bloesem van de amandelbomen. Het was een onvergetelijk gezicht, ter wijl mij toch verzekerd werd, dat het andere Jaren nog schoner was, daar nu de regen de meeste bloe sem had doen neerkomen. Een wandeling van het op de rotsen gebouwde Agrigento naar de in de vallei gelegen ruïnes is een emotie die niemand meer zal ver geten. Vooral de laatste dag van het feest, toen meer dan zeventigduizend mensen naar de Tempel van de Een dracht stroomden om in de open lucht de afscheidsvoorsteliing van de verschillende dansgroepen te be wonderen, was zo indrukwekkend dat één van de danseressen van mijn groep zei'het is of de mensen samenstromen voor de Intocht in Jeruzalem!' Al die kleurige kostuums tussen de bloeiende bomer., waaronder vredig schapen en geiten graas den, gaven het gehele tafereel een bijna bijbelse aanblik. Om nog te zwijgen van betgeen we onder gingen, toen we vanaf het voor de tempel gebouwde podium al dan send de golvende menigte voor ons zagen, die uren geduldig het begin van de voorstelling bad afgewacht. dagsdracht van de kléine burgerij: een in groen fluweel uitgevoerd jak, kuitbroek, witte kousen en om het middel een meters lange gele zijden sjerp. Ik profiteerde van de uren voor de voorstelling om de tempelruïnes te bezoeken. Deze liggen nu ver scheidene kilometers van de zee ver wijderd, maar in de tijd dat Agri gento nog een Griekse kolonie was, lagen ze precies aan. zee. Het moet vanaf het water een fantastisch ge zicht geweest: die in zandgele steen opgetrokken gebouwen, die zich in 'de kabbelende golven weerspiegel den. Alle invasies vanaf de Romeinse tot aan de Amerikaanse van deze iaatste oorlog hebben de tempels niet kunnen vernietigen en hun sterke zuilen staan nog trots onder de Siciliaanse hemel en verkondigen de glorie van de oude Griekse cul tuur. Intussen waren de opeenvolgende volksdansen ook een buitengewoon interessante belevenis. De eigenlijke wedstrijd want ieder jaar wordt aan de winnende groep een prijs uit- gereikt: dit jaar ging het zelfs om. de 'Gran Premie' (Grote Prijs): de veelbegeerde statue van de Godin Demeter in goud vervaardigd vindt in de grootste bioscoop van Agrigento plaats. Het eigenlijke •theater heeft niet genoeg accommo- datiemogelijkheden en dat is jam mer. want de soms eeuwenoude kos tuums van de volksdansers passen slecht bij de zij het ook nog zo luxueus uitgevoerde bioscoopzaal. Nadat de avond door ons geopend was. volgde de dansgroep 'Va! d'Akragas' uit Agrigento zelf. De groep droeg historisch buiten gewoon interessante kostuums uit de achttiende eeuw; de vrouwen in wijde met kant versierde rokken, een strak keurslijfje en kleurige zij den blouse met een manteltje van zwart laken, de mansan in o» "~"- Hun liedjes, waarin men duidelijk nog Arabische en-Spaanse motieven terugvindt, zijn soms wonderlijk me lancholiek voor een zo kleurrijk land, maar hun dansen en dan voor al de Siciliaanse tarantella, zijn zo vrolijk als de bloeiende amandel bomen zelf. Jammer genoeg verdwijnen de originele volksdansen hoe langer hoe meer; het is daarom een uit stekend initiatief van de verschil lende Siciliaanse steden om groepen van tin»"»—o te vormen, die de dan sen in hun authentieke kostuums weer doen herleven. Op de groep uit Agrigento volgden groepen uit Menton, Tsjechoslowa- kije, Spanje, Saint Tropez, Portu gal. Hongarije en Gressone in Noord-Italië, waar de vrouwen zulke verrukkelijke mutsen dragen in goud fiügTainwerk. Cultuur-historisch Interessant was vooral de groep uit Saint Tropez, die onder meer de 'rigaudon' uit voerde, een dans met hoge been- zwaaien, die tijdens de regering van Lodewijk XIV 'De Zonnekoning' als onfatsoenlijk verboden werd. De Hongaren brachten een uit stekend verzorgde show in prachtige kostuums, maar zo gestileerd, dat het eigenlijk 'folkloristisch aanvecht baar werd. Eigenlijk beantwoordde de Portu gese groep die werkelijk uit land arbeiders oestond, nog het meest aan het doel 'ware volksdans'. Uit eindelijk gingen Hongarije en Span je met de begeerde gouden trofee strijken en'op het slotbal was het één grote verbroedering van naties. De, ochtend van de slotvoorstel- lingvoor de Tempel van de Een dracht was het hoogtepunt van de feestelijkheden. Al heel vroeg kwa men d" b»—- pit n» rondom Agrigento gelegen dorpen in hun met bloesem en vlaggetjes versierde karretjes naar het stadje. Zo'n oorspronkelijke, van gene ratie-op generatie overgegane Si ciliaanse kar is een waar kunst werk. Alle schotten van de kar zijn door vaardige schilders versierd met taferelen uit de Siciliaanse geschiedenis en dan gaat de mees te voorkeur uit naar beeltenissen uit de historie van de Noorman Rogier, 'die met zijn wapenbroe ders de Siciliaanse troon verover de,. '-. Ik heb uit Sicilië een kleine kopie van zo'n 'carretto' meegenomen. Er staan vier verschillende voorstellin gen op: Rogier in Palermo, het zegenen van de vlaggen, Rogier en zijn gevangenen en tot slot de kro ning van Rogier. Op de achterzijdevan de kar zijn drie stoere ridders geschilderd, waarvan één een steigerende schim mel berijdt. Het paard, voor zo'n Siciliaianse kar is rijk opgetuigd: op het hoofd en de rug kleurige pluimen, verder met' goud versierde oogkleppen en met zilver beslagen tuig. Heel de rijkdom van het Siciliaanse land, dat helaas nog steeds niet tot volie ontplooiing is gekomen, komt in deze.haast barbaarse versiering tot uiting. Een amusant detail ziln de spaken van ae wagen, die mét m hout gesneden mensenhoofden zija versierd. Op het plein voor de kerk van San Pietro, waar de hoogmis werd gehouden stonden honderden van zulke karretjes te midden van fees telijke kraampjes, waar de meest uiteenlopende zaken werden ver kocht, maar vooral de zo geliefde in stroop gebakken pinda's. Toch verliest ook hier de eigen lijke volkskunst terrein, want Ik zag ook kraampjes met de afschu welijkste bazaarpoppen die de Ja panse industrie maar verzinnen kon. Na de hoogmis volgde een uren durende optocht van allegorische wagens, die de geschiedenis van de stad Agrigento in beeld brachten, gevolgd door alle deelnemers van de volksdansgroepen in hun meest schitterende klederdrachten. Langzaam bewoog deze hele stoet zich naar de Tempel van de Een dracht te midden van een juichende menigte, die toch nergens een ka rakter van uitbundig plezier kreeg, maar ondanks de grote vreugde een waardigheid bezat, die deugd deed en opeens deed begrijpen, waarom dit 'Feest van de bloeiende aman delboom' geen 'festa' is in de ge wone zin van net woord, maar een 'sagra'; een wijding dus, ©en rite die uit de vroegste tijden van de menselijke geschiedenis stamt en die het Sicilië- van nu met het oude Griekenland verbindt met een band die even onontkoombaar Is als het ieder jaar weer in bloei komen ?an de vallei van de 'Sagra del man dorlo in fiore'. PIETER VAN DER SLOOT «Sip*: Op de tweede pinksterdag geven Schiedammers en Rotterdammers een opvoering van het toneelspel „Op Mars" van Bert Kroon. De regie is in handen van de heer K. Kraneur donk van de afdeling Schiedam. Het stuk wil uitdrukking geven aan een belangrijk vraagstuk' van onze tijd: de samenwerking tussen mensen van verschillende nationa liteit. Defeestweek van het jubilerende „Jonge Strijd" begint eerste pink sterdag. De" discussies handelden vo rig jaar over rassendiscriminatie. Dit keer zullen de internationale ver-, bondenheid en de rechten van de mens in het middelpunt van de aan dacht staan: Er is een aanlokkelijk program ma opgesteld. .Het: trio Thom Kel- ling luistert hét feest op met voor-, al zuidelijke muziek en The Ram- blers verzorgen dansmuziek. Poolse vluchtelingen, die in Nederland Ie-, ven voeren Poolse volksdansen uit en zingen de liederen van htm va-, derland, 'Boyéndien zjjny25 .jonge vluchte'-. lingen.uit Duitse kampen uitgenodigd, om. in het'):pinksterkamp van „Jónge Strijd", "kennis maken" met Nederlandse, Franse. Belgische en Scandinavische leeftijdgenoten. In totaal nemen ongeveer duizend jon geren aan het kamp deel: ze komen er-zingen, dRnsen enz. enz. kortom ze komen een jubileumfeest,vieren! Het tienjarig bestaan van „Jonge Strijd" is aan het begin'van dit jaar al in de verschillende afdelingen her dacht. tivlteit beperkt zich in het „gesloten seizoen" tot het organiseren van ten toonstellingen, maar van april tot september is een leder voora! doende met allerlei bezigheden rond de vluchten. Begin volgende maand aJ worden enkele oefen vluchten gehouden. Voor de b(J de Rotterdamse Postdnlven- bond aangesloten verenigingen „De Blauwe Doffer" en de SCV „De Post duif' begint het grote wedstrijdsei- zcen zondag 10 april. De vereniging „De Vrijheid" start een week later, op 17 april dus. De vereniging „De Snelvüeger" komt uit in het gróte verband van de Neder landse Bond van Zaterdagvliegers en zal vermoedelijk 23 april het nieuwe seizoen openen. De postduivenliefhebbers zullen ook de prestaties van elkanders duiven ongetwijfeld weer met belangstelling volgen. Een gunstige wind en... weinig hitte dat is wat we de post duivenliefhebbers toewensen. Een plotseling op de weg lopende hond werd maandagavond oorzaak dat de 22-jarige kleuterleidster G. van M. op de Van Beethovensingel te Vlaardlngen met haar bromfiets viel. Zij liep een lichte hersenschud ding op. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 8 12.30 uur en 2—6 uur: hondeketting: bruine glacé dameshandschoen <R); bruine glacé dameshandschoen (Li; damesschoen IR)jongenscolbert; ring met sleutels. Te bevragen bij de vinders: sigarenaansteker, Etman, v. Mus- sohenbroekstraat 18a: damesbril, ass. Dr. Duyster, BurgKnappertlaan 158; huissleutel. Sierag, Jac. van Lennep- str. 11; zw. damesportemonnee. Jon- gerius. Geert Reindersstr. la; bruine aktetas, Hoek, Poldervaart 206; akte tas met inhoud. Portier Wilton-Fije- noord; grijze sjaal, Kerkhof. Nwe. Haven 13; padvindersr.em, v.Vuuren, v.Leeuwenhoekstr. 63b; zwembroek met baddoek. Wielaard, Roëllstr. 58; wollen want, grijs met zwart (L>, Burgers, C.v.d. LÏndenlaan 88; wol len kinderwant (rood, Rietveld, Bui tenhavenweg 3; houten knots, Lans bergen, Hoof dstr. 259; rode autoped, v.d.Toorn, Talmalaan 21; plastic bal, Kleinekoort. Broersveld 115; blok schaaf, portier scheepswerf de Jong; zwart hondje, Bloemendaal, Rotter damsedijk 268c. DINSDAG 29 MAART Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Noorsekroon Canada Oostenrijkse schilling 10,587—10,591 .3:771-^3,778 76,86-^76,91 7.56?—7 „56 36,98—87,03 72,914—72,96è 90,44—90,49 52,89—52.34 3.86 Fb8,961V 14,50114.517 De algemene vergadering van coö peratie De Voorloper te Vlaardingen zal op maandag 25 april worden ge houden in de bovenzaal van het Volksgcbouw, aanvang 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) De vier inzittenden van een grote, grijze Ford, die vanmiddag omstreeks half een over de Plaszoom te Rotter dam reed, hebben enkele bijzonder benauwde ogenblikken beleefd. Vlak b(j de kruising met de Prinses Bea- trixlaan begon de wagen plotseling te slippen. De Ford schoof over de stelle graskant rechts van de weg en kwam ondersteboven in een sloot terecht. Langzaam zakte de wagen wie len omhoog in de dikke vuil-grijze modder. De mensen in de auto, de 47-Jarige meubelfabrikant P. de Bruin uit Waddinxveen, zijn -45-jarige echtgenote, de 17-jarige zoon N. de Bruin (kok) en diens 18-jarige col lega R. B. Wessels uit Utrecht, deden verwoede pogingen om de portieren open te krijgen, Met eigen kracht lukte dit niet. De redding was echter nabij. Drie chauffeurs schoten toe: A. de Bruin, Admiraliteitskade 2a te Rotterdam, M. J. den Boer uit Den Haag en P. W. Heemskerk uit Wassenaar. Ge drieën slaagden deze mannen erin om de zware wagen wat op te lichten en De Schledamse Groningers schrij ven ons; 'Gruno' het zien leste feest- oavend hollen van dit seizoen, in t Volksgebouw. Dat er nog leevn in de 'old Grun- negers zit bleek oet de grote opkomst, zoal was heilndaal vol. Veurzitter H. H. J. Hol haitte aalmoal hartelijk welkom in 't bizunder de ofgevoar- óigden van de zusterverainen oet Delft, Koarlem, Rotterdam. Noa de opening en 't zingen van Grunnenslaid zongen 'de Liesters'. Hier past 't spreekwoord: 'Gouie wien behuift gain krans!' Algen toneelklub speulde 't Ke- f eet Je aan de grens, drie bedrieven, toneelspul deur Simon van Wattum. Korte inholt: Aatje Gruin ('n we duwe) had 'n kefeetje in Wester- wolde woar wainig vertier in zat. Smokkeloars kwamen d'r veul. Heur zeun Kees ('n wedeman) dee leste poar Joar d'n aan mit. Zien zeuntje was deur kommies Bakker deleschoten. Kees hacrtte Bakker. Schuring, 'n stroman van 'n smokkeloar kwam geld hoalen van vrouw Gruin veur hyptaik. Sievert Swarte wil geern mit vrouw Gruin en buurvrouw Lap mit Kees trou wen. Geld mout d'r komen en Kees galt weer smokkeln. Hai krigt ken nis aan Wlesje Backer, houshollerske bie Bakker. Bakker wordt delescho ten en Kees krigt schuld. Opperwachtmeester Duursmoa on- derzucht de zoak en Wlesje helpt Kees mit alles, 't Komt oet, dat Koert Jans (matroos en diamant- smokkeloar) Bakker oet de weg roemt het. Natuurlijk kriegen Wlesje en Kees 'n kaander. 'n Mooi stuk. 't Wuir meroakel mooi speult. Liester sen speulers stonden onder laiden van mej. D. Vennik. Noa af loop hes tweede veurzitter C. Brauns aalmoal hartelijk bedankt. Muziek en bal onder laiden van de heren Van Hasselt en Vos. de portieren te openen. Zo waren de familie De Bruin en de heer Weasels zonder noemenswaardige verwondin gen, maar met grote schrik, vrijge komen. Politie en brandweer waren onmid dellijk aanwezig. De ziekenauto hoef de gelukkig geen dienst te doen. De politie zorgde ervoor, dat het drukke verkeer op de Plaszoom naar behoren geregeld werd. Chauffeur A. de Bruin uit Rotter dam was een van de mannen die de heer P, de Bruin en medepassagiers heeft gered, De ene De Bruin hielp de andere. Klachten over bezorging van de Krant kunnen elke avond tossen half zeven en half acht opgegeven worden aan ons kantoor te Botter dam, telefoon 11.10.30. De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1